Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51401) Studi válasza Mercutio_ (#51400) üzenetére


Studi
addikt

Nem, jjeah gondja kicsit más: azt kellene állítani, hogy a képernyőn megjelenő kép normálisan kiexponált legyen, vagy a lockolt expo adatok alapján mutassa. Erre is van valami beállítás emlékeim szerint.

(#51402) Mercutio_ válasza Studi (#51401) üzenetére


Mercutio_
félisten

De, ha atkomponal akkor pont csak az af-et kellene lockolni nem? :U Van valami blende szimuláció az nem az amit szeretne?
(a hold meg momentán nem tom micsinál pontosan ;) egyszer végig mentem minden beállításon, amit kellett belőttem, azóta nem piszkáltam, max fenymeres módja, derito vaku, időzített expo)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51403) madgie válasza Mercutio_ (#51402) üzenetére


madgie
titán

Hold-nál nyomva kell tartani az adott gombot, hold nélkül meg egyszer benyom, lock-ol, megint benyom "felengedi" a lock-ot.

(#51404) ati3x válasza madgie (#51403) üzenetére


ati3x
senior tag

Mer "sajtból van a Hold, sajtból van a Hold..." Na a témához visszatérve, objektív fronton még nem tisztázódott semmi... Most azon gondolkodom, hogy lesz 20,45,12-50 oszt csá! Azaz a 20-as hiányzik. Egy ideig hiányozni is fog, mert most költöztünk, Ikea, fösték-tapéta, meg a hűtő is elhalálozott... :)

(#51405) hibavissza válasza jjeahh (#51397) üzenetére


hibavissza
veterán

Szia! G5-ön most próbáltam. Ha világos felületen fixálom a fénymérést (AE), akkor ha sötét helyre fordítom az objektívet a kijelző sötét lesz míg nem oldom az AE gombot. Azt mutatja a kijelző, ahogy exponálni fogok.

[ Szerkesztve ]

(#51406) hibavissza válasza hibavissza (#51405) üzenetére


hibavissza
veterán

kifutottam az időből....vedd ki a focus priority módból (off). ha be van kapcsolva akkor pl. manual focus esetén világosít a kijelzőn, hogy tudd használni a manual focus-t.

[ Szerkesztve ]

(#51407) Mercutio_ válasza hibavissza (#51406) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szóval user error :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51408) jjeahh válasza hibavissza (#51406) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm köszi a tippet, a srác jövő héten hozza vissza a kölcsönadott obijaimat, és hozza a gépet is, akkor én is belenézek picit :) bár nem csak ez a kijelzővilágosítós ficsőr gond, hanem az is, hogy félig lenyomott expó gombal nem lehet fixálni a fénymérést, ez csak úgy oldható meg, ha ráprogramozom ezt a funkciót egy Fn gombra, így viszont körülményes a használata :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51409) Studi válasza hibavissza (#51406) üzenetére


Studi
addikt

:R Próbálgattam itthon asszony Panáját, de erre én sem jöttem rá. :)

(#51410) Parci válasza schawo (#51393) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tény, hogy nem olcsó, de azért ebben benne van egy x-e2-énél jobb evf (!), többek között. inkább legyen jó és drága, mint hogy az árverseny miatt eleve spóroljanak rajta.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51411) micimacko


micimacko
aktív tag

Sziasztok,

Kb. 150-ig bezárólag milyen készüléket tudnátok ajánlani?

Videózás nem lényeges szempont.
Többnyire családi fotózás, kirándulások során történő fotózás lenne a használat tárgya.

Sajnos elég nagy a kínálat, és a bőség zavara effekt bejátszik :) . Teszteket olvastam, de így sem tudok dönteni.

Olympus E-PL5 + 2db obival most éppen 150 az MM-ben. Annyiért jó vétel, vagy túlárazott?
Esetleg más?

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#51412) madgie válasza Parci (#51410) üzenetére


madgie
titán

Nemértel te hozzá, ehun a falu bikája :)

[ Szerkesztve ]

(#51413) hibavissza válasza jjeahh (#51408) üzenetére


hibavissza
veterán

G5-nek van erre egy nagyon jó helyen lévő dedikált gombja. Persze bárhova konfigurálhatod. Ha jól számolom 6 programozható gombja van. Itt beállíthatod, hogy mit fixáljon. Fókuszt, fénymérést, vagy mindkettőt egyszerre. Mintha csak az exponáló gombot félig nyomnád.
De értem a problémád. Valóban ésszerű lenne, hogy az expógomb félig lenyomásával lehetőség nyíljon akár az expozíció fixálására is. Kicsit túrok benne, hátha van rá lehetőség, de eddig nem jött szembe velem.

(#51414) Tin_Shield válasza micimacko (#51411) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A pécsi MM-ben állítólag 115e ha esetleg jársz arra...
Egy körtelefont szerintem megér, hátha van máshol is hasonló akció, elég jó MM-es Olympus árakról lehetett itt mostanában olvasni. Ha nincs semmi akkor inkább a Mintabolt, ennyiért egy használható állványt is kapsz. És ha veszel egy klubkártyát 8e-ért az egész cuccot 15%-kal olcsóbban kapod, 140e-ből megvan.

(#51415) micimacko válasza Tin_Shield (#51414) üzenetére


micimacko
aktív tag

Köszi! :R

Holnap lehet elmegyek hozzájuk, mert nincs messze a melóhelyemtől. Még egy kérdés...ebben az árkategóriában más szóba jöhet még, vagy ez tökéletes (optimális) választás?

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#51416) Tin_Shield válasza micimacko (#51415) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Tökéletes gép nincs, ez sem az, de ár/értékben nagyon rendben van ez a duplakit szerintem. Jó a gép, jó a képminőség, korrektek az objektvek. Ha pedig elkap a gépszíj a filléres manuális objektívektől kezdve a többszázeres optikai csodákig kedvedre válogathatsz :)

(#51417) Studi válasza micimacko (#51415) üzenetére


Studi
addikt

Ha a használt cuccok nem jöhetnek szóba akkor ez a jó választás. :)

(#51418) jjeahh válasza hibavissza (#51413) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm, köszi, ezek szerint a g5-öd is így viselkedik? a külön programozható gombal az a gond, hogy ez egy újabb gomb amit állandóan nyomogatni kell...olvastam viszont egy olyant, hogy mf meg afc módban csinálják ezt a panák, afs módban nem, amit sajnos nem tud most a srác kipróbálni mert csak manuális obija van, és így valamiért nem engedi a gx1, hogy fókusz módot váltson...
szerk: amíg a gx1 gondon agyalok reseteltem egyet az olympus-omat is, és láss csodát helyrejött a kurzor gombokra előugró gyorsmenüje, ami cirka 2 éve halott :)) szal ha a gx1 nem is jön helyre, valami jó csak kisült az egészből :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51419) Lassú Víz válasza Tin_Shield (#51414) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem biztos, hogy van belőle engedmény. Régebben a pirossal kiírt akciós árakból már nem volt további kedvezmény és most a nyári akciós termékek piros árasok lettek. Egy kérdést megér.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51420) Studi válasza Lassú Víz (#51419) üzenetére


Studi
addikt

Igen, ezt kérdezni kell, mert azóta volt már ellenpélda erre, csak nem emlékszem, hogy melyik. :)

(#51421) Tin_Shield válasza Lassú Víz (#51419) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A tavaszi akciós hátizsákos E-PL5 duplakitre élt a klubkártyás kedvezmény ha jól tudom. Viszont a "bővítsd a rendszered" keretében jóárasított objektívekre meg talán nem. Valóban az a legtisztább ha rákérdez.

[ Szerkesztve ]

(#51422) gorgo válasza jjeahh (#51418) üzenetére


gorgo
őstag

reseteld magadat is, hátha rendbe jössz! :DDD Néha mindenkinek resetelnie kell magát! :) Azért nehogy mellre szívd, csak humorizálok. De amúgy miért probléma hogy külön gombra kell tenni az AE/AF lockot (nálam is így megy). Nekem az lenne az érthetetlen, ha nem így lenne. Ráadásul (szerintem) pont a Pana megvalósítása sokkalta érthetőbb, és nekem egyszerűbb is.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#51423) Lassú Víz válasza gorgo (#51422) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Néha mindenkinek resetelnie kell magát! :) "

Erről jut eszembe, egy sör valamikor a közeljövőben?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51424) jjeahh válasza gorgo (#51422) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kösz :DDD mi abban egyszerű, ha egy gomb helyett kettőt kell nyomkodnod? manuálozásnál meg hármat, mert bele is kell nagyítani valahogy, fénymérést lockolni, exponálni...minderre van két ujjad: a mutató meg a hüvelyk...nem tom, lehet jobb így, de nálam csak körülményesebbé teszi a használatot, koncerten, szpot-al pl. elég izé lehet így fotózni...na meg amúgy is minden más gépnél eddig amit próbáltam félig lenyomott expóval működött az ae lock, szal valszeg az emberek többsége így is szokta meg, ez az általános, nem értem a panákból miért vették ki ezt a funkciót...az oly-n is rá lehet ezt a ficsőrt programozni egy külön gombra, de expógombal is tökéletesen műkszik

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51425) Studi válasza Lassú Víz (#51423) üzenetére


Studi
addikt

Én jövő csütörtökre gondoltam, valahol a belvárosban. :R Ha lehet még akkor szabadtéren, bár erre egyre kisebb az esély. :(

(#51426) Lassú Víz válasza Studi (#51425) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A gyerekek miatt a zasszony beosztását is figyelembe kell vennem, így nekem az alábbi napok jók szeptember elején (sajnos a csütörtök pont nem):
(1), (3), 8, 10, 11, 15, 16, 17

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51427) madgie válasza Studi (#51425) üzenetére


madgie
titán

Csütörtököt mondasz? :D

(#51428) .mf válasza Lassú Víz (#51423) üzenetére


.mf
veterán

Jaja, rég volt már meet. A régóta emlegetett szabadtéri, nem-kocsmás is elmaradt, bár amilyen "nyarunk" volt, lehet, hogy hiába tűztünk volna ki időpontot.
Jövő utáni héten lehet, hogy elmegyek nyaralni, azt leszámítva vagyok.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#51429) Oly-Service


Oly-Service
tag

Változik szeptember 1-től az Olympus Prémium tagság szabályzata: [link]
Ezekben a pontokban van változás: 2.2, 2.3, 4.4, 6.7, 6.8

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#51430) .: JuSzT :. válasza Oly-Service (#51429) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

2:2

Minden gép után újraindul az érvényességi 1 év? Ergo minden gép után új kártya van?
szerk
ja... 4.4 érvényes gondolom.

6.7. Termékenként maximum 2 db vásárolható Olympus Prémium klubtagságonként

Összesen, vagy a tagság ideje alatt, vagy vásárlásonként?

[ Szerkesztve ]

(#51431) jmakk válasza jjeahh (#51424) üzenetére


jmakk
őstag

Az AEL alapból soha nem működött félig lenyomott expógombbal. Már az ős-DSLR korban is ezért volt egy külön gomb erre (AEL/AFL), amit programozni lehetett, hogy mit lockoljon, fókuszt vagy expozíciót. Főleg azért, mert a gyakori egy fókuszpontos használatkor (középső) igen sokan "a fókuszál, majd újrakomponál" menetet követték és ilyenkor az expóziciós adatokat az újrakomponáláskor kell beállítani.
Az szerintem csak egy új dolog, hogy ezt rá lehet tenni az expógombra is.

[ Szerkesztve ]

(#51432) schawo válasza Oly-Service (#51429) üzenetére


schawo
titán

Ésszerű változások.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51433) Oly-Service válasza .: JuSzT :. (#51430) üzenetére


Oly-Service
tag

ha teljes áron vásárolja meg a Pen és/vagy OM-D-t akkor indul újra. Klubtagságival vásárlás nem számít.

6.7 Összesen!

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#51434) Studi válasza Lassú Víz (#51426) üzenetére


Studi
addikt

Öregem, azért jelöltem meg csütörtököt, mert Mercit akkor szokta elengedni el a zasszony. :DDD Lehet, hogy a zasszonyaitoknak kellene időpontot egyeztetni, majd mi "függetlenek" csatlakozunk. :DDD

(#51435) Studi válasza Oly-Service (#51429) üzenetére


Studi
addikt

Korrekt volt eddig is, még korrektebb lett, köszönjük! :R

(#51436) jjeahh válasza jmakk (#51431) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm lehet, mondjuk én nemrég kattogok, az oly előtt csak kompaktjaim voltak, azok így működtek :) dslr-eknél meg nem tom, szoktam kölcsönkapni kisebb melókra d7000-et meg 60d-t, de az optikai keresőben meg sem próbáltam szpot-al mérni :DDD :B azokon mindíg mátrixot használok, visszanézem a képet, korrigálok. sztem megpróbálom a panát is csak mátrixban használni, és folyton expókorrigálok vagy valami...oly-n legtöbbször szpot-on van mondjuk, ott kényelmesnek érzem az expógombal való használatot, csak olyankor használok külön ae lock gombot, ha mondjuk panorámázok. na mindegy, akkor ez ilyen ezek szerint, köszi mindenkinek! :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51437) Lassú Víz válasza Oly-Service (#51429) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azt a 2.2-t kicsit cizellálhatnátok még. Nem mindegy, hogy az első éves tagdíjat engeditek el, vagy az összes többit is. Foglalkozhatnátok, a szüneteltetés, hosszabbítás, újra belépés témakörével is.

A többi változást nyilván az inkorrekt vásárlói magatartás indokolta. Kár, hogy szükség volt rájuk, de azt hiszem a program létét védik, ami a többségnek jó.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51438) gorgo


gorgo
őstag

én már nem is mondok semmit a sörre, annyira nem tudok tervezni, meg annyira el vagyok melóhelyen havazva. Szervezzetek egyet, aztán igyekszem menni!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#51439) Studi válasza Lassú Víz (#51437) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem egyértelmű: teljes árú MILC vásárlás esetén ingyen jár a kártya, vagy 10e Ft feletti vásárlás után 8e Ft-ért vásárolható. Ezt követően ha egy év alatt legalább 200e Ft értékben vásárolsz, akkor jár a hosszabbítás, különben újabb 8e Ft/év.

(#51440) Oly-Service válasza Studi (#51439) üzenetére


Oly-Service
tag

Korrekt!

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#51441) micimacko


micimacko
aktív tag

Így pont annyiba lenne a masina, mintha az MM-ben, Edigitalban vásárolnám...bár lenne egy plusz álványom, valamint valami 10eFt értékű cucc. Ja meg +1 év garancia.

10eFt fölött kell vásárolnom, hogy 8 eFt-ért tagságot vásárolhassak, majd ezután kapnék 15%-ot a kitre. Az összesen 18 eFt + 132 eFt = 150eFt.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#51442) .: JuSzT :. válasza micimacko (#51441) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

és 1 évig van kedvezményed a boltban, és még sok más dolog jár a kártya mellé. Az állvány értéke nagyjából 15e Ft. Tehát van plusz 25e Ft értékű dolgod, 1 év plusz garid, és 1 évig sok más kedvezményed.

Hidd el, ha veszel egy PL5 gépet, 1 éven belül biztosan veszel majd egy jobbat :) amikor jól jöhet a kártya

[ Szerkesztve ]

(#51443) Studi válasza .: JuSzT :. (#51442) üzenetére


Studi
addikt

Ezzel nem értek egyet, nem mindenki olyan technofil, mint te vagy én. :) A PL5 duplakit elég jó lehetőségeket ad arra, hogy az ember el legyen vele elég sokáig. :)

(#51444) .: JuSzT :. válasza Studi (#51443) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

erre ez jutott eszembe elsőre :D

(#51445) micimacko válasza Studi (#51443) üzenetére


micimacko
aktív tag

Így van....nem akarok vagyon ölni a dologba, csak szeretnék valami jól használható gépet.

Sajnos az előző gépemet (EOS-D450) 2 hónapja lopták el USA-ban, és valami hasonló tudású gépet szeretnék, viszont ha már lehetséges, nem bumszli nagy méretben. Ezért jöttek a képbe a MILC-ek.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#51446) jjeahh válasza micimacko (#51445) üzenetére


jjeahh
nagyúr

annál sztem az e-pl5 egy jobban testreszabható, technikailag fejlettebb, jobb építési minőségű gép jobb szenzorral, és sokkal eye-candybb képi világgal ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51447) arn válasza .: JuSzT :. (#51444) üzenetére


arn
félisten

ez a kedvencem.... meg a masik, hogy mit csinalok ot ev mulva. hulye kerdesre mindig hulye valaszt adok :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51448) .: JuSzT :. válasza arn (#51447) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Tervezem egy unalmas félnapomban ezt mellékletként megküldeni pár állásajánlatra. Csak érdekel a visszajelzés :)

(#51449) Freddy76 válasza arn (#51447) üzenetére


Freddy76
addikt

Ezek a HR-es faszoskodások tényleg viccesek néha. Feleségeméknél volt egy tréning vezetőknek, és mindenkinek kellett választani egy mottót. Este kérdezi, hogy van-e tippem, volt, kitaláltuk, tök jó. Másnap hív, hogy a társaság egy része a Bank akkori vezérigazgatójának könyvélből választott (némiképp szervilisen), a másik része meg neves közgazdászoktól. Ott vannak a mottók, meg az is, hogy honnan az idézet. Egymás után bankvezérek meg Nobel díjas közgazdászok, feleségemnél: "Tedd, vagy ne tedd. De ne próbáld." Yoda Mester, A birodalom visszavág.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#51450) Lassú Víz válasza Studi (#51439) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem vagyok jogász, nem fogok pereskedni meg a fogyasztóvédelemhez rohangálni, de ez van leírva:

2.2. Minden Olympus Mintaboltban vásárolt (2013 március 1-től) Olympus OM-D és PEN
fényképezőgép után, ingyenesen jogosult a programban való részvételre (regisztráció szükséges).

Nem belépésre jogosít, és időkorlát nélkül. Tudom, hogy mi volt a mögöttes szándék, meg nálunk nem szokás a mikrosütőre ráírni, hogy élő állatot ne száríts benne, de miből tartana egyértelműen fogalmazni a szabályzat minden pontjában?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.