Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51701) Studi válasza rumos14 (#51698) üzenetére


Studi
addikt

Akkor még várok egy kicsit a fullframe verzióra. :DDD

Nem tudom, hogy milyen manapság a sebessége, adatátvitel, és live view vonatkozásában. Egy kis QX-et próbáltam már Media Marktban, azért fényképezésre nem ezt venném. Arra meg, hogy a táska alján pihenjen szerintem jobbak a kistesók. Azok viszont használhatóságban már jobbak, mint a 20-30ezres kompaktok. Persze egyelőre drágábbak is, jöhetne a konkurencia is valami árletörő ellenlábassal. De egyelőre a Samsung még a telefon-fényképezőgép-meg-minden hibrid megoldáson gondolkozik. :)

(#51702) Freddy76 válasza rbalint88 (#51699) üzenetére


Freddy76
addikt

Lehet 18.00, én csak 19.00-ra tudok menni. Iszolebéla kicsit szűkös talán, de végül is jó lesz.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#51703) Mercutio_ válasza Freddy76 (#51702) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valaki foglaljon asztalt is kellő létszámra, gondolom bélában 6 körül már gyűlnek a népek :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51704) MrChris


MrChris
nagyúr

mit tud a 4/3-os Panasonic (LEICA) 14-50mm 3,8-5,6 OIS objektív, hogy annyiért mérik mint az Olympus ZD14-54 2.8-3.5-t?

(#51705) Parci válasza MrChris (#51704) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

stabis és korrekt a képe, de amúgy semmi extra, nem érte meg sosem az árát

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51706) Studi válasza MrChris (#51704) üzenetére


Studi
addikt

Ahogy Parci mondta. Az Oly vázak fele, és a három Pana/Lajka váz nem tud vázstabit, ezekre jó választás. Amúgy a képe nem olyan szép, mint a 14-54-é, szerintem bőven nem ér annyit, amennyiért eladni próbálják mostanában. De azért van, aki ugrik a Leica névre. A 14-54 nagyobb fényereje részben amúgy kompenzálja is a stabi hiányát.
A nagytestvére azért emberes üveg, tesztelni nem teszteltem, csak kézbe vettem. Az tetszetős darab, L1-re az kéne. :)

(#51707) MrChris


MrChris
nagyúr

akkor tényleg túlárazott, nem mintha kéne.

(#51708) Studi válasza MrChris (#51707) üzenetére


Studi
addikt

Még annyit szoktak csiripelni, hogy mivel a Pana mindkét 4/3-os váza Live View képes, így azok (és az újabb Olyk: 14-54 mII, 12-60SWD meg mittudoménmégmelyik) kicsit jobban reagálnak a CDAF-re. Most épp nincs átalakítóm, így ezt letesztelni a sajátommal sem tudom. :)

(#51709) MrChris válasza Studi (#51708) üzenetére


MrChris
nagyúr

erről én is olvastam, csak az ár/érték arányát furcsáltam. Ha 'fejleszteném' a 4/3-os szetem ez nem rúghatna labdába, ott a fényerősebb 14-54 ami elég pöpec obi, de még a filléres 14-42 kit is csak egy hajszállal marad el az előzőtől, és ha mindenképp leica OIS kell, akkor a 14-50/2.8-3.5 ami megint csak fényerősebb alig többért. Kicsit olyan dinoszaurusz/gőzmozdony feelingjük van :D bár erre ott vannak a régi manuál üvegek.

(#51710) Freddy76


Freddy76
addikt

Akkor csütörtök azaz holnap, 18.00, Sörözés/Borozás Izolabella Kávézó (1011 Budapest, Iskola u. 36.)
Studi
rbalint88+1
.mf
Juszt+1
Gorgo
Freddy76
Mercutio_
Zolka78

Még valaki? Mazsi, nem ugasz le? ;]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#51711) Studi válasza MrChris (#51709) üzenetére


Studi
addikt

A nagyobbik Panát mondjuk "picivel többért" nemigen láttam még sehol, amikor volt apróban, akkor hatszámjegyű árat kértek érte, e-bayen is hasonló áron láttam eddig. Vagy L1-el már 150e körül.
Mondjuk az sem annyira elrugaszkodott ár egyébként, pariban van kb a 12-60-ak piaci árával, ami nagyjából rendben is van.

(#51712) MrChris válasza Studi (#51711) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor az jobban tartja az árát. Pár éve láttam zindexen 14-54eket és ezt 90-95e ért, de a panát sokáig hirdette, talán el se ment. Én mondjuk 50-et se adnék érte max sefting :D

(#51713) madgie válasza MrChris (#51712) üzenetére


madgie
titán

Nekem volt mindkettő, a stabi jó pont a PanaLeica mellett, de nekem a Zuiko "mokányabbnak" tűnt.

Freddy: meglásd, az ötös metró már Záhonyig le fog jönni :D

[ Szerkesztve ]

(#51714) Mercutio_ válasza Freddy76 (#51710) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet beugrik egy indexes haverom, de nem biztos.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51715) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

A7

470 helyett 370. talán valakit érdekel

egyéb sony akciók is vannak

(#51716) .mf válasza madgie (#51713) üzenetére


.mf
veterán

"Freddy: meglásd, az ötös metró már Záhonyig le fog jönni :D"

Szerintem azt még unokáink sem fogják meglátni, ha tartják a 4-es metró ötlet -> tervezés -> megvalósítás tempóját :DDD (60-as években ötlet, 70-es évek óta tervezgették, a megvalósítást meg gondolom nem kell taglalnom)

Juszt: az eddigi árhoz képest már jobban néz ki; igaz Japánban kitobival együtt is olcsóbb ennél (igaz, ott minden más fotós cucc is).

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#51717) .: JuSzT :. válasza .mf (#51716) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A5000 is 120.000 helyett most 80.000 .

(#51718) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#51715) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mondjuk akinek elég az átfogás, és lecserélné a kompaktját, vagy manuálozna adapterrel, annak ez jó vétel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51719) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#51718) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

tényleg? :K

erre gondoltam az alattad lévő hszben, csak A5000 lett nem ilce

[ Szerkesztve ]

(#51720) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#51719) üzenetére


Mercutio_
félisten

Közben melóztam, és később küldtem a hsz-t, mint amikor elkezdtem begépelni :P

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51721) .mf válasza .: JuSzT :. (#51715) üzenetére


.mf
veterán

Ez gyors volt - már nincs is :DDD Hát kérem, válság van, ha pár tízperc alatt 4-500k-kat a párna alól előhúzgálnak.
Talán jobb is. Az EM5-öt úgyis hosszabb távra terveztem; a Sony FF obi-kínálata úgyis egy vicc; és idővel úgyis még még shinybb rendszerek jöhetnek még ki, valaki a "szabadalmak" címkéjű fiókból előhúz valami olyasmit, amivel kisebb szenzorok is hozzák azt a szép homogenitást és egyenletes színeket, amiért az A7-tel szemezek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#51722) vendingo


vendingo
veterán

Berakom ide is: [link]
Szerintetek ez így korrekt, vagy változtassak az árakon?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51723) .: JuSzT :. válasza vendingo (#51722) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nagyjából igen.

50.000 ért adtam el a garis PL3 vázat szintén kitobival, de nem volt hozzá plusz akksi meg tok. Viszont volt UV szűrő meg thumbs up.

... én engednék ebből egy ötöst, ha gyorsabban akarod eladni.

A palacsinta azon az áron sztem a héten elmegy.
A tele obi meg talán elmegy, de én ennyiért az újakat adtam.
Volt most itt 30.000 ért is új.

(#51724) Mercutio_ válasza vendingo (#51722) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó ez így egyelőre, úgy is most lesz fizu, aztán ha nem megy el 1-2 hétig, viheted lentebb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51725) vendingo


vendingo
veterán

Köszönöm a tanácsokat. Nem kenyérre kell a pénz, kivárok..

Azt sajnálom, hogy nem használtam/használom. Alig van benne pár ezer expo. Úgy terveztem, hogy nekiállok az astrofotozásnak, de utánaszámolva nemigazán jöttem volna jól ki a végén.
Találtam másik hobbit, inkább abba forgatnám át az árát.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51726) Dolphin


Dolphin
tag

Megvételre keresek Oly kitobit, vagy hasonló árban nem rosszabb képminőségű obit. :R

(#51727) eeXaa válasza Dolphin (#51726) üzenetére


eeXaa
addikt

...az oly kitobiknál nincs rosszabb, ugyhogy nem lessz nehéz... :)

(#51728) Studi válasza eeXaa (#51727) üzenetére


Studi
addikt

Hogyne lenne! :Y Csak azokon más bajonett van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#51729) gorgo válasza Mercutio_ (#51718) üzenetére


gorgo
őstag

cserélhető obis APS-C 80k kitobival. Tkp nem szar, sőt, nagyon nem szar. Ahogy elnézem egész kicsi is az a váz, cserébe mondjuk egy 3 gombos kompaktot képzelek (bekapcs, exponáló és visszanéző) mivel a hátát nem látni a gépnek. :F

Az A7s meg mennyire durva már. A natív iso-ja 3200, alatta szarabb képeket köp, mint felette. :F (legalábbis ezt láttam egy korábban linkelt csillagfotós tesztben).

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#51730) schawo válasza eeXaa (#51727) üzenetére


schawo
titán

Az Oly14-42 ii és 14-42 ii r (optikailag azonos) képileg talán (?) a két legjobb kitobi mft-re.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51731) jmakk válasza schawo (#51730) üzenetére


jmakk
őstag

A Pana legújabb kitobija (14-42 II) sztem jobb az Olyknál.

(#51732) Studi válasza gorgo (#51729) üzenetére


Studi
addikt

No de az külön erre a célra lett fejlesztve. :)

(#51733) eeXaa


eeXaa
addikt

...magas labda volt :)

(#51734) Tin_Shield válasza jmakk (#51731) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem kb. egyformák. A motoros kitobikkal nincs tapasztalatom, az első szériásból a Pana volt a jobb.

(#51735) Dolphin válasza jmakk (#51731) üzenetére


Dolphin
tag

Szerintem is jobb, de ha ár-értéket nézek (használtpiacon), akkor a Pana sokkal drágább.

(#51736) Ear001 válasza Dolphin (#51726) üzenetére


Ear001
addikt

12-50 kell? :O

Tegnap megint a pokolba kívántam. A 45-ösön minted alkalommal elcsodálkozok, hogy mennyire remek egy kis valami, mindenre jó, még arra is amit nem kéne tudnia. Ezerszer inkább azzal fotózok tárgyközeliket, majdnem makrókat és inkább belevágok a kész képbe, mint a 12-50-el, bár annak talán még a makro része a legjobb. A 40-150 full műanyagsága ellenére sokkal kezesebb, barátságosabb jószág. Amikor retusálgatom a képeket, a 45-ön elcsodálkozok, hogy mennyire remek képe van, ha elkúrtam az expót, akkor is. A 40-150-en hogy milyen jó vele dolgozni és milyen kevés belenyúlást igényel, és műanyagsága ellenére mennyire expóhiba tűrő. A 12-50-nél meg minden csúszka kevés....

(#51737) vendingo válasza vendingo (#51725) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem van egy alig használt kitűnő állapotban!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51738) arn válasza Ear001 (#51736) üzenetére


arn
félisten

ha van ido fotozni, fixeket kell hasznalni :) en egy zoomot tartottam meg a vegen a 14-150et, de szinte csak nyaralasokon hasznaltam. amugy 25os volt fenn, a vegen megtamogattam a 14essel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51739) madgie válasza Ear001 (#51736) üzenetére


madgie
titán

Azért a 45-ös messze nem hibátlan (próbálj meg vele távoli célra lőni nem sokat rekeszelve), de igen, az árához mérten kitűnő darab.

(#51740) arn válasza madgie (#51739) üzenetére


arn
félisten

meg akarki, akarmit mond, nem csak a kepminoseg szamit, hanem a bokeh is... ha van szukebb melysegelessegre lehetoseg kapasbol hasznalja az ember, es latvanyosabb a foto is. a zoomokat napfenyben siman f8 kornyeken hasznalom, fixet tuti kevesebben.

nekem az ellenfenyes teljesitmenye nem tetszett - teljesen osszezuhant. de a 25osig kedvenc volt, annyi penzert meg siman elallt a borondben is, ha nem hasznaltam. fujinal mar mas a helyzet :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51741) Ear001 válasza arn (#51738) üzenetére


Ear001
addikt

Nincs idő...

Hétfő délre kellett volna leadni a képeket, de a tulaj nem hozta ki a garázsból a kocsit, mert vizes lesz, tegnap végre sikerült kiimádkozni egy megfotózható helyre, de állandóan az eget nézte, meg a telefonját, hogy mit mond az accuwatheridőképomsz aztán tíz perc múlva megjelent a szokásos okoskodó biztonsági őr, hogy itt nem lehet, aztán húsz méterről udvariasan leüvöltözni a kíváncsikodókat, hogy legyenek szívesk már kisétálni, mert nem azért guggolok a bokorban egy nagy fényképezőgéppel, hogy az ő szandál-zokni kombójukat örökítsem meg, aztán hirtelen kisüt a nap és mehetünk más helyre menősket fotózni, mert pont rossz szögből süt, de mire odaérünk elbújik, így randa lesz a háttér..... Szóval nincs.

(#51742) Ear001 válasza madgie (#51739) üzenetére


Ear001
addikt

Sötétben panorámát? Á, csak nem csillagokra gondolsz? :)

(#51743) arn válasza Ear001 (#51741) üzenetére


arn
félisten

ez azert olyan helyzetnek tunik, amire ra lehet keszulni egy jol megvalasztott obival (komboval). olyanra gondoltam, ahol folyamatosan valtozik a tema, de nincs ido a cserelgetesre. fix ugy elonyos, hogyha tudod, hogy mit fotozol tobbnyire.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51744) madgie válasza Ear001 (#51742) üzenetére


madgie
titán

Nem, mondjuk olyanra, hogy egy régi lovaskocsi bejáró töltse be a képet (tehát távolabb kell menni). Kevés fénynél nem szívesen rekeszelsz (meg mögötte szerettem volna mosni a hátteret), aztán csak azt látod, hogy semmi nem éles igazán a képen.

Három próbálkozás után felraktam a 20-ast, közelebb mentem, oda lett a háttérben ez-az, de nyitva is szétkarcolta a szenzort.

Az ellenfényes viselkedése nekem szimpi volt, hiba, de karakteres (és éles...) hiba.

[ Szerkesztve ]

(#51745) jmakk válasza Dolphin (#51735) üzenetére


jmakk
őstag

A panában van stabi, tehát mind Oly és mind Pana vázakkal lesz stabilizálás. Nézhetjük így is. Az ár meg 20-25e vs 35-38e. Nem vészes különbség sztem.

[ Szerkesztve ]

(#51746) Dolphin válasza jmakk (#51745) üzenetére


Dolphin
tag

35-ért már lehet kapni? :O leragadtam 60 körüli árnál...

(#51747) .mf válasza eeXaa (#51727) üzenetére


.mf
veterán

Ne trollkodjunk kéremszépen, főleg, ha még csak nem is igaz...

----

Más:
SLR Magic 10 mm T2.1 (f1.8?) -- :C :DD
MSRP: 799 USD -- :( :W
79.5 × 80 mm, 420 g -- :((( :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#51748) Gstyler válasza .: JuSzT :. (#51602) üzenetére


Gstyler
senior tag

téves, sry

[ Szerkesztve ]

(#51749) Lassú Víz válasza .mf (#51747) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mennyi problémád van... :N
Vegyél egy 9 mm-es vázsapka obit! Az olcsó meg kicsi is. :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51750) gorgo válasza .mf (#51747) üzenetére


gorgo
őstag

már nem is az első UWA fix, de mind az összes videósokat céloz persze. Buzi Pana/Oly meg toszik az egészre... (vagy ha esetleg valamelyik méltóztatik kihozni egyet, akkor az majd űber-pro lesz olyan árban). Én már semmi olyan üvegre nem számítok ebben a rendszerben ami jó is lesz kell is, és még a zsét is rá fogom szánni. (Nekem tehát már mindenem megvan! :B )

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.