Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51051) MrChris válasza Mercutio_ (#51049) üzenetére


MrChris
nagyúr

ja, és a leg-leg-leg fotó lemaradt
Rhein II Rhein II :DD

(#51052) .: JuSzT :. válasza MrChris (#51051) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Na ezzel hagyjál, ezen már egyszer agyfaszt kaptam... :W :W

(#51053) arn válasza eeXaa (#51047) üzenetére


arn
félisten

a szuk retegnek szolo dolgot mutogassak a szuk retegnek a szuk reteg penzen :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51054) .mf válasza Parci (#51020) üzenetére


.mf
veterán

Ki tudja... ld eheti m4/3s readers pix roundup, akciófotó, 20-as :)

A nagy művészetkritikusok közül esetleg van valakinek tippje a korábbi kérdésemre?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#51055) .: JuSzT :. válasza .mf (#51054) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Eredetiben is jpegben csillagozol?

(#51056) .mf válasza .: JuSzT :. (#51055) üzenetére


.mf
veterán

Amikor egyetlen éjszaka lősz 400 képet (15s expok sorba kioldón legalább másfél órán át), azt győzzed tárkapacitással (kártya + gép) meg utána feldolgozni :B
De most inkább a videóban a banding érdekel. Ha majd újra gépnél leszek, ránézek megint az eredeti, csak összefűzött képesre (a másodpercenkénti fél gigás méretével :Y :DDD ), kezdek a tömörítésre gyanakodni; át kéne alaposabban nézni az opciókat.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#51057) Ear001 válasza eeXaa (#51043) üzenetére


Ear001
addikt

Nem is tudom. Úgy érzem ma egy jó kurátor, művészettörténész, galerista többet nyom a latban, mint az alkotó.

(#51058) jmakk válasza .mf (#51056) üzenetére


jmakk
őstag

Sok zárcsattanást + utómelót + tárhelyet spórolhatnál egy E-M10-zel. Baromi kényelmes dolog az a Live Composite Mode. Ha már ennyire beleveted magad a csillagokba...

[ Szerkesztve ]

(#51059) .mf válasza jmakk (#51058) üzenetére


.mf
veterán

Nemmondod... kajak nem is hallottam még a dologról. Eleget. ;] Emlékeztess még rá, hogy azután jelent meg / lett kapható, minthogy nekem el kellett indulnom az útra és megvettem az EM5-öt. :U Nyilván mindjárt dobom ezt el és rohanok a boltba venni egyet :C

Mivel mindenhova magammal cipelem, van rajta karc és kopás is pár. Ha a vázat eladnám és vennék egy EM10-et, egy 30-50k-t valószínűleg buknék az üzleten. Hiába van pár szimpi új fícsörje, annyit nekem nem ér. Ha majd az aprón közel egy árban lesznek, akkor talán.

Nem csillagozok annyit. Egy jó hullócsillag-képet le akartam kapni. Pipa. Perseidák egy évig nem lesz.

Hullócsillaghoz lájvkompó?
1. Azzal lesz egy csillag-forgatagod. Az teljesen más, mint egy csillagos éj, a maga milliárd csillagjával, csillagképeivel, Tejúttal; s egy fényes csík, egy csóvát húzó meteor. Más kép, más hangulat. A lájvkompótból már nem csinálsz ilyet. Ezekből viszont még lehet olyat.
2. Szinte nem volt olyan pillanat, hogy 2-3-nál kevesebb repülő ne lett volna az égen; de volt, hogy egyszerre 7 azaz hét darabot számoltam -- vasárnap éjjel 10-11 körül, ahelyett, hogy aludnának. Ha lájvkompót, akkor lesz egy csillag-örvényed, melyet keresztül-kasul átszabdal pár repülő-csík, és az összevisszaságban utána találd meg és emeld ki az üstököst.....

Zár: ha én mint hobby-fotós egy év alatt beleteszek 10, legfeljebb 15k-t, akkor ilyen tempóval a 150k-ra tervezett zár kb 10-15 évig kitarthat. Kérdem én, hol lesz akkor már ez a technika, és mennyit fog érni?...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#51060) .: JuSzT :. válasza .mf (#51059) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Miert lennenek valaha is egy arban hasznaltan?

(#51061) MrChris válasza .: JuSzT :. (#51060) üzenetére


MrChris
nagyúr

amennyi pluszt kapott az em10 az 5-höz képest lehet hogy 1-2éven belül egy árban lesznek. Szerintem még rá is fog verni az em10 pár ezerrel...

(#51062) jmakk válasza .mf (#51059) üzenetére


jmakk
őstag

Elég lett volna egy nem csillagozok annyit is. ;)
A posztban, amire válaszoltam, amúgy nincs benne, hogy mire lőtted azt a 400 expót. Písz. :R

(#51063) .: JuSzT :. válasza MrChris (#51061) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Számomra a

- jobb felbontású kijelző
- a beépített panorámamód
- kétszer annyi fókuszpont
- AA szűrő elhagyása
- Wifi
- Magas ison jobb zaj
- beépített vaku
- nagyobb evf

bőven megéri a kialakult különbözetet. Sőt... Madgie eladásából kiindulva, a nagyjából 1 éves Em5 gépek 130 körül mentek, ő pedig a pár hónapos gépét adta 150 ért. Nem kérdés hogy melyiket venném és melyik éri meg jobban.

(#51064) Parci válasza .: JuSzT :. (#51063) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyobb evf..?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51065) Studi


Studi
addikt

Pixinfon levő GX7 (K.T., ezüst, ezüst 20mm mII-vel) korát meghazudtoló állapotú, aki szépet keres, az ne mozduljon rá. Fent van Vaterán is.

(#51066) .: JuSzT :. válasza Studi (#51065) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az a maradék ugye a 770,000 szettből?

(#51067) Studi válasza .: JuSzT :. (#51066) üzenetére


Studi
addikt

Ő az eladó, de ez nem volt benne a 770-es adagban.

(#51068) TayRol válasza Studi (#51067) üzenetére


TayRol
veterán

Az nem valami gh volt?

(#51069) Studi válasza TayRol (#51068) üzenetére


Studi
addikt

GH3 volt, pro obikkal, minden sz@rral.

(#51070) Lassú Víz válasza Studi (#51065) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ezek szerint a korát meghazudtoló állapot igaznak bizonyult?
Mint a halálos fegyverben:
- Tiszta új volt ez a kocsi!
- Új ez még mindig...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51071) MLaca válasza Studi (#51065) üzenetére


MLaca
őstag

mennyiért adják?

http://mlzphoto.hu/

(#51072) Studi válasza MLaca (#51071) üzenetére


Studi
addikt

Privátban ment, hosszan azért nem akarom itt elemezni az eladó portékáját. :)

[ Szerkesztve ]

(#51073) eeXaa válasza Ear001 (#51057) üzenetére


eeXaa
addikt

...mindenképpen, a mai alkotó, igazából nem megy semmire ilyen emberek nélkül.. régen sem volt ez másképp, mindig kellett egy mecénás, aki alatt volt lehetőség alkotni, vagy gazdag családból származni, és nem napi 8-10 óra munka után kiégve robotolni a kenyérre valóra művészkedni... plussz a szórási arány is megsokszorozódott, dehát az önjelölt művészek száma is...

[ Szerkesztve ]

(#51074) schawo


schawo
titán

Úgy tűnik, mégis mese volt az E-M1 4k.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51075) schawo válasza schawo (#51074) üzenetére


schawo
titán

Ha valóban érkezik az új, videós frissítés az E-M1-hez (akár 4k-val akár anélkül), akkor nagyon valószínűnek tűnik, hogy az Olympus eddigi videós bénázása tényleg egy Oly-Pana háttéralku eredménye volt. Mert akárhogy nézem, pont 5 éve, 1999 nyarán jelent meg az első Olympus MFT gép. Most meg már annyira sietnek kiadni egy új videós firmwaret, hogy ezért meg se várják egy új top váz kiadását.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51076) Studi válasza schawo (#51075) üzenetére


Studi
addikt

(2009 ;) )
Amúgy nem szokott kapkodni az Oly a top vázak kiadásával, a DSLR éra alatt hármat sikerült kihozniuk, melyből az E-3 és az E-5 azért külsőre eléggé hasonló, a hátlapon és a belsején frissítettek valamennyit.

A top váz videojának javítását indokolhatják viszont az eladási adatok is. Ha a jobb video képességek miatt fordulnak az emberek a Pana és a Sony után, akkor az Oly is rákényszerül, hogy erősítsen ezen a téren.

(#51077) OPiiPO válasza .: JuSzT :. (#51063) üzenetére


OPiiPO
addikt

amikor nézegettem pár hete Em5 vs. Em10 használt árakat, hasonló kép alakult ki bennem is

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#51078) Studi válasza OPiiPO (#51077) üzenetére


Studi
addikt

Lehet már olyanról beszélni, hogy E-M10 használt árak? :F :)

De mostanában E-M5-ből sincs túlkínálat, arn épp rossz pillanatban dobta piacra. :(

(#51079) jmakk válasza Studi (#51078) üzenetére


jmakk
őstag

Pölö ha meglesed az angol elmebajt, akkor azt fogod találni, hogy az alig használt E-M10 vázak olyan 360-390GBP mennek, ergo átszámolgatva olyan 140-150e királyi huf körül.

(#51080) Studi válasza jmakk (#51079) üzenetére


Studi
addikt

Ahhoz még jön a szállítás, és ott vagyunk, mint a bolti ár.
Viszont szintén az angoloknál láttam 14e+-os eladótól új, ezüst Pana GX7-et szállítással 160-ért, az kíváncsivá tett, lehet, hogy ez lesz a befutó.

(#51081) arn válasza Studi (#51078) üzenetére


arn
félisten

ez mindig igy szokott lenni :D pl anno a naim erositomet arultam, kb minden szokoevben szokott hasznalt piacon lenni, akkor harom volt belole.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51082) jmakk válasza Studi (#51080) üzenetére


jmakk
őstag

Nem azért írtam, hogy innen kellene rendelni. Csak úgy iránymutatásként, hogyan alakulnak az árak. Az induló 529GBP volt kb. fél éve, most 499GBP.

(#51083) MrChris válasza schawo (#51075) üzenetére


MrChris
nagyúr

ráadásul szerintem a kezdő pen gépek HD progresszív videója 35mbps-al mennyivel jobb volt a mai FHD interlaced ~20mbps-nál. Volt pl2-m azon ez a rész nálam a tűrhető kategóriába esett. A pl3 recés és az OMD-k alacsony és gyengusz videója visszalépés volt. De azt is írhatnám hogy az egész olympus m4/3 videója kuka. Legalábbis ebben ők a leggyengébbek.

(#51084) .mf válasza schawo (#51074) üzenetére


.mf
veterán

Ez elég nyilvánvalóan mese volt.

Az azért érdekelne, hogy az EM5 kap-e még frissítést, mert ugyebár közben minden más vázat frissítettek már a "0-second delay"-jel, és valamilyen videós fícsör-bővítés itt is beférne az 5-tengelyes stabi mellé.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#51085) arn válasza .mf (#51084) üzenetére


arn
félisten

szvsz nem - a hianyossagok egy resze swes, ha akartak volna, mar frissitettek volna.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51086) k1csi válasza Studi (#51076) üzenetére


k1csi
senior tag

Az ebayen elég rendesen bezuhant az E-M1 ára, refurbished darabok bőven 1000 ajró alatt mennek, ami azt jelenti, hogy még szállítással is kevesebb, mint 300k. És nemcsak Pana meg Sony van, hanem fotóra ott a Fuji is. Már eddig sem értettem miért hanyagolják a videót amikor a tuti szenzorstabi arra is nagyon jó. Egyébként meg még ha a szenzorstabi (a rosszabb hőelvezetés miatt) korlátozza is mit lehet (4k vagy nagyobb fps pl. lehet nem) jópár egyszerű SW javítás megdobhatná a használhatóságát (és ezzel az értékét). Pl. 25p/50p/60p, távolságskála videó AF-hez, kis ablakos folyamatos belenagyítás (ala ML/Canon), nem laggolós peaking ami videó alatt is megy és több szín választható vagy akár magától is tud elütő színt választani stb.

Egyébként az E-M1 fotós AF-ével sem vagyok teljesen elégedett. A Pana simán képes egy nagyobb AF keretben a közelebb lévő témára tenni a fókuszt, az E-M1 meg épp ahol nagyobb a kontraszt vagy nem tudom (de gyakran megy a háttérre ahova nem kellene). Szóval megint ott tartok mint a DSLR-el hogy ki kell jelöljek egy parányi fókuszpontot, hogy ne legyen lehetősége a gépnek a háttérre állni a fókusszal. Persze gyors meg pontos, de kevésbé könnyed a használata mint a Panának ezzel az állandó állítgatással.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#51087) jmakk válasza k1csi (#51086) üzenetére


jmakk
őstag

Hehe, velkámtudövörldofolympusaef! :D Makrónál engem is megőrjít. Automatikusan kapcsolok már MF-re. Csak hát ott meg nincs távolságskála, mint a Panáknál, így tuti a másik irányba kezdem el tekerni a gyűrűt. :W
Szóval lenne még mit reszelni a fw-n.

[ Szerkesztve ]

(#51088) OPiiPO válasza Studi (#51078) üzenetére


OPiiPO
addikt

néhány darab már feltűnik, és ezek eléggé rendesen alávágtak(alávágnak) az Em5 áraknak

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#51089) k1csi válasza jmakk (#51087) üzenetére


k1csi
senior tag

Egyébként itt is azt látom, hogy a potenciál ott van, amikor nem megy a háttérre a fókusz akkor 10x nagyításban számolgathatom a szempillákat a 45 1.8-al teljesen nyitva, viszont ha mellémegy a fókusz (többségében a háttérre) akkor viszont kuka a kép.
Pl. ez a távolságskála SW szempontból szinte zéró fejlesztés, a használhatóságot meg nagyon megdobná. Egy pro MILC vázban ez alap kellene legyen (sok mással együtt).
Az MF-nél nekem a kép a képben nagyítás hiányzik nagyon. Számomra döbbenet, hogy pl. 5x nagyítással többet látok kevés fényben mint szabad szemmel (persze fényerős fixel) és nem különösebben laggol és nem elviselhetettlen zajos.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#51090) Studi válasza k1csi (#51086) üzenetére


Studi
addikt

Számításba vettem az E-M1-et is, de azt csak arra az esetre, ha a két tükrös közül (E-30, E-5) a nagyobbik ment volna el. De őszintén szólva ergonómiailag annyira nekem nem tetszik az a váz, pedig szívesen használnám a két SWD zoomot valami frissebb érzékelővel, normális AF-el. De az E-30 ment el, meg a G6, így inkább valami kisebbet keresek, ami az ezüst obijaimmal mutatós is, és funkcionalitásában hozza a G6 szintjét. Így elég szűk a kör, GX7 és GH3-GH4 jöhetne szóba Pana oldalon, és E-M1, E-M10 Olyn. Kicsit hunyorogva (a napfényben, hogy lássam a keresőt :D ) esetleg egy E-P5. De ahhoz drága EVF-et szerezni, főleg szemszenzorosat.

szerk: amúgy az AF az egyik legnagyobb érv amellett, hogy a hasonló árak mellett a GX7-est válasszam az E-M10 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#51091) jmakk válasza Studi (#51090) üzenetére


jmakk
őstag

Az arcdetektálós fókusza viszont jobb az Olynak. Sokkal több helyzetben fogja be az arco(ka)t és sokkal kevesebb radiátort talál. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51092) k1csi válasza Studi (#51090) üzenetére


k1csi
senior tag

Pedig vsz. ergonómiailag az E-M1 messze a jobb vázak közt van. Persze van ami annyira nem jön be. Pl. bekapcsológomb lehetne jobbkezes, hogy amikor veszem elő a markolatnál fogva azzal a mozdulattal be is lehessen kapcsolni. Kár, hogy mentek a divattal és csak dönthető kijelző lett a kiforgatható helyett. Ha videós gép lenne akkor talán még meg is érteném... Aztán a kétállású kapcsoló sem jött be annyira. Lefelé még OK, de felfelé már nem annyira kényelmes kapcsolni.
Viszont minden másban nagyon jó. A két tárcsa nagyon ott van. Az egygombos WB mérés is ötletes + a másik első gombra tettem a nagyítást (MF). A bal oldali gombok miatt a menüzés hanyagolható.

Az AF az sajnos olyan amilyen. Gyors, pontos vsz. ebben az irányban már kár is fejleszteni. Viszont lehetne több logika benne, pl. a fókuszkeretben a nagyon háttér dolgokat ki is vehetné a döntésből.
A stabi miatt mindenféleképpen Olyt akartam (ha rendbeteszik nagyjából a videót elégedett is leszek).
A GH3 nálam a lassú zár ill. a nem túl jó ár/érték arány miatt esett ki. A GH4 meg már túl van azon amit egy olyan vázért adok (amit ki sem tudnék használni teljesen) ami nem tudja azt a szenzorstabit amit az Oly.
A GX7 ergonómia és mikrofonbemenet hiánya miatt esett ki nálam, ill. negatívumnak látom még az auto ISO hiányát M módban. Tudat alatt persze lehet a nem Pana JPG motor lehetősége is befolyásolt (a 4/3-os obik lehetősége viszont nem, alapvetően még mindig méretben kompakt rendszerként szeretném a m43-at).

Más-más szempontok szerint viszont mindegyik váz jó amit felsoroltál. Tényleg a bőség zavar miatt nehéz dönteni és ez alapvetően jó dolog.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#51093) Studi válasza k1csi (#51092) üzenetére


Studi
addikt

Nekem a fogás a szempont ergonómiánál, kevésbé a gombok elhelyezkedése. Utóbbit megszokom, előbbi sokkal kevésbé pótolható. Az 50-200SWD elég emberes darab, erősen orrnehéz lenne vele minden m43 cucc, kell valami, amibe bele lehet kapaszkodni. Az E-M1 markolata viszont sajnos keskeny, ezért nekem nem ad kényelmes fogást. De ez nyilván a 4/3-os nagyobb vázakkal (E-30, E-x) való összehasonlításnál igaz, az m43 rendszeren belül valóban jó az E-M1. De még rendszeren belül is komfortosabban állt a kezemben a G6.

Abszolút bőség zavara van, én meg erősen technofil vagyok, gyűjtögetem a vázakat, ahelyett, hogy használnám őket... :)

(#51094) Lassú Víz válasza k1csi (#51092) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"...a 4/3-os obik lehetősége viszont nem, alapvetően még mindig méretben kompakt rendszerként szeretném a m43-at."

Ha nincs korábbról olyan obid, akkor érthető. Kíváncsi vagyok, hogy mekkora lesz a 40-150 f2.8 pro obi, és hogyan viszonyul méretben/súlyban a használtan elég jó áron beszerezhető 50-200-hoz képest. A 12-60 ill. 14-54 + 50-200 még mindig nagyon jó páros ebben a rendszerben. Nagyon szeretem azt az univerzalitást, hogy ezeket is vihetem, de ha csak lemegyek az utcára sétálni, akkor a markolat nélküli vázra rárakom a 17-est, és ott a kicsi, könnyű gép f1.8-as fényerővel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51095) .: JuSzT :. válasza Studi (#51093) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem ez a markolat kérdés csak a kis fix obikkal kérdés mindig, mert ugye akkor nincs mit megfogni rendesen bal kézzel, ezért jobb kézen és a markolaton van a lényeg. Viszont pont egy méretes 50-200al nem érdekelne, mert bal kézzel támasztom az obit alulról, jobb kézen szinte nincs is súly, csak exponálás. :)

Mondom ezt úgy, hogy sosem fogtam ilyen obival gépet. Nekem már a micros kistele is balkezes fogós fixálós.

(#51096) madgie válasza Lassú Víz (#51094) üzenetére


madgie
titán

A zúmokat hagyjuk meg a fürgelábúaknak :D

(#51097) Studi válasza .: JuSzT :. (#51095) üzenetére


Studi
addikt

Már akkor sem mindegy, amikor bal kézzel le akarod venni a lencsevédőt, hogy tudod-e fogni jobbal rendesen az obit. :)

Mondjuk nekem egy portrémarkolatos E-5 van csuklópánttal (mármint olyannal, ami a kezet a markolathoz fogja, nem a lelógós fajtával) az 50-200 mögött, bármikor nyugodtan leengedhetem a jobb karom, nem kell félnem, hogy a kicsi/csúszós váz miatt kiesik a kezemből. Ezt azért egy E-PM1 nem tudja. :)

(#51098) Mercutio_ válasza Studi (#51097) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szigszalag?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51099) .: JuSzT :. válasza Studi (#51097) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A csuklópánt nagy királyság, nem tudom kicsi vázzal milyen lehet, ki kéne próbálnom. G6 mellé imádtam.

(#51100) Studi válasza .: JuSzT :. (#51099) üzenetére


Studi
addikt

G6 nekem pont nyakpánton volt, de a kis vázakhoz (P1, PM2) szeretem a csuklópántot, az E-5-höz meg ez a markolatpánt nagyon kényelmes.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.