Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51951) MrChris válasza gorgo (#51950) üzenetére


MrChris
nagyúr

de hát hogy trendi legyek hiába rawozol, akkor se fuji ;]

(#51952) Ijk


Ijk
nagyúr

Szerintetek mennyire kockázatos ebay-en ilyen demo darabot bevállalni?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51953) madgie válasza Ijk (#51952) üzenetére


madgie
titán

100% feedback nem kevés üzlet után, PayPal-lal fizetsz, én szívfájdalom nélkül megvenném a helyedben, ha erre vágysz.

[ Szerkesztve ]

(#51954) Ijk válasza madgie (#51953) üzenetére


Ijk
nagyúr

Közben rájöttem hogy ez nem a sima GR APSC érzékelővel, túl szép is lett volna. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51955) madgie válasza Ijk (#51954) üzenetére


madgie
titán

Ezért szerkesztettem hozzá a "ha erre vágysz" részt :D

(#51956) Ijk válasza madgie (#51955) üzenetére


Ijk
nagyúr

165-ért találtam újonnan GR-t ebay-en kínából, ahonnan gondolom vámmal is számolni kell.
Napok óta bújom a DP, X100 teszteket, galériákat, erről a gépről meg valahogy elfelejtkeztem. Csak nagyon nem akaródzik 180k-t kicsengetni érte. Ha valaki esetleg tud valami olcsóbb lehetőséget ne tartsa magában. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51957) madgie válasza Ijk (#51956) üzenetére


madgie
titán

Vegyél Nikont, azt már úgy is ismered :)

(#51958) Ijk válasza madgie (#51957) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor már 176-ért vadonatúj GR 2 év garival.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51959) lenan válasza Ijk (#51956) üzenetére


lenan
aktív tag

vedd meg a DP2 merrill gépemet sokkal olcsóbban

(#51960) jjeahh válasza Ijk (#51958) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem ne vegyél semmit, hanem mennyé' fotózni ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51961) Ijk válasza jjeahh (#51960) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szar idő van, ilyenkor az ember a gép előtt nézi mire lenne szüksége. ;]

lenan: Miért adod el?
Igen, amúgy még a te géped is benne van a pakliban. :D

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51962) jjeahh válasza Ijk (#51961) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én már annyira 2d-ben látok mindent, hogy nekem az a sz*r idő, ha süt a nap :DDD ha vihar van, esik, havazik megyek ki fotózni :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51963) Mercutio_ válasza jjeahh (#51962) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nálatok kicsit jobban néz ki a mogorva idő.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51964) Freddy76 válasza jjeahh (#51962) üzenetére


Freddy76
addikt

Olyankor elbújnak a medvék, mi?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#51965) gorgo válasza MrChris (#51951) üzenetére


gorgo
őstag

ugyan már! Tolok rá egy kis világoskék/magenta split toning-ot, és már meg is van, senki meg nem mondhassa hogy nem Fudzsi :U

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#51966) Mercutio_ válasza gorgo (#51945) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem fázósak arrafelé.
A képek egész jók, majd belépek és csillagozok.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51967) b.vr válasza gorgo (#51965) üzenetére


b.vr
őstag

jójó, de hiába ha az EVF miatt akkor is b*szhatod... ;]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#51968) jjeahh


jjeahh
nagyúr

újabban jobb ez a hely mint az aranyköpések topik :DD

Freddy76 mostanság lejárnak a városba is simán, semmi nem zavarja őket :(((

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51969) rbalint88 válasza jjeahh (#51968) üzenetére


rbalint88
addikt

A puska azért csak igen, nemde?

(#51970) jjeahh válasza rbalint88 (#51969) üzenetére


jjeahh
nagyúr

valamit kéne már tenni, de nálunk a törvény tiltja a kilövést, megmérgezést, bármi ilyesmit...sőt akkor sem lövik ki állítólag, ha széttép egy embert, mostanában többször volt rá példa...viszont ha megeszi a birkádat reggelire, akkor jelented vagy mi és kilövik, ezt nem értem :DDD :U

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51971) lenan válasza Ijk (#51961) üzenetére


lenan
aktív tag

most mást szeretek :-) (és az is csak alacsonyabb iso-kon jó, de nekem még nagyobb élmény használni, a képe amúgy nem jobb)
ha kell jelezd, meg kellene most már válnom tőle

(#51972) Ijk válasza lenan (#51971) üzenetére


Ijk
nagyúr

És mit szeretsz? ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51973) .mf válasza Ijk (#51961) üzenetére


.mf
veterán

Szar idő? Na ne szórakozzunk már kérem, nem esik, és fotózáshoz pont jó az unalmas egyszínű, mintázat nélküli tiszta kék ég helyett, ha a felhőket megszínezi a lemenő Nap fénye.

Pl ezt ma este lőttem:

Vagy:

ezt két hete lőttem. Szemerkélt előtte az eső, hideg volt és elég erős széllökésekkel kísért, viharos erejű szél.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#51974) Ijk válasza .mf (#51973) üzenetére


Ijk
nagyúr

Errefelé teljesen takony az idő már egy hete, a fények nem hogy fényképezéshez, de az élethez sem kielégítőek. :D
Mellesleg nem tudom miért, de amikor Angliában voltam 2 éve teljesen más hangulata volt a tájnak, mások voltak a fényhatások mint itthon. Bár lehet hogy csak beképzelem.

[link] [link] [link]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51975) lenan válasza Ijk (#51972) üzenetére


lenan
aktív tag

m9, a lényeg hogy ne legyen túl egyszerű vele az élet :-))

[ Szerkesztve ]

(#51976) gorgo válasza Ijk (#51974) üzenetére


gorgo
őstag

...ja, tényleg, milyen szar fények... mi akkor itthon tökönszúrjuk magunkat. Se jó fény, se medve :(

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#51977) jjeahh válasza Ijk (#51974) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem ideális fényeknek tűnnek, konkrétan, ha süt a nap vagy valami én legtöbb esetben képes vagyok várni amíg ilyen lágy fényt kapok vagy pl. portrénál elcsalom az alanyt fa alá, árnyékba ha lehetséges :) én nem igazán értem, ha ez nem, akkor milyen szerinted a jó fény, egy szép napsütötte délelőtt pl. a valóságban jól néz ki, de képen általában annál rosszabb...csúnyák az árnyékok, erős a kontraszt, kiégnek-bebuknak a dolgok, CA-zik az obi stb :D sőt, szerintem pont ködös-esős-havas idő a legérdekesebb még ha kellemetlen is olyankor kimozdulni

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51978) b.vr válasza jjeahh (#51977) üzenetére


b.vr
őstag

szerintem pont azt írta hogy azokon a képeken a hangulat neki is tetszik.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#51979) jjeahh válasza b.vr (#51978) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jaj, az Anglia? bocs :D mondjuk uccsóról ordít, hogy nem Mo-n készült :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51980) Freddy76 válasza jjeahh (#51979) üzenetére


Freddy76
addikt

A másodikról is...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#51981) jjeahh válasza Freddy76 (#51980) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gyanúsan jók az utak? :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51982) Freddy76 válasza jjeahh (#51981) üzenetére


Freddy76
addikt

A mi viszonyainkhoz képest szemben parkolnak, több autó is. A tábla az út bal oldalán van, tehát annak hordoz információt, aki az út bal oldalán közlekedik. A tábla angol nyelvű. Az autók rendszámai külföldiek.

Egyéb kérdés, kedves Watson?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#51983) MC Pite válasza Freddy76 (#51982) üzenetére


MC Pite
veterán

A japán terepjáró közlekedik is a nem szokásos sávban, ha nem is feltűnő, ill a vezetékek sem hungarisztániak. Az épületek burkolata ami árulkodó (imádtam nézegetni, papíron unalmasnak kéne hogy legyen a sok hasonló ház, de nekem nem az :D ).
De aki bringázik is, annak egyértelműen minden egyéb nélkül azonnal kiböki a szemét: Eeeeez tuti nem Magyarország, itt ilyet járdának, bicikli útnak (még mindig fáj ha eszembe jut a Balatonkör :( ) se tudnak csinálni, nemhogy rendes közútnak! (Szegélyek, javítások, összefolyók, vagy a felület simasága, vagy az értelems bringasáv.)
Horvátoknál, olaszoknál meg osztrákoknál tekertünk nyaraláson, eszméletlen jó sok helyen az aszfalt, 2 fokozattal lentebb lehetett tekerni ugyanannyi erővel! Azt nem is mondom hogy a többi forgalomban résztvevő is kicsit máshogy viszonyul a kerekezőkhöz...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#51984) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Nincs a szemem előtt 75/1.8, de gondolom a csőrös konverter nem fog beleférni a popójába...
Remélem a pana ha megcsinálja a 150/2.8-at, úgy tervezi, hogy kompatibilis legyen.

[ Szerkesztve ]

(#51985) jjeahh válasza Freddy76 (#51982) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jézus :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51986) Freddy76 válasza jjeahh (#51985) üzenetére


Freddy76
addikt

Ugyan, csak ügyvéd :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#51987) .: JuSzT :. válasza Freddy76 (#51986) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Azt hittem csak trollkodik. Én is majdnem belekezdtem egy ilyen többsoros elemzésbe :D

(#51988) jmakk válasza ROBOTER (#51984) üzenetére


jmakk
őstag

Hivatalosan csak a 45-150/2.8 meg a 300/4 úri huncutsága lesz.
Előbb-utóbb biztosan lesznek bátor fórumhuszárok, akik majd feltolják a lehetséges opciókra helyettünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#51989) Studi válasza ROBOTER (#51984) üzenetére


Studi
addikt

Szinte biztos nem fér bele a 75-ösbe, ha ez a fotó már a tényleges termékről készült.

szerk: pedig ha tényleg ~220 EUR áron jönne, akkor tuti lenne rá kereslet...

[ Szerkesztve ]

(#51990) jjeahh válasza Studi (#51989) üzenetére


jjeahh
nagyúr

elég csini :D olyan mint egy 35mm cctv obi

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51991) gorgo válasza ROBOTER (#51984) üzenetére


gorgo
őstag

Az első mondatodhoz nem adnál több támpontot. ...csőrös konverter a popójába... :F :Y
Régebben úgy hallottam, hogy a Pana letett a 150/2.8 megalkotásáról, miután az Oly bejelentette a 40-150/f2.8-at, de persze ez lehet másként is.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#51992) rumos14 válasza gorgo (#51945) üzenetére


rumos14
nagyúr

látom, részben Norvégia. én júniusban jártam arra

(#51993) Studi válasza gorgo (#51991) üzenetére


Studi
addikt

43rumorson van fent kép az új konverterről. Ez alapján úgy néz ki, hogy be fog lógni az objektív hátuljába, ami azt jelenti, hogy elég egyedi kialakítás kell az objektív oldaláról is, nem fog felmenni akármelyik obira. :( MFT rendszerben nem is tudok jelenleg olyan obit, aminek ennyivel előrébb lenne a hátsó lencséje.

(#51994) Gondwana válasza Studi (#51993) üzenetére


Gondwana
addikt

(majd makró közgyűrűvel használható lesz - valamire...)
:B

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#51995) Studi válasza Gondwana (#51994) üzenetére


Studi
addikt

Hát ha a telekonverter és az obi közé tesszük a makro gyűrűket akkor elég érdekes eredményt fogunk kapni. :)

(#51996) schawo


schawo
titán

Kiszivárgott az új, végleges E-M1 firmware, a 2.0-s.
Íme a változáslista:
1. Keystone filter
2. Vintage I
3. Vintage II
4. Vintage III
5. Partial Color I
6. Partial Color II
7. Partial Color III
8. Tethering mode detected when plugged into USB (Olympus Viewer update is needed)
9. DoF preview lock
10. Adjust power zoom speeds
11. Loss of MF in function buttons
12. No video updates
13. EVF refresh rates seems no different
14. Making changes Fn buttons still affects all MySets when they are assigned to program dial
15. Something I noticed, may have already been there before, *B Level Function-5, the ability to set different AF functions by lever. It's ok, but to bad it only sets S-AF, C-AF, MF, etc., and not the focus square size or face detect. A lost opportunity.
16. Still no auto-ISO parameters, one still needs to adjust flash sync speeds to set minimum acceptable speeds
17. 0-shutter still not available during continuous shot H or L, even at slowest speeds.
18. Focus peeking is still black or white and no sensitivity settings.
19. No innovative features like Pentax's exposure EV lock on manual or Panasonic's ability to designate AF squares.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51997) Lassú Víz válasza schawo (#51996) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Remélem ez még valami kamu, vagy csak valaki felrakta az own risk szoftvert és az alapján próbál feature listát építeni.

Ez olyan mint egy csalódás lista. A gombra programozható MF eltűnése nekem különösen fájó lenne. Egy teljesen értelmetlen és hülye korlátozás lenne. No majd meglátjuk, hogy mit ír róla az Olympus amikor hivatalos lesz.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51998) arn válasza Lassú Víz (#51997) üzenetére


arn
félisten

kulonosen a "nem lesz" pontok lenyegesek :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51999) Studi válasza Lassú Víz (#51997) üzenetére


Studi
addikt

Már eleve furcsa a 2.0-ás megnevezés. Szerintem még nem volt Oly váz, ahol nem 1.x-nek nevezték volna az új fw-t. A 2.0 elnevezés kardinális változást jelentene.
Másrészt sok helyen olvasni az EVF frissítés javulásáról, itt meg azt írja, hogy nem lesz.
Harmadrészt nem hiszem, hogy három Vintage effektet az Oly külön sorolna fel.

(#52000) schawo válasza Lassú Víz (#51997) üzenetére


schawo
titán

Igen, ez a lista az "own risk" szoftver alapján van, de az okosok szerint ez már a végleges firmware, ami pár napon belül hivatalosan is megjelenik.

(#51999) Studi
Ez nem az Oly listája, hanem egy felhasználóé, aki már kipróbálta az új FW-t. (Ő humorizált azzal, hogy megint tele van teljesen lényegtelen elemekkel, lényeges szolgáltatások viszont megint nem érkeztek.)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.