Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23701) HollyBoni válasza s7evcsenko (#23700) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nézz pár tutorialt. Berakod a kártyát, megnyitod a lightroom-ot, egyből felkinálja hogy akarsz e importálni. Kijelölöd amiket importálni akarsz, jobb felül rámész hogy develop, húzgálod a csúszkákat és megnézed mi mit csinál. Tényleg nagyon egyszerű kezelni. :K

Szerk.: Bocsesz, javítottam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23702) fattyu válasza HollyBoni (#23701) üzenetére


fattyu
veterán

export a végén van:P import az...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23703) s7evcsenko válasza HollyBoni (#23701) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#23704) .mf


.mf
veterán

Sikerült az Opticamben találnom egy MD Tokina 28/2.8-ast :))
Kisebbnek ez se kisebb, ugyanakkora, mint az 50/2-es, ugyanolyan aránytalanul, szinte komikusan néz ki a PL3-on (főleg, hogy ezen egy gumi napellenző is van), de az ekv. 100-nál az ekv. 56 már egy sokkal barátibb gyútáv. Komolyan, odafelé menet, egy téren egy épületet akartam lekapni, hogy még azzal a lencsével pár képet lőjek, de a végén már ott tartottam, hogy a túloldalra, vagy talán valamelyik kisutcába kellett volna bemennem :))
A filmes-tükrös Minoltán elég drasztikusan gömbölyödik-változik minden a széleken, főleg mozgatáskor, majdhogynem durvább, mint a PL3 gyári FCON fisheye-előtétjével :)) A PL3-on viszont szemre semmi gond.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23705) .mf válasza .mf (#23704) üzenetére


.mf
veterán

Hazafelé evvel lőtt képek közül kettő kevésbé rosszul sikerült darab példának:
egyik
másik
Nappal ill. állvánnyal élességben jobbak lennének, de így jött ki a lépés, nappal meg nem lenne ugyanez a hangulat.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23706) Marseille199


Marseille199
senior tag

Szórakoztunk a Samival :D

Igazán megnyerő fiatalember tudok lenni :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23707) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Tudnátok nekem 2 obit ajánlani a pana G5-re?
Egyet a kitobi helyett, akár fixet,
egyet pedig macrozni?
Nem baj ha nem horror áron vannak... :-)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#23708) Marseille199 válasza s7evcsenko (#23707) üzenetére


Marseille199
senior tag

20/1.7 Meg közgyűrű és vmi manuális obi, vagy elektronyos közgyűrű, bár ez drágább jóval :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23709) s7evcsenko válasza Marseille199 (#23708) üzenetére


s7evcsenko
addikt

közgyürü az miért kell? Olyan nincs ami szimplán rámegy?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#23710) Mr.Csizmás válasza s7evcsenko (#23709) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kozgyuru

noveli a bazistavolsagot, csokkenti a kozelpontot, noveli a nagyitast, cserbe FE vesztesed van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23711) gorgo válasza Marseille199 (#23706) üzenetére


gorgo
őstag

...hát én is szórakoznék vele ha lenne... ;)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23712) scarabaeus válasza s7evcsenko (#23709) üzenetére


scarabaeus
őstag

(az első simán rámegy)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#23713) s7evcsenko válasza Marseille199 (#23708) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Itt apron 80k csak az obi...
Ennél olcsóbb megoldás nincs? ;-)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#23714) scarabaeus válasza s7evcsenko (#23713) üzenetére


scarabaeus
őstag

(A "csak"-ból érzem, hogy lehet, hogy zavar van az erőben - a Pana 20-as rendszerobjektívet a kitobjektív helyett, valamilyen manuálist közgyűrűvel pedig makróra ajánlott, nem a 20-ashoz a közgyűrűt)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#23715) .mf válasza s7evcsenko (#23713) üzenetére


.mf
veterán

Ez volt a másik, amit mondott: veszel egy régi manuális fókuszos és rekeszes obit, egy makró közgyűrűt (vagy egyből egy makrós obit, csak azok ritkábbak és drágábbak), valamint egy megfelelő adaptert m4/3-hoz. Régi obit pl. Bp-en használt fgép cuccos bolt a Soós fotó és nem messze tőlük az Opticam (pl. tegnap utóbbinál vettem az MD Tokina 28/2.8-ast, uv-szűrővel és napellenzővel volt 6.5k), adapter és makró-közgyűrű pedig eBayről (MD -> m4/3 adapter 2-2.2k volt szállítással, és kb. 2.5-3 hét; makró közgyűrűm nincs, de az se egy drága darab. Tegnap az Opticamben láttam is párat, 2-3-4k-ra emlékszem, de annyira nem figyeltem).
Hátránya viszont, hogy teljesen manuális, nincs autofókusz; sokkal nagyobb és nehezebb; és nem mindegyik képe olyan éles, mint egy-egy mainak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23716) Studi válasza s7evcsenko (#23707) üzenetére


Studi
addikt

Kitobi helyett szerintem jól jársz a Leica 25/1,4-el, makrózni pedig a Pana 45-ös, vagy az Oly 60-as makróját érdemes. :-)

Kicsit általános a kérdésed, fogalmazd meg, hogy miért szeretnél más objektívet, hol ütközöl a kitobi határaiba. A makrózás persze egyértelmű téma. Erre van egy olcsó megoldás: valami dioptriás makró-előtétlencse a legolcsóbb, elég a kitobi elé tenni. A drágább, de még mindig elfogadható árú megoldás egy 35/3.5-ös 4/3-os makró, és egy adapter gyűrű (Oly MMF2 20-25 használtan, Viltrox utángyártott 10 alatt van).

[ Szerkesztve ]

(#23717) .mf válasza Studi (#23716) üzenetére


.mf
veterán

"Viltrox utángyártott 10 alatt van"

Hol láttad ennyiért? Ebayen is átszámolva 12.5k körül láttam legutóbb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23718) Studi válasza .mf (#23717) üzenetére


Studi
addikt

Itthon láttam használtan valahol nemrég. Külföldiából valóban 12-14 pénz.

(#23719) s7evcsenko válasza Studi (#23716) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Bocs a korábbi esztétikai és helyesírási hibákért, de napközben csak telóról tudok írni, arról meg nem tudok rendes ékezetes betűket írni.
Szóval!
"14-42 elkepesztoen gagyi" és ehhez hasonló itteni megjegyzések miatt gondoltam a kitobi cseréjét, hisz ha ennyien mondjátok, akkor tényleg nem lehet valami jó!
Nem ragaszkodom a cseréhez, de ha a változás szemmel látható lenne, akkor azért elgondolkoznék a cserén.
Makrózni viszont mindenképp szeretnék, az már igen régi vágyam, hogy én készítsek magamnak bogaras, leveles képeket, ahol látszódik a láb, ér a legapróbb részletig... :B
Viszont nem szívesen mondanék le az autó fókuszról, csak ha nagyon muszáj.
Vagy ha nagyon nagy árban a különbség.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#23720) HollyBoni válasza s7evcsenko (#23719) üzenetére


HollyBoni
veterán

TE meg vagy elégedve a kitobi képminőségével, fényerejével? Ha igen, akkor szerintem felesleges váltani. Nekem kicsit hiányzik a jobb fényerő, élesség és egy kb 60mm-es vég. Erre vettem a Helios 44M-et, csak hát még mindig nem tudom kipróbálni mert egy év mire ideér az adapter ebay-ről... :O

[ Szerkesztve ]

(#23721) Parci válasza s7evcsenko (#23719) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

- a kitobi bőven elég jó, ne foglalkozz a sok fórumos vérpistivel, akik mtf ábrákról ábrándoznak pucér nők helyett

- makrózásnál sokkal nagyobb problémáid lesznek, mint az autofókusz. olyan kicsi a mélységélesség, hogy a kezed remegése jobban kimozdít az élesség síkjából, mint hogy az af-fel bármit csinálj. ugyanúgy, a világítás sem egyszerű makrónál. én biztosan egy öreg manuális üveget vennék makróra, például nikkor 55/3,5

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23722) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A 14 F2.5 palacsinta milyen? Tetszik a gyújtótáv és a fényerő, meg nem is drága. Általában vagy 14mm-en használom a kitobit, vagy a végén 42-n de akkor meg keveslem a gyutávot.

[ Szerkesztve ]

(#23723) Marseille199 válasza s7evcsenko (#23709) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hat,esetlwg a 14/2.5. De ha ez draga, akkor mit akarsz te makroobit? Az meg dragabb. kozgyuru meg ramegy barmelyik obira :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23724) Mercutio_ válasza Studi (#23716) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 20-ast drágállotta, szerinted lesz pénze Leica-ra meg 60-as makróra? :N

s7evcsenko: Továbbra is azt mondom kerítsd a fotózás alapjaival foglalkozó könyvet és olvasd át, a téged érdeklő részeknél állj meg, próbáld ki az ott leírt gyakorlati dolgokat. Az evidens, hogy a fényerős obik, kis mélységélesség jellegű részeknél a kitobival nem tudsz gyakorolni, arra egy olcsó fényerős manuál fix és adaptert érdemes beújítani, pl. a kevésbé felkapott Pentax bajonetes 50-s fixek is jók lehetnek, főleg SMC-bevonatosakat érdemes keresni ott kisebb a becsillanás egyéb "fényprobléma".

Makróra aránylag olcsó ultimate megoldás a Raynox DCR-250, gyorsan felrakható bármilyen 52-67mm közti szűrőmenetű obira, flickr-en a képeim közt találsz jópárat ami azzal készült, elsőre elég lesz megismerkedni vele mennyi szívás van a makróval, aztán ha továbbra is kitartol vehetsz komolyabb makró obit. Én dioptriás előtétlencsékkel nem kísérleteznék, a legtöbb nem sokkal olcsóbb, viszont sokkal sz*rabb, mint a raynox.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23725) eeXaa válasza s7evcsenko (#23719) üzenetére


eeXaa
addikt

..nem első osztályú minőség, de bizony én a mai napig is előveszem a 20/1.7, és a 45/1.8 mellett...
-egyrészt sztem van egy csomó helyzet amiben kell a 28-as nagylátószög, és nem mellesleg van benne stabi is..
..én mindenképp várnék addig, amig ki nem derűl számomra, hogy ez e az a rendszer amibe pénzt akarok ölni.. addig is bőven elég a 14-42. ..inkább vennék egy olcsó vakut használtan, és tanulnám meg használni, amivel sokkal többre mennék mint akármelyik fix-el így eleinte... tudom a méret egy sürgető tényező, de más értelme nics így, hogy semmi speciális felhasználási terület nem merült még fel benned, a makrón kívűl, amire egyik "klasszikus" rendszer fix sem a legjobb választás...

(#23726) jjeahh


jjeahh
nagyúr

ez egy kissé off lesz..: hogyan tudom testreszabni lightroomban a jpeg tömörítés mértékét? illetve méretezni nem lehet? nézzétek el nekem, ma nyitottam meg először, és sehogysem jövök rá...illustratort, ps-t használok, de ez eléggé más...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23727) m3ss válasza jjeahh (#23726) üzenetére


m3ss
veterán

exportalasnal kinyitod a fuleket, es ott lesz mindenfele beallitas. allithatsz meretet, felbontast...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#23728) sphe válasza jjeahh (#23726) üzenetére


sphe
senior tag

Jpeg tömörítés: Export felugró ablaknál a jpeg quality rész. :)
Méretezés 50%-ig lehetséges a lens correction résznél.

(#23729) andersen10 válasza HollyBoni (#23722) üzenetére


andersen10
aktív tag

Én nagyon meg voltam elégedve vele. Állítólag optikailag gyengébb mint a 20/1.7, de a gyakorlatban nekem nem tűnt fel, vagyis nem zavart. Kevés fényben viszont gyakran jól jött volna még egy rekesznyi fényerő. A kis Oly e-pm1-el nagyon harmonikus párost alkottak, (a legkisebb m43 vázon a legkisebb m43 obi). Van egy olcsó ebayes napellenző ami pont rá való és tökéletesen kizárja a becsillanást. Az AF gyors és halk. Videóra kevésbé alkalmas mint a kitobi, mert nincs stabi (ennek OM-D esetén nincs jelentősége), illetve Pen vázon videózva nálam volt egy kis AF hang (rattlesnake), ami zavaró lehet (külső mikrofonnak kiküszöbölhető). Nálam az első példány decenteres volt, a második tökéletes. Szóval érdemes kipróbálni megvétel előtt.

[ Szerkesztve ]

(#23730) HollyBoni válasza andersen10 (#23729) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem pont videóra kéne a cucc, kár hogy nincs benne képstabi. Kéne egy 14-es nagyjából fényerős obi, ez ami még nekem elérhető árú. Kár hogy a 8-10 körüli (nem fissáj) tartomány drága. :(

(#23731) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Értem.
Köszi mindenkinek. :R
Akkor marad a kitobi, és nézek mellé valami makrót.
Meg egy könyvet! ;)

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#23732) Mercutio_ válasza HollyBoni (#23730) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az minden rendszerben drága.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23733) Studi válasza Mercutio_ (#23724) üzenetére


Studi
addikt

Nem véletlen volt a smiley az első bekezdés mögött. :-)

A Raynox tényleg ennyivel jobb egy minőségi (mondjuk Hoya) lencsénél? Mi a titka?
Ettől függetlenül egy Viltrox + 35/3.5 páros összejöhet elviselhető áron, mint B terv. Ár/érték arányban nagyon jó kis 4/3-os objektív, ráadásul rengeteg van belőle, folyamatosan lehet találni eladó darabokat.

(#23734) s7evcsenko válasza Mercutio_ (#23724) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Még valami, csak hogy jól értem-e... :B
Ezt ráteszem a kitobi elejére, és már tudok is makrózni vele? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#23735) Zozzer888 válasza s7evcsenko (#23734) üzenetére


Zozzer888
addikt

jól,de én inkább közgyűrűt vennék:)Ha cél hogy olcsó legyen akkor M42-es közgyűrű, M42es obikkal:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#23736) jjeahh válasza sphe (#23728) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23737) .mf válasza s7evcsenko (#23719) üzenetére


.mf
veterán

""14-42 elkepesztoen gagyi" és ehhez hasonló itteni megjegyzések miatt gondoltam a kitobi cseréjét, hisz ha ennyien mondjátok, akkor tényleg nem lehet valami jó!"

Hajjaj... Te, százmilliárd légy is azt vallja, hogy a tehénlepény jó ;]

A kitobi optikailag sztem rendben van (s a tesztek szerint is; nem tudom, hogy neked melyik van, de pl. itt az eggyel ezelőtt nem-power-zoomos pana tesztje (újabbat sajnos nem tesztelték), idézet: "Not much to add here that the tests don't already show: good sharpness wide open, and excellent stopped down a little.").
Szóval sokkal élesebb képet nem kapsz, hanem csak gyorsabb záridőket gyenge fénynél és több lehetőséget mélységélességgel játékra. Gyenge fénynél a változás azért szemmel látható, mert kevésbé érzékeny a bemozdulásra - de ezen egy állvány is sokat segít. Ha a téma még mozog is, akkor már nem.

Makróra a legolcsóbb megoldás egy szűrőmenetbe csavarható x dioptriás előtét-lencse, "close-up lens", ebayen olcsón találni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23738) Mercutio_ válasza s7evcsenko (#23734) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, de használt jó állapotút 15 körül lehet találni.

.mf: Én még nem láttam jó minőségű close-up-ot ami árban lényegesen jobb volt a raynox-nál, vagy azonos áron minőségben annyival jobb lett volna.
Kína/új az újév miatt most 3 hétig nem is játszik:-(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23739) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#23738) üzenetére


Mercutio_
félisten

/új=HK (prediktiv...)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23740) jjeahh válasza .mf (#23737) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem is rémlik, hogy valaki ezt írta itt, de úgy emlékszem akkor nem a kép, hanem az anyagminőségről volt szó...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23741) arn


arn
félisten

En irtam, de az epitettsegre (ilyen lityegos zoomgyurut en meg nem lattam). Optikailag ok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23742) bence007


bence007
tag

Sziasztok!

Olympus e-pl1-re keresek külső vakut!A beépített sajnos nagyon gyenge, így szükségem lenne valami komolyabbra!

Milyen vakuban érdemes gondolkodni ami emberi áron van?

Köszönöm!

(#23743) Studi válasza bence007 (#23742) üzenetére


Studi
addikt

Első körben én Olympus FL-36R-t keresnék. Nem túl nagy, ámde mindent tud, ami kellhet. Előnye, hogy nem kell feltétlen a vázra raknod (külső vakuval a tetején az E-PL1-et egyensúlyozni nem túl kényelmes mutatvány), mert az E-PL1 vezérli vezeték nélkül is. Hátránya a két elem miatti lassabb töltés.
Ha ennél nagyobbat szeretnél, akkor a Metz negyvenvalahány (asszem 48) szériát lehet kipróbálni, az is szokot néha használtban felbukkanni. Köztes megoldásként az FL-300R, sokkal kompaktabb, de kevésbé variálható, mint az FL-36-os.
Ha csak egy kicsit szeretnél nagyobbat, akkor ott az FL-14, de az azon kívül, hogy villan, sokmindent nem tud.

(#23744) gorgo válasza bence007 (#23742) üzenetére


gorgo
őstag

FL-36R használtan ~40-44 körül.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23745) Studi válasza gorgo (#23744) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem annál azért olcsóbban is be lehet manapság szerezni. (44-ért bárki azonnal viheti az enyémet :) )

[ Szerkesztve ]

(#23746) Marseille199


Marseille199
senior tag

Tegnap este a vonaton ilyet láttam :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23747) Mr.Csizmás válasza Marseille199 (#23746) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23748) tothl válasza Marseille199 (#23746) üzenetére


tothl
addikt

Ez elég genya volt részedről...és ezért kötelező mobilokon a shutterhang.. :D

(#23749) .mf válasza Marseille199 (#23746) üzenetére


.mf
veterán

Láttam én már különbet is pár éve egy éjszakai vonaton, ahol a vagonban csak hárman voltunk, egyik végén én, másik végén pedig egy fiatal párocska. Na jó, a "láttam" túlzás, hiszen csak a fejek látszódtak az ülések fölött, de a helyzet - szvsz - eléggé félreérthetlen volt (vihogás, kéjes mosolyok, srác feje eltűnik, csaj előrébbül, hátradől és néz mereven maga elé "olyan" arccal, néha felnézve, hogy ott vagyok-e még vagy jön-e kaller. Aztán lehet, hogy csak az én fantáziám mocskos :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23750) tothl válasza .mf (#23749) üzenetére


tothl
addikt

Miért mocskos, mi van abban ? :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.