Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23151) :AMF: válasza Dare2Live (#23143) üzenetére


:AMF:
senior tag

kőkori d80-ról váltottam g2-re, aminek egy fokkal gyengébb a szenzora az általad lehúzni próbált is említett g3-nál. alap iso-n egy hangyafasznyi előnye van a d80-nak, magasabb iso-n viszont fordul a kocka. szóval az az "agyonverés" konkrétan baromság.
arról nem beszélve, hogy a g3 16 megapixelét le lehet méretezni 10 megapixelre, ami arra az észvesztően zajos képekre jó hatással van, de a d80 10 megapixeléből soha nem csinálsz 16-ot.
a d80-nak az alap iso-s teljesítményen (és a CLS-en) kívül SEMMI más előnye nincs a fenti milc-ekkel szemben.

(#23152) Mr.Csizmás válasza :AMF: (#23151) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hagyd ra, unatkozik

egyeseknek a sarga felirat jelenti a krisztusi megvaltast, nem egy linux-sourceforge jellegu terjedo szabvany

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23153) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#23152) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Heló, ep2-vel dobozban adnak evf-et, vagy csak külön vásárolható?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23154) #58660352


#58660352
törölt tag

Én Pentax-K5 / Nikon D5100 DSLR gépekről váltottam mikro 4/3-ra. Ezek szenzora sokkal jobb volt, a mikro 4/3 rendszert mégis jobban megkedveltem. Praktikusabb, kényelmesebb a Panasonic optikák minőségével pedig kifejezetten elégedett vagyok.

(#23155) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, én tényleg bárkitől átveszem a vacak, félrefókuszálós d7000-es vázát féláron. arra lecserélném az asszony d200-asát.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23156) OPiiPO válasza Parci (#23155) üzenetére


OPiiPO
addikt

kíváncsi vagyok mennyi ajánlatot kapsz ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23157) Parci válasza OPiiPO (#23156) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mivel egy szar váz, és mindenki veri a fejét a falba, hogy bepróbálkozott vele, minden bizonnyal sokat, az volna logikus... ... :))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23158) madgie válasza Parci (#23155) üzenetére


madgie
titán

De lehet, hogy a dpreview-s képek 100%-os kukkolásából (mert ugye annak sok értelme van más-más felbontásnál) az jön ki, hogy az agyonrekeszelt júzererroros városképeknél kicsit több a színzaj a D7000 árnyékos részeiben, tehát végső soron ki cserélné el a kitűnő CCD-s D200-át?

(#23159) gorgo válasza neevous (#23150) üzenetére


gorgo
őstag

Ha jól számolom, négyen már vagyunk mára. Már csak a helyet kell kitűzni. Nekem mindegy, alkalmazkodom.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23160) #58660352 válasza gorgo (#23159) üzenetére


#58660352
törölt tag

+1

(#23161) neevous válasza gorgo (#23159) üzenetére


neevous
tag

A jövő kedd nem lenne jó?

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#23162) eeXaa válasza Parci (#23157) üzenetére


eeXaa
addikt

...és ezért adják féláron neked :F
..vagyis azért mert szar az a váz és nem vált be nekik miért adják a használtpiaci árnál olcsóbban? :)

[ Szerkesztve ]

(#23163) gorgo válasza neevous (#23161) üzenetére


gorgo
őstag

Akár az is jó, de a amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra :).

Mai röffenéshez az eddigi 3 helyszín közül válasszunk egyet (mind körút környéke, és mind cseh)
Jaromír 68, VI. Csengery utca 62b
Pivo sörvendéglő, VII. Wesselényi 47.
Bohemia, Rákóczi tér sarka (Német u. 2)

Nekem Pivo v. Bohemia szimpibb, bár egyikben sem voltam.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23164) Mr.Csizmás válasza gorgo (#23163) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jaromir is jóféle, 380 a barna, és világos korsó is. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23165) .mf válasza eeXaa (#23162) üzenetére


.mf
veterán

Várjá, adok egy kis humor transzfúziót mert eléggé rádférne, kűdöm a zenergiát, hajolj közelebb a monitorhoz! :P

Az összeröffön ha hozzám hasonló totálnoobokat is megtűrtök, akkor én is benézek majd, de csak negyed-fél 8 körül érek oda.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23166) neevous


neevous
tag

Sajnos en passzolom, mert a heten nem igazan jo.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#23167) Marseille199 válasza neevous (#23161) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nem jövő keddről volt szó alapból? :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23168) neevous válasza Marseille199 (#23167) üzenetére


neevous
tag

De, amikor beirtad, hogy neked akkor jo, en is arra nyomtam a +1-et. :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#23169) gorgo válasza neevous (#23168) üzenetére


gorgo
őstag

Na, akkor a mai storno, mert ennyi bénázást ritkán látni egy nap. Mindenki benyög valami 1/3 infót, a többit meg képzeljük hozzá... Így meg legalább lehet tervezni / asszonypajtinak beadni, hogy ne legyen váratlan, stb.
Javaslom tehát: jan.29 (kedd) 18-tól, mondjuk a Jaromír, mert az még olcsóbb is. Persze ha van jobb ötlet, jöhet, de nem érdemes sokat variálni, mert 10 ember 10-félét akarna úgy is.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23170) Marseille199 válasza gorgo (#23169) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ámen. De akkor legyünk ám sokan, ne egyedül igyam le magam a másnapi vizsga előtt! :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23171) neevous válasza gorgo (#23169) üzenetére


neevous
tag

Megbeszeltunk. :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#23172) MrChris


MrChris
nagyúr

Pana gh2 mennyire működik együtt egy Oly fl36 vakuval?

(#23173) Messer22 válasza MrChris (#23172) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

GH1-ről tudok nyilatkozni: tudja a TTL-t, működik minden a segédfényt kivéve (meg ha R-es lenne a vaku, akkor távvezérlés se működik pana vázakkal, a GH3-nál viszont elvileg már igen)

Messer

(#23174) :AMF: válasza MrChris (#23172) üzenetére


:AMF:
senior tag

(#23175) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

helpmi urak :)

meghívtak egy keresztelőre fotózni, egy hozzávaló mft obi, és esetleg vaku kellene kölcsönbe. zaciba fel tudok ajánlani pana 14-est, vga-t, pálinkát, stb.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23176) s7evcsenko válasza s7evcsenko (#23090) üzenetére


s7evcsenko
addikt

- Nikon 1 V1 + 10-30-as VR-es obi
- Panasonic G3 + 14-42mm-es Vario objektív
A kettő közül melyik lenne a jobb vétel kb. azonos áron?

Na úgy néz ki, hogy a kb azonos ár nem jött össze sajna, így változtak a feltételek.
G3 - 150k
V1 - 110k
Mindkettő új.
Így is a G3 lenne a nyerő? :F
G3-at szinte lehetetlen használtan beszerezni, a V1 meg szinte ugyan annyi használtan, mint újan.
Ebből a videóból nekem úgy tűnik, hogy a V1 tulaj az elégedettebb... hogy lehet ez?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#23177) PRO-peller válasza Mr.Csizmás (#23175) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Kérdezd meg az apukát milyen fgépe van? Ne a tiédet koptasd! :D

(#23178) Messer22 válasza s7evcsenko (#23176) üzenetére


Messer22
senior tag

talán mert nikonyisták? :N

G3 egy teljesebb rendszer tagja, összességégben többet nyújt. A V1 tud 1-2 plusz dolgot videóban és sorozat sebességben (de kb olyan mint egy jobb kompakt, valamint cserélhető az optika). Ha van lehetőség ki kell próbálni a kiszemelt gépeket (MM, szaturnusz stb) :))

Messer

(#23179) Sza_Sa válasza s7evcsenko (#23176) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Én a helyedben ezt venném. Már csak azért is mert szeretnék már végre olvasni róla felhasználói véleményt :D
De amúgy nagyságrendekkel jobb váz a g3-nál.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#23180) s7evcsenko válasza Sza_Sa (#23179) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én is azt venném, ha a párnám is pénzel lenne kitömve, de sajnos nem ez a helyzet. :B
Oké, akkor vadászok még egy kicsit az apróban, aztán ha nem lesz semmi, akkor megyek egy újért. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#23181) MrChris válasza :AMF: (#23174) üzenetére


MrChris
nagyúr

:AMF:, Messer22: Köszi!

(#23182) Sza_Sa válasza s7evcsenko (#23180) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Persze, használt árú g3 jó vétel, én csak az új helyett ajánlottam a g5-öt, ott már olcsóbb vagy nem sokkal drágább, cserébe érezhető előrelépés.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#23183) s7evcsenko válasza Sza_Sa (#23182) üzenetére


s7evcsenko
addikt

hm... most a fotoplusnál 162k a G5, a G3 meg 149k...
Ez tényleg nem sok különbség... eddig mindenhol 200k felett volt a G5.
:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#23184) OPiiPO válasza Parci (#23157) üzenetére


OPiiPO
addikt

Benéztem ide, és meg vagyok győződve, hogy az összes Magyarországon előforduló D7000 egyszerre front/backfókuszos, pixel/zárhibás. Komolyan mondom, depis lettem attól a hangulattól ami ott tobzódik, le is kellett nyomnom egy szatmári szilvát hogy helyrebillenjen a lelkiegyensúlyom :P

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23185) ROBOTER válasza OPiiPO (#23184) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az index fórumon azt kezdték el terjeszteni, hogy "rossz a zajmintázata", ezért többen is eladásra kínálták. Komolyan. Simán meggyőzték egymást, hogy szar, elindult egy láncreakció, és kitalált indokokkal kezdték meghirdetni: "sajnos meg kell tőle válnom, családi okok miatt"

Persze egyikük sem fotózott semmit...

(#23186) Freddy76 válasza OPiiPO (#23184) üzenetére


Freddy76
addikt

Érdekes, én kezdtem el, de az enyém tényleg szar volt, Gyomordzsák a megmondhatója... De a nikon magyarországnál egy nap alatt helyretették az af szenzort (ami teljesen el volt állítódva), azóta remekül működik - kivéve a 35/1.8-at, azzal továbbra is össze-vissza fókuszál. Ahogy ezt leírtam, hirtelen minden d7000 tulaj előjött a titkolt bajával...

A legnagyobb baj azonban az vele, hogy a hegyre nem akarom felvinni, a fuji X10 volt velem síelni...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23187) julius75 válasza s7evcsenko (#23183) üzenetére


julius75
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#23188) MLaca válasza julius75 (#23187) üzenetére


MLaca
őstag

plasztik fantasztik, igazából akkor már vagy GH kategória, vagy a kisebb GX1 kéne

http://mlzphoto.hu/

(#23189) :AMF: válasza MLaca (#23188) üzenetére


:AMF:
senior tag

nekem kell az evf meg a kihajtható lcd, viszont nincs szükségem a GH-k videós tudására. elfér a G széria a GX és a GH között, hidd el. (még ha annyira műanyag is) :)

(#23190) Parci válasza ROBOTER (#23185) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egyetlen gond, hogy akkor is 200-210e ft-ért kínálták a rohadékok. mindegy, majd lesz az olcsóbb, annál a 16 mp-es aps-c szenzornál jobb nem is kell. és még fényt is mér az ai-s obijaimmal. a d7000 a fogását leszámítva (abban rosszabb sztem a d70-d90/d200-d300 vonalnál is) elég polírozott egy dslr, sokkal jobb nem is lehetne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23191) MLaca válasza :AMF: (#23189) üzenetére


MLaca
őstag

elfér persze, csak mindenkinek más az elvárása :) ha m4/3, akkor vagy gx1 méretű váz (ehhez persze külön kell venni elektronikus keresőt), vagy lúd legyen kövér elven gh3 :P

http://mlzphoto.hu/

(#23192) julius75 válasza MLaca (#23188) üzenetére


julius75
aktív tag

nekem már van gh3.... :K csak az ár miatt tettem be

(#23193) :AMF: válasza MLaca (#23191) üzenetére


:AMF:
senior tag

amikor megjelent, nekem nagyon tetszett a gh2 szenzor képminősége, úgyhogy örültem neki, amikor kiderült, hogy a G5-be is belerakták. persze a sony szenzoros gépek már átléptek felette, de én még most is beérném azzal a képminőséggel.

ROBOTER: én már a D80-nál is éreztem, hogy valami nem stimmel a nikon zajmintázatával. még szerencse, hogy túladtam rajta. úgy látom azóta csak tovább romlott a helyzet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23194) MLaca válasza julius75 (#23192) üzenetére


MLaca
őstag

na EZ gonoszság :) nekem várnom kell rá, EU nem nagyon kapott most belőle eleget .(

http://mlzphoto.hu/

(#23195) julius75 válasza MLaca (#23194) üzenetére


julius75
aktív tag

nem, nem gonoszság :N , december eleje óta megvan.... van az országban, az nem jó neked?

(#23196) MLaca válasza julius75 (#23195) üzenetére


MLaca
őstag

csak vázat sehol sem kapni és a pana magyar kirendeltsége szerint akár egy hónapig nem is lesz.

http://mlzphoto.hu/

(#23197) julius75 válasza MLaca (#23196) üzenetére


julius75
aktív tag

akkor vedd meg 12-35 kitben. legfeljebb átveszem az obit.

(#23198) MLaca válasza julius75 (#23197) üzenetére


MLaca
őstag

nincs rá pénzem, pont a vázra van elég.

http://mlzphoto.hu/

(#23199) jjeahh


jjeahh
nagyúr

na...takumart ajánlotok, vagy heliost? esetleg valami hasonló 50mm m42-es? most érkezett meg a paypalre a dodóm, ráadásul van egy kirakatos, vagy ilyesmi e-p1 ebayen, 125€-ért, úgyhogy megrendelem végre... :)) kezdésnek szerintem bőven megfelel majd...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23200) julius75 válasza MLaca (#23198) üzenetére


julius75
aktív tag

Most javasoltam. Vegyük együtt.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.