Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23351) philoxenia válasza madgie (#23349) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Time Lapse? :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23352) madgie válasza philoxenia (#23351) üzenetére


madgie
titán

Azzal nincs gond, otthagynám én a gépet órákig, hadd dolgozzon, de az utolsó eldugott helyen is van időnkènt mozgás, no meg a főúton is képesek néha leállni az autók (!), hogy vajon mi világít 200 méterre a szántóföldön :))

(#23353) szaby_gyerek válasza madgie (#23352) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Hajajj, erről nekem egy time-laps vidi jut eszembe. Három gépet működtetett a tag egész éjjel, és az egyik ellopták. Ha jól emlékszem valamelyik másik gépen is látszódott a lopás.

Egyébként nagyon bosszantó volt. Mert sok szép hullócsillagot láttunk, csak a gép nem annyit. :D

(#23354) tuttomobli válasza gorgo (#23350) üzenetére


tuttomobli
csendes tag

Nem jól látod !
Honnan gondolod , hogy az általad kifogásolt Oly színek hamisak és a Sony az jobb ?
Láttad már saját szemeddel pl a Tejútat ? Még igen nagy nagyítású távcsövekkel sem lehet a színeket észlelni .Csak rendkívül sok és hosszú expozícióval , majd megfelelő szoftverekkel lehet a végeredményt megkapni . Ennek az a következménye , hogy szinte nincs két egyforma kép az égi objektumokról . A látvány a fontos , a színek és árnyalatai a csillagászok technikai adottságai és felkészültségén múlnak .

(#23355) ati3x válasza tuttomobli (#23354) üzenetére


ati3x
senior tag

"A látvány a fontos , a színek és árnyalatai a csillagászok technikai adottságai és felkészültségén múlnak ."

És nem utolsó sorban az ízlésükön.. :D Bezony az olyan objektumon mint pl a nagz orion köd, ugye ami szabadszemes kellöen sötét égen.. de annál is kb 20 cm átmérö felett kezdenek FELSEJLENI a színek.. Viszont csillagok esetén jóval egszerübb színeket látni... :) De a ködöknél, galaxisoknál szürke árnyalatos kép szabadszemes észlelés esetén.. A másik fontos kérdés, hogy elég sok asztrófotós "kioperálja" az IR szüröt, mert a ködök nagy részének a sugárzási maximuma IR- tartományba esik.. Azaz a végeredmény "hamis" színes lesz.. :) Az már csak ízlés kérdése milyen színt feleltetünk meg az általunk nem észlelhetö tartománynak...

(#23356) eeXaa


eeXaa
addikt

költői kérdés: ki szignózza a képeit, ill. van e értelme? ..én nem, és semmi értelmét sem látom profeszionális szinten sem..

(#23357) Zozzer888 válasza eeXaa (#23356) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én aláírom, azért mert az én munkám.A beadandókat is aláírom, a terveket is, a képeket is, igazából ennyi.Persze a családi szülinapos képeket nem firkálom alá:D Amúgy a gép az exifbe alapból beleírja a nevem:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#23358) PRO-peller válasza eeXaa (#23356) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Naná, h van értelme! Mert nem ritka, h lenyúlják az ember képeit és milliókat keresnek vele. :U

De minimum bárki rájöhet első ránézésre, h egy profival van dolga. :(((

(#23359) gorgo válasza tuttomobli (#23354) üzenetére


gorgo
őstag

Világos, eleve ott van a "hamisszínes" jelenség, meg azért ezek a ketyerék nem milliós csillagászati cuccok, úgyhogy akkor maradjunk annyiban, hogy én a zöldet semmiképp nem hagytam volna akkor sem zöldre, ha történetesen a kamera annak rögzíti. Akkor már eltoltam volna kékbe...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23360) Zozzer888 válasza PRO-peller (#23358) üzenetére


Zozzer888
addikt

Egyik ismerősöm így járt...lenyúlta az (cenzúra)egyik netes portál(cenzúra) a képét, máig nem jutottak egyességre :K :(

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#23361) eeXaa válasza PRO-peller (#23358) üzenetére


eeXaa
addikt

...hát nemtom, én szignó nélkül is látom első ránézésre ha profi fotós képét látom, de azt is ha valaki csak annak tartja magát, és pl. ennek ellenére szignózza a képeit....

...a első részét a válaszodnak meg azért nem hiszem el, mert ha valaki más milliókat keres a képeddel ergo van értelme perelni...a bizonyiték meg egyértelműen nállad van... szvl :F

[ Szerkesztve ]

(#23362) ROBOTER válasza eeXaa (#23361) üzenetére


ROBOTER
addikt

Sajnos a gyakorlat mást mutat. Nagyon ritkán végződnek ezek a perek a fotós javára itthon.
És igen, én képemet is lopták már el, méghozzá nagy multi. Még az Olympus E-1 korszakomban.

A szignózás a lopás ellen közvetlenül nem véd, le szokták vágni róla. A vízjel jobb, de gyakran zavaró megoldásokat használnak.

A szignózás maximum figyelemfelkeltés ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#23363) PRO-peller válasza ROBOTER (#23362) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Mindent humornak szántam. De nem gondoltam, h ez élő emberrel előfordult. :F

Hát, ha komolyan nyomja vki hivatásszerűen esetleg némi hírnévvel, akkor biztosan nem árt a jelzés.

Más az amikor, Kezdő Béla iniciálés aláírással dekorrál, h ilyen-olyan photography. Attól besírok. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23364) ROBOTER válasza PRO-peller (#23363) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nagyon csúnya történetek vannak.

Volt egy srác az index fórumon, neki a kislányáról (!) készült képet használta fel engedély nélkül a Suzuki mucsajröcsöge, és tele volt vele Budapest óriásplakáton. Benne volt a TV ügyvédjében.

A jogtalan felhasználó vérig volt sértve, mert kérdőre vonták. És a bíróság általában az ilyenek mellé áll. Nagyon ritka a kivétel.

(#23365) Freddy76 válasza ROBOTER (#23364) üzenetére


Freddy76
addikt

Azért ezt nehezen tudom elképzelni. Egy ilyen jogtalan felhasználás, amit leírtál, több milliós kártérítést jelent. Ha valóban "lelopták" a képet a netről, mindenféle felhatalmazás nélkül, és ezt köztéri reklámokra kitették, az durván jogellenes (sérti a Ptk.-t és az adatvédelmi törvényt is), és védhetetlen.

Nekem (ügyvédként) egy hasonló ügyem volt. Ott egy hölgyemény mosolygós képe jelent meg a praktiker újságjában: egy videós kaputelefon termékfotóján volt rátéve a kép a kijelzőre. Tehát egy reklámújság egyik oldalán egy kis termékfotó kis képén jelent meg az arckép. Nem a praktiker volt a ludas, hanem a reklámügynökség, aki az újságot összerakta, és aki sajnált pár dollárt egy stock-fotóért. Ott peren kívül lett megegyezés, fél milla körüli összegre (és ez nem a fotós kártérítése, csak a hölgyé, akinek a képét felhasználták).

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23366) ROBOTER válasza Freddy76 (#23365) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ehhez kell egy ilyen ügyekben jártas, de legalább elszánt ügyvéd. Hidd el, az egyszeri fotósnak erre sem energiája, sem ismeretsége, sem ideje, sem pénze, sem információja. A bivajbasznádi bíróság pedig megszünteti az eljárást bűncselekmény hiányában, mert rendszerint a vétkesnek van pénze a megfelelő ügyvédre.

[ Szerkesztve ]

(#23367) Parci válasza ROBOTER (#23364) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne tudd meg, hogy milyen médiaellenes a bíróság. én is nehezen hiszem, hogy egy bizonyítható esetben a bíróság nem b.ssza meg f.sszal a médiát. minket azért elmeszeltek, mert vmi random user üdülési csekket hirdetett az aprókban. közölték, hogy szűrjük ki, nézzünk át minden hirdetést, mielőtt kikerül. aztán amikor magyaráztuk, hogy hogy működik a világháló, akkor közölte a bíró, hogy hát ők tényleg sajnos le vannak maradva, nemigen értenek ehhez. de azért ellenünk ítélt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23368) eeXaa válasza ROBOTER (#23362) üzenetére


eeXaa
addikt

..hmm, jja egy vízjel valóban más dolog, mondjuk a fotó közepén.... de én a sarkokba bigyesztett ilyen-olyan pothography-ra gondoltam... és igen.. kb semmiből sem tart eltüntetni a képről... :)
...amúgy honnan lehet esélye a lopásnak leginkább? ..gondolom a flickr, v. google+ ilyen téren biztonságos, nem? ...vagy pedig onnantól kezdve, hogy letölthetővé válik értelmes méretben, nem sok mindent lehet tenni?

(#23369) Freddy76 válasza Parci (#23367) üzenetére


Freddy76
addikt

Hú, bazzeg, miket tudnék erről mesélni... Amikor a Dunaújvárosi Városi Bíróság bírája nem értette a banner működését, és kérte, hogy '"újságos" példával magyarázzam... Amikor a reklámszerverek működési elvét próbáltuk elmagyarázni, láttam a reménytelenséget, és azzal vigasztaltam az ügyfelet, hogy majd a másodfok érteni fogja... Így is lett.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23370) ROBOTER válasza eeXaa (#23368) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nekem simán a honlapomról szedtek le 2 képet. Az egyiket az akkori címlapról, a másikat egy belső galériából.

(#23371) eeXaa válasza ROBOTER (#23370) üzenetére


eeXaa
addikt

...úgy gondolom, ha flickr-re töltöm a fotót akkor gyakorlatilag publikálom, minthogy ott is van minden képnél hogy " All Rights Reserved", vagyis gondolom ha perre menne a dolog akkor az ő ügyvédjük közbelépését lehet kérni... viszont a google+ nál ebben nem vagyok biztos...

(#23372) Mercutio_ válasza eeXaa (#23368) üzenetére


Mercutio_
félisten

Flicker mitől lenne biztonságos?

Kifizeti a Pro-tagságra a néhány dodót, aztán a 16MP-s képeket szedi lefele.

Parci: Ha jól tudom Ilyenkor kell szakértőt bevonni, azt amit ő mond elvileg a bíróságnak - mivel neki nem dolga ilyenhez érteni, de a szakértőnek igen és csak egy másik szakértő szakvéleményével lehet "támadni" - el kell fogadnia.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23373) eeXaa válasza Mercutio_ (#23372) üzenetére


eeXaa
addikt

..attól amit az előbb leírtam...

(#23374) Mercutio_ válasza eeXaa (#23373) üzenetére


Mercutio_
félisten

Höhö :DDD
Szerinted a flickr nekiáll egy nevenincs fotós képéért egy közép-európai banánköztársaságban pereskedni? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23375) eeXaa válasza Mercutio_ (#23374) üzenetére


eeXaa
addikt

...sztem igen.. de valószínűleg adnak valamilyen jogi segítséget,gondolom nem viccből van ott az all rights...
...nemrég tett túrám képei lazításképp...
...remélem a zaj a legkissebb gond, és ha valamivel gond van az nem a G3 hibája.. :)

(#23376) HollyBoni válasza eeXaa (#23375) üzenetére


HollyBoni
veterán

Milyen obival lőtted a képeket? Nagyon "filmes" hatásuk van. :))

(#23377) eeXaa válasza HollyBoni (#23376) üzenetére


eeXaa
addikt

..mindegyik a huszassal...
..jja arra törekszek mindig, örülök hogy most valamennyire sikerült is...

(#23378) Mercutio_


Mercutio_
félisten

FONTOS KÖZLEMÉNY: A keddi sörözésen az asztalt úgy keressétek, hogy "ami Panasonic néven van foglalva" :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23379) HollyBoni válasza eeXaa (#23377) üzenetére


HollyBoni
veterán

Közben néztem a többi képed is, láttam hogy mindegyik olyan. Mivel csinálod az effektet? Simán photoshop, vagy használsz valamilyen plugint?

(#23380) eeXaa válasza HollyBoni (#23379) üzenetére


eeXaa
addikt

...mikor mit... PS, Silkypix, de leginkább LR, mindegyik az alapfelszereltéggel... raw, néha jpeg, de igazából azért mert még mindig nem találom amit látni szeretnék, szvl próbálkozok...

#23378: :) ...kár, hogy nem lehetek ott... :(

(#23381) Marseille199 válasza HollyBoni (#23376) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát öhmm, ha ennek filmes hatása van, akkor velem van valami baj :)

Egyáltalán, mi az a "filmes hatás". Mert ez mostanában már jelzővé vált. De miért?

Kötözködés nélkül :R

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23382) HollyBoni válasza Marseille199 (#23381) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem az analóg képeknek van egy sajátos színvilága. Én ezt hívom filmes hatásnak. :)

(#23383) Marseille199 válasza HollyBoni (#23382) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ez valamilyan szinten igaz. Legalábbis, hogy különböző filmeknek különböző színvilága van. De ilyen színvilága egyiknek sincs, kivéve ha 30 éve lett előhívva, esetleg lejárt sok éve. De amúgy nem igazán :)

Ez pl egy jellegzetes színvilág, de sztem eszedbe sem jutna egy vele készült fotóról a "filmes" hatás :)

[link]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23384) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#23378) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most jottem a jaromirbol, hetfon jon mezes sor.

csakhogy valami pozitivat is jelentsek a veralkoholszintemen kivul ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23385) MrChris


MrChris
nagyúr

csatlakozom a micro vonalhoz egy gh2-vel! tud valaki eladó m4/3-om adaptert Budapesten? Csak ebayen találok...

(#23386) doktor úr válasza MrChris (#23385) üzenetére


doktor úr
tag

(#23387) MrChris válasza doktor úr (#23386) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi!
Az 'utángyártott' m4/3-4/3 adapterek jól használhatók, mint pl. Viltrox Adapter JY-43F?

(#23388) Freddy76 válasza Mr.Csizmás (#23384) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez a hely mióta van ott??? Négy évig éltem a Szondi-Csengeri sarkán, és nem is tudtam róla... Itt, ahol most lakom, a legjobb cseh sörválaszték a hűtőmben van, csak egyedül nem jó inni... Amikor itt van anyósom (aki cseh), és a feleségemmel (aki ugyebár félig cseh) csehül beszélnek, szoktam pattintani valami pilzeni félét, és behunyom a szemem, és Cesky Krumlov-ba képzelem magam. Hátha még knédlit is kapok, káposztával... A baj csak az, hogy az Asszony nem tölti újra a korsót kérés nélkül, mint rendes cseh korcsmárosok szokták :DDD.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23389) OPiiPO válasza Freddy76 (#23388) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez csak nevelés kérdése. Mármint az Asszonyé ;]
( Český Krumlov meg zseniális egy hely )

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23390) Freddy76 válasza OPiiPO (#23389) üzenetére


Freddy76
addikt

Azt mondja, ha lefogyok az esküvői súlyunkra, akkor hoz sört, addig is azzal tiltakozik, hogy nem szolgál ki sörrel. Meg ez persze előny is, legalább annyit mozgok piálás közben.

Cesky Krumlov nekem jobban bejön, mint Prága, persze a Prága tizenakárhány látogatás után már kevésbé érdekes, bár mindig vannak újdonságai (mint pl. Budapestnek, holott itt élek 10 éve). Sok a turista, egyre kijjebb kell menni jó sörért és knédliért. Két éve inkább Csehország déli része az utazások célpontja, remek sörök vannak arrafelé is. Cesky Krumlov (nem tudom, hol van a gépemen a C betű a kis izével) pedig lenyűgöző, különösen az Eggenberg söröző, amelynek van olyan gyárlátogatási csomagja, amelynek a végén annyit eszik-iszik az ember, amennyi belefér. Egyszer kipróbáltam, szerintem az átlagnál kisebb nyereséget hoztak rajtam...

Valamelyik este láttam egy idióta amerikai filmet, ahol Cesky Krumlov Pozsonyként szerepel... KIváncsi vagyok annak az amcsi turistának az arcára, aki ez alapján elmegy Pozsonyba...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23391) HollyBoni


HollyBoni
veterán

MFT-re milyen objektíveket lehet adaptálni úgy hogy minden funkció megmaradjon? AF, képstabilizátor, stb.

(#23392) Mr.Csizmás válasza Freddy76 (#23388) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a csempe es budi kopottsagabol itelve (meg a leharcolt asztalok) nem 2 eve, az biztos.

@Mercutio ich bin szomoru, de valoszinuleg nem tudok megjelenni. :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23393) neevous válasza HollyBoni (#23391) üzenetére


neevous
tag

4/3-os obikat.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#23394) HollyBoni válasza neevous (#23393) üzenetére


HollyBoni
veterán

Értem, köszi.

Szeretnék valamilyen alapzoomot, ami lehetőleg élesebb mint a 14-42 Pana kitobi, fényerősebbnek is örülnék, bár ennyiért nem hiszem hogy van. 50-60 körül használtan már lehet venni valamit?

(#23395) Mr.Csizmás válasza HollyBoni (#23394) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

14-45 pana mft -ennek jobb kepe van
14-54, 12-60 oreg ft -adapter kell hozza lassu, cserebe betragyazol, olyan penge kepe van

12-35 pana mft- csak add el a hazikodat

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23396) doktor úr válasza HollyBoni (#23394) üzenetére


doktor úr
tag

A Pana 14-45-tel biztosan elégedettebb leszel, bár fényerőben ugyanott van.

(#23397) HollyBoni


HollyBoni
veterán

:R

14-45 mennyiért szokott menni használtan? Maga az obi minősége olyan mint a 14-42-nek?

(#23398) OPiiPO válasza Freddy76 (#23390) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ugye ha az igazi súlyod bevállaltad volna esküvőn, most nem lenne ilyen gond? ;]
Prágában 4-5 éve leltük fel az első ázsiai turistacsoportot - télen! Azóta egészen ki kell mennünk a belvárosból. Ráadásul a Venczel téri kolbászosoknak is lőttek ezév januártól . . .

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23399) Studi válasza HollyBoni (#23394) üzenetére


Studi
addikt

Kb. a micro 14-45-ös Pana fér bele ebbe a keretbe, ami kicsit élesebb, mint a 14-42, de nem fényerősebb.
Vagy ha van adaptered (használt Oly 20-25, vagy új utángyártott ~10), akkor a 4/3-os Sigma 18-50/2.8 (ez fényerős, de 18mm-ről indul, képminőségét nem ismerem annyira), vagy a kisebbik PanaLeica 14-50 (ez megint nem fényerősebb, de jobb a képe) beszerezhető ezen az áron. 14-54-es Oly már drágább, pedig az nagyon jó. :-)

(#23400) HollyBoni válasza Studi (#23399) üzenetére


HollyBoni
veterán

Erre a Sigmára gondolsz?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.