Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23601) Marseille199 válasza jjeahh (#23599) üzenetére


Marseille199
senior tag

Gratula és szép fényeket hozzá! :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23602) MLaca válasza jjeahh (#23599) üzenetére


MLaca
őstag

"[...]kicsit furcsán mélyen van a bal oldali tárcsa, és nehezebben is jár, mint a másik kettő" - ha a módkapcsolóra gondolsz, akkor az direkt olyan.

http://mlzphoto.hu/

(#23603) madgie válasza jmakk (#23596) üzenetére


madgie
titán

Nem, ez a "régi" monitorom :)

Marseille199: ha segítesz eladni nekem az X100-at, akkor neked is adom az M39 konvertert, tefijú :DDD

Studi: Nikon 1-en a 2.7x-es "szorzó" miatt ekv 95mm gyutáv körüli látószöget ad, mindemellett pont középen éles, mint a fene... tehát elég ütős volna ott portrézni vele :)

[ Szerkesztve ]

(#23604) Studi válasza madgie (#23592) üzenetére


Studi
addikt

Vagy Petnax Q-n. :Đ

(#23605) jjeahh válasza MLaca (#23602) üzenetére


jjeahh
nagyúr

módkapcsolóra... gondoltam, hogy direkt olyan, és annyira nem idegesítő normál kéznek, szerintem, csak nekem ilyen hüje csúszós bőröm van. #23601) Marseille199, köszi :D
külön lehet kapni ilyen vakupapucsvédő műanyagdarabkát? na meg mi a neve, hogyan keressek rá?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23606) Marseille199 válasza madgie (#23603) üzenetére


Marseille199
senior tag

Rajta vagyok a témán :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23607) ati3x válasza jjeahh (#23605) üzenetére


ati3x
senior tag

Ugye-ugye? Nekem E-pl1-em van, de meg merem kockàztatni, hogy érzésre minöségibb mint haverom 600D-je.. Kivàncsi leszek mit szolsz majd az obihoz. Milyet is rendeltél? Mert nekem a takmar szinte "ràgyógyult" a gépre!

(#23608) OPiiPO válasza Parci (#23594) üzenetére


OPiiPO
addikt

te nem látod a különbséget? :B

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23609) arn válasza Parci (#23594) üzenetére


arn
félisten

En 8 biten (256 szinen, nem csatornan) szocializalodtam, igy tudom, hogy a kiexportalt optimalizalt eredmenybol baromi sokat ki lehet hozni. A maradek ket kepre meg nincs szuksegem :-) elobb utobb csak csinalnak egy rendes kepernyorendert.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23610) jjeahh válasza ati3x (#23607) üzenetére


jjeahh
nagyúr

rendeltem egy heliost, meg egy takumart, aztán ha nem tetszenek, átveszi tőlem egy haverom :) de szerintem nem lesz gond...illetve nézegetem a Meyer-Optik Görlitz Primoplan 1.9/58 V-t, meg Auto Revuenon 1.4/55-öt, de mivel sehol senkinek semmi tapasztalata vele... :F talán majd befektetek egy pana nagylátóra is :P ...de ne fussunk annyira előre, ha megjön a helios, előbb bizonyítania kell... :D manuális obival át kell majd álítanom valamiket? vagy minden normálisam műkszik, zoomot, af-et leszámítva?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23611) Zozzer888 válasza jjeahh (#23610) üzenetére


Zozzer888
addikt

Rekeszt is majd az obin kell állítanod:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#23612) HollyBoni válasza jjeahh (#23610) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem tudom Olynál hogy van, de Panánál ha manuális objektívet használsz be kell állítani hogy működjön obi nélkül is, mert ugye olyankor úgy érzékeli mintha nem lenne rajta obi.

[ Szerkesztve ]

(#23613) jjeahh válasza HollyBoni (#23612) üzenetére


jjeahh
nagyúr

van egy olyan, hogy objektív alapbeálítás be/ki, mást nem igazán találok, ez lenne szerinted az?

Mr.Csizmás: köszi!

még egy utolsó kérdés: :)) milyen adapterek azok amelyek becsipognak fókuszáláskor, miről ismerem fel őket?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23614) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#23613) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23615) ati3x válasza HollyBoni (#23612) üzenetére


ati3x
senior tag

Nem tudom, én csak felpattintottam rá, manuál mód oszt usgyi.. :D

(#23616) HollyBoni válasza jjeahh (#23613) üzenetére


HollyBoni
veterán

Létezik ilyen adapter? :F Én úgy tudom csak a Canon gépek tudják ezt.

(#23617) Mr.Csizmás válasza HollyBoni (#23616) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

chipes adapternek hivjak, es letezik mindenre, de eleg ocskak szoktak lenni, f8 folott mar teveszt, alapbol teveszt, stb....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23618) Mercutio_ válasza jjeahh (#23613) üzenetére


Mercutio_
félisten

mFT-nél nem igazán van értelme ilyen csipes adapternek :N

nem tudom érdekel-e valakit, azt se, hogy jó ár-e, de belefutottam egy elektronikát átvivő Kenko makró közgyűrű hirdetésbe.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23619) Zozzer888 válasza Mr.Csizmás (#23617) üzenetére


Zozzer888
addikt

Canonra a drágább fajta egészen megbízható

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#23620) MrChris válasza gorgo (#23593) üzenetére


MrChris
nagyúr

szerintem inkább értelmes tanácsot adj, pl egyik fórumtárs szólt, hogy próbáljam a SILKYPIX-el. És láss csudát abban helyesen jelenik meg, pont olyan mint amilyen a jpg lesz. Ezt szeretném elérni a Lightroommal, mert az mégiscsak komfortosabb.

Amúgy aszem 10 bites ;)

(#23621) nord_ válasza MrChris (#23620) üzenetére


nord_
veterán

A szilkinél nagyobb fostalicskát még nem láttam...

(#23622) MrChris válasza nord_ (#23621) üzenetére


MrChris
nagyúr

ja amúgy elég vacak

(#23623) Studi válasza madgie (#23603) üzenetére


Studi
addikt

Azért a Pentax Q-ra biggyesztve kapott ekv~200mm-es, 1,2-es fényerejű tele se rossz. :-) Amúgy egész komolyan elgondolkoztam, hogy madarászni egy 2,8-as 200-as Sonnar egy ilyen 5,5-es crop factorú Pentax Q-val egész jó kombó lehetne. :-)

(#23624) Studi válasza Mercutio_ (#23618) üzenetére


Studi
addikt

Nocsak, nem is tudtam, hogy létezik ilyen. :-)

szerk:150 dolcsi felett tudja az e-bay távolkeletről, úgyhogy nem rossz ez az ár.

[ Szerkesztve ]

(#23625) Studi válasza jjeahh (#23613) üzenetére


Studi
addikt

Az nem az. Az elvileg annyit csinál, hogy ki-bekapcsolásnál visszaállítja az objektíven beállított tárgytávolságot a megelőző értékre, vagy nem. E-PL1-en nem találtam erre beállítást, hogy lőjön adapterezett obival/obi nélkül. Viszont ha lekapod az objektívet, és megpróbálsz egyet lőni a géppel, és megy, akkor fog menni adapterezett obival is. Szerintem ennél a sorozatnál nem kell külön állítani, hogy lőjön obi nélkül.

(#23626) aginor válasza ati3x (#23460) üzenetére


aginor
addikt

Köszi a válaszokat mindenkinek! :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#23627) eeXaa válasza nord_ (#23621) üzenetére


eeXaa
addikt

..jahh, igaz eléggé fapados, meg egy csomó hasznos dolog is hiányzik belőle, lassú, de azért mindezek ellenére sztem elég jó eredményt lehet vele elérni, ha teszem azt egy megfelelően kiexponált képről van szó, és nincsenek speciális igényeink... én nemegyszer kaptam pl. jobb végeredményt ugyanazon a képen Silky-vel, mint LR-t használva...
..és még sztem mindig jobb a végeredmény kapható, mintha jpeg-t húznánk LR-ban.

[ Szerkesztve ]

(#23628) gorgo válasza MrChris (#23620) üzenetére


gorgo
őstag

OK, értem. Egyébként én is átestem azon amin most te (olyan ideges voltam, hogy majd eldurrant az agyam, amikor különböző progik különböző színekben adták vissza u.azt a képet. És én is a Silkypix-el kezdtem. El lehet vacakolni vele, meg is lehet szokni, de azért Adobe-ékkal gyorsabb a munka).
Szóval én nem Lightroomot használok, hanem csak a Camera Raw-ot, ami kvázi ugyan az. Ott még a menübe sem kell keresgélni, mivel ott az ablak alján kiveri a szemed, hogy milyen az aktuális színprofil, és 1-2 kattintással át lehet állítani... Egyébként meg ugyanezt megteheted a megfelelő menüpontban is.
Értelem szerűen én mindenhol (fényképezőgép, szoftverek) sRGB-t használok, te pedig AdobeRGB-t fogsz, vagy amit minden egyaránt kezel.
Az meg hogy az adott raw file elsőre megnyitva a Silkypixben/ACR-ben/Akármiben más és más, fogadd el, mert megváltoztatni úgy sem tudod, vagy ha igen, akkor itt sokan örülnek majd neki.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23629) nord_ válasza eeXaa (#23627) üzenetére


nord_
veterán

Zajkezelése kritikán aluli, perspektíva-korrekciónál hihetetlen mértékben romlik a minőség a színek pedig -természetesen nem egyenlő mértékben, hogy könnyű legyen a korrigálás - harsányak, kompaktosan túlhúzottak. Természetesen a raw-konvertert én se arra, használtam, hogy a rosszul exponált képeken csodát tegyen. Egyébként, ha néhanapján elszúrtam a fénymérést, az azonnal töröltem.

Egy évig próbálkoztam vele, de be kellett, hogy lássam a saját káromon, hogy pont annyit ér, mint amennyibe került…

(#23630) eeXaa válasza nord_ (#23629) üzenetére


eeXaa
addikt

...én nem merültem bele nagyon, mert én sem láttam sok értelmét a hiányosságai miatt, de azért te is használtad egy évig...

(#23631) eeXaa válasza MrChris (#23584) üzenetére


eeXaa
addikt

..igaz a bétát tárgyalja de ebben a tutorialban is van erről szó.. ..a hisztogram két felső sarkában van egy monitor, ebben a módban nem fogsz változást látni a képen, mig a jobb oldali sarokban az output format eltéréseit jeleníti meg, vagyis itt lehet korrigálni.. ugyanakkor beszél egy Y key módról is ami egymás mellé rakja a két képet, és a jobb oldalit (a kimenetit) lehet korrigálni hasonlítva az eredetihez.. nemtudom ez benne van e a végleges verzióban :F
...de jahh nem értem miért nem lehet a preferences-ben csak szimplán beállítani, hogy sRGB-ben jelenítse meg a szerkeszthető képet... talán az LR5 ben benne lessz ez is...

(#23632) MrChris válasza eeXaa (#23631) üzenetére


MrChris
nagyúr

igen, igazából csak a szerkesztőben való megjelenítést kellene megoldani. Hogy azt lássam amilyen kimenetet akarok...vagy mi a szösz.
Ez micsoda, hogyan működik a LR-al?

(#23633) eeXaa válasza MrChris (#23632) üzenetére


eeXaa
addikt

..ez egy fizetős raw profile, ami csak a belső szerkesztőkép színösszetételén változtat, de ez még mindig nem gyógyír az ellen hogy nem lehet srgb színtérben megjeleníteni a szerkesztőképet, vagyis ha srgb-be exportálsz nem ér semmit.

(#23634) MrChris válasza eeXaa (#23633) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az csak 50%-os siker, pláne ha nem pontosan a kimenő jpg-t szimulálja. De akkor már lehetne WB-t állítani, mert most ott tartok, hogy behúzom valahová a WB-t, lementem, megnézem 1-2 képnézővel aztán megint állítok megint lementem jpgbe, aztán megint... :Y ez valahogy nem profi dolog, tényleg így kell csinálni?

(#23635) eeXaa válasza MrChris (#23634) üzenetére


eeXaa
addikt

..nem, de mint mondtam sztem nincs univerzális megoldás.. szerintem itt a fórumon is mindenki más módszerrel dolgozik ha a végterméket nézzük, attól eltekintve, hogy szinte mindenki megnyitja a raw-jait LR-ban.

[ Szerkesztve ]

(#23636) sphe válasza nord_ (#23621) üzenetére


sphe
senior tag

A silkypix nálam jobb sokszor éjszakai fotókat is beleértve mint a lightroom vagy lr+jpeg kombó összesen.

(#23637) arn


arn
félisten

Capture one, szvsz ez az egyetlen epkezlab program a lr mellett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23638) eeXaa válasza arn (#23637) üzenetére


eeXaa
addikt

...úgy látom működőképes a soft proofing az LR4-ben...

(#23639) MrChris válasza eeXaa (#23638) üzenetére


MrChris
nagyúr

hogyan? nálam állíthatom a profilt bárhova nem látok változást, csak ha azzal a kis izével :) a HSL-nél húzigálom...amit a néni is mutatott.

(#23640) eeXaa válasza MrChris (#23639) üzenetére


eeXaa
addikt

...azokat a részeket jeleníti (szinezi ki) amik nem fognak látszódni srgb-ben, tehát ez alapján korrigálhatsz mielőtt kimentenéd a képet.

[ Szerkesztve ]

(#23641) MrChris válasza eeXaa (#23640) üzenetére


MrChris
nagyúr

na, hát mégis érdemes ide írni! Köszi!
:))

(#23642) arn válasza eeXaa (#23638) üzenetére


arn
félisten

Majd csekkolom ujra, illetve a szinkezelesen sajnos ez nem segit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23643) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"The 42.5mm F1.2 will offer a 90mm equivalent portrait lens with depth of field equivalent to an 90mm F4 on full-frame."

már a dpreview-nak sem ez a kétszeres szorzás :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23644) ROBOTER válasza Parci (#23643) üzenetére


ROBOTER
addikt

Még ha belemagyarázom, hogy az átlós helyett a vízszintes képszöget vették alapul, akkor meg lehet közelíteni a 90mm-t, de hogy az F4 hogyan jött ki? :) Lehet nekik már 3D-s a rekesz és gömbből sugárzik a fény.

(#23645) OPiiPO válasza Parci (#23643) üzenetére


OPiiPO
addikt

Eléggé prüszköltek is miatta a kapcsolódó topicban. Aztán a vita ott is elfajult az itt is szokásos F/1.2 dof az mennyi is FX-en, mennyi az expozíció stb. irányba.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23646) Parci válasza OPiiPO (#23645) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha azt írja, hogy ekv. 85 mm / f2,4, akkor nincs miért prüszkölni, csak a szokásos "dof vagy záridő ekvivalencia" kérdés.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23647) eeXaa válasza arn (#23642) üzenetére


eeXaa
addikt

...félmegoldás igaz, de legalább van.

(#23648) andersen10 válasza Parci (#23643) üzenetére


andersen10
aktív tag

Számomra a "bejelentés" második fele érdekesebb a Pana 150/2.8. Szerintetek milyen ár és tömeg várható?

(Most megnéztem a 100-300-am 150mm-en f4.5-öt tud, tehát 1.3 rekesszel lennék beljebb, gondolom sokkal kisebb tömeg / méret mellett. )

(#23649) Mercutio_ válasza andersen10 (#23648) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ebben nem nagyon reménykednék :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23650) andersen10 válasza Mercutio_ (#23649) üzenetére


andersen10
aktív tag

A kisebb tömeg / méretre gondolsz?

A pana 35-100/2.8 360g és 10cm hosszú. Kb hasonló paramétereket várok a 150/2.8-ra.
Ezzel szemben a 100-300 520g és 12.6cm.

De félek elszállnak az árral és az oly 75 szintjére lövik be.... akkor felejtős.
150mm-en a 100-300 is szépen rajzol nyitva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.