Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23451) arn


arn
félisten

Regi szines fotok

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23452) aginor válasza Mr.Csizmás (#23450) üzenetére


aginor
addikt

Tehát akkor olyan objektív használható csak, amin van rekeszgyűrű és az is "csak" manuális módban, jól értem? Fénymérés van?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#23453) Studi válasza aginor (#23452) üzenetére


Studi
addikt

Igen, fénymérés van velük, de a blendét nem vezérli, infó sincs róla a képernyőn.

(#23454) scarabaeus válasza arn (#23451) üzenetére


scarabaeus
őstag

Hogy a dátum és felirat is meglegyen, mert a minden képhez illesztett "Rare Color Photography of Early 1900's Paris" ugyan több, mint amit képes blogok általában a képekhez szoktak írni (tehát a semminél), de mégse sok.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#23455) Zozzer888


Zozzer888
addikt

MFT a címlapon!!!

sorry :)) :DDD

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#23456) nord_ válasza arn (#23451) üzenetére


nord_
veterán

Néhány hely semmit se változott... és ez így jó.

(#23457) gorgo válasza Marseille199 (#23447) üzenetére


gorgo
őstag

Program
Helyszín

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23458) aginor válasza Studi (#23453) üzenetére


aginor
addikt

Tehát akkor AF-S obikkal nem lehet használni, csak AF-D és pár G. Átlagban mennyi egy ilyen átalakító és mennyire éri meg ezeket a M4/3 gépeget régebbi (pl. m42) obikkal használni?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#23459) Mercutio_ válasza gorgo (#23457) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennél azért szerencsére már többen leszünk :D

MILC sörözés január 29 (kedd azaz MA) 18:00-tól, a Jaromír-ban (1067 Budapest, Csengery utca 62b , sminktükörcsattogtatók is jöhetnek )
gorgo
Marseille199 (7 után. + Asszony canonnal)
Mercutio_
Freddy76
.mf (19h után)
Mr.Csizmás + kedves hölgy?
neevous
Studi (ha időm engedi)

Az asztalt úgy keressétek, hogy "ami Panasonic néven van foglalva"!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23460) ati3x válasza aginor (#23458) üzenetére


ati3x
senior tag

Lásd egy kicsit feljebb.. :D Megéri. :D Egy m42-m4/3 átalakító 10 dolcsi körül van, kínából. Én pl vettem egy 55-ös 1.8-as fényerejü objektívet, összehasonlitva a kitobival, hááát... Ég és föld! pl F4 en élesebb képet ad, mint a kitobi F11-en, a széleken meg pláne.. De mondhatom már f2.8-on is elég penge.. :D Ha többet akarsz tudni, olvass pár oldallal vissza, vagy nézd meg a másik fórumot itt.

(#23461) hegyimorc válasza aginor (#23458) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Tehát akkor AF-S obikkal nem lehet használni, csak AF-D és pár G"

AF-S és G obik is használhatók, csak olyan gyártó konverterét kell venni, aki megértette hogyan működik egy Nikon obin a blendevezérlés.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#23462) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nice!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23463) |AP| válasza Parci (#23462) üzenetére


|AP|
veterán

Valóban. Remélem az árát is jól lövik be.

(#23464) gorgo válasza Parci (#23462) üzenetére


gorgo
őstag

nem tűnik rossznak, drukkoljunk!!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23465) jmakk válasza Parci (#23462) üzenetére


jmakk
őstag

Dícséretes a kicsúszás elleni Lock kapcsoló!
Mondjuk még jobb, ha alapból úgy csinálják meg, hogy nem csúszik ki. :)

(#23466) Parci válasza jmakk (#23465) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ez a lényeg, hanem az, hogy van végre egy kompakt és könnyű stabilizált superzoom mft-re. a túlárazott, túl nehéz pana 14-140-et el lehet majd felejteni szépen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23467) madgie válasza Parci (#23466) üzenetére


madgie
titán

Várjuk meg azért ,milyen lesz a képe (élesség, torzítás, stb). Nem várom én el, hogy úgy karcoljon, mint egy fix, de bajusztorzítást meg életlen sarkokat f8-nál azért ne produkáljon :)

(#23468) Parci válasza madgie (#23467) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszem, hogy gond lesz vele, a tamron eléggé otthon van a superzoom témában, és nem hiszem, hogy kevésbé potens üveggyártó, mint a panasonic.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23469) jmakk válasza madgie (#23467) üzenetére


jmakk
őstag

Tegnap még elgondolkodtam, hogy beszereznék egy új 14-42-t utazásokra majd a fixek mellé, de most már biztosan megvárom ezt a kis tamrongyot, hátha elfogadható ár/értéket képvisel.
PTLens szépen gyógyítja az ilyesmi torzításokat. Legalábbis a Samyang 14-esénél elég jól működött anno. Bár nem tudom a bajusz a hordóhoz képest mennyivel rosszabb ilyen szempontból.

(#23470) madgie válasza jmakk (#23469) üzenetére


madgie
titán

Már bocs, de Micro 4/3-nál nem fogok PTLens-szel szórakozni, azzal szívjon a DSLR user ;] :DDD

(#23471) jmakk válasza madgie (#23470) üzenetére


jmakk
őstag

Viszont én szívesen szórakoznék, ha azt a fajta saroktól-sarokig élességet kapnám m4/3-on ekvivalens látószöggel (7mm) olyan áron. :D

(#23472) Studi válasza Parci (#23462) üzenetére


Studi
addikt

Az a legnagyobb öröm, hogy egy 3rd party gyártó elkezdi az APS-C-nél kisebb érzékelőkre tervezett obik gyártását. Szerintem ebben fontos szerepet játszik a Nikon 1" rendszere, ami kisebb szenzorral játszik. Így a 4/3 lehet a tervezés alapja, és innen adoptálhatják a kis obikat a Nikon rendszerére, magasabb crop factorral.
Remélem nem áll meg itt a Tamron, és hoz még pár obit a rendszerbe gyakorlatilag elsőként, beelőzve a Sigmát. (az AF nélküli Voigtlandert most nem kavarnám ide :-))

(#23473) Freddy76 válasza Studi (#23472) üzenetére


Freddy76
addikt

És akkor itt beindul az, ami a dslr fronton, vagyis minden második júzer lényegében szív a 3rd party obijával?

;]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23474) madgie válasza Freddy76 (#23473) üzenetére


madgie
titán

AF-ügyben gondolom nem, viszont tamrongyéknál kinézem, hogy a fele decenteres lesz, a másik fele meg mondjuk rekeszvezérlő-hibás :DDD

(#23475) Freddy76 válasza madgie (#23474) üzenetére


Freddy76
addikt

Szerintem a sigma simán tud olyan obit csinálni, amelyik mft-n is back-front fókuszos lesz :DDD. ;]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23476) andersen10 válasza Freddy76 (#23473) üzenetére


andersen10
aktív tag

A szívás leginkább két dolog szokott lenni:
1. AF pontatlanság
2. decenteresség

Az 1. a fázisdetektálós AF - nek köszönhetően a mirrorless világban nagyrészt elfelejthető.
A 2.-ben meg bízzunk, hogy a QA -t komolyabban veszik. Bár nekem volt erősen decenteres pana 14-em is (szerencsére visszavette az eladó), szóval a "1st party" sem biztos, hogy hibátlan.

SZERK: MEGELŐZTETEK :)

[ Szerkesztve ]

(#23477) Szulita28 válasza Freddy76 (#23475) üzenetére


Szulita28
senior tag

MFT-n a Sigma más utat választ, nem a minőség(etlenség)et célozza meg. Egyszerűen olyan obikat készít, amik nagyjából senkinek nem fognak kelleni. 19 f2.8, 30 f2.8, és a legújabb gyöngyszem, a 60 f2.8 :)

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#23478) Parci válasza Szulita28 (#23477) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez egy marhaság, nex-re tökéletes mindegyik.

edit: visszavonom, azt hittem, a 60-as makró, de nem, egy sima fényerőtlen portré. azért így sem rossz, ha azt is 100 dollárért árulják majd. :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23479) Freddy76 válasza Szulita28 (#23477) üzenetére


Freddy76
addikt

"Irónia on" akart lenni. Feltettem az utóbbi időben néhány sigma obit a vázamra, egy sem volt pontos :N. Bár van olyan kolléga, aki esküszik rájuk. Tamron dettó. Persze érdekes, hogy nálam csak egy nikkor obi pontatlan, az viszont a legkülönösebb dolgokat produkálja, amit obitól láttam. De hát az élet így szép :DDD.

Egy ismerősöm most akar omd-t venni, de én találok egyet sem a használtpiacon. Megvolt az első eladási hullám, és most már mindenki tartja? Arra lennék még kiváncsi, hogy az omd miként muzsikál a 17/1.8-cal...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23480) andersen10


andersen10
aktív tag

Találtam egy érdekes elmélkedést a dpreview-n:

http://forums.dpreview.com/forums/thread/3375672

Eszerint a m43 + kitzoommal szemben az új oly XZ-10 kompakt
(4.7-23mm (26-130mm ekv) f/1.8-2.7) minden szempontból versenyképes (DOF, zaj azonos fénymennyiség esetén), kisebb méretben. Megerősítve látom, hogy az m43-nak fényerős fixekkel van csak értelme...

Korrekció: alap ISO-n viszont lehet előnye a MILC-nek, az mondjuk igaz...

[ Szerkesztve ]

(#23481) Szulita28 válasza Parci (#23478) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nem MFT-topikban vagyunk?? Ki beszélt NEX-ről? :N
Ja, bocs. Nem esett le, ki az az edit :DDD

A 19 és 30-ast 52e-ért adják újan. Gondolom, a 60-as is ekörül lesz. Nem is tudom. Mindnek van - használtan persze - nem sokkal drágább, de legalább sokkal jobb alternatívája. Igazi sigmás obik ezek :U

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#23482) .mf


.mf
veterán

Nem tudom, mi van ma a M.kir.Postánál, két csomagom érkezett, a fgépbe akku + töltő csomagnál a töltő doboza durva felbontásból adódóan sérült volt (de a csomagon belül minden zacskós, tiszta új, így feltételezem a szokásos vámellenőrzés) és a töltőn az egyik kicsi akkut rögzítő műanyag fülecske le volt törve; a másik csomag egy vari-ND szűrő, szerencsére nem a szűrő sérült, hanem a tartó-dobozából tört le egy darab.
A két dolog, ami (szerintem főleg a M.kir. Posta miatt) veszély az ebayen: elveszett vagy sérült csomag. Szerencsére ott van az elveszett ellen a Paypal és a rating, eddig minden elveszett csomagom helyett küldtek másikat; másrészt meg csak vámhatár alatti értékű, azaz olcsó (legalábbis ebayen, itthon többszöröse lenne az ára - a 12.95 USD-s Fotga vari-ND itthon, még ha találnék is, a legolcsóbb sem hinném, hogy 8-10k alatt lenne) dolgokat szoktam venni, így nem nagy a kár.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23483) jmakk válasza andersen10 (#23480) üzenetére


jmakk
őstag

és ha az ISO80-nál kezdődik kontra ISO160?

(#23484) Studi válasza Szulita28 (#23477) üzenetére


Studi
addikt

A cikk azt írja, hogy a 30/1.4-et is frissítik. Bár a táblázatban 4/3 szerepel, tekintve, hogy a Sigma már teljesen leállt a 4/3 lencsék kereskedésével, feltételezem, hogy azt is adoptálják majd mFT-re. Annak azért lehet gyakorlati haszna is. :-)

(#23485) Szulita28 válasza Freddy76 (#23479) üzenetére


Szulita28
senior tag

Volt valaha egy D90-em, 60 AF-S makróval. Az istennek sem akart együttműködni a kettő, fókusz elvétve talált; a Nikon-szerviz csak tárogatott. Meg is szabadultam az obitól. Majd lett egy mindenki által szidott S. 17-70, és az egyik legpontosabb obim lett a vázon a DSLR-korszakban. A fene se érti ezt :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#23486) Parci válasza andersen10 (#23480) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az xz-10-ben 1/2,3"-os kompakt van, ez 3 fé-vel gyengébb az mft-nél. szóval azért kicsit túlzás az állítás. a fuji x10-nél igaz lenne, ott pont 2 fé a különbség, 28-112/4-5,6 mft-i értelemben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23487) Marseille199


Marseille199
senior tag

Üdv uraim!

Este akkor hányan leszünk végül is? :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23488) Szulita28 válasza Studi (#23484) üzenetére


Szulita28
senior tag

És azt is írja, h Canon, Nikon és Sigma bajonettre lesz :). Amúgy szeretnénk egy ekv. 60 mm f1.4-et, gondolom.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#23489) Zozzer888 válasza .mf (#23482) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem nem rég jött egy csomagom, 3 helyen volt ráragasztva a TÖRÉKENY matrica, de a postának sikerült összetörnie...(igaz csak a dobozt,de akkor is).

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#23490) jmakk válasza Parci (#23486) üzenetére


jmakk
őstag

Lehet, hogy ez a diszkurzus a dpreview-n még tegnap vagy ma reggel indult. Ma reggel még a 43rumors-on is 2/3-os érzékelő volt. Most néztem és már kijavították.

(#23491) .mf válasza andersen10 (#23480) üzenetére


.mf
veterán

Elolvastam. Egy pár éve postoló, profilja alapján diák, aki csak az obi fényerő adatai alapján, de a szenzorméretből adódó (ennél jelentősebb) különbséget figyelmen kívül hagyva, képek vagy bármi saját kezű tapasztalat nélkül tesz világrengető megállapításokat. Ja.
Egyéb híreink: a Mikulás létezik. Igaz, mert megírta a zinternet. Azon belül is a 9 éves Jancsika. :P

Szerk: amíg olvastam-írtam, Parci beelőzött.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23492) Studi válasza Szulita28 (#23488) üzenetére


Studi
addikt

Elnéztem a táblázatban valamit. :-)

(#23493) Marseille199


Marseille199
senior tag

Megint szórakoztam a 20mm ~f70-es "obimmal" :)

Tiszta századforduló :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23494) sebgutkopf válasza Parci (#23478) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha 100 usd-ért adnak a 60-ashoz egy ajándék jelátvivős közgyűrűt, akkor mft-n egy olcsó alternatíva lehetne a 60-as makrónak. Meg akkor nex-en is talán többen ráugranának.

Amikor már azt hinné az ember, hogy az érthetetlen koncepciót egy update keretében kijavítják a simga mindig tud meglepetést okozni és rátesznek még egy lapáttal. :DD

(#23495) gorgo válasza Marseille199 (#23493) üzenetére


gorgo
őstag

Szerintem cool, nem akarsz nekem is egy ilyen lyukas vázsapit hegeszteni? :R

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23496) Mercutio_ válasza Marseille199 (#23487) üzenetére


Mercutio_
félisten

23459-ben a lista, én lassan indulok is, hogy 18:00-ra már előttem legyen egy csapolt barna :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23497) neevous válasza Mercutio_ (#23496) üzenetére


neevous
tag

Lehet, hogy csak fel het korul erkezem, de megyek.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#23498) Gondwana válasza Mercutio_ (#23496) üzenetére


Gondwana
addikt

Amíg öblögettek (helyettem is!), majd én tartom itt a frontot! :K

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#23499) Marseille199 válasza gorgo (#23495) üzenetére


Marseille199
senior tag

Háát, lehet jobban megéri venni egy vázsapit és kifúrni, nekem barátilag csiná
lták meg, egy üveg jó borért, de annyi munkaórával, hogy kb 3 vázsapi kijönne az árából :)))

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23500) Marseille199


Marseille199
senior tag

No meg ez egyedi, csak ez az egy létezik belőle a világon. Büszke vagyok rá :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.