Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23101) madgie válasza Studi (#23099) üzenetére


madgie
titán

GH1 és GH2 hasonló kopogós műanyag, a kettőn van valami gumiszerű borítás, de annyi... a tudása adta el, nem a külseje :D

De ha mondjuk kézbe veszel egy mezei PL2-t (nem újabbat!), az relatív szögbeverős :)

(#23102) Studi válasza madgie (#23101) üzenetére


Studi
addikt

E-PL1 van, azzal nagyon elégedett vagyok, a műanyag külseje ellenére sokkal masszívabbnak tűnik, mint a G1. Csak a Pana 14mm tűnik nagyon műanyagnak rajta. :-) De nekem a DSLR-like formából esne jól valami nagy, masszív váz. De akárhogy is vesszük, árban ezek még nagyon messze vannak az én pénztárcám lehetőségeitől.

(#23103) gorgo válasza MLaca (#23088) üzenetére


gorgo
őstag

Nocsak, nocsak, házigazdánk is fel-feltűnik.
Azért meglepő húzás volt sec-perc alatt megváltál a Fujitól. Lehet tudni miért (túl azon, hogy GH3, amire még várhatsz eleget). Illetve hirdettél pár m43 obit is, akkor simán azt hittem, hogy kiszállsz a rendszerből. Most hogy GH3 lesz, nem értem, hogy az obikat miért adod el, hiszen így rendesen buksz/buktál rajtuk. Vagy a 2 fényerős zoommal veszed, és lesz az, azt' csók?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23104) madgie válasza Studi (#23102) üzenetére


madgie
titán

Nekem pont nem hiányzik a féltégla, a G3-at is azért szeretem, mert ha körbefogom a tenyeremmel, akkor szinte eltűnik benne a cucc (palacsintával). És van benne evf, tapicska af, stb.

De neked ott lesz a GH3, az DSLR méret, reméljük jó építési minőség is (majd Laca megírja :D), egy-másfél év múlva meg gondolom ócsó lesz.

(#23105) julius75 válasza MLaca (#23088) üzenetére


julius75
aktív tag

Honnan, hogy ennyit kell rá várni?

(#23106) gorgo válasza madgie (#23104) üzenetére


gorgo
őstag

Az a büdös nagy helyzet, hogy a GH3 tényleg baromi jól össze lett rakva, és nagyon kézre áll, sok direkt tekerővel-kapcsolóval. Könnyűnek is könnyű, de tényleg felhizlalták nagyon. Ehhez képest az OMD (remélem hamarosan lesz ilyenem (?)) olyan szar gombokkal van, hogy erősen gondolkodom emiatt :( .
Szerencsétlen G3 meg egy nyamvadt zajgyár. Havas képeken, (ahol ugye van fény bőven) sötét ruhába öltözött embereket fotóztam iso160 és az alakok eszméletlenül zajosak. A G5-nek milyen az alap ISO-ja, nem tudja valaki???

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23107) madgie válasza gorgo (#23106) üzenetére


madgie
titán

Ne kukkold 200%-on a zajt, előhívva/monitorméretben semmi nem látszik belőle.

Amúgy a G3 pont az árnyékok felől van lebutítva dinamikában alapérzékenység közelében, a G5 már jóval jobb ebben (a DxO szerint legalábbis). engem soha nem zavart a G3-féle zaj sem, legalább nem steril a kép :D (LR-RAW feldolgozással)

(#23108) Studi válasza madgie (#23104) üzenetére


Studi
addikt

70-300 nem egy nagyágyú, de már a G1-en is viccesen néz ki. GH3 az már valami. :-)
Kérdés, hogy vezérli-e az RC vakukat? Mert a G1 azzal se tud mit kezdeni, míg az E-PL1 vígan elvan velük. Így zsebgépnek elégedett vagyok az E-PL1-el, ha még kisebbet akarok, játszósnak ott egy Pana Lx3, ami a maga kategóriájában egész jó.

(#23109) madgie válasza Studi (#23108) üzenetére


madgie
titán

Tuti van már vakuvezérlés GH3-on, kérdés, hogy 100%-ig kompatibilis-e az Oly-féle megoldással :D

(#23110) Studi válasza madgie (#23109) üzenetére


Studi
addikt

Lehet, hogy ez nem része a közös szabványoknak? Bár a vakupapucsuk meg azonos természetesen. Tudja a fene. Pedig jó dolog a vázról játszani a vakukkal. :-)

(#23111) Messer22 válasza Studi (#23097) üzenetére


Messer22
senior tag

Én a GH3-ra vagy egy EM5 kitre szó nélkül cserélném :))
amúgy volt 14-54-em, jó üveg az biztos!

Messer

(#23112) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Öt új gyártó a micro FourThirds rendszerben

kár, hogy a jk-n kívül egyiket sem ismerem... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23113) Studi válasza Messer22 (#23111) üzenetére


Studi
addikt

Ha úgy vesszük, persze, ha 1-1-ben kapok érte egy OMD vázat, azt eladom, veszek egy E-30-at 14-54-el, és még marad is egy rakás pénzem. :-D

(#23114) Studi válasza jjeahh (#23112) üzenetére


Studi
addikt

Ha jól látom videotechnikában expertek az új cégek. Panának is van high-end videokamerája mFT bajonettel, de szerintem ilyen nem sok van az országban. :-)

(#23115) Messer22 válasza Studi (#23113) üzenetére


Messer22
senior tag

:))

Messer

(#23116) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#23112) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezek ipari gyártók, nem olyan játékizéket gyártanak sajátszabványból, mint a nikon... ;]

Messer22 tegnap megpiszkáltam a moszkvai mm-ben az em5-öt, hát csalódás a távirányítógomb, de a 12-50 elég fasza obi, leszámítva a setét végét :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23117) Dare2Live válasza madgie (#23107) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ennyit a zaj problémáról. Nézd kicsiben. Ultimate. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23118) ROBOTER válasza gorgo (#23106) üzenetére


ROBOTER
addikt

Biztosan jól exponálsz a havas képen?
+2/3. vagy akár jóval nagyobb korrekcióra is szükség lehet.
RAW + valami fejlett konverter (LightRoom) kötelező

(#23119) Zozzer888 válasza Dare2Live (#23117) üzenetére


Zozzer888
addikt

-Kattog valami az autómban :(
-Vedd hangosabbra a rádiót ;)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#23120) madgie válasza Dare2Live (#23117) üzenetére


madgie
titán

Nézd, nem látok olyat a G3 képében, ami bárhol vállalhatatlanná tenné a végeredményt... ISO 1600-nál sem nagyon, nem hogy 160-nál. Már a második G3-am van, volt közben trillió másik masina, APS-C-s Sony NEX is, most is van Fuji X100... egyik sem csodaszer, ha megrángatom a csúszkákat, akkor zajosodnak. De mondom, nekem nincs komolya bajom ezzel, a finom zaj az egyik legjobb cimborám :D

szerk: ha választani lehet, akkor inkább legyen zajos valami, mint agyonszűrt (rawban akár). persze tudom, hogy az utóbbi jobban mutat a dxo teszteken :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23121) philoxenia válasza Mr.Csizmás (#23116) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem szóltak rád az orosz biztonsági őrök?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23122) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#23116) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Nappali sétálós obinak a 12-50 elég jó (beltérre meg ott a vaku). :))

Messer

(#23123) Marseille199 válasza s7evcsenko (#23090) üzenetére


Marseille199
senior tag

G3 :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23124) MrChris válasza Studi (#23114) üzenetére


MrChris
nagyúr

pedig pont most hirdet valaki egy Panasonic AG-AF 101 m4/3 videókamerát 800-ért! :)

(#23125) Mr.Csizmás válasza Messer22 (#23122) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mmm, mondjuk imho a 12-50 az új szotyi lapos gépekre lenne tervezve.....mert a setétségét kompenzálni tudja a lapka iso teljesítménye, értsd 1250-2500-ig felverheted nyugodtan.

mondjuk a ganaj DOF-ot nem pótolja, de valamit valamiért :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23126) Studi válasza MrChris (#23124) üzenetére


Studi
addikt

Csak onnan tudok én is a létezéséről. :-)

(#23127) gorgo válasza ROBOTER (#23118) üzenetére


gorgo
őstag

Jogos, valóban kell annyi.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23128) Dare2Live válasza madgie (#23120) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Csúszka huzogatás? Pont ezaz szó nem volt csúszka huzogatásról. ISO160as sokfényes környezetről volt szó, meg komoly zajról.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23129) madgie válasza Dare2Live (#23128) üzenetére


madgie
titán

Komoly zaj? Olyan nincs, főleg nem ISO 160-nál. Persze ha 1 Fé-vel alá van lőve a fekete ruha...

De felőlem hívhatjátok nagyon zajosnak is akár.

(#23130) MLaca válasza gorgo (#23103) üzenetére


MLaca
őstag

egy számításom nem jött be, így kell egy kis plusz pénz, hogy meglegyen a gh3 ára, meg kis tetőbeázás is beugrott pont ma - eszembe nem jutott volna eladni a fujit, de mivel kell a pénz és kurrens termék, ezért mennie kell. ha majd megint jobban állok, megint lesz x-e1 masinám.

igen, zoomok lesznek, de nem a két 2.8as, arra nem nagyon lenne keret.

http://mlzphoto.hu/

(#23131) Mercutio_ válasza gorgo (#23127) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor megállapítható, hogy sima user error volt, nem botrányos szintű zaj? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23132) Mr.Csizmás válasza madgie (#23129) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lenyeg hogy az mft instant vizeslepedo button, mert csak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23133) Marseille199


Marseille199
senior tag

Ma hívtam a sulis laborprojektre diákat :D

ISO1600, 1/30, efegynyóc :D

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23134) madgie válasza Marseille199 (#23133) üzenetére


madgie
titán

És együtt tudsz élni a zajmennyiséggel, amit a G3 ilyenkor termel? ;] :DDD

(#23135) OPiiPO válasza Freddy76 (#23084) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez az alaposan átgondolt, következetes komplett rendszerváltásaid apró, szinte már-már észrevehetetlen nüansznyi mellékhatása ;]

( de most komolyan, tényleg???? )

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23136) Mercutio_ válasza madgie (#23134) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ghenya :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23137) Sza_Sa válasza Freddy76 (#23084) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Istenem, valaki fogta a kezemet mikor meg szerettem volna venni újra a d7k-t :) Maradok a jó kis m4/3-nál, nem hiányzik öreg fejemnek már ez a sok fókuszgond.

Egyébként az em5 mosogató-sütő és főzőlap formájában reinkarnálódott. Remélem nyárra esik kb. 50%-ot az ára, addig talán meglesz a rávaló, mert már nagyon viszket a tenyerem.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#23138) arn válasza Sza_Sa (#23137) üzenetére


arn
félisten

Es milyen vazzal?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23139) Sza_Sa válasza arn (#23138) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Pana 1000 éves fx01 ha jól emlészem a tipusra :) A többit meg már feljebb megválaszoltam. Te még oly?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#23140) :AMF: válasza Dare2Live (#23128) üzenetére


:AMF:
senior tag

"sokfényes" környezetben is el lehet szabni az expót. ennyit a zaj problémáról... :U

(#23141) Freddy76 válasza OPiiPO (#23135) üzenetére


Freddy76
addikt

Kabbe.
:DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23142) gorgo válasza Mercutio_ (#23131) üzenetére


gorgo
őstag

Bevallom, volt benne az is, örülsz? :C Arra válaszolj inkább, hogy mikor lesz sörike! :D
Egyébként a G3 tényleg korrekt, leszámítva az alapisot kevés fénnyel. Iso1600-on egészen fasza, majdnem, mint a tizedannyin.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23143) Dare2Live válasza :AMF: (#23140) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hirtelen pl [link]

Fény van, ISO160, világos felület. Egy "kőkori" d80 agyonveri.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23144) Mercutio_ válasza gorgo (#23142) üzenetére


Mercutio_
félisten

Részemről nem az örülésről szólt a dolog, csak nagyon ráizgultak itt néhányan erre a zajos a G3 dologra, és gondoltam zárjuk rövidre a dolgot, mielőtt belelovalják magukat.

Sörizést vagy most csütörtökre, vagy jövő keddre gondolnám, esetleg a társaság nyilatkozhatna kinek melyik nap jó / nem jó?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23145) scarabaeus válasza Dare2Live (#23143) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Rossz a linked, dpreview-ék se szeretik a direkt linket)

Szerk.: Az URL-ben lévő "1246406.jpg" alapján talán ennek az originalja

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#23146) Mercutio_ válasza Dare2Live (#23143) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne vicceljünk már, öreg Nikon-osok szerint a D300-nak is rosszabb a képe alapiso-n mint a régi CCD-szenzornak, akkor eszerint a D300 "csak" a G3 szintjét tudja? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23147) arn válasza Sza_Sa (#23139) üzenetére


arn
félisten

Meg mindig pl2, de mar johetne az em5. Obipark varja :-)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23148) Marseille199 válasza madgie (#23134) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát, nehezen. Ezért diázok, az kevésbé szemcsés x)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23149) Marseille199 válasza Mercutio_ (#23144) üzenetére


Marseille199
senior tag

Kedd 7 után csatlakoznék én is :)
Egy zajos g3-al. :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#23150) neevous válasza Marseille199 (#23149) üzenetére


neevous
tag

+1.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.