Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73651) zsombor22 válasza Potzee (#73649) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Kivettem a gépet az asztal alól és a tápnak van süvítő hangja.
Akkor ezek fényébe Seasonic SS350-ET vagy PURE POWER L8 350W ?
Potzee eddig meg voltam elégedve az inteles hűtővel,de amikor megnéztem a Raijintek Aidos amit ajánlottál,nagyon megtetszett. :DD

tornas

A gép két hetes púpos kondi csak nem lehet benne.
Holnap szétkapom és megnézem.
Napközbe nem vészes a hangja de este elég zavaró.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#73652) Potzee válasza zsombor22 (#73651) üzenetére


Potzee
addikt

Jók a gyári, rézmagos Intel coolerek és a célnak megfelelnek...de én már nagyon elszoktam tőlük... :B :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#73653) realist


realist
őstag

Szerintetek egy A-data HM-550 táp elbír egy ilyen konfiggal?

Proci: i5 2500k (4.3 ghz körül hajtva)
Alaplap: ASUS P8Z68-V LX
Vinyó: 1 SSD, 2 HDD (hamarosan bővül még eggyel)
Jelenlegi vga: Radeon 7970, e helyett kerülne bele egy R9 290 vagy 290x

Elég lenne a táp az erősebb vga-nak?

(#73654) Zsohi válasza realist (#73653) üzenetére


Zsohi
őstag

Akkor ha a videokártyát nem fogod túlhajtani teljesen jó lesz.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#73655) TXT


TXT
őstag

Mekkora tap kellene az alabbi konfighoz?
i7- 3770K 5GHz
AMD R9 290
(HDD, ODD, SSD, hangkartya, par venti es egy epitett vizhutes)

(#73656) jim bcs válasza TXT (#73655) üzenetére


jim bcs
nagyúr

XFX TS 550
FSP Raider 550

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73657) TXT válasza jim bcs (#73656) üzenetére


TXT
őstag

550W eleg hozza???

(#73658) jim bcs válasza TXT (#73657) üzenetére


jim bcs
nagyúr

rogyásig

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73659) Balathruin válasza TXT (#73657) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen, mert nem vargáné tápot ajánlanak. :)

(#73660) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi, egyik webshop oldalán olvastam, hogy XFX Pro 450w helyett TS 450 - et kapott a vásárló. Miben más vagy rosszabb? Az is vállalható egy i5-2400 + R9270x mellé?

(#73661) Graphics válasza ElGatto (#73660) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tokeletesen jo. TS430-at kapott nem?

-

(#73662) gbors válasza TXT (#73657) üzenetére


gbors
nagyúr

ha a VGA-t nem tuningolod, akkor elég lesz, még kb. 20% tartalékod is marad.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#73663) szasanyi


szasanyi
félisten

Érdeklődnék erről a tápról mit lehet tudni? Viszonylag jó minőségűnek tűnik, és a 13k-s ára sem rossz. A kérdés - és ehhez nem értek -, hogy HASWELL konfighoz jó választás-e, elég korszerű-e a felépítése?
Ezt kifelejtettem: érdekelne az is, hogy a zajszintje milyen! Nem szeretnék hangos tápot, főleg ha az a névleges teljesítménye 50-60%-án van használva.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73664) Graphics válasza szasanyi (#73663) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felejtos. HEC belső.

Ebben az árban.

Seasonic SS350-400/ET
XfX Pro 450 / TS 430

-

(#73665) szasanyi válasza Graphics (#73664) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Sajnos ezek egyike sem kapható a PCX-ben, viszont a többi hw-t onnan rendelem mivel ott jobb az áruk. Ennek megfelelően ez tűnik a legjobb választásnak, bár szerettem volna 15k alatt maradni, de úgy tűnik nem fog sikerülni... de javíts ki ha tévedek! B

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73666) flymi válasza szasanyi (#73665) üzenetére


flymi
addikt

Ha már FSP-nél tartunk - ami egyébként jó választás, ne sajnáld azt a 2-3e Ft pluszt - én a "sima" Raider 550-et rendeltem, miben más az "S" jelölésű? Csak a kíváncsiság kedvéért...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#73667) szasanyi válasza flymi (#73666) üzenetére


szasanyi
félisten

Tudomásom szerint semmiben. De nem azért választottam azt, hanem mert erre 60 hó, a non S jelzésűre csak 36 hó gari van. Persze arra is 60 hó jár(na) ez már a PCX f@szsága, hogy folyton variál a garancia időkkel. :(((

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73668) Darknech


Darknech
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Húzott i5-4690k processzor és (majd) egy GTX 970 mellé szeretnék új tápot. Seasonic belsőben gondolkozom, SEASONIC S12G 550W, XFX TS/XTR 550W/650W szériát néztem ki. Egy negatívumot olvastam a neten, hogy 75-80%-os terhelésnél már hangos a venti. 550 és 650W-os példányok között dilemmázok, de jól gondolom, hogy a 650W-os tápot kevésbé terhelné le, ezáltal valószínűleg halkabb lenne? Árban nincs nagy különbség (az XFXek között), és jó hosszú időre tervezem a tápot.
Darknech

(#73669) szasanyi válasza Darknech (#73668) üzenetére


szasanyi
félisten

Az XFX tápok alapvetően Seasonic belsőre építkeznek DE nem egyeznek meg a Seasonic tápokkal! Nem rendelkeznek például minden védelmi áramkörrel, és nem ugyanolyan alkatrészekből állnak - az árkülönbség nem véletlenek, mint ahogy csodák sincsenek.
Szerintem 550W elég, és javaslom nézd meg a CoolerMaster V550S és/vagy V650S tápokat is, mivel kategóriájában a legjobbak között van. Én pölö a Seasonic-kal szemben az utóbbit választottam, mert a olvasottak és a jobb ár engem meggyőzött.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73670) Darknech válasza szasanyi (#73669) üzenetére


Darknech
csendes tag

Na erre nem is gondoltam, mindenhol csak azt láttam, hogy Seasonic belső, és az milyen jó. Köszönöm a tippet, utánajárok a CMnek. Ha még lehet egy kérdésem, az S a semi-modulart jelenti? Mert pl iponon S-es végűt nem találtam, csak simát.

(#73671) flymi válasza Darknech (#73670) üzenetére


flymi
addikt

Igen pl: V650S az fél modulárist jelent.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#73672) Ribi válasza szasanyi (#73669) üzenetére


Ribi
nagyúr

Melyikhez képest nem drága? Mert a CM V az biztos, hogy drágább, mint az XFX.

Darknech: Azért mert valszeg nem pontosan ugyanaz mint a Seasonic attól még ugyanúgy egy nagyon jó táp és nem sok rosszat írtak róluk.

(#73673) Dagidög


Dagidög
senior tag

Sziasztok!
A gépem teljes átépítésen esett át és a régi 350-es FSP APN-en már elviselhetetlen mennyiségű toldó és elosztó csüng, egyszerűen túlnőttem. E mellett idle nekem már kicsit hangos, nagyon fújja a - szinte jéghideg - levegőt.
Szükségem lenne egy hasonló teljesítményű tápra alsó tápos házba, ami elsősorban nagyon halk (este tudjak mellette aludni) és megbízható, ezen felül rendelkezik a megfelelő mennyiségű és hosszúságú csatlakozókkal - 4xSATA - ez mehet molexből is, 2xPCI-e 6tűs - mehet molexből, nem hátrány ha 8 tűs is van rajta. A lényeg, hogy a végén maradjon legalább 1, de inkább 2 molex.
A keret viszonylag rugalmas.
Néztem a Seasonic S12II-430-at és a Seasonic SS-400ET-t, de sajnos nem hallottam még őket, fogalmam sincs, hogy az FSP-hez képest milyen a hangjuk.
A tanácsokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#73674) TXT válasza jim bcs (#73658) üzenetére


TXT
őstag

Rendben, koszi sracok! :R
Az ajanlott tapok helyett viszont felmodularis vagy modularis kellene. Melyek johetnek szoba?

(#73675) Graphics válasza Dagidög (#73673) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ss400-ET volt a leghalkabb tapom.

Volt

Chifi CTG
FSP APN
BQ System Power / P úr e

Szóval elég halk lesz velemenyem szerint es 5ev gari se mellékes.

Vagy XFX Pro 450

-

(#73676) Darknech válasza flymi (#73671) üzenetére


Darknech
csendes tag

Köszi, akkor jól gondoltam.

Ribi: ezek szerint azt vegyem, amelyiknek szebb a színe? :) Mert a jó, de van jobb, de a rosszabb se rossz alapján nem tudok egyértelműen dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#73677) szasanyi válasza Ribi (#73672) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyilván a Seasonic-hoz képest. XFX tápok jók, csak azt mondom az új CM V450/550/650S tápok jobbab és akár olcsóbb is lehet, lévén az XFX TS 550 kábé egy árban van a CoolerMaster V550S (szintén GOLD) táppal. Én most is tutira az utóbbit venném, mint ahogy anno V650S-t is választottam.

(#73676) Darknech: azt nézd meg melyik BRONZE és melyik GOLD minősítésű (és legalább félmoduláris), majd azokat az árait és gariidejét hasonlítsd össze és válaszd a kedvezőbbet! Persze lehet hasonlítani a BRONZE árát a GOLD árához is, csak nem érdemes mert fals lesz az eredmény, hiszen nem azonos (ár / minőség) kategóriába tartoznak.
Nyilván egyik sem lesz rossz (itt egyébként sem ajánlanak olyat), de ha 2-3 évig nem akarsz tápot cserélni sztem párezer különbségért érdemes a jobbikat választani.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73678) Rossi


Rossi
addikt

Sziasztok !

Gépbővítés miatt új tápegységben gondolkodom, az R9 270X kártyát cserélem le 280X-re (illetve jó lenne ha a későbbi bővítéseket is bírná).

Sajnos a mostani Chieftec CTG-500-80P tápom nem elég a 280X-hez, 600W-os Corsairben gondolkom: CORSAIR CX Series Modular CX600M konkrétan.

Szerintetek jó választás lenne, vagy maradjak a Chieftecnél, illetve 600W vagy 750W?

Jó minőségben és modulárisban gondolkodom.

Előre is köszönöm!

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#73679) dobost válasza flymi (#73666) üzenetére


dobost
senior tag

Tegnap én is kutattam azután, hogy mi a különbség a "Sima" FSP Raider és a Raider S széria között.
Annyit találtam, hogy valamit javítottak a tápon és az S széria már hivatalosan is megkapta a 80+ Silver minősítést (honlapjuk szerint >88), a régi széria pedig bronz volt, ha jól emlékszem.
Az FSP fórumban valaki írta, hogy a ventit is olcsósították még jobban, de erről semmilyen más infóm, teszteredményem nincs.

(#73680) Darknech válasza szasanyi (#73677) üzenetére


Darknech
csendes tag

Rendben, köszönöm a tanácsot. Mondjuk mindegyik GOLD és 5 év garanciás, akkor maradok a 650Wos CMnél 29 ezerért (pcx), XTRt (ipon) most pont nem is lehet kapni, és amúgy is kb egy árban lenne a kettő. Seasonicból max az 550Wos S12G lenne olcsóbban, már az 550Wos G is vagy +3000 (ipon), a 650Wos pedig vagy +10000 (ipon) lenne, annyit szerintem már nem érne meg.

(#73681) Rossi


Rossi
addikt

Vaaagy ha már Chieftec akkor CHIEFTEC CTG-750C 750W?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#73682) Ribi válasza Rossi (#73678) üzenetére


Ribi
nagyúr

Honnan is veszed, hogy nem lesz elég?
Géped összesen kb 300Wot eszik majd. Illetve kevesebbet, mert nem egy tuningolt i7-el hantod meg. Ennyit bírnia kell.

(#73679) dobost sima raider hatásfoka magas terhelésen leesett, emiatt nem kapott csak bronz plecsnit, amúgy 50% körül elérte kb. a gold hatásfokot is. Amúgy a többit nem tudom miben változott.

[ Szerkesztve ]

(#73683) Lacekk4


Lacekk4
csendes tag

Helló nagyon gyors kérdésem lenne. Aki tud kérem szépen nagyon gyorsan válaszoljon :D Ezt a gépet akarom venni. Elég bele a 550W táp vagy legyen inkább 650W?

Ha elég miért neten valami kalkulátorba 560w írt, hogy kell ezt számolni? Most akarom rendelni ebbe a pillanatba nagyon jók az árak, ezért sürgős előre is kösz.

Későbbiekben plusz akarok még egy SSD meg DvD olvasót nem tudom számít-e :D

[ Szerkesztve ]

(#73684) MMIX válasza dobost (#73679) üzenetére


MMIX
addikt

Akkor keres rá itt is. Vagy az FSP topikban.

Csak a karton doboz lett más, mert gyártási hibás volt. A címkéről meg lemaradt a 80+ jelölés. (téves bronz plecsni a dobozon, a címkén a tápon semmilyen 80+ plecsni nem volt)
Az egyéb eltérések, meg földrajzi alapon vannak a helyi verseny alapján a Raiderek között is. (FSP "specialitás" )

A 80+ oldalán csak a 750W-os Raidernek volt bronz plecsnije pár hónapig, amit kicseréltek ezüstre. A többié mindig ezüst volt.

Aki nem hiszi, net archívumban utána nézhet.

Ez a Raider téma kezd Chieftec CTG 80P , 80PB szerű lenni, nagyon kiábrándító. :)

Mindegy már, a bronz úgyis elfogyott már majdnem. (gondolom)

[ Szerkesztve ]

(#73685) Ribi válasza Lacekk4 (#73683) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha nincs tuning még az 550 is ok. Ez a kari nagyon keveset eszik.

MMIX: Rosszul tudod. A raidernek rossz volt a 100% terheléses hatásfoka. Emiatt fért bele csak a bronz keretbe. 100%-on pont megvan neki a 82%... :U

[ Szerkesztve ]

(#73686) DR|FTK|NG válasza Lacekk4 (#73683) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Elég lesz az 550-es Raider SSD-vel és ODD-vel is.

A kalkulátorok hazudnak, szinte minden egy GPU-s rendszernek elég 400w(minőségi és igazi 400w).

(#73687) Grózi


Grózi
veterán

Uraim!
Valaki elárulná nekem,hogy az Antec High Current Gamer 750M milyen beles és ajánlott kategória-e?
Köszönöm!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#73688) Rossi válasza Ribi (#73682) üzenetére


Rossi
addikt

A mostani tápomnak nincs 2 db 8 pines VGA ága, ezért tuti a csere.

Legalább 600W-os tápot vennék, ha nem is kell a 750, de pl. az utóbb linkelt Chieftecből (és ahogyan néztem más márkánál is) drágább a 600-650W-os, mint a 700-750W-os...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#73689) szasanyi válasza Darknech (#73680) üzenetére


szasanyi
félisten

Igazából nekem mind1, nem fűződik érdekem egyik választáshoz sem. Szvsz nem fogsz csalódni benne, a teljesítmény pedig bőven elég (sok is) lesz. ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73690) Grózi válasza Rossi (#73688) üzenetére


Grózi
veterán

Volt Chieftec ctg-750m-em,Corsair cx 600m,500m és 750m is.A corsair csendesebb volt és osztom a kollega véleményét-1 cx 500m is elég a konfigodhoz.Én azzal (500m) egy 4790K+gtx 680 kombót hajtottam húzva.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#73691) MMIX válasza Ribi (#73685) üzenetére


MMIX
addikt


[link]
Nekem mindegy. Aki talál változást a régi és az új között, írja meg!

[ Szerkesztve ]

(#73692) Ribi válasza MMIX (#73691) üzenetére


Ribi
nagyúr

Legtöbb tesztben így teljesítettek a régi raiderek.
Az újak viszont tényleg jobban.
Érdekes :R
Valamit szerintem berheltek, vagy mindenki félremért :P

(#73693) MMIX válasza Ribi (#73692) üzenetére


MMIX
addikt

A 80+ plecsnit a laborban szobahőn mérik. A tesztben meg 40-50 fokon, ez rontja a hatásfokot.

FSP ERN van a Raiderben (dobozos neve), az is ezüst és az volt mindig.

Tegnap volt a "szegény ember FSP-je" beírás, az FSP ARN 88+, az is ez, csak 230V only OEM verzió.

A gyártás kezdetén volt valamilyen félreértés az FSP nél, szerintem.

Én meg annak idején még nem tudtam erről a földrajzi változtatásokról, és a kezdeti tajvani ázsiai verziós 80+ezüst Rajder képek alapján fellelkesültem és híreszteltem, hogy az ezüst jobb belül. (az tényleg jobb és van nekik jobb Aurum S is.)

[ Szerkesztve ]

(#73694) TXT válasza jim bcs (#73656) üzenetére


TXT
őstag

Ehelyett 550 vagy 600-as 80+ felmodularis-modularis mi johet szoba?

[ Szerkesztve ]

(#73695) Grózi


Grózi
veterán

(#73687) ?? :F

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#73696) MMIX válasza Grózi (#73687) üzenetére


MMIX
addikt

Ugyan az, mint a Seasonic M12II

(#73697) ElGatto válasza Graphics (#73661) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Köszi!
Nekem FSP Hexa 500, nem hozott boldogságot. 1 év után cserélni kellett a ventilátort mert kerregni kezdett, most ismét szagosodik és hangoskodik...

(#73698) SpZ


SpZ
senior tag

Fractal Design Integra M 450W - 37A - 444W - Bronze minősités, ATNG belső. Mennyire jó táp lehet ezzel a belsővel?

(#73699) Graphics válasza SpZ (#73698) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem nagyon, régen jó volt az ATNG, de mára már nem annyira ajánlott.

-

(#73700) MMIX válasza SpZ (#73698) üzenetére


MMIX
addikt

Nekem tetszik.
Egy érdekes "szerkezet" :) , LLC+indy. 17-ért jó modulárisnak.


Computerbase.de teszt.
------------------------------

#73701) Grózi:
Persze, hogy az, írtam volna, de elszakadt a netem. Az ára a lényeg, az Antec ceruzája "vastagon szokott fogni".

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.