Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73751) Lacielvtárs válasza juve600 (#73747) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez tuti így van... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#73752) t72killer válasza Ribi (#73750) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Báhh, a melós tűzfal volt a bűnös :D sry

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73753) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

mITX gépbe szeretnék tápot venni, a méret nem akadály, csak a kábelezés. elvileg annak is van hely és két zónás lesz a ház, szóval a légáramlást sem zavarja (a táp lentről szív, a többi komponens pedig egy szinttel feljebb van), csak a tudatomat.

mi a legolcsóbb akár csak félig moduláris táp, amit már érdemes lenne megvenni? egy i5 és egy GTX 750 Ti menne róla, plusz egy SSD és egy 2,5" HDD, amúgy nem modulárisból XFX Pro 450 van tervben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#73754) MMIX válasza fogtunder (#73753) üzenetére


MMIX
addikt

Legolcsóbbnak Sharkoon WPM

20 ezer alatt:

Fractal Design Integra M (csak 2 év garancia)
Corsair CXM
Cooler Master GM (5 év garancia)

Drágábbak közül 20párezer:

Cooler Master VS (450W)
Enermax Revolution Xt (430W)
Termaltake London (550W, 5 év garancia a megfelelő boltban)
Thortech Thunderbolt (sajnos 650W a minimum náluk)

Full modulárisnak:
Seasonic M12 EVO
Corsair RM

[ Szerkesztve ]

(#73755) Lacess


Lacess
tag

Sziasztok!

A család otthoni masinája kerülne fejlesztésre.
A jelenlegi táp egy jó öreg Delta DPS-350AB és ez meg is maradna.
Ami hozzá jönne:
ASrock B85M-HDS
Intel G3420
2x2Gb DDR3
1db HDD + 1db ODD
VGA nem kerül bele(esetleg később), marad az intgrált.

A kérdés: Működhet-e így ez a felállás vagy a táp már túl "öreg" lesz kiszolgálni az új alkatrészeket? Esetleg adódhat bármilyen kompatibilitási probléma az új alaplap - vén tápegység párossal?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#73756) PainKiller13 válasza Lacess (#73755) üzenetére


PainKiller13
őstag

Kiszolgálja lazán, még akkoris ha egy középszintű VGA-t beleraksz később.

(#73757) Graphics válasza Lacess (#73755) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Simán mehet

-

(#73758) Lacess válasza PainKiller13 (#73756) üzenetére


Lacess
tag

+Duliee

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek, nem szeretném feleslegesen lecserélni az öreg Deltát. Kicsit zajos, kicsit csúnya de....

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#73759) BomiBoogie válasza Lacess (#73758) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem lesz azért nagyon igénybevéve az új konfiggal, úgyhogy hagyd csak nyugodtan egy darabig.
Úgyis le fogod azt is cserélni, ha már benne van a konfigolgatásban. ;]

(#73760) TXT


TXT
őstag

Akkor ujbol, hatha lesz valasz is. :R

550-600W-os felmodularis vagy modularis tapok kozul melyik az, ami ajanlott, melyek johetnek szoba?
Nem baj, ha nem csinal nagy zajt es 80Plus-szos. ;)

(#73761) fogtunder válasza MMIX (#73754) üzenetére


fogtunder
nagyúr

köszi, a Sharkoont inkább kerülném, a Corsair CXM férne bele igazból, de az ahogy olvasom, lehet problémás. 20K feletti összeget sajnos nem tudok most rászánni, a teljes költségvetés kb. 100-110K, úgyhogy asszem marad az XFX és a kábel kötegelő.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#73762) realist


realist
őstag

Az alábbi konfig alatt egy A-data HM-550 tápom van.

Proci: i5 2500k (4.3 ghz körül hajtva)
Alaplap: ASUS P8Z68-V LX
Vinyó: 1 SSD, 2 HDD
Jelenlegi vga: R9 290 (alapon)

Amíg nem került bele az R9 a gépbe addig minden szép volt és jó. Alapjában véve most is az, csak a táp venti elkezdett hangosabb lenni. Így pedig már ez a leghangosabb az egész gépben és kicsit zavaró. :B

Gondolva a jövőre is (némi vga tuning vagy később talán sli) gondolkodom egy táp cserén.

Tudtok 750w teljesítmény körül ajánlani halk és megbízható tápot ami a távlati céloknak is megfelel?
Egy casetek 1022 házam van, tehát felül lenne a táp, ha ez szempont. :U

Az ár igen jó lenne 30e alatt kihozni...

Szimpatikus az EVGA Supernova B2 750W, ez szerintetek a célnak megfelelő lenne?

Az igazinak persze pl. az EVGA Supernova G2 750w tűnik, de kicsit magasnak érzem az árát...

:R

[ Szerkesztve ]

(#73763) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Végre bekerült az új táp a házba,de mivel nagyon kicsi az Asus házam szenvedtem mire elrendeztem a kábeleket.
A táp tényleg hangtalan aki csendes pc-t épít annak erősen ajánlott,csak a hdd halható néha.


Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#73764) Meglon


Meglon
csendes tag

Sziasztok.
Én mostanában jutottam a döntésre, hogy talán biztonságosabb lenne lecserélnem a kb. 9 éves Hiper HPU-4S350 350W tápomat, begurultam az első üzletbe és ajánlottak egy MS-Tech MS-N450-SYS 450W-os tápot 8200-ért, soha nem hallottam még róla, gondoltam még nézelődök, átmentem a szó szerint szemben levő üzletbe és ott találtam egy Cooler Master RS-500-PSAP-J3 500W-os tápot 11-ért, hátt meggyőzőbbnek bizonyult, így hát el is hoztam belőle egyet.
Mi a véleményetek, ti hallottatok már az MS-Tech-ről? Remélem jól választottam :)

(#73765) Montesantos válasza Meglon (#73764) üzenetére


Montesantos
senior tag

Jó az MS-Tech csak nem tudom mire :) mert tápegységnek elég gyenge

Gabi

(#73766) PainKiller13 válasza zsombor22 (#73763) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igényesen összeraktad, lehetőségekhez képest, tetszik.

(#73767) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Abban segítsetek még nekem, hogy a boltban, ahol vásárolni tudok az árak a következők:

FSP 80+ Raider 550W tápegység 18.790 Ft (3év Edigital) 19.100 Ft (számtech.bolt)
FSP HEXA+ APFC 80+ 500W tápegység 15.690 Ft
FSP HEXA+ APFC 400W tápegység 12.500 Ft

Eredetileg HEXA+400-at akartam, de utána a Raidert ajánlottátok nagyon. Kérdezném, hogy megéri az árkülönbözetet?

(#73768) Grózi válasza Montesantos (#73765) üzenetére


Grózi
veterán

Macskát dobálni király!!! ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#73769) Potzee válasza Meglon (#73764) üzenetére


Potzee
addikt

Az MS-Tech egy ipari hulladék, a Cooler Master egy régebbi osztott ágas FSP belsőre épül de arra figyelj, hogy az RS-500-PSAP-J3 a két 12V-os ágon max. 360W-ot tud.

(#73768) Grózi :(( ;]

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#73770) Firestormhun válasza Grózi (#73768) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Oops, nem válasz akart lenni...

Túrom a netet, de egyszerűen hihetetlen, hogy gyakorlatilag nincsen tökéletes táp 30k+ kategóriában.

Seasonic X és Platinum széria: jó belső, jó venti, de rengeteg a magas frekvencián nyivákoló darab

EVGA Supernova G2: jó belső, de a ventilátor fordulatszám görbéje meredek, nagyobb terhelésnél már hangoska

Corsair AX/AXi: sima verzió seasonic platform - nyivákolós, AXi - megbízhatósággal gondok vannak

Corsair HXi: seasoniccal versengő új platinum CWT belső, nem melegszik, szuper halk, de elrontották a 24 pines alaplapi csati méretét és nem lehet rendesen belenyomni a lapba.

:W

[ Szerkesztve ]

...

(#73771) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!
Milyen tápot ajánlanátok, ha ez a táp a felsorolt konfiggal nem lenne elég?
Előre is köszi, már megvannak az új alkatrészek, de nem rakom össze, amíg nem vagyok biztos a dologban! :R

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#73772) ló úr válasza Grózi (#73768) üzenetére


ló úr
őstag

Én macska helyett másféle állatfajt dobálnék vele. Nevezni nem nevezném meg ezen egyedeket mert lehet repülnék innen örökre ;]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#73773) ló úr válasza ubyegon2 (#73703) üzenetére


ló úr
őstag

Én egy 300w-os régi FSP-vel hajtottam hasonló konfigot. Ez neked VGA nélkül megáll 150w-ban maximum :D Még sok is oda az a cx430.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#73774) Grózi válasza ló úr (#73772) üzenetére


Grózi
veterán

Ne aggódj hasonló húron pendülünk!Csak egy szófordulat volt-nagy állatbarát vagyok,amióta az eszem tudom mindig volt macska és kutya is-és nálunk tényleg családtag.Amiket(direkt nem akiket) te említesz azokat tényleg jobb lenne dobálni,de táp helyett afgán Angry Birds-el!!!(kézigránát)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#73775) Potzee válasza Firestormhun (#73770) üzenetére


Potzee
addikt

" Seasonic X és Platinum széria: jó belső, jó venti, de rengeteg a magas frekvencián nyivákoló darab "

A magas ferkvencián történő sípolás, ciripelés nem kifejezetten táp problémára utal...teljesen konfiguráció függő. Ugyanaz a táp valamelyik alaplappal sípol, egy másikkal nem. Alacsony terhelés alatt szintén ez a helyzet... :F

(#73772) ló úr :D :C :K

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#73776) DR|FTK|NG válasza ló úr (#73772) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Leírhatod privátban is :DDD


Grózi(#73768)
:DDD ;]


Potzee(#73769)
Grózi biztosan vasmacskára gondolt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73777) frank04


frank04
tag

Sziasztok!
Egy FSP Hexa+ 400W táphoz melyik az a legerősebb VGA, amit még pakolni lehetne?
(i5, HDD, SSD, DVD rom, ram ,alaplap plusz a VGA lenne)
Köszi!

(#73778) Meglon válasza Potzee (#73769) üzenetére


Meglon
csendes tag

Akkor igazából nekem ez nem volt rossz döntés. Már beüzemeltem, szolidan szót fogad :)

(#73779) Meglon


Meglon
csendes tag


Szétszedtem eme 9 éves 2 kilós dögöt :) Így átnézegetve nem tűnik rossz állapotúnak, a port leszámítva. 1 darab 1000uF-os 16V-os kondit találtam felpúposodva, de ezen kívül semmi más szembetűnő hibát nem látni. Nemtudom a Hiper még most is gyárt-e tápokat, de ha igen, akkor én ez a tapasztalat alapján nyugodtan ajánlanám bárkinek, legalábbis ha nekem valaki felajánlana egy vadi újat belőle, szívbaj nélkül megvenném :)

[ Szerkesztve ]

(#73780) ubyegon2 válasza ló úr (#73773) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyon jó, köszönöm a jó hírt! :R
Akkor néhány kondit ki is szedek belőle valószinűleg. Úgysem tetszik mindegyiknek a szine! :)

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#73781) Menthirist


Menthirist
veterán

Üdv
1-2 röpkérdésem lenne...

Amikor kijön majd a 390X, lehet hogy beszerzek majd egyet (vagy egy gtx980-at, de az táp szempontjából mindegy), amihez várhatóan vennem kell tápot is, mert az (amúgy nem régi) 650-es fps raiderem várhatóan nem fogja elbírni az adatlapomon lévő gépet (3 hdd, 1 ssd, 6 venti kombóval).

1. kérdés: felteszem egy XFX Pro 850 elbírná
2. kérdés: Mit lehet tudni az Enermax Lepa MaxBron 1000W-ról?
3. kérdés: ha két 390X-et (tudom, még lövésünk sincs a fogyasztásáról) vagy 290X-et akarnék crossfire-be kötni, azokon ha jól láttam 1x8 és 1x6 pines csatlakozó van (felteszem a 390X-nek 2x8 pin fog kelleni), viszont fogalmam sincs, hogy vannak-e olyan tápok, amiken mondjuk 4x8 pin van vga-nak (vagy valami elosztóval oldják meg?) Tehát még ha el is bírná az aktuális táp a két kártyát, milyen módon szokták megoldani, hogy ennyi pin legyen a tápon a vga-nak? vagy simán csak vannak ilyen tápok, és külön ilyet kell ezesetben keresni?
4. kérdés: egy 290X crossfire ha jól láttam, elég erős gép mellett max ilyen 750 wattot evett. Tehát egy 850-es xfx elég lenne oda?

köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#73782) Menthirist válasza Menthirist (#73781) üzenetére


Menthirist
veterán

Közben amennyire nézem, ha jól értem a 850-es xfx-en 2 darab 6+2-es (tehát gyakorlatilag 8-as) és még két 6-os pin van pci-e-nek, tehát két darab, 2x8 2x8-at igénylő vga-t nem lehetne rákötni (kérdés persze hogy ezek milyen gyakoriak, mindenesetre 8+6-ot igénylőt rá lehetne kötni kettőt). A maxbron 1000-nél viszont 6+2-esből ha jól látom 6-ot adnak (tehát két, 8+8-at igénylő vga-t is elbírna, megint kérdés persze hogy mennyire gyakoriak ezek a vga-k)

a 7950 vapor-x-emen viszont mintha 2x8 lenne rákötve, amennyire néztem a bele dugott kábeleket.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#73783) Lacielvtárs válasza zsombor22 (#73763) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ügyes, korrekt, a lehetőségéhez mértem, nagyon rendben van :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#73784) Ribi válasza Menthirist (#73781) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak szólok, hogy a gtx980 kb annyit eszik mint a mostani VGA.
290x többet, de egy 650-es 1 bármilyen VGA-t röhögve visz.
CFX/SLI-t is elbírna ha nem hajtasz szét semmit, igaz elég jól megizzasztva, de elbírna.
Ami tesztekben szerepel fogyasztás, az rendszerint a konnektorból mért fogy, vagyis abból lejön a táp hatásfoka, általában 10%. Szóval CFX renszer 600W alatt fogyaszt.

(#73785) Menthirist válasza Ribi (#73784) üzenetére


Menthirist
veterán

aha, hát maga a fogyasztás olyan szempontból zavar csak, hogy befér-e a limitembe. Szóval a 650-es fsp-m várhatóan elviszi majd a 390X-et is a 4 ghz-re húzott 8350-emmel, 3 vinyóval meg 6 ventivel? Csak crossfire esetén kellene várhatóan nagyobb tápban gondolkoznom?
a mostani fsp-n is van 2x8 pin vga-nak, szóval rádugni biztos rá tudnám majd a 390X-et, a gtx980 pedig szerintem a húzott 7950-em alatt eszik :D

csak mert akkor nem nyugtalankodok (bár egy 850-1000W körüli xfx/maxbron is 30-35k körül van, az azért nem olyan vészes mint a következő lépcsőfok a maga 60-80k-jával)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#73786) Ribi válasza Menthirist (#73785) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha nagyon durván számolok és 390X 300W, 8350 nagoyn tuning 200W, akkor is kell bírnia a tápnak, de játékok alatt kizárt, hogy 400W főlé menjen a fogyi.

(#73787) Menthirist válasza Ribi (#73786) üzenetére


Menthirist
veterán

hát azért a 3 vinyó és 6 venti is fogyaszt még, és a gépnek sem tesz túl jót ha gyakran van max limit közelében, plusz öregszik is, kevesebbet bír tudtommal. Bár igaz hogy ezeket a fogyasztásokat kb csak furmark-ban tudná elérni :) (meg a húzott 8320-am azért nem eszik 200-at :D )
de amúgy jogos :)
köszi

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#73788) Ditoo0225


Ditoo0225
aktív tag

Sziasztok. Max 30ezres kategóriában kellene nekem egy moduláris táp. FXF XTR 550W illetve CoolerMaster V550S amiket nézegettem. Esetleg tudtok ezektől jobbat ? Corsairben esetleg tapasztalatok ? Előre is köszi :)

(#73789) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Kicsit off:

XFX TS450 (leánykori nevén Pro450) piszok halk. Bár nincs is szénné hajtva egy i5 4440 mellett (az aláírásomban szereplő Quadro ma délután halálozott el).
Szó szerint néma (vagy én vagyok siket ;] )

Örülök, hogy itt PH-n ezt ajánlották nekem.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#73790) realist válasza realist (#73762) üzenetére


realist
őstag

?

Tudtok ajánlani az Adata HM-550 -nél halkabb tápot, ami megfelel a fent írtaknak?

kösz! :R

(#73791) soultrapp


soultrapp
senior tag

hello!

erre valaki?

Kérdés

(#73792) zolee0307 válasza soultrapp (#73791) üzenetére


zolee0307
őstag

FSP hexa+ 550.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#73793) soultrapp válasza zolee0307 (#73792) üzenetére


soultrapp
senior tag

hexa+550 et nem találtam hirtelen, de a raiders 550jobb tőle???
ezek mennyivel jobbak mint a chieftec ctg 550?

(#73794) zolee0307 válasza soultrapp (#73793) üzenetére


zolee0307
őstag

A raider jobb mindkettőtől, a raider egyágas (egy 12 V-os ág lát el mindent) és 500 W-ot tud, a ctg és a hex olyan 450-480 W körül tud, a ctg, hexa két ágas (egyik ág a cpu-t látja el, a másik a vga-t és a többit, a terhelhetőségnél figyelni kell az egyes ágak teljesítményét). Szerintem halkabb is a raider, mivel egyágas jobban nagyobb teljesítményű vga-val sem lehet gondod. Meg hatásfokban is jobb szerintem.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#73795) soultrapp válasza zolee0307 (#73794) üzenetére


soultrapp
senior tag

Akkor azon elkell gondolkozni.
mondjuk a chieftec is kiszolgálta a gépet, de valamiért elszallt.
pedig egy i7-2600 és egy r9 270x alatt szolgált egy 1evet.összesen meg 3.5 évet, de itt volt a gond,hogy a Gari csak 3ev.

(#73796) ló úr válasza soultrapp (#73795) üzenetére


ló úr
őstag

Nálam egy Fsp Raider 550 van. Hangját nem hallani és szerintem szép is a kis minimál dizájnja :) Hexa+ 500-ast haver gépébe tettem, az szerintem elég hangos meg gagyi benyomást kelt. ~3 ezer ft felárat megér a Raider. :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#73797) Ribi válasza realist (#73790) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nézd meg, hogy nincs-e tele porral. Vagy a többi szűrő nem tömődött-e el, mielőtt cserélni akarsz.

(#73798) realist válasza Ribi (#73797) üzenetére


realist
őstag

Rendszeresen szoktam porszívózni. :D

A jelenség elég szimpla, amíg radeon 7970 volt a gépbe halk volt, R9 290 bekerült és hangosabb lett :(

(#73799) Milo629


Milo629
aktív tag

Üdv. az itt felsorolt tápok a haswell kompatibilitáson kívül mind ajánlottak is?

(#73800) MMIX válasza Milo629 (#73799) üzenetére


MMIX
addikt

Itt a Fractálra fintorogni szoktak, meg bizonyos be quiet! tápokra is a többi igen.
Ja és a Corsair tápokra is megy a savazás. :) (okkal vagy ok nélkül, mindenki döntse el)

A szokásos típusú, konkrét kérdés jobb lenne, gép, ár, satöbbi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.