Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73801) Milo629 válasza MMIX (#73800) üzenetére


Milo629
aktív tag

Egyelőre semmi konkrét nincs, csak halvány elképzelés egy G3220+GTX750 majd később egy (nagyon optimistán tekintve előre) kb. i5 4570+GTX770 és hogy tápot ne kelljen kétszer venni így jobb lenne ha az utóbbiakat is elbírná.

(#73802) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Sziasztok!

Mennyi lenne a legolcsóbb olyan táp, aminek a ventije csak egy bizonyos terhelés(nem 1% :DDD ) felett kapcsol be(vagy venti nélküli)?

Nem hajtana komoly hardvereket, csak egy alacsony fogyasztású procit, dedikált VGA nélkül.

(#73803) MMIX válasza DR|FTK|NG (#73802) üzenetére


MMIX
addikt

SILVERSTONE ST30SF
De, ha elindul, már aligha lesz halk. (SFX --->ATX adapter tartozék). Szerintem a környezeti hőfok befolyásolhatja. (honnan kapja a levegőt, szoba hőt kap, vagy a gépházból 30-40 fokot) Silverstone

Corsair GS Bronze (ha találsz)
XFX XTR
Corsair RM
FSP Xilenser
Seasonic X és P

Viszont egy alacsony fordulatú ventinek sincs semmi hangja. A félpasszív tápok haszna, hát nem tudom, szerintem jobb, ha inkább mindig pörög lassan.

Be quiet! Staight Power E9 400W. (nem félpasszív) 20-23 ezer lehet.


www.easycom.com.ua

[ Szerkesztve ]

(#73804) DR|FTK|NG válasza MMIX (#73803) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Köszönöm :R

Ilyen árak mellett(amúgy sem gondoltam, hogy olcsó), megfontolandó a PicoPSU is(nekem).

Más:
Egy másik géphez is nézek tápot, ezt is a lehető legolcsóbban szeretném megúszni:
-procinak max egy i5 4590 kerülne bele egy GTX 750 Ti társaságában, 1 vagy 2 SSD társaságában
-alsó tápos házba lenne
-jó lenne, ha minél olcsóbban(tizenegykétezer forint) hozzá lehetne jutni egy halkabb táphoz(nem kell félpasszívnak, se fullpasszívnak lennie).

[ Szerkesztve ]

(#73805) ló úr válasza MMIX (#73803) üzenetére


ló úr
őstag

A Be quiet tápokkal nekem egyedul az a bajom h gyakorlatilag egy FSP atmatricazva, esetlegesen egy halkabb ventivel, de rohadtul tularazva. Nekem az FSP Raider 550w-om kerult ~17k-ba, szal ez +3-5 ezret nem er meg plane h csak 400w-os, plane annak tudataban h a Raider is hangtalan :) Igaz kb. Maximum 300w-ot zabalo cucc van alatta :) [fx4130,hd6870,8gb ram,320gb hdd,msi alaplap, 2*12cm hazventi :) ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#73806) soultrapp válasza ló úr (#73796) üzenetére


soultrapp
senior tag

mi a különbség a fsp raiders 550 és az fsp raiders s 550 között?

(#73807) MMIX válasza ló úr (#73805) üzenetére


MMIX
addikt

Be quiet!-nek is van Raidere, System Power 7 450W+

A Be Quiet nem sima matricázó. Az olcsó tápokba kevésbé nyúl bele a drágákba jobban.
De például az olcsó FSP-be is szoktak rakni OTP (túlmelegedés elleni) védelmet és varisztort (konnektor felől jövő tüske), ami az eredeti FSP-ben nincs, és esetleg 3 év garanciát ad 2 helyett.
-------------------------
(#73806) soultrapp:
Mindegy, vegyél ezüst "S" -t az az újabb. Ha bronz Raidered van, ne cseréld le ezüst Raiderre.

[ Szerkesztve ]

(#73808) jim bcs válasza DR|FTK|NG (#73804) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

XFX Pro 450W (XFX TS 450W)
FSP HYPER 500

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73809) Lacielvtárs válasza MMIX (#73807) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 a be qulietnek :K
minőségi cuccokat árul és csendesek, de el is kérik az árát...
de hát valami valamiért
viszont gagyi belsővel nem forgalmaz, így nincsen nekik "olcsó" szériájuk...
minőséget képviselnek mindenben, legalább is nekem ez a tapasztalatim a termékeikkel :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#73810) ZMark


ZMark
csendes tag

Sziasztok, I5 4690K, AMD radeon 290x, 3 winchester, +még több házhűtőhöz elég 550 fsp raider táp? Netán ha még majd bővítenék nem kéne inkább 600+os táp (650W) pl? (Azért is vennék nagyobbat mert most is perpill. a régi táp amit cserélnék ez is 550W-es volt eleve)

Tudnátok ha pedig igen akkor milyen 600, 650W es tápot ajánlanátok?

köszi előre is!

"You either die a hero, or live long enough to see yourself become the villain" -

(#73811) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy olyan moduláris tápot, ami passzív üzemre is képes. (tehát csak akkor kapcsol be rajta ventilátor ha már nagyon melege van)
Mi a tapasztalatotok az ilyen tápokról? Melyik gyártót, típust ajánljátok?

Köszi,

(#73812) HREH


HREH
senior tag

Seasonic S12G 550W helyett más táp max. 25k-ig i5, 290 alapú gépbe?
G szériából a 450W-s kerül ugyanennyibe (27k), de modularitás annyira nem fontos.
Köszi előre is!

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#73813) DR|FTK|NG válasza jim bcs (#73808) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Köszönöm :R

(#73814) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Sziasztok! Van egy régebbi 2 magos AMD konfigom 2GB DDR2 rammal, meg egy 4870-es VGA-val, 500GB-s vinyóval. Ma megadta magát a chicony táp.... Ahogy nézegettem, ilyen fsp meg corsair 12-nél kezdődik. Nem biztos, hogy ennyit megér nekem ez a gép már tápügyileg... Mennyire gagyik ezek a HKC tápok?

[link]

Vagy esetleg van valami másik olcsó ajánlott?
Tudom nem illik rajta spórolni, de eléggé sokallom.

400 wattos bőven elég lenne, eddig egy 380-as hajtotta.

Köszi!!!!

Tomikapc

(#73815) DR|FTK|NG válasza Tomikapc (#73814) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Az a HKC ideális, ha nem dugod be az áramba a gépet.

Kb 10k-ból van FSP 350-60APN(felső táposba), FSP Hexa+ 400(alsó táposba)

(#73816) Tomikapc válasza DR|FTK|NG (#73815) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Tervezem csatlakoztatni a konnektorhoz!!! :D

Köszi a tippet :)

Tomikapc

(#73817) Tomikapc válasza Tomikapc (#73816) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Chieftecből az iArena még mindig kritikán aluli?

Tomikapc

(#73818) BomiBoogie válasza Tomikapc (#73817) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem éppen ajánlott, a CTG alig drágább.

(#73819) TXT


TXT
őstag

550W vagy 600W-os modularis-felmodularis tapok kozul melyek ajanlottak, ami nem hangos es legalabb 80Plus-szos? :U

(#73820) rudii


rudii
tag

Sziasztok! Tápot keresnék a következő összeállításhoz.

GIGABYTE GA-H97-D3H vagy MSI H97 GUARD-PRO lesz
i5-4590 3.30GHz 1150
2x 4GB DDR 1600MHz
gtx 760 új vagy 770 használt lesz

Ti miket ajánlanátok? Ez például [link] menne hozzá? Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#73821) Tucsok04


Tucsok04
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni táp választásban.
Config:

Gigabyte z87x-ud3h
Core i5 4570
VAPOR-X R9 280X 3GB GDDR5 OC
Samsung SSD 120gb
1 TB + 640GB vinyó

Jelenleg egy 550-es Gigabyte van benne, de majd el száll amikor ultrán elkezdek Shadow of Mordorral játszani! A gyártó 750-est ír neki (vga), de tényleg kell annyi? Ha igen tudtok linket küldeni hogy melyiket érdemes ? 20 ezernél nem szeretnék többet kiadni, bár most annyit se... :-)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#73822) headhunter válasza Lacielvtárs (#73809) üzenetére


headhunter
addikt

Straight Power 10-nél már bekerültek japán "alkatrészek" is vagy maradt kínai a Straight Power 9-hez hasonlóan?

(#73823) Lacielvtárs válasza headhunter (#73822) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez jó kérdés...
erre idéznék egy klasszikust...
ami nem Kínában készül, az tuti nem is gyári/eredeti ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#73824) MMIX válasza headhunter (#73822) üzenetére


MMIX
addikt

Kondenzátor?
Tajvani, mint az elődjében. Taicon és Teapo.

[ Szerkesztve ]

(#73825) SpZ


SpZ
senior tag

Antec NeoECO 520C -ről mi a vélemény?
Gyors kutatás után ennyit deritettem ki: Seasonic belső (vélhetően a M12 II Bronze 520 -ét kaphatta meg)
40A - 480W , ADDA ventilátor. Általában 3 év gart vállalnak rá.
18 000Ft körüli áron lehet kihivója az XFX 550w -os tápjának?

(#73826) MMIX válasza SpZ (#73825) üzenetére


MMIX
addikt

Lehet. De japán kondi csak 1 van bennük. (a legnagyobb pufi)
A többi Teapo.

Nem moduláris S12II, de inkább a doboz mentes OEM-re hasonlít a kondik miatt.

[ Szerkesztve ]

(#73827) SpZ


SpZ
senior tag

Még az ENERMAX NAXN ADV 550W ami megtetszett most keresgélés közben. Erről van valami tapasztalat vagy vélemény?

(#73828) MMIX válasza SpZ (#73827) üzenetére


MMIX
addikt

Az egy CWT GPK, golyós ventilátorral. (Yate Loon)
Szintén 1 japán kondi a többi AiSHi és CapXon
Túl drága.

Tapasztalatnak a 650W-os verzió teszt.

[ Szerkesztve ]

(#73829) rudii


rudii
tag

Helló! Valaki erre? [link] :R

(#73830) ilba


ilba
tag

Sziasztok,

Vásároltam egy XFX TS 650W-os tápot. Megosztanám veletek a miértjeimet mindenki okulására.

Egy Corsair VS450-et váltott, ami nem volt hangos, de mégis zavart, valamint a 12V-os ágon nem érte el a 12V-ot. A szabványon belül maradt, de mégsem éreztem megfelelőnek a névleges teljesítmény közelében sem járó fogyasztás során fennálló feszültségvesztést. Tudom, a szoftveres mérés nem mérés... Ezen kívül az amúgy sem patinás nevű CWT egyik leggyengébb bele került a házba (a szakik szerint), tehát mégegy rossz pont.
Mivel a konfigom egy Asrock Z97M OC Formula lapból, egy i7-4790K (4,6Ghz 1.21V) prociból, és 4x4Gb ramból, egy GTX-750-es vga-ból, 120Gb-os SSD-ből, egy-egy 500Gb-os és 1Tb-os vinyóból áll, ráadásul munkára használom a gépet (modellezés; pixel és vektorgrafika), valamint ritkán játszom, ezért úgy gondoltam, hogy a gép és az ember érdeke is a tápcsere.
Rengeteg időt töltöttem böngészéssel, tesztek olvasásával, és a fórumokon olvasható ajánlások szűrésével (köszi PH! fórum :R ). A napokban sikerült 25-30K körüli összegre és XFX (TS és XTR), CM (V), valamint Seasonic (S12G és plusz ráfordítással G series) márkákra szűkíteni a kört. Ezekkel a brandekkel, és azok zárójelben említett típusaival 550-650W teljesítményű tápok jöhettek szóba (a G Series-ből csak 450W fér a keretbe). Persze a 80+GOLD hatásfokot alapnak vettem. :B Van közöttük "gyengébb" moduláris, és "erősebb" fix kábeles is. Itt jött a dilemma: nagyobb teljesítmény a kábelek tekergetésének (elrejtésének) nyűgjével, vagy kisebb, a modularitás adta nagyobb szabadság áldásával. Sok-sok adat- és tapasztalatgyűjtés után arra jutottam, hogy erősebb tápra van szükségem a biztosabb csendes üzem érdekében (mert ugyebár terhelésfüggő). Ezzel tulajdonképpen el is jutottam a jelenlegi tápomhoz: XFX TS 650W.
Halk, tartja a feszültségeket szépen, de egy dolog belepiszkít az élvezetekbe: a rengeteg csatlakozót magukon hordozó kábelek okozta feszültség a házam (amúgy gyárilag domborított) "hátsó" oldallemezén. :D Lehetséges, hogy elég lett volna egy moduláris 550W-os...
Összegezve a tapasztalatokat: a nyugodt szívvel tápra szánt összeghez adjon mindenki 5-10e forintot és akkor lesz egy olyan tápja, amit eredetileg szeretett volna. :K

Köszi a figyelmet!

(#73831) 426os


426os
őstag

Sziasztok,
egy barátom gépébe kellene tápegység, a jelenlegi Gembird-öt kidobásra ítéltem. s775-ös konfig (asus p5gz-mx lap), jelenleg egy Celeron 347-tel (cserélve lesz egy C2D procira), illetve egy 9600gt-vel, dvd íróval, 1-2 hdd-vel valami felsőtápos Gembird házban. Szempont lenne, hogy később egy új, low budget konfiggal is elbírjon az új táp.
Én egy Hexa 400+-ra gondoltam, erre kérnék egy bólintást, esetleg más alternatívát. Ha olcsóbb jobb, de drágább ha lehet ne legyen.
Köszi!

.

(#73832) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Az általatok ajánlott befutó, amit az eredeti keret emelése után kinéztem:
FSP Hexa+ 400W helyett Raider 550W

Közben belefutottam egy ajánlatba itt helyben: használt Corsair TX550M, de még több, mint 3 év garival és jelentősen kedvezőbb árral, mint a Raider.

Véleményetek? Ha a fórum korábbi beírásait jól olvastam, a TX550M, igencsak jó, és ajánlott táp. Viszont a Raider is. Mitévő legyek :F

(#73833) ló úr válasza MMIX (#73807) üzenetére


ló úr
őstag

Jah értem :) Mind1. Én megvagyok elégedve a 80+ silveres Raideremmel. Az ára is emberi kereteken belül mozgott, és ez a legcsendesebb alkatrész a gépemben jelenleg :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#73834) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok.

Most reggelre jöttem rá egy jelenségre, mikor a monitor kikapcsol (5 percre van beállítva), akkor a gép elkezd halkan olyan cicergős hangot adni, illetve az is feltűnt, hogy mikor éjszakára bekapcsolva marad a gép, akkor reggelre olyan furcsa gépszag van, míg most éjszakára kikapcsoltam, akkor nincs reggelre.

Erre nincs valami megoldás?

(#73835) SpZ válasza MMIX (#73828) üzenetére


SpZ
senior tag

Ma még nézelődtem egyet és megakadt a szemem ezen: XFX 550W TS Series Full Wired 80+ GOLD (P1-550G-TS3X)
Erről mi a vélemény?

(#73836) Lacielvtárs válasza SpZ (#73835) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az egy jó ketyere...
itt is szokták a nagyon ajánlgatni :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#73837) jubilleum válasza jubilleum (#73811) üzenetére


jubilleum
senior tag

Erre valaki esetleg?
Én egy kis kutakodás után a Corsair RM szériát találtam befutónak. Mit gondoltok róla?

(#73838) MMIX válasza SpZ (#73835) üzenetére


MMIX
addikt

Seasonic SSP-650RT, SSR-650RT
P=Bulk,OEM R=Reatail, dobozos, festékes, japán kondenzátoros

Ez van a Seasonic S12G, Seasonic G (moduláris verzió), Antec TruePower Classic (TP-650C), Antec EDGE, és az XFX TS650-ben is.

A Seasonic megfizethetőbb árú 80+gold tápja. Ugye a másik az X, ami nem éppen olcsó.

Teszt ezekről van egy csomó. [link]

[ Szerkesztve ]

(#73839) jim bcs válasza SpZ (#73835) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az hogy ajánlott, tehát vagy XFX TS 550W vagy Fsp Raider 550W

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73840) SpZ válasza jim bcs (#73839) üzenetére


SpZ
senior tag

Raider tetszene de azért nem venném meg amiért régen sem. Nincs minden kábele harisnyázva.

(#73841) NoOne1976 válasza NoOne1976 (#73832) üzenetére


NoOne1976
őstag

Mindenképpen szükségem volna a véleményetekre!

FSP Raider 550W (bolti) vagy Corsair TX550M (használt, de 3 évig garis)? Utóbbi lényegesen olcsóbb, így ár alapján az a nyerő, de egyéb szempontok szerint?

(#73842) MMIX válasza NoOne1976 (#73841) üzenetére


MMIX
addikt

Hatásfokban egy kicsivel rosszabb és garancia időben a TXM, minden másban jobb, mint a Raider.

A Corsair moduláris is. Én a Corsairt venném.
Ha 5 év garancia kell, akkor a Raidert.

Hangerő TXM vs. Raider-t nem tudom.
A Corsair TX550M egy CWT PUQ(B) alapú táp.

[ Szerkesztve ]

(#73843) zsizsef


zsizsef
senior tag

Üdv!
Konfig az adatlapnál. Tápegységem. Az új vga msi r9 270x. A kártya bekötéssel kapcsolatban kérdeznék. Egy ágon lévő 6-os csatlakozó adott. A másik 6-ost két ág molex csatijának közösítésével oldottam meg. Viszont az egyik ilyen ág második molex csatijába bele van kötve egy 3 potméteres ventiszabályzó, 2db 12-es házventivel. Maradhat e így vagy vennem kell másik tápot amin külön-külön megvan a 6 pines csati. :R

(#73844) Lacielvtárs válasza zsizsef (#73843) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem is tudom...
nem lesz kevés oda az a táp, még akkor is ha minőségi a táp... :(((
385 W a szerintem kevéske :U
főleg hogy osztott ágas a 12 V...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#73845) Grave_444 válasza zsizsef (#73843) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Maradhat elvileg. Ha megy akkor meg biztos. :)

(#73846) TXT


TXT
őstag

Adata hm-550 taprol mik a tapasztalatok, mi a velemenyetek pro-kontra? :U

(#73847) MMIX válasza TXT (#73846) üzenetére


MMIX
addikt

Vélemények, tapasztalatok pro-kontra.

Adata tápok megszűntek már. Használtként is jó a HM series, ha az ára is jó.
A garancia mostanság járhat le. (pár hónap)

[ Szerkesztve ]

(#73848) NoOne1976 válasza MMIX (#73842) üzenetére


NoOne1976
őstag

Hatásfokban egy kicsivel rosszabb és garancia időben a TXM, minden másban jobb, mint a Raider.

Mit értesz minden máson?

Garancia amúgy attól függ, hogy ha Edigitalban veszem, akkor 3 év a raider, ha más boltban (ami van nálunk), akkor 5 év, de az ki tudja, hogy lesz-e még akárcsak 2 év múlva is.

(#73849) MMIX válasza NoOne1976 (#73848) üzenetére


MMIX
addikt

"Mit értesz minden máson?"
-Hát minden mást.

pl: elektronika, venti, kondikészlet, gyártási minőség, külső, harisnyázás, feszültség szabályozás.

A CWT PUQ(B) a közép kategória teteje, a Raider meg az alsó kategória teteje színvonal.

[ Szerkesztve ]

(#73850) flymi


flymi
addikt

Idehaza csak Merlinnél kapható XFX XTR 650W?? :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.