Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73951) SpaceKombajn


SpaceKombajn
aktív tag

Corsair HX520

Most egy Gigabyte P35-ös lap és egy E6750-es procis gépet(8800GT vga) hajt 2008 óta és ugye ezen a CPU-hoz 4 pines a csatlakozója, az új lapoknak pedig 8 pines(évekig nem követtem a gépeket), először a neten néztem utána, hogy pontosan milyen csatik ezek, és, hogy van-e ilyen a HX520-asnak, majd a tápom a dobozában levő kábeleket néztem meg és végül (persze azt kellett volna először) az éppen működő gépben a tápot, és igen van rajta 8 pines csatlakozó, csak egy megerősítést kérnék, hogy tuti jó az új alaplapokhoz is.

Az új gép egy Gigabyte Z97-es lap, I5 4690 processzor és 2x4GB RAM lesz + 120GB SSD (a már meglévő WD Black 2 terás HDD-hez), már 3-4 éve nem játszok, tehát külön VGA egyelőre nem lesz (aztán lehet újra rákapok).

Gondolom erre elég lesz a Corsair HX 520-as táp és nem kell újat venni.

spacetime

(#73952) Arniboom válasza #75128832 (#73950) üzenetére


Arniboom
csendes tag

2db táppal volt próbálva egy vadonat új HKC 580-assal és egy vadonat új Cooler Master 600W vadonat új táppal!
Nem tudom mi lehet a baj valamiért szerintem nagyon nagy áramot vesz fel indításkor és az összes venti felpörög utánna csak sípol a gép pirosan világit a bekapcsolo gomb szerintem az alaplap és a proci meghatározott feszkón indul vagy valami ilyesmi szerver az alaplap és a proci is

(#73953) #75128832 válasza SpaceKombajn (#73951) üzenetére


#75128832
törölt tag

Tápban nem igazán tudok segíteni, de ezeket itt fusd át, mert hasznosak lehetnek:
- te egy Z97 mellé szeretnél szorzózáras processzort tenni, persze, lehet, de nem éri meg a Z ilyenkor a felárat, merthogy húzásra van kitalálva, ezt a procit pedig nem lehet húzni, ezért inkább H97-es alaplapot vegyél.
- minek az ilyen erős processzor? Játékra biztosan nem, hisz te magad is azt mondtad, videoszerkesztéshez már elvből is beleraktál volna, ha csak rendszergyorsaságra mész, oda feleslegesen erős (és persze drága).
- 120 GB SSD: mielőtt kiválasztod, feltétlen nézz be SSD topicba, de pl. HyperX 3K biztosan jó vétel.
- egyébként, ha a táp leadja azt, ami rá van írva, akkor bőven elég az ereje, főleg VGA nélkül.

(#73954) #75128832 válasza Arniboom (#73952) üzenetére


#75128832
törölt tag

Ezt remélem nem próbáltad ki mindegyik táppal csak egyszer, mert ha sokszor túláramot kap a proci, akkor abba belehal szegény...
De most nézem, valóban megkülönböztetnek szerver tápegységet, nem tudom, hogy csak a csatlakozók száma miatt-e, de ha simával nem indul a gép (meg ne próbáld még egyszer), akkor először is olyasmi kéne nekem, hogy
- pontosan milyen gyártótól milyen típusú táp a régi (vagy hát az utolsó, amivel még működött)?
- hányat sípolt (ha megjegyezted, de el ne indítsd újra)?

A végén max. szerviz lesz belőle, megmondom őszintén, most tudtam meg, hogy van külön szervergépekhez táp. De a márka/típus párosból ki tudnék indulni.

(#73955) Arniboom válasza #75128832 (#73954) üzenetére


Arniboom
csendes tag

HP Z400 Power Supply 475W DPS-475CB-1 ez van benne

(#73956) #75128832 válasza Arniboom (#73955) üzenetére


#75128832
törölt tag

Többieknek, hátha tudnak valamit: hol a fenében lehet Mo.-on Z400-as HP Workstationhöz 600W-os tápot szerezni? Ez így konkrétan egy termék, ebayen már találtunk, de nyilván jobb lenne belföldről rendelnie, garanciás ügyek bonyolultsága és ára miatt.

(#73957) Trumpek


Trumpek
tag

Sziasztok!

Mit gondoltok, erről a tápról?

XFX 850W ProSeries XXX moduláris

Érdemes-e venni, vagy egyéb negatívum ill. pozitívuma, köszönöm előre is a véleményeteket! :R

(#73958) shiftac válasza #75128832 (#73948) üzenetére


shiftac
aktív tag

FSP Raider 550w
Nem megbízhatóbb, de minőségi táp.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#73959) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
Szerintetek melyik lenne a jobb vétel?
Seasonic S12II-Bronze 620W használtan 16k körül vagy inkább újonnan 17-18k körül XFX pro 550 (esetleg FSP Raider 550, Corsair CX500).
Konfigom kitöltve az adatlapon. Előre is köszönöm. :)

(#73960) ZMark


ZMark
csendes tag

Sziasztok egy Core I5 4690k, mellett r9 290x, 3 winchester, 1 ssd, mellett elbírná szerintetek egy FSP Raider 550? vagy már valami nagyobb teljesítményű táp kellene? És ha igen akkor mit ajánlanátok? FSP raider 650-re azt olvastam hogy marha hangos a ventije.

"You either die a hero, or live long enough to see yourself become the villain" -

(#73961) shiftac válasza ZMark (#73960) üzenetére


shiftac
aktív tag

Elég az FSP Raider 550.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#73962) Grave_444 válasza Jakab66[hun] (#73947) üzenetére


Grave_444
nagyúr

1db 460-hoz elég a táp viszont a proci kevés. SLI-t felejtsd el.. Először is válts S1155 I5-re. Ha újat akarsz S1150.

(#73963) Jakab66[hun] válasza Grave_444 (#73962) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Értem.

Csak most nagyon jó áron lett volna a másik 460OC és gondoltam ha bírja a táp akkor átvállalom. A proci 4.4Ghz-en ketyeg. Többet hoz játékokban, meg tesztprogramokban mint a volt 8120FX-em 4ghz-n.

Mondjuk az mellé gtx660oc volt.

Hát köszönöm azért a választ, kicsit csalódott lettem :((

Gipsz Jakab

(#73964) #75128832 válasza shiftac (#73958) üzenetére


#75128832
törölt tag

Köszi, közben már ki is néztem magamnak, és egyébként silver minősítésű, szóval stabilitásában szerintem simán megegyezik, vagy talán jobb is a Seasonicnál. Ja, és olcsóbb laza 6e forinttal ;)

(#73965) PainKiller13 válasza #75128832 (#73964) üzenetére


PainKiller13
őstag

Melyik jobb a seasonicnál? :D

(#73966) #75128832 válasza PainKiller13 (#73965) üzenetére


#75128832
törölt tag

Nem tudom, hogy jobb-e, de a Seasonic S12-II 520/620W 80+ Bronze-os, az FSP Raider 550W-os meg 80+ Silveres. Magyarán a névleges teljesítményének nagyobb százalékát tudja leadni azonos terhelés mellett, mint a SS. Ebből gondolom, hogy stabilitásában is hasonlóan jó lehet. Azt, hogy minőségében jobb, nem hiszem, hogy kijelenthetném, 6-7 e Ft nagyobb különbség, mint pusztán a márkanév... De költséghatékonyság és teljesítmény/$$$ szempontjából egyértelműen háromszor földhöz vágja, feldarabolja, és még össze is zúzza az FSP Raider a SS-ot. Arról nem beszélve, hogy utóbbi mostanra Mo.-n egy kicsit nehezen beszerezhető.

(#73967) Potzee válasza #75128832 (#73966) üzenetére


Potzee
addikt

Nagyon érdekes, amit írtál... :U
Felhívnám a figyelmedet, hogy a hatásfok és a stabilitás közt egyáltalán nincs összefüggés! a minőségbeli különbségekről pedig addig nem érdemes írnod, amíg egy HKC tápot használsz...
Nézz utána, hogy a Raider Silver minősítését hogyan érte el, továbbá, hogy mekkora különbség van egy 80+Bronze ill egy 80+Silver hatásfokú táp fogyasztása közt pl. 50%-os terhelés mellett!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#73968) PainKiller13 válasza #75128832 (#73966) üzenetére


PainKiller13
őstag

FSP Raiderrel nem fogsz mellé, azért nem seasonic minőség, de sok évig jó lesz az is.

(#73969) Tibroo válasza BomiBoogie (#73879) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Még én sem tudom,hogyan teljesít majd,csak az eddigi leírások alapján rendeltem,többet akkor tudhatok róla ha már itt lesz és beszerelem!

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#73970) Tibroo válasza jim bcs (#73882) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Köszi a felvilágosítást,de egyáltalán nem reklámoztam semmit,csak azt írtam le amit én is olvastam külföldi honlapokon,tesztoldalakon!Tapasztalatot pedig csak az lc-powerről tudok!
Mindenkinek szíve joga eldönteni mit vesz,de szerintem egyáltalán nem írtam hülyeségeket,mivel heti szinten javítok tápokat és LC-powerben még nem találkoztam döglött szerkezettel,az igaz,hogy be quiet-ben mát találkoztam a régebbi szériából hibással,de az ujjakban még nem,mivel válogatott minőségi alkatrészekből szereltek,ezt tudom mert nem egybe belenéztem.
"legyen valami hangyafingnyi fogalmad róla -->" -e beszólás azért enyhén szólva elég lealázó és alpári!
Szerintem gondold át még egyszer mit és hogyan fogalmazol,akkor is ha szerinted az "nem ért hozzá"! :W

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#73971) nimfas


nimfas
addikt

Chieftec Smart 400W CTGPS400A8 tápegység

Jó a fenti táp ehhez :

i5 4590 vagy 4690
Ssd kingston 120gb plusz max két sata winyó,
Kingston 2*4GB hyperx ram vagy 2*2
Vga nem lenne, alaplapi... Egyelőre....

Köszönöm!

(#73972) #75128832 válasza Potzee (#73967) üzenetére


#75128832
törölt tag

Egyébként mekkora a stabilitásbeli különbségük?
A HKC csak az egyik táp, a régiben, van egy újabb is, amit jövő héten fogok leváltani, abban egy CM van, minőségükről meg nincs igazán mit írnom, mindegyik működik még - a hatásfok más kérdés - a HKC pl. 5,5 éve. Megélt már az rövidre zárást is, de lenyelte, még a biztosítékot sem vágta le. A feszültsége a beépített mérők (tudom, hogy nem sokat érnek) szerint azért rendesen ingadozik, bár annyira nem, hogy századoknál több legyen. A CM meg... azt soha nem is figyeltem igazán, használtan szereztem a gépet, akkoriban meg annyira nem érdekelt, de majd megnézem.
Egyébként a fogyasztás annyira nem zavar, én összevissza azt gondoltam, hogy amelyik táp a kevesebb energiát eszi meg, az hasonlóan precíz más terülteken is, úgy tűnik, hibásan, bár a Raider ettől még továbbra is jobb vétel marad.

Asszem, hogy ezt már leírtam 280/280x topicban, de azért ide is leírom: az, hogy mit használok, egyáltalán nem határozza meg a tudásom. Egy Lamborghinit is ismerhet egy autószerelő jobban, mint a tulajdonosa. Attól, hogy most épp nem ez a helyzet áll fent, még így van.

(#73973) #75128832 válasza PainKiller13 (#73968) üzenetére


#75128832
törölt tag

Legalább 5 évig, annyi rá a garancia :D Max. közben lecserélődik :D

[ Szerkesztve ]

(#73974) krupitomi


krupitomi
tag

Sziasztok!

Q6600 + HD 4850 + 4GB DDRII ram + 1 vinyó + dvd író erre van egy chieftech 550w os tápom a vgat ki akartam cserélni egy HD 6970-esre és mikor kicseréltem az alaplap(?) elkezdett egyfolytában sípolni arra gondoltam hogy a táp kevés neki. Igazam lenne vagy valami más problémája lehet?

(#73975) Balaton1 válasza Balathruin (#73944) üzenetére


Balaton1
csendes tag

Alaplap: ASUS M2V
CPU: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz (10.5 x 200) 4000+
Memória: 4GB Kingston DDR2 SDRAM
VGA: Gigabyte Radeon X 1650 pro
HDD: WD SATA 500 GB
LG DVD

Egy kicsit OFF a téma,
egy elektromos mérnök ismerősöm azt mondta, hogy aktív PFC-s táp, a nem tiszta szinusz jelet előállító szünetmentessel - UPS-el történő együttes használata nem ajánlott 100 %-n vagy legalábbis nem mindegyik szünetmentessel. Viszont az UPS -el a passzív PFC -s táp tökéletesen működik együtt. Csak azt nem tudom, hogy milyen passzív PFC-s tápot szerezzek a szünetmentes mellé? Eddig a Xilence 400W SPS-XP400.(12)R3 RedWing tápegység találtam. Van ennél jobb passzív táp is ami jelenleg elérhető? Mivel alig lehet már passzív PFC-s tápokat találni, a fejlődés nem ebbe az irányba tart, hanem inkább az aktív PFC-s tápok irányába.
Vagy vehetnék egy olyan szünetmentes tápot, amelyik csak tiszta szinusz hullámot ad ki, (nem kvázi szinuszosat), csak árban ez egy "kicsit több" 50-70 ezer....? Azzal viszont mehet az aktív PFC-s táp is.

(#73976) MMIX válasza Balaton1 (#73975) üzenetére


MMIX
addikt

1. Vegyél aktív PFC-s tápot, nagyobb az esélye a sikernek, mint a kudarcnak.
2. Ha nem megy együtt, próbálj egy másik aktív PFC-s tápot.
3. Vegyél felújított, valódi szinuszos szünetmentest, olcsóbb. Vállalkozások épülnek erre az üzleti lehetőségre, még talán garanciát is adnak rájuk. Konkrét üzletet nem tudok, engem nem érint ez a szünetmentes, ismétlődő mizéria. (szünetmentesen ismétlődő kérdés :) )

A passzív PFC-s tápok eltűnőben vannak, neves cégek már évek óta nem foglalkoznak velük.
A 80+ plecsnik népszerűsége az egyik ok. Passzív PFC-s táp nem kaphat ilyet, és sok piacra be sem engedik őket, mint a PFC menteseket se.

A passzív PFC hamisításokról szóló történetek és képek sem segítettek a népszerűségüknek.

[ Szerkesztve ]

(#73977) SpaceKombajn válasza #75128832 (#73953) üzenetére


SpaceKombajn
aktív tag

Tudom, hogy Z-s alaplaphoz K-s processzort érdemesebb(de akkor már jobb CPU hűtő is kellene ha tuningolnám). Ennyi erővel 1155-ös konfig is elég lenne nekem, sőt a jelenlegibe + 2x2GB DDR2 RAM, csak pont erre rágtam be, hogy ez annyiba kerülne, mint 2x4GB DDR3.
Olvasom folyamatosan a többi alkatrész topikját és az alaplapot a legnehezebb kiválasztani, mert van belőle dögivel és kinek milyen csatlakozók kellenek, ezek alapján GA-Z97X-UD3H lesz a kiválasztott.

SSD: Intel 520/530 (SSD topikot tanulmányozva)

Az újabb videókártyákon is másfélék a plusz tápkábel(ezek 2x4 pinesek vagy 8 egyben? egy 6 pinről 6+2 re átalakító van a HX520-hoz) mint a régieken. Meg látom az új VGA-hoz adnak átalakítókat.

[ Szerkesztve ]

spacetime

(#73978) Potzee válasza #75128832 (#73972) üzenetére


Potzee
addikt

" Egyébként mekkora a stabilitásbeli különbségük? "
Mi az, hogy stabilitásbeli különbség???
Arra gondolsz, hogy a táp milyen terhelés mellett lép ki a feszültségi szabványból?

A CoolerMaster nem gyárt tápot, hanem különböző OEM gyártóktól vásárol elektronikát és saját neve alatt forgalmazza azokat, így a CM tápok közt is hatalmas a szórás...a hitvány minőségűektől a minőségi belsőre épülő, megbízható darabokig mindenféle megtalálható.

" az, hogy mit használok, egyáltalán nem határozza meg a tudásom. "
Nem a tudásodat vontam kétségbe :R , bár a táp választásod nem a legszerencsésebb...a HKC tuti, hogy nem ...vajon mennyi bad sector található a vinyódon a feszültségingadozások miatt...a CM táp pontos típusát nem tudjuk...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#73979) nimfas


nimfas
addikt

erre valaki?

(#73980) Potzee válasza nimfas (#73971) üzenetére


Potzee
addikt

Osztott ágas, alsó kategóriás CWT belsőre épülő táp, aminek a max. teljesítménye a két 12V-os ágon 336W. Int. VGA-s alapkonfigot elvisz, bár közel sem a Chieftec legjobb tápja. Ha még nem vetted meg, akkor ne ragaszkodj ehhez...ha már megvan, akkor majd a VGA kártya vásárlásakor cserélni fogod...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#73981) #75128832 válasza Potzee (#73978) üzenetére


#75128832
törölt tag

Annak idején még egyáltalán nem foglalkoztam a PC-kel, azon kívül, hogy vannak, és lehet játszani rajtuk... Előre összeállított gép volt.

Hú, tényleg, valaki tudja, hogy a Computer Imperium a rettentően rosszul összeállított konfigjaiban milyen tápokat használ?

"Mi az, hogy stabilitásbeli különbség???""feszültségingadozások" : na pont erre vagyok kíváncsi, mennyire ingadozik a feszültség a SS-nál ill. a Raidernél, vagy hát mekkora a szórások átlagának különbsége. Az 550W meg úgy sem lesz teljesen kihasználva, túlterhelve nem lesz.

Bad sectorok számát most HD Sentinelezem.

A CM táp G500-as, de még azt a konfigot is használtan vettem, és kb. fogalmam sem volt arról, hogy mi van benne, csak, hogy jobb, mint az adatlapomon lévő. Azóta már eltelt egy-két év...

[ Szerkesztve ]

(#73982) #75128832 válasza SpaceKombajn (#73977) üzenetére


#75128832
törölt tag

Ha a csatlakozók miatt veszed... hát nem tudlak visszatartani, de ha az árkülönbséget megéri neked, akkor én nem szólok bele.

SSD: az egyik asszem 20, a másik 25 nanométeres technológia, a 25-öset vedd, az tartósabb.

Hát r9 280-on pl. egy 6-os és egy 8-as van. 280x-eken asszem 2 db 8-as, de nVidiákon szerintem kevesebb tűs és darab van.

(#73983) Potzee válasza #75128832 (#73981) üzenetére


Potzee
addikt

Amennyiben erről a CoolerMaster tápról van szó, akkor jól döntöttél. Ez egy megbízható Enhance belsőre épül, egybe hagyták a 12V-os ágat, gyakorlatilag bármilyen 1x VGA-s konfighoz elég.
A G500-as a Raider 550 és a Seasonic is stabilan hozza a feszültségértékeket, átlagos felhasználás mellett mindhárom stabil...írtad is korábban, hogy tuninggal és egy zabáló VGA-val nem fogod túlterhelni a tápot...

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#73984) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok!

Ez a tápegység ajánlott darab?
FSP 550W Raider S 550 80+ tápegység (az s betű számít valamit?)
Egy i5 4790-est és egy msi r9 280-at kellene megtámogatnia.

köszi.

[ Szerkesztve ]

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#73985) nimfas válasza Potzee (#73980) üzenetére


nimfas
addikt

Köszönöm a választ, kielégítő volt :D

Még nem vettem meg, megkértek hogy dobjak össze egy gépet, hogy kb mennyire jönne ki...
Tápban nagyon nem vagyok otthon :-S

Te melyiket ajánlanád ami halk, de megfelelő teljesítményű és árban is olyan max 15+-3eFt-ig megy el, ha van ilyen :)

Egyelőre nem lesz dVga csak az alaplapi, de ne ezzel kelljen kezdeni, hogy tápcsere :D

Előre is köszi!

(#73986) MMIX válasza duronx (#73984) üzenetére


MMIX
addikt

Ajánlott.

S, mint Semmit. :) De ettől függetlenül vedd az "S"-t, ahol 5 év garanciával adják. (nincs S, csak kitalált nem hivatalos jelzés) S, mint silver (ezüst).

Az FSP Aurumból van S és itt jelentése is van. (most mindegy, most Rajder a téma, és le is volt írva itt töbszőr, akárcsak a Rader)

[ Szerkesztve ]

(#73987) duronx válasza MMIX (#73986) üzenetére


duronx
senior tag

S, mint Semmit. most komolyan ? :DDD

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#73988) Potzee válasza nimfas (#73985) üzenetére


Potzee
addikt

18k-ig XFX Pro 450W, FSP Raider 550, Coolermaster G500 (RS-500-ACAA-B1). Ezek közül egyikkel sem lősz mellé.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#73989) MMIX válasza MMIX (#73986) üzenetére


MMIX
addikt

Jól körbe lőttem a Raider nevet. Az 5 perces szerkesztési idő átka. :B

Kárpótlásul egy kis érdekesség, nincs jelentősége, de sokaknak tetszeni fog. :)


forrás
Valamiért így árulják ott az Aurum S-t.

[ Szerkesztve ]

(#73990) #75128832 válasza Potzee (#73983) üzenetére


#75128832
törölt tag

Az menő, mert a g500-at annak idején nem én választottam, az egész konfigja használt volt, de akkor örülök neki, merthogy abban van az egy terrás WD-m, érzékenyen érintene, ha baja lett volna a táptól.

A HKC melletti Samu 320GB, na az már élt jobb időket is, még nincs vége a szektorvizsgálatnak, de már van 4 hibás szektor... HD Sentinel 97%-os kondíciót ír rá, márpedig már van vagy 5,5 éves, az a csoda, hogy Samu és még megy.

Ha stabilan hozzák a feszültséget, és nincs köztük lényeges különbség ilyen szinten, akkor végképp megbizonyosodtam arról, hogy a Raider 550-nel is beérem SS s/m12-ii 520 helyett, szóval köszönöm a segítséget, még egy alkatrész kipipálva :)

Itt is rábólintanátok, vagy véleményeznétek? :
-FSP Raider 550W
-Zalman Z11 Plus
-i5 4590 box, tehát gyári hűtővel
-ASUS H97 PLUS - AsRock számomra nem ismerős márka, azt az 5-6e-t rászánom a minőségre
-HyperX Fury 1600 MHz, CL10 (azt írják, nem is érződik a cl9 - cl10 játékok alatt, márpedig ez arra lesz), fekete, alacsony bordás
-HyperX 3K 120GB SSD
-MSI R9 280 3GB "GAMING" (nincs is sima kiadás...)
Remélem semmit nem hagytam ki, kicsit álmos vagyok. HDD már van, azt most kivételesen nem felejtettem ki.

(#73991) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Üdv.

Adott az alábbi konfig:

Cpu: Core 2 Duo E8400 + gyári hűtő
Lap: Gigabyte GA-EP35C-DS3R (rev. 2.1)
Memória: 4x512MB DDR2 667Mhz (kingstone /kingmax)
VGA: Leadtek Winfast PX8600 GT TDH 256 mb 128bit ddr3
Ház: Modecom Active
HDD: WD 250GB SataII
ODD: Valami satás dvd író /ujraíró

A kérdés, hogy a 2 táp közül melyiket merjem beletenni?
Táp1: N power 450W
Táp2: Q Tec PSU 400W

Az Npower elvileg csak pár hónapos.
Vagy keressek inkább egy használt FSP-t? :)
Másik kérdés:
Ha ebben a konfigban kicserélem a ramot 4gb ddr3 ra, valamint a videókártyát egy erősebbre + megy bele még 1 vinyó, akkor mekkora táp javallott bele?

(#73992) jim bcs válasza #75128832 (#73990) üzenetére


jim bcs
nagyúr

(#73990) [moderálva]
úgy jó ahogy van, viszont az ssd-ből lehetne olcsóbban-->
INTEL 120GB 530 SATA3 2,5" SSDSC2BW120A401
SAMSUNG 120GB 840 EVO SATA3 2,5" MZ-7TE120BW
CRUCIAL 128GB M550 SATA3 2,5" CT128M550SSD1
CRUCIAL 128GB MX100 SATA3 2,5" CT128MX100SSD1
ADATA 128GB XPG SX900 SATA3 2,5" ASX900S3-128GM-C
ADATA 128GB Premier Pro SP920 SATA3 2,5" ASP920SS3-128GM-C

(#73991) Jamboo529
egyiket se, vegyél egy FSP Hexa+ 500-at

[ Elvarázsolta: lezso6 ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73993) #75128832 válasza Jamboo529 (#73991) üzenetére


#75128832
törölt tag

Ebben a konfigban hogyan tudod kicserélni a DDR2-est DDR3-ra? P35 még asszem nem támogatja a 3-ast.

Random tápot ne vegyél, egy használt FSP-t keress, de abból sem mindegy, milyet... nézd végig az ajánlott tápok listáját... (összefoglaló).

(#73994) #75128832 válasza jim bcs (#73992) üzenetére


#75128832
törölt tag

Lehetne, de azt az 1-2 ezer forintot nekem megér ez, memória és adattároló esetében a Kingstonban még nem csalódtam, és az SSD topicban is abszolút jó híre van. Mármint ha uarról beszélünk. (3K valamiért lemaradt.)

(#73995) jim bcs válasza #75128832 (#73994) üzenetére


jim bcs
nagyúr

az Intel 530-ra 5év gari van és egy fokkal azért szerintem jobb, itt egy gyorsteszt, de ezt neked kell eldönteni mivel manapság egyikkel se lősz nagyon mellé

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73996) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Minél többet próbálok itt utána olvasni a dolgoknak, annál inkább elbizonytalanodok.
FSP Raider 550W v. Chieftec CTG-500-80P az ajánlottabb?

A tápajánló szerint a Raider és a CTG500-as is "különösen ajánlott". Vagy az a lényeg, hogy a Raider silver a CTG meg csak bronz minősítésű?

Nekem nem egy atomerőműbe kell, így teljesítményben biztos mindkettő kiszolgálna, de a lényeg: Melyik a halkabb a kettő közül?

(#73997) jim bcs válasza NoOne1976 (#73996) üzenetére


jim bcs
nagyúr

vedd a jobbat, az pedig az FSP Raider 550W

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73998) Potzee válasza NoOne1976 (#73996) üzenetére


Potzee
addikt

A Raider-ben Yate Loon a Chieftec-ben GlobeFan venti van, mindkettő csúszócsapágyas...hangra kb. egyformák. Én - gondolva a jövőre és egy esetleges komolyabb VGA kártyára, tuningra, stb. - az egybe hagyott 12V-os ág miatt a Raider-t venném, de a CTG is egy nagyon kiforrott, megbízható cucc.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#73999) Jamboo529 válasza #75128832 (#73993) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Parancsolj.. így!
Egyébként használt tápok kategóriában jelenleg ezt találtam értelmesnek.
Vélemény? Megéri a pénzt érte?

(#74000) MMIX válasza Potzee (#73998) üzenetére


MMIX
addikt

Valószínűleg CTG 500 is egyágas. (címkétől függetlenül, tesztekben is írták, ott lesz az ismert táblázaton a teszt)
Kicsivel visszább látható a szokatlanul kevés lábú felügyelő IC (kiegészítő OCP figyelő IC sehol, az IC típusa szerint sincs, ha minden igaz). Ellenben az 550W-os verzióval abban valószínűleg van osztott ág.

Természetesen elsősorban csak a címke alapján tudunk tippeket adni.


forrás, belső képek is.

CTG 500W 80+Bronze felügyelő IC:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.