Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) Szoszo94 válasza vittorio7 (#67350) üzenetére


Szoszo94
őstag

Tuning alatt nem tervezek nagy túlhajtást, feszültségemelés nélkül (esteleg nagyon kevéssel) bőven beérem, tehát igazából érdemben a fogyasztást nem akarom kitolni, csak minimálisan.
A keret 13-15ezer forint körül adódik ki, esetleg kicsivel több, ha pár ezerrel drágábban jóval jobb tápot kapok. A táblázat szerint az FSP Raider 550W különösen ajánlott táp, annyi kérdésem lenne, hogy az ”S” verzió miben különbözik tőle?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#67352) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az FSP Saga II típusú táp szerintetek mennyire megbízható? Egy FM 2-es géphez kellene táp (A8 5600k proci, 8GB RAM, 8TB vinyó.)

Köszönettel

Samu

Sic Parvis Magna

(#67353) vittorio7 válasza Szoszo94 (#67351) üzenetére


vittorio7
őstag

A sima Raider bronz minősítésű, míg az S típus ezüst. Régebben volt ilyen jelölés. Most már az FSP oldalán a sima Raidert is ezüstnek írják. pl itt is azt kapod.

Az XFX Pro 550W aha kapható még 5 év garanciával, egy jó alternatíva.

De ár érték arányban most az FSP Raider 550W 5 év garanciával a legjobb alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#67354) Szoszo94 válasza vittorio7 (#67353) üzenetére


Szoszo94
őstag

Köszönöm szépen :R
Ahonnan rendelni fogom, ott sajnos nincs XFX, pedig a harisnyázott kábelek jobban mutatnának majd :B

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#67355) vittorio7 válasza Szoszo94 (#67354) üzenetére


vittorio7
őstag

Most sajna kevés helyen kapható az XFX 550 és az ára is több lett. Bár Lec -nél még van elvileg, és Ő a hardveraprón is megtalálható.

És, hogy a harisnya se maradjon ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#67356) Szoszo94 válasza vittorio7 (#67355) üzenetére


Szoszo94
őstag

Majd ha időm engedi és össze lesz rakva a 'szörnyeteg', lehet megpróbálom beharisnyázni/tatni az FSP-t.

Nem rossz, hasonló harisnyázást lehet kérek páromtól záros határidőn belül :D

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#67357) vittorio7 válasza 30z.Samu (#67352) üzenetére


vittorio7
őstag

Szia!

Jó táp, de nem mai darab. 400/500W-os? Érdemes megnézni, hogy van-e benne púpos kondi. Mennyire hangos a ventije. Továbbá a portalanítást hálásan fogadja.

De bőven elég a gépedhez.

(#67358) 30z.Samu válasza vittorio7 (#67357) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elvileg a venti ki lett cserélve benne egy másikra, mert azzal volt valami. Prohardveren néztem ki a tápot 5k-ért. Azért kérdeztem, hogy ez milyen táp, mert akkor nem adok ki 10k-t, ha ez is megteszi. Elvileg egy ilyen gépet vitt: i5 3570k, 7850, 3tb hdd, ssd, asus lap, 8gb ram.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#67359) nofear2t


nofear2t
csendes tag

Hello Sziasztok! :D Egy Aerocool Spiral Galaxies házba kellene nekem, egy tápegység, egy Thermalthake Evo Blue 650w volt benne ami már 5 éves volt, de azt eladtam, és a helyére kéne egy lehetőleg új, de kipróbáltam többféle tápot, de nem értek le(6+2 pines+ ami 2 pines, ezek amik nagyon nem akarnak elérni az alaplapig, sajnos a boltokat hívtam, de nem nagyon akarják lemérni..) tudnátok ajánlani olyan tápokat, amiknem ilyen hosszú vezetékei vannak? Lehetőleg max 20 ezer ft ig, és elég lenne 500w os.. Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#67360) Mullein válasza vittorio7 (#67343) üzenetére


Mullein
csendes tag

Köszönöm a megerősítést! :R

(#67361) TBMC


TBMC
addikt

lehet hulyen fog hangzani kerdesem :D , de erdeklodni szeretnek, hogy also tapos hazakba be szabad-e tenni a tapot fejjel lefele? tehat - hogy a ventillator felfele legyen, vagy csak-es kizarolag alul lehet a ventis oldala?

elore is koszi! :R

markbellus.hu 

(#67362) 30z.Samu válasza TBMC (#67361) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azzal mit szeretnél elérni? :F

Sic Parvis Magna

(#67363) TBMC válasza 30z.Samu (#67362) üzenetére


TBMC
addikt

vilagitos chieftec, s plexi a haz oldala illetolegesen a deszka is ledes ill 1-2 venti is, es szep lenne az osszkep.

lehetseges igy megfroditani? vagy nem hasznal neki?

:F :R

markbellus.hu 

(#67364) 30z.Samu válasza TBMC (#67363) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem tudom, hogy a ház "hátlapja" lehetővé teszi-e ezt, meg nem tudom mennyire egészséges, ha a ház alját fújja a venti közvetlenül.

Sic Parvis Magna

(#67365) TBMC válasza 30z.Samu (#67364) üzenetére


TBMC
addikt

a valaszod alapjan picit osszekavarodtam :D szoval melyik az egeszseges modja a tap beepitesenek also tapos hazakban?
- neten mindenhol ugy talalok kepeket/teszteket, hogy a ventillator lefele van, tehat csaka burkolatot lehet latni aktic pfc nel.

- nekem jelenleg igy van a hazban: KEP (bocsi telorol elforditotta a kepet)
- szoval igy a helyes, vagy igy a helytelen? :D

:U

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#67366) Asbee válasza 30z.Samu (#67364) üzenetére


Asbee
veterán

Mit fúj a venti? Bele lehet szerelni úgy is. A ventillátor a táp alkatrészeit fújja és hátul a tápon távozik a levegő.

(#67365) TBMC: Általában ez a helytelen, mivel bentről melegebb levegőt szív, illetve a vga és tép venti is egymásnak ellentétesen dolgozik. Viszont, pl szőnyegen, extrém poros környezetben szoktak így is szerelni. Annyira nem nagyon, maradhat.

[ Szerkesztve ]

(#67367) TBMC válasza Asbee (#67366) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom valaszod!

:R

markbellus.hu 

(#67368) Asbee válasza TBMC (#67367) üzenetére


Asbee
veterán

Végét kicsit elírtam, nem olyan vészes így sem. Hagyhatod.

(#67369) Szoszo94 válasza TBMC (#67367) üzenetére


Szoszo94
őstag

Azért ha lehet, dobnék a gép oldalára egy ventit, ami befele fúj, jót tenne ennek az elrendezésnek :)
Mondjuk ilyet még nem láttam, hogy valaki fejjel lefele rakná be a tápját :D

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#67370) Raz3r


Raz3r
tag

Szép estét!

Segítségeteket szeretném kérni, táp választásnál mely szempontokat kell figyelembe vennem?
aktív pfc lenne mindenképp, s már a fentebb is említett alsó tápos házba kerülne nálam is.

A konfig:
- asus maximus VII Hero
- i5 4670
- 16gb g-skill
- hd 5750
- 2x1tb hdd, 240gb kingston ssd

ezt néztem ki: GIGABYTE ODIN PRO 550W

továbbá a későbbiekben nagyobb, korszerűbb videókártyára váltás esetén is bírni fogja majd bőven?

(#67371) 30z.Samu válasza Asbee (#67366) üzenetére


30z.Samu
félisten

" A ventillátor a táp alkatrészeit fújja és hátul a tápon távozik a levegő."
Mondjuk ez jogos... :R

Sic Parvis Magna

(#67372) TBMC válasza 30z.Samu (#67371) üzenetére


TBMC
addikt

akkor marad igy, koszonom mindenkinek a segitseget! :) :R

markbellus.hu 

(#67373) Raz3r válasza Raz3r (#67370) üzenetére


Raz3r
tag

valaki? (most este lekene adnom a rendelest :B )

(#67374) Asbee válasza Raz3r (#67373) üzenetére


Asbee
veterán

Az odin pro ma már egy nagyon átlag tápnak számít. Max keret? Egyébként ha nem kapsz azonnal választ ott a kereső és a téma összefoglaló. (Sokan kérdés nélkül is választ kapnának ha használnák)

(#67375) Soma01 válasza vittorio7 (#67241) üzenetére


Soma01
veterán

cpu: i3, 1 vinyó, 1 ssd, 1 dvd, később 1 közepes vga, 10-12 usb eszköz. 2 venti (1db 12centis, és 1 8-as)

(#67376) Raz3r válasza Asbee (#67374) üzenetére


Raz3r
tag

koszonom! elolvastam az osszefoglalot, csak szeretnek biztosra menni s jot venni. 20 kornyeken gondolkoztam.

(#67377) Asbee válasza Raz3r (#67376) üzenetére


Asbee
veterán

FSP Raider 550
XFX Pro 450W bár itt tudni kell szinte csak V2 kapható amiben nincsen túláram védelem (bár ha nem hajtod szét)
FSP Aurum S Gold 400W
SEASONIC S12 II 430W

SEASONIC M12 II 520W: ~ 21k ha belefér én ezt venném. Később ha bepakolsz egy komoly vga-t azt is bírni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#67378) Potzee válasza Raz3r (#67376) üzenetére


Potzee
addikt

+1 Asbee kolléga javaslatára
Seasonic M12II 520
Esetleg egy fix kábelezésű 620W-os ugyanebből a szériából 19.900,-ért (S12II 620W) bár ez kissé overkill

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67379) PyroS


PyroS
senior tag

Sziasztok.
Újra tanácsot szeretnék kérni.A következő konfighoz kellene táp :
Asus H87I-Plus Itx,Intel Pentium
G3220 (Később cserélném I5-re), Gskill 2*4Gb
1600Mhz ,Nvidia 750Ti,Cm Elite
110, 2hdd,1ssd.
Vittorio7 a Seasonic SS400w tápot javasolta viszont ez csak 17A tud a 12v ágon.A videokártyához viszont 20A írnak.Ja és mivel kicsi a ház ezért max 142mm hosszú lehet vagy egy moduláris max 180mm.Viszont sajnos a keret max 15-16eFt.Tudtok javasolni olyan tápot ami esetleg Haswell kompatibilis és megfelelő lenne?

[ Szerkesztve ]

(#67380) Asbee válasza PyroS (#67379) üzenetére


Asbee
veterán

A 750ti-nek 60W a TDP-je. Nemhogy 20, 5A elég neki. Milyen ház lesz pontosan?

FSP Hexa+ 400W (a sima Hexa kábelei rövidebbek ez viszont most olcsóbb)
Modulárisból a Cooler Master VS450 ami Haswell energiatakarékosságát támogatja de drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#67381) Raz3r válasza Asbee (#67377) üzenetére


Raz3r
tag

Köszönöm!

Még annyit szeretnék, hogy pl egy FSP Raider 550, miben különbözik az Odin pro-tól? Mit értettél az alatt, hogy átlag tápnak számít az odin?

köszönöm előre is válaszod!

(#67382) PyroS válasza Asbee (#67380) üzenetére


PyroS
senior tag

Szia. Akkor valamit félre olvastam a VGA tápigényével kapcsolatban.
Erről a házról van szó: CM Elite 110

(#67383) Potzee válasza PyroS (#67379) üzenetére


Potzee
addikt

A Seasonic SS 400ET egybe hagyott 12V-os ággal rendelkezik és bőven elég a jelenlegi konfigodhoz. Ha i5-re váltassz is elég lesz.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67384) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. A konfigom a következő :

Asus Z77-es deszka
i5-3570k 4,3 Ghz-en járatva (Coolink Corator DS hűtő)
8 GB RAM
7870 OC 2GB
2 db 7200-es, 1 db 5400-es HDD
2 db SSD
1 db Soundblaster hangkártya
1 db Blu-ray író
3 db 140mmes házventillátor (Fractal Design R4 Define ház)

Jelenleg egy Corsair HX-620 lapít a gépemben. A VGA-t szeretném lecserélni egy 6 GB-os GTX780-ra. Elég neki a jelenlegi táp, vagy nagyobbat kell venni? (További bővítést nem tervezek a közeljövőben, tehát több kártya, HDD, SDD, optikai meghajtó nem fog belekerülni.)

Ha nem elég a mostani PSU, mit javasoltok minőségi cserének?

[ Szerkesztve ]

(#67385) Potzee válasza Skyhunter (#67384) üzenetére


Potzee
addikt

Nem kell tápot cserélned, bőven elég lesz az új konfigodhoz is. Akár két ilyen kártyát (SLI) is elvinne.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67386) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy kis fogyasztású letöltős géphez keresek tápot.
A gépben van 3db SATA winyó és egy SATA DVD író.
mATX alaplapban egy alulfeszelt AMD A6-6400K proci lapul.

Jelenleg egy 250W-os FSP táp hajtja a gépet, de ez kikapcsolt állapotban 5W-ot fogyaszt, ráadásul 57W-os eszik a gép üresjárásban.
Haverom 500W-os új Seasonic tápjával ugyanez a gép 39W-tot fogyaszt üresben, az én 400W-os régebbi Seasonic-ommal 51-et üresben, és 1W-ot kikapcsolva.

Kérdésem, hogy milyen tápot érdemes vennem, ami keveset fogyaszt kikapcsolva és üresjárásban egaránt?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67387) Graphics válasza Bici (#67386) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

picoPSU fog ennél kevesebbet enni.

Vagy van egy FSP280-as táp a hardverkerben, az Bronze közeli belsős.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#67388) gbors válasza Bici (#67386) üzenetére


gbors
nagyúr

mivel méred a kikapcsolt állapotú fogyasztást? a közkézen forgó mérők többsége a néhány W-os tartományban elég megbízhatatlanul mér.

a névleges teljesítmény 20%-a alatti hatásfok terén sajnos elég nagy a szórás a tápok között. a seasonic G360-ról azt olvastam, hogy 10% terhelés esetén is közepesen, ha nem is kiemelkedően jó a hatásfoka, egyéb tápokra sajnos kutatómunkát kell végezni. a gold / platinum minősítésűek várhatóan jobbak lesznek ezen a téren is, de nem garancia.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#67389) Bici válasza gbors (#67388) üzenetére


Bici
félisten

Egy tök egyszerű 5000Ft-os hálózati mérővel.

Viszont pontos terheléssel kalibráltam, így tudom, hogy kb. mennyit téved. Az viszont biztos, hogy 1W-ot nem kever össze 4W-tal.
pl. 1w helyett szokott mérni 1,5-öt, meg 0,7-et, a terhelés induktív vagy kapacitív jellegétől függően.

A tápok szórása valóban nehezíti a dolgot. :U Ezzel nem számoltam. :B

Mit javasoltok? Hagyjam így, vagy válogassak?

(#67387) Duliee: picoPSU kilőve, mert a lapon van 12V csati is, és kell nafta 3db winyónak és egy DVD írónak. Tudtommal erre nem szokott beválni a picoPSU, de javíts ki, ha tévedek. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67390) Graphics válasza Bici (#67389) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van erősebb megoldás is 200W-os pico megoldás is, de ha ennyire fontos ilyen kis fogyasztásnál is, akkor valami GOLD táp lehet a megoldás.

Potzee szakértője a témának jobban :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#67391) PainKiller13 válasza gbors (#67388) üzenetére


PainKiller13
őstag

Seasonic G360 egy i5-3570k -4ghz és egy GTX660 IDLEben 43w-ot mutat a mérő.(1hdd 1 ssd, dvdíró).

(#67392) olivera88


olivera88
veterán

A Chieftec GPS és CTG tápok között mi a különbség? Lehet nem fogok találni CTG-t, már 3-4 helyen néztem.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#67393) Bici válasza Graphics (#67390) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, megnézem, hogyér' lehet hozzájutni.. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67394) gbors válasza Bici (#67389) üzenetére


gbors
nagyúr

nem emlékszem pontosan a mögöttes tudományra, de emlékeim szerint ennél sokkal nagyobb kilengések lehetnek, amik az adott fogyasztóra specifikusak. nekem a korábbi tápomra a mérőm 6W-ot mutatott kikapcsolva, a mostanira 12W-ot. az utóbbit elég nehezen hiszem el. egyéb gépekre idle állapotban tök össze-vissza 3W vagy 6W szokott kijönni.

gondolom, a gépet folyamatos üzemre szánod - arra az 57W rettenetesen sok, de még a 39W sem kevés. ha 0-24-ben megy, akkor évente kb. 180KWh-át éget el feleslegesen, azaz pl. a G360 2.5 év alatt visszatermeli az árát.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#67395) duo


duo
őstag

Sziasztok!

van egy dell optiplex 760-as desktopom. /C2D 3ghz, 8gb ram Geforce gt430(1Gb, 64bit low profile), 1db samsung hdd és egy samsung 840 evo ssd van benne. egy 305W-os dell táppal van megtámogatva, ami a leírás szerint 88%-os hatásfokú./

Most mindenesetre arra gyanakszom, hogy valami van ezzel a táppal. (ezek a dell gépek ha áram alá kerülnek pár másodpercre felzúgnak a ventillátorok aztán lehet bekapcsolni.), na mostanában már másodszor csinálta hogy felzúgott, valamelyes hosszabb ideig és utána nem kapcsolt be - a bekapcsoló gombra reagált ugyan de egy újabb ventillátor felpörgés után leállt a gép. Az elosztón piros gomb kikapcs-bekapcsolás után után már jó volt. egy ideje továbbá hallok egy vékony ciripelő statikus zúgást valahonnan a gépből. alaplapot megnéztem nem látok púpos kondikat a tápból nem távozik forró levegő.
nem tudom mi van. a kérdésem arra irányul hogy ha beigazolódik a gyanúm és tápcsere kéne akkor milyet vegyek bele? minél kisebb fogyasztás/minél nagyobb hatásfok és csendes üzemelés érdekelne.

előre is köszönöm :R

duo

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#67396) Bici válasza gbors (#67394) üzenetére


Bici
félisten

Nem teljesen állandó üzemre szánom.
Amióta digi netem van, azóta napi 8-9 óránál többet nem kell mennie a gépnek. :D

De ennek ellenére valóban érdemes lenne javítani a hatásfokon, pláne, hogy más tápokkal már bizonyítottam, hogy a konfig képes jóval kevesebb árammal üzemelni.

Tehát, mindenképp be kell ruháznom valami jóféle tápba. :U

A műszer pontossága szerintem hihető, legalábbis eddig minden kis teljesítményű (1-10W) fogyasztónál jól mért. Egyébként egy HQ EL-EPM02HQ típusról van szó. Lehet, hogy csak mákom van, nem tudom. Eleinte csak a hűtő fogyasztását akartam megmérni vele, de kiderült, hogy a házi készítésű fejhallgató erősítőmet is meglepő pontossággal méri, és ekkor kezdtem el kísérletezni R, RC, RL, RLc kapcsolásokkal, melyeket kézi műszerrel lemértem, kiszámoltam az impedanciát, majd pontos generátorral meghajtottam, és mértem.
Mivel épp pár erősítő, meg DVD lejátszó volt nálam javításra, így pont volt rá lehetőségem, kedvem, előkészített szerszámom. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67397) tornas


tornas
őstag

Képek a nem is oly rég még "nagy sikert" aratott Gigabyte GE-C420A-C2 típusú 350 W-os tápegységről. Sajnos, idén áprilistól már nem igazán kapható sehol sem, pedig remek kis szerkezet ez az átlag user-ek legtöbbjének.

Hűtéséről egy 120 mm-es Yate Loon D12SH-12 típusú, siklócsapágyas ventilátor gondoskodik. Bővebb infó a ventiről a "Tápventi csere topikban és annak összefoglalójában".

A képen látható ventilátor címkéje azért olyan amilyen, mert le kellett róla vennem csapágyújrakenés végett, mert igencsak morgott alapfordulaton, illetve alig járt a kenőanyag hiánya miatt. Már a tápventik címkéjéből is kispórolják az anyagot, mert a régebbi YL ventinek sokkal vastagabb volt a címkéje és emiatt könnyebben voltak eltávolíthatóak.

A táppanelon is látható felírások szerint eredetileg ez a táp egy FSP350-60GHN lehet, szerintem. Magát a panelt max. 500 W-ig tervezték.

Supervisor IC-je a GR8313. Ez az IC eredetileg csak OVP-t és UVP-t támogat.

PWM controllerje a BH0170A IC.

A szekunder oldalon Teapo kondérok, a primeren meg egy OST figyelhető meg és mindegyike 105 Celsius-fokosak. Van benne varisztor is, így az egyszeri, kívülről jövő túlfeszültség kivédése garantált.

Röviden ennyi lenne...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#67398) DemonDani


DemonDani
addikt

Egy legkisebb Core i5 (valami 3,0-3,3 GHz körüli inkább 3000 szériás) meg egy GTX 750 (sima nem Ti és nem is tervezem húzni) elmenne még valamilyen PicoPSU-ról? Semmi extra nincs tervben, max 8 GB ram 1-1 HDD + SSD meg egy DVD-író amit havonta egyszer ha elindítok meg persze 2-3 venti talán, amennyi kell majd. USB-n sincs semmi különlegesség, memkari olvasó, pendrájv max telótöltés... ;] Meg néha egy Tesla Roadster S töltése is befigyel ennyi csak

Úgy számolgattam, hogy ennek azért olyan 150 W-ból el kellene menni, 180-ból már biztosan, ilyenek pedig még aszem akadnak Picok között.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#67399) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
A következő konfighoz minimum mekkora tápot ajánlanátok?
Alaplap: Asrock AM2NF3-VSTA
Proci: AMD 240e
Videokártya: Gainward Geforce 7800 GS 512Mb
Memória: Kingmax 1Gb 1066MHz
A többi alkatrész még nem tisztázott, de még talán egy 250Gb-os winyó lesz benne, nagy bővítés a későbbiekben nem lesz, max plusz még egy memória.
Esetleg pár típust is írhattok (újonnan) vagy használtan miket érdemes keresni. Szeretnék olcsóbban kijönni belőle, viszont gagyi tápra nem akarom rábízni. :DDD
Előre is köszönöm!!

(#67400) Grave_444 válasza DemonDani (#67398) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ez talán elég lenne. Nagyobbat így hirtelen nem találtam.

Na itt van ez is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.