Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Előzmények: 1., 2., 3., 4., 5., 6.

Hasznos táblázatok alant, amelyek tartalmazzák szinte az összes forgalomban lévő tápegység belsejének gyártóját, megjelölve melyek az OEM gyártók, stb.:

Tápegységek teszt-adatbázisa

Tápajánló:

Tápajánló Táblázat

Tápegység gyártók, fejlesztők

Veszélyes tápok listája

A félreértések elkerülése végett: a nem ajánlott tápegységeket nem azért nem ajánljuk, mert hangosak, vagy mert nem elegendőek teljesítményben (van ami már ennek a kritériumnak se felel meg, mindjárt részletesen). Azért nem ajánlottak mert gyenge minőségű alkatrészekkel rendelkeznek, valamint nincs bennük védelem. Ezeket a hiányosságokat általában nem veszi észre a felhasználó, ha a tápok nem kapnak nagyobb terhelést. A rájuk írt teljesítményt általában nem is képesek adni, és mivel nincs bennünk védelem, meghibásodásukkor a számítógép többi alkatrészében is könnyen kárt tesznek. Tehát nem csak magukra, hanem a számítógép többi alkatrészére is veszélyesek. Ezért van, hogy egy kisebb VGA-hoz is 450 W-os tápegységet ajánlanak, mert általában gyenge minőségű tápegységeket adnak a komplett gépekben, amit ha fejlesztenek, az eredeti tápegység gyenge lehet az új alkatrésszel kibővített konfigurációhoz. Egy átlagos konfigurációt egy minőségi 350 W-os tápegység is kényelmesen elvisz, kevés az a gép, amihez egy minőségi 400 W-os táp nem elég, tehát nem szükségesek az 500-600 W-os (rossz, nem ajánlottak főleg) tápegységek, mivel ezek többlet teljesítménye feleslegesen kihasználatlan marad.

A konfigurációk fogyasztásáról:

A mai, modern konfigurációk döntő részben - hozzávetőlegesen 90%-ban - 12V-os ágról fogyasztanak, így tápvásárláskor a 12V-os ágon leadott teljesítményt érdemes leginkább súlyozottan figyelembe venni. Megemlítendő, hogy az egyes ágak ágankénti teljesítménye sok esetben nem adható össze, a közös maximumuk kevesebb, mint amennyi a két ág maximumának összege, de ez általában fel szokott lenni tüntetve a tápon.
A neten található különféle teljesítmény-igény számoló programok, ''wattkalkulák'' használata maximálisan ellenjavalt, ennek okáról itt lehet bővebben olvasni: [link]
Sok tesztoldalon - közöttük a prohardveren is - lehet olvasni különböző konfigurációk fogyasztási-adatait. Ezek az adatok műszeres mérések eredményei, azaz megbízhatóak. Fontos megemlíteni, hogy ezek a mérések a konnektorból felvett teljesítmény-adatokat mutatják. A táp veszteséges átalakító, a leadott teljesítmény - azaz az a teljesítmény amit a konfiguráció tulajdonképpen kér a táptól - kevesebb lesz, mint a felvett teljesítmény, a kettő különbsége a táp hatásfokától függ. Általában ez az érték 70 és 85% között szokott lenni, így egy 0,7 - 0,85 -es tényezővel meg kell szorozni a mérésekben feltüntetett adatokat, hogy megkapjuk a táp által leadottat. Mi - elfogadható közelítéssel élve - 0,8-as szorzóval szoktunk számolni a prohardveres tesztekben alkalmazott 550W-os Cooler Master táp esetében.
A lentebb megadott mérési eredmények alatt mindig teljes konfigurációra vonatkoztatott fogyasztást kell érteni, ODD-stől, HDD-stől, alaplapostól és egyéb fogyasztóstól, habár a könyebb olvashatóság érdekében a leírásban csak a processzor és a VGA típusát tesszük itt közzé. Az adatok teljes, 100%-os terheltségi szintre értendőek, az üresjárati fogyasztások ezeknél jóval alacsonyabbak. (forrás: a prohardver VGA tesztjei)

Konfigurációk mérési adatai

A mérésről:

A SZOFTVERES ÉRTÉKEKNEK NEM SZABAD HINNI, MERT KÖZÜK SINCS A MÉRÉSHEZ.
EGYEDÜL MÉRŐMŰSZERREL MÉRT ÉRTÉKEKBŐL LEHET ÉS SZABAD KÖVETKEZTETÉST LEVONNI.
Ezért mindenki mérjen multiméterrel, vagy egyéb feszültségmérővel, ha konkrét választ vár, különben mehet a sóhivatalba. Nem feszültségmérő a BIOS, Everest, Speedfan és egyéb szoftver, aminek az értékét a monitoron láthatod és nem külső hardver által mért értékről van szó.

Hatásfok:

A táp, miközben átalakítja az áramot (230 V) a PC számára emészthetővé (pl. 12 V), hőt termel, ez pedig veszteség. A hatásfok megmutatja mennyi is ez a veszteség.
Nagyon lesarkítva:
felvett energia = leadott hasznos energia + veszteség
hatásfok = leadott hasznos energia/felvett energia
hatásfok = 1-veszteség
Esetünkben: 350 W-os táp max.-ra terhelve 437,5 W-ot vesz fel konnektorból.
De ha csak 220 W-ot kér tőle a géped, akkor ő is csak 275 W-ot kér a konnektortól. Feltéve, ha 0,8 (80%) a hatásfoka.
Az egyes tápok hatásfoka viszont a terheléstől függően változik (kb. 5-20%-ot, tápfüggő, hogy mennyit).
Elmondható, hogy alacsony, nem kellő terhelésnél, rosszabb a hatásfok, mint optimális kihasználtságnál, tehát feleslegesen nagy, túlméretezett, 500+ wattos tápoknál fajlagosan többet fizetsz ugyanannyi energia előállításáért, mintha optimálisan kihasználnál egy kisebb (de minőségi!!!) tápot.
Egy 350 wattos táp nem attól 350 wattos, hogy annyit vesz fel a hálózatról, hanem attól, hogy igény esetén annyit képes folyamatosan leadni a számítógépnek!
A hatásfok nem keverendő a PFC áramkör által a táp 1-hez közelítő teljesítménytényezőjével!

A PFC-ről:

A PFC lényegében csökkenti a kimenő hálózati zavart. A konnektorból való áramfelvételkor az a jó ha a szinuszos hálózat áramhulláma megegyező fázisban marad a feszültséggel, és az áram formája nem rövid és pulzáló. A tápegységek viszont egyenetlen terhelést fejtenek ki, tehát az áramhullám sajnos pulzáló lesz. Ez azért baj, mert az áramerősség pillanatnyinak felfogható, többszörös növekedése okán (a P=I*I*R miatt egységnyi áramerősségváltozás négyzetes arányú teljesítményváltozást okoz a soros ellenállásként felfogható elektromos hálózaton) sokkal nagyobb mértékben terheljük a hálózati elemeket (kapcsolók, vezetékek, kötések), mint az indokolt lenne (didyman kiegészítése). Lényegében a felvett és a hasznos teljesítmény viszonyszámát hívjuk teljesítmény tényezőnek az áramszolgáltató szempontjából (illetve nem teljesen ilyen egyszerű, de az érthetőség kedvéért egy pár szabályt, most felejtsünk el). Ahhoz hogy a hálózat gazdaságosabban működjön teljesítmény tényező javítást (PFC-t) használnak a tápok (már amelyikben van ilyen áramkör).
A PFC-nek két megvalósítása van, a passzív (kvázi) és az aktív (Full). Számunkra az a fontos, hogy a PFC nélküli táp teljesítménytényezője kb. 0,65. PFC-vel szerelt társaié pedig passzív: 0,7-0,9 és aktív: 0,9-0,98. Igazából az EU már bevezette, hogy minden tápegységnek amit az eu-ban eladnak, tudnia kell a PFC-t. Ezzel szemben Magyarországon nem fogod az előnyeit érezni a PFC-nek, mert hazánkban KWh-ért fizetünk, tehát a nettó fogyasztást számlázza ki a szolgáltató, a veszteséget pedig lenyeli. A nyugat-európai országok viszont KVA-ben mérik a fogyszatást, és a szolgáltatók itt kifizettetik a bruttó felhasznált teljesítményt a fogyasztókkal.
A táp az aktív PFC megvalósításához egy külön vezérlőáramkört kap a bemenő áram alakításáért, de ez a vezérlő csak szinuszos jelen tud megfelelően működni (ergo kváziszinuszos szünetmentes nem jó). Ez a megvalósítás ott jelent előnyt ahol gyakori a feszültségingadozás (amit az aktív vezérlés szünetmentes nélkül is le tud kezelni). További előnye még, hogy szinte bármilyen bementi feszültségen működik a táp. Hátránya, hogy ront valamennyit a táp hatásfokán, de nem komoly mértékben.
A passzív változat nem használ vezérlést és egy vasmaggal korrigálja az áramhullámot. Ennek megfelelően kisebb a meghibásodási esély, képes kváziszinusz jelet is feldolgozni és talán egy nagyon picit stabilabbá teszi a tápot az aktívval szemben. Hátránya, hogy fix bemeneti feszültségen működnek, ez lehet 115V, 230V illetve lehetséges mindkettő támogatása, de ehhez a tápok kapnak a hátlapon egy 115V/230V-os kapcsolót, hogy a használt hálózathoz igazíthassuk (megjegyzem nehogy átkapcsolja valaki 115V-ra, mert kishazánkban ennek nem lesz jó vége).
A kvázi-szinusz kimenetű szünetmentesek nem működnek együtt az aktív PFC-s Delta belsős tápokkal (pl Chieftec GPS), ezt számos fórumos hsz és az APC válasza is bizonyítja, ezért ha valakinek olcsóbb szünetmentes tápja van, kerülje ezt a típust, mivel nagyon valószínű az inkompatibilitás. Többi aktív PFC-s tápnál valószínű a rendeltetésszerű együttműködés, de nem 100%-os. Aktív PFC-s táphoz szinuszos kimenő jelet támogató UPS az egyetlen teljes mértékben ajánlható párosítás.

[ Módosította: bnss ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2) Dyno


Dyno
veterán

2. :P

(#3) 14adam válasza Dyno (#2) üzenetére


14adam
addikt

3. De ahogy látom szegény philoxenia küzd a linkekkel :) De köszönjük neki :R

szerk: most már látom minden a helyén :R

[ Szerkesztve ]

(#4) philoxenia válasza 14adam (#3) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért nézzétek át, nem kavarodott-e össze valami. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5) D@ni88


D@ni88
addikt

én csak azt nem értem hogy az FSP honlapján mért nincs fent az ANP széria?

(#6) Archanon


Archanon
őstag

Tehát: Link!

bmwsan: Tuningolni valóban nem szeretnék [se kártyát, se procit], egyrészt, mert garanciavesztéssel jár [ami azért jó, ha van], másrészt nem a legbiztonságosabb dolog. Arról ne is beszéljünk, hogy +hűtés, és meg is kellene tanulnom [procinál]. :DDD Sejtem ez a proci bőven kihajtja a HD5770-et... De ha valami erősebb kártyát vennék esetleg, ami többet fogyaszt loadban [150-160w körül, pl. egy GTX460], vajon ahhoz is elég lenne ilyen konfig mellé valamelyik a felsoroltak közül?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#7) Tothgera30 válasza Archanon (#6) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem egy Corsair CX 400 elég lenne, én is most szereztem egy vadi új darabot, 5 év garival, és teljesen elégedett vagyok vele. Esetleg ha modulárisat akarsz, akkor talán HX 450 lenne a te tápod.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8) 14adam válasza D@ni88 (#5) üzenetére


14adam
addikt

Gondolom apn-re gondolsz. Van fent csak nagyon érdekesek ezek a beosztások. Alig lehet rajtuk eligazodni: [link]

philoxenia: minden rendben :K

[ Szerkesztve ]

(#9) D@ni88 válasza 14adam (#8) üzenetére


D@ni88
addikt

(#10) bmwsan válasza Archanon (#6) üzenetére


bmwsan
senior tag

Igen egy 400W-os minőségi táp bőven elég.

Az i5 870-esek nagyon takarékosak és a GTX460 is csak nagy terhelésnél vesz fel 160W-ot
Amúgy kevesebbel is beéri.

Az egyik legnagyobb gépigényű játék alatt is csak 245W-ot vett fel a hálózat felől (tehát a konfig olyan 200W körül fogyaszthatott) [link] , ráadásul itt a proci is tuningolva volt.

Sztem, bár ha nem így van a többiek majd kijavítanak. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) alibaba78


alibaba78
őstag

Sziasztok!

Az adatlapomon levo konfiggal elbirna a mostani tapom szerintetek, ha lecserelnem a vga-t gtx470-re, es tuningolnek is? Elore is koszi! :)

(#12) 14adam válasza alibaba78 (#11) üzenetére


14adam
addikt

Persze,bőven viszi :K

(#13) alibaba78 válasza 14adam (#12) üzenetére


alibaba78
őstag

Koszonom, megnyugodtam! :R

(#14) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Nem tudom eldönteni mekkora táp fog kelleni a következő gépemhez.
Nagy vonalakban tudom csak elmondani mi kerülne bele szóval bocsi.

A konfigom valami ilyesmi lenne:
Am3 alaplap
AMD Athlon II X4 630
Radeon HD4550 (késöbbiekben valami sokkal erösebb)
2 HDD
1 dvd író
2 max 3 rendszerhűtő

én egy Corsair Cx400-as tápra gondoltam ,de ajánlottak nekem egy Chieftech CTG-500-80P tápot is. Hosszú távra tervezek ezzel a géppel ezért nem szeretném azt ha veszek új vga-t vagy másik procit akkor tápot is kelljen váltanom.

A Cx400-as egyrészt a harisnyázás miatt tetszik meg a fekete szine miatt ( bár ezek annyira nem szempontok mivel nem látom majd ami a gépben van) ,de nem akarom lecserélni idő elött.

Ti mit ajánlanátok? Mekkora táp legyen és melyik a kettő közül? Ha valaki tud jobbat az létszi írja le.

Köszi.

(#15) Archanon válasza Tothgera30 (#7) üzenetére


Archanon
őstag

HX450? Lehet ilyet még kapni? Amúgy miben jobb a moduláris táp, mint egy nem moduláris?

De ha a CX 400 elég volna, szerintem nincs mitől félnem. [Jó ég, miféle monstrumokhoz kellhet 700-1000w-os táp?? :Y ] Azért nem árt táp téren is valamennyire kikupálnom magamat, fölösleges pénzt nem akarok kidobni. :))

bmwsan: i7-870*. ;) Ez ha jól tudom, olyan 90w körül fogyaszt. Passz.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#16) Tothgera30 válasza Archanon (#15) üzenetére


Tothgera30
Ármester

HX 450-et még itt nézd meg, de lehet csak VX lesz :K . A modulárisnak leválaszthatóak a kábelei, ezáltal eltüntethetőek, míg a másiknál el kell dugdosni őket :D . A CX400 elég, ráadásul 13-14k körül már vehetsz 5 év garival, én is tervezek még egy komolyabb GPU-t és viszi az adatlapomon található konfigot gond nélkül, nagy fogyasztású VGA-val is (4890-el tesztelve) ;) . Nekem is CFT 750-14CS volt ez előtt :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17) PottyantosWC


PottyantosWC
csendes tag

Hogy lehet az, hogy a Sinan márka nem került fel a nem ajánlottak közé? :Y Két Sinan márkájú tápot ismerek. Van egy 400 Wattos 6 ezerért és egy 500 Wattos 4500-ért (nekem is ilyen van ez az SL-500). Nem tudom, csak nekem furcsa majdnem 5 ezerért egy 500 Wattos táp amiben 0 védelem van? :DD Viszont van egy dolog amit én még furcsábbnak tartok méghozzá az hogy már több mint 2,5 éve tökéletesen működik a lent látható összeállításban és ha felhúzom 4GHz-re a procit plusz a 8800GT-t is húzom azt is bírja. Hozzáteszem a dobozra és magára tápra is annyi van ráírva, hogy SL-500 amiből se én se akitől vettem nem tudtuk megállapítani hogy milyen márka de múlthéten láttam egy netes árlistán, hogy Sinan SL-500 ..... na azóta tudom milyen tápom van nekem.

Gigabyte EP35-DS3R, Leadtek 8800GT, 4GB Kingston DDR2 800MHz, Intel Core 2 Duo E8400 @ 3,6GHz, WD 640GB, SL-500

(#18) Qru válasza Archanon (#15) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Jó ég, miféle monstrumokhoz kellhet 700-1000w-os táp??"

Ha több vga-t akarsz működtettetni vagy sokat zabáló procid van amit tuningolni akarsz pl.

#nincsbennetarcsi

(#19) Dyno válasza theboobaq (#14) üzenetére


Dyno
veterán

Ha késöbb valóban lesz erősebb VGA-d akkor egyértelműen Csifi.

(#20) Krisinto válasza PottyantosWC (#17) üzenetére


Krisinto
őstag

Családban volt egy Sinan táp.
Gép áramszünet után nem indult.
Rendszer újratelepítés utána tökéletesen ment.
Utána pedig folyton írogatott valamit bootolás előtt. Kicseréltem egy Chieftec 450GPS-re és tökéletesen és halkan működik a gép.
A tápból nem forró levegő jön ki hanem hideg!
Szóval ez is mehetne a nem ajánlott tápok közé.

(#21) theboobaq válasza Dyno (#19) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Köszi a választ.

A chieftechel csak a harisnyázás hiánya a gondom. :(

Amúgy bátran vehetem a cx400-at is? ( athlon II X4 630 + HD4550 menne vele)

(#22) kamuzoli


kamuzoli
csendes tag

Sziasztok,

a napokban kértem véleményt az új gépem tápja kapcsán Tőletek. Ma összeraktam mindent, de első bootra sem indul. Persze kizárni nem tudom, hogy hibás valami, de nem tartom valószínűnek. Minden új, dobozos, vigyáztam összeszerelésnél, ötször átnéztem...

Asus P6X58D Premium
Core i7 930
Kingston DDR3-RAM 6GB PC3-1600 HyperX Kit (KHX1600C8D3K3/6GX)
GIGABYTE GV-N465UD-1GI 1024MB PCIe
Cooler Master Silent Pro 700W

Rákapcsolom a tápot, az alaplapon lévő power és reset nyomógomb egyet villan, aztán semmi nem történik. Előlapi power switch rá van kötve, semmit nem reagál rá. Tép ventillátorja nem forog, ha belemérek multiméterrel a csatlakozóba nincs feszültség.
Ha leveszem a tápot az alaplapról és rövidre zárom a 14-es pontot egy földdel akkor a táp ventillátora elindul... a 3,3 , 5 és 12 Voltok megvannak... A tápot rárakva a másik P4 alaplapomra rendeben elindul...

Mi lehet? Alaplap hiba?
Előre is kösz minden segítséget.

(#23) D@ni88


D@ni88
addikt

akkor a Saga II tápok jónak mondhatók?

(#24) Lovi24 válasza kamuzoli (#22) üzenetére


Lovi24
senior tag

Szia!
Lehet hogy benéztem de mintha az asus oldalán az alaplapodhoz irt memória kompatibilitási listán nem találtam az általad vett memóriát (ez okozhat ilyen gondot):
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=wurRaDZ8lo4Ckukj&templete=2

[ Szerkesztve ]

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#25) bmwsan válasza kamuzoli (#22) üzenetére


bmwsan
senior tag

Szia

Akkor a táppal nem lehet gond.
Kérdezz rá itt: Nem induló gépek topikja

(#24) Lovi24: Elvileg a RAM-al nem lehet gond 1.65V, a kompatibilitási lista pedig semmit sem ér legtöbbször.

(#23) D@ni88: Igen, a SAGA II-es tápok elég jók.

[ Szerkesztve ]

(#26) fordfairlane válasza D@ni88 (#9) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az APN széria OEM táp, azért nincs a retail cuccok között.

x gon' give it to ya

(#27) kamuzoli válasza Lovi24 (#24) üzenetére


kamuzoli
csendes tag

Hello,
igen, igazad van, nincs a QVL-ben, de szerintem mennie kellene...
Itt pl van aki használja (#2 hsz):
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=1&model=P6X58D+Premium&id=20100723051857453&page=1&SLanguage=en-us
Ha memória kompatibilitási hiba van akkor a MEM OK lednek vörösen kellene világítani az alaplapon, nem?
Nem értem... VGA és RAM nélkül is fel kellene pörögnie a tápnak, vagy rosszul tudom? Úgy is próbáltam, meg sem nyikkan... igaz nincs hangszóró a házban...
CPU, VGA, RAM jól ül a foglalatban...
20+4 táp rajta. ATX 8 pin rajta...
Teljesen kész vagyok, ötletem sincs....

(#28) Dyno válasza kamuzoli (#27) üzenetére


Dyno
veterán

Ne a tápban keresd a hibát ott valami más gebasz van....esetleg a CPU-val nem stimmel valami.De a nem induló gépek topikban több sikerrel jársz, de ahogy mondottam, ne ránk haragudjál, a tápod bőven elég, ha nem hiszed nézz körbe teszt oldalakon a fogyasztási táblázatoknál.

(#23) D@ni88: SAGA2 meg az APN egy és ugyan az elektronikailag, SAGA2 fehér sok kábellel, APN OEM kiszerelésű.

(#21) theboobaq : Elég, 4870 is mehetne bele akkor is elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#29) kamuzoli válasza Dyno (#28) üzenetére


kamuzoli
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, átmentem már... :)

(#30) flash-


flash-
veterán

Hali!
intel i7-930
4gb ddr3 ram
asrock x58extreme3
gigabyte gtx460 1gb videókártya
ledes 3 hűtővel ellátott ház
asus xonar hangkártya
két samsung sata II winchester
dvd íróaz lenne a kérdés hogy erre bőven elég az
ENERMAX TÁP ENERMAX PRO82+ EPR 425AWT
tápegység?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#31) 14adam válasza flash- (#30) üzenetére


14adam
addikt

Persze,még procit is húzhatsz

(#32) phoenix64 válasza 14adam (#31) üzenetére


phoenix64
őstag

Sziasztok. Ehez a géphez: Gigabyte GA P41-ES3G , Core 2 Duo E6300, Asus 8800GTS 512, 2 x 1Gb 667Mhz ram, 2db sata winyo(WDC 500GB green, Maxtor 80gb)

melyik táp lenne jobb? Van egy Hkc USP 3430 tápom (elvileg 430W-os, de azt mondják hogy nem annyi :D nem értek hozzá, emellett van egy FSP 350W ATX-350-60APN is. Ezek közül melyiket tegyem be? Most a HKC van bent, de kezdek félni tőle olyan rosszakat hallottam :D Ha jön a fizu úgyis lecserélem egy FSP 400-ra , de addig is melyik lenne jobb?

(#33) bmwsan válasza phoenix64 (#32) üzenetére


bmwsan
senior tag

Szia

A HKC-t azonnal szedd ki az egy ipari hulladék.
A 350-es FPS erősebb nála, ráadásul hatásfoka is jobb.
A géped tuning nélkül max. 200W-ot kér táp felől.

(#34) FireKeeper válasza phoenix64 (#32) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Szia!

Nem nagy fogyasztású a géped, szerintem a 350-es is simán elviszi, az egy nagyon jó táp (mármint az APN).

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#35) phoenix64 válasza FireKeeper (#34) üzenetére


phoenix64
őstag

oké köszi. Hála istennek hogy elviszi :D A HKC_tól félek mert mindenki azt mondja hogy rossz :)

(#36) Donko


Donko
csendes tag

enermax EG425AX-VE tápom van a kérdés ezen tudna-e futni egy Sapphire HD 4830-as vidi kari?
várom a válaszokat köszi előre is....

(#37) 14adam válasza Donko (#36) üzenetére


14adam
addikt

Vinni fogja :K Elég öregecske táp de jólesz

(#38) Donko válasza 14adam (#37) üzenetére


Donko
csendes tag

biztos? mert nem akarom elxarni az újonnan szerzett akrimat tod 4830-as sapphire... köszi a választ előrre is :)

(#39) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Egy FSP SAGA 2 jó választás?
mennyi és milyen csatlakozók vannak rajta?

bocsi nem találtam róla semmit.

(#40) 14adam válasza Donko (#38) üzenetére


14adam
addikt

Igen. Van neki egy 15 és egy 14A-es 12v-s ága. Ez bőven elég annak a vga-nak.

(#39) theboobaq [link]

[ Szerkesztve ]

(#41) Dealer20


Dealer20
tag

Ma cseréltem le az fsp 400 apn -t egy Chieftec GPS-450A re de sehol semmit nem találok róla mármint tesztet:( Valakinek valami tapasztalata a táppal kapcsolatban?

(#42) vzsryl válasza Dealer20 (#41) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Egyelőre annyit tudunk, hogy hasonló bele van a CTG-hez. Ami azt jelenti, hogy 230V-on ideális terhelés mellett 80% fölött van a hatásfoka, nagyon halk és erős a 12V-os ága. Egyébként Sirtec elektronika van benne.
Egyébként ha tudsz, akkor írhatnál róla 1-2 infót. Amik itt fel vannak tüntetve, azok igazak? Tehát 396W 12V-on, kábeleinek hossz és mennyisége.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#43) Dealer20 válasza vzsryl (#42) üzenetére


Dealer20
tag

Igen két 20 A ág 396W terhelhetőség :) de találtam róla tesztet nézz rá [link] igaz nem tudom milyen nyelvű :)
de nem Sirtec elektronika eszerint Delta Electronics!Azt mondta az eladó hangosabb lesz mint az fsp apn-m az ilyen ventis[link] ebben pedig ilyen van [link] nem tudom mit jelenthet az egy betű eltérés a ventinél

[ Szerkesztve ]

(#44) MMIX válasza vzsryl (#42) üzenetére


MMIX
addikt

Chieftec GPS-450A Delta beles. A tesztben magyaráznak valamit a szünetmentesekkel kapcsolatban is.

(#45) Dealer20


Dealer20
tag

[link] ugyanaz a típusú venti mint az Fsp 400 apn nél csak ez magasabb fordulatú az apn-ben csak max 1650 ebben pedig 220 as de ez ugye hőmérséklet illetve terhelés függő ?

(#46) vzsryl válasza MMIX (#44) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tényleg Delta beles. Viszont ennek a hatásfoka már jóval magasabb, mint a GPS-450AB-nek volt. A szünetmentesekkel gondolom az van, mint a réginél, hogy kvázi-szinuszossal nem megy.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#47) Dealer20


Dealer20
tag

Akkor megérte lecserélni az fsp 400 apn-t ?

[ Szerkesztve ]

(#48) vzsryl válasza Dealer20 (#47) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha hangban van olyan jó, akkor mindenképp, mert teljesítményben és kábel mennyiségben/hosszban jobb.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#49) Dealer20 válasza vzsryl (#48) üzenetére


Dealer20
tag

Csatlakozó az van raja rengeteg az apn-hez képest kábelrengeteg,szerintem nem hangosabb vagyis eddig még nem tűnt fel :)

(#50) hatter


hatter
tag

Sziasztok újra! :)

350-APN tápom elég ehez a VGA-hoz??

Érdekesség hogy ez a 8800GT elég alcsony fogyasztású, láttam egy teszteben amik 210W körül is zabiztak max terhelésnél! Valaki esetleg tudja mennyit bír a tápom VGA terén? Én úgy gondolom ha tényleg 85W ennek a 8800GT-nek a max fogyija akkor vinnie kéne simán nem? Köszi fiúk a helpet! :))

(#51) 14adam válasza hatter (#50) üzenetére


14adam
addikt

A komplett gép evett annyit

Bőven viszi. 16A-t tud leadni a vga-nak,hdd,odd,neon,ventiknek. Ami 192w-t jelent

(#52) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok! Mit gondoltok egy 500W-os fsp bluestorm II elbír két db 4890el és egy e8200al?

Battletag: Myth#1775

(#53) 14adam válasza Myth (#52) üzenetére


14adam
addikt

Vinnie kellene,de ha a gépet fullra leterheled akkor előjön a hangja. Komplett rendszer fogyasztás

(#54) hatter válasza 14adam (#51) üzenetére


hatter
tag

Dobnék egy sört a gyors válaszodért komolyan mondom tesó :))
Ja amúgy néztem honlapon, hogy a két 12V-os ágán 16Amper mászkál és azt meg aztán tényleg jó tudni, hogy ez max 192W-ot jelent, bár ezt honnan lehet tudni? Szabvány?

(#55) 14adam válasza hatter (#54) üzenetére


14adam
addikt

Feszültés ( V )* áram erősség (A) és kidobja,hogy hány watt (w) ( v*a=w)

A sörért majd elmegyek ha arra fele járok :R :D

[ Szerkesztve ]

(#56) Myth válasza 14adam (#53) üzenetére


Myth
aktív tag

Aham... Köszi! Megnéztem ennél a 420wattnál a teszt konfigot és mondjuk itt i7 920 van 3.8ghz-re húzva, az azért jóval többet eszik mint egy e8200 nem? Bár úgyis csak átmeneti lenne ez a bluestorm II a cfx-hez ha lesz pénzem úgyis veszek egy nagyobbat.

Battletag: Myth#1775

(#57) hatter válasza 14adam (#55) üzenetére


hatter
tag

Hát igen ja P=UxI nem gondolkodtam :) Akkor áganként 192W-ot tud leadni?
De az összesen 384W?!
Egyébként jól írom akkor, hogy: Max 192W-os VGA-át tudok üzemeltetni? :D
Szólj ha erre vagy! :D :DD

(#58) vzsryl válasza Myth (#56) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az i7 simán benyel 2-3x annyit, mint az E8200. Ideiglenes jó lesz a BS II., de esetleges gép újraindulásokon ne lepődj meg.

(#57) hatter: Kombinálva általában nem bírják a maxot 12V-on. Tehát felesleges összeadni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#59) 14adam válasza Myth (#56) üzenetére


14adam
addikt

De konnektorból van mérve,tehát a táp hatásfokát még kikell vonni ami 15% körül van.

#57) hatter tápnak van egy úgymond kombinált teljesítménye,amikora több 12v-s ág van akkor közösen ennyit bír leadni,tehát az kevesebb mintha összeadnád őket.

[ Szerkesztve ]

(#60) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Egy gyors kérdés.
Köszi!

(#61) 14adam válasza Teasüti (#60) üzenetére


14adam
addikt

techpowerup-os tesztnek jobban hiszek

Nah jó mára már elteszem magam,hagyom a kolegákat is kibontakozni :D

[ Szerkesztve ]

(#62) vzsryl válasza Teasüti (#60) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Ha játék közben mérték, akkor lehet akár reális is. Mondjuk ez a tesztoldal az egyik legmegbízhatóbb, tehát Én bízok benne.
De ha a VGA-k konkrét fogyasztására vagy kíváncsi, akkor ezt az oldalt ajánlom: [link]
Itt van idle, játék load és furmark load érték is. Ha Te nem tesztelgeted a géped, akkor a játékig nézd a grafikont, mert a furmark tényleg a maximumot hozza ki a kártyákból, amit játékok alatt sosem érsz el.
Ja, és a tápod bőven elég ezekhez a VGA-khoz, amiket írtál.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#63) Teasüti válasza vzsryl (#62) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem para, h ketté van osztva a 12V-os teljesítmény? Nem fogom tudni túlterhelni a tápot?

Nemtok németül, mik ezek a relatív teljesítmények? Hol olvasható, h mit takar a 100%??

[ Szerkesztve ]

(#64) Teasüti válasza 14adam (#61) üzenetére


Teasüti
nagyúr

B@zdmeg, 212W-ot vesz fel a 5870 a fánk alatt. :))
Ez már önmagában leszopja a 17A-es ágat...
Nem túl bizalomgerjesztő a helyzet, remélem igazatok van és tényleg bírni fogja a tápom.
Ráadásul korábban vki okos azt írta, h könnyen előfordulhat, h az egyik ág a procinak van dedikálva és az egész konfig a másik ágon lóg.

vzsryl: jéh! De durvák ezek a grafikonok! :DD Már látom, mit tudnak. :C

[ Szerkesztve ]

(#65) Teasüti válasza vzsryl (#62) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez az oldal szerint a két kártya együtt már 280W-ot eszik.
Sztem ez esélytelen egy ágról.

Furmark alatt meg 345-öt összegezve. :(

[ Szerkesztve ]

(#66) Dyno válasza Teasüti (#64) üzenetére


Dyno
veterán

Ráadásul korábban vki okos azt írta, h könnyen előfordulhat, h az egyik ág a procinak van dedikálva és az egész konfig a másik ágon lóg.

Igen én voltam az az okos de látom csak ennyit fogtál fel belőle, idejöttél kérdeztél nehogy már még te legyél az elégedetlen.Ja és ne bazdmegoljál, olvassál és majd meglátod hogy a furmark alatt felvett terhelésnek kb. a 80%-t eszi emg a kártya a legkomolyabb VGA gyilkos játék alatt is.
És ez nem dedikálva van, ez nem ilyen szoftveres okosság konkrét a 12V-os ág van így bontva.De mint korábban mondottam is túlterhelés védelem ha a másik ág nincs csutkára terhelve jó 22-25A-nél kapcsol be.

(#44) MMIX: Jé, Delta beles?Asszem UL szám alapján dobta ki azt hogy Sirtec.Meg asszem a chieftec.eu-n a 400W-osnál van valami review, ott is jól szerepelt.

(#67) Teasüti válasza Dyno (#66) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Emlékszem, emlékszem. Csak lusta voltam konkrétan hivatkozni rád - kikeresni az előző topikból. :B
A "vki okos" azt pozitívan értettem. :R Nem gúnyolódásból írtam.
Te voltál az az okos. :)

Akkor hogy fejezed ki, h a CPU-nak van fenntartva egy ág? Én nem ismerek rá más kifejezést.
Különbejáratú? :)

A "furmark 80%-a" viszont új volt nekem. Ezek szerint 160W-os tartalékra van szükség ehhez a kártyához játéknál. ~255W a két kártyával. Ha igazad van, akkor itt még nem szabadna lekapcsolnia a tápnak. :R

Hát jólvan, addig úgyis lesznek kétségeim, míg nem próbáltam ki...

Köszönöm a válaszokat!

(#68) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

i7 920@4400Mhz + 2db GTX470 750/3400Mhz (SLI) + 5db HDD-hez elég lenne egy Coolermaster Silent Pro M700? Mert ha nem elég akkor van még egy Thermaltake Toughpower Express 650W-os segédtápom is csak gondoltam hátha elviszi a 700W-os CM is a rendszert. :) Ha nem lenne elég akkor nem is nyúzom az M700-at hanem alapból az egyik VGA-t a Thermaltake-re kötöm.

[ Szerkesztve ]

(#69) Qru válasza Gaboo007 (#68) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég lesz.

#nincsbennetarcsi

(#70) maestro87


maestro87
őstag

Üdv!
Beruháztam egy ilyen FSP400-60APN-re. Az lenne a kérdés, hogy a 12V-os ágon (fekete-sárga) 12,2V-ot lehet mérni. Ez normális? A tápra az van írva, hogy 12V2, szerintem ez 12,2V-ot jelent, de akkor a 3,3V-ot miért nem így írják? A feszültséget az alaplapi 4pines csatlakozón mértem (ez volt szabad) multiméterrel.

(#71) Qru válasza maestro87 (#70) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

12,2V bőven jó, ettől pontosabb értéket csak a nagyon drága tápok tudnak. Bőven benne van a szabványérték mozgásterében, szóval no para.

12V1, 12V2, 12V3 stb-vel jelölik a 12V-os ágakat mert ugye sok tápnál nem egy hanem több 12V-os ág van.

#nincsbennetarcsi

(#72) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy FSP400-60APN táp esetében, amin ugye 4 db (2 szálon 2-2 db) IDE csatlakozó van, hogyan dugjam rá a 6 PIN-es PCI átalakítót akkor, ha egy IDE HDD és egy IDE DVD is rá lesz kötve (vagyis minden IDE csatira szükségem van)?

Az átalakítót egy kábelre tegyem, a másikra a két eszközt a másikra, vagy az átalakító dugóit mindkét szálra tegyem és a maradék 1-1 csatin osztozzon a két IDE eszköz? Van-e ennek egyáltalán jelentősége? (A gépen semmiféle tuning nem lesz, a VGA egy HD3850-es))
(A SATA-s csatlakozók nem jöhetnek számításba, mert az egyiken van egy HDD, a másikra meg remélem, hogy a télapó hoz majd egy új vinyót...)

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#73) Teasüti válasza lacibacsi (#72) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na erre a válaszra én is kíváncsi leszek. :K
Én úgy tudom igen, van jelentősége. Én mindig két különálló tyúkbélre kötöm az átalakítót.
(csak azt nem lehet tudni, h melyik ágon ténylegesen mi van)

(#74) maestro87 válasza Qru (#71) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi.

Most nézem csak ezeket a táp kábel átalakítókat/elosztókat, és mit ne mondjak elég magas az áruk. :Y Árban már majdnem ott lennék, mint egy FSP GHN-nel. 800Ft-ot elkérnek 4db 10cm-es vezetékért meg 2 csatlakozóért?? Jobban járok ha inkább magam hegesztek egyet :D vagy szét nézek inkább a piacon.

(#75) chrisnagy13 válasza Qru (#69) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Ha elég is lesz, nagyon szűken. 600W a 12V-os ágon nem olyan sok ahhoz a konfighoz, főleg ilyen magas órajelen hajtott i7 + tuningolt GTX470 SLI-hez. :)

(#76) phoenix64 válasza chrisnagy13 (#75) üzenetére


phoenix64
őstag

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy az FSP PNF és APN között mi a különbség? :)

[ Szerkesztve ]

(#77) vzsryl válasza lacibacsi (#72) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

A 4db molex-ből 2db (1-1) menjen az ODD-hez és HDD-hez, a maradék 2db-ra pedig kösd rá a 6pines PCI-E csatlakozót. Én így használom probléma nélkül a HD4850-est, ami sokkal többet eszik a 3850-nél. Előtte két külön kábelről raktam rá, és úgy se volt probléma (1 éven keresztül), tehát ezt a kifogyasztású VGA-t úgy kötögeted ahogy akarod, nem lesz probléma.

(#76) phoenix64: Szia!

APN:
-80% fölötti hatásfok
-nagyon halk
-kevés csatlakozó
-viszonlyag új széria, de eddig nem volt velük tömegesen probléma

PNF:
-70% körüli hatásfok
-ma már nem számít halknak
-kevés csatlakozó
-régi, jól bevált konstrukció

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#78) Dealer20 válasza phoenix64 (#76) üzenetére


Dealer20
tag

a Pnf régebbi széria kisebb hatásfokú,de viszont erősebbek a 12 voltos ágak.Az apn újabb nagyobb hatásfokú, csak kevés csatlakozó!! pnf[link] Apn [link] nekem az apn-en 3 sata volt 2 ide 1 négytűs és nincs pci -expressz csati ,amúgy halk táp és nem okoz neki gondot egy 4890 sem csak kell egy halom átalakító!!

(#79) phoenix64 válasza Dealer20 (#78) üzenetére


phoenix64
őstag

Köszönöm a válaszokat :R Egy 350-es PNF elbírná ezt a konfigot 1-2 hétig?Gigabyte GA P41_ES3G, Asus 8800GTS 512, 2 x 1GB 667Mhz ram, 1db 80GB Maxtor 7200Rpm, és egy 500GB WDC 7200Rpm sata winyo, DVD író?

(#80) Dealer20 válasza phoenix64 (#79) üzenetére


Dealer20
tag

szerintem el ha valami alacsonyabb tdp jü porci van benne és persze ha nem húzod meg az égig :)

(#81) phoenix64 válasza Dealer20 (#80) üzenetére


phoenix64
őstag

alap órajelen E6300 :D csak kifelejtettem, jövöhét vége fele úgyis veszek FSP 400-60APN-t csak addig akkor berakom ezt mert most egy HKC 3430 USP van bent és elég ijesztő hogy mindenki csak szidja :D

(#82) vzsryl válasza phoenix64 (#81) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Bőven kibírja. Ha a hangja nem zavar, akkor mehet évekig is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#83) lacibacsi válasza vzsryl (#77) üzenetére


lacibacsi
addikt

O.K.! Köszi!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#84) phoenix64 válasza vzsryl (#82) üzenetére


phoenix64
őstag

köszi :R 1-2 hétig biztos nem fog zavarni a hangja :D

(#85) maestro87 válasza lacibacsi (#72) üzenetére


maestro87
őstag

Hogy lehet neked rajta 4db molex csatlakozó? Az enyémen csak 2 van. :(( (ugyanaz a típus).

(#86) Dealer20 válasza maestro87 (#85) üzenetére


Dealer20
tag

Nekem is csak kettő volt rajta!

(#87) hatter válasza Dealer20 (#86) üzenetére


hatter
tag

Szia!
Írtad hogy kell hozzá egyhalom átalakító a Pci-os részhez és én úgy gondolom azt akartad írni hogy olyan VGA-hoz aminek kell tápkábel nemde? Milyet átalkítód van pontosan és milyen kell hozzá? Sata-ás ágra lehet átalakítót venni ami a 4pinesre alakít át mert én úgy hiszem hogy akkor annnak a végére meg lehet VGA tápkábel átalakítót szerezni, vagy nem?
köszi!

(#88) lacibacsi válasza maestro87 (#85) üzenetére


lacibacsi
addikt

Hali! Kicsit "csaltam", mert még nem vettem meg, csak megrendeltem. Most viszont megrendültem, ha nincs rajta 4 db molex, mert itt azt írják.
Változott a kiépítés? Akkor kérdezném azokat akik mostanában vettek ilyet, hogy most mi van rajta végül?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#89) Audifan


Audifan
tag

(#90) chrisnagy13 válasza Audifan (#89) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Nem túl jó minőségű Seventeam belső van benne, nem ajánlott megvenni. :N

(#91) Audifan


Audifan
tag

Akkor valamit ebben az árkat.-ban tudnátok ajánlani?! (Ha lehet ink alatta :B )

(#92) szponzor


szponzor
senior tag

Tud valaki mondani valami tapasztalatot a be quiet SFX-ekről?Az egyik topikban olvastam, hogy a hangja a tesztekkel (és a névvel) ellentétben elég hangos. Esetleg tudtok megbízható, jó hatásfokú és nem túl nehezen beszerezhető SFX tápot hasonló árban(~12-14k)?

300, max 350W-os bőven elég lenne.

(#93) 14adam válasza szponzor (#92) üzenetére


14adam
addikt

Megbízható fsp belső van benne. Sfx-be itt mo-n ez a legjobb vétel.

(#91) Audifan Fsp sagaII vagy ghn 400,Chieftec ctg 400 vagy a gps amibe csak egy darab A van mert a kettes az régi.

(#94) chrisnagy13 válasza Audifan (#91) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Esetleg egy CORSAIR CX400 vagy ha még beleférne a keretbe egy Enermax Eco80+ 400.

(#95) szponzor válasza 14adam (#93) üzenetére


szponzor
senior tag

Köszönöm a választ. Azt esetleg tudod, hogy adnak-e hozzá STX->ATX átalakítót? Meg ha van vele tapasztalatod, akkor érdekelne a szubjektív véleményed, hogy mennyire hangos. Gondolom ventit lehet benne cserélni,ugye?

[ Szerkesztve ]

(#96) Audifan


Audifan
tag

Kösz a válaszokat.
A saga II bejön :DDD

(#97) Dyno válasza phoenix64 (#79) üzenetére


Dyno
veterán

Bőven tuning is mehet neki.

(#98) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Egy Corsair CX400-as tápra rábízhatom ezt a konfigot?

LAP: MSI 870A-G54
CPU: AMD Athlon II X4 630
RAM: KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz
HDD1: Samsung 500GB 7200rpm 16MB F3
HDD2: Seagate 250GB
VGA: Radeon HD 4550
ODD: Pioneer DVD író

+ 1-2 rendszerhűtő

Még azt is szeretném kérdezni ,hogy ez a gépkonfig mennyit fogyasztana 100% terhelés alatt? Mondjuk úgy hogy a HDD-k is stresselve vannak?

Gondot jelenthet hogy ha ezt a tápot egy CM Elite 335-ös házba teszem? Késöbb cserélném valami komolyabb házra,de jelenleg egy 335-ösben lenne.

Van a Corsair Cx400-on "8pines" Tápcsatlakozó a 24pines mellet?

[ Szerkesztve ]

(#99) zazahoho


zazahoho
őstag

hali
ismerős szeretne ilyen tápegységet venni [link]
nem emlékszem ,de mintha azt olvastam volna régen ,hogy nem az igazi,de lehet tévedek :U kérném a segítségeteket ilen teljesítményben kb ilyen áron mit ajánlotok

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#100) Dyno válasza theboobaq (#98) üzenetére


Dyno
veterán

Hányszor kérdezed még meg ugyan azt?200W-t se fogyaszt a konfigod!4890-t is betehstz de korábban is leírtam, ha meg nem hiszel nekünk vegyél hx1000-t az hátha elég lesz...

(#99) zazahoho: Ebben ha midnen igaz CWT bél van, tehát ez normális minőség.

[ Szerkesztve ]

(#101) zazahoho válasza Dyno (#100) üzenetére


zazahoho
őstag

értem akkor nagyon kevertem a dolgokat ,lehet csak a csicsás ledes csatlakozok emlékeztetnek aurora tápra :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#102) andreijj


andreijj
tag

Üdv!
- Asus M2N-SLI alaplap
- AMD AM2 6000+ proci (alaporajelen)
- Asus x1950Pro 256Mb
- 2*1 GB 800 RAM
- 380W Cooler Master táp
- 250Gb vinyó

Vennék a mostani kari helyett egy Sapphire Radeon HD 4850 Dual 512MB VGA-t, a tápom bírni fogja?

(#103) theboobaq válasza Dyno (#100) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Bocsi csak ismerősöm is a nevemben kérdezett itt és úgylátszik ketten kérdeztük meg ugyanazt. Köszi a segítséget. :) akkor bátran megveszem.

(#104) vzsryl válasza andreijj (#102) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Mi a pontos típusa? Két féle 380-as CM táp van, és az erejük nem ugyanolyan.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#105) 14adam válasza andreijj (#102) üzenetére


14adam
addikt

Pont 300w-t képes leadni 12v-s ágon az a táp,tehát vinnie kell :K

Ha ez van

[ Szerkesztve ]

(#106) andreijj válasza vzsryl (#104) üzenetére


andreijj
tag

Cooler Master RS-380 PMSP

(#107) MMIX válasza zazahoho (#99) üzenetére


MMIX
addikt

(#108) sakal83 válasza Myth (#52) üzenetére


sakal83
addikt

Nem fogja bírni. Ki fog kapcsolni sokszor. Egy ilyen CF-hez Corsair tx650-es táp kell.

Nekem egy 4870x2 egy 700w.os fsp-t pukkantott el...

Fogyasztás

(#109) zazahoho válasza MMIX (#107) üzenetére


zazahoho
őstag

köszi
akkor ez ajánlott vagy felejtős kategória?
hasonló árban mi lenne jobb választás ?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#110) 14adam válasza sakal83 (#108) üzenetére


14adam
addikt

Fogja vinni. Ezeket az értékeket konnektor felől mérték. Ebből még vond ki a táp hatásfokát ami kb 15% vagy kicsit fölötte volt és egyből kevesebb lesz.

A 4870x2-d valószínüleg nem azért pukkant el mert rávolt kötve a 4870x2,talán 1 ágra volt kötve és valamiért nem kapcsolt le a védelem vagy nemtudom. Több száz oka lehet,hogy mi is pukkant el benne és miért,biztos nem azért mert túl volt terhelve.

De amúgy igen,jobb lenne egy erősebb táp,de ha nem futtat prime+furmarkot éjjel nappal akkor elég lesz több éven keresztül

zazahoho milyen géphez kell és mennyit szánsz rá? Az adyson belek legnagyobb baja az alulfeszelt 12v-s ág és nem éppen ajánlott

[ Szerkesztve ]

(#111) Dyno válasza MMIX (#107) üzenetére


Dyno
veterán

Ja igen lehette volna körültekintőbb is, akkor viszont felejtős a kicsike...

(#106) andreijj: Pontosa mennyi A van írva a 12V-os ágán az adattábláján?

[ Szerkesztve ]

(#112) vzsryl válasza andreijj (#106) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem lesz elég ez a táp. 12V-on mindössze 10A-t képes leadni, amit a HD4850 játék alatt egy maga benyelne, és akkor még a prociról nem is esett szó. A minősége jó ennek a tápnak, mert van benne védelem (Hipro bél), de sajnos nagyon gyenge. Cseréld le pl egy FSP APN-re vagy Chieftec CTG-re, esetleg Chieftec GPS "A"-ra (nagyon fontos, hogy csak 1db "A" legyen a végződése, pl GPS-400A).

(#108) sakal83: Az FSP régebbi 600W-nál erősebb tápjaiban erős spórolás volt, szóval betehető annak is az elpukkanás. Egyébként ha nem bírná a HD4890 CF-et a BS II, akkor a védelme le kell kapcsoljon, és nem pukkanhat el.

(#113) 14adam: A PMSP-nek egyetlen egy 12V-os ága van, ami 10A leadására képes.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#113) 14adam válasza vzsryl (#112) üzenetére


14adam
addikt

Nem a 15A-es ág megy a vga-nak? :U Fsp szokta felcserélni,hogy a második ág a cpué

[ Szerkesztve ]

(#114) zazahoho válasza 14adam (#110) üzenetére


zazahoho
őstag

sajna nincs még kialakult kép
a lényeg 1156 p55 lap talán 860-as proci vagy 760-as :U
gtx 460 vga most 1 db később 460-ból sli

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#115) andreijj válasza Dyno (#111) üzenetére


andreijj
tag

Leírom az egészet, mert annyira nem vagyok képben :)
Táblázat:
+3,3A +5V +12V -12V -5V +5VSB
20A 32A 16A 0.8A 0.3A 3A
Alatta pedig:
+5V&+3.3V SHALL NOT EXCEED 210W
+5V&+3.3V&+12V SHALL NOT EXCEED 330W
The max: TOTAL OUTPUT 350W

Ezek szerint a 12 es ágon mégse 10et ad le hanem 16 ot...akkor elbírja a 4850 et a 6000+al?

(#116) hardtechno92 válasza andreijj (#115) üzenetére


hardtechno92
tag

Szerintem necces, nekem is 4850 van, csak E6400 (alapon) néha 3,2 XD és egy Gigabyte 460W Superb tápom van. Szerintem egy hasonlóra ruházz be, vagy egy 400as chieftec-re :U

Meghirdetett termékeim más oldalakon is meg lehetnek hirdetve !!

(#117) chrisnagy13 válasza andreijj (#115) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Elég gyengus az a táp, elkélne egy csere. Nem javaslom, hogy rákösd. :N

(#118) Dyno válasza andreijj (#115) üzenetére


Dyno
veterán

Probáld ki valszeg elég lesz.
Ha mégse akkor találsz itt PH-n olcsón 400-as Delta tápot, avgy vegyél ujonnan FSP-350APN, avgy 400APN-t.

(#116) hardtechno92 : Szerintem egy hasonlóra ruházz be, vagy egy 400as chieftec-re

Legalább nevezd emg mert létezik egy pár négyszázas csiftek....
Továbbá nem a névlegesteljesítménnyel vana gond....

(#117) chrisnagy13 : Normális bele vana tápnak Hiprotól származik tehát baja nem lesz.Sőt játkok alatt elég lesz, Furmark+prime95 együttes futása alatt elfogyhat.

[ Szerkesztve ]

(#119) chrisnagy13 válasza Dyno (#118) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

"...Furmark+prime95 együttes futása alatt elfogyhat."

Magyarul nem ártana kicserélni... :U

Egyébként el fog az fogyni játék közben is.

[ Szerkesztve ]

(#120) Qru válasza chrisnagy13 (#119) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért azt megnézném, melyik játék terheli le még annyira a tápot mint a Prime95 + furmark együttese. ;)

Sztem is eldöcög a táp azzal a karival, de egy csere akkor is javallott mert erősen a határán teljesít majd így az a táp.

#nincsbennetarcsi

(#121) chrisnagy13 válasza Qru (#120) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Na de tápválasztásnál nem a lehető legnagyobb fogyasztást érdemes nézni? Mi értelme van annyira csúcsra járatni egy tápot?!

Az 1db 16A-es 12V-os ág "remek" partner lesz ahhoz a konfighoz. :D

(#122) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Evvel a táppal kapcsolatban lenne kérdésem[link] a teszt szerint kiváló minőségű mint a sesonic-oc általában. Mert a mostani corsairt lecserélném erre. Az ára sem vészes, persze mit mondunk nem vészesnek, egy 48000 forint azért nem semmi, de megéri. 5-év garanciás, és a konkurens enermaxnál jóval olcsóbb, és teljesítményben is párban vannak, vagy talán még jobb is. De az itten szakértők véleményét is szeretném megkérdezni, hogy a képek alapján, jó kondik vannak benne? a modulálhatósága nem hátrány, mert minden ágat moduláltak. Még egy részletes anandtech teszt ez angolul van legalább[link]. Szóval várom a tanácsokat véleményeket köszönöm. Konfig amihez kell egy 5970-es húzva és egy quad 9550 szintén húzva.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#123) maestro87 válasza lacibacsi (#88) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor majd én válaszolok, mert én pont 2 napja vettem egyet. :)
2db molex
3db sata
1db floppy
1db alaplapi 4 tűs (nem tudom, hogy hívják:))
1db alaplapi (az a hosszú) + hozzá ilyen 4 tűs kiegészítő (szintén nem tudom a nevüket)

A 2db molex egy ágon van, szóval elég rövid. Nekem a dvd-rom-om legfelül van (ATX ház), a winchesterem meg a floppy alatt 2-vel, és kellett hozzá egy 5cm-es hosszabbító, hogy elérjen a dvd-rom-ig. A floppy csatlakozója is szintén ezen az ágon van.
Én lehet, hogy azt fogom csinálni, hogy levágom a codegen tápomról a vezetékeket, meg a csatikat, és fabrikálok magam egy elosztót, mert nekem 800-1000Ft-ot nem ér meg egy ilyen. Vagy levágom az új FSP-ről és készítek belőle egy moduláris tápot, mert jelenleg 2 sata csatlakozó csak feleslegesen lóg ott. :DD Egyesek nem tudom miért dobnak ki rá több tíz ezret egy modulárisra, mikor maguk is elkészíthetnék. :D

(#124) maestro87


maestro87
őstag

Ez például mivel tud többet egy FSP400-60APN-nél?
Jó, hogy ventilátor nélkül van, de szerintem az nem ér meg 30 000 pluszt, hogy a gyártók betettek egy nagyobb, max. 5 000Ft-os hűtőbordát, és szép kékre lefestették.

És ahogy nézem még csak nem is moduláris.

(#125) sakal83 válasza 14adam (#110) üzenetére


sakal83
addikt

A tápom ment tönkre, nem a vga.

Azt írtam, hogy menni fog, de többször le fog állni.
Kicsit nézegessétek a 4870x2 topikot, hogy egy 500W-os táp elbírja-e..., én örültem volna a legjobban neki, ha elbírja, és nem kell vennem 26k-ért corsairt.

(#126) sakal83 válasza vzsryl (#112) üzenetére


sakal83
addikt

Igen, volt spórolás azokban az FSP tápokban, ami akkor derült ki, amikor már megvettem:), kb annyit, bírnak, mint az 500w-s társai.

Igen, én is ezt írtam, hogy kikapcsol többször majd, csak felkészítem, hogy bizony cserélnie kell, és számoljon rá összeget.

(#127) maestro87 válasza maestro87 (#123) üzenetére


maestro87
őstag

Tessék, itt lehet venni jó olcsón táp csatlakozót. Persze magadnak kell megcsinálni. :)
[link]
80Ft-ból kijön egy anya csatlakozó.

(#128) lacibacsi válasza maestro87 (#123) üzenetére


lacibacsi
addikt

Szia!

Ha két napja vetted, akkor elég autentikusnak tekinthetjük a hozzászólásod :D . Érdekes, hogy menet közben változtatnak a kiépítésen...

Nem tudom, hogy arra tudsz-e válaszolni, hogy kapható-e olyan átalakító, ami sata-ból csinál molex-et. Vagy létezik-e 2db sata-ról 1 db PCI-E- re átalakító? Mert nekem van 2 db IDE eszközöm, ami elvinné a két molex-et, viszont a VGA-mhoz egy olyan átalakítóm van, ami 2 db molex-ből csinál 1 db PCI-E-t.

Gondolom, hogy az nem túl jó megoldás, hogy a két molex csatlakozót Y-kábellel tovább bontom és erre az egy szálra teszem a VGA-t, meg a két IDE cuccost is, mert gyanítom, hogy az erősen terhelné a tápot... Vagy rosszul gondolom?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#129) Qru válasza chrisnagy13 (#121) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért írtam, hogy ettől függetlenül javalott cserélni de elindulni elindul és el menni is fog neki. Amíg nem vesz másikat működő képes lesz, de nem véletlenül írtam, hogy ez már eléggé a táp tudásának legfelső határát feszegeti.

Szóval nem kell azonnal tápot vennie ha pl most nincs rá lóvé csak pl köv hónapban. Addig el van ezzel is. Csak ne extrém, a valós felhasználsi körülményektől merőben eltérő körülmények között használja (Prime95 + Furmark).

To all:

Adott egy konfig, teszt kedvéért egy C0-ás i7 brutálisan fel lett fűtve (4GHz 1,36V + HT), a procihűtő (TRUE) passzivban ment és a felső tápos házban egyszer csak lekapcsolt a PSU.
Akkor a táp (TX650) hővédelme avatkozott közbe ugye? Mert ha megy a hűtőn a szélkerék akkor semmi gond.

#nincsbennetarcsi

(#130) Findzs


Findzs
addikt

eddig még csak egy db ilyen táppal volt dolgom az is működik kb. 1,5 éve hibátlanul

[link]

hipro 430w
stol tesztelte a kistestvérét a 350w -osat ott szépen szerepelt
tesztet kerestem a 430w -asról de nem találtam a neten sehol

nektek mi ma véleményetek erről a 430w -osról ?

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#131) maestro87 válasza lacibacsi (#128) üzenetére


maestro87
őstag

Szia!

Van egy kis probléma. :) Most néztem meg, és szerintem tök mindegy, hogy milyen elosztót veszel rá, mert sajnos a 3 sata csatlakozó is csak egy ágon jön ki, és úgy ágazik el. :((
Itt már csak az a kérdés, hogy egy ilyen vezeték hány ampert bír el.
De ha gondolod megterhelhetek itthon egy ilyen vezetéket (10 éves tápegységből kiszedve, hasonló keresztmetszettel), és megnézem hány ampernél kezd izzadni. :)
Most néztem meg ami nekem van az olyan 0,8mm-es átmérőjű az ónozott végénél. Ha valakinek van valami infója a mostani keresztmetszetekről azt én is megköszönném.

Egyébként a sata-s egy kicsit vastagabb (2,1 mm a külső szigeteléssel!!), a molex meg olyan 1,9 mm.

Az FSP tápra meg ez van írva:
+3.3V & +5V = 120 Watt max.
+12V1 & +12V2 = 336 Watt max.

12V1 = 17 Amper; 12V2 = 17 Amper

Gondolom a videókártya a 12V-ból szokott kajálni, tehát azt kell nézni. De mivel egy szálon jönnek ki a sata csatik is, akkor nem értem a 12V1 és 12V2 jelzést. Lehet, hogy az összes sata csati akkor 2x17 A-t bír?

ipon.hu-n nézz szét, ott vanak ilyen átalakítók is, egyébként nem tudom, hogy szokták megoldani, én csak a 4 éves gépemhez vettem a tápot, mert a codegen ventije meghalt, ezután jön majd csak az új gép.

[ Szerkesztve ]

(#132) Qru válasza lacibacsi (#128) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Toldjál bele nyugodtan sima Y elosztóval, jó lesz az.

#nincsbennetarcsi

(#133) lacibacsi válasza maestro87 (#131) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm a kimerítő választ.
Nem kérlek plusz munkára a terhelést illetően, már csak azért sem, mert ehhez a témához nem nagyon értek, tehát bármely mérés eredményéből nem hiszem, hogy tudnék megfelelő következtetést levonni.
Annyit azonban érzek, hogy egy ágra tenni (molex elosztóval) egy HDD-t, egy ODD-t és a 3850-es kártyát nem biztos, hogy jó ötlet.
Lehet, hogy SAGAII-t veszek inkább... azon van külön PCI-E csati és nincs gond az osztogatással.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#134) Findzs válasza lacibacsi (#133) üzenetére


Findzs
addikt

várd meg mit válaszolnak nekem a #130-ra

a 430w -os hipron van pci-e csati

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#135) Qru válasza lacibacsi (#133) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

HDD meg az ODD együtt kb 15W-ot eszik, szóval az nem tétel igazából. Nyugodtan kötheted 1 ágra is őket.

#nincsbennetarcsi

(#136) lacibacsi válasza Findzs (#134) üzenetére


lacibacsi
addikt

Megvárom, már ajánlották nekem is ezt a típust...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#137) Dyno válasza maestro87 (#124) üzenetére


Dyno
veterán

Olvassgass, nem csak abban térnek el hogy az passzív....

(#128) lacibacsi : Havernak egy 400-as PNF-en egy kábelkorbácsra van kötve átalakítóval egy GTX260, semmi baja immár 1,5éve.

(#129) Qru: Inkább a CPU hővédelme....

(#130) Findzs: Hasonlóan frankó mint a kistesó.

(#131) maestro87 : Az egyik ág külön a CPU-nak van, de sebaj tegnap írták le a kollégák....a másik azt se feletsd el hogy az alaplaptól is kapp kraftot a VGA azt meg az alaplapi csatin keresztül, és laptól függően hogy hanyas verzió a PCIE csatlakozó, pl. az 1.1-es 70W-t tud max adni a kártyának, egy 4850/8800gt szintű kártya furmark alatt vesz fel 120-130W-t, játékok alatt 100W körül beéri, tehát kár ezen agyalni, 30-50W-tól nem fog kikészűlni az a kábelkorbács.

(#133) lacibacsi: Qru leírta mit eszik, sajnálom hogy a Hipro melett döntenél, az APN helyett.....

[ Szerkesztve ]

(#138) hatter


hatter
tag

Olvasgatom itt a komcsikat és látom sokan bajban vannak itt a kábelátalakításokkal...Én nekem 350-APN-em van mostani és ezen se volt PCI-os VGA csati de ma láttam a boltban asszem jól, hogy a 400W-on már van egy 4Pines.
Én úgy tudom hogy ha leterheled az egyik 12V-os ágat és a másikon meg csak egy sata-ás vinyó van akkor az nem gond. Ja és igen egy izmosabb VGA kér szépen az alaplaptól is áramot szóval tényleg nem para az eset. Bár én is félek hogy egy 8800GT-ét elbírnék-e ha 2molex csatit kér el a működéshez.

(#139) maestro87 válasza Dyno (#137) üzenetére


maestro87
őstag

Na ezt nem tudtam, hogy az alaplaptól is kap táplálást. Akkor eltudna indulni külső táp nélkül is a vga, vagy a 6 pinesből kell még neki valamilyen más fesz is? (Ha már 70W-ot képes leadni az alaplap).
És akkor most melyik a 12V1 és a 12V2? Gondolom az egyik akkor a 24 pines alaplapi, a másik meg a sata-s vagy a molex? Meg a cpu az 5V-ból táplálkozik?

hatter: De az a 4 pines az alaplapra megy, nem? 24+4 pin.
Meg ez lenne a másik kérdésem, hogy nekem az alaplapomon van még egy hely annak a plusz 4 pines csatinak, az eddig se volt bekötve. A kérdés az, hogy miért, és mi lenne ha most bekötném?

[ Szerkesztve ]

(#140) 14adam válasza hatter (#138) üzenetére


14adam
addikt

"hogy a 400W-on már van egy 4Pines." attól,hogy van rajta 4pin-es attól azt még nem dughatja be a vga csatiba mert az a lapra való a procinak. Külföldön vannak 6pinnel rendelkező apn-ek és fekete színüek,csak nem hozták be ide... :U

12v-s ág is jóval a megengedett érték fölött kapcsol csak le(mármint a táp kapcsol le),Fsp mindig túl tervezi a 12v-s ág terhelhetőségét

[ Szerkesztve ]

(#141) hatter válasza 14adam (#140) üzenetére


hatter
tag

Igen tudom hogy van olyan is meg külön van egy a 20+4pinesnek is ami a lapé ez 2db és én láttam egy 3.-at is :) azmeg a VGA-é nemde?

(#142) maestro87 válasza 14adam (#140) üzenetére


maestro87
őstag

Besz@rás, nem hozzák be? Ugyanaz a típus, és mégis más? Már azon is csodálkoztam, hogy nem rég még 4 molex-szel voltak felszerelve, most meg lespórolták 2-re. Legalább akkor más típussal látnák el!

(#141) hatter: Nem a floppy-é? Én legalábbis arra kötöttem. :)

[ Szerkesztve ]

(#143) 14adam válasza hatter (#141) üzenetére


14adam
addikt

3-at biztos,hogy nem láthattál. 1db olyan amibe csak a 12v (sárga) és a föld megy (fekete). A másik meg sárga,piros,fekete,narancs színből ált ez a 20pin-es mellé,hogy 24-es legyen az első meg a proci csati. Vga-t 6 és 8pinnel szokták etetni

maestro87 6pin-es apn és fekete apn

[ Szerkesztve ]

(#144) hatter válasza maestro87 (#142) üzenetére


hatter
tag

Te figyumár milyen géped van? A szabadon lévő 4pines aljzat a lapon az a procit táplálná...és abba nincs benne a 4pines csatid???

(#145) hatter válasza maestro87 (#142) üzenetére


hatter
tag

Akkor biztos a flopié csak más csatlakozó fejről beszéltünk... :)

(#146) Dyno válasza maestro87 (#139) üzenetére


Dyno
veterán

(Ha már 70W-ot képes leadni az alaplap).

Nem alap ad le!Lap az nem táp....hanem a PCIE sínből tud felvenni amkártya, lap táplálja de a 24pines csati segítségével.
Ha PCIE 2.0-ás a lapod, akkor asszem 105W-t tud a VGA felvenni a PCIE sínből.
12V1 a CPU-é, kizárólag az ővé.
12V2 a többi csatlakozó mint a 12V2-ről kapja a kraftot.

Pánik keltés meg hagyjátok abba sok elégedett vevő van itt, akik 8800GT-nél nagyobb fogyasztású VGA-t is etettek róla.De ti se a keresőt nem használjátok, és még a PH-n lévő tesztet se olvassátok el.....

(#148) hatter: Van 4pines de az a sima periféria csatlakozó amit IDE-s HDD-kbe meg DVD írókba beledugsz, és ilyen a régi aGP-s VGA-kon van.

[ Szerkesztve ]

(#147) 14adam válasza hatter (#144) üzenetére


14adam
addikt

szerintem csak a 8pinesbe dugta bele a 4est és onnan hiányolja. De ha nincs bedugva az nempara

#146)hatter te a molexre gondolsz,az másfajta csatlakozó

[ Szerkesztve ]

(#148) hatter válasza 14adam (#143) üzenetére


hatter
tag

négy pines vga-ák is vannak úgy tudtam eddig, meg hat...nyolcas már nagyon brutál újjakon lehet :)

(#149) hatter válasza Dyno (#146) üzenetére


hatter
tag

Amit néztem 8800GT-ét arra 450W.os táp van ajánlva(de gondolom nem FSP) aztán ezért van egy kis kételyem hogy az én tápom mit működne vele de 14adam azt mondta menne , teszt

[ Szerkesztve ]

(#150) maestro87 válasza 14adam (#143) üzenetére


maestro87
őstag

Első link: Az a fekete színű a 6 pines? Ezek szerint akkor csak 12V kell a VGA-nak kívűlről?
0db molex? Akkor ígyis úgyis kell elosztó. (már akinek)
(#144) hatter: a 20+4 pinről beszélek. Van egy másik 4 pin is (3 fekete, 1 sárga), de az a a venti mellett van. Az lenne a CPU?

[ Szerkesztve ]

(#151) hatter válasza maestro87 (#150) üzenetére


hatter
tag

Igen a fekete a 6pines, igen az lenne a prockóé :)

[ Szerkesztve ]

(#152) lacibacsi válasza Dyno (#137) üzenetére


lacibacsi
addikt

"Qru leírta mit eszik, sajnálom hogy a Hipro melett döntenél, az APN helyett....."

Szia! Nem akarok én a Hipro mellett dönteni, csak attól tartok, hogy mostani Codegen 300W-os tápom is azért feküdt ki, mert egy ágon túl sok cucc volt rajta és nem akarok újra ugyanabba a hibába esni. A tápokkal eddig semmi gondom-dolgom nem volt, ezért nem vagyok jártas a témában, úgyhogy ezért a nagy óvatosságom. Nyilván a mai tápok jobban bírják, mint az én 2003-as Codegen-em és az APN-ről a csatik számát leszámítva csak jót hallottam. Hétfőre ígérik, hogy mehetek érte, addig talán már nem gondolom meg, magam, csak szeretném a dolgot alaposan körbejárni...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#153) 14adam válasza hatter (#151) üzenetére


14adam
addikt

Nem,az nem a procié hanem a vga. Hányszor mondjam még el?

(#150) maestro87 igen a fekete és 6pin tehát 6kábel megy benne az a vga-é. Van ott két molex és 3 sata csati még csak nincs lefotózva.
Nem inkább 2 sárga és 2 fekete megy benne? mert az a procié. A 20pin-es mellet a 4pin az sárga,piros,narancs,fekete színü

(#149) hatter bőven elég az apn ha nem akarsz átalakítózni vagy több kábel kell akkor sagaII 400w. Azokat az értékeket konnektorból mérték tehát a hatásfokot kikell még vonni ami 15% de ez táp függő,hogy mennyi a hatásfok

(#152) lacibacsi codegen inkább csak egy szép fémdoboz amiből kijönnek a kábelek, másra nemjó csak nézegetni. Apn tuti jó lesz :K

[ Szerkesztve ]

(#154) hatter válasza 14adam (#153) üzenetére


hatter
tag

"Van egy másik 4 pin is (3 fekete, 1 sárga), de az a a venti mellett van. Az lenne a CPU?" arra írtam hogy azé a procié 14adam...a fekete 6pin az VGA ja!

(#155) maestro87 válasza Dyno (#146) üzenetére


maestro87
őstag

Tudom, hogy az nem táp, nem is úgy értettem, csak rosszul értelmezted. Nem vagyok hülye, főleg, hogy elég közel áll a szakmámhoz az elektronika. Pontosabban ez a szakmám. :)
De akkor most melyik a 12V1? Az a 4 tűs különálló a venti mellett, vagy ami a 24 pinben benne van?

(#156) Dyno válasza hatter (#149) üzenetére


Dyno
veterán

Márkátlan tápok miatt?Első hsz.-t sem kell ám olvasni inkább osztod itt amit nem kéne....78W-t kjaált a tesztben a kártya.

Nézd emg az adatlapom egy ideig egy FSP-250HEN vitte a gépet emrt az Enermaxot kölcsön adtam egy Cimbinek.

(#152) lacibacsi:Codegenhez hasonlítod? :C Az veszélyes a gépedre egy FSP nem, az fSP a ráírt adatok kb 100-105%-t biztos hogy tudja is, van egy két jól siekrült példány ami 140%-t is kibír.
Codegened emg jó 40-50%-t tudja a ráírt értéknek és PONT

Elhiszem hogy nem volt eddig gondod a tápok miatt de ez még nem mentség arra hogy 20X-or emgkérdezd ugyan azt és ne olvasd el legalább az első hsz.-t ha már a keresőt nem tudod használni.

(#155) maestro87 : Nagyapámnak is ez a szakmája még is fogalma sincs már róla, ha kell kicserél kondit meg fet-t, de attól nem fogja ezt tudni mert van egy elektronikai végzettsége.

Rávan írva a táp oldalára hogy melyik ág melyiké, de amúgy ja amit a CPU-hoz dugsz be külön 4Pines csatit, az a CPU-é 12V1.

Mindenkinek aki parázik: Fentebb írtam hogy mivan egy PNF-el, amire haver egy GTX260-t kötött, és egy kábel korbácson van, mert ugye ott 4 molex van 2+2 külön korbácson, de ő egy korbácsra kötötte emrt figyelmetlen volt, azóta is úgy használja nem forró neki a kábel se semmi.
Azt is jó ha tudjátok hogy azért egy Codegen messze nem olyan nagy keresztmetszetű kábelekkel rendelkezik mint monjuk egy FSP, tehát már itt bukó hogy összehasolítsuk.

[ Szerkesztve ]

(#157) lacibacsi válasza 14adam (#153) üzenetére


lacibacsi
addikt

"codegen inkább csak egy szép fémdoboz amiből kijönnek a kábelek, másra nemjó csak nézegetni"

Ma már (hogy elmélyültem eme szakmai fórum bugyraiban) én is tudom, de hét éve csak annyi volt a cél, hogy vegyek házat, ami elbírt egy HDD-ODD-R9600pro kombót. Erre a célra nagyon megfelelt, csak aztán nőttek az igények (+HDD, R3850, erősebb proci, több memória...) és azzal már nem birkózott meg...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#158) lacibacsi válasza Dyno (#156) üzenetére


lacibacsi
addikt

Jó, majd meghúzom magam. Sajnos én nem születtem úgy, hogy mindent tudok és nem vagyok olyan okos sem, hogy megértsek mindent elsőre egy olyan témában, amihez nem értek, még akkor sem ha elolvastam (mert elolvastam többször) az első hozzászólást. Bocsánat kedves Dyno! Kérek engedélyt meghunyászkodni. Ja! És ha mégis lesz még kérdésem, akkor kérlek ugord át, ne fáraszd magad vele(m)...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#159) maestro87 válasza 14adam (#153) üzenetére


maestro87
őstag

Ja, tényleg 2 fekete 2 sárga, csak az egyik sárga fekete csíkos, ezért láttam feketének. :)

"codegen inkább csak egy szép fémdoboz amiből kijönnek a kábelek, másra nemjó csak nézegetni."
Mi?? Tudod milyen jó szabályozható labortápegységet lehet bele szerelni? Mellesleg még könyvtámasznak is jó! :DD

(#160) hatter válasza Dyno (#156) üzenetére


hatter
tag

Láttam de akkor mért ajánlják hozzá a 450W-at? Én csak örülnék neki ha gond nékül vinné...meg ez a vegyünk nagy tápot szindróma mi felénk nagyon nagy lárma és kicsit meghintett...mit osztok amit nemkéne?? elolvstam ez első oldalas hsz-eket

[ Szerkesztve ]

(#161) maestro87 válasza Dyno (#156) üzenetére


maestro87
őstag

Azért ne hasonlíts már engem a nagyapádhoz. :) Azért ő egy más korosztályba tartozik. De valószínű, hogy ő meg többet tud még most a csöves készülékekről, mint mi együttvéve. Egyébként megkérdezted már a nagyapádtól, hogy szerinte mi az a fémdoboz a sz.gép belsejében amibe bele megy a malac orrából a 230V? Még az is lehet, hogy kitalálja.

12V-ból táplálkozik a cpu is? Nem logikusabb lett volna ha a 3,3V-ból kajálna? Na mindegy, erre nem várok választ.

(#162) maestro87 válasza lacibacsi (#157) üzenetére


maestro87
őstag

Figyelj, elsőre szerintem mindenki codegennel kezdte (én is). Mert ugye kellett egy gép, amin megy az internet, és utána tudsz nézni a dolgoknak. A boltosok meg sajnos nem mondják, hogy ez nem jó, ne vedd meg. :((( Sőt nekem még hozzá értő ismerős mondta, hogy milyen gépet vegyek, de a tápról még ő sem tett említést.
Ha nem lenne sok vackom itthon, akkor még meg is venném a codegen tápot egy 500-ért. De sajnos már így sem férek. :)

(#163) hatter válasza maestro87 (#162) üzenetére


hatter
tag

"Egyébként megkérdezted már a nagyapádtól, hogy szerinte mi az a fémdoboz a sz.gép belsejében amibe bele megy a malac orrából a 230V? Még az is lehet, hogy kitalálja"
Ez egyértlemű hogy egy rutinos elektrós tudja mi a dörgés!

Hogy mért a 12V1-es ág a procié sztem olvass vissza és megtudod(de kilehet találni)! :)

(#164) Dyno válasza lacibacsi (#158) üzenetére


Dyno
veterán

Nem azt kértem hogy meghúzd magad, de nem hiába mondjuk azt amit, nem átverünk!It azzal van a gond hogy kérdezel, választ kapsz nem is egyet, de mégegyzser lefutjuk ugyan azt a kört, de egymás után többször is.Ha nem hiszel nekünk vegyél SAGA2-t, vagy jólesz a Hipro vagy Chieftec CTG400, ezek mind van elegendő csati.Sőt amivel baromi jól járnál az egy Chieftec GPS400A figyelj ara hogy csak A legyen a végén ne AA-101A, emrt az a régebbi gyengébb hangosabb gyengébb hatásfokú, tehát GPS400A.

(#160) hatter: A márkátlan tápok miatt amik a ráírt teljesítmény 50% jó ha etudják adni komolyabb fesz. ingadozás nélkül.

A nagytáp szindróma alaptalan, nézd emg a teszteket ahol az egész konfig normál használat meletti csúcs fogyasztási adatai vannak, konnektro felől, amit ugye szoroznunk kell 80%-ban átlagban(persze ez táp függő) a hatásfok miatt, tehát rájövünk hogy egy c2d vagy x2+ 4870/gtx260 bőven bíéri tápfelől 250W-al, de azt a táp tudja a 12V-os ágáról.

(#161) maestro87: 12V-ból igen, tudod 3,3V esetén nagyobb áramerőségre lenne szükség, főleg egy 150-200W-t kajáló CPU-nál, kicsit durva lenne hogy 75-80A is elkélne, 10-15A helyett, a 12V-os ággal szemben.

Ja tudja mi a gépben az a táp, neki is van számítógépe, korához képest jól kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#165) maestro87 válasza Dyno (#164) üzenetére


maestro87
őstag

Azt értem én, hogy nagyobb áramerősség, de így is kell lennie a lapon egy stabilizátornak, ami a 12V-ből csinál 1...1,5V-ot. Csak így a lapnak kell elbírnia egy részén 70-80A-t és nem a kábelnek. Lehet így rosszabb a hatásfoka a gépnek is mivel 2 stabilizátoron is keresztül kell folyni az áramnak. Bár nekem már az is hihetetlen teljesítmény, hogy a proci fel tud venni ennyi ampert venni. Láttam én már 1mm-es vezetéket felizzani, és nem folyt rajta ennyi amper, az biztos.
Ha engem kérdéztek, én a "tápba pakoltam volna" az 1,4V-ot is, rá meg egy nagy indítókábelt. :DD

Jah, igen, hogy ne csak OFF legyen: mivan akkor azzal a 20+4pines csatival? Miért nincs az én alaplapomra rádugva az a kiegészítő 4 pin?

(#166) Razermazer


Razermazer
őstag

Esetleg így a nagy szakmai tanácskozás közepette az én kérdésemre esetleg kaphatnék választ mert akkor úgy lépek[link] Köszöntem

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#167) 14adam válasza maestro87 (#165) üzenetére


14adam
addikt

feszstabilizálást az alaplapon található vrm-ek végzik : [link] De amúgy jah,durva

hát kösd rá aztán rálesz dugva :)) A proci csatit általába peg csatinak hívják a másikat meg csak 20+4-nek csak,hogy egy régi kérdésedre válaszoljak.

Razermazer szűrés az brutális azt írják,ez a legmegbízhatóbb teszt oldalak közé sorolható.Vezérlő ic is fasza,meg a nippon kondik is :K Fesz se ingadozik nagyon csak a 3,3v az ami kicsit jobban de az se vészes jóval a határértéken belül van. Nagyon baba táp :K

[ Szerkesztve ]

(#168) hatter válasza Razermazer (#166) üzenetére


hatter
tag

Azta! Mit akarsz te ezzel hajtani erőművet? :D Amúgy faxa meg 5év garival jó, ára borsos! :D

(#169) Findzs válasza Dyno (#137) üzenetére


Findzs
addikt

köszi :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#170) vzsryl válasza Razermazer (#166) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nagyon jó táp. Nagyon durván túl lehet terhelni, mert a védelme nem igazán akar közbe szólni. Ez járhat hátrányokkal is, mert nem kis teljesítménynél terhelődhet túl, viszont ahhoz szükség van egy brutális 3-4 kártyás, tuningolt rendszerre.
Ha tehetném, akkor most Én is SS tápot vennék, konkrétan a 400-as Fanless-t. Nincs szükség ventire úgy sem, mert nem terhelném le túlzottan, és a házam nagyon jól szellőzik. Ha valóban olyan konfigod van, mint ami az adatlapodon szerepel, akkor bőven elég lenne a 400-as Fanless, vagy ha a nagy számokra mész, akkor van 460-as és 560-as tesója.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#171) 14adam válasza vzsryl (#170) üzenetére


14adam
addikt

A mondata végén ez áll
" Konfig amihez kell egy 5970-es húzva és egy quad 9550 szintén húzva"
Azért ide már kevés lenne a 400w.

(#172) vzsryl válasza 14adam (#171) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tényleg, figyelmetlen voltam. Akkor már szükség lehet a 750-esre, mert az 5970 húzva elég szépen tud fogyasztani, főleg feszemelést követően.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#173) Razermazer


Razermazer
őstag

Mindenkinek köszönöm a tanácsot, így már bátran gyűjthetem rá a pénzt :DDD mivel hozatni kell sajna külföldről. De ha valaki tud egy helyet ahol lehet is kapni az megdobhat egy pm-el, eddig csak egy helyen találtam 3-4-nap szállítási idővel. :R Igen elfelejtettem átírni az adatlapom de most meg is teszem.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#174) maestro87 válasza 14adam (#167) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi a válaszokat mindenkitől!
Mindig tanul az ember valamit. :) De inkább nem dugom rá, csak majd ha már lesz egy új alaplap is, addig nem merek vele nagyon kísérletezni.
Egyébként a táp amit Razermazer belinkelt: 12V-on 62A! Szóval a nagy áramerősség nem lenne annyira problémás. Max. vagy 8 vezeték párhuzamosan. :D

(#175) hatter


hatter
tag

régebben valaki [linkelte] ezt az oldalt ha jól tudom a fogyasztásokkal kapcsolatban de én nem megyek el rajta, hogy kell ezt nézni? Ha ráviszem az egert egy karira a grafikonon mért lesz 100%on?

(#176) chrisnagy13 válasza hatter (#175) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Azért, mert akkor ahhoz a karihoz fogja viszonyítani a többit %-osan amire rámutattál az egérrel. De fölösleges rámenni, lehet számszerűen is látni a fogyasztást. :)

(#177) Qru válasza Dyno (#137) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, mert 85 fok körül volt csak, 102 foknál kapcsol le. Aktív hűtéssel 75 körül és gond nélkül pörgött a rendszer.

#nincsbennetarcsi

(#178) zsúrficsúr


zsúrficsúr
tag

Sziasztok!

Szerintetek megérné lecsérlnem az első gen. Saga-t egy Corsair CX400-ra? Halkabb lesz annyival, hogy vesződjek az FSP eladásával, meg ráfizessek pár ezrest?

Köszi

(#179) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik tápegységet lenne érdemes megvenni?
-Thermaltake Toughpower XT 575W
-FSP Everest 85+ 500W vagy 600w (amelyiket be lehet szerezni)
Gépem az adatlapomon...

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#180) Dealer20 válasza zsúrficsúr (#178) üzenetére


Dealer20
tag

Halkabbnak tuti halkabb lesz a mostani sagadban Yate Loon venti van 2200 Rpm-es ami nem egy halk ,Corsairben lévő Adda ventiket nagyon dicsérik,na meg jobb a cx400 hatásfoka is !!

[ Szerkesztve ]

(#181) zsúrficsúr válasza Dealer20 (#180) üzenetére


zsúrficsúr
tag

Ez eddig oké, de a kérdés az, hogy megéri-e váltani. Hogy jobb-e annyival?

Azért köszi a választ

(#182) Dealer20


Dealer20
tag

Hali!
A Chieftec gps-450aban levő [link] Yate Loon ventit lelehet e cserélni ilyen Scythera [link] ,vagyis halkabb lenne?
SY1225SL12H 1,600 rpm 33.00 dBA 88.11CFM DC12V 0.41 A

A mostani Yate Loon adatai:
D12SH-12 2200rpm cmf88.0 40dBA

(#183) Dealer20 válasza zsúrficsúr (#181) üzenetére


Dealer20
tag

Jónak jó a saga egytől tuti jobb ,szerintem simán megéri :)

(#184) fordfairlane válasza Razermazer (#173) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én az X-400 fanless-t venném meg, ha lehetne kapni. Egyébként itt ([link]) is csupa jót írnak az X-750 kistestvéréről.

Esetleg ha megosztanád, hogy honnan rendeled, és mik a tapasztalataid a rendeléssel és a szállítással kapcsolatban, miután megérkezik hozzád, azt megköszönném. Jöhet privátban is, ha úgy jobb neked. Nekem mondjuk fenntartásaim vannak a külföldről rendeléssel kapcsolatban,főként a gariztatás miatt, de ahogy elnézem, rá fogok kényszerülni, nálunk nem nagyon forgalmaznak Seasonic tápokat. Pár OEM Seasonic-ot az Iponnál lehet látni, retailt szinte sehol.

x gon' give it to ya

(#185) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Sziasztok vidikaris topikból küldtek át ide, 4 magos phenom, gtx460 alá ajánljatok nekem a lehető legolcsóbb még vállalható tápot, most egy hkc 430as van, azt mondták avval célozzam meg valamelyik közeli kukát de gyorsan, mielőtt tönkrevágja a gépemet. (Ezelőtt 360as Zalmannom volt, az nekem minőséginek tűnt, elég lehet e abból a 460as ez alá? Csak sajna az nem egy olcsó mulatság, tehát valószínűleg kiesik)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#186) chrisnagy13 válasza Lotusomega (#185) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

FSP 400-60APN

(#187) zsúrficsúr válasza Lotusomega (#185) üzenetére


zsúrficsúr
tag

1 hsz. Egy 400W-os ezek közül elég lesz (hacsak nem húzol extrém módon a cuccaidon). Talán FSP-t fogsz legolcsóbbat találni ezek közülük, de azért nézz körbe.

(#188) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Találtam egész jó árba Enermax cyclops 405w-osat, 12ért az elég jó vétel nem? Az elég lesz nekem a 460as meg a 4magos phenom alá?

Valamint ilyen Raptoxx-okat is találtam egész jó árban, azokról van már valami tapasztalat vagy vélemény, illetve Xilenceket láttam, ennyi amik szóba jöhettek így hirtelen, sima fsp nem kell mert az ronda, és még a kábelei sicnsenek beburkolva(hálózva).

Válaszokat köszi.

(#189) vzsryl válasza Lotusomega (#188) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezeket mind felejtsd el. Az Enermax Cyclops-ban nem Enermax bél van.
Ha 12k-t rászánnál, akkor Chieftec CTG-450-80P vagy CTG-500-80PB vagy ha annyira számít, hogy dizájnos legyen, akkor Corsair CX400.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#190) fordfairlane válasza Lotusomega (#188) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Cyclopsnak nem túl jó a sajtója, lehet, nem véletlenül:

[link]

x gon' give it to ya

(#191) Lotusomega válasza fordfairlane (#190) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Uhh, ezt nem is láttam még :F :F
Köszi hogy linkelted, akkor ez nagyon gáz, ez akkro felejtős, szerintem az a corsair lesz nayg valószínűséggel, csak ott meg kevésnek tűnik a 400w, és asszem az nem ledes, persze ez már csak csicsa. Igazából minőségi kék ledes 12 vagy 14centi ventis táp kellene 12 környékén, ami meghajta rendesen a gtx 460ast és a 4 magos phenomot kis tuningal.

Gondolom hogy feladtam a leckét, és nem is akarok ezen szenvedni nagyon, szóljatok nyugodtan ha túl sokat kérdezek :B

(lcpower, gigabyte felejtősek?)

[ Szerkesztve ]

(#192) 14adam válasza Lotusomega (#191) üzenetére


14adam
addikt

gigának nemjöttek ki mostanába termékei,a régiek meg már felejtősek
lc nagyon rossz

12cm-s venti van a corsairba. A cx 400 bőven viszi a gtx 460-ad mert csak 150w-t eszik maxon az a kártya

(#193) fordfairlane válasza Lotusomega (#191) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem vagyok annyira járatos az aktuális táptrendekben, de ha neked mindenképpen gyárilag kék ledes ventivel szerelt tápegység kell, az szerintem nagyon beszűkíti a kört.

x gon' give it to ya

(#194) chreepshow


chreepshow
csendes tag

Szerintetek egy 450W-os Deer táp elég ehhez a konfighoz?:AsusM4A785TD-V EVO, AMD Phenom ii x2 555BE, 2GB Kingston ddr3 1333mhz ram és egy HD4850 videókártya. Ebből a videókártyán kívűl minden megvan csak a kártya lenne az új. Ja meg a táp is megvan már. Az igazi kérdés akkor az, hogy ezek mellett elég lenne-e a videókártyához? :)) :DD

(#195) chrisnagy13 válasza chreepshow (#194) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

A 450W elég lenne, csak az a gond, hogy Deer van ráírva a tápra és pl. nem FSP. Veszélyes az a táp, védelem 0, minél előbb cseréld ki.

(#196) ilyennincs


ilyennincs
tag

Üdv.
A Be Quiet tápok mennyire csendesek? :)

(#197) vzsryl válasza ilyennincs (#196) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Típus függő, de a jelenleg újonnan kaphatóak közül az összes nagyon csendes.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#198) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!
Kérdeztem már korábban, hogy mit ajánlotok egy Core i5 760-hoz és egy HD 5870-hez végül egy FSP500-60APN-ben egyeztünk meg. A kábelek hosszúsága és a csatlakozók miatt szükség lenne egy átalakítóra és egy kis hosszabbítóra. Kinéztem egy ezressel drágábban a
CHIEFTEC GPS-500A-t amihez nem kéne egy átalakító vagy hosszabbító sem plusz ahogy elnézem +12V1 ágon 20 Ampert +12V2 ágon 25 Ampert képes leadni ellenben az FSP 18-18 Ampert tud. Nekem megérné csatlakozók tekintetében de hatásfoka vajon hozza az FSP szintjét?

(#199) vzsryl válasza Fejlesztő13 (#198) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Igen, hozza az FSP szintjét. De nagyon figyelj oda, hogy valóban GPS-500A legyen, és ne GPS-500AB-A. Régi GPS-ek hatásfoka 75% körül van, hangosak és gyenge a 12V-os águk. Ez az új "A" széria viszont 80% fölötti hatásfokkal rendelkezik, halk és a 12V-os águk jóval erősebb.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#200) Fejlesztő13 válasza vzsryl (#199) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Kösz a gyors, késői válasz! Akkor bátran választom a CHIEFTEC-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.