Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Nejo45 válasza Qru (#850) üzenetére


Nejo45
csendes tag

Hááát ram problémán dolgozom még :) Háát 20-30 ropi körül de inkább 20hez legyen közelebb. Felsőtápos kellene. Nem szükséges moduláris, annyi a kérdésem mekkora táp kell elbírja a konfigomat?

(#852) szumo


szumo
senior tag

Üdv!

Skacok mit tudtok LC Power LC420H-12 erről a modelről?
Milyen béléssel áldotta meg a balsors?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#853) kpal


kpal
veterán

Erröl az FSP400APN ver2.3 -röl mi a véleménytek ?

(#854) szumo válasza kpal (#853) üzenetére


szumo
senior tag

JÓ!
Bővebben, a kategóriájában kimagasló ár érték arány, csak némi kompromisszum-ot kell kötni a csatlakozók miatt.
De Én SZVSZ egy jó tápnak tartom.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#855) ittakary válasza ittakary (#818) üzenetére


ittakary
nagyúr

Azt vettem még észre, hogy van 80P és 80PB típusú is

Különbség? 500ftal drágább a sima P-s

(#856) Qru válasza Nejo45 (#851) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

500-600W körüli táp bőven elég lenne. FSP, Enermax...

#nincsbennetarcsi

(#857) kpal válasza szumo (#854) üzenetére


kpal
veterán

Csak ez a verzó igényesebbnek tünik mint amit a mi régiónkba hoznak .

(#858) 14adam válasza ittakary (#855) üzenetére


14adam
addikt

sima p az dobozos és van hozzá tápkábel. A pb meg oem.

(#846) Tomate chifi ctg vagy gps A? fsp apn/ghn/sagaII?

(#851) Nejo45 chieftec cft 600 14C (csak c legyen a végződés és ne cs) A tuningot is bőven viszi

(#852) szumo a kicsi lc powerek kukába valóak. A 850-től felfele már elég jó belsővel vannak megáldva.

(#853) kpal nincs rajt sok kábel de viszont ebben az árban a legjobb és leghalkabb (corsaircx400-nál halkabb)

(#859) ittakary válasza 14adam (#858) üzenetére


ittakary
nagyúr

köszönöm

(#860) szumo válasza 14adam (#858) üzenetére


szumo
senior tag

Beszéltem is a srácal, hogy egy FSP 400apn-re cserélje ki, mihelyt csak lehet.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#861) kpal válasza 14adam (#858) üzenetére


kpal
veterán

Te nem tudod honnan lehetne feketét vadászni ?

(#862) Qru


Qru
MODERÁTOR

Az új CX szériának (430,500,600-as) milyen bele van, nem tudjátok?

#nincsbennetarcsi

(#863) sakal83 válasza Nejo45 (#849) üzenetére


sakal83
addikt

Corsair tx650. ez bőven elbírja + 5év gari

(#864) 14adam válasza kpal (#861) üzenetére


14adam
addikt

feketét mo-n nem forgalmaznak. Csak külföldön volt,talán az Eu-n kívül

Qru a 430-as az cwt beles de kevesebbet bír leadni 12v-n mint a cx 400

(#865) MMIX válasza kpal (#861) üzenetére


MMIX
addikt

A Be quiet! Pure Power L7 Fekete és FSP APN beles.

(#866) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!
Ajánlanátok tápot a köv. rendszerhez?
ATI 555 BE+max. 3 vinyó (abból 2 mindig megy)+4gb mem+5770 körüli kari+1 dvd+2-3 venti
hang hosszabb távon is halk legyen...olyan 10-13k körül keresgélek

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#867) vzsryl válasza ballington (#866) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

FSP SAGA II 400W vagy Chieftec CTG szériából valamelyik.

"ATI 555 BE"
AMD-re gondoltál sztem. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#868) ballington válasza ballington (#866) üzenetére


ballington
addikt

450-500 körülire gondoltam, nem mostanában szeretnék tápot cserélni.
nem kell moduláris, ház tetejére megy.
amiket kinéztem: FSP 400-60APN, Chifi CTG-500 80P, Chifi GPS 500A, Corsair CX400

ezekből melyik lenne olyan, ami hosszabb távora is jó és halk is?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#869) ballington válasza vzsryl (#867) üzenetére


ballington
addikt

ja igen, amd :R

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#870) vzsryl válasza ballington (#868) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A két Chieftec, főleg a CTG-t ajánlom.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#871) lvb


lvb
aktív tag

Csak egy kérdés: Kapható ma Magyarországon megbízható gyártótól 300W körüli 80+ gold (esetleg silver) ATX-es táp?

(#872) vzsryl válasza lvb (#871) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem.

Esetleg ha neked ez 300W körülinek számít: [link]

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#873) Dyno válasza 14adam (#864) üzenetére


Dyno
veterán

Qru a 430-as az cwt beles de kevesebbet bír leadni 12v-n mint a cx 400

Csak papíron OEM speckók alapján ugyan annyit tudnak azaz 27A-t.....

(#870) vzsryl: Új GPS-ek jóval erősebbek.

(#861) kpal: Mért nem veszel SAGA2 400W-t ugyan az mint az APN, csak fehér harisnyázott a 24pines kábel és több csatija van.Ilyen APN-t tuti nem fogsz találni otthon.

[ Szerkesztve ]

(#874) kpal válasza Dyno (#873) üzenetére


kpal
veterán

A SAGA mennyibe kerül ? Az is 80+-os ?

[ Szerkesztve ]

(#875) vzsryl válasza Dyno (#873) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azt tudom, de így is biztosan sokáig elég lesz, továbbá elvileg a CTG halkabb, mert erről az új GPS-ről már írta ebben a topicban valaki, hogy nem tartozik a kifejezetten halk tápok közé.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#876) ittakary


ittakary
nagyúr

Ma délután vettem egy Chieftech CTG-450-80P tápot. Sokat gondolkoztam, hogy a 450-80P-t vagy az 500-80PB-t vegyem, mert árkülönbség szinte nincs is közöttük. Végül az előbbi mellett döntöttem, viszont amikor hazaértem, akkor vettem észre, hogy az 500-asnál van egy csatlakozó "8 pin CPU" névvel, ami nincs rajta az enyémen.

Mire való ez? Láttam róla netes képeket, de funkciójára még nem jöttem rá :)

(#877) 14adam válasza ittakary (#876) üzenetére


14adam
addikt

Az új lapokon 8pin-es cpu csatlakozó van nem 4. Ez az egyenletesebb 12-es ág elosztásért van. Kevésbé melegszenek a kábelek és a csatlakozó és a kábelek nincsenek annyira terhelve mint a 4pinnél. De igazából csak nagyon magas tuningnál van előnye mert a vízhűtéssel és a ventilátorokkal nemlehet annyira tuningolni,hogy észre vedd ezt a különbséget. Folyékony hidrogén vagy mi meg szárazjeges tuningnál már jól jön a 8pin

(#878) vzsryl válasza 14adam (#877) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem az újabb lapoknál, hanem az erősebb, kicsit magasabb kategóriás lapoknál. Még mindig rengeteg olyan alsó, alsó-közép kategóriás lap van és jön ki a gyárakból, amiken csak 1db 4pines CPU csatlakozó hely van. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#879) Dav123


Dav123
tag

Sziasztok!

Van egy jó pár éves tápom, szerintetek egy mai közép/felső közép kategóriás gépet elbír?
A mostani tápom: Sinan ATX SL500 ( 500W )
Én kételkedek benne, így hát utána néztem melyiket is tudnám megvenni a jó tápok közül. Erre a termékre jutottam: CORSAIR CX400W

Ja és a konfig: - Asrock 880G Extreme 3
- AMD Phenom II X2 555 Black Edition ( húzni szeretném és négy magosítás )
- RAM még bizonytalan, de valószínűleg 2 GB, majd idővel négy és 1600MHz
- HD 5770, de megvárom a hatos szériát hátha megfizethető lesz.. :)

Az még érdekelne hogy bírná-e a táp a két VGA-t, netán hármat? ( bár kétlem hogy hármat raknék a gépbe. :D )

(#880) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

hali!

Van értelme TX650-es Corsair helyett TX850-est vennem, ha CF rendszert akarok építeni?

1x Phenom II X4 965 (140W TDP)
2x HD 5870 1GB (2x188W TDP)
2x 2gb ddr3
2x hdd
1x odd
1x pci hangkártya
1x pci-e tuner kártya
4x 12cm-es venti

A procit biztos, a kártyákat valószínűleg nem alapon használnám.

TX650-nek nagyon jó ára van most (20k), viszonylag gyorsan kell döntenem, mert ugyan még csak egy kártya van a gépben, de a mostani "csoda" chieftec tápomra (GPS-550AB-A, 360w 12v-on RULZ!!) nem mernék ráereszteni egy Prime95 + Furmark kombót, nem is beszélve a hatásfokról + a feszingadozásról.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#881) 3.Aragorn válasza Motion_Blur (#880) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha csak nem akarod magad túlbiztosítani, véleményem szerint fölösleges. Tudomásom szerint a 2 videókártya CF-ben nem fog 2x annyit fogyasztani.

Kollégák, rosszul mondom? :)

Nem személyeskedő megjegyzés, nehogy megsértődj:
Szvsz ha ennyi pénzed van gépre, + 10 ezer Ft nem fog számítani. :N
Emellett nem értem, hogy miért van szükség ilyen grafikus teljesítményre. Ebből a kártyából egy is elvisz fullon szerintem minden játékot, grafikus alkalmazást, így hacsak nem a NASA Mars-programjának leszállóegységéhez tervezel 3D-s szimulátorprogramot, CF-be rakni 2 ilyen kártyát ma még fölösleges. Azt a pénzt küldd el inkább magyar csillagászok, űrkutatók részére, biztos hasznát vennék. :K
Vagy csak én vagyok lemaradva a fejlődésről?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#882) 3.Aragorn válasza Dav123 (#879) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A Sinan tápokat nem ismerem.
A cx400-as kiváló táp, simán vinné a dolgaidat, de ha több VGA-t akarsz a gépedbe, én inkább a vx 450-et javasolnám. Attól is függ persze, hogy milyen kártyákról lenne szó. 3 vga-t már én sem eresztenék rá a 450-es Corsairre nyugodt szívvel...

Nem minden vándorút céltalan...

(#883) 3.Aragorn válasza kpal (#874) üzenetére


3.Aragorn
addikt

11-13 körül vesztegetik.[link]

Nem minden vándorút céltalan...

(#884) 3.Aragorn válasza ballington (#868) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A corsair és az FSP is nagyon jó.

Nem minden vándorút céltalan...

(#885) 14adam válasza Motion_Blur (#880) üzenetére


14adam
addikt

Corsair tx 650-et vedd. Bőven viszi. 1db 12-es ága van ezért több gpu-s rendszerekhez nagyon jó.

3.Aragorn máskor inkább egybe írd a hozzászólásaid mert szólnak a moderátorok érte,de mondjuk nagy része közülük is így ír

[ Szerkesztve ]

(#886) Dyno válasza Dav123 (#879) üzenetére


Dyno
veterán

Corsair helyett, Chieftec CTG500-80p, vagy Chieftec GPS500A, de itt figyelj hogy a típusban csak egy A betűjele, nehogy AA-101A legyen.

(#882) 3.Aragorn : VX450 nem éri meg az árát, tényleg picit lemaradtál az uccső 100-200hsz.-t olvasd végig, Corsair VX450-nél sokkal jobb alternatívák vannak amik ugyan úgy halkak.

[ Szerkesztve ]

(#887) Motion_Blur válasza 3.Aragorn (#881) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi, közben találtam egy PH!-s tesztet is, és ott is lazán viszik a 600-as tápok a 2 (de még a 3) GPU-t is.

Haveromnak ugyanolyan kártyája van, mint nekem. És ő valszeg cserél majd 480GTX-re. Ebben az esetben átveszem a kártyáját. Persze előtte kitesztelem, hogy mennyit hoz a CF.

"Ebből a kártyából egy is elvisz fullon szerintem minden játékot,"

Sajnos ez nem igaz :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#888) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok.
Azt ahllottam, hogy a Corsair tápcsaolád jelenlegi HX650-es tagja már nem Seasonic belsőre épül, ennek ellenére nagyon jó táp, és 12V-os ágai sincsenek külön szedve, ami állítólag megint jó, azt hogy miért sajnos nem értem :DD na mind1.
Tudna esetleg vki felvilágosítást nyújtani ezekről a tápocskákról? Mert úgy néz ki ilyen lesz majd okt közepe körül.

előre is hálás köszönetem :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#889) vzsryl válasza GrooveHero (#888) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

De, Seasonic beles. Itt a PH-s teszt a HX650-ről. Milyen tápról szeretnél még információt? Többes számban kérdezted ("tápocskákról").

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#890) GrooveHero válasza vzsryl (#889) üzenetére


GrooveHero
addikt

a tesztet olvastam, igazából nem tudom miért írtam tápocskákat :DD francsetudja :DD na mind1, én meg úgy tudom, hogy a legújabbak már nem Seasonic belsővel jönnek, holott a tesztben még tényleg így írják. nem tudom, remélem nem lesz vele gond

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#891) vzsryl válasza GrooveHero (#890) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én a TX650-ről olvastam olyat, hogy már CWT belsővel jönnek, és láttam is képet az SS és CWT beles példányok címkéiről is. A CWT beles erősebb 12V-on.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#892) GrooveHero válasza vzsryl (#891) üzenetére


GrooveHero
addikt

és aza CWT az mijaz? az jó?
Remélem nem kell majdcsalódnom ebben a kis corsairban...há csaknem :DD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#893) Blase19 válasza GrooveHero (#892) üzenetére


Blase19
tag

Én úgytudom channel well tech (CWT). ha elolvasod az első kommentet láthatod milyen típusoknak van ilyen belsője. A többiek jobban értenek hozzá majd megmondják mennyire minőségi ez a bélés. :)

(#894) vzsryl válasza GrooveHero (#892) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Igen, nagyon jó.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#895) GrooveHero válasza vzsryl (#894) üzenetére


GrooveHero
addikt

Rendicsek, köszi az infót min2töknek.
És esetleg tudtok vmit az Enermax nagyágyújáról, a modu 87+-ról? gondolom a teljesítmény most mind1

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#896) Vulpio


Vulpio
csendes tag

Üdv.
amd 955 BE + XFX HD5770 alsó tápos konfighoz kinéztem egy chicony hipro 580w-os tápot, de nem tudom elég hosszú kábelezéssel rendelkezik-e egy alsó tápos házhoz.

[ Szerkesztve ]

(#897) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok! Sürgős választ szeretnék kérni tápválasztási ügyben....

A konfig amire kellene: e8500@4,4ghz + 4gb ocz reaper hpc + 4890 vapor-x (húzva) + 4850 oc (húzva)... (Később pedig egy 4890+4870x2 (ezek is húzva lennének) kombóval?)

A két tápegység pedig:

OCZ GameXStream 700W (1év gar) 20k körül
vagy
Seasonic S12 Energy+ 650W 15k-ért?

Battletag: Myth#1775

(#898) 14adam válasza GrooveHero (#895) üzenetére


14adam
addikt

a piacon kapható leghalkabb tápok között van. Brutálisan magas hatásfok és magas ár nagyon nagy minőség a főbb jellemző :) Enermax belsős tehát nem is kell sorolnom,a legjobb a piacon.

(#896) Vulpio 580-as táp tök felesleges. 300-as minőségi is vinné amúgy. De Fsp 400-at ajánlanék abból is a sagaII-t mert hosszabb a kábele mint az apn-nek. Chifi ctg-t se ajánlanék mert rövid a kábele és csak az 500-asnak van jó hosszú. De ha szereted,hogy sok tartalék legyen a tápba és tuningolsz is és később erősebb kártyát akarsz akkor jó választás lehet. Illetve corsair cx 400,nagyon hosszú kábelek és halk (sagaII halkabb de ezt is épp, hogy hallani)

#897) Myth nyílván valami egy ágat táp kéne neked mert cfx meg húzás... :U Az ocz-nek az ágai 4 fele vannak szedve,áganként 18A. Megbízható fsp belsős tehát biztos,hogy kicsit később kapcsolna le egy túlterhelt ág. 680w-ot a kombinált terhelhetőség.

A seasonicnak is 4 fele van szedve a kábele. Neki is 4*18A-es terhelhetősége van, kombináltan 51A. CSak egy 4870x2 rendszer kompletten 350-400w-t eszik,erre még rájönne a 4890 az + 190w és már 600w-nél járunk durván. ocz-nek vinnie kéne. Ha 4890+4850 maradna oda mindenképp a seasonicot venném de mivel később cfx lesz ezért jobb lenne a combosabb táp

[ Szerkesztve ]

(#899) MMIX válasza 14adam (#898) üzenetére


MMIX
addikt

"De Fsp 400-at ajánlanék abból is a sagaII-t mert hosszabb a kábele mint az apn-nek."

A SagaII kábelei a rövidebbek. Felső tápos házba ajánlott.
Fő alaplapi kötege 40 cm hosszú, a kiegészítő 12 voltos (aminek csak 4 tűje van), illetve a PCI Express hattűse még 10 centméterrel rövidebb vezetékezést kapott, (30cm)
APN 400W Itt a fő alaplapi köteg és a kiegészítő négytűs is 50 centiméteres „zsinórokon” lóg.
Minusz PCI-e csati. [link]

[ Szerkesztve ]

(#900) 14adam válasza MMIX (#899) üzenetére


14adam
addikt

jogos. Még jó,hogy itt vagytok és szóltok. Mostanába nem tudom mivan velem,mindig keverem a tápokat :((( sajnos ez ezen a héten nem az első :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.