Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Vulpio válasza MMIX (#899) üzenetére


Vulpio
csendes tag

és mi a helyzet a CHIEFTEC GPS-450A-val , ez elég hosszú zsinórokon lóg?

(#902) 14adam válasza Vulpio (#901) üzenetére


14adam
addikt

elég lesz. legalábbis ezt írták múltkor,hogy pont jó lett

[ Szerkesztve ]

(#903) MMIX válasza Vulpio (#901) üzenetére


MMIX
addikt

CHIEFTEC GPS-450A

+3.3V 24A
+5V 18A
+12V1 20A
+12V2 20A
-12V 0.3A
+5VSB 2.5A

1x 20/24-pin ATX
1X 8 (4+4) PIN EPS
6X SERIAL ATA
4x MOLEX
1x FLOP
1X PCI EXPRESS 6pin

1x 20/24pin 50cm
1x 8 (4+4)pin 50cm
1x 2xmolex + 1x flop 50+15+15cm
1x 2xmolex 50+15cm
1x 1x PCI-E 6pin 50cm
2x 3x SATA 50+15+15cm

(#904) 3.Aragorn válasza 14adam (#885) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Általában igyekszem egybe írni őket, ezúttal lusta voltam, bocsánat...

Igazad van Dyno, nem néztem meg, hogy most mennyibe kerül a 450-es. Mindenesetre a gépemből nem fogom kidobni, ha már ilyenem van. :DDD

Motion_Blur: Kérlek mondd el, mi az amihez az is kevés!

Nem minden vándorút céltalan...

(#905) Motion_Blur válasza 3.Aragorn (#904) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Motion_Blur: Kérlek mondd el, mi az amihez az is kevés!"

pl: WRC 2010, és sok esetben az F1 2010-et is megfingatja (ezen kívül amikkel keveset játszok, de tegnap néztem: Crysis, Metro 2033)

(hozzá kell tenni, hogy nálam nem 25 fps a játszhatóság határa...)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#906) 3.Aragorn válasza Motion_Blur (#905) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Aha, érdekes. Ezek közül én még csak a Crysis-szel játszottam, de full grafikán futott az is. Adatlapomon láthatod, hogy viszonylag egyszerű gépem van...
Fps-es dolgokat meg nem szoktam nézegetni, számolgatni. Ha jól fut, jól fut, ha meg nem akkor nem. Kb eddig érdekel a dolog.

Szóval csak azért csodálkoztam, mert az én kártyám csak középkategóriás és így is mindenben kiszolgált. Meg vagyok vele elégedve. A tiéd pedig sokkal újabb, jobb és nem értettem, mihez kellhet még annál is erősebb vas. Na mind1. Nem akarom szétOFFolni a topicot...

Nem minden vándorút céltalan...

(#907) reset válasza Vulpio (#901) üzenetére


reset
senior tag

(#908) Neos


Neos
csendes tag

Üdv!

Tápot szeretnék venni az alábbi konfighoz:
- i7 860
-ASUS P7P55D
-KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 Blu XMP KIT
-Radeon HD 5870 1 GB GDDR5

3 között vacillálok: COOLERMASTER RS-650-ACAAE3-EU, Corsair vx 550 és Corsair tx 650.
Ami benne lesz még a gépbe +4 giga memória, 2 hdd, 1 optikai, 4 házventilátor, TVtuner, 2 neon. Processzor húzva lesz. Azt is beleszámolom, hogy későbbiekben ha VGAt cserélek lehet annyit eszik majd mint most egy gtx480....:D
Szóval szerintetek elég így a Corsair vx 550? Vagy érdemesebb inkább nagyobbat venni?

[ Szerkesztve ]

(#909) Dyno válasza Neos (#908) üzenetére


Dyno
veterán

Bőven elég a VX550-en is.

(#910) vzsryl válasza Neos (#908) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Az egész gép max 300W-ot eszik, esetleg kicsit komolyabb tuninggal 350W-ot. A Corsair VX550 is bőven elég hozzá. Ez a CM táp nagyon felejtős, gagyi Seventeam beles.
Esetleg a csúcs kategóriás VGA-k tudnak annyit enni, mint egy GTX480, de a csíkszélesség csökkenése miatt egyre kevesebbet esznek a csúcskártyák. A HD5970 is bő 100W-al kevesebbet fogyaszt a HD4870x2-nél, és a GTX480 sem eszik többet a GTX295-nél. A köv. generációs HD6870 (az 1 magos) várhatóan kb. GTX480 szinten lesz, de fogyasztásban tartja a HD5870 szintjét. Legalábbis ez a cél most az AMD-nél. Aztán jövőre majd jön a 28nm, és akkor drasztikusan csökkenhetnek a fogyasztások.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#911) Neos válasza vzsryl (#910) üzenetére


Neos
csendes tag

Rendben, köszi mindenkinek.:)

(#912) Dav123 válasza Dyno (#886) üzenetére


Dav123
tag

Esetleg a Super-Flower márka? Ahogy látom nem sok infó van a tápokról, gondolom azért mert nem igazán forgalmazzák idehaza. Pedig elég jónak néz ki 80+, harisnya, 14 cm venti. Ja és árban se pofátlanul drága.

Pontosabban erre gondolok: [link]

(#913) Fornax


Fornax
tag

sziasztok!

most építek új rendszert, és már csak a táp hiányzik a sorból. a tervezett config: Asrock 890GX EXTREME3 sAM3, AMD Phenom II x4 955BE, 2x2g 1600as OCZ ram, 3 HDD, 1 DVD-RW, és egy régebbi típusú ati x1700 pro videókártya ami a régi gépből maradt. tervek között szerepel kis tuning, meg majd egy jobb videókártya, szóval nem passzentosra szeretném a tápot, ami pont elég. FSP 500W bluestormra gondoltam, de azt írják hogy 20+4 PINes, viszont a fennt említett laphoz 24+8as kellene. kb 20ezret szeretnék rá költeni, max pár ezressel többet.

[ Szerkesztve ]

LG 42LF652V

(#914) vzsryl válasza Fornax (#913) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

20k körül jelenleg a Cooler Master Silent Pro 500W a legjobb vétel. De a gépedhez jelenleg egy 300W-os is bőven elég lenne. Később ha beletennél pl HD48xx-et vagy HD58xx-et, akkor azoknak is elég lenne bőven az 500-as CM.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#915) Fornax válasza vzsryl (#914) üzenetére


Fornax
tag

szia! tehát akkor ha a laphoz 24+8 kellene, akkor ennek a cooler masternek a CPU 4+4, alaplap 20+4 pont megfelelő? bocs, teljesen nem értek ezekhez, kb 5 éve vettem utoljára gépet, azt se én álítottam össze. és zárásnak még 1 naív kérdés: ez a táp moduláris, adnak hozzá kábeleket? csak hogy biztosra menjek :DDD

LG 42LF652V

(#916) vzsryl válasza Fornax (#915) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

A 20+4-es egymás mellé rakva a 24-es, ami mehet is a helyére a lapon. A 4x4-essel is ugyanez a helyzet, de ha pl csak 1db 4-eset dugnál a lapra, akkor az is elég lenne addig, amíg nem tuningolnád a procit. :)
Igen, moduláris, és természetesen adnak hozzá kábeleket, nem is keveset. :K

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#917) Fornax válasza vzsryl (#916) üzenetére


Fornax
tag

azt hiszem akkor meg is van a nyertes. köszi a segítségedet!

LG 42LF652V

(#918) golax


golax
tag

Sinan SPS SL-500A

Nem találom se az ajánlott se a nem ajánlott listában.

köszi a véleményeket :) :R

[ Szerkesztve ]

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#919) MMIX válasza golax (#918) üzenetére


MMIX
addikt

Gagyi Solytech(DEER) beles nagy valószínűséggel. A nem ajánlott tápok listája kilométer hosszú lenne, ha mindet összegyűjtené valaki.

(#920) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem h van egy Gigabyte SuperB 460W-os tápom, amit ha a gép felső részébe rakok akkor ugyebár a 12 cm-s venti lentről szívja kifelé a levegőt és nézegettem új házakat, de ezekben már alul van a tápnak a hely, az megoldható h fejjel lefelé teszem be a tápot, vagy ez teljesen megoldhatatlan, megoldás egy új táp lenne csak? igazából ezt most 2 hónapos tehát ha csere lenne akkor azt nem szívesen cserélném le.
Úgyhogy van megoldás erre a gondra?

Matthew 24:42

(#921) Dyno válasza Dav123 (#912) üzenetére


Dyno
veterán

Felejtős.Ezen az áron inkább Chieftec GSP-450A.

(#922) Blase19


Blase19
tag

sziasztok! :)
Nem akarok 5870 cfx rendszert építeni, csak úgy kíváncsiságból kérdezném, hogy a corsair vx550 elvinne-e egy ilyen rendszert? (i7 860,5870cfx,a többi nem számít) 492W egy darab +12V-os ágon. Köszi megint a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#923) 14adam válasza Blase19 (#922) üzenetére


14adam
addikt

Hello. Vinni fogja,még proci tuning is mehet

(#924) Blase19 válasza 14adam (#923) üzenetére


Blase19
tag

Köszi a gyors választ! :C :R

(#925) Dav123 válasza Dyno (#921) üzenetére


Dav123
tag

Rendben ha ennyire megéri akkor maradok a Chieftec márkánál. :) Viszont 14 körül már 500-asat lehet kapni, szóval melyik széria a "jobb"? 1. CHIEFTEC GPS-500A 500W 2. CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX.

(#926) Dyno válasza Dav123 (#925) üzenetére


Dyno
veterán

GPS-500A erősebb, de figylj jól oda vásárlásnál, nehogy 500AB_A-t kapj!

(#927) Dav123 válasza Dyno (#926) üzenetére


Dav123
tag

Online rendelem, valószínűleg iPon. [link] Csak nem küldenek helyette másik fajtát..

(#928) rvn_10


rvn_10
senior tag

Hello! FPS 300W-os táp elég-e egy Giga G31-es laphoz, 2 giga ramohoz, Egy Intel E2200-as procihoz egy winchesterhez meg egy dvd íróhoz?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#929) Dyno válasza rvn_10 (#928) üzenetére


Dyno
veterán

Bőven elegendő hozzá.Tuning is belefér.

(#930) AAntii


AAntii
őstag

Jelenleg a következő tápegység van a gépemben: Sirtec HPC-420

4 db ramnak, 2 satas wincheszternek, amd 7850-es procinak és 4850-es VGA-nak a szakértők véleménye szerint elég? Játék közben nyomja ki magából rendesen a meleg levegőt és azt gondoltam, hogy talán azért, mert a teljesítőképessége határán van, ami a terhelést illeti. Egyébként több órás játék alatt is stabil és tartja a feszültségértékeket szoftveres jelzés alapján. Egy Gigabyte SuperB minőségi váltás lenne? Vélemény? A segítséget köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#931) Dyno válasza AAntii (#930) üzenetére


Dyno
veterán

Igen gyenge a táp a 12V-os ágán, 18A@216W, na ez itt kevéske, de ha megy akkor megy baja nem igzaán lehet, kb. 200W-t kérhet full terhelésen a géped a táptól ennyit kibír, max ugye nem mai darab így a kapacitásából veszthetett már.Giga helyett, FSP SAGA2 400W, Chieftec CTG-450-80P, Chieftec GPS-450A, de itt figyelj hogy a típusa pontosan ez legyen, nem az AA-101A.

(#932) jotek007


jotek007
csendes tag

Hali!
Ezzel a táppal szemezgetek. 3 év garancia, moduláris, kategóriájában olcsónak mondható. Valakinek esetleg van tapasztalata róla?

(#933) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#880) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Végül Corsair HX650W lett :R

[link] már csak a ház belsejét kell feketére fújni és még szépen is mutat majd :))

mod: ja és 7 év gari :C

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#934) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy iponos FSP 350-es tápom van.
A "problémám", hogy kicsit hangosnak találom.... ehez képest egy Corsair Cx, vagy FSP400-as mennyivel halkabb? (vagy valami más 10k környékén) Az átlaghoz képest ez a 350-es is elég halk, de engem zavar az alap-zúgása.... elképzelhető a helyzet, vagy túl nagyok az elvárásaim?

Köszi
G

(#935) Dyno válasza jotek007 (#932) üzenetére


Dyno
veterán

Jó vétel minőségi CWT bél.

(#934) Gordiann: Annyi édeskevés hogy 350.es FSP emg 400-as mert sok féle van belőle, ha halkat akarsz olcsón ami halkabb a CX400-nél akkor FSP-400APN, vagy kicsit több kábelel SAGA2 400W.

[ Szerkesztve ]

(#936) Gordiann válasza Dyno (#935) üzenetére


Gordiann
őstag

Hopp...na most néztem meg, hogy mi is van ténylegesen a gépemben:
FSP400-60APN
Nagyon nem így tudtam. Na és akkor ennek ismeretében mi van halkabb? :B

(#937) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Sziasztok!

Gondom akadt, miután a mostani konfigomba vennék új VGA-t, de mindezt táp csere nélkül.
A kezdetek óta jól szolgáló FSP 350PNF-nek gyanítom egy GTX275 már sok lenne, legalábbis amit én a fogyasztásról a tesztekben láttam biztosan. Azonban egy GTX460 768MB fogyasztása kisebbnek tűnt.

Kérdésem, hogy az adatlapomon lévő konfigba a 9600gt helyett berakom a 460ast, vajon megfekszik a táp?

Illetve ha nem bírná el, milyen VGA az ami az utolsó lenne a táp számára?

Előre is köszi! :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#938) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem h van egy Gigabyte SuperB 460W-os tápom, amit ha a gép felső részébe rakok akkor ugyebár a 12 cm-s venti lentről szívja kifelé a levegőt és nézegettem új házakat, de ezekben már alul van a tápnak a hely, az megoldható h fejjel lefelé teszem be a tápot, vagy ez teljesen megoldhatatlan, megoldás egy új táp lenne csak? igazából ezt most 2 hónapos tehát ha csere lenne akkor azt nem szívesen cserélném le.
Úgyhogy van megoldás erre a gondra?

Matthew 24:42

(#939) Gordiann válasza Gordiann (#936) üzenetére


Gordiann
őstag

Szereltem egy kicsit, és rájöttem, hogy a winchester adta a komolyabb hangot.
Így kijelenthető, hogy az FSP400 60-PNF egy halk táp. :R

bocsi a zavarásért!

(#940) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem. A 400-as passziv tápom nem tünik elegendőnek az uj gépemhez. Egy i7 920, és van 4 vinyo, illetve 4 optikai meghajtó a gépben.
Ezekhez kellene egy totál csendben lévő táp. Leginkább egy passzivnak örülnék ujra!
Tudtok ajánlani valamit?

...mint az közismert...

(#941) Blase19 válasza @matthew@ (#938) üzenetére


Blase19
tag

Hát nem vagyok benne biztos hogy jól értem, de az alsótápos házakba is ugyanúgy kell rakni a tápot mint a többibe,épp ez a lényeg. A táp nem a proci által fűtött levegőt szívja be hanem kívülről, a ház alól. Egyedül arra kell figyelni hogy a kábelek elég hosszúak legyenek, főleg a 20+4 és 4+4-es kábel.

(#942) @matthew@ válasza Blase19 (#941) üzenetére


@matthew@
őstag

Ezt értem, de nekem most a tápom felül van és a tápom alján van a 12cm-s venti, és ha ezt fentről letenném úgy ahogy most van akkor a venti nyílást eltakarná a ház alja és nem tudna levegőt beszívni[link]
ilyen a tápom és akkor ez megoldható úgy h fejjel lefelé teszem be és ok? vagy mi?

Matthew 24:42

(#943) reset válasza @matthew@ (#942) üzenetére


reset
senior tag

Ha nem lyukacsos a házad alja, akkor nyugodtan berakhatod fordítva is, tehát úgy, hogy fölfelé néz a venti, alulra - ettől nem lesz baja, legföljebb kicsit útban lesznek a kábelek...

[ Szerkesztve ]

(#944) Keksz03


Keksz03
senior tag

elolvastam az 1. hsz-t de nem szeretnék mindegyikre külön ráguglizni! :)

Lent látjátok a gépem, ehhez később jöhet majd + 1 winchester, + 1 SSD, + 6magos AMD, +erősebb VGA de utóbbi 2 még a jövő zenéje! :D csak a ház és a táp mindenképp stabil pontja ha esetleg az egész gépet lecserélem akkor is!
A másik szempont h kicsit a modding is érdekel, plusz ugye szeretem ha vmi összhangban van! Olyan tápot szeretnék ami "jól is néz ki"! CM Storm Scout házam van méretes plexivel, piros LEDes ventikkel és tervben a piros NEON is...eddig Corsair 550-et néztem de ugye a külseje miatt nem nagyon illene bele, a CM tápokról meg olvastam hideget-meleget!
Tudom h vkinek már a 3. mondat után az agyára mentem, de aki mégis végigolvasta és nem verte bele a fejét a fajba az tudna 3-5 tápot ajánlani? olyan 25 lenne a max és ne világítson, ha vki azt hinné h erre van igény! :))

Köszönöm előre is és bocsi h sok és hülyeség! :P

mod.: alsó tápos a ház ez fontos lehet!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#945) Blase19 válasza @matthew@ (#942) üzenetére


Blase19
tag

Azt nem tudtam milyen házat akarsz, de bevallom az én hibám, úgytudtam a legtöbb alsótápos háznak van nyílás az alján. :B

(#946) @matthew@ válasza Blase19 (#945) üzenetére


@matthew@
őstag

Nem gond mivel végül kiderült az igazság
reset A kábelek meg sztem nem lesznek útba, hála a jó öreg barátnak, a gyorskötözőnek ;]
köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#947) HyP3b0y válasza HyP3b0y (#937) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Senki nem méltóztatik válaszolni erre?

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#948) cyberkind


cyberkind
félisten

Üdv !
Most egy ilyen tápom van, és egy ilyet szeretnék, kinek mi a véleménye ?
A konfigom az adatlapon !
Köszönöm a válaszokat ! :R

Paranormal Cocktivity

(#949) Motion_Blur válasza cyberkind (#948) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hali!

Nem igazán érteném, hogy miért cserélnél :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#950) ADAM1337 válasza cyberkind (#948) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Felesleges a csere, max garancia idő miatt érné meg, meg a modularitás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.