Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34901) zlutor


zlutor
aktív tag

Alaplapfejlesztes okan kenyszerulok kicserelni az eddig tokeletesen szolgalo 500W-os FSP Bluestorm II-met. Sajnos nincs rajta 8 pines extra CPU power csatlakozo, az AM3-as lapokon meg manapsag ez van... :(

Mit ajanlanatok ebben a kategoriaban? Legyen legalabb ilyen minosegu, halk es legyen hosszu (~50-60 cm) a CPU extra power csatlakozoja (az meg a haz miatt kell).

Koszonom. :R

[ Szerkesztve ]

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#34902) Kombat válasza zlutor (#34901) üzenetére


Kombat
őstag

4 pines csatival is tökéletesen működőképes az alaplap.

(#34903) Pala válasza Pala (#34861) üzenetére


Pala
veterán

Na tessék, elszóltam magam! ÁÁÁ! :O

A gép továbbra is ugyanazt csinálja: csak második indításra van kép a monitoron, ha előtte hosszabb ideig (kb. bő fél órán át) ki volt kapcsolva.
Ahh, nem hiszem el, feladom! :( (Mindegy, legalább van egy új tápom) :F

[ Szerkesztve ]

(#34904) Digitalis


Digitalis
senior tag

Lehet, hogy nem ide kéne, de azért megkérdezem. Alaplapi fan- (3) pin aljzatot hány mA-lehet megterhelni max? Van egy panaflo szenzoros szerver ventim ami 0.45mA, rá lehet-e terhelni egy mezei deszkára?

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#34905) Lauda válasza Pala (#34903) üzenetére


Lauda
félisten

Azt irtad a kezdo hsz-ben, hogy ha orakat jatszol, akkor sem fagy le a gep, ezert felesleges volt tapot venni, inkabb a lap lesz a ludas.

(#34906) kfron válasza kem (#34900) üzenetére


kfron
aktív tag

Navazze! :DDD

(#34907) Dyno válasza kfron (#34899) üzenetére


Dyno
veterán

Ugyan azok belülről, 80+-os Epsilon szóval stimmel vele.

(#34900) kem:Everestből is van régi, ami a régi epsilonnal azonos, de ez az ujabb Epsilon ami az általunk ajánlott Eveerestekkel megegyezik kivétel modularitásban nem.

(#34903) Pala :Kondik a lapodon......

(#34908) Pala válasza Lauda (#34905) üzenetére


Pala
veterán

Most már csak az maradt hátra, illetve még maga a vga, hiszen a kép nélküli induláskor 1 hosszú - 2 rövid sípszó elméletileg vga problémára utal(hat). Hát, akárhogy is, valamelyik megy vissza gariba, úgy néz ki... :( Pedig a lap talán 2 hetes, a vga meg 3, szóval teljesen frissek, nem is értem.
Dyno: hát igen...most ez ugrott be nekem is. Kívülről nézve fizikai sérülés vagy púpos kondi nem látható egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#34909) Lauda válasza Pala (#34908) üzenetére


Lauda
félisten

Vga-t konnyebb kiszurni, ha tudsz kolcson kerni, ha az nem akkor a lap. :)

(#34910) Pala válasza Lauda (#34909) üzenetére


Pala
veterán

Sajnos még kölcsön sem tudok kérni, mert körülöttem mindenki leragadt az AGP-s korszakban. :D
Szerencsére maga a probléma nem olyan egetverő, mindenesetre nem fogom annyiban hagyni.:K A táp meg ettől függetlenül sem volt pénzkidobás, előbb-utóbb amúgy is cserélni akartam, csak most "véletlenül" előbb sikerült. :)

(#34911) Lauda válasza Pala (#34910) üzenetére


Lauda
félisten

Na akkor legalabb megvot' a tapcsere! :DD Csak hogy szurod ki a hibas cuccot? :D

(#34912) Balákka


Balákka
tag

eddigi konfigomban már több éve megy egy 400W-os DEER táp, eddig semmi baj nem volt vele.
most uj konfigot szeretnék venni az elképzelésem: GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H + AMD Athlon II X2 240 + 2 GB DDR3 1333MHz + Sapphire HD 4650 GDDR3 + 1 DVD + 160 GB

egyáltalán kezelné a lapot ez a táp?
ha igen akkor el is bírná?

[ Szerkesztve ]

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#34913) 14adam válasza Balákka (#34912) üzenetére


14adam
addikt

Hát a deer az nagyon rossz minőség.És egy ilyen gépnél már nemártana venni egy márkás tápot.Szerencséd,hogy még nemszált el a géped.
Ha tudsz akkor vegyél egy 350-es Fsp-t vagy 400-as Fsp Everestet,vagy Corsair Cx-400.Esetleg Gigabyte Superb 460,ez is Fsp beles.

(#34914) Balákka válasza 14adam (#34913) üzenetére


Balákka
tag

CHICONY Hipro 350W
HKC USP-3430 430W
FSP ATX-350PNF 350W
CHIEFTEC ANP-305A12 300W
ezek közül jó lenne valamelyik esetleg?

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#34915) Pala válasza Lauda (#34911) üzenetére


Pala
veterán

Egyelőre gőzöm sincs. Végülis csak 2 alkatrész jöhet szóba, de az a gond, hogy perpill sok szenvedéssel járna kibogozni, hogy pontosan mi is okozza a gondot (ráadásul dolgoznom is kell a gépen, szóval nem tudom nélkülözni több napra, ha netán gariba kéne vinni valamit :F )
Áhh... nem tudom. :)

(#34916) 14adam válasza Balákka (#34914) üzenetére


14adam
addikt

Leirom sorrendbe,hogy a legjobbtól kezdve: Fsp,Chicony,Chifi.A HKc = kuka

(#34917) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Sziasztok. Megint kérdeznék, az adataimnál, a bemutatkozásnál lévő konfigomat a benne lévő táp mennyire bírná el, ha ezeket kicserélem: i7 920 D0@3,8 max+ASUS P6T SE/Giga X58-UD3R+3x2GB DDR3@1.65V(a többi marad), és a VGA húzva van? Hosszabb távra szeretném, de karácsonyig minimum bírja ki. Szerintetek elég lenne? A táp Delta beles, elvileg 350W-os.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#34918) Balákka válasza 14adam (#34916) üzenetére


Balákka
tag

a chicony hipro 350W-os elég vagy 400W-os kellene belőle?

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#34919) Dyno válasza CHIPman (#34917) üzenetére


Dyno
veterán

Nem fogja bírni, elégedj emg a procinál egy 3,0-3,2GHZ-vel, annyit még kibírna szerintem.

(#34920) 14adam válasza Balákka (#34918) üzenetére


14adam
addikt

350-es bőven

CHIPman:esetleg ha lejebb veszed a feszt akkor lehet elvinné :U

[ Szerkesztve ]

(#34921) zlutor válasza Kombat (#34902) üzenetére


zlutor
aktív tag

Haat, az alaplap leirasa szerint "Do not forget to connect 8-pin EATX 12 V power plug; otherwise the system will not boot"...

Igy inkabb nem kockaztatnek - meg az az igazsag, hogy mar a jelenlegi alaplappal is istenkisertes a 4 pines extra cpu power kabel csatlakoztatasa, mert a csatlakozo felul van, a tap meg a haz aljan. Az uj alaplapnal a jelenlegi megoldas nem tunik mukodokepesnek a chipsethutok es a FET-ek hutese miatt... :O

Szoval, szivesen fogadnek javaslatot az uj tapra... :R

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#34922) 14adam válasza zlutor (#34921) üzenetére


14adam
addikt

Itt a megoldás neked."Inline 4 pin - 8 pin átalakító " és még kicsit hosszabb is lesz a kábel tőle

(#34923) zlutor válasza 14adam (#34922) üzenetére


zlutor
aktív tag

A nap hire! Koszonom! :R :R :R

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#34924) tome.jr


tome.jr
addikt

1000 watt, inkább 1200 watt fölött milyen tápot ajánlanátok? Az 1500 wattos TT tápom megdeglett és gariba cserélnék valószínű valami másra.

Azért kellene ilyen nagy teljesítményű mivel a 800 wattos Giga Odin Pro-m az i7 920 4200 Mhz 1,3 v, 3x2 Gb 1600 8-8-8-24 1,65 v és 3 db GTX 280 (enyhén meghúzva) felállás mellett azt mondta köszöni szépen de inkább leállna. Fogyasztásmérő szerint éppen 780 watton pörgött a rendszer.

Ezt a rendszert akarom csontra húzni (proci 4500-ig, GTX ami a csövön kifér vízzel hűtve + megfeszelve, ramok 2000 körül) és ehhez kellene a kraft.

Kicsit körbenézetm és 3 alternatívát láttam:

Enermax 1250 w
Silverstone 1500 w (nincs ki/be kapcs gombja)
PC Power 1200 w (nem moduláris 20 méter vezetékkel)

Ezeken kívül lenne más ötlet, esetleg ezekről pár gondolat?

(#34925) lsc válasza tome.jr (#34924) üzenetére


lsc
nagyúr

Enermax .

Az élet kegyetlen .

(#34926) Zolás válasza tome.jr (#34924) üzenetére


Zolás
addikt

Uristen. Én most vettem egy 620as corsairt mondván még a jövö hetet is meghajtom vele neked meg a duplája kell kezdésből. OMG :Y

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#34927) Dyno válasza tome.jr (#34924) üzenetére


Dyno
veterán

Enermax, már ha a Revolution!Az nagyon frankó magas hatásfokkal!

Igaz tutira REvlolution.

Viszont a TT-t nehogy kicserélted ugyan olyanra, mert abban csak egy 1KW-os CWT bél van, ugyan az a bél van benne mint az HX1000-be, 1KW-s Csifikbe, és az 1KW-s TT-ben, csak mocsok módon ráhazudja a nagyobb értékeket a tt. :(((

(#34928) Lauda válasza Dyno (#34927) üzenetére


Lauda
félisten

Ha tenyleg ugyanaz a bel van benne (errol hol van info?), akkor nyugodtan csereltesse ugyanolyanra, annak a belnek ezt siman vinnie kell!

(#34929) Dyno válasza Lauda (#34928) üzenetére


Dyno
veterán

Asszem még Hardversecresten olvastam de már nem vagyok benne biztos, továbbá CWT-nek is 1KW-s bele van csak amx ha minden igaz.
Vénember is így tudja, de már abban se vagyok biztos, hogy múltkor ő mondta volna, lehet Traxx volt, de őt emg nagyon ritkán látom erre fele.

(#34930) Lauda válasza Dyno (#34929) üzenetére


Lauda
félisten

Ez eleg soktenyezos lett. :DDD

A TT 1000w viszont tenyleg nagyon hasonlo a hx1000-hez kepest: [link] [link] :R

Ezt a belet mindenhol dicserik es siman vinnie kell azt a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#34931) Lauda


Lauda
félisten

Itt meg az 1500-as: [link] [link] :DD

(#34932) Traxx válasza Dyno (#34929) üzenetére


Traxx
őstag

Olvasgatom azért a topicot, de nem szólok hozzá, mert jórészt ugyanazokat a köröket futjátok :R

A sógoréknál meg úgy festett, hogy elszállt a Giga Superb táp, mondták, hogy nagy pukk, enyhe égett szag lengte be a szobát. Használni nem merték a gépet, tegnap került sor hibafeltárásra. Rádugtuk csak a lapot, procit, táp megy...hoppá, akkor ez jó :) Szépen sorban visszakötöttünk mindent, és végül kiderült, hogy az egér lett zárlatos...de ezek szerint lekapcsolt időben a Giga, bár nem tudom, ilyen esetben van-e jelentősége a rövidzár védelemnek, mivel nem a tápban / táp előtt keletkezett a zárlat. Szóval a kérdésem ez lenne, hogy ilyenkor a lap kapcsol le, vagy a táp védelme int be? :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34933) tome.jr válasza Dyno (#34927) üzenetére


tome.jr
addikt

Nem vagyok nagy táp guru, de ahogy elnéztem a TT belsejét abban 2 db CWT trafó van. Gondolom 2x750. :F

Egyébként az a hibajelenség, hogy bekapcsolásnál a lap eljut valameddig a boot során és aztán leáll. A táp sem a ventiket sem a szivattyút nem mozgatja meg. Odinnal pöccre indul. Ez milyen hiba lehet?

[ Szerkesztve ]

(#34934) Dyno válasza tome.jr (#34933) üzenetére


Dyno
veterán

Én ugy tudom hogy két darab 500W-os trafó, de ahogy elnézem szinte ugyan az a 1,5KW-s bele.

(#34930) Lauda: Igen valóban jó bél, CWT-vel nincs is baj, csak általában kcisit zajosabb mint mondjuk Corsair SS beles tápjai, bár szerintem inkább legyen zajosabb egy kicsivel mint hogy korábban kelljen temetni.

(#34932) Traxx:Na enek örülök, hogy itt vagy!

Viszont ez az egeres dolog engem is érdekelne, nekem volt egyszer hogy a TV kártyámnak a kábelei szénné égtek, még Mercury tápom volt, de lekapcoslt és semmi baja nem lett a gépnek.

(#34935) Lauda válasza Dyno (#34934) üzenetére


Lauda
félisten

Tenyleg ugyanannak tunik a ket bel, meg a trafok is, amugy tenyleg inkabb szellozzon, ezeknek a tapoknak ugy sincs mar hallhato zaja. :)

(#34936) Macsek1988


Macsek1988
tag

Üdv!

Segítségeteket kérném, hogy ez a táp elég lenne-e egy AMD Phenom II 940, A780GXH/128M, 4GB ddr2, 2 merevlemez, 2 optikai meghajtó, ATI HD4870 1GB felszerelésű géphez? Ha nem, akkor mit ajánlotok max 9k-ig?

üdv
Macsek

(#34937) 14adam válasza Macsek1988 (#34936) üzenetére


14adam
addikt

Ha nemlesz extreme tuning akkor persze :K

[ Szerkesztve ]

(#34938) samu74 válasza Macsek1988 (#34936) üzenetére


samu74
addikt

Szia!
Ez a konfig azért már megérdemelne egy picit erősebb tápot szerintem...Érdemesebb lenne talán a superb 460-as,árban talán belefér. :K

-----------

(#34939) Balákka


Balákka
tag

megint én vagyok tápügyben :)
a kiszemelt alaplapomon van egy 24pines atx csatlakozó és van még egy 8pines is (valami 12V-os atx csatlakozóra gondolok)
namost a hipro 350W-os tápnak van egy 24pines atx csatija és egy 4pines csatija.
működni fog-e a gép így? mivel egy 8pines csatlakozóba teszek egy 4pinest
valami megoldás van erre?

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#34940) 14adam válasza Balákka (#34939) üzenetére


14adam
addikt

Ha csak a 4-es van bedugva azse gond. De itt a megoldás

(#34941) Balákka válasza 14adam (#34940) üzenetére


Balákka
tag

miben más ha 4 van bedugva 8 helyett?
illetve a 24 pines csatin ugye mindet muszály bedugni?

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#34942) 14adam válasza Balákka (#34941) üzenetére


14adam
addikt

A 8pin akkor kell ha valami nagy fogyasztású procid van.Vagy nagyon megvan húzva.Csak plusz áramellátás a másik 4 pin
Próbáld ki 4 pinnel,ha nem melegszik a csatlakozó akkor maradhat rajta,ha melegszik akkor érdemes beszerezni egy olyan átalakítót.

(#34943) Balákka válasza 14adam (#34942) üzenetére


Balákka
tag

athlon II x2 240-es lesz belerakva a lapba nemhiszem hogy annak kellene elvégre 65W TDP-je van

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#34944) vzsryl válasza Macsek1988 (#34936) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Ez a gép már majdnem határon táncoltatná a 350PNF-et, tehát a hangja nagyon durva lesz, ha leterheled. A Gigabyte SuperB460 48W-al erősebb a 12V-os ágán és jobb a hatásfoka, ami jól jöhet ahhoz, hogy ne porszívózzon terhelés alatt. A 350PNF mellett ne nagyon húzd a procit, mert a Phenom II-k majdnem i7-es fogyasztással rendelkeznek.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#34945) jagger82


jagger82
csendes tag

Hello.

Fejlesztés tervezek. Ehhez a konfighoz milyen tápot vegyek? Ami kényelmesen elbírja és talán nem is olyan hangos..

Intel Pentium Dual-Core E5200
Cooler Master Hyper TX2
MSI P35 Neo-F
2 x 1024 MB Kingmax DDR2-800
Sapphire Radeon HD 4830 512 MB GDDR3
+DVD Iró
+hálózati kártya

Üdv.

(#34946) 14adam válasza jagger82 (#34945) üzenetére


14adam
addikt

Fsp Everest 400 Corsair Cx 400 vagy Enermax Pro82+ 385 bőven viszi :)

(#34947) jagger82


jagger82
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Egy kicsit furcsának találom az FSP és Corsair közötti ár különbséget. A mostani tápom is FSP, gond nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#34948) Macsek1988


Macsek1988
tag

Köszi a választ mindenkinek! :) További szép napot!

(#34949) d.véderjoe


d.véderjoe
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm az alábbi aggodalmának adott hangot az új alaplapja vásárlása előtt:
"amit szeretnék azon van 1x24pines meg 1x8 pines tápcsati!!!
viszont nekem kb. fel éves a Chieftec 750 wattos tápom amin nincs!!!
az a probléma hogy nem tudom mi legyen...?!nincs annyi pénzem hogy megint tápot vegyek 30000-ért!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

mit mondjak neki?

köszi a tanácsokat! :R a nevében is!

(#34950) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali

én az FSP Everest 400-as vagy 500-as tápot néztem ki. A prohardveros teszten meg fenntartás van mint az everest mint az epsilon típusokra.

Ez menniyre valós. Merjek hosszú távra 5-6 évre ilyen tápot venni ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.