Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34301) 14adam válasza Landon (#34299) üzenetére


14adam
addikt

Fsp Everest 500

(#34302) Landon válasza 14adam (#34301) üzenetére


Landon
őstag

Köszi de elég lesz az? :) Nézegettem párat iPon-ba hátha azok jobbak lennének. :)
CORSAIR VX550W - 20k
CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W - 23k
GIGABYTE ODIN 720W - 25k

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#34303) vzsryl válasza Landon (#34302) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A 400-as Everest is bőven elég lenne.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#34304) Landon válasza vzsryl (#34303) üzenetére


Landon
őstag

Értem. :) Bár ha már veszek akkor inkáb a jövőre nézve vmi jobbat. A fenti 4 közül melyik lenne a legjobb? :) (a 4ik az FSP Everest 500-as. :) )

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#34305) 14adam válasza Landon (#34304) üzenetére


14adam
addikt

Hát a Corsair az cwt beles,eleinte voltak vele gondok de csak a venti vezérléssel,Fsp-be jobb minőségü belső van

A Chieftech-be is Cwt bél van,ami jó bél,de az Fsp jobb választás,és halkabb is

Én az Fsp melett döntenék és jövőre nézve meg a tuning miatt az 500-asat ajánlanám

(#34306) vzsryl válasza Landon (#34304) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha nem 500-as Everest-et veszel, akkor 30k-ra bővítsd ki a keretet és az Enermax PRO/MODU82+ sorozatából nézz valamit.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#34307) Haart válasza vzsryl (#34306) üzenetére


Haart
addikt

Ez igaz bár, nekem is everest 500-am van és eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. De ezt a pénztárca dönti el. Ha többet szántam volna rá akkor biztos hogy enermaxot vettem volna.

(#34308) Landon


Landon
őstag

Nagyon köszönöm a segítségeteket akkor az 500as Everestnél maradok. :) A mostani SuperFlower 550W-omnál mindenképp jobb gondolom.
Esetleg nem ismeritek véletlen az OCCT nevezetű progit? Mert gyak. amiatt akarok tápot cserélni... ma GPU stabilitási tesztet mértem a vadiúj VGA-mon (most lett gariba cserélve) és elkezdett error-okat kihozni... de érdekes mód csak 3-as ahder complexity-n és semmi más nem hozza ezt ki CSAK OCCT. Utána futtattam 1,5óra kemény furmarkot 8xMSAA minden nyalánkságal és semmi gond nem volt szóval felteszem ez az OCCT egy kalap ürülék. :) De azért a diagramot megmutatnám nektek amit kihozott többek közt:
[link]
Itt látszik hogy a 12V-os ág elvileg amikor elindul a teszt nem ad le pont 12V-ot csak vmi a közelit? Mert az eléggé gáz lenne úgy...

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#34309) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Gyerekek. Tud valaki linket ahol a hipro (chicony) tápot specét meg lehet nézni? Ha valami külhoni webshop van az is jó (csak legyenek számok). :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#34310) elfelejtette válasza Gyuri27 (#34309) üzenetére


elfelejtette
veterán

A 350-es változat adatlapját stol cikkéből kiolvashatod.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#34311) Haart válasza Landon (#34308) üzenetére


Haart
addikt

Tessék csináltam egy én féle szimulációs tesztet a te mintádra everest 500-al. ITT.

(#34312) vzsryl válasza Haart (#34311) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Itt meg van egy normális, nem szoftveres teszt, amit stol készített.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#34313) Kombat válasza Gyuri27 (#34309) üzenetére


Kombat
őstag

Google első találata a "hipro psu"-ra: [link] ;)

(#34314) Haart válasza vzsryl (#34312) üzenetére


Haart
addikt

Csak landon miatt futtattam. Nem másért.

(#34315) Landon válasza Haart (#34314) üzenetére


Landon
őstag

Köszönöm a tesztet! :) Hát itt is alá megy a 12V-nak ahogy látom de közel sem annyira mint nálam. Holnap akkor azthiszem beruházok egy FSP Everest500-asra! Nagyon meggyőzőek amiket írtatok, köszönöm mindenkinek! :) Nem érdemes a tápon most már azt lespórolni... :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#34316) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Ever-power pl-400 -ról mi a vélemény?Elbír egy amd x2 3800+ -as gépet egy 9600gt-vel?Köszi

Üdv:Viktor

(#34317) venember83 válasza Viktoár (#34316) üzenetére


venember83
nagyúr

Sokat nem tudni róla, adsz egy UL számot s akkor megmondjuk, ki gyártja, amiből már elég pontosan lehet következtetni a minőségére.

(#34318) Viktoár válasza venember83 (#34317) üzenetére


Viktoár
addikt

Na ilyen nincs rajta. :DDD

Üdv:Viktor

(#34319) Landon


Landon
őstag

Na most rendelem meg iponban a tápot de előtte hadd kérdezzek még párat ha nem gond. :) Nézegettem FSP tápokat és lehet kicsit még rá tudok dobni akkor inkább nem éri meg a kettő közül jobban valamelyik mint a sima Everest 500W?
FSP BlueStorm II. 500W
FSP Epsilon FX-600-GLN 600W

Amennyiben az Everest 500W-ra mondjátok hogy inkább annál maradjak akkor ez lenne az: [link] ez tuti hogy a FSP Everest 80 Plus 500w és nem annak vmi gyengébb változata ugye? :)
Még1x köszönöm a segítségetek srácok! :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#34320) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

üdv. érdekelne hogy az LC Power tápokról mi a vélemény?
engem ez a tipus vonz : táp

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#34321) vzsryl válasza Quan-Chi (#34320) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Az LC Power-ek nem tápok, hanem ajtókitámasztók vagy muskátlis dobozok, esetleg madáretetők.
Ha az adatlapodon szereplő konfighoz keresel tápot, akkor egy FSP 350PNF is bőven elég lenne hozzá, de ha már 12-13k-t rászánsz, akkor kaphatsz nagyon halk FSP Everest 400W-ot, ami moduláris, vagy Corsair CX400-at.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#34322) jansto


jansto
csendes tag

Sziasztok! Nem értek a tápokhoz, de sürgösen kellene vennem egyet! Légyszíves segítsetek 400Wos kéne minimum max 5ezerért. Ha tundnátok valami megbízhatót ajánlani megköszönöm!

(#34323) AirBooms válasza jansto (#34322) üzenetére


AirBooms
addikt

Ha maximum 400 wattos kéne minimum 5 ezerért, akkor lehet, hogy tudnának itt segíteni, de így félek, hogy nem! :(

(#34324) elfelejtette válasza jansto (#34322) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ennyiért nem kapsz megbízhatót. És mire kell a 400W? Mert ha tényleg ilyen nagy fogyasztású (tehát drága) alkatrészeid vannak, akkor legyél szíves nem a tápon spórolni, vagy esetleg hazavágja az egész cuccodat egy gagyi táp...
Ha meg olcsó, de jó kell, akkor FSP 350PNF 6k-ért. (Ez szinte minden átlagos kétmagos-egy vidkaris géphez elég...)

Jól lemaradtam... (1 másodperc...) :O :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#34325) Haart válasza Landon (#34319) üzenetére


Haart
addikt

Maradj az uj everestnél a többi régi konstrukció.

(#34326) jansto


jansto
csendes tag

Köszi mindenki akkor az FSP 350 lett

(#34327) Dyno válasza Quan-Chi (#34320) üzenetére


Dyno
veterán

Ótvar szutyok szar, ilyern ne vonzon mert közelsem nevezhető tápnak, sőt ennyi pénzésrt tessék már venni inkább egy 400-as FSP EVerestet, vagy CX400-as Corsairt, ezek nem veszélyesek a gépedre, és ha nem überbrutál quad tuningod van cf/sli-vel akkor elég is lesz bőségesen! :)

(#34319) Landon: A többi nem is 80 pluszos, az a régi Epsilon ami még hangos is, BS2-vel ugyan ez a helyzet, Eveerstnek a közelébe se jönnek.Meg azok nem is modulárisak se semmi.

[ Szerkesztve ]

(#34328) Sheltem77 válasza Landon (#34308) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

"szóval felteszem ez az OCCT egy kalap ürülék."

OCCT az egyik legjobb CPU/GPU/PSU stabilitásteszt ami létezik...Többéves fejlesztés.A hiba az ön készülékében van.

[ Szerkesztve ]

(#34329) Daert válasza Landon (#34319) üzenetére


Daert
őstag

Mekkora házban lesz??
Mellesleg csak akkor vedd meg ha IGY fog kinézni a doboza.De 99% hogy ez lesz.

(#34330) Landon válasza Sheltem77 (#34328) üzenetére


Landon
őstag

Hmm értem. Ill mégsem. A mostani VGA-m már az új amit gariba kaptam. Nincs olyan h másodjára is egy hibásat fogjak ki... ezt nem hiszem el! Futtattam 1,5óra kemény furmarkot és az nem hozott ki semmi hibát. Se semmi más. Akkor mégis miez?! Lehetséges h a fenti diagarammon is mutatott 12V-os ágon lévő feszültség ingadozás a gond?

Daert@ Kis házban, remélem el fog férni. :F Bár, hát végülis normál midi ház.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#34331) Daert válasza Landon (#34330) üzenetére


Daert
őstag

Ha ennél 482 x 525 x 213 mm CM690) kissebb,akkor biztos hogy elég lesz a kábelek hossza.. :K

(#34332) Dyno válasza Landon (#34330) üzenetére


Dyno
veterán

Gondolom a Furmark alatt azért nem volt probléma, mert csak a furmark ment, magyarán csaka VGA-t terhelted procit nem.OCCT-nél meg procit is járatja, és akkor ott valszeg elfogyott a szufla a tápodból.

(#34333) zolisx4


zolisx4
őstag

jó estét
megosztom amit idáig tapasztaltam a Scythe Kamariki 4 Plug in 650W táppal kapcsolatban
nem ér 32 k ez biztos csendesnek csendes nagyon mivel szinte nem is forog a ventilátor benne ezért nem langyos levegőt jön ki belőle a ventilátor szabályzás amit extra ként van rajta három ventit tud vezérelni az egy szerencsétlenség a táp már elég meleg és még akkor sem emeli meg a venti fordulatait , a teljesitményét nem tudom mert nem tudom mérni de 1 jó pont van nem zizeg terhelés alatt.
naggyábol ennyi a tapasztalat eddig :)

(#34334) Daert válasza zolisx4 (#34333) üzenetére


Daert
őstag

Sajnálom hogy így megjárod a tápokkal. :(
Ennyi pénzből már egy überállat Enermaxot kaptál volna ami talán még a villámot is visszab@%a az égbe. :B

(#34335) Dyno : Mintha a szavaidból kiéreznék egy cseppnyi maró gúnyt :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34335) Dyno


Dyno
veterán

[link]

Az egyik legmegbízhatóbb a csúcsminőségű tápok közül.

Hát persze emg a csúcs minőségű Topower elektronika. :W

(#34336) zolisx4 válasza Daert (#34334) üzenetére


zolisx4
őstag

az a helyzet hogy ez mind az én hülyeségem mert idegesitett hogy zizeg azért variáltam ennyit de a másik gépembe már FSP Everest 500W ezt vettem ez picit hangos de jó nem melegszik :)
pedig ugy emlékszem régen mintha jók lettek volna a Tagan tápok de lehet keverem valamivel

[ Szerkesztve ]

(#34337) Dyno válasza Daert (#34334) üzenetére


Dyno
veterán

Van benne logika, mert a külsőről ítél.

(#34336) zolisx4 : Éppen hoyg régen a Topower által leszállított elektronikát építették be, manapság már CWT bélel dolgoznak.
Topower=egy jó nagy adag szar.
CWT=Enermax,Seasonic,FSP után az egyik legminőségibb gyártó, sőt véleményem szerint, nagyon jól összekapták magukat, elég magas hatásfokú és erős elektronikákat gyártanak.

(#34338) zolisx4 válasza Dyno (#34337) üzenetére


zolisx4
őstag

1 dolgot árulj el nekm honnan a fenéből tudjátok miben milyen belső van ,ezen el vagyok csodálkozva hogy nem semmi :Y :Y
tudom hogy le van irva az első hozzászólásban de akkor is mindig van valami új na nem semmi az tuti :K

[ Szerkesztve ]

(#34339) Daert válasza zolisx4 (#34336) üzenetére


Daert
őstag

Az újdonsült Everestem is zizeg,de csak akkor hallom ha nagyon közel hajlok hozzá.Engem nem zavar,ha mégis akkor megy gariba.De valóban halk és nem melegszik.
Ellenben azokat a fránya vezetékeket hagyhatták volna hosszabbra,vagy 10-15cm-el.A vele járó + költség pedig elhanyagolható lenne,még akkor is slágertermék lenne,vagy talán inkább.

INNEN sok minden kiderül. :K
De ha nézed a teszteket,ott pucéran is villognak a tápok, és állítólag van 1 UL? szám is a tápokon ami alapján be lehet azonosítani de ezt majd Dyno vagy a hozzáértők elmondják.

[ Szerkesztve ]

(#34340) zolisx4 válasza Daert (#34339) üzenetére


zolisx4
őstag

nekem nem nagy méretű a ház pont elég a vezeték de egy alsó tápos kivitelnél lehet rövid lenne de nem biztos
igazából a mésik gépet a feleségem használja azon könyvel az ha zizeg hagy zizegjen de a megbizhatóság végett lett bele véve az FSP nem igzán lenne jó ha meghalna és a vinyókat is vinné akkor a baj nem lenne kicsi :K

[ Szerkesztve ]

(#34341) zolisx4 válasza Daert (#34339) üzenetére


zolisx4
őstag

ertem akkor sem semmi igy össze szedni a cuccot

a PC guruban olvastam 2006 os nem tudom melyik havi volt de ott fényezték Tagan tápot de nem lényeges lehet nem kevés gurult a teszt végett nekik :D

(#34342) Daert válasza zolisx4 (#34341) üzenetére


Daert
őstag

No igen,szép teljesítmény így egybegyűjteni az infót :R
Én is emléxem,egy időben nagyon fényezték a Tagan tápokat,talán a Be Quiet!-el együtt.Lehet hogy a kor szellemének megfelelők voltak de azt sem tartom elképzelhetetlennek hogy nekik is csurrant-csöppent a tesztekért. :U
Ha jól emlékszem 2007-ben már írtak teszteket a Corsair tápokról is,ami azért jó belsőséget takar.

[ Szerkesztve ]

(#34343) Daert válasza zolisx4 (#34341) üzenetére


Daert
őstag

Nem lehet hogy a Tagan SuperRock sorozatát fényezték??
Mert az komoly gyártótóktól való.
És a Be Quiet!-nek is vannak FSP belsőjű tápjai.

(#34344) zolisx4 válasza Daert (#34342) üzenetére


zolisx4
őstag

Super Flower Atlas Alps Blanc 580W ezt is tesztelték valamikor azt moták rá hogy minden ágon rövidzárlat védelem van meg ami csak léttezik amit az egyik távoli ismerősöm meg is vett 1 hónap múlva mindent leégetett a gépében csak a dvd iró maradt működőképes rádásul I7 cucc volt montam meg is érdemled
na ennyit a tesztek ről amik bizonyos havi lapokban megjelennek és még ajánlott vétel nek irják :F

(#34345) zolisx4 válasza Daert (#34343) üzenetére


zolisx4
őstag

nem tudom melyik volt nem akarok hülyeséget mondani
annyira nem vágom csak amit olvasok meg hallok

[ Szerkesztve ]

(#34346) Dyno válasza Daert (#34343) üzenetére


Dyno
veterán

Superrock(Enchance,Impervio bél) elég friss széria, azokkal minden rendben, ami nagyon "jónak" számított az az Easycon volt, abban volt a csodás Topoer bél....

Be Quiet-ből a maiak általában FSP belesek, de a régebbiek szutyok Topowerre épülnek.

(#34347) zolisx4 válasza Dyno (#34346) üzenetére


zolisx4
őstag

az FSP tud tápot csinálni x pénzért ugye ami azért a minőséget hozza
és sokan mások drágábban csinálnak tápnak nem nevezhető dolgokat
na ez a nem semmi :F

(#34348) Dyno válasza zolisx4 (#34347) üzenetére


Dyno
veterán

HKC,LC Power,Spire.......na ezekért is annyit elkérnek hogy az hihhetetlen, pedig az első kettő, a szutyi huntkeyra épül, a spire meg a topwerre.

(#34349) zolisx4 válasza Dyno (#34348) üzenetére


zolisx4
őstag

sajnos ez van minden szutykot eladnak jo pénzért ügyes dumával
jó éjt :R

(#34350) ben800 válasza sazabi (#20736) üzenetére


ben800
aktív tag

hkc

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.