Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27101) Dyno válasza paprika (#27096) üzenetére


Dyno
veterán

Inkább vizez késöbb mint hogy kockáztasd a gépedet.

(#27102) Attis86


Attis86
csendes tag

sziasztok gépház ügyében jó helyen járok?

olyan házat szeretnék amit könnyen szerelhető az nem a szerver házak???? Pl : kivehetö vinyo tarto

(#27103) Attis86


Attis86
csendes tag

van még egy 550w tápom a venti betegeskedik benne. honnan tudom hogy milyen ventit vegyek bele mert nincs rá írva semmi

(#27104) Chaser válasza Attis86 (#27102) üzenetére


Chaser
titán

A házaknak van külön topikja, tápod miféle? Még azt se tudjuk 8-as vagy 12-es venti kellene-e, vagy más.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27105) bartucc válasza f4lcon (#27100) üzenetére


bartucc
addikt

Van benne vmi :K

Attis86: a tápos venticsere érdekes téma, írd le milyen géped van, és hogy milyen tápod, meglátjuk megéri-e szórakozni vele...

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27106) Attis86


Attis86
csendes tag

Gaba model: BS-6800 (P/PFC)

(#27107) venember83 válasza Attis86 (#27106) üzenetére


venember83
nagyúr

Ne csak a ventit cseréld.

(#27108) Attis86 válasza venember83 (#27107) üzenetére


Attis86
csendes tag

miért?

egy ASUS M2n4-SLI
Sempron 2.2ghz
EN8600GT silent
2x1gb kingston

[ Szerkesztve ]

(#27109) 3.Aragorn válasza Attis86 (#27106) üzenetére


3.Aragorn
addikt

:F

Nem minden vándorút céltalan...

(#27110) Attis86 válasza Attis86 (#27108) üzenetére


Attis86
csendes tag

nem nagyon vagyok otthon a pc-ben még de igyekszem :)

(#27111) bartucc válasza Attis86 (#27110) üzenetére


bartucc
addikt

Nem megbízható táp, nem költenék rá semennyit újan sem, javítani meg pláne. Egy 350-es FSP PNR is bőven elég lesz neked, 5-6000-ért meg is tudod kapni szinte bárhol.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27112) paprika válasza f4lcon (#27100) üzenetére


paprika
aktív tag

[link]

Ezt vettem meg 2 blokkal 37ért. Úgy gondoltam nem hagyhatom ki :K :K Inkább addig nem indítom el a gépet. Ennyiért nem hagyhattam másnak :K :K :R

[ Szerkesztve ]

(#27113) Attis86 válasza bartucc (#27111) üzenetére


Attis86
csendes tag

értem köszönöm a segítséget további jó fórumozást mindenkinek

(#27114) Dyno válasza paprika (#27112) üzenetére


Dyno
veterán

De tényleg ne indítsd el!!

(#27115) f4lcon válasza paprika (#27112) üzenetére


f4lcon
őstag

egy tripla radi meg egy eheim pumpa 72-ért? a mora2-m anno 25 volt, egy 600-as eheim meg 15 ezer. szerintem még 37-et sem ér, sorry. bár nem tudom milyen blokkokat kaptál még vele.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#27116) paprika válasza f4lcon (#27115) üzenetére


paprika
aktív tag

HT Fusion Triple + cpu blokk+ csővek + AM2, 775 lefogató

, jópofa kompakt cucc , teljesítményéről annyit hogy a AMD Phenom II 940-est 1,55v-on idle 31 C , load 46 C tartja , 4.0 ghz-en .

2 db cpu blokk is van hozzá , 1 D-TEK V1, és egy MAGICOOL LC blokk

Ez volna. :R Szerintem 37et megér :R Vagy nem ? :D Már mind1 :R

(#27117) Steve1979


Steve1979
csendes tag

hi,

MS Industrial 400W Gold tápocskáról tudnátok véleményt alkotni? Most elsősorban nem 1 élvonalbeli méregdrága tához gondoltam hasonlítani, és szétfikázni, hanem pl 1 átlagos 2 magos cuccba elfogadható megoldás lehet e, vagy abszolút kerülendő kvázi codegennel/mercuryval 1 szintű termék, v épp az ellenkezője, és pozitív tapasztalataitok vannak?

:R

[ Szerkesztve ]

COMMODORE gépeket veszek ! C128 és AMIGA előnyben !

(#27118) bartucc válasza Steve1979 (#27117) üzenetére


bartucc
addikt

Hy :D Hát egy átlagos kétmagost se bíznék rá. Max egy P3-as letöltőgépbe. Sztem Mercury/codegen szint, de ne legyen igazam. :N

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27119) Steve1979 válasza bartucc (#27118) üzenetére


Steve1979
csendes tag

Köszi komám ;)

Még valaki esetleg? Először, másodszor, harmad... ott hátul az Úr a lila nyakkendőben:

;]

COMMODORE gépeket veszek ! C128 és AMIGA előnyben !

(#27120) _Lord_B_


_Lord_B_
tag

Melyik válasszam? :)

HiPro 700w vagy OCZ GameXStream 700W ? :)
persze árban hatalmas különbség van, de minőségben az a +15e ft megér-e a OCZ GameXStream, vagy simám mehet a HiPro is?
cél, kis tuningal futtatni a Q6600 at, valami erős VGAval, , 5-6 db HDD vel :)

[ Szerkesztve ]

- I want to see where the sirens sing, Hear how the wolves howl, Sail the dead calm waters of the Pacific, Riding the dolphins Asking the mountains, Dreaming in Alaska... Wanderlust... Look into my eyes and see the wanderer

(#27121) bartucc válasza _Lord_B_ (#27120) üzenetére


bartucc
addikt

Hát nem tudom összesen mennyit tud leadni a Hipro, de gondolom kevesebbet. Kb abba a gondba ütközhetnél, mint ahogy páran mondták itt a q6600 tulajok a Chieftech tápokkal. De konkrétan egyiket se ismerem sajnos. :(

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27122) Chaser válasza Steve1979 (#27117) üzenetére


Chaser
titán

Semmi fikázás, kb codegány szint, talán 1 fokkal jobb, megy egy darabig, aztán lutri:)

#27120 _Lord_B_: Az elmondottak alapján egy corsair vx450 v 550 jobb lenne, de 2 közül inkább az OCZ.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27123) _Lord_B_ válasza Chaser (#27122) üzenetére


_Lord_B_
tag

Köszi,

de most garival a OCZ GameXStream 700W hez hozzájutok 22e ért és a HiPro hoz pedig 7e- ért, ez a dilemma, mert a corsair vx550 is kb ilyen árben tudom beszerezni mint az OCZ és akkor már miért ne 700w :D
De Én is azthiszem megéri az OCZ -t választani, de a HiPro csalogat az olcsóságával :)

[ Szerkesztve ]

- I want to see where the sirens sing, Hear how the wolves howl, Sail the dead calm waters of the Pacific, Riding the dolphins Asking the mountains, Dreaming in Alaska... Wanderlust... Look into my eyes and see the wanderer

(#27124) Chaser válasza _Lord_B_ (#27123) üzenetére


Chaser
titán

A kérdés az, hoghy mennyire erős vga-t akarsz a gépbe tenni, még egy 15k-s 400cx is nyerő lehet, a 450-es meg 550-es corsairt is azért mondtam, mert nincs szétbontva a 12V-os ág, hanem egyben van, az OCZ-nél meg külön, kvadhoz jobb az egy ágas megoldás. 1ébként erről a hiproról pár nappal korábban volt itt szó, igazából ez server táp lenne, tuning mértékétől és vga-tól függően az is jó lenne neked, de sztem akkor már félúton a 400cx, arra legalább van 3 év gar, meg halk, meg szép:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27125) _Lord_B_ válasza Chaser (#27124) üzenetére


_Lord_B_
tag

legalább egy 4870, vagy valami izmosabbat, FullHDban hajtom a játékokat, már amelyiket engedi a vasam :)
ha szét van bontva a 12v-s ág mennyire gond a quadomhoz? :) ezt a részt sohasem fogtam fel, sajnos nem Én leszek a következő Teszla :)
egyenlöre nekem a OCZ a legszimbatikusabb, ha nem elég tuning barát nekem az sem baj, de legyen stabil, ez az elsődleges. Leginkább nekem ez a szempont :)
Gyorsan körbenézek Corsair házatáján, de nyugtass meg, hogy az OCZ vel nagyot nem tévedhetek :) vagy ezzel az erővel mehetek a 7ezres HiPro ra is? :D nem akarok megint egy olyan tápot amiben néha leáll egy egy winyo :(

[ Szerkesztve ]

- I want to see where the sirens sing, Hear how the wolves howl, Sail the dead calm waters of the Pacific, Riding the dolphins Asking the mountains, Dreaming in Alaska... Wanderlust... Look into my eyes and see the wanderer

(#27126) Chaser válasza _Lord_B_ (#27125) üzenetére


Chaser
titán

Hogy mért jobb egy ágon? Akiknek van ezt mondják:) Sztem a legfőbb ok az, hogy több ágas 12V-os tápnál nem adódnak össze az áramerősségek, pl 12V_1 15A 12V_2 17A, az nem összesen 32A, hanem összesen pl 25A, külön-külön 1ütt le tudják adni a névleges értéket, de ez összevonva nem igaz, 1 ágon ugyebár pl 30A az 30A, és le is adja ha minőségi kapcsolás van a tápban. Régen volt gond azzal ha ekkora számú vinyót is kellett etetnie a gépnek, akkor ha jól emlékszem ún. redundáns tápokat használtak erre, ma már vagy a tápban vagy a lapban van erre egy okosság, nem 1xre indulnak a vinyók, hanem némi késéssel, mert a legtöbb áramot induláskor veszik fel, maga 5 vinyó sokat nem ehet 12V-os ágon, 12V mellett 5V-ról is eszik. A hipro ha tényleg server táp. pont ilyen célokra van, de agyontuningolni nem fogod benne a kvadot, vga meg passz, de elégnek kellene lennie. Amit tudok, hogy az OCZ-nek is szét vannak osztva az ágai, ha jól tudom FSP bele van, de ránézek, majd csak jönnek a szakik és besegítenek nekünk:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27127) Chaser


Chaser
titán

Ez az ha nem tévedek. Azt írja 4db 12V-os ága van 1enként 18A-rel, egy tápos oldalon néztem, a kombinált terhelhetőség 50A, szóval mindenféleképp jó lenne ez is neked, a hipro is ha jól emlékszem 4 ágas, csak kisebb terhelhetőséggel.

szerk: Na megnéztem, 1enként 16A-s ágai vannak a hipronak, más is akart hasonló konfighoz ilyet, ajánlották, viszont a #1-ben a nem ajánlott tápok közt van, én nem ismerem, úh várjunk meg másokat is.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27128) _Lord_B_ válasza Chaser (#27127) üzenetére


_Lord_B_
tag

Hatalmas Köszönet! :)
most találtam egy Corsair PSU-550VX 550W 12cm 22 190 Ft ami nekem még pont benne van a 22e ftben amim van rá :)
na melyiket? :) elég lenne az 550w is? :)
elég SOS a tápom tegnap elkezdett haldoklani és olyan érzés mintha időzitett bombán ülnék szoval most parázom rendesen :)
Mondhatni nem lennék boldog ha a quadom elfüstölne...
Mindenki Corsaira esküszik, szoval most már a Corsair felé húz a szivem :)

szerk: gondolom a Corsair ugyan olyan jó lesz ha Upgradelem a gépem mondjuk i7 re vagy q9550 re :)

[ Szerkesztve ]

- I want to see where the sirens sing, Hear how the wolves howl, Sail the dead calm waters of the Pacific, Riding the dolphins Asking the mountains, Dreaming in Alaska... Wanderlust... Look into my eyes and see the wanderer

(#27129) Chaser válasza _Lord_B_ (#27128) üzenetére


Chaser
titán

Nem kell köszönni, legalább frissítem hiányos tudásomat:) Ez az 550-es corsair 41A-s egy ágon, szóval gyilkos, 5V-os ága is erős, amit nem tudok hogy jónak számít-e a belseje, az CWT, de mindjárt ránézek.

szerk: A CWT elektronika ajánlott, maga az 550vx nincs a listában, gondolom újabb modell, még nem került be. A speckók alapján 22k-ért jó választás 5év garral :K Én még itt szoktam cuccok után olvasgatni, jó értékeléseket kapott.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27130) Chaser


Chaser
titán

Szerk időből kicsúsztam, persze jó lesz másik kvadhoz is, vagy i7-hez, sztem a 6600 többet eszik náluk, 95 vagy 110W-os, bár tök mind1, még szénnéfeszelve is elég bármilyen kapható procinak ez a táp.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27131) _Lord_B_ válasza Chaser (#27130) üzenetére


_Lord_B_
tag

Ok, millio köszönet :)
akkor remélhetőleg egy órán belül már a gépemben lesz ez a kis Corsair!
megyek is érte!

köszi mégegyszer!

- I want to see where the sirens sing, Hear how the wolves howl, Sail the dead calm waters of the Pacific, Riding the dolphins Asking the mountains, Dreaming in Alaska... Wanderlust... Look into my eyes and see the wanderer

(#27132) venember83 válasza Chaser (#27129) üzenetére


venember83
nagyúr

CWT nem rossz, csak hangosabb mint a Seasonic.

(#27133) bartucc válasza _Lord_B_ (#27128) üzenetére


bartucc
addikt

Bőven elég lesz szinte bármire, és jobb is mint amiket először akartál. ;)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27134) nb18


nb18
tag

Sziasztok!
Az alábbi problémával fordulnék hozzátok. A konfigom egy Core2Duo 2,4ghz@2,8Ghz prociból Gigabyte P31-S3G alaplapból 2giga dd2ből és egy radeon hd3870ultimateből áll(mármint a fontosabb elemek :) ) A tápegységem egy előző konfigomból megmaradt Cheiftec GPS 350eb-101a (ha minden igaz). Egyes játékoknál pl. Race Driver Grid egy idő után nagyon meleg a tápegység elég jól szellőző házban, és a levegő ami kifúj azis nagyon meleg, majd egy pár 10perc játék után beszaggat az egész.Géprestart oldaja meg problémát. Driverek a legújabbak, a hőmérséklet is jónak tünik, játék közben 40fokos proci vga 55fok. Kérdésem a következő, a táp okozhat ilyen problémát? elképzelhető hogy kevés lenne ennek a konfignak? Van egy ugyanilyen gép csak msi neo2 alaplappal és egy hiper 530as táppal, ugyanezek a körülmények között nem okoz ilyen hibát ua. játékkal. Ötlet esetleg megoldás? :) Bocsi h kicsit hosszúra sikerült...

(#27135) _Lord_B_ válasza Chaser (#27130) üzenetére


_Lord_B_
tag

1000 köszönet :)
meg is van, benn dorombol a házban, csak elsőre az istennek nem akart elindulni..., másodikra sem, ujrakábelezés stb..., csak sokadikra, de mosmár minden ok, nem tudom, hogy mi volt. De most tökéletes, ráadásul a boltban volt még egy darab 22 ért, az utolsó volt. A többi holnap érkezik 27ért :) jokor értem oda mégegyszer köszönöm :)

- I want to see where the sirens sing, Hear how the wolves howl, Sail the dead calm waters of the Pacific, Riding the dolphins Asking the mountains, Dreaming in Alaska... Wanderlust... Look into my eyes and see the wanderer

(#27136) zsolt1129 válasza nb18 (#27134) üzenetére


zsolt1129
addikt

A tápos nem kevés ennek a konfignak. Ha van rá lehetőséget,akkor próbáld ki egy másik táppal is,és ha ott minden oké, akkor megvan a hiba oka.

(#27137) Steve1979 válasza Chaser (#27122) üzenetére


Steve1979
csendes tag

köszönöm a hozzászólást Chaser és bartucc kollégáknak, esetleg még valaki
MS Industrial 400W Gold tápocska - vélemény ügyben ?

[ Szerkesztve ]

COMMODORE gépeket veszek ! C128 és AMIGA előnyben !

(#27138) Chaser válasza _Lord_B_ (#27135) üzenetére


Chaser
titán

22k-ért -mostani árakat nézve- ajándék volt, a 400cx 15k, a 450vx 20k...örülök ha bejött:) Tán kontakthiba lehetett valahol, hogy nem indult elsőre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27139) dreamchriss válasza Dyno (#26863) üzenetére


dreamchriss
csendes tag

köszi a válaszokat.
corsair vx 450 max az 550 lesz a befuto.
a mostanit már illik valami jobbra cserélni :)

(#27140) nb18 válasza zsolt1129 (#27136) üzenetére


nb18
tag

Ok, megpróbálom. Köszi :)

(#27141) Chaser válasza Steve1979 (#27137) üzenetére


Chaser
titán

Nem sok jót írtak eddig róla.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27142) Steve1979 válasza Chaser (#27141) üzenetére


Steve1979
csendes tag

nincs több kérdés :R :R

COMMODORE gépeket veszek ! C128 és AMIGA előnyben !

(#27143) peti4


peti4
tag

Üdv.
Fentebb kérdeztek a Hipro 700W ról.(pár nappal az előtt én is).Nos én megvettem és minden rendbe vele.Nekem csendes! :R Előző tápom codegen 400W :B .Tudom codegenhez képest minden jó :DDD ,de tényleg rendben van.Aki kevés pénzből akarja lecserélni nevesincs tápját annak jó vétel!

(#27144) _Lord_B_


_Lord_B_
tag

Egy kis corsair 550 vx
semmi hangja :) (remélem fél év mulva is igy lesz)
a kezdeti nehézségeket amit még mindig nem tudok mire vélni, leszámitva tökéletes. A másik 580w tápomnál a q6600@3200 on a videkortyát tuningolva eljutottunk oda, hogy a videokártya driver nem válaszol.
A mostani táppal kicsit még tovább is huztam a cuccot és gond nélkül fut :)
Ténleg jó választás volt :)

- I want to see where the sirens sing, Hear how the wolves howl, Sail the dead calm waters of the Pacific, Riding the dolphins Asking the mountains, Dreaming in Alaska... Wanderlust... Look into my eyes and see the wanderer

(#27145) Chaser válasza Steve1979 (#27142) üzenetére


Chaser
titán

Akkor yoh:)

#27143 peti4: Azért kis pénzből újan is lehet ám fasza tápot venni, 5-5.5k-ért FSP PNR, 8.5k-ért GB 460SuperB, lehet jó a hipro, biztos volt oka hogy nem ajánlják a #1-ben, nem nagyon találtam róla semmit.

#27144 _Lord_B_: Mit is lehet erre mondani? Legyetek boldogok sokáig :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27146) paprika


paprika
aktív tag

Helló. Kérdésem volna. Q6600 + 4870 mellé milyen tápot vegyek? Vízhűtés van szóval 3700-800 on elszaladgál a proci. VGA -t is megtépem rendesen szóval a fogyasztás rendesen nőni fog. :W Milyen tápot ajánlatok esetleg ezek mellé? Lehet később beugrik még egy 4870. de ennek a valószínűsége 30% :U Persze az volna a jó ha halk is lenne.

OCZ 700W ModXStream Pro OCZ700MXSP 28990

CORSAIR 750W CMPSU-750TXEU SLI 33000

Enermax 620W Liberty ELT620AWT 32000

Ezekre gondoltam kb. De mást is szívesen veszek ha mást ajánlatok. Max 33ezret adok ki Tápra. :W

Am Nexus 600W Modular? Nekem az is tettszik :U

Előre is köszi :R

(#27147) paprika


paprika
aktív tag

Meg rátaláltam erre még. Ennyit talán adnék is érte Silverstone SST-ST60EF Element-Series 600 W 35900 .
Enermax 625W Modu-82 EMD625AWT-01 2 év gar: 36.990,-
Enermax 650W Infinity EIN650AWT 2 év gar: 35.500,-

Passolok. Nemtudok dönteni- :W :R

(#27148) celf


celf
őstag

Szerintetek mi az a konfig amit egy FSP 350PNF max elbir.

(#27149) bartucc válasza paprika (#27146) üzenetére


bartucc
addikt

Na hát a Phenom II-dhöz menne egy Corsair vagy egy Enermax, a 625-ös bőven elég, vagy egy Corsair HX-620, de lehet hogy egy 520 is.
Silverstone is jó nagyon, de sok tapasztalatom nincs velük.(ezt semmit sem jelent, de olyanról nem akarok semmitse mondani amit csak hallomásból ismerek :U )
Az OCZ tudtommal FSP beles, jó belső, de a fent említett kettő picivel még jobb. :)

celf: Egy erősebb processzort, egy 4 magos és egy 8800GTX ment vele a teszben, de ilyet nem ajánlanék azért már hozzá. :N
Egyszerűbb kérdés: mit akarsz rákötni? :U

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27150) Chaser válasza paprika (#27146) üzenetére


Chaser
titán

Mivel tuningolni is akarsz így egy corsair 400cx belépőnek, de ha lesz mellette még 1 vga jobb a békesség alapon corsair 550vx, tegnap vett itt az egyik kollega ilyet, ha te is megcsíped 22k körül, akkor ne gondolkozz rajta.

#27148 celf: Egy 4 magos intel proci ha nem feszeled agyon egy 4870 szintű vga-val még ok, AMD 4 magos már lehet nem, elég sokat esznek.

#27149 bartucc: K_vad-ja van :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.