Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27551) Fecogame válasza elfelejtette (#27550) üzenetére


Fecogame
veterán

Vágom, kösz. Ezek szerint lehet, hogy kifogtam egy jó példányt :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27552) MAC72


MAC72
tag

GIGABYTE ODIN 470W

Mi a véleményetek erről? Jobb választás mint a GIGABYTE Superb 460W ?
Kicsit drágább ugyan, de nem sokkal, ha az Ipon árait nézzük.

(#27553) elfelejtette válasza MAC72 (#27552) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ugyanaz az FSP 400-60GLN bél van benne, mint a 460Superb-ben... :DDD

Így néz ki. Ipon-os kép ne tévesszen meg, csak a Pro/GT széria moduláris...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#27554) MAC72 válasza elfelejtette (#27553) üzenetére


MAC72
tag

A fene a pofájukat pedig kicsit el is gondolkodtam rajta hirtelen.

(#27555) f4lcon válasza Macka (#27505) üzenetére


f4lcon
őstag

karcos lesz, de igen
nem a 700w-al van baj, hanem azzal, hogy az epsilon kb 550-et tud.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#27556) kfron válasza f4lcon (#27555) üzenetére


kfron
aktív tag

Most akkor már az FSP-nek sem lehet elhinni, amit ráír a tápjaira?? :F
Mgbsz az ideg... :((

[ Szerkesztve ]

(#27557) Skizz válasza Fecogame (#27548) üzenetére


Skizz
addikt

nem az az alapvető probléma, hogy gyenge. egy tápnak elsősorban nem erősnek, hanem megbízhatónak kell lennie. a NorthQ nagyrészt huntkey szarokat tesz egy agyonfényezett dobozba, ezüst ventiráccsal, kék ledekkel meg harisnyázott kábelekkel, ráírja hogy ultraturbohibridpowerquiet mittoménmi', eladják 20k-ért darabját és akkor mindenki azt hiszi, hogy micsoda fain táp. pont, mint a Tagan...
egyébként kicsi az esély rá, hogy jó darabot fogtál ki. pusztán szerencse kérdése, hogy mikor dobja föl a talpát. én is találkoztam már 1-2 évig hibátlanul működő Mercury-val, aztán egyzercsak köpött egy lángnyelvet és a konfig már illant is tova'.

remélem most megkapom majd pár embertől az "eddig is hibátlanul működött, eztán se lehet semmi baja", meg "nekem is NorthQ tápom van é tökéletesen meg vagyok vele elégedve" hsz-okat. /ami annyit tesz a júzerek 98%-ánál hogy világít, de még nem füstöl.../

mod: nem tetszik nekem ez az s billentyű..

[ Szerkesztve ]

(#27558) Skizz válasza kfron (#27556) üzenetére


Skizz
addikt

FSP elég "hanyag" mostanában, de f4lcon valószínűleg a létfontosságú 12V-o ág terhelhetőségére célzott, nem pedig az összteljesítményre.

mod: oké-oké, kidobom a bill.zetet.

[ Szerkesztve ]

(#27559) kfron válasza Skizz (#27558) üzenetére


kfron
aktív tag

Én is remélem, hogy arra célzott... mer' tavaly nekem már elcsattant egy alig nyolc hónapos FSP... :((
Ennek a cégnek nincs több húzása nálam.

[ Szerkesztve ]

(#27560) elfelejtette válasza f4lcon (#27555) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az a kb. 550W az pontosan 600W (50A). Ez szerintem bőven elég lesz.
(#27556) kfron: Nyugodtan lehet hinni az FSP-nek, amit ráírnak a matricára, azt le tudja adni minden tápjuk. Az említett 600W a 4db 12V-os ág maximális terhelhetősége, tehát azé az ágé, amiről 80-90%-ban fogyasztanak a mai modern gépek. De emellett még a 3.3V-os és az 5V-os ágról is fogyasztanak egyes hardverek, pl. a vinyók is.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#27561) kfron válasza elfelejtette (#27560) üzenetére


kfron
aktív tag

Jaja, már nekem is leesett, hol értettem félre f4lcon-t. :)

(#27562) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok! Pár napja vettem egy 400-as Delta tápegységet, és problémába ütköztem. Csatlakozók terén van a bibi. 1db! Molex áramcsati van rajta és 5db! SATA áram csatlakozó.
Kérdés: Rádughatom-e arra az egy ágra az én házilag készített Molex-elosztómat? 1 input a kábelen és 4 output, ilyen a kábel.
Szóval :F
Váram válaszotokat. Üdv. :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#27563) 14adam válasza PH-User (#27562) üzenetére


14adam
addikt

Mármint a molex-es ágra rádughatod-e? Mert ha arra gondolsz akkor igen.Amugy boltba is lehet venni molex elosztót

(#27564) PH-User válasza 14adam (#27563) üzenetére


PH-User
addikt

Csak az a gond, hogy az 2-t csinál csak belőle és a kábelnek darabja felénk min. 500ft. :U
Egyébként úgy csináltam az elosztót, hogy simán lepárhuzamosítottam 2db régebbi tápból kivett ágat. Mind a kettőn két csati, így összesen 4db. Akkor simán rádughatom? :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#27565) 14adam válasza PH-User (#27564) üzenetére


14adam
addikt

igen,akkor simán rádugod és jó :K

(#27566) PH-User válasza 14adam (#27565) üzenetére


PH-User
addikt

Akkor kösz szépen a gyors választ! Hopsz! Lenne még egy kérdésem! Ezen a tápon már van 6 pines PCI-Express Power csatlakozó is, de a gépben, amihez vettem, abban pedig egy AGP-s X1300Pro van csak és annak Molex áramcsati kell. Hogyan tudok hozzá átalakítót csinálni, ha lehet egyáltalán :F Úgy értem 6PinPCI-EPower ---> Molex VGA áram. :B

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#27567) Qru válasza PH-User (#27566) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell átalakító, simán rákötsz egy molex csatit és kész. Inkább visszafelé szokott gond lenni, ha nincs 6/8-pines pci-e tápcsati csak molex.

#nincsbennetarcsi

(#27568) PH-User válasza Qru (#27567) üzenetére


PH-User
addikt

Akkor ezek tulajdonképpen a táp belsejében "egy tőről" fakadnak? :B
Mármint a sata, a molex és a pci-e power is?
:R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#27569) bartucc válasza Blinded (#27549) üzenetére


bartucc
addikt

Annál a tápnál egy Giga Superb 460 sokkal jobb lenne a konfigodhoz, ez simál leégne és csak magával rántana mindent. Sztem el se bírná a gépedet.

kfron: egyszerűen nem olyan arányban van a 12v-os ág, ahogy egy ekkora tápnál elvárnánk, lásd pl Corsair. Nem rossz, de van jobb is tipikus esete....DE ahogy olvasom, 600-at tud, szval nem rossz választás az se. Ha minden igaz az Everestekkel nincs annyira gond, de hallottam már rá panaszokat, erre mondjuk nem alapoznék, inkább a tulajok véleményére lennék kiváncsi.

PH-User: ahogy mondod. :K, gyakorlatilag igen.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27570) PH-User válasza Blinded (#27549) üzenetére


PH-User
addikt

Blinded: HKC-t NE vegyél, nekem akkorát pukkant, hogy hátraestem a székben! :U

bartucc: Akkor oké, bírnia kell a strapát. ;]

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#27571) Chaser válasza kfron (#27559) üzenetére


Chaser
titán

Vitt magával valamit? :F Amennyiben nem, nem kell majrézni, az ilyen tápok azt garantálják, hogy megvédik a géped, sajnos mint tudjuk semmi nem örökéletű és mindenhol akad hibás db, még 30k-s Corsair tápból is, erre meg ott van a gari. Ha vitt magával a táp valamit akkor nem szóltam :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27572) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Vettem két hete egy FSP 350 PNF tápot az Aqua-ban. Eddig nincs gond, de ott helyben lányos zavaromban nem kapcsoltam, hogy csak számlát kaptam hozzá, mást, például garipapírt nem. A weblapjukon 2 év garanciát írnak, de ez a papíron, amit kaptam sehol nem szerepel (meg úgy általában semmi a garanciaidőről).

Az lenne a kérdésem, hogy ezzel az 1 db nyomtatott A4-es papírral tudok-e garanciát intézni, ha kell, vagy buktam, mert nem figyeltem?

Az már más téma, de érdekel, hogy a honlapon ezt a tápot mint aktív PFC-s tüntették fel, de úgy tudom, igazából ez passzív. Tegyetek már igazságot ebben is.

Előre is köszi.

(#27573) kfron válasza Chaser (#27571) üzenetére


kfron
aktív tag

Nem, nem vitt el semmit, csak a biztosítékot vágta le kétszer. (Elsőre nem hittem el, hogy megkotlott a táp). :N + a forgalmazótól zsír újat kaptam helyette, nagyon korrektek voltak... (ha másért nem is, ezért érdemes FSP-t venni).
Most is FSP-m van, mikor lehiggadtam, én is arra gondoltam amire te, hogy ez előfordulhat bármilyen műszaki cuccal, csak amikor a rideg tényekkel szembesülsz, hogy egy 27k-s táp bőven egy éven belül meghal, pedig még csak nem is tuningoltam, és még egy APC túlfesz' is van alatta, na akkor elszakad a cérna...
Az Epsilon eddig csendben teszi a dolgát. A régi gépben meg egy 350PNF van, véleményem szerint a cég legjobb terméke.

[ Szerkesztve ]

(#27574) kfron válasza DeFranco (#27572) üzenetére


kfron
aktív tag

Hali!
Jókor jöttél. Amikor az én FSP-t bevittem a szervizbe, elég volt a számla, rajta volt minden amit a tápról tudni kell, (vásárlási hely, idő, táp sorozatszáma, stb.) Mondjuk nem az Aqua volt a cég, de szerintem nem lesz vele gond...

[ Szerkesztve ]

(#27575) DeFranco válasza kfron (#27574) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez aztán a gyors válasz :D Köszönöm, akkor remélem nem lesz gond. Meg ha gond lesz akkor se lesz gond. :DD

(#27576) bartucc válasza DeFranco (#27575) üzenetére


bartucc
addikt

PNF-fel egyébként se lesz gond, egyébként meg elég amit kaptál. ;)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27577) kfron válasza DeFranco (#27575) üzenetére


kfron
aktív tag

Úgy legyen! :C

(#27578) Chaser válasza DeFranco (#27572) üzenetére


Chaser
titán

A megnyugtatásodra beviheted és kérhetsz egy garjegyet is hozzá. Passzív a PFC, de jelentősége csak ott van, ahol a bruttó energiafogyasztást kell megfizetni, mi viszont a nettót fizetjük, szóval nekünk oly mind1.

#27573 kfron: Gyári döglött is van 30k-s tápból, ez sajnos benne van. Ezért is részesítem előnyben a corsair tápokat, a 400cx-et kivéve mindre 5 év gar van-arra 3-, ha meghal hát haljon, ha meg 5 év után hal, akkor már kiszolgálta az árát. Sztem is a PNF a legjobb FSP táp! :K Amikor még 6k-ért lehetett venni, akkor meg a legjobb ár/értékű is volt. Az epsilonokra 1ébként mennyi gart adnak?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27579) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok! Chieftec CTF-850-14C vagy Corsair 750-TX érdemesebb venni? Vagy van valami jobb javaslatotok?

(#27580) elfelejtette válasza Erdei88 (#27579) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Venni akarsz még1 4870X2-t, hogy ekkora táp kell?
Amúgy szerintem inkább a Corsairt vedd.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#27581) Erdei88 válasza elfelejtette (#27580) üzenetére


Erdei88
veterán

Nincs még tervben, de amikor megvettem a 650est akkor is ezt kérdezték, minek az? De most valahogy nem az igazi, meg ki tudja mit hoz a jövő, inkább vegyek most nagyobbat mint 3-4hónap múlva megint cseréljem.

(#27582) kfron válasza Chaser (#27578) üzenetére


kfron
aktív tag

Cégtől függ ahogy látom, 1-2 év... :N

[ Szerkesztve ]

(#27583) elfelejtette válasza Erdei88 (#27581) üzenetére


elfelejtette
veterán

Milyen 650-est? Corsair az is? Mert akkor ne cserélj. Csak ha tényleg akarsz még1 X2-t, meg egy Quadot.
Amúgy gondolom láttad az általad kérdezett két táp adatait? Chieftec: 12V-on 18+18+30+30A, Összesen max. 62A. Corsair: 12V: 60A. Ez utóbbi jobban ajánlott.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#27584) Erdei88 válasza elfelejtette (#27583) üzenetére


Erdei88
veterán

Chieftec GPS-650-AB-m van,. Köszi a választ, megfogadom a tanácsod!

(#27585) Chaser válasza kfron (#27582) üzenetére


Chaser
titán

Akkor sztem nem kérdés a 20k feletti kategóriában hogy corsair vagy epsilon, azt hittem többet adnak rá.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27586) f4lcon válasza elfelejtette (#27560) üzenetére


f4lcon
őstag

a probléma pont abból adódik, hogy az epsilonok nem képesek sajnos 50 fokon leadni a ráirt 600w-ot 12v-on. mint ahogy pl az ocz-nek is van 1050-es (gamexstream?) tápja, ami szintén egy 700-as epsilon, de 25 fokon mérve.
szóval az epsilonokkal csak óvatosan. nem azt mondom nem jó táp, mert az.
csak sok a rossz tapasztalat vele külföldön.
figyelem: nem általánosságban az fsp-ről beszélek, hanem az epsilon szériáról!

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#27587) Fabricio


Fabricio
csendes tag

Sziasztok!

Már írtam a topicba tegnap (#27533), de a válaszüziben (2 link) mindkét táp meghaladja az anyagi kereteimet. Maga a gép: GA-EP-DS3; E5200; 2Gb 1066; HD4830 512; 2 HDD, vmi DVD. Maximum 10k-m lenne a tápra. Szerintem ehhez a konfighoz nem kell egy erőgép, vagy? Előre is köszönöm a választ! Üdv!

(#27588) lsc válasza Fabricio (#27587) üzenetére


lsc
nagyúr

[link] Ez [link] egy picit több .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#27589) gooool


gooool
őstag

Helló!
Ipon-on néztem ismerősöm gépébe egy tápot:ez az.
Ez lényegében egy FSP ATX-350PNF lenne?
Kösz a választ!

Üdv, Balázs

(#27590) elfelejtette válasza gooool (#27589) üzenetére


elfelejtette
veterán

Igen.
Vegyétek, jó áron van.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#27591) gooool válasza elfelejtette (#27590) üzenetére


gooool
őstag

Kösz a gyors segítséget! :C

Üdv, Balázs

(#27592) Dyno válasza elfelejtette (#27590) üzenetére


Dyno
veterán

Lehet veszek én is egyet, ilyen mért ne alapon, jó ha van egy PNF a háznál. :DDD

(#27593) bartucc válasza Dyno (#27592) üzenetére


bartucc
addikt

Én nem csak ezért vettem, de hát jaja, sose árthat :DDD

Erdei88: ahogy mondja elfelejtette is, nem biztos hogy cserélni kell....
Hangos, vagy nagyon meleg levegőt fúj? :U

gooool: vegyétek csak, nagyon jó táp:D

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27594) Erdei88 válasza bartucc (#27593) üzenetére


Erdei88
veterán

Mit felejtettem el? Nem hangos és nem is fúj meleg levegőt. Sajnos kevésnek tűnik a konfigomnak, lehet vmi baja van...

(#27595) bartucc válasza Erdei88 (#27594) üzenetére


bartucc
addikt

Ha van rá pénzed, mmint új tápra akkor egy TX650-es corsairt mondjuk, jóval erősebb mint a jelenlegi tápod.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27596) Erdei88 válasza bartucc (#27595) üzenetére


Erdei88
veterán

Corsair 750-TX-el lepem meg magam, névnapom alkalmából. A táp az a dolog amiről éves viszonylatban gondolkozok. Bár moduláris jobb lett volna...

(#27597) Dyno válasza Erdei88 (#27596) üzenetére


Dyno
veterán

Akkor vedd az említett Csifit, at moduláris, CWT bél van mind a kettőben.TX 750 már nem Seasonic beles.

(#27598) PH-User


PH-User
addikt

Hali!
Barátnőm gépében él egy Colorsit 400W-os tápegység. 12cm-es ventilátor van benne és elég csendes is. Semmi probléma nem volt még vele. Azt szeretném kérdezni, hogy maradhat-e benne a tápegység, vagy érdemes valami márkásabbat venni helyette :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#27599) Tomate válasza PH-User (#27598) üzenetére


Tomate
veterán

Most Iponba nagyon jó áron szórnak 350-es Fortron (FSP) tápokat. (6k) A színes szart pedig dobd el. A barátnőd gépedben ne éljen tovább...

[ Szerkesztve ]

(#27600) Dyno válasza PH-User (#27598) üzenetére


Dyno
veterán

Érdemes lenne, mert bármikor, megdögölhet és akkor valószínű, hogy valamit visz is magával, egy FSP 300/350PNR-t javasolnék 4-5K között már meg is lehet venni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.