Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20601) Dyno válasza forgonati (#20595) üzenetére


Dyno
veterán

Szinte ugyanaz a 2 táp, de ezek közül válassz.

(#20602) forgonati válasza diegho (#20596) üzenetére


forgonati
őstag

És a fentebb irt 5 táp? Pl. az OCZ-t tesztelték itt is. De lehet hogy a többiböl is valamelyiket.
Dyno-tól is ugyanezt kérdezem.

Egyébként érdekelnének indoklások is, kicsit részletesebben. Van-e valakinek tapasztalata ezek közül valamelyikkel...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#20603) diegho válasza forgonati (#20602) üzenetére


diegho
nagyúr

az elég, hogy azért mert jelenleg és évek óta is a Seasonic gyártja az egyik legjobb táp belsőt? Mellesleg azért mert ezek a leghalkabbak, jó minőség, nagyon kevés köztük a hibás (corsair V550 kerülendő az nem seasonic belsős) megbízhatóak, 12V-os ágon nagyon erősek. Tesztet a google.hu tud mutatni róluk akár több százat is.

(#20604) stol válasza DerStauner (#20563) üzenetére


stol
addikt

Tudod, van az A osztályos merci, meg az A2-es Audi.
Mi a közös az A-ban és az A2-ben az S-hez és A6-hoz képest? SEMMI azon kívül, hogy Mercedes és Audi jel figyel az orrán. ;)
Mindnégy autó elvisz A-B-be, de az utazási komfortban van némi különbség.

(#20605) forgonati válasza diegho (#20603) üzenetére


forgonati
őstag

Tehát pl. a Chieftec, a FSP blue storm, vagy az OCZ elmarad mögötte? Ugy tudom az FSP-k is elég jók, és ebben az OCZ-ben is FSP bél van.

Tudom, nézegettem már teszteket külön-kölön szinte mindröl. Majdnem mindröl irják hogy jó, meg nem rossz, stb, én csak akartam felhasználói véleményeket is, mert hát egy rövid teszt nem sokat mond pl. arról, hogy hosszabb távon milyen a táp...

Keelah Se'lai!

(#20606) stol válasza DAMIEN1899 (#20570) üzenetére


stol
addikt

Kedves Lelkes Újoncocskám... Lelkesen olvass vissza, használd a keresőt lelkesen, különben a lelkes moderátorok lelkesen hajintanak ki.
Amúgy egy iparihulladék.

(#20607) stol válasza D1Rect (#20572) üzenetére


stol
addikt

Műszeres mérés talán? NEM webes számolós lófaszokból, az biztos :DDD

(#20608) diegho válasza forgonati (#20605) üzenetére


diegho
nagyúr

seasonic korszerűbb, erősebb 12V-on és az a lényeg.

(#20609) stol válasza Csaba_20_ (#20577) üzenetére


stol
addikt

Menyi garr/jótállás van rá?! :DDD

(#20610) stol válasza sazabi (#20586) üzenetére


stol
addikt

Rossz lóra teszel öcsisajt :D
Talán olvass vissza a hsz.-eim között és talán felfedezni véled majd, hogy napi szinten több tápot javítok, mint te egy évben látsz/kezedben fogsz.
Álmaimból felriadva is elsorolom neked, melyik kapcsolástechnikának mi a gynegélye :DDD

(#20611) stol válasza diegho (#20587) üzenetére


stol
addikt

....xarni

(#20612) stol válasza DerStauner (#20590) üzenetére


stol
addikt

[OFF]Tegyük fel máshogy a statisztikát.

Marketinges gondolkodásódban.

A magyar utakon lévő buzukik x %-a karambolozik csupán, ehhez képest a BMW-k x+20%-a.
Tehát, a buzuki egy biztonságos autó!

A szörnyű valóság:
A magyar utakon lévő csattant buzukikban utazók 90%-a belehal az ütközésbe, ehhez képest a BMW-ben az elhalálozási arány csupán 20%.[/OFF]

Senki se mondta, hogy nem fog bedögleni a tápod.
De, ha bekövetkezik ez az esemény, ami lehet 5perc elteltével és akár 2év után is, 95% az esélye, hogy új számítógép vásárlása lesz a végeredmény.

(#20613) forgonati válasza stol (#20610) üzenetére


forgonati
őstag

Te vagy az én emberem :D
Téged is megkérdelek, erröl mi a vélemény?
SEASONIC S12II-430HB

Azt mondták itt hozzáértök, hogy jobb mint a fentebbi hozzászólásomban felsorolt többi táp. Szerinted is? Köszi :R

Keelah Se'lai!

(#20614) stol válasza Loituma69 (#20591) üzenetére


stol
addikt

Igen.. és ez lesz a végeredmény.[link]

Ha ég a műszerfaladon az olajnyomáslámpa, ne az izzót iktasd ki :DDD

(#20615) stol válasza forgonati (#20594) üzenetére


stol
addikt

3870 VGA 12V-on kajál max 130W-ot, a proci 95W-ot.
~230W/12V terhelhetőségű minőségi táptól már "jók vagyunk".

(#20616) stol válasza diegho (#20599) üzenetére


stol
addikt

Nem láttam még szétborítva :U

(#20617) stol válasza forgonati (#20613) üzenetére


stol
addikt

Műszakilag teljesen tökéletes felépítmény, ám ár/teljesítmény arányban drágák más minőségi gyárókhoz képest. Hagerőre viszont halkabbak, mint az azonos teljesítményű minőségi tápok.
Ez a halkabb relative, ugyanis 2-5dB-ről beszélünk, ami mindaddig teljesen azonos érzetet kel, amíg a VGA-n, avgy CPU-n stock cooler lakozik.

(#20618) forgonati válasza stol (#20615) üzenetére


forgonati
őstag

Most ebböl azt szürhetem le hogy jó lenne? Akkor a többi táp felejtös? És késöbb? Nem lenne érdemesebb beruházni egy picit nagyobbra? Mert elképzelhetö hogy majd később jön egy 4850. Bár, most igy hirtelen nem vagyok biztos benne, hogy az sokkal többet zabál-é... De lehet hogy processzor is nagyobb lesz, és azt szeretném, hogy 2 év mulva ne kelljen már tápot is cserélnem.

Keelah Se'lai!

(#20619) diegho válasza stol (#20616) üzenetére


diegho
nagyúr

az a baj én se, 12 bruttó nagykerben, tehát jóárasítva van.

(#20620) forgonati válasza stol (#20617) üzenetére


forgonati
őstag

És esetleg tudnál mondani olyan tápot ami műszakilag van ilyen jó, és esetleg olcsóbb? Az a max 5dB nem annyira lényeges nekem.

Keelah Se'lai!

(#20621) forgonati


forgonati
őstag

Előbbi állitásom vegyétek semmisnek. Itt az oldalon tesztelték ezt:
CORSAIR VX450, 450W
És nagyon dicsérték, állitólag tutkó táp. 2 vadállat VGA-val még a gyártó által megadott teljesitményt is tulszárnyalta, röhögve. Tényleg komoly lehet a cucc.. Itt a másik:
SEASONIC S12II-430HB Energy 80-Plus, 430W
Elvileg ugyanaz a belső, vagy majdnem. Gondolom akkor ez se lehet rosszabb. Árban is ugyanott vannak, valami 800 pénz az eltérés. Szóval innen már cak aszerint válasszak amelyik jobban tetszik? Vagy vegyem figyelembe azt is, hogy a Corsair picit erősebb?

Keelah Se'lai!

(#20622) stol válasza forgonati (#20620) üzenetére


stol
addikt

Ha a hatásfok fontos, akkor 460-as Giga, amiben GP-FSP bél lakik. Ha UPS-t aarsz venni később, akkor az A-PFC felejtős, akkor a régi Delta beles Chieftec és PNF/PNR szériás FSP a nyerő.
Közép/felső VGA kategóriában a fogyasztás elég régóta konstansnak mondható.

(#20623) forgonati válasza stol (#20622) üzenetére


forgonati
őstag

Nagyon köszönöm, de asszem maradok a Seasonic-nál, vagyis Sea belsőnél. Tehát már csak az előbbi hsz-emre várnék választ. Köszönöm :R

Keelah Se'lai!

(#20624) stol válasza forgonati (#20621) üzenetére


stol
addikt

Címke szerint lehet, hogy erősebb... De sokan a kapcsolásban rejlő többletet is "nominal load" sapkába dobják.

(#20625) Márk válasza sazabi (#20543) üzenetére


Márk
senior tag

Hali!

Nem akarsz magadnak egy tartalék HKC tápot? Nekem is ilyenem volt(HKC USP5565 565W), de három hónap használat után inkább kiszedtem a gépből, mert itt a fórumon nem kifejezetten dícsérték, és mondom nehogy baj legyen belőle, hogyha elszáll.

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#20626) diegho válasza stol (#20622) üzenetére


diegho
nagyúr

őőő kicsit kevered szerintem. Régi Delta beles Chieftec pont, hogy nem megy együtt a kvázi színuszos UPS-ekkel, viszont pl az én Seasonic-em meg tökéletesen megy egy Powercom hulladékkal, már több, mint fél éve.

(#20627) forgonati válasza stol (#20624) üzenetére


forgonati
őstag

Értem. Akkor asszem marad a Seasonic. Kivül-belül :)
Ebben is ADDA venti van ami a Corsair-ba, nem tudod? Mert nagyon dicsérték a halksága miatt.

Keelah Se'lai!

(#20628) stol válasza diegho (#20626) üzenetére


stol
addikt

A régi Deltás alatt a P-PFC-set értem :D
Nekem is az feszít a szerverben, igaz ehte delta néven.

(#20629) gr.bence


gr.bence
aktív tag

sziasztok

elözö hozzá szolásomhoz vissza térve (itt)
pl egy chieftech gps 500ab

elég lenne ehez a konfighoz?

vagy maradjon a vx450

a lényeg az lenne hogy stabilan évekig elég legyen a rendszernek max egy kicsi tuning lenne nem vagyok fanatikus tuninger...... :DD

előre is köszönöm a válaszokat..........

(#20630) diegho válasza stol (#20628) üzenetére


diegho
nagyúr

hú de olyant hol kapni már? kihaltak mint a dinók :D

(#20631) stol válasza diegho (#20630) üzenetére


stol
addikt

Múlthéten kaptunk polcra :D
Van 8 és 12cm-es is :))

(#20632) diegho válasza stol (#20631) üzenetére


diegho
nagyúr

hol a hererákban kapsz te még olyant? :D én már GPSA-t is alig látok, bár amíg 3.2k egy 300W fsp, addig nem is érdekel a Chieftec.

(#20633) Márk


Márk
senior tag

Sziasztok!

3 táp között vacillálok:

Asus P-50GA [link]
Asus P-55GA [link]
Asus U-65GA [link]

Ti melyiket választanátok ezek közül? Nekem igazából az U-65GA a legszimpatikusabb, mert a 2 kisebb táp tulajdonságai között nem látom a Power Protection fantázianevű valamit (aki tudja hogy mit jelent az megírhatná), és a legnagyobb táp már a 80Plus specifikációnak megfelel. Viszont az a vicc, hogy a P-55GA tápnak a 12V-os ága nagyobb ampert tud leadni mint az U-65GA és én már gondolnék a jövőre is, hogyha netalántán valamikor a távoli jövőben CrossFire vagy SLI rendszerem lenne, akkor ne kelljen már tápot is cserélnem, hanem elbírná azt is. Vagy az az ágankénti 2 amper az nem számít semmit sem? Ezek az Asus tápok ugyanúgy Delta belsősök, mint a Chieftec?

Tudom, hogy ennyi pénzért amibe az U-65GA kerül, már kapnék Corsair 450VX tápot is, de mivel a gépben minden ami lehet Asus (alaplap, procihűtő, videokártya, optikai meghajtó, egyedül a ház nem Asus, illetve a ramok és a proci), úgy vagyok vele, hogy akkor a táp is legyen Asus.

Egyébként a következőket vinné a táp (jelenleg egy Gigabyte Superb 550P táp van a gépben ami valójában "csak" 450W-os, ennek 2db 12V-os ága van egyenként 18A-es terhelhetőséggel és minden gond nélkül viszi a rendszert):

Asus M2N-E
A64 X2 6400+ Black Edition
4×1GB Kingston Value Ram
Asus EN9800GT Ultimate 512MB
Asus DRW-1814BLT
Asus Silent Square Pro procihűtő
2 db 12 cm-es rendszerhűtő venti

Nem tuningolok semmit (nem is tervezem), minden alapórajelen megy.

Köszönettel: Munkácsi Márk

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#20634) stol válasza diegho (#20632) üzenetére


stol
addikt

JTC-nél lőttük :DDD

(#20635) diegho válasza stol (#20634) üzenetére


diegho
nagyúr

majd nekem is kell vennem valami tápot, mert ez az oem seasonic kicsit gáz abból a szempontból, hogy rövidek a kábelei és a lapom tápcsatija meg pont úgy van, hogy meg kéne kerülni a tápkábellel a hűtőt, persze ha lenne olyan hosszú a kábel, de nincs olyan hosszú :D így most a hűtőt tetején van áthúzva okosan :)) de szerintem maradok a seasonic-nál.

(#20636) stol válasza diegho (#20635) üzenetére


stol
addikt

Egy 20/24-es átalakítóval bele tudsz toldani 10cm-t ;)

(#20637) Loituma69 válasza stol (#20614) üzenetére


Loituma69
őstag

Remélem nem, már 3 hónapja renben műxik. A túlmelegedéstől ment tönkre a fénnyképen lévő táp?

(#20638) stol válasza Loituma69 (#20637) üzenetére


stol
addikt

Silent Blade vágta el a torkát :DDD

(#20639) Cobra. válasza Márk (#20633) üzenetére


Cobra.
őstag

Mi bajod a mostani tápoddal? Ha annyira Asus tápot akarsz, akkor nyomtasd ki az Asus matricáját és ragaszd rá a Giga oldalára, gyárilag sincs nagyon más különbség a kettő között :)
Egyébként a P50GA is lazán elbír egy komolyabb gépet (bár egy tuningolt Phenom+4870X2 már kifektetné). Az U65GA előnye, hogy 80+ -os, így kevesebb áramot fogyasztana vele a géped.

(#20640) diegho válasza stol (#20636) üzenetére


diegho
nagyúr

igen, de amúgy is csak 3 molex van rajta alapból.

(#20641) Dyno válasza stol (#20636) üzenetére


Dyno
veterán

Tényleg Mester :D , erről az oemes Seasonic-ról mia véleményed?Nekem is ilyenem van viszont játék alatt ciripel a kicsike de szigorúan csak játék alatt. :R

(#20642) stol válasza Dyno (#20641) üzenetére


stol
addikt

Ez ingoványos talaj kérem. A ciripelés a hw-ekből fakad, pontosabban azok VRM-szűretlenségéből. Az esetedben a VGA VRM-je küldi meg visszafelé a 12V-os ágat nagyfrekis zajjal, ami a táp szűrőkörének vasmagos tekercsein hallható hanggá alakulnak.
PL. cseréld ki próbára a VGA-t és 95%, hogy megszűnik.
Sajnálatos módon manapság a gyártók szarnak a pufferelésre és szűrésre -> egyre kisebb CPU VRM elkók. Ezt a feladatot a tápra hárítják, majd az izomból szűr mindent, ha mégsem és fagyna, vegyen a paraszt nagyobb tápot.

Régebben nagy tuningosok be is izonyították ezt, amikoris túlkondizva a lapot 30%-al alacsonyabb BIOS-ban beállított magfesz mellett ment ugyanaz a tuning. (Quad Core tuning topic.)

(#20643) Márk válasza Cobra. (#20639) üzenetére


Márk
senior tag

Hali!

A Gigabyte tápommal semmi gond az égvilágon, de a fateromnak kell majd összeraknom egy új asztali gépet, és ugye abba egy új táp is dukál, tehát arra gondoltam, hogy majd ő megkapja az én Gigabyte tápomat, én meg majd veszek egy újat magamnak, ekkor gondoltam az Asus -pár hozzászólással előbb említett- három modellje közül valamelyikre. Te sem tudod, hogy mit jelent az a Power Protection, amivel az U65GA rendelkezik, és a másik kettő kisebb nem? Esetleg ez csak parasztvakítás lenne?:DDD Igen, a 80+ minősítés az meggyőző a hatásfokot illetően.

Üdv.: Márk

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#20644) Dyno válasza stol (#20642) üzenetére


Dyno
veterán

Na végre egy kielégítő válasz, igaz az 550-es GPS csifivel nem csinálta, de nagyon szépen köszönöm, mert múltkor voltam bennt a "valami baja van a tápomnak topikba", de sajnos akkor éppen nem járkáltál arra fele, amúgy biztos az amit mondasz én is arra gondoltam mikor kicsit utána olvastam.És bele gondolok a Far Cry 2 alatt hangosabb mint mondjuk egy San Andreas alatt.De amúgy ez veszélyes dolog?Lehet belőle bármelyik HW elemnek baja?Mert amúgy nem vagy a gépem se semmi betonstabil.Csak hát mégis kicsit félek..... :)

(#20645) stol válasza Dyno (#20644) üzenetére


stol
addikt

MAx a denevéreknek fejfájást :DDD

(#20646) Csaba_20_ válasza Dyno (#20644) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nagyon extrém esetben tudom elképzelni, hogy baja lehet ebből a tápnak. Hosszútávon, ha rossz minőségű a forrasztás, esetleg kimozgathatja a finom rezgés az alkatrészt a panelból. De ehhez tényleg nagyon sok negatív hatású dolognak kell együtt teljesülnie, vagyis az esély rá elenyészően kicsi szerintem. Más nem jut eszembe, ami problémát okozhat hiszen a hang leginkább csak kellemetlen, de egyéb hatással nem jár.

(#20647) gr.bence válasza gr.bence (#20629) üzenetére


gr.bence
aktív tag

valaki válasz erre..........? hozzászolás 20629

[ Szerkesztve ]

(#20648) spgabor


spgabor
aktív tag

Helló mindenki!
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy egy AMD 9880-as géphez, 2 giga rammal, NV 8800GT videokarival, egy 500 gigás vinyóval és egy dvd-vel felszerelt géphez milyen tápot lenne érdemes vennem. Segítséget előre is köszi!

Üdv:
spgabor

(#20649) forgonati válasza stol (#20642) üzenetére


forgonati
őstag

Tényleg, erre én is kiváncsi lennék, amire Dyno. Hogy ez a Seasonic OEM táp ez milyen? Konkrétan a SS-400ET. Annyiban tér el csak a S12II-430HB-től, hogy nem fekete, meg nincsenek harisnyázva a kábelek? Vagy esetleg másban is? Mert ha bele ugyanaz a cucc akkor nekem mondjuk jó lenne ez is... És óccsóbb is vagy 4000-el, igy beleférne a keretbe még egy jó kis Noctua házventi is :D Tudsz erröl az OEM tápról valamit?

Keelah Se'lai!

(#20650) 14adam válasza spgabor (#20648) üzenetére


14adam
addikt

corsair vx-450,Vagy Fsp 450-es.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.