Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21651) darál0w válasza Dyno (#21649) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

öhöm. :DDD
bocs a duplázásért...elfelejtettem,h van szerkesztés :D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21652) Egzee


Egzee
őstag

Szasztok! Itt üvölt mellettem a Chifi GPS-550-es tápom, mert vérzik a ventillátorának a torka... Beremeg az egész asztalom... Gondolom cserélik garba és ha cserélik akkor melyik hasonló árkategóriájú tápot válasszam ezek közül? (ezek vannak a bótban)

Cooler Master eXtreme 550W
Cooler Mater Real Power 520W
Corsair 450W v2.2 CMPSU-450VXEU
Enermax ELT400AWT, 400W, Liberty

Az enermax 2 ropival drágább és 400W-os, de moduláris és cross-fire képes. Valaki, aki TÉNYLEG ért hozzá, győzzön meg, hogy meik jó. Vagy hagyjam az egészet és hozzak egy ugyan ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#21653) NwL


NwL
tag

Na jó. Visszaolvastam. Meggyőztetek. :R Ezennel elfelejtem a deer tápokat örökre.

(#21654) Dyno válasza Egzee (#21652) üzenetére


Dyno
veterán

Corsairt válaszd a leghalkabb és erősebb mint a mostani Csifid.Vissza is olvashatsz mennyire közkedvelt.

Darál:Ahha szóval 410W-ot eszik a konfigod, akkor hogy viszi el a Gigabyte tápod amikor csak 348W-ot tud a 12V ágon, bocs, de szerintem nem sok keresni valód van itt a totyikba ha ezt Te így hiszed vagy gondolod avgy mitudom én.... :o

(#21655) Blaze71 válasza NwL (#21631) üzenetére


Blaze71
őstag

Megnéztem én is ezt a kalkulátort és 433 W-ra hozta a gépet. Érdekes. Igaz ez a progi nem csak a 12 V-os ágat veszi bele a számításba, ráadásul nem is részletezi, hogy mire mennyit számolt, de egy kis kíváncsiskodásnak jó volt. Minden esetre ha csak a villanyórát nézem, akkor is látható, hogy nagyon sokat számol, bár a maximum teljesítményigényt veszi figyelembe.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#21656) Leslie13


Leslie13
tag

Hello Mindenkinek! Olvasgattam egy kicsit,de mégis leírnám a problémám és segítséget kérnék! Kb két hónapja állítottam össze egy gépet,nem mai darab: Dfi lanparty nf 2 ultra,Barton 2500+,1gb kingson,radeon 2600xt,400 gigás segate pata,samsung dvd író.
Nos az alaplaphoz kaptam egy codegen házat benne egy 300wattos (P4 van ráírva)mercury táppal.Nagyon melegszik és enyhe amperszagot érzek állandóan.Amúgy minden megy rendesen,de ha átszom akkor fél óra után lefagy. Szóval belátom,hogy mindenképpen tápcsere és hogy már hamarabb kellett volna lépnem :U . Mit ajánlotok? Max 10 000-et szánnék rá.Már komoly fejlesztés nem várható a gépen,talán egy kis ram és egy dvd olvasó.
FSP-ket ajánljátok meg azt a gigabytet. Nem tudom hogy ezek kompatibilisek ezekkl a az öreg dolgokkal. Szóval várom a tápajánlást. Előre is köszi mindenkinek! :))

(#21657) NwL


NwL
tag

Bocsi. Még egy kérdés :) De azért ne lincseljetek meg. :DDD
Xilence SPS-XP500 ?
Esetleg Macron 400W ? (Ehhez nem találtam linket sajna)
És ez ? Coolink COOLCP 4512P 450W PPFC

[ Szerkesztve ]

(#21658) darál0w válasza Dyno (#21654) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

igazad van...
hülyeséget beszéltem:D
de a progi yo,csak rossz adatokat adtam meg.azaz yokat,csak nem erről a gépről ami nekem van.
a giga táp azt a gépet viszi ami az adatlapomon van,a progi pedig 331Wot ír.
na az reális. :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21659) Blaze71 válasza Leslie13 (#21656) üzenetére


Blaze71
őstag

Persze, hogy kompatibilisek. Az új alaplapokon van több olyan csati, ami a tiéden nincs, de a tápon van. Ezeket egyszerűen nem babrálod. :DD Az alaplap a tápellátását egy 24-es csatin keresztül kapja, amiből az utolsó 4-es csoport lehúzható, így azzal sem lesz gondod, hogy hogyan dugod rá az alaplapod 20-as csatijára. A lényeg, hogy azt a mercury tápot, ha lehet, minél előbb cseréld, mert még a Codegen mély szintjét sem éri el.

Darál0w! Nem igazán tudom értékelni a progi által kiszámolt teljesítményigényt, mivel ahogy az előbb írtad, a Te gépedre háromszáz valahány W-ot számolt a Giga M57SLI lappal és az 5400-as procival, nekem meg 433 W-ot a Giga M56S lappal és a 4000-es pricival. Ráadásul nekem csak 8500GT-m van, neked meg 9600GT-d. Valami nem stimm, az már biztos. Ráadásul a Te gépedre reálisnak tűnik, de az enyémre korán sem.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#21660) Traxx válasza darál0w (#21647) üzenetére


Traxx
őstag

Blaze71-nek is: Az ilyen wattszámolós baromságokat azt hittem, már mindenki elfelejtette...tévedtem :O :W

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#21661) Leslie13 válasza Blaze71 (#21659) üzenetére


Leslie13
tag

Rendben,akkor még a héten megpróbálom cserélni. :K És akkor mit ájánlotok?A gigabytot? Vagy vmi mást? :F

(#21662) NwL


NwL
tag

Sajna FSP-t nem nagyon találok a nagykerekben, úgyhogy valószínűleg ez lesz belőle:Macron 400W passzív PPFC 12cm 2SATA
Valami jót tudtok erre mondani, vagy felejtsem el ezt is?

[ Szerkesztve ]

(#21663) darál0w válasza Blaze71 (#21659) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az érdekes :D
monnyuk az is igaz,h még sosem találkoztam olyan progival,ami rendesen lemérte.lehet csak szerencsém volt :D
traxx: elfelejtem :D

nwl:
Nem ajánlott, veszélyes tápok, pár példa:
Macron/DTK/Azona
Coolink APxxxDX
1.hsz.

a xilence-ről nemtaláltam semmit.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21664) darál0w válasza NwL (#21662) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nemtom szerkeszteni azé' a dupla :D

nwl:
szal még mindig a gigát ajánlom.gianninál tudsz venni itt PH-n.
vagy FSP-t is találsz nála,ha az kell,de sztm giga :P

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21665) NwL válasza darál0w (#21663) üzenetére


NwL
tag

5. Hsz.

Ajánlott tápok:
Macron/DTK/Azona (csak a régi, 2-3 éves darabok, újabban úgy tűnik, a Macron ismét megtanul tápegységet gyártani)

Amit kinéztem az új 12cm-es hűtővel van, és nem tűnik gagyinak. Ilyet is építettem már be és nem volt még ezzel sem gond.

(#21666) darál0w válasza NwL (#21665) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát nemtudom...amit már 1x felraktak a rosszak közé azon ott a bélyeg :DDD

de te tudod.én csak ajánlgatok.a te döntésed.a piros vagy a kék tabletta!? :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21667) NwL válasza darál0w (#21666) üzenetére


NwL
tag

Találtam jó áron Gigabyte 460W Gigabyte SUPERB tápegységet.
Valószínűleg ez lesz. Az a gondom már csak vele, hogy szinte ugyan abban az árban van mint a Macron 400w.
Elvileg akkor a macronnak jobbnak kellene lennie nem? Kisebb teljesítmény nagyobb ár...
Persze tudom nem mindig a drágább a jobb.
Gyakorlatilag csak a te véleményedet hallottam erről a Gigáról...
Biztos jobb ez mint a Macron?

(#21668) lsc válasza NwL (#21667) üzenetére


lsc
nagyúr

Jobb.

Az élet kegyetlen .

(#21669) elfelejtette válasza NwL (#21667) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Ilyen Giga Superb 460-as tápot szoktam tenni a kicsit komolyabb gépekbe pont azért, mert csendes és megbízható. Egyébként meg az FSP 400-60GLN (Green Power) bél van benne.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#21670) darál0w válasza NwL (#21667) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

na ittvannak a vélemények.ezekután egyértelmű sztm. :))

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21671) NwL válasza darál0w (#21670) üzenetére


NwL
tag

Hát akkor köszönöm szépen mindenkinek! :R
Megvan a nyertes! :C : Giga Superb 460
Nehéz szülés volt, de legalább már ebben is képben vagyok kicsit.
Ezek után csak ilyen táppal szerelem a középkategóriás gépeket.
Rendeltem is belőle hármat. :D

(#21672) kem válasza NwL (#21671) üzenetére


kem
addikt

Jó választás, a következőbe én is ilyet szerelek. Most már kiváncsi vagyok, annyi jót hallottam róla.

Köszi!

(#21673) tibyke


tibyke
tag

urak,

szukul a kor:

enermax modu82+ 425W vs seasonic s12II 430W

ki mit mond? a ket tap kb ugyanannyiba kerul, es kb ugyanazt is tudja, de az enermax modularis. egy szinte ures matx hazikoban (cm elite 340) lesz. (minden integralt, 1 sata odd, 2 sata diszk, 4x1g ram)

szamitok a velemenyetekre, mert en nem nagyon ertek hozza, es nem is nagyon latok lenyegi kulonbseget a ketto kozott.

mondanom sem kell, hogy a halksag az elsodleges szempont (es persze a megbizhatosag, biztos uzem)

koszi!

t

(#21674) norbalia87


norbalia87
tag

Sziasztok lenne egy kerdesem egy 9550 phenomon es egy 4850 vga-hoz milyen tapot ajanlanatok? A vga elkepzelheto hogy a kesobbiekben 4870 lenne. A corsair 550 azert lenne kilove mert 150 a max hatar gepre es evvel a tappal meghaladna az arat szerintem

(#21675) kem válasza norbalia87 (#21674) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Corsair VX450-et ajánlanám, az bőven elég lenne neked.
Az 550 meg amugy se ajánlott, mert CWT vagy milyen bele van, és hangos is.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#21676) norbalia87


norbalia87
tag

Amugy en a gepemben egy supeb 460-at hasznalok es nagyon meg vagyok elegedve. A konfigom az adatlapomon.

(#21677) norbalia87 válasza kem (#21675) üzenetére


norbalia87
tag

Ja tenyleg most hogy mondod talan az 550-bol tobtak ki hibas szeriat. Amugy a tap hangja nem zavarna a sracot a mostani gepe olyan mint egy repulogepturbina :D

(#21678) norbalia87


norbalia87
tag

Ah de lama vagyok most nezem hogy egy core 2 quad 9xxx cpu es egy 4870 terheles alatt fogyaszt 270 wattot. Ezek szerint ebbe a konfigba is eleg lenne egy superb460.

(#21679) kem válasza norbalia87 (#21678) üzenetére


kem
addikt

pár hsz-el lejjebb írják mennyi ad le a SuperB
Kell oda a Corsair:)

szerk: 348W
akkor lehet elég...

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#21680) Dyno válasza darál0w (#21658) üzenetére


Dyno
veterán

Ez reális nézd meg hogy 4870-nel megy 4magos procival nem eszik ennyit egy konfig......inkább ne írj abromságokat mert félre vezetsz egykét embert.... :(

(#21681) Dyno válasza norbalia87 (#21678) üzenetére


Dyno
veterán

Biztos hogy elég hozzá, a Corsair is 396W-ot add le, szóvan nem sokkal gyengébb a Giga...elég lesz ne cseréld le.Bár ha nagyon durva fesz. emelős tuning lesz akkor lehet kevés lesz bár akkor 3,5GHz főlé kell húznod.

(#21682) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok! Egy irodai gépben szeretném kicserélni a tápot valami nem túl erős , de nagyon halk darabra. Csak MS Office és netezés megy a gépben, egyéb semmi. :U

(#21683) darál0w válasza Dyno (#21680) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

na már megint mi a gondod?
azt hittem ezt már letárgyaltuk.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21684) Dyno válasza darál0w (#21683) üzenetére


Dyno
veterán

Mit tárgyaltunk le, ha hülyeséget írtál? :)) Azért írtam hogy ne tévhittbe élj.

(#21685) Dyno válasza lordring (#21682) üzenetére


Dyno
veterán

Jó lenne tudni milyen hép is igazából, ja és hogy mennyit szánsz rá?Amúgy így elsőre FSP 300-PNR.4K körül mozog az ára.

(#21686) darál0w válasza Dyno (#21684) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

na pont ezt tárgyaltuk le.
leírtam,h hülyeséget írtam.olvasd vissza :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21687) Traxx válasza tibyke (#21673) üzenetére


Traxx
őstag

Ez eléggé egyértelmű, főleg mert egy árban van: modu82+ Újabb, moduláris, minimálissal halkabb. Gondolom a modularitás a mATX-ből fakadóan lenne előny...később meg ha veszel bele külön VGA-t, azt is bírni fogja lazán :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#21688) Dyno válasza darál0w (#21686) üzenetére


Dyno
veterán

ami az adatlapomon van,a progi pedig 331Wot ír.
na az reális.

Bocs nekem ez nem volt egyértelmű. :U

(#21689) Leslie13


Leslie13
tag

Akkkor Valaki legyenszíves ajánljon már egy megbízható tápot a konfigomhoz és max 10ezerig.Köszi

(#21690) darál0w válasza Dyno (#21688) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

yolvan.értem én. :))

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21691) Tóbias


Tóbias
csendes tag

Mi a véleményetek a Chieftec CFT 650 14C-ről? Most tudnék olcsón szerezni egyet!

Asus Sabertooth P67, i7-2600K, 24 Gb RAM, EVGA 8800 GTS 512 Lenovo T500 Intel T9500 8GB Ram

(#21692) Blaze71 válasza Traxx (#21660) üzenetére


Blaze71
őstag

Ne már, hogy leharapd a fejemet azért, mert megnéztem a linkelt oldalt. Nem vettem komolyan, azért is írtam, hogy nem stimmel amit kiszámolt. :Y

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#21693) Blaze71 válasza Leslie13 (#21661) üzenetére


Blaze71
őstag

Gigabyte! Egyértelmű. Már bánom, hogy nem azt vettem, mert olcsóbb lett volna, mint a Chieftech, ráadásul itt most kiderült az is, hogy a Gigabyte még jobb is. Hiába, ami Német, az Német, még akkor is, ha Kínában csinálják. :DD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#21694) Blaze71 válasza Leslie13 (#21689) üzenetére


Blaze71
őstag

A Gigabyte miért nem jó? Megbízható és 10 ezer alatt van.

Mod: Megnéztem a kedvenc boltom Webshopját és itt Mucsajröcsöge alsón, a világ végén sem kerül többe, mint 8400 Ft.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#21695) tibyke válasza Traxx (#21687) üzenetére


tibyke
tag

Traxx: koszonom a korrekt valaszt, meg is rendeltem az enermax modu82+-t. a modularitas es a vga dolog is abszolut ugy van, ahogy mondod.

t

(#21696) Adamka3kerék


Adamka3kerék
tag

Üdvözület az egybegyűlteknek.
Vénemberhez vagy bárki más szakértőhöz címezném a szokásos kérdésemet: Konfigépítés: p35ös lap,kb e6400 szintű proc, 2900pro 512/512, 2g ram, 1 ODD, 1-2 hdd.
Ezekhez FSP PNF 400 elég lehet?(tudom a csatlakozóin alakítgatni kell,de majd összesakkozom)
Ha nem elég,akkor mi köv árlépcső? (termék)

előre kösz: Ádám :R

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#21697) Gyuri27 válasza Adamka3kerék (#21696) üzenetére


Gyuri27
félisten

Elég lehet. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#21698) Fikasz


Fikasz
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek de egy táp mikor működik optimálisan?
Mikor egy száláról veszem le az összes fogyasztót (HDD-k, DVD-k) vagy külön minden egyes száláról csatlakoztatok egy egy HDD-t vagy DVD-t. Csak azért kérdezem mert van egy két kifinomult táp mint FSP ZEN, meg Corsair 400 stb melyeken, ha nincs kiegyenlítve a leadott áram mennyisége akkor elkezdenek ciripelni.

(#21699) Leslie13 válasza Blaze71 (#21693) üzenetére


Leslie13
tag

Köszi a választ! :R Csak még egy konkrét típusszámot tudnál adni? :B Azt hittem 10000 felett van vmivel.Legalábbis én az iponon néztem,de lehet nem ugyanazt. Hol lehet ennyiért megszerezni?

(#21700) shteer válasza Leslie13 (#21699) üzenetére


shteer
titán

superb
GE-R460-V1

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.