Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20201) didyman válasza Dyno (#20200) üzenetére


didyman
őstag

Meg a pici bordák, a relatív kicsi kondik és vékony trafó-nincs benne sok tartalék, idővel ki tudja, mennyi lesz az, ami rá van írva. Ésszerűen nem is lesz rá szükség vélhetően, tehát a spórolás hatékony, na de akkoris, nem igazi FSP-s megoldás, amit megszoktunk tőlük. Ennyi erővel maradhatott volna a PNR gyártásban, bevált, ismert-szerintem USA-ban is. De lehet, hogy a marketingesek nem így látják.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#20202) Szten Márs válasza didyman (#20199) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ilyenkor nagybetűvel kiemeljük a neveket, hogy tudassuk kinek válaszolunk. Apró megoldások, amit alkalmazunk a PH-n, bár nincsenek benne az alapelvekben. De igazad van, látom, hogy van ami tényleg többnapos, ilyenkor ez a jó megoldás, valóban. :K

(#20203) didyman válasza Szten Márs (#20202) üzenetére


didyman
őstag

Jaja, szoktam is, mert egyszerűbb, csak azóta a nevezett ember is írt-kérdezett 3 másikat.
Tudtad, hogy KenRokvell jött rá elsőként, hogy sajtból van a hold? :D

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#20204) Dyno válasza didyman (#20201) üzenetére


Dyno
veterán

Igen és ezt a PH-s teszt is bizonyitja és sajnálom is hogy nyáron a másik gépembe már nem sikerült PNF FSP-t venni csak CRG-450-et kaptam, ami tényleg hangosabb......Elég zavaró tud lenni. :(

(#20205) ttt1 válasza Rockybro (#20151) üzenetére


ttt1
őstag

A cikket olvastam ,de ök megterhelik 1x azt annyi hosszabb tapasztalati idöre gondoltam.A Zalman 360-as tápot is dicsérték amit meg is vettem és faintos volt egész addig amig le nem vágta a biztositékot a lakásban. Másfél éves a táp (és sajna mistralos volt ami azóta megszünt). Gyártói gar van még rá de hol tudom azt értékesítenmi. Tény ,hogy "csak" a táp ment tönkre azaz minden alkatrészem megúzta akármi baja is volt van a tápnak. Nem tudom érdemes-e vele kísérletezni még,mert elözö zalmanom meg anno villámot kapott 12 óráig be se lehetett kapcsolni a gépet , de utánna ment még évekig söt azóta is megy. Külföldi teszteken 2 kártyás rendszer alá pl nem ajálják már(nem tervezek mondjuk ilyet ) de több évre tervezi az ember a vásárlást ..:)

[ Szerkesztve ]

(#20206) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Hahó!

Következőn dilemmázok
A gépem:
Alaplap:Gigabyte MA78G-DS3H
Proci: AMD X2 5200+ (65W a dobozon)
HDD: 1x400GB, 1x250GB, 1x120GB
DVD: Pioneer DVR 112D
Monitor: HP LP2475W
TV: Pinnacle PCTV Pro
+ 2db 8cm-es ventilátor
+néha USB-s kütyük (BT, WiFi adapter, PDA, pendrive stb.)

A tápom egy 4 éves 350W-os Chieftec.
Akarok venni egy 1TB-os HDD-t + egy HD4670 kaliberű videokarit.

Szerintem a +1 HDD-t még talán elbírná a tápom, de a VGA kártyát már nem valószínű, akkor viszont lehet nem is veszek VGA-t,mert úgy már túl drága buli...

Valakinek esetleg van véleménye, esetleg hasonló konfigja hasonló táppal?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#20207) Shono


Shono
aktív tag

Üdv!
Szeretnék magamnak egy tápot ami 500W-ot le tud adni.
kiválóan kinéztem magamnak egy Enermax modu82 625 tápot, ám nem lehet kapni olyan áron amit ki is adnék érte (~30k). Mellesleg tegnap még volt, de elfogyott.
Mit ajánlanátok helyette.

Valamint: olvasgattam itt visszafelé, és látom nincs nagy egyetértés, hogy melyik táp milyen.
De mégis, legalább azt mondjátok meg milyet ne vegyen az ember :-)

Ebbe szeretném, és nem akarok tápot venni vagy 10 évig :-)
AMD X2 6400+ BlackEdition;
Abit KN9 Ultra;
4GB Geil Ultra 800;
Gainward HD4870 GS;
4xWD RE3 250GB Raid0

[ Szerkesztve ]

(#20208) zsolt1129 válasza Shono (#20207) üzenetére


zsolt1129
addikt

A jelenlegi konfigodhoz nem is kellene ekkora táp,de ha hosszú távra tevezel akkor egy FSP BS 500, Corsair VX450, Corsair hx520 (moduláris),ezek mind jó és nagyon megbizható tápok.

(#20209) zsolt1129 válasza Poplacsek (#20206) üzenetére


zsolt1129
addikt

Elfogja birni ez 100%,úgyhogy nyugodtan veheted a kártyát :D .

(#20210) Poplacsek válasza zsolt1129 (#20209) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Köszönöm a véleményt! A próféta szóljon belőled! :-)
Azt hiszem meg is rendelem a VGA karit aztán majd meglátom. Ha mégis megnyekken a táp akkor kénytelen leszek még +20 rugót beleinvesztálni...
Köszi még1x!

(#20211) Traxx válasza Poplacsek (#20210) üzenetére


Traxx
őstag

Nem kellene oda 20 rugót belevágni, elég lenne kevesebb, mint a felét is...bár csak akkor ha elromlik, mert a 4670-től és a plusz vinyótól nem fog megfeküdni ;) Szóval az előttem szólóval egyetértek, elég lesz a 350-es Chifi. És még marad is bőven benne tartalék :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#20212) Poplacsek válasza Traxx (#20211) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Hát skacok tök arra számítottam, hogy úgy lehúzzátok a tápom mint a fene, pl: hogy már az is csoda, hogy most elviszi a gépem, de pozitívan csalódtam :K Megkaptam a kezdőlökést a "fejlesztéshez" :R Aztán majd a következő gépem mondjuk 2 év múlva úgyis full csere lesz házzal-táppal mindennel.. de addig simán kihúznám ezzel + egy 4670-essel. Bontok is egy sört nagy örömömben :C
Köszike!

(#20213) Dyno válasza Poplacsek (#20206) üzenetére


Dyno
veterán

Hát elég lenne bőven bár kitudja hogy a 4éves Csifinek milyen állapotban vannak a kondijai.

(#20214) Dyno válasza Shono (#20207) üzenetére


Dyno
veterán

10évre venni tápot nem igazán lehet, főleg ha belegondolsz mi volt 10éve, 5évre még oké bár az is elég hosszú idő, amúgy meg 525W-os Enermax is bőven elég lenne.

(#20215) Szten Márs válasza Shono (#20207) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha olyan tápot akarsz, ami 500W-ot le tud adni, akkor miért a 625-ös Enermaxot nézted? :F Persze, az is le tud adni 500-at, meg még felette 125-öt, de a 625 azért már erősen több, mint az 500. Az 525W-os Enermaxot ajánlom helyette ;) Vagy a Corsair HX-520-at.

(#20216) Sonja


Sonja
veterán

Új Corsair táp jelent meg, KATT! :) Kíváncsi vagyok, hogy melyik gyártóé a belső!

Corsair CX400W

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20217) Dyno válasza Sonja (#20216) üzenetére


Dyno
veterán

Én mintha valahol láttam volna hogy a 380-as Seasonic belecske van benne, elég erősnek tűnik a "picur" :DDD Ja és egy ága van 30A-es. :C

(#20218) Traxx válasza Sonja (#20216) üzenetére


Traxx
őstag

Ez már pár webshop kínálatában fent volt, de hivatalos kéet még nem láttam róla :) Tesztet pláne... 30A 12V-on meg meggyőző...alig gyengébb, mint a VX450 :K

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#20219) Poplacsek válasza Dyno (#20213) üzenetére


Poplacsek
senior tag

A cégnél az elektronikus berendezések tápegységeinek szűrő elkóit 8 évente cseréljük/cseréltetjük. A villamos szakmában ez egy világszerte bevált és elterjedt karbantartási ciklusidő erre az esetre. Ebből kifolyólag sztem a kondiknak nem lesz gond a 6 év, ha még használom két évig a tápot. Persze az ördög sosem alszik, mindíg vannak egyedi esetek... Kicsit nyilván száradnak, mert folyamatosan száradnak ki az elkók (és különösen a szűrő elkók!), de 8 éven belül nem szokott gondot okozni a kapacításcsökkenés miatti szűrő/simító hatás csökkenése. Úgyhogy emiatt nem aggódok annyira, inkább, hogy a teljesítményt tudni fogja-e a táp, de ma affelől is megnyugtattak :C

[ Szerkesztve ]

(#20220) Traxx válasza Poplacsek (#20219) üzenetére


Traxx
őstag

A tápokat az itteni műszerészek ajánlása szerint 3 évente ajánlatos átkondiztatni. Stol mondta 1-2 hete, hogy járt nála az enyémhez hasonló táp elkócserén - olyan másfél évesen.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#20221) Dyno válasza Poplacsek (#20219) üzenetére


Dyno
veterán

Akkor is lehet hogy már nincs meg az igazi ereje mint új korában és Traxxhoz hasonlóan én is 3évről tudok.De ez függ attól is hogy mennyire volt jól szellőztetve.....meg attól is hogy sokat ment-e és mennyire volt terhelve.

(#20222) Poplacsek válasza Dyno (#20221) üzenetére


Poplacsek
senior tag

A táp "ereje" nem függ a kondiktól, az csak megszűri/kiegyenesíti a kimeneti fesz. hullámosságát. Nyilván minnél "egyenebb"/stabilabb az egyenfesz kimenet, annál jobb a cuccoknak amik erről működnek, de a teljesítménye a tápnak attól még a névleges marad. Tehát olyan nincs, hogy egy táp öreg és már csak pl 80%-os :B Ez hülyeség!
Viszont igaz, hogy a hőmérséklet erősen befolyásoló tényező a kondik száradásában!

A három év még PC tápok esetén is túl szigorú, ebben biztos vagyok!

[ Szerkesztve ]

(#20223) Dyno válasza Poplacsek (#20222) üzenetére


Dyno
veterán

Igen ereje alatt stabilitást értettem, nem túl szigorú, mert ugye elég fő pont manapság már a hang és ugye ezt úgy orvosolják hogy alacsonyabb fordulaton járatják a ventit, ebből meg az következik hogy nem éppen a leghűvösebben van a táp belseje, én is Stol-ra hagyatkoznék és a Seasonic tápra amit Traxx is említett, nekem is ilyen tápom van és elég néma viszont terhelés alatt nem valami hideg a kicsike pedig elég jól szellőzik a házam is.Szóval a némaságnak is megvannak a hátrányai.Visszatérve az oké hogy az ereje nem változik hülye azért én sem vagyok, csak ha mondjuk jól megterheles 90%-ig lehet, hogy nem lesz olyan stabil mint újkorában...... :)

(#20224) lizakattila


lizakattila
senior tag

Hali!
"Hál istennek" haldoklóban van a jelenlegi noname tápom, úgyhogy vennem kell egyet.
A szokásos kérdés, milyet? :F
Konfig:
MSI K9A2-CF
AMD X" 5400 BE 2800@3200
2X1Gb Kingmax DDR2 1066MHz
Sapphire 3870 850/1200
DVD író
Samsung 320Gb SATAII
Seagate 80Gb IDE
+ a szokásos 1-2 venti a házban.
Horribilis összeget nem tudok tápra költeni.
Milyen típust és hány wattosat vegyek?
Itt a PH-n is ajánlhattok (priviben, hogy ne reklámozzuk más termékét)
Előre is köszi!

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#20225) bobalazs válasza lizakattila (#20224) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy hány wattosat azt itt lemérheted, de hogy milyet azt rádbízom.

(#20226) shteer válasza lizakattila (#20224) üzenetére


shteer
titán

Horribilis összeget nem tudok tápra költeni.

akkor fsp-t, de sajtolj ki magadból mindent :)) vagy konkrétan

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#20227) lizakattila válasza shteer (#20226) üzenetére


lizakattila
senior tag

Köszönöm a segítséget.
Én is olyan 450w-os körüliben gondolkoztam. Ez azért még talán belefér valahogy a keretbe. Max megint lesz egy fejmosás az asszonytól... :DDD

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#20228) Traxx válasza bobalazs (#20225) üzenetére


Traxx
őstag

Ilyen wattkalkulátorokat azért nem kellene reklámozni...hogy miért, annak olvass vissza. Nekem a gépemben járt egy 3870 a hétvégén, és e szerint nagyon visítva bírta volna csak el a tápom - ehelyett max. terhelésen a hangját se emelte fel, vagyis padlógázon arra se vette a fáradtságot, hogy megerőltesse magát. Szóval erről ennyit.

Lizakattila: pl. egy Giga Superb 460W tökéletes lesz, és olcsón meg is úszod.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#20229) syC válasza bobalazs (#20225) üzenetére


syC
addikt

676W-os kajál a gépem 100%on? :D

(#20230) shteer válasza syC (#20229) üzenetére


shteer
titán

az kizárt dolog mert ezek csalnak :)

..szerintem jónak tűnik

(#20231) syC válasza shteer (#20230) üzenetére


syC
addikt

Akkor megnyugodtam. Egyébként úgy gondolom hogy az adatlapomon szereplő cfg még tuning esetén sem ehet 500Wnál többet.

Akkor minek csinálnak ilyen butus oldalakat? Hogy a sok júzer megvegye a 1500Wattos thoughpowert?

(#20232) shteer válasza syC (#20231) üzenetére


shteer
titán

:K jééé... az egy Tt lap - úgy látszik nem csak a hangerőt mérik félre :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#20233) Sonja válasza Sonja (#20216) üzenetére


Sonja
veterán

No, már tudom, hogy mi van a belsejében! Seasonic 400W, KATT!! :D ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20234) shteer válasza Sonja (#20233) üzenetére


shteer
titán

nem csúnya.. vmi várható ár is van hozzá? :)

..szerintem jónak tűnik

(#20235) Szten Márs válasza Sonja (#20233) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Vagy én vagyok vak, vagy béna, vagy itt nem látok a belsejéről képet? :F
Vagy ez a vmilyen forumról való print screen lenne a lényeg, ezzel a pár infóval? :F

[ Szerkesztve ]

(#20236) Sonja válasza shteer (#20234) üzenetére


Sonja
veterán

Cseheknél 1120 korona, azaz ~11500HUF (KATT!). Szerintem itt is hasonló áron (12eHUF-ra saccolom) lesz. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20237) Sonja válasza Szten Márs (#20235) üzenetére


Sonja
veterán

Ez a valamelyik Corsair fórumról van mentve azt hiszem. :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20238) Sonja


Sonja
veterán

Lejárt a szerkesztési idő. :( Szóval ez innen van, KATT!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20239) Loituma69


Loituma69
őstag

Táp hangos volt chieftec 450W, majdnem vettem egy corsair 450W tápot 16500 ft a hang miatt! 1400 ft megoldottam az egészet, maradt a chieftec táp csak ventit kicseréltem az 1800 fordulatú helyett tettem egy 1200 és lőn csoda tökéletes néma csend honol a gépemben és még hűt is!

(#20240) gooool


gooool
őstag

Helló,lenne egy kérdésem!
Rendeltem egyik ismerősömnek egy [link] ilyen házat,amiben ugye van egy 400W-os táp.Jól gondolom,hogy valami márkásabbat kéne vennie ehelyett?Ha igen milyet ajánlotok?Kösz a választ!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#20241) zsolt1129 válasza gooool (#20240) üzenetére


zsolt1129
addikt

Szép a házikó,de a táp az tényleg nem valami megbizható. Ha veszel akkor FSP BS 400 vagy Gigabyte Superb 460.

(#20242) gooool válasza zsolt1129 (#20241) üzenetére


gooool
őstag

Én is egy Gigabyte Superb 460W-os tápra gondoltam utólag,mert azt mondják FSP belsős és elég halk is.Kösz a segítséget!

Üdv, Balázs

(#20243) shteer válasza Sonja (#20238) üzenetére


shteer
titán

ki is jött a hír egyből h szóbahoztuk :D

..szerintem jónak tűnik

(#20244) shteer válasza gooool (#20242) üzenetére


shteer
titán

azzal jól jársz :K aztán majd egyéni véleményt kérünk ám róla :))

..szerintem jónak tűnik

(#20245) Sonja válasza shteer (#20243) üzenetére


Sonja
veterán

Jaja, olvastam! :C

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20246) gooool válasza shteer (#20244) üzenetére


gooool
őstag

Oké,de majd csak a tulajon keresztül mondok véleményt ugyanis nem nekem lesz.Az én gépem már egy más kategória. ;] :D

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#20247) BambaHuba


BambaHuba
tag

Sziasztok!

Regota harcolok a gepemmel es egyszeruen oruletbe kerget h milyen hangos es hosszas megfigyeles utan arra jottem ra h a tap radob a zajra igaz a hutok is zugnak de a tap fokent...
Van esetleg vkinek egy jo tippje h miert ilyen veszettul hangos vagy esetleg tudtok ajanlani egy halkabbat?
Ja es ha esetleg vmi komolyabbal jatszom akkor csak ugy ujraindul... Ez minek lehet a hibaja?

Köszi elore is!

(#20248) lsc válasza BambaHuba (#20247) üzenetére


lsc
nagyúr

Milyen táp, milyen géphez ?

Az élet kegyetlen .

(#20249) Traxx válasza gooool (#20240) üzenetére


Traxx
őstag

Közvetlen tapasztalat a Colorsitről

Amúgy jó lesz a Giga :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#20250) gooool válasza Traxx (#20249) üzenetére


gooool
őstag

Hát nem valami szívderítőek a tapasztalatok ahogy látom.Azonnali cserét ajánlok a leendő tulajnak tápegység terén.Még jó,hogy belinkelted,tudtam,hogy nem megbízható,de hogy ennyire!?Azért kösz a választ! :K

Üdv, Balázs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.