Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20401) Dyno válasza lsc (#20398) üzenetére


Dyno
veterán

Nem vitatkozok, de itt csak az áganként leadható maximum teljesítmény van írva, jó is lenne ha az 550-es 54A-t tudna.Én meg innen indultam ki...de lehet hogy neked van igazad, de ha ez így van akkor 400-tól felfelé parasztvakítás a csifike, örülök is neki hogy megszabadultam tőle.15K-ért meg van Enermax por82+ 425W-os a birbe, innentől kezdve hol éri meg a csifike?(ezt most teljesen barátságosan írtam szóval kérem nem félre érteni. :R )

(#20402) lsc válasza Dyno (#20401) üzenetére


lsc
nagyúr

Én is lecseréltem a hangja miatt,viszont akit ez nem zavar annak jó lehet . Az is igaz, hogy vannak ilyen áron más alternatívák, amik egy két dologban jobbak, viszont nem rosszak ezek sem főleg annak akit az említett dolgok nem zavarnak . Egyébként 15-ért a corsair vx 450, ha még most is annyi .

Az élet kegyetlen .

(#20403) Dyno válasza lsc (#20402) üzenetére


Dyno
veterán

Nem, sajnos 17K körül mozog az ára, szóval most jobb választás lehet az Enermax, ezért is írtam.Most végülis onnan indult ki az egész hogy Zolás kolléga tápot akar vásárolni, én azt mondom inkább a Giga 8K környékén mint a csifi 12K-ért.Ennyi lenne a végszavam. :R

(#20404) DreiNN


DreiNN
tag

Helló mindenki!
Nem rég tapasztaltam,hogy a gép bekapcsoláskor szokatlan zajjal indul,ami kb. 1-2 percig fennál,majd magától abbahagyja. :Y Melenéztem, nem ért hozzá semmi a ventikhez. Másnap ugyan az.. Ma kivittem a gépet kifújtam levegővel és megtalálrtam a hibát, a táp ventije zörög valamiért :((( . LCPower 420W 12cm-es Silent. Gariba kicserélik,vagy fújjak be neki valami kontakt-spray-t? :F

Köszi a választ!

A PROGRAM az, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.

(#20405) Embi


Embi
csendes tag

hello mindenkienk!
leégett a 400w-os tápom márka : COLORSit (vagyis ez van ráírva )

a config amit hajtott :
pentium d 945 3,4 ghz
1giga ram
zotac 8800gt
asus p5ld2 deluxe alaplap
250gb samsung vinyó

kérdésem a követekző volna :
milyen tápot vegyek a confighoz??
olyat mondjatok h a későbbiekben is jó legyen ha ujítanék... ( pl quad procit vennék akkor elég legyen neki )

ne legyen drága de gagyi se legyen !! egy kicsit márkásabb fajtát mondjatok!!

előrre is kösz a válaszokat !!

(#20406) Dyno válasza DreiNN (#20404) üzenetére


Dyno
veterán

Kicserélik gariba, de én LC Powert elfelejteném......inkább egy olcsóbb FSP-PNF/PNR...

(#20407) Dyno válasza Embi (#20405) üzenetére


Dyno
veterán

Hát nem csoda, hogy elhalálozott, én egy Corsair VX450-et ajánlanék, de ez olyan 16-17K, vagy Enermax PRO82+ 425W ez 15K a Bird-be.

(#20408) Embi válasza Dyno (#20407) üzenetére


Embi
csendes tag

mért nem csodálkozol ? mi lehetett a fő gond ? am a 8800gt csak szerdátol van benne és eddig működött. Ma épp cod4-el játszottam és közben hírtelen leállt egy kattanás kiséretével ...

[ Szerkesztve ]

(#20409) Traxx válasza Embi (#20405) üzenetére


Traxx
őstag

Ha quad-ot is tervezel, akkor nézz majd másik lap után is...amúgy meg táp terén az előttem szólóval egyetértek, vagy Corsair, vagy Enermax. Nem a legolcsóbb tápok, de ha futja négymagosra, akkor ezen nem kell spórolni. A colorsitnél meg mérföldekkel jobb lenne.

A fő gond meg ez lehetett. Magyarán, hogy hulladék táp.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#20410) DerStauner


DerStauner
senior tag

erről mi a véleményetek az én konfigomra vetítve??

mennyi a fogyasztásbeli különbség egy quad meg egy duó között?? ráadásul a memóriáim csak 1066-on járnak, igaz 4gb van belőlük. meg van még egy 12-es házventi.

(#20411) Traxx válasza DerStauner (#20410) üzenetére


Traxx
őstag

Az, hogy az Mlink kukatöltelék..bocs, de ez van. A 4850 érdekében cseréld valami normálisra.

Attól függ, milyen quad és milyen duo között. A B3 steppinges quad-ok sokat ettek és fűtöttek, mint a megveszekedett fene (isminél valami Scythe dög Orthos alatt 90 fokon tudta csak tartani :Y és jól volt rajta a hűtő), a 45 nm-es duo-k meg szinte termelik az áramot :DDD

A RAM, és még inkább a venti fogyasztása szinte elhanyagolható.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#20412) Embi válasza Traxx (#20409) üzenetére


Embi
csendes tag

am semmi pénzem nincs szal 10e körül kéne esetleg max 13e

tom h uj alaplap kell ha quad procit akarok de azt későbbre gondoltam éretségi után húscét után szal vagy ballagás után amikor több pénzem lesz valamikor április május junius körül (de ez nem lényeg...)

szóval h 1 év mulva is elegendő legyen a teljesítménye...

(#20413) DaDy0219


DaDy0219
tag

Üdv!

Kedden megérkezik a tápom: Corsair VX 450
A konfigom az adatlapomon, ami nincs leírva az pluszba 8db venti, optikai megh, (CPU 125W-os).
Kérdésem, hogy ha a jelenlegi 9600GT-met lecserélném pl. egy 9800GTX-re, akkor a Corsair VX 450-es tápot sem kellene lecserélnem egy nagyobbra igaz?

[ Szerkesztve ]

(#20414) Dr drift válasza Eagl3 (#20400) üzenetére


Dr drift
csendes tag

én is ettől parázok, hogy ha esetleg mégse az, és beruházok egy komolyabb tápba, ami nem kevés della, és nem az.. akkor bukok, memóriákat is kicseréltem másikra, akkor is ez a bibi áll fent, nem tudom mi lehet még :F

gigabyte ga-ma790x-ds4/phenom 9850Be/2x2gb geil blackdragon/HD4670 512mb/zalman 460W/

(#20415) Eagl3 válasza Dr drift (#20414) üzenetére


Eagl3
veterán

Mondom, ki kell próbálni másik táppal. Ha azzal minden ok akkor vegyél egy Corsair VX450 -et.

(#20416) Embi


Embi
csendes tag

na akkor valaki tud 10 e körül mondani tápot
de akkor úgy h később is jó legyen szal ha ujítanék akkor ne keljen tápot is ujítani

(#20417) Sandormaster válasza Embi (#20416) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Szerintem ez nem rossz alternatíva : Link

(#20418) exception válasza Embi (#20416) üzenetére


exception
aktív tag

Én Chieftec vagy FSP-t vennék ebben a kategóriában.A konfigodat egy 400as Chieftec pl már szépen viszi.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#20419) Embi válasza exception (#20418) üzenetére


Embi
csendes tag

az a lényeg h legyen neki márkája és 400 vagy 450-es legyen ?
500-as nem kell ??

(#20420) Forestal válasza Embi (#20416) üzenetére


Forestal
tag

Gigabyte Superb 460W Szürke Aktív PFC tápegység
9650 Ft 2 év gari és még késöbb is jó lehet

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#20421) Tomate válasza Embi (#20419) üzenetére


Tomate
veterán

Maradj csak a gigabytnál. A márka fontos lehet, de hogy milyen belseje van az még fontosabb. A giga táp FSP belsős, vagy FSP a táp giga névvel. Ahogy nézzük...

(#20422) Embi válasza Tomate (#20421) üzenetére


Embi
csendes tag

akkor 500-asnál nagyobbat ne kell vennem sőt még 500-as se kell ? elég a 400 vagy 450/460-as ???

(#20423) Embi


Embi
csendes tag

FSP 400W táp PPFC 5 331 Ft 6 397 Ft

mi az a PPFC ??
ez jó lenne ?

(#20424) Tomate válasza Embi (#20423) üzenetére


Tomate
veterán

Ez is elég lesz hozzá!
Passiv PFC-t jelent. Arról meg, hogy az mit az 1. hsz-ban találsz leírást!

(#20425) DaDy0219


DaDy0219
tag

(#20426) Forestal válasza DaDy0219 (#20425) üzenetére


Forestal
tag

éppen jó, az adott márka esetében meg pláne nem kell csere

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#20427) Dyno válasza Embi (#20423) üzenetére


Dyno
veterán

Tökéletes annyit tud mint a Giga superb, csak nem aktív PFC-s ami nem sokat számít....

(#20428) zumike


zumike
tag

üdv!
van egy ilyen gépem
asus p5gc mx
dual core 2180
memo samu 2*512
vidkari ati 4670
12 ezer forintért kellene táp bele, mit ajánlotok a chieftecet néztem az jó lesz vagy legyen gigabyte?

(#20429) lsc válasza zumike (#20428) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy FSP 400-as, 5-6 ezerből megúszod és elég hozzá, és még marad tartalék a tápban .
Tévedtem, iponban 6600 .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#20430) 14adam válasza zumike (#20428) üzenetére


14adam
addikt

giga is jó lesz,mert fsp beles.Vagy egy 400-as fsp

(#20431) DerStauner válasza Traxx (#20411) üzenetére


DerStauner
senior tag

na jó, de ha a tesztkonfig (ami jobb, mint az enyém) teljes terhelés alatt 243w-ot fogyasztott a hd4850 esetében, akkor egy 400w-os sz*r táp (legyen annyira sz*r, hogy csak 300w-t tud leadni - szerintem ez már elég sz*rnak mondható (75%)), akkor is elegendő a gép ellátására.

szerintem ez a "márkás tápot vegyél, mert nem elég", egy kicsit fel van fújva (bár van egy kis fölös lóvé, lehet, hogy beruházok egy vx450-re), majd szerzek egy ampermérőt, és lemérem, hogy mennyit vesz fel a gép full terhelve a konnektorból.

üdv.

(#20432) Traxx válasza DerStauner (#20431) üzenetére


Traxx
őstag

Tegyük tisztába a dolgot ;)

Abból az Mlink-ből én olyan 200W-ot nézek ki max. Emellett a másik probléma vele, hogy védelem annyi van benne, mint mogyoró a tejcsokiban: nyomokban :D Ami egyet jelent: ha jön valami hálózati zavar vagy más, akkor a táp kifekszik, és védelem híján jó eséllyel elhúz mást is a halálba. Ha meg még meg is égeti a cuccot (amit úgyszintén nem lehet kizárni, láttam már rá példát), akkor a garinak is búcsút mondhatsz.

Tehát márkás tápot nem azért szoktunk elsősorban ajánlani, mert kevés, na persze azért is. Ha van mondjuk egy Csing&Csang márkájú táp, aminek FSP Green Power bele van, mint a Giga Superb-nek, akkor azt alá merném tolni egy értékesebb gépnek. Amúgy stol csinált itt ilyen tesztet, emlékeim szerint rommá húzott Core2-t és 6600 GT-t, 3 optikát és 4 vinyót hajtott 235W-os FSP-vel. Vagy a PH-sok is megcsinálták azt, hogy 8800 GTX-et és Core2-t etettek egy 350-es, 12V-on 15A-t tudó FSP-vel. Tehát én elsősorban a géped hosszabb távú élete miatt cserélnék.Mondják többen, hogy XY tápnak semmi baja nem volt évekig, de ennél a kategóriánál nem lehet tudni. És ha beüt a krach, akkor nem tuti, hogy szerencséd lesz...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#20433) Dyno válasza DerStauner (#20431) üzenetére


Dyno
veterán

Én még annyit tennék hozzá Traxx kollega írásához, hogy lehet lead 300W-ot csak azt nem a 12V ágon és sajnos mai gépek 90%-ban erről esznek és szerencsésnek mondhatod magadat, hogy még nem ment ki a tápod, pedig igen jó kis géped van.És ezt nem értem, hogy van ennyid gépre, egy normális tápra már sajnálsz lóvét?Nem kell ide VX450, ha drága, vegyél egy FSP-PNR-t mondjuk egy 400-ast 6,5K és ez már minden védelemmel elvan látva és erő is van benne.És ez a márkás táp dolog nem felvan fújva, hanem ez a valóság.....meg tudod az a szomorú, hogy sokan megveszik a jól hangzó neveket, HKC....LC Power Silent mittomén mi....és közben annyit kiadnak érte amennyiért egy FSP-PNF/PNR már beszerezhető, sőt rosszabb esetekben akár BS2,GPS Csifi....és még folytathatnám, de nem teszem mert úgy gondolom nincs rá szükség.

(#20434) ttt1


ttt1
őstag

A vx450-esen van 8 tüs csati. Ezt milyen alaplap kezeli?Manualja azt irja,hogy kössük be attol függöen az alaplapon 4 tüs v 8 tüs csati van.

(#20435) DerStauner válasza Dyno (#20433) üzenetére


DerStauner
senior tag

már le van beszélve, ajándékutalványból veszek egy vx450-et.

(#20436) Sandormaster válasza ttt1 (#20434) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Nekem van a lapomon 8 tűs hely, de az egyik fele alapból le van fedve így elég csak a 4 tűst benyomni. Okos kollégák azt mondták a +4 tűs rész benyomása csak akkor kell ha nagy étvágyú cpu-nk van, pl 140 wattos phenom.

(#20437) shteer válasza ttt1 (#20434) üzenetére


shteer
titán

Ezt milyen alaplap kezeli?

amelyiken 8-as van :) de elég a 4 pin is ha nincs extrém quad-tuning benne

..szerintem jónak tűnik

(#20438) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok.
Egy jó ideje agyalok már valamin de a vélemények megoszlanak e téren ezért megkérdezem itt is ha már az elöttem szóló szóbahozta.Van nekem egy FSP BS 500-as tápom és egy Q6600-om,ami jelenleg 3.4GHz-n megy,olyan 1.4v körül.Namármost a tápopmnak a 12V-os csatlakozója ketté van osztva 2db 4 pinesre. Állitólag "extrém" Quad tuninghoz 8 pines csatiju táp kell,amihez az én FSP-m alkalmatlan. Mások szerint meg bőven elég még 1.5V feletti procifesznél is. Akkor hogy is van ez? Köszi a válaszokat.

(#20439) ttt1 válasza shteer (#20437) üzenetére


ttt1
őstag

Ha jól emlékszem nekem van ezen sima 4 tüs is (lapom ilyen) meg 8 tüs is. Értelemszerüen akkor a 4 tüs elég a lapra ugye?

(#20440) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Sziasztok!

Be tudnátok linkelni pár webhelyet, ahol a fogyasztást lehet kalkulálni?
Ki lehet választani, hogy milyen proci, vga, hány vinyó van a gépben és kiírja a fogyasztást.
Visszaolvastam, keresgéltem a sorok között, de most pont nem találom...
Tudom nem 100%-os eredményt mutat, de valamit meg akarok nézni.

Nagyon köszi!

Majd én tudom...

(#20441) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok! Milyen tápot ajánlotok egy E5200-es procival szerelt (egy kis tuning is lesz majd később), HD3850-es kártyával rendelkező gépbe, melyben max egy 250-es vinyó és egy optikai meghajtó van? Jah és 2*1 GB 800-as ram. A válaszokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

**********

(#20442) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Lehet picit vicces lesz a kérdés, de mit gondoltok a Codegen 480W DualFan tápról? :)
A szokásos közhelyeket nem kérem. Van előrelépés a többi tápjukhoz képest? Megbízhatóbb mint az elődök? Súlyra elég jó cuccnak tűnik (tehát nehéz), de nem tudom hogy mi van belül :D
Haver a bekrepált NorthQ 500W helyett kapta ideiglenesen csere garanciába.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20443) stol válasza Dr. Romano (#20442) üzenetére


stol
addikt

Ha azt nézzük, hogy 360-202-es Sirtec bele van, ahhoz képest jó.
Jobb, mint a NorthQ szutyok.

(#20444) stol válasza Patentcsávó (#20440) üzenetére


stol
addikt

Ha valaki belinkeli, megkeresem és pofánverem :DDD :W

(#20445) Dyno válasza DerStauner (#20435) üzenetére


Dyno
veterán

Nagyon helyes. :K

(#20446) Traxx válasza stol (#20444) üzenetére


Traxx
őstag

Mester, erre kaphatok valamiféle iránymutatást? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#20447) Dr. Romano válasza Dr. Romano (#20442) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi! Akkor megpróbáljuk úgy intézni hogy a Codegen maradjon neki :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20448) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Valaki? :D

(#20449) Embi


Embi
csendes tag

találtam két tápot még boltokb aés szeretném a véleményeteket kérni !
1. : m-tech valami ilyemi 460W-os
2. : HKC 430W-os

a hkc doboza és kialakítása minőségibbnek nézett ki ...

(#20450) Embi válasza Embi (#20449) üzenetére


Embi
csendes tag

egy kis adat a hkc-rol
HKC USP-3430

Bemeneti áramerősség: max. 50 A Leadott összteljesítmény: 430 W Túlterhelés védelem: igen Túlfeszültség védelem: igen Rövidzárvédelem: igen Hatásfok: 75% teljes terhelésnél Hűtés: 12cm ventilátor a rendkívül alacsony zajszint érdekében Zajszint: 20-25 dB ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.