Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19101) Szten Márs válasza MiB (#19100) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

:F
Ezt nem teljesen értem... miért lenne rossz?

(#19102) shteer válasza Szten Márs (#19101) üzenetére


shteer
titán

urban legend egy hibás szériáról :)

valójában a CWT belső és a hangjuk miatt nem ajánlott itt

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19103) shteer válasza MiB (#19100) üzenetére


shteer
titán

ha neked nem hangos és stabil akkor nem rossz. egy ideje nem lehet kapni a "hibás" szériát

..szerintem jónak tűnik

(#19104) Szten Márs válasza shteer (#19102) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Basszus, valamiért VX450-nek olvastam a VX550-et :W Még most másodszor is, a szerkesztés előtt... késő lehet, úgy tűnik :B

[ Szerkesztve ]

(#19105) shteer válasza Szten Márs (#19104) üzenetére


shteer
titán

furcsállottam is a kérdést :) akkor nyomás aludni :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#19106) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Felvilágosítana valaki egyértelműen, hogy melyik fajta a jobb táp? :F
1.) több ág, kevesbb amper/ág
2.) kevés ág (esetleg 1), és jó sok amper/ág
Hallottam már érveket mindkét verzió mellett.

És egy normális tápnak hány ampert illene tudnia egy ágon?
Mert amiket ajánlotok, van köztük 16A is, de 25A is.

Valaki végre öntsön tiszta vizet a "fejembe" ! :)

(#19107) Hawk1979 válasza ImI87 (#19106) üzenetére


Hawk1979
őstag

Kevés ág jó sok amper :DDD
DE.
A tápok zöme egy ágú,csak az Atx 2.01 szabványban meghatározott max 18A miatt,trükkösen "felbontják" több ágra a 12V-ot.Kevés fizikailag is több 12Voltos ágú táp létezik,ha létezik egyátalán :DDD

(#19108) Traxx válasza Hawk1979 (#19107) üzenetére


Traxx
őstag

"A tápok zöme egy ágú,csak az Atx 2.01 szabványban meghatározott max 18A miatt"

Ez a 18A helyesen 20A, pontosabban 240W. A tápok nagyon nagy részénél meg fizikailag egy tőről fakad a 12V, ettől szerintem csak a szervertápok térhetnek el, ahol az ágakat külön szabályozhatják.

Amúgy egyetértek, kevesebb ág, de azok legyenek erősek.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#19109) ImI87 válasza Hawk1979 (#19107) üzenetére


ImI87
őstag

És akkor mi a helyzet a Zalman ZM600-HP tápommal, aminek elvileg 4 ága van, de áganként csak szerény 16A leadádára képes? Szokták dícsérni a Zalman-okat, mert elvileg FSP belsejük van, de mégis nem karcsú ez a 16A/ág? :F
És ami pont a lényeg, hogy Quad tuning lenne(Q9550, 3,6-3,8 környékén). Remélem bírni fogja. :U Gép többi része az adataimnál. Kell agódnom v.mi miatt, vagy menni fog röccenés nélkül? :F

(#19110) Traxx válasza ImI87 (#19109) üzenetére


Traxx
őstag

A Q9550 már 45 nm-en készül, így elvileg nem zabál annyit, mint a Q6600. Tehát szerintem próba cseresznye. Ha meg nem bírja szuflával a Zalman, akkor lekapcsol, és ennyi. Ez nem Codegen, hogy gyilkolja a gépet ;)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#19111) laci06


laci06
senior tag

Öhm, eldöntöttem, hogy tápot cserélek...
A mostani is elég, de egyértelmüen az sajnos a gép leghangosabb része, igy lecserélném...
Milyen halk tápokat tudnátok ajánlani? a lényeg, hogy moduláris legyen, és 500-700w között...
A jelenlegi egy 500as enermax liberty...
Illetve mivel egy antec házam van, igy nem ártana, hogy a 24pin-es csatlakozója minél hosszabb lenne(az enermaxénál 5-10cm-el), hogy hátul el tudjam vezetni(a táp alul van)...
Árban azért jó lenne ha megállna 30k alatt(gondolkodok a corsair 620as tápján)...

(#19112) Bukta7


Bukta7
tag

helosziasztok! itt is feltenném a kérdésem, biztos van hozzáértő:

E8500, 4 GB RAM, és 2 db HD4870X2-höz mekkora,milyen táp illik? (Corsairban gondolkodom elsősorban)

(#19113) Traxx válasza laci06 (#19111) üzenetére


Traxx
őstag

Az adataidnál lévő gépet egy Corsair VX450 is simán vinné. A HX620 pláne. Jók az Enermax modu82+ tápok is, de azt neked kell eldönteni, megér-e minimálissal kisebb hangerő plusz pénzt (nekem nem érne meg, mert legrosszabb esetben a 4850 úgyis túlkiabálja :) )

A kábelek hossza: [link] ill. [link]. Az Enermax 525-ösénél is feltehetően hasonló (nyilván az is elég lenne a gépedhez).

Bukta7:
2 db X2-t venni szerintem hülyeség, mert nincs az a proci, amivel azt ki tudod használni. Magyarán a második kártya szinte csak dísznek állna a gépedben (legalábbis az E8500 tuti kevés lesz ahhoz, hogy kihajtsd mindkettőt). Amúgy szerintem TX650, de majd a többiek megmondják.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#19114) Bukta7 válasza Traxx (#19113) üzenetére


Bukta7
tag

a másodikat később venném... jóval később, szóval akkor új procival kéne? na mind1 előbb az alapgép legyen meg :]

(#19115) Traxx válasza Bukta7 (#19114) üzenetére


Traxx
őstag

Hát, a 8500 még veszettatomtuninggal se hajt ki 2 db X2-t. A CorssfireX-nek meg értelmét nem igazán látom, de ez már egyéni szocprobléma...Az egykártyás megoldások híve vagyok. Csak azért nem vennék még egy kártyát, hogy a Crysisban ne 100, hanerm 150 legyen a min. fps.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#19116) zodo válasza Dyno (#18685) üzenetére


zodo
nagyúr

[OFF]Bíztos ami bíztos alapon megnézznéd melyiket tegyem a konfigomhoz+HD3850-hez!
Már úgyis mindegy,mert mégsem fér a kicsi delta a házba, ahogy terveztem.
Ahogy elnézzem a teszteket végül lehet bevárom a 4670-et,de szeretném tudni melyik
tápom az életrevalóbb.

Delta
Chieftec

Előre is köszönöm.[/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#19117) Bukta7 válasza Traxx (#19115) üzenetére


Bukta7
tag

nem azon van a hangsúly, hogy feltétlen 2 kártya kell, hanem hogy mi lenne ha? amúgy meg 1 4870x2-vel menne 30 fps ami még játszható ha jók az emlékeim.. félreértés ne essék ne én vagyok az a srác aki füttyent oszt ottvan elötte az aktuális havi názagép, csak vmi időállóbbat szeretnék, mondjuk 2-2ésfél évre, ugyanis már tököm kivan a 9800próval :C

(#19118) Traxx válasza Bukta7 (#19117) üzenetére


Traxx
őstag

30 fps jah...de milyen beállításokkal... [link]

Ekkorával nagyon kevesen játszanak, max. akinek 24 colos monitoruk van...de ha a very high-ból enged az ember high-ra, vagy a felbontásból visszább vesz, akkor már jóval másabbul néz ki a téma. Meg ha a többi játékot is megnézed a tesztben, látod, hogy csak ez nyúzza ennyire. A krájzisz ritkacefetül megírt, erőforrászabáló játék szvsz :U

Na de nem offolok többet :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#19119) Tim82


Tim82
nagyúr

Szépjóestét!

Lehetőségem nyílt egy IBM ház vételére, amelyet egy 330W-os Aztec táppal szereltek fel. Erről a gyártóról még nem hallottam és nem is találtam első keresésre a PH!-n semmit. Valaki tudna mondani pár szót megbízhatóságról, minőségről? Előre is köszönöm.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19120) Bukta7 válasza Traxx (#19118) üzenetére


Bukta7
tag

ráhibáztál, Samsung T240 lesz a gép mellé, úgyh marad az a 30 fps.. :U
nade énsem offolok többet :P

(#19121) Dyno válasza zodo (#19116) üzenetére


Dyno
veterán

Delta az életre valóbb mivel 285W tud a 12V-n a Chiefteccel szemben ami csak 216W.

(#19122) Dyno válasza Tim82 (#19119) üzenetére


Dyno
veterán

Antec nem?Valszeg Seasonic beles a táp, bár jó lenne tudni valami tipus számot.

(#19123) zodo válasza Dyno (#19121) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm. :R

(#19124) Tim82 válasza Dyno (#19122) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy IBM szerverházról van szó, elég olcsón, nekem - mivel szeretem ezeket a házakat - megérné.

Típusszámot sajna nem tudott mondani az eladó, de annyit találtam guglizás után, hogy Aztec nevű tápgyártó valóban létezik (és nincs köze az Antec-hez tudtommal). Egy ismerősöm annyit mondott, hogy kb. a Deer tápokkal egy szintű cucc.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19125) shteer válasza Tim82 (#19124) üzenetére


shteer
titán

jujujjjj.. Deer pedig kuka-töltelék :(

..szerintem jónak tűnik

(#19126) RexpecT válasza Tim82 (#19124) üzenetére


RexpecT
addikt

Megakartam nézni a képet,de a képfeltöltés egy talicska f.. :(

(#19127) Tim82 válasza shteer (#19125) üzenetére


Tim82
nagyúr

Öööö... az illető ismerősöm úgy értette, hogy "óccsó, de azért nem rossz". :U

RexpecT: ez van, az eladó oda rakta fel a képet, én csak a linket másoltam át. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19128) Dyno válasza Tim82 (#19124) üzenetére


Dyno
veterán

Passz, de szerintem felejtős.Aztec...

(#19129) Tim82 válasza Dyno (#19128) üzenetére


Tim82
nagyúr

OK, akkor majd tápot is néznem kell. Köszönöm. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19130) Dyno válasza Tim82 (#19129) üzenetére


Dyno
veterán

Nincs mit.FSP PNF a legolcsóbb kategória bár nemtudom hogy jó-e a házba.

(#19131) aneda válasza Tim82 (#19129) üzenetére


aneda
aktív tag

Szerinted az IBM ratyi tápot rak a gépeibe??? :W
Itt a gyártója, látszik rajtuk hogy kínai dzsunkát csinálnak...
Bezzeg a csíftek, meg a gigabájt... :U
Ja és ASTEC.

[ Szerkesztve ]

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#19132) Tim82 válasza aneda (#19131) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ne haragudj, de ezt a hangnemet nem kéne. Nincs tapasztalatom a tápokkal kapcsolatban, nem ismerem a gyártót, azért jöttem ide és kérdeztem. Választ kaptam mástól, abból vontam le következtetést.

Nem utolsó sorban én úgy tudtam, hogy az IBM főleg Seasonic és Delta tápokat rak a gépeibe.

Válaszodat köszönöm, de a hangnemed enyhén sértő és nincsen rá alapod.

Mod: nyilvánvalóan az eladótól kapott információra támaszkodom, ő pedig Aztec-nek írta. Igen, "z"-vel.

Dyno: elvileg bármelyik szabvány ATX-es tápot tudja fogadni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19133) venember83 válasza Tim82 (#19119) üzenetére


venember83
nagyúr

Milyen gépet akarsz erről a tápról üzemeltetni? PCI-E vagy AGP? Ez főleg a 12 voltos terhelhetőség miatt fontos, ha AGP-s a konfig, akkor nem kell erős 12-es ág, akkor elég egy ATX 1.3 szabványú táp, ha PCI-E-es a konfig, akkor 12 voltról zabál a konfig (proc, alaplap, vga) s akkor 2.x szabványú táp kell neked.

Aztec tápról nem hallottam eddig, ami nem jelenti azt, hogy rossz, csak nem is túl nagynevű.

(#19134) Tim82 válasza venember83 (#19133) üzenetére


Tim82
nagyúr

Socket 939, ha lehet, PCI-E. De az alaplap beszerzése odébb van. A tápról még annyit mondott az eladó, hogy "modernebb" alaplapokhoz kell 20->24 pin-es átalakító hozzá.

Úgy, hogy nem tudok típusszámot (és esetleg még a márkanév is el van írva), kicsit a sötétben tapogatózom. De ami infót lehet, begyűjtök vétel előtt.

Maga a ház jó vétel, csak az a kérdés, hogy a hozzá lévő táp jó lesz-e nekem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19135) Dyno válasza Tim82 (#19134) üzenetére


Dyno
veterán

Nem tudom én egyből abból indultam ki hogy biztos elírtad és Antec akart lenni és akkor egyből tippeltem hogy Seasonic 330-as belű táp van benne.De nem tudom.Jó lenne tényleg valami pontos típus. :(

(#19136) Tim82 válasza Dyno (#19135) üzenetére


Tim82
nagyúr

Holnap kiderül. :)

Aneda: ha nekem címzed, érthetően magamra veszem. :) De semmi gond, utánakérdezek a tápnak, nagyon jó, ha minőségi, tudom használni és nem kell aggódnom, hogy az összerakandó konfig elfüstöl. ;) Jó éjt! :)

Ui.: benne van azért a pakliban, hogy ez nem az eredeti, IBM által belerakott táp.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19137) aneda válasza Tim82 (#19132) üzenetére


aneda
aktív tag

Sajnálom ha magadra vetted, de kérlek azért gondolkodj el azon amit írtam, pontosabban amit kérdeztem! :R
A hangnem inkább a fórumnak szól...

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#19138) nyunyu


nyunyu
félisten

Hurra, ma ujfajta ipariPCt kaptunk, amihez mar nem 60W-os FSP tapot adtak, hanem 150W-osat.

Ugy nez ki, FSP nagyon nem tud passziv tapot tervezni, gep kikapcsolt allapotaban 3 szobaval odebb meg mindig lehet hallani ciripeleset. :W
Durvabb hangja van, mint a ZENnek.

Ha bekapcsolod a gepet, akkor erdekes modon kussban van.

Asszem ordithatok a gyartoval, hogy csereljek ki az egesz szeriat, mert ez igy eladhatatlan...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19139) west


west
őstag

http://www.corsair.com/products/vx.aspx
ez a tap mar eleg a 280as gtx nek?mert az 560as chieftek is csutortokot mondott.

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#19140) Szten Márs válasza west (#19139) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor inkább már HX-520, vagy méginkább TX650. A VX550 elég bizonytalan dolog...

(#19141) mmdms


mmdms
addikt

hy!
ezen milyen és hány csati van?
FSP-400-60HLN

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#19142) west válasza west (#19139) üzenetére


west
őstag

chieftek
mode l: CFT-560-A12C
spec:

+5v I +3.3v I +12v1 I +12v2 I+12v3 I -12v I+5vsb I
30A I 28A I 14A I 23A I 15A I 0.5A I 2.5A I
___180w________440w________I 6W I 12W I
valaki hozzaerto emberke megmondana miert keves neki ez a tap?

es hogy jobb e a fent emlitett corsair a gtx280hoz ???
Koszonom elore is :R

Szten Márs:miben kulomboznek? :B

[ Szerkesztve ]

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#19143) Szten Márs válasza west (#19142) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem kéne, hogy kevés legyen. Egész biztos a tápgondról van szó? Mik a tünetek? Ha pedig mégis a táp a ludas, akkor minden bizonnyal gyári selejt.

A VX550-et a CWT gyártja, míg a HX520-at (ami moduláris) a Seasonic, ugyanúgy, mint a TX650-et.

[ Szerkesztve ]

(#19144) west válasza Szten Márs (#19143) üzenetére


west
őstag

eloszor vettem 1 coolink 500w ost.3dmark elso tesztjen leqrta 1 pillanatra a gepet....majd mint az ami bios vedelem ujra is indult a gep.
a crysis mar el sem indult,illetve par kepkocka jatek utan ugyanugy leqrta...
most hogy chieftekre csereltem mar tudok jatszani kis felbontasban ami nem terheli a rendszert kozel sem...viszonnt ha felveszem a felbontast,1perc jatek utan megint lecsapta.de legalabb mar 1percig tudok jatszani :Y ...1hosszabiton van,az lehet hatrany?

[ Szerkesztve ]

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#19145) magnum_pi


magnum_pi
tag

Sziasztok!

Nagyon úgy néz ki nem bírja a tápom a configomat. Van hogy csak úgy kiapcsol a gép majd pár mp után vissza.

Milyen tápot ajánlotok?

Esetleg ez?

Gigabyte Superb 550W 11 784.- Ft

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P55-UD3 F4, i5-750 @3.67 B1, ASUS ATI 6870, 2x2024MB Kingmax DDRII 1333Mhz, Samsung 245B, Chieftec 450W + FSP VGA Booster x3, Ninja Plus rev 2, CM 690

(#19146) venember83 válasza Tim82 (#19134) üzenetére


venember83
nagyúr

1. 20-24 tűs átalakító nélkül is mennek a 24 tűs alaplapok 20 tűs csatlakozójú táppal.
2. Ha valóban 20 tűs csatlakozóval rendelkezik a táp, akkor az bizony elég régi modell, szvsz ATX 1.3 szabvány, kelleni fog neked egy másik táp.

(#19147) Tim82 válasza venember83 (#19146) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megfontolandó. Köszönöm. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19148) Tim82


Tim82
nagyúr

Úgy néz ki, Anedának lesz igaza: valóban Astec, nem Aztec. Egészen pontosan "Astec AA20230", 330 W-os névleges teljesítménnyel. Eddig nem sokat dobott róla gugli barátom. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19149) Szten Márs válasza west (#19144) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát így sem biztos, hogy tápgond van a háttérben. A Chieftecnek lazán kellett volna vinnie - kivéve, ha gyári hibás persze. Ha nagyon tápra gyanakszol, akkor vegyél egy TX650-et, rosszul amúgy sem jársz vele, ha lesz egy olyan tápod, de azért végigzongoráznám az alkatrészeket, mert gyanús, hogy valami nem stimmel.

(#19150) sulep


sulep
senior tag

Ez a táp ez jónak számít?

Spire 650W ATX/EATX tápegység, 12 cm

vagy inkább a Gigabyte 460W?

Amúgy a mostani MS gold 400W tápom elbírná a köv könfigot?

AsRock P45TS vagy P45TS-R
Core Quad Q6600 vagy Core 2 Duo 8500
4GB DDR2 800MHz
250GB Samsung Sata Hdd
X1300 pro 256MB DDR2 PCIE (ez csak átmeneti ha lesz pénzem majd veszek ezt is)
MS Gold 400W táp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.