Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) fox4 válasza #72042496 (#4892) üzenetére


fox4
csendes tag

köszi
Szóval azt mondod, hogy egy ASUS Xonar DX-el nem lennének szoftveres problémáim ?

(#4902) Játékos válasza fox4 (#4901) üzenetére


Játékos
addikt

Ezt senki se tudja garantálni neked, de sokak szerint kevesebb az esélye...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4903) Henryk válasza szaszapi (#4899) üzenetére


Henryk
aktív tag

Igen kaptam, jön lefele még...
akkor ha lejött megnézem azokat, de szerintem vinnie kéne, majd kiderül.
volt régebben pár demo hangom, de hogy mivel játszottam le arra nem emléxem.

(#4904) blambun válasza Játékos (#4900) üzenetére


blambun
tag

én anno, mikor még filmek alatt sem írta ki hogy DD vagy DTS, feltettem az spdifer-t azóta ki is írkálja. viszont van benne néhány opció ami érdekelne, hogy mégis mit takar. eddig azért nem érdekelt, mert miután kiírta amit ki kellett, nem is foglalkoztam vele, de most hogy előjöttek az ilyen kodek beállítási dolgok, csak megkérdezem.

most nálam így van beállítva ez a kis kütyü: [link]

1) Mi az a Padded DTS ?

2) Az SPDIF Options rész alatt van egy ilyen hogy :Output SPDIF as PCM. Ami most be van jelölve így jobban megnézve, pont a mintavételi frekit korlátozza (legalábbis szerény angol tudásomra támaszkodva...), szóval lehet jobb lenne ez a pcm-es dolog, csak az meg nem tudom mi. Előre is köszi a segítséget!

(#4905) Játékos válasza blambun (#4904) üzenetére


Játékos
addikt

utput SPDIF as PCM, ha én ezt bejelölöm, egy árva hangot nem kapok digitálisan! :(

A pcm-ről 1-2 gondolat:

'A PCM az analóg jelek legegyszerűbb és legelterjedtebb digitalizálási módszere. A PCM (Pulse Code Modulation = pulzus kód moduláció), az LPCM-ben az L Linear azaz lineáris-t jelent.

Az ilyen módon digitalizált jelet két paraméter jellemez: a mintavételezési frekvencia (milyen gyakran veszünk mintát az eredeti jelből) és a bitmélység (milyen pontossággal, finomsággal ábrázoljuk az egyes mintákat).

Az audiojelek PCM-ben kódolt formája esetén semmilyen a Dolby Digital-hoz vagy a DTS-hez hasonló érzeti tömörítést nem alkalmaznak, ezért tömörítetlen digitális audioformátumnak is nevezik. Ebből fakadóan persze sokkal nagyobb adatmennyiség átvitelére és/vagy tárolására van szükség az így kódolt digitális audio esetén.

A hallható hangok majdnem tökéletes visszaadásához csatornánként minimum 16 bites mintapontosságra és 44,1kHz-es mintavételi gyakoriságra van szükség (ez CD minőség). Manapság az úgynevezett nagyfelbontású hangvisszaadáshoz 24 bites, 96-192 kHz-es mintavételi frekvenciát alkalmaznak akár mind a 6/8 csatornában (pl. DVD-Audio)."

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4906) szaszapi válasza Játékos (#4900) üzenetére


szaszapi
őstag

az ac3 filter nálam jól van beállítva,filmek se szólnának dtsben,valami más bibi lehet,vlc player se km player se semmi nem bírja életre ezeket a wav dts audio dvd hanganyagokat

(#4907) Játékos válasza szaszapi (#4906) üzenetére


Játékos
addikt

filmek se szólnának dtsben :F :Y

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4908) #72042496 válasza fox4 (#4901) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kisebb-nagyobb mértékben az összes Creative kártyával szívtam. A Xonar D2 viszont kifogástalanul működik (Vista 64 alatt néztem csak), s a tapasztalatok alapján mások is hasonlóan vannak vele, ill. a DX-szel. :K
S szuper jó hangjuk van, egyre inkább tetszik ez a kártya!

[ Szerkesztve ]

(#4909) szebike001


szebike001
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik a jobb hangrendszer (árat félretéve), a Creative GW S750 vagy a Lgotech Z5500?

Előre is köszi a válaszokat!:)

(#4910) Játékos válasza szebike001 (#4909) üzenetére


Játékos
addikt

"Független" tesztek szerint nincs sok különbség, de szebbnek vélik a s750-es hangzását, és egy kicsit erőteljesebbnek a Logit emlékeim szerint. :K
Ludasmatyi fórumtársunknak volt szerencséje mindkettőt hallani, és egyértelműen a Logitech mellett tette le a voksot. :C
Akárhogy is, nem hiszem, hogy megéri azt a többletet, amit elkérnek érte... :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4911) #72042496 válasza szebike001 (#4909) üzenetére


#72042496
törölt tag

Olvasd át ezeket, ennél többet már nehéz hozzátenni.

Illetve az S750 topicban is érdemes lehet körülnézni, de ott találkoztam már hosszan tartó S750 vs. Z-5500 vitával, kb. olyan stílusban, mint ami az Intel-AMD, vagy ATI-nVidia vonalon szokott menni. :DDD

(#4912) szaszapi válasza Játékos (#4905) üzenetére


szaszapi
őstag

Akkor most DVD Audio esetén ezekkel a wav meg dts kiterjesztésnél továbbra is csak sistergek vagy szól de nem írja ki az St hogy dts.AZ ac3 filterben átállítatok valamit ha dvd audiót hallgattok?
Most már járjunk a végére ennek,mert rohadt idegesítő

THX

(#4913) bzoley válasza szaszapi (#4912) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam nincs dts felirat, de nem is esem kétségbe miatta, sok minden nem változik tőle. Helyette Foobar-ban ks filtert használok, és a hangot PCM-be küldöm ki optikán és analógon. Az ST általában analógban módban, ez előnyösebb. Wavpack esetén kezdhetnéd elölről az állítgatást.

(#4914) Játékos válasza szaszapi (#4912) üzenetére


Játékos
addikt

Nekem MINDENT tökéletesen detektál a ST, és ki is írja precízen, pontosan! Akkor lepődtem meg legjobban, mikor a Depeche-t betettem, és mondta a St: 96/24! :Y
Bhászky! Az egy cseppet szép! :K :C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4915) blambun


blambun
tag

valakinek volt már szerencséje olyan játékhoz, amiben lehet Dolby Digitalt is választani a beállításokban ? mert nálam pont ez a helyzet, viszont ha átteszem DD-re akkor ugyan van hang, de ST nem írja ki. hihetetlen mennyit kell kínlódni hogy mindennél kiírja. Filmek, valamint már dts zenék alatt is sikerült rábírnom, hogy kiírja, de játék alatt még mindig nem megy. :DDD pedig fontos lenne, mert Silent Hillről van szó. :)

(#4916) szebike001


szebike001
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, tényleg tanulságos volt végigolvasni őket:)

(#4917) szaszapi válasza blambun (#4915) üzenetére


szaszapi
őstag

dts zene alatt hogy sikerült?ez érdekelne

(#4918) blambun válasza szaszapi (#4917) üzenetére


blambun
tag

csak azt tudom, hogy foobar-ral hogy lehetséges megoldani. (pl. jetaudioval még nem sikerült). foobarhoz letöltöttem egy SPDIF passthrough plugint ([link]), ami a neve és leírása szerint semmi mást nem csinál, csak lehetővé teszi a foobarnak, hogy a jelet SPDIF-en keresztül zavarja ki a logi felé. így nekem ment.

ja és a 4915-ös kérdésem még mindig fennál, szóval aki tud segítsen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4919) fox4 válasza #72042496 (#4908) üzenetére


fox4
csendes tag

köszi
asszem egy dx -be ruházok be, remélem nem lesznek különösebb gondjaim :)

(#4920) szaszapi válasza blambun (#4918) üzenetére


szaszapi
őstag

ffoobar-ral se akar összejönni.Most km playerben addig állítgattam míg kijelzi a dts-t de egy árva hang nincs.Játékos el tudnád mondani mit állítottál be pontosan?

(#4921) Játékos válasza szaszapi (#4920) üzenetére


Játékos
addikt

Ne szopass! Itt írtam néhány HSZ-al ezelőtt..

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4922) XFreedy


XFreedy
tag

Nekem is hasonló problémáim vannak a dts hanggal. De a foobar pluginnal végra kiírja:D Köszönöm a linket! DTS-es filmeket meg xboxon fogok nézni továbbra is, ha nem lesz megoldás. Annál szerencsére kiírja állítgatások nélkül is.(Ha kmplyerben beállítom, akkor kiírja, hogy DTS, de nagy csönd van. )
*.wav kiterjesztésű dts hangoknál maradt a zúgás:(

[ Szerkesztve ]

(#4923) szaszapi válasza Játékos (#4921) üzenetére


szaszapi
őstag

Nem szopatlak! :)

Mondom nálam dts filmnél nincs gond, ott tökéletes,csak ezek a fránya dts zenék nem akarnak szólni.Mindegy nem érdekel,Olyan zenéket amiket én hallgatok olyanokat nem is adnak ki dts-ben.

(#4924) szaszapi


szaszapi
őstag

Na most addig szórakáztam mígy foobarral összejött nekem is a dts kiterjesztésű zenefájlokat hangra bírni,és ki is jelzi szépen az ST.Viszont wav-nál nálam is csak sistergés van.Nem hiszem el hogy ennyit kell pöcsölni evvel a szarral.

(#4925) szaszapi válasza XFreedy (#4922) üzenetére


szaszapi
őstag

Közben átneveztem a wav-ot dts-re így a foobar lejátsza,próbáld ki,bár nem értem most már ezt az egészet hogy simán a wavot mér nem kezeli

(#4926) Játékos válasza szaszapi (#4923) üzenetére


Játékos
addikt

A következőt tapasztaltam: nem tudom, miért, de feltettem a PoweDVD-t. :F Miután beállítottam, hogy ő is használjon SPDIF-t, egy ideig jó volt. :DDD Aztán Mediaplayerrel elkezdtem hallgatni egy kis Paul van Dyk-t (DTS), és mikor elkezdte, tökélestes volt minden, DE amint beletekertem, vagy a következő számra kattintottam, PCM stereonak detektálta a rendszer. :F Sehogy nem tudtam normálisan belőni, még olyat is sikerült csinálnom, hogy a DTS-t DD5.1-nek látta a Logi. :Y :Y :Y :Y
Gondoltam egyet, PowerDVD uninstall, a gépet újraindítottam, és minden tökéletes megint! :DD :C :C :K

Tehát nekem a rendszer kizárólag KMPlayer, AC3filter, meg néha egy kis Mediaplayer. Minden tökéletes, jól érzékeli a cucc, hogy milyen jelet adok neki, és helyesen is játsza le! :K
AC3filterben csak annyit kell belőni, hogy SPDIF-t használjon, és ne nyúljon a jelhez! Illetve, hogy ne csak az AC3-at engedje a SPDIF-re, hanem a DTS-t is!!!
Ezen kívül nekem a hangkari driverben is kellett egy pipát tenni, hogy ne a beépített dekódert használja, hanem eressze szebadjára a digitális jelet. :K Oda is van írva, hogy ahhoz az opcióhoz külső dekóder szükséges. :K
Azt hiszem, mindent elmondtam, aki figyelmes, szerinten sikerül neki is beállítania a sajátját. Én több órát(!) szoptam vala, mire sikerült, de nagyon megéérte! Igazán meg vagyok elégedve vele! :K

Most töltök full Bluray filmet, kíváncsi vok, mit kezd majd a rendsz a DTS-HD-vel! :Y Azt sejtem egyelőre, hogy lekonvertálja 96/24 DTS-nek. Ha igazam van, akkor sztem nem fog(nak) csúnyán szólni a film(ek)... :DD

Szerk:
nem értem most már ezt az egészet hogy simán a wavot mér nem kezeli
egyszerűen nem detektálja, hogy "mi van benne" Asszem, a AC3filretben van egy külön rublika, hogy detektálja benne a jelet... :K

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4927) szaszapi válasza Játékos (#4926) üzenetére


szaszapi
őstag

és az ac3 filterben melyik ez a rublika? :) mert sehol sem találom...

(#4928) Játékos válasza szaszapi (#4927) üzenetére


Játékos
addikt

Detect SPDIF stream in PCM data. Ha mégse, akkor nem akrtalak becsapni... :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4929) blambun válasza Játékos (#4926) üzenetére


blambun
tag

neked milyen hangkártyád van ? mert ha xfi xtremegamer, akkor érdekelne hol találtál olyan opciót hogy ne használja a saját dekóderét. én anno halálra kerestem a driverben, de sehol nem találtam. :DDD

(#4930) Játékos válasza blambun (#4929) üzenetére


Játékos
addikt

Audigy4, de eléggé el volt rejtve! :((( Alig találtam rá, a "Creative Audio Console"-on van. :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4931) szaszapi válasza Játékos (#4928) üzenetére


szaszapi
őstag

ez nagyon jó ,csak nem nyert! :)
Ez be volt pipálva.Nem ez lesz a ludas

(#4932) blambun válasza Játékos (#4930) üzenetére


blambun
tag

megtaláltam ezt az audio console-t. mindössze két helyen találni SPDIF-fel kapcsolatos beállításokat. az egyik a bit mached fül alatt van, de az a felvételről szól (enable bit mached recording) a másik fül alatt meg ezt látom. [link]

kíváncsi lennék, más gamer tulajdonosok se találnak ilyen opciót, vagy csak szimplán én bénázok. :DDD

(#4933) #72042496 válasza blambun (#4932) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt inkább az X-Fi topicban kérdezd meg. Amúgy annak idején én sem találtam, viszont az S/PDIF Passthrough volt az alapértelmezett. :)

(#4934) Játékos válasza blambun (#4932) üzenetére


Játékos
addikt

Nekem van még egy fülecske a panelon, asszem direkt úgy hívják, hogy decoder. Majd otthon megnézem...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4935) #72042496 válasza Játékos (#4934) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az Audigy szoftver máshogy néz ki, ott tényleg van ilyen fül.

(#4936) #93966848


#93966848
törölt tag

Sziasztok!

Olvastam tesztet erről a masináról és érdekelne, hogy ez még a mai napig az egyik legyjobb 5.1-es rendszer PC-re, házimozira és konzolra?Néztem még a G51-est, de ez valahogy jobban vonz:).Szerintetek egy integrált 7.1-es HD audio hangkarival mennyire szólna jól?Gondolkodom egy ilyen Z-5500 vételen..PC-hez, Playstation 3-hoz és házimozizásra kellene.
Köszi!

(#4937) #72042496 válasza #93966848 (#4936) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jobb a G51-nél, de kell alá egy becsületes, nem integrált hangkártya. :)
Ez mondjuk a G51-re is igaz.

(#4938) #93966848 válasza #72042496 (#4937) üzenetére


#93966848
törölt tag

Eléggé drága egy Z-5500-as:O.Minenképp egy X-FI Xtreme Gamert vennék hozzá.Nincs ennél a hangrendszernél olcsóbb és ugyanilyen jó? :F

(#4939) Játékos válasza #93966848 (#4938) üzenetére


Játékos
addikt

Nincs ennél a hangrendszernél olcsóbb és ugyanilyen jó?

Ez most komoly? :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4940) ludasmatyi válasza #93966848 (#4938) üzenetére


ludasmatyi
tag

LOL!Nem vagy semmi azt el kell mondjam így elsőre!100k-n belül a legjobb vétel és biztos vagyok benne olcsóbbat és ugyanilyen jót sehol sem kapsz legfeljebb ha használtan veszel Z5500-ast! :D :D

Búcsúbeszéd a villanyszerelő temetésén:- Jó vezető voltál!- Mindig nagy volt körülötted a feszültség!- De most hogy kiverted a biztosítékot!- Földelünk!

(#4941) Játékos válasza ludasmatyi (#4940) üzenetére


Játékos
addikt

Vagy ha lopja. :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4942) #72042496 válasza #93966848 (#4938) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nincs sajnos, ha lenne olcsóbban ugyanilyen, akkor mi is azt vettük volna. :)
Egyébként a G51-ről is azt írják, hogy nagyon szépen szól.

(#4943) #93966848 válasza ludasmatyi (#4940) üzenetére


#93966848
törölt tag

Jól van bazze csak kérdeztem, mert nem vagyok otthon 5.1-es házimozik terén :U.Igazából még nem is hallottam PC-t 5.1-ben, csak asztali dvd-s házimozit:).Milyen karit ajánlanátok hozzá?Most csak egy sima mezei Audigy-m van, de nézegettem az X-FI Gamer vagy Xtreme gamer karikat.

Gondolom az asztali dvd-s házimozit nem ajánljátok:D.csak fura, hogy még annál is jobban szól 100 ezer forintos kategória körül.

[ Szerkesztve ]

(#4944) #93966848 válasza #72042496 (#4942) üzenetére


#93966848
törölt tag

Igen, de rájöttem, hogy a G51 nem lenne jó, mert nincs rajta optikai bemenet, szóval akkor PS3 kilőve, azt pedig nem szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#4945) Játékos válasza #93966848 (#4943) üzenetére


Játékos
addikt

Hangkarik tekintetében elég széles skálán mozgunk itt a topikban. :K Van itt tán még alaplapra integált megoldás is, meg Audigy, meg X-fi, egészen a Xonar-ig. Én maximálisan meg vagyok elégedve az Audigy 4-el, de valószínűleg egy kicsivel szebb hangzást is el lehet érni magasabb minőségű hangkarikkal. Persze analóg hangforrásnál, mert digitálisnál nincs különbség, mivel azt rá lehet bízni a Logi-ra... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4946) #72042496 válasza #93966848 (#4943) üzenetére


#72042496
törölt tag

[link] :)

Ha mindenképpen X-Fi-t szeretnél, akkor az Xtreme Musicnak több értelmét látom, a Fatal1ty szerintem felesleges. Az X-RAM egy nagy parasztvakítás. :)

[ Szerkesztve ]

(#4947) #93966848 válasza #72042496 (#4946) üzenetére


#93966848
törölt tag

Köszi, neked is Játékos!32 bites Vistám van, nem tudom ehhez melyik lenne a jobb.Adjatok tippet.Zenehallgatásra is lenne, mert gépről hallgatok zenét.Meg hol most a legolcsóbb egy Z-5500-as?Esetleg tudtok használtat?Az Xtreme Music meg Xonar max 20k?

(#4948) #72042496 válasza #93966848 (#4947) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az igazság az, hogy az X-Fi-vel anno Xp alatt is szívtam, de még az Au2 sem volt tökéletes driver ügyileg. Nekem nem kell az EAX sem, így könnyű szívvel váltottam Xonarra, amivel meg vagyok elégedve.
Ennyit tudok írni, konkrét tanácsot nem adok, mert nem tudok elfogulatlan lenni. :)

Az áraknak Neked kell utánanézned. Javaslom az árösszehasonlító oldalakat, a PH! kiemelt bazárjait, ill. az aprót, ha használtat keresel.

Igen, ezek a hangkártyák kijönnek 20K-ból! :K

(#4949) #93966848 válasza #72042496 (#4948) üzenetére


#93966848
törölt tag

Mennyivel szólna jobban egy Xonar, mint egy sima Audigy?Gondolom az Xtreme Music inkább zenére jó és a Xonar?meg melyik fajta Xonar?DX-es elég?:)Sorry, de nagyon nem vágom ezeket, énleragadtam az Audigy-nél :B

[ Szerkesztve ]

(#4950) #72042496 válasza #93966848 (#4949) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez jobb helyen lenne valamelyik hangkártyás topicban, de mindegy, gyorsan válaszolok rá, amennyire tudok. :)

Az Audigynél a Xonar és az X-Fi is jobban szól. Xonarból a DX is elég, olyan nagy különbség nem lehet a DX és a D2 között hangban. Annyi legalábbis biztos nincs, amennyi az árkülönbséget indokolná.
Az X-Fi a legjobb kártya, amit játékhoz vehetsz, de zene alatt is tud villantani! (Ráadásul tele van opcionális effektekkel.) Viszont a driver bonyolult, s gyakori vele a szívás. Ráadásul zenére a Xonar is van olyan jó, sőt... ahogy egyre inkább az ízlésemhez idomítom, még jobban is tetszik, mint az X-Fi. :) Játék alatt is szuper, csak EAX az nincs.

Ha további kérdésed van a kártyával kapcsolatban, akkor azt inkább itt tedd fel. Ja, és olvasd el a Z-5500 topic első hozzászólását! ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.