Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) Kis zöld izé válasza Varesz_86 (#4049) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Esetleg a WinDVD 8-as verzióval is megpróbálhatod.... :F

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#4052) #72042496 válasza Mellizom (#4042) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szívesen! :)

Nem, sokkal inkább azért nem ajánlom őket, amit Salvador is írt. Volt Audigy 2-m, ami néhány bosszantó driverhibától eltekintve teljesen jól működött. Közben kipróbáltam az X-Fi-t, de a drivere egy állatorvosi ló, három nap (!) után eladtam. Vistára váltáskor jött az Auzen X-Fi (Audigy-hez nincs és nem is lesz normális Vista driver), ami összességében remekül működött, de őszintén szólva számomra felesleges volt. Ezen kívül akadt néhány boszantó tulajdonsága, pl. macerás Alchemy, kipucolhatatlan driver, sok, számomra felesleges funkció... Ill. nálam Vista 64 alatt néha elnémult, nem tudom miért. Szó mi szó, inkább eladtam, még ha buktam is rajta.
Ezzel szemben a Xonarral nagyon meg vagyok elégedve. Egyszerű, s remekül szól! Igaz, szintén drága egy kártya, de nagyon meg vagyok vele elégedve! :)

Olcsóbban is lehet jó kártyát venni. Ha Xp-t használsz, akkor hiába írtam, hogy Creative-ot nem ajánlok, az Audigy2-nél jobbat nem tudok. 10K alatt is ki lehet fogni egy ilyet, csak ezzel meg Vista alatt van meglőve az ember - ez pedig egyre inkább szemponttá válik.

Profi kártya alatt én a profi(bb) zenélésre, zenekészítésre is alkalmas példányokat értem, mint pl. az E-MU, M-Audio és hasnoló gyártók kártyáit. :)

(#4053) #72042496 válasza Varesz_86 (#4046) üzenetére


#72042496
törölt tag

A jó öreg Pista! :) Én csak a 96 kHz-t hagytam benn, ill. a WMA Audio mellől kiszedtem a pipát, azt úgysem támogatja a Z-5500. Így a tesztek is szépen lefutnak, s mindenféle utánállítás nélkül működik a DD és DTS is.

Próbáld meg a driver újrapakolást, ahogy a többiek javasolták, szerintem is azzal lesz a gond! Creative Labs... :(

[ Szerkesztve ]

(#4054) ^Boss


^Boss
őstag

na vettem egy ilyen szettet. 810-es PID-u vezerlom van, minden tokeletes.. (egy S750 utan, ami valszeg tonkrement, nem mondhatom, hogy rosszabb lenne, sot!)

(#4055) XFreedy válasza ^Boss (#4054) üzenetére


XFreedy
tag

Hello! Hol vetted? én gianni-tól szándékozom megvásárolni, de neki csak szeptemberben lesz.

(#4056) #72042496 válasza ^Boss (#4054) üzenetére


#72042496
törölt tag

Üdv a klubban! :) Hogyhogy ilyet vettél az S750 után?

(#4057) ^Boss válasza #72042496 (#4056) üzenetére


^Boss
őstag

tonkrement a melynyomoja.. probalok valamit kitalalni, milyen uton-modon lehetne eletet lehelni bele. bizti-csere nem segit, kinyirja az aktualis uj biztositekot... valaki tud valami szakit?

(#4058) ^Boss válasza XFreedy (#4055) üzenetére


^Boss
őstag

extreme digitalban vettem, nem tudom van e nekik meg raktaron..

(#4059) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Most küldtem meg John Dahlback-tól a Blink c. számot kb 3/4 hangerőn és szétküldte az egész szobát a hangerő. ;]

Bye!

(#4060) szaszapi


szaszapi
őstag

Hi!

Ki hogy használja a rendszert?

analógra optikaira és koaxra ki mi dugott?

Média markt-ban analógon rádió volt rákötve és nagyon szépen tisztán szólt

(#4061) ^Boss


^Boss
őstag

epp ezt akartam kerdezni: jobb az alap jack-dugos cuccnal a coax ill. optikai kabeles megoldas? melyik lenne a legjobb?

(#4062) #72042496 válasza szaszapi (#4060) üzenetére


#72042496
törölt tag

Analógon a hangkártya - játék, zene és DivX filmek mennek rajta. Coaxon ismét hangkártya, DVD filmek DD és DTS sávja részére. Az optikai jelenleg üres. Korábban a discman volt rákötve (iRiver iMP-550), ill. gondolkozom rajta, hogy a TV-t majd rádugom. :)

^Boss:

Ha a hangkártyádban jobb DAC van, mint a Z-5500-ban, akkor az analóg szebben szól. Egy Audigy 2-ben már hallhatóan jobb a DAC.

[ Szerkesztve ]

(#4063) ^Boss válasza #72042496 (#4062) üzenetére


^Boss
őstag

es a DTS-es filmek eseteben jobb lenne ha coaxon nyomnam epp akkor? minden masra meg szerinted az analog akkor? (xfi elite pro)

(#4064) szaszapi válasza #72042496 (#4062) üzenetére


szaszapi
őstag

tv-vel mi módon lehet összekötni?

(#4065) Henryk


Henryk
aktív tag

ÁÁÁ Ez valami brutális milyen erő van ebben a kis dobozban! :Y
Most hogy a gari miatt le kellett bontani a falról és becsomagolni gondoltam kiviszem a telekre... :DDD van kint egy hifi autós hangfalakkal, meg egy SAL autós mélyláda, amin szoktam nyomatni ott a zenét, ami a csövön kifér. Namost kicuccoltam a Z-5500-at, nem hittem volna hogy ezek a kis hangszórók esetleg megközelítik a kinti berendezés hangerejét, a mélyre számítottam hogy hozza azt a szintet.
a kinti 3/4 után már csak püffön, recseg, a Logi viszont szépen nyomta, így adtam rá kakaót még és felnyomtam Boost 11es fokozatig, meg 10esre a Bass-t :D :D :D hát igencsak elcsodálkoztam
Olyat szólt.. :Y remegett alattam a padló, a gyomromban éreztem a mélyet, az egész házon lehetett érezni kintről hogy rezeg, még a pincében is. olyan huzatot csinált a mély hogy a gatyaszárat verte a lábamhoz. :D ahogy elnéztem legalább 5 centis kitérése volt munka közben. :Y dolgoztak a kicsik is rendesen, és sokkal szebb hangjuk volt, vagy 100 méterre a háztól is tisztán lehetett hallani nyitott ablaknál, ez gondolom a magasabb hangtartományuk miatt. és mindezt egy kis mp3 lejátszóról művelte, aminél az itthoni X-FI 2x hangosabb. vagy 3 órát járt így boost 11en max méllyel, nagyon jól bírta, bár szétszedéskor megégette a kezem a borda a hátán. :B
viszont most gariztatás miatt adok pár hét pihenőt a szomszédoknak. majdcsak kibírom valahogy :( :O

(#4066) #72042496 válasza ^Boss (#4063) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én így használnám (használom), bár belegondolva a filmeket is nyugodtan kikódoltathatod a hangkártyával, mert az X-Fi éppúgy hardveres módon intézi. Ahogy szimpatikusabb.
Én azért szeretem jobban a Logitech dekóderét, mert kiírja, milyen jelet kap, s ez tetszik benne. :) Egyszerűbb is így megoldani, hangzásban pedig különbséget nem hallottam. Ill. az új hangkártyámban már nincs is dekóder. :)

szaszapi:

Az LCD TV-ken általában van optikai kimenet, s azon keresztül. :)

[ Szerkesztve ]

(#4067) szaszapi válasza #72042496 (#4066) üzenetére


szaszapi
őstag

És akinek nincs lcd tv-je? :)

(#4068) Kleroo válasza Henryk (#4065) üzenetére


Kleroo
veterán

Csináltál fotót, vagy bármit?:D
3 óráig bírta?:D, nekem 10perc után már szaga van:(
nem szakadt el semmi?
pláne a mély

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4069) Henryk válasza Kleroo (#4068) üzenetére


Henryk
aktív tag

nem volt nálam még teló se, pedig azt a munkát amit a mély csinált felkellett volna venni.. úgy mozgott hogy már szinte a rácsot verte, szaga nem volt, csak igen forró levegő szállt fel a bordáról, megfogni pedig nem lehetett, mert égetett. de semmi baja nem lett, ment volna tovább is csak idő kellett mire becsomagoltam meg hagytam lehűlni kicsit, de legközelebb azért bekészítek egy szobaventit mögé, ha kivinném :D
szerintem egy ventivel lazán végigbírna egy egész napos házibulit is maxon.

lehet legközelebb rádugom a kinti p1esre, hátha erősebb az integrált sztereó hangja mint az mp3as :D

[ Szerkesztve ]

(#4070) #72042496 válasza szaszapi (#4067) üzenetére


#72042496
törölt tag

Márhogy az mit köthet rá?
Igazából ha nincs a háztartásban optikai kimenetes eszköz, akkor úgyis szabadon marad, na bumm. Ha van, akkor azt rá lehet kötni. :) Valószínű én is üresen hagyom, mert amennyit TV-zek (főleg monitorként használom) fölösleges, megaztán a Híradó és a Barátok közt sztereóban is jó lesz nekem! :)

Henryk:

Ha így működik, akkor miért kell gariztatni? Ha volt már, akkor elsiklottam felette, ez esetben elnézést. :)

[ Szerkesztve ]

(#4071) Henryk válasza #72042496 (#4070) üzenetére


Henryk
aktív tag

Volt, kijelző háttérvilágítása ment el sajna. remélem megmarad ugyanez a teljesítménye ha újat adnak annak is.

Nekem optikán meg analógba is az X-fi van rákötve, koaxom nincs semmi.
optikán flm, zene, analógba játék. Veled ellentétben én a kisebb monitort használom tv-nek. :)

(#4072) Viktor26


Viktor26
tag

Na mostmár vészesen közeleg az idő, hogy én is megkaparintsak egy Z-5500-at! :DD
Viszont ahogy egyre jobban beleolvastam a fórumba, kezdek igencsak f**ni a vételtől! :(
természetesen én sem szeretnék rossz példányt kifogni, ezért a tapasztalatokról röviden kérném a véleményeteket:
Érdemes boltból újat venni kicsit drágábban, vagy nyugodtan felkutathatok egy használt példányt is akár spórolás szempontjából, vagy ennek vagy annak milyen átrányai lehetnek a jövőt nézve? (gariztatás, esetleg nem lesz mélye :S)

Szóval örülnék nagyon, ha megosztanátok velem a tapasztalaitokat vásárlás terén!
Előre is köszi mindenkitől :)

(#4073) Kis zöld izé válasza Viktor26 (#4072) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Sztem nyugodtan bepróbálkozhatsz a használttal is de azért 5 hónap gari legyen rajta a biztonság kedvéért!A PID R740-es és az alatta lévő széria darabjait keresd!Mielőtt vásárolnál egy ilyen kütyüt az előtt tudakold meg a sorozatszámot.Szvsz...

Bye!

(#4074) ^Boss válasza Kis zöld izé (#4073) üzenetére


^Boss
őstag

nekem R810-esem van. mi ezzel a baj ?

(#4075) Kis zöld izé válasza ^Boss (#4074) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Ha egy jó széria darabot fogtál ki akkor semmi probléma.De fentebb azt írtad,hogy elment a mélyed...vagy mégsem ment el?1ként csak az írásokból következtetek.Az derül ki belőlük,hogy a PID R740-es széria feletti rendszerek hibásak.

Bye!

(#4076) #72042496 válasza Kis zöld izé (#4075) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az S750 mélye ment el...

(#4077) ^Boss válasza Kis zöld izé (#4075) üzenetére


^Boss
őstag

a creative gigaworks s750-emnek halalozott el valszeg a melynyomo tapja, valahogy remelem meg lehet javitani. a z5500 nagyon rendben van eddig, szol, mint allat. :))

(#4078) Kis zöld izé válasza ^Boss (#4077) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Sorry,akkor behalóztam. :DDD De ettől függetlenül nyugodtan lehet használt cuccos után nézni jóval olcsóbban,feltéve ha megbízható tulajtól származik.

Bye!

(#4079) Salvador20 válasza ^Boss (#4077) üzenetére


Salvador20
őstag

milyen fajta a dugója, lehet tudunk valamit üzletelni, mert nekem van egy creative hangfal tápom, csak nemtudom, hogy mindhez ugyanaz való-e.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#4080) ^Boss válasza Salvador20 (#4079) üzenetére


^Boss
őstag

ment privi!

(#4081) Viktor26 válasza Kis zöld izé (#4073) üzenetére


Viktor26
tag

Köszönöm a választ :R

Másik kérdésem, hogy nincs-e valakinek vagy nem tud-e valaki egy eladó példányt normális árban? És érdekelnének tapasztalatok vagy vélemények a pixmániával kapcsolatban. Nagyon vonz az ár, ami ott van kint nekik, el kezdtem utánuk olvasgatni, és elég vegyes érzelmekkel állnak hozzáujuk az emberek!

(#4082) #72042496 válasza Viktor26 (#4081) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pixmániát ne, mert nagyon kockázatos! Eladó példányokat nézz a hardver piacon. Látok egyet 57K-ért - annyiért kcisit sokallom, kérdés, mennyire alkuképes az ár.

(#4083) Viktor26 válasza #72042496 (#4082) üzenetére


Viktor26
tag

Azt használtan láttad? Mert az egy kicsit sok nekem... Gianni bazárjában láttam 59-ért újat, garanciával. Róla tudsz valamit? Egész jó az ára, annyi, mint pixmániánál, és annál olcsóbb újat nem találtam, persze, ahogy említetted te is, nem ajánlatos tőlük. Gianni27-et viszont nem ismerem.

(#4084) Salvador20 válasza Viktor26 (#4083) üzenetére


Salvador20
őstag

a pixmániánál rádsóznak egy szerződést is 5K-ért + pk, ami lehet 3500 és 7000Ft is tehát nem jössz ki olcsóbban
Én Hammon Serra-t ajánlom, hétfőn rendeltem tőle 61K-ért z5500-at és holnap jön meg a pk pedig 2100Ft még, szóval az is jó sztem....

Mod: Gianni az jó bazáros, lehet tőle vásárolni, egyedül azt hallottam , hogy a garanciás dolgokkal szokott neki húzódás lenni, amugy eddig a legtöbb cuccom tőle vettem és hála az égnek eddig azokból semmi nem ment tönkre
tőle akartam én is rendelni, de sajna azt mondta, hogy csak szeptemberben, és akkor már 65K lesz, mert emelték az árát, még múlt héten beszéltem vele erről....

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#4085) #72042496 válasza Viktor26 (#4083) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, használtan. De ha rákeresel az aprók között, akkor Te magad is hamar megtalálod. :)

Személyes tapasztalatom se Giannival, se Hammonnal nincs, mindenesetre a kiemelt bazárosok általában megbízhatóak!

[ Szerkesztve ]

(#4086) Dió83 válasza #72042496 (#4085) üzenetére


Dió83
tag

beléptem a klubba :C

iPhone 5

(#4087) Salvador20 válasza Dió83 (#4086) üzenetére


Salvador20
őstag

én holnaptól, de sajna csak hétfőtől adhatok infót, mert lemegyek hétvégén a balatonra, és más veszi át a csomagot, utána éjt nappallá téve tesztelem majd :DDD

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#4088) Dió83 válasza Salvador20 (#4087) üzenetére


Dió83
tag

Eddig nagyon bevált csak egy coax kábel kell majd holnap hozzá.Az elődje is nagyon bevált z560 asszem nem kell bemutatni már vagy 7éves de még mindig lenyomja bármelyik csöves Geniust :DD

iPhone 5

(#4089) Salvador20 válasza Dió83 (#4088) üzenetére


Salvador20
őstag

hehe, én kaptam digitális kábelt a xonar d2x-hez ;)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#4090) szaszapi válasza Salvador20 (#4089) üzenetére


szaszapi
őstag

Írhatnátok valami bővebb élménybeszámolót az asus xonar dx2-ről.

(#4091) #72042496 válasza szaszapi (#4090) üzenetére


#72042496
törölt tag

(#4092) Viktor26 válasza Salvador20 (#4084) üzenetére


Viktor26
tag

Köszi a tippet! :) Hammon bazárját is néztem, de a három árlista közül csak az elsőig jutottam, ott magas volt az ára. Bár hozzáteszem, kicsit félek még így is, mert legalább egy 10-15 ezerrel olcsóbban szeretném megúszni, így persze használt is jó lenne nekem. De ha záros határidőn belül nem jutok hozzá egy normális árú használtért, akkor megveszem Hammon-tól. Még mindig az egyik legjobb ár nála van!

A garancia, olvastam fentebb, jól jöhet még, lehet, hogy akkor megéri mégiscsak azt a plusz pár ezer forintot a nyugalom! Végülis... :D Viszont Kis zöld izé felhívta a figyelmem a sorozatszámokra! Kíváncsi leszek, a tiéd milyen lesz, és hogy nem fog-e alulteljesíteni. Bevallom, kicsit megijedtem, lehet, hogy csak bebeszéltem megamnak, de amit az utóbbi három napban sikerült meghallgatnom, mind elég gyengének tűntek.
Plázákban hallgattam meg a nagy elektronikai multiknál, így lehet, hogy csak szét voltak már hajtva, nem tudom. Mert régebben, tavaly ősszel például iszonyatos méllyel dübörögtek. És ezek a mostaniak sokkal gyengébben szóltak, mint a Z-2300-am. Nem tudom, mitől lehet ez.

Balika911:

Megtaláltam már én is azt, de az már két hónapja nem frissült, nem is kérdeztem rá. És elég drágán adja. Mármint a fenti két kiemelt bazároshoz képest! :)

(#4093) #72042496 válasza Viktor26 (#4092) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt nem is néztem, hogy mikor frissítette. :) Én Hammonnál venném meg újonnan, mert eddig csak jókat hallottam Róla, így bele mernék vágni.

Hát, pedig nem gyenge ez. Ha gondold, s Pesten vagy, nyugodtan hozhatsz zenét, filmet, s beugorhatsz meghallgatni, kipróbálni. Teljesen mást produkál, mint a plázákban! :K
(Bár az enyém egy őskővületnek számít, de a topicban tárgyalt sajnálatos esetektől függetlenül nem hiszem, hogy az újabbak gyengébbek lennének.)

(#4094) Salvador20 válasza Viktor26 (#4092) üzenetére


Salvador20
őstag

hehe látod ezért kell eljutni a 2. listáig, hogy legyen összehasonlítási alapod.....az 1. kereskedői listában 69K a z-5500, a 2. listában pedig csak 60K......türelem olcsóbb hangfalat terem :P

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#4095) XFreedy


XFreedy
tag

Én is arra gondoltam, hogy Hammon-tól rendelem, de megkérdeztem tőle, hogy mennyi garancia van rá. Azt mondta, hogy 1év. Ez gondolom nem a logitech-nek a garanciája...
Nekem elég is lenne ez az 1év, de sajnos nem ismerem hammon-t, és nem tudom, hogy hogy állna pl "a gyenge mély problémá"-hoz, ha netén előfordulna. Lehet, hogy várok szeptemberig, és megrendelem gianni-tól 5K-val drágábban, de akkor két év gyártói garanciát kapok.

(#4096) Dió83


Dió83
tag

Lehet gáz van.Nagyon kevés a mély a szatelitekből több mély jön ki mint a mélynyomoból akkor ez igy cseregyanus?

iPhone 5

(#4097) Salvador20


Salvador20
őstag

ezt azért nem akarom elhinni, hogy az összes új xar lenne, már tuti, hogy itt a ph!-n is hírbe menne, ha tényleg lenne gyártósori hiba......

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#4098) Salvador20 válasza Dió83 (#4096) üzenetére


Salvador20
őstag

próbáld már meg azt légyszi, h. kihúzod az összes szatelitet, fölnyomod a st-on a bass-t maxra+ még vmi szoftveres eq-en is az első 3 vonalkát maxra, akkor már csak kéne vmi mélynek jönnie......ill. akkor már házat kéne bontani vele, mert leírások alapján ajtóstul viszi ki a falat.... :U .....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#4099) szaszapi válasza Dió83 (#4096) üzenetére


szaszapi
őstag

Szerintem most már ti beképzelitek magatoknak ezt a mély gondot.Nálam zenénél minden tökéletes.alapbeállításon hasznáok mindent.Nem nyúlok külön-külön a sub,center és sourrandhoz.Így is bőven hallani zenénél a mélyet.Ha jobban felnyomom akkor kitörik az ablak.

(#4100) Salvador20 válasza szaszapi (#4099) üzenetére


Salvador20
őstag

valami ilyesmire gondoltam.....de ennyire beképzelni? jobban jön a mély a szatellitekből mint a sub-ból? azé az már dúrva lenne

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.