Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) audi100td válasza Kis zöld izé (#4599) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezt én sem értem, akkor ugyanúgy DTS hangot kapsz nem TrueHD-t :F Vagy tévedek?

Kleroo: Szerintem nem kéne valakit rögötön le nézni, mert újonc, attól még lehet hogy jobban tud dolgokat nálad és lehet hogy igaza is van. Mindenki újoncként kezdi a fórumon (lehet hogy már elfelejtetted, de te is), de ez nem feltétlen tükrözi valakinek az ismereteit. Nem kötekedni akartam, de szerintem ez így van.

[ Szerkesztve ]

(#4602) audi100td válasza Kleroo (#4596) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudtommal, hogy ki tudd küldeni analógon a TrueHD hangot a Logira, ezt támogatnia kell a hangkártyádnak is, Xtreme Music erre nem képes.
Pl. ilyen kártya kéne hozzá.

Az, hogy szoftveresen lehetséges-e kérdéses és ha igen, az is biztos, hogy nem igazi TrueHD hang lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4603) #72042496 válasza Kleroo (#4596) üzenetére


#72042496
törölt tag

GOM Playert próbáltad?

Játékos & szaszapi:

Ott van az adatlapján, ne legyetek már ilyen gyámolatlanok! :)

(#4604) Kis zöld izé válasza szaszapi (#4600) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

NO-NO!!!Azért az nem egészen így van!Ugyanis nagy általánosságban a filmek csak sima 48KHZ-es 24bit-es hanganyagot tartalmaznak DTS-ben, vagy még azt sem....Ebben az esetben viszont kapsz egy 96KHz 24bit tömörítésű hanganyagot.Szóval az eredmény nem egy sima DTS.

Bye!

(#4605) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Kapcsoljátok be az ST-n a szervíz módot és rá fogtok jönni,hogy a filmek nagy része még DTS-ben sem tartalmazza a 96-24-et. max. 48-16 vagy 48-24-et.

Bye!

(#4606) Játékos válasza Kis zöld izé (#4605) üzenetére


Játékos
addikt

Szervíz mód?? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4607) hocza


hocza
csendes tag

Én nem rendelkezek ilyen hangrendszerrel, de az egyik ismerősöm igen, és egy másik ismerősöm egy árban jóval lentebb lévő Geniussal rendelkezik. Mind a 2 hangfalszettet hallottam már működés közben, és azt kell, hogy mondjam, hogy a logitech nem nyűgözött le. Többet vártam volna, amikor felvettük a hangerőt max. közelébe, akkor már eléggé torzított, és a mély sehol nem volt (pedig maxra volt állítva). (A geniusnál már félhangon rezgett minden.) És a hangkarija sem gagyi. Szerintem annyival nem ér többet a genius 5.1-esnél (kb. 23k), mint amennyivel drágább!

(#4608) abridabri válasza hocza (#4607) üzenetére


abridabri
veterán

ugyanazt a hanganyagot probaltad mind2 rendszeren ?
lehet h a login vmi agyontomoritett xar-t hallgattal nem ?

(#4609) Játékos válasza hocza (#4607) üzenetére


Játékos
addikt

Ez is egy vélemény... gyere fel hozzám, hallgasd meg, aztán írj véleményt újra...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4610) #72042496 válasza hocza (#4607) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valószínű hibás volt az a Z-5500. Olvass vissza, sajnos nem ez lenne az első eset.

(#4611) #72042496 válasza Játékos (#4606) üzenetére


#72042496
törölt tag

1. hozzászólás, 5.) pont.

(#4612) Gulyo válasza hocza (#4607) üzenetére


Gulyo
tag

Én rendelkezem mindkét hangrendszerrel :C ( Genius fadobozos vs. Logi Z-5500 ) és jelentős különbség van a kettő között, hidd el ... nem ragozom tovább, mert tök fölösleges ... :R Üdv ... :R

P35/DS4 ~ E8400@4000 ~ Xigmatek S1283 Red Scorpion cooler ~ a-data 2x2 gb 800+ ~ Gigabyte 9800 GX2 ~ WD Raptor 160GB ~ Logitech Z-5500 ~ X-fi Gamer Fatality ~ Enermaxx Liberty 620 ~ Samsung 2493HM ~ Logitech G25 ~ Razer Lachesis ~ ZBoard

(#4613) ludasmatyi


ludasmatyi
tag

Srácok olvasgatom a totyikot és érdekes véleményeket látni itt.Én most szántam el magam Z5500 vételére hangkártyám szerintem tökéletes lesz hozzá lévén X-FI Xtreme Music van.A lényeg van-e olyan valaki itt a totyikban aki pesten lakik és mondjuk holnap felugorhatnák hozzá 1 kis tesztre!Holnap egész nap ráérek szabadnapos vagyok!Nagyon jó lenne mert S750-es volt már nálam és most egy Geniusom van.Szeretném pár percig meghallgatni hogy is szól!Vinnék pár DTS-es filmet meg koncertet.Ha valaki ki tudna segíteni megköszönném ígérem max. 10-15 percig tartanám fel.Amúgy van itt valaki akinek volt már S750-es szettje?És arról váltott erre?Érdekelne a véleménye.Várom akkor az esetleges jelentkezőket ha lesz olyan akinél meghallgathatom a kicsikét!Játékos te kiestél sajnos mert túl messze laksz! :O :O :O :O

Búcsúbeszéd a villanyszerelő temetésén:- Jó vezető voltál!- Mindig nagy volt körülötted a feszültség!- De most hogy kiverted a biztosítékot!- Földelünk!

(#4614) szaszapi válasza Játékos (#4606) üzenetére


szaszapi
őstag

http://prohardver.hu/tema/logitech_z-5500/hsz_1282-1282.html

olvasd el

(#4615) "B"


"B"
tag

na ma átmegyek haveromhoz,és megküldjük most már annyit olvastam rosszat :F gyors ellensúlyozom egy kis UPal

"You are nothing with out your robot-Nothing!"-The Robotfan

(#4616) ludasmatyi


ludasmatyi
tag

Valaki kisegíthetne egy kis próbával hogy tudjam gagyi-e a szett vagy nem. :)) :))

Búcsúbeszéd a villanyszerelő temetésén:- Jó vezető voltál!- Mindig nagy volt körülötted a feszültség!- De most hogy kiverted a biztosítékot!- Földelünk!

(#4617) Kleroo válasza szaszapi (#4600) üzenetére


Kleroo
veterán

de analógon tökéletes truehd jelet kap.(ha van hozzá normális szoftver)
horror mennyiségű szabvány van. a logi ebből a dts-t és a dts96/24 tudja dekódolni.
de ettől még bármilyen jelet lejátszik, csak hát nem ő fogja dekódoli
a hangkarim a leírásban......

amúgy kiváncsi leszek mit tud egyáltalán ez a truehd. nekem inkább csak parasztvakításnak tűnik. merhogy HDHDHDHD ;] :DDD

szerk: közben kezdem érteni,hogy félreértelmeztem az első hszed. mert azt hittem hogyamolyan "csőlátású" vagy , hogy márpedig maga a z5500ban nincs truehd dekódoló.
de rájöttem, hogy azt véleményezed, hogy egyáltalán truehd marad e, ha szoftveresen juttatom ki. :B

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4618) szaszapi válasza Kleroo (#4617) üzenetére


szaszapi
őstag

jaja :)

de most én is kínlódok.Beszereztem én is ezt a 42 gigás transformers-t.De egyenlőre csak összekuszáltam a sok fos kodekkpakkal a gépem és most le se tudom játszani ezt az m2ts kiterjesztést.

(#4619) Kleroo válasza szaszapi (#4618) üzenetére


Kleroo
veterán

sokáig így marad:(
nekem nem viszi: powerdvd8,7 ultra
gomplayer
mplayer classic
akadozva: kmplayer,vlc

a hangot semmi sem játsza le(pontosabban a mplayer classic csak azt:) )

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4620) Kis zöld izé válasza Kleroo (#4619) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Próbáltatok belőle vmilyen képfile-t csinálni?Elviekben a PowerDVD8-as verzió viszi csak ISO formátumot kell csinálni belőle.Vagy kell egy Blue Ray optikai lejátszó.

Bye!

(#4621) #72042496


#72042496
törölt tag

Ezeket tisztelettel kérném, hogy egy másik topicban beszéljétek meg, mert itt már eléggé off a dolog.

(#4622) wampa1


wampa1
tag

Na végleges helyükre kerültek az uj cuccok, holnap rakok fel rola képeket, kicsit off, dehát mégis a Z-5500-at váltották :)

(#4624) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy csak sztereo jelet kap a ST coax-on? Pedig a jel 5.1. Ha átkapcsolom 6 ch directre, akkor minden rendben... :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4625) audi100td válasza wampa1 (#4623) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát az elég komolyan néz ki és még milyen durván szólhat :C

(#4626) audi100td válasza Játékos (#4624) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudtommal mert a hangkarid csak sztereó jelet tud digitálisan kiadni.

(#4627) Játékos válasza audi100td (#4626) üzenetére


Játékos
addikt

Ne szivass! :Y Megerősíti valaki ezt az infót? :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4628) audi100td válasza Játékos (#4627) üzenetére


audi100td
nagyúr

De mi a ezzel a gond :F ST-n át tudod alakítani 5.1-es DTS-re meg DD-ra.

(#4629) #72042496 válasza audi100td (#4628) üzenetére


#72042496
törölt tag

A sztereó jelet ugyan nem alakítja így át. :)

Szerintem az a gond, hogy a hangkártya, vagy valami szoftver dekódolja a jelet, s az megy ki az S/PDIF-en.

(#4630) audi100td válasza #72042496 (#4629) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor bocs :B

(#4631) Játékos válasza #72042496 (#4629) üzenetére


Játékos
addikt

Tehát? Létezik olyan, hogy nem tud kijönni az 5.1? Vagy csak tényleg valami beállítási gond?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4632) szaszapi válasza Játékos (#4631) üzenetére


szaszapi
őstag

Olyan nincs hogy nem jön ki!

Most nálad mi kódol?Szerintem te a logi dekóderével szeretnél kicsikarni dolby digigitalt meg dts-t, ugye?

AC3 filterben pipáld ki az spdif fület meg powerdvdében is ha használsz

(#4633) Callme


Callme
tag

Sziasztok!

Nézegettem a z 5500 árait, és mindenhol olyan 70 és 80 k között ingadoznak az árak. Egy helyen találtam 55 kért, a pixmania-n. Vajon ott mitől olcsóbb? Megéri onnan rendelni szerintetek, vagy valószínűleg hibás darabokat árulnak?

PSN ID: CallmeEighty8

(#4634) Játékos válasza szaszapi (#4632) üzenetére


Játékos
addikt

Megvan, köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4635) ludasmatyi válasza Callme (#4633) üzenetére


ludasmatyi
tag

Próbáld ki megvenni!Haver megpróbálta és mikor a számla készülne a végösszeg 68k szal ennyit az 55k-ról én is láttam!De találtam 1 üzletet ott 66k asszem ott veszem meg én is max 1 hét remélem!Tudom ez nem az a topic de megkérdezem X-FI elég neki?Vagy cseréljem majd le azt is?Én 30k-ért vettem anno a hangoskodót! :U :U

[ Szerkesztve ]

Búcsúbeszéd a villanyszerelő temetésén:- Jó vezető voltál!- Mindig nagy volt körülötted a feszültség!- De most hogy kiverted a biztosítékot!- Földelünk!

(#4636) Játékos válasza ludasmatyi (#4635) üzenetére


Játékos
addikt

Elég az X-FI! Cellcom: 66-ban benne van a futár is! Ha van raktárom, 1-2 nap múlva kézbeveheted! :K

Mozihoz a saját tapasztalatom szerint nem is kell ikszfi, jobb a digitális jeltovábbítás. A Logi szebben dekódol! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4637) #72042496 válasza Játékos (#4631) üzenetére


#72042496
törölt tag

A kódolatlan 5.1 hang nem jön ki a digitális kimeneten. "Nem fér át." Ezért lehet pl. DVD Audiót csak analógon hallgatni. (Kivéve, ha bekódolod AC3-ba, vagy DTS-be, de az meg ugye - mint minden tömörítés - veszteséges.)

DVD filmek esetén a(z 5.1-es) hangot bekódolják, egy AC3 (Dolby Digital), vagy DTS jelbe - ezt teszik a lemezre. Ez már átmegy a digitális kimeneten, a Z-5500 pedig szépen visszaalakítja, dekódolja. Nálad az lehet a gond, hogy valami már azelőtt dekódolja a jelet, mielőtt a digitális kimenetre érne, tehát igen, beállítási gondra gyanakszom.
Nézd meg, hogy a hangkártya, a lejátszó program, vagy egyéb, pl. AC3 filter esetén is minden S/PDIF-re van-e állítva. Itt lesz a kutya elásva!

Izé, most olvasok tovább, akkor hát sikerült, s működik? :)

audi100td:

Olyat valóban lehet vele csinálni, hogy a sztereó jelet szétosztja az 5.1 csatornára (Pro Logic II), de ez információtartalmát tekintve sztereó jel marad, hiába szól az összes hangszóró! :)

[ Szerkesztve ]

(#4638) Játékos válasza #72042496 (#4637) üzenetére


Játékos
addikt

Izé, most olvasok tovább, akkor hát sikerült, s működik?

:K :K :K :R :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4639) #72042496 válasza Játékos (#4638) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jóvanakkor, az a lényeg! :R

(#4640) Játékos válasza #72042496 (#4639) üzenetére


Játékos
addikt

Megvan, csak 2 órámba került, mire megtaláltam az Audigy panelen azt a lehetőséget... :W A lényeg viszont az, ahogy Te is írtad, hogy a DD-t, meg a DTS-t érdemes a Logival dekódoltatni, mert egy cseppet ügyesebb! Igaz, hogy csak este hallgattam, tehát még ma délután odarottyintok neki rendesen is, de este sokkal szebbnek hallottam, leginkább a térhatás volt szebb, jobban pozicionáltabb!
Kérdés: mi konkrétan a Night mode? Lefordítani természetesen nem esik nehezemre, csak nem vágom, hogy mit is csinál konkrétan? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4641) #72042496 válasza Játékos (#4640) üzenetére


#72042496
törölt tag

Night mode? Teljesen off, de nekem a Vista alatt elérhető Alt + Shift + Prt Scr kombóval elérhető high contrast mód jut az eszembe róla. Ez ilyen képet ad, sötétben állítólag jobb a szemnek.

Ha másról van szó, akkor nem tudom mi az. :)

[ Szerkesztve ]

(#4642) Riddick77


Riddick77
tag

Szevasztok! Logit Z5500 asom van ASUS XONAR D2 DTS hangkarival. Félelmetesen jól szól együtt a kettő. Olvastam a forumot,és láttam valaki pedzegette ,hogy TRUE Hd meg master audio a login. Szerintem ilyet nem tud a logi. A Xonar 192khz en is tudna dolgozni,de már azt sem tudja a logitech sajna. Valaki irta,hogy csak sztereo jelet ad ki neki a digitális kimeneten a hangkarija. ezzel én is szívtam,a Creativ hangkártyák tudtommal nem tudják a dolbyt,meg a DTS-t Ezért vettem xonart,de nem is bántam meg,mert valami hihetetlen hifi hangkártya,főleg egy z5500 al kombinálva. DD DTS ben nagyon élethűen szolnak a filmek.Nem kell tökölni,hogy a hangfal külön kódolja a hangot,mikor átváltom a hangkarit ,egyből kiirja hogy DTS pl a jel .A haverjaim eldobták az agyukat mikor mutattam nekik hogy szolnak így a hd filmek.
Az uj Xonar HDAV hangkari meg biztos szuper,de ahhoz már egy asztali erősítős rendszer kell,mert azt nem lehet már a Z5500 al kihasznállni!
Mondjuk ,még 4x es árkategóriában sem lehet venni szerintem olyan asztali rendszert ami közelit a Z5500 tudását,ezért megfontolandó a váltás.
Amíg nincs keret nagyobb kategóriában hangfalt vennem addig most azon filózok,hogy valaki már probálta már e tuningolni a z5500 as subját? Átkábelezni ilyesmi..

[ Szerkesztve ]

KL

(#4643) #72042496 válasza Riddick77 (#4642) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valós idejű DD kódolást nem tudnak a Crative hangkártyák. Legalábbis az eddigiek nem tudtak, a legújabbak már érdekes módon képesek rá. A kollégának nem ezzel volt gondja.
A filmek még egy alaplapi kártyával is éppúgy szólnak, hiszen ebben az esetben a hangkártya semmit nem csinál, csak egy digitális, kódolt jelet küld a ekóder felé.

Gratula a cucchoz, én is ezzel a kombóval tolom! A digitális bementeten tényleg max. 96 kHz a Z-5500 maximuma, de analógon nyugodtan fel tolhatod 192 kHz-ig a mintavételezést! :)

(#4644) Játékos válasza #72042496 (#4641) üzenetére


Játékos
addikt

Nekem nem jön be a kép, amit linketlél. :( Nem valószínű, hogy egyről beszélünk, mert a ST-on lehet beállítani. Annak meg inkább lehet köze a hanghoz, mintsem bármilyen kontraszthoz.
Mit gondolsz? :U Nem lehet, hogy az erősebb hangokat visszafogja a rendszer?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4645) #72042496 válasza Játékos (#4644) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez a Vista a high contrast módjáról egy kép. Ha beírod a keresőbe, kapsz találatot. A képet már nekem sem mutatja, úgy látszik nem engedi linkelni az oldal.

A Z-5500 night módja nem tudom mi lehet. Kaptam pár találatot, de hirtelen nem derült ki belőlük semmi. Tovabb nem keresem, mert nem hajt a kíváncsiság. :B Valaki talán beírja ide, aki képben van.

[ Szerkesztve ]

(#4646) Riddick77 válasza #72042496 (#4643) üzenetére


Riddick77
tag

Helló! Örülök a gyors hozzászólásoknak.. ;) Analógon 192khz en? Ez még fel sem merült bennem. Jobb lesz úgy a minőség ,ha egy alapvetően digitális hangrendszert analógban hajtok meg??? Úgy láttam az uj digitális erősitők azok tudják már digitálisan is kezelni a 192khz et,gondoltam késöbb majd beszerzek egy ilyesmi : http://www.mozishop.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage&product_id=304&category_id=57&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=46 cuccot. De,csak ha rám szakad a bank,mert a hangfalak még egy erősítő árát kitennék... ;)

KL

(#4647) #72042496 válasza Riddick77 (#4646) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na igen, ezek már más kategóriába tartoznak! :)

Analógon szebben szól, mert a Xonar DAC-je (digitális -> analóg konverter) jobb, mint a Z-5500-ban levő. Próbáld ki, én zenéket és DivX filmeket így hallgatok.

(#4648) Játékos válasza #72042496 (#4647) üzenetére


Játékos
addikt

A DD-t, meg a DTS-t nem a DAC alakítja analóg jellé? Mert akkor elvileg abban az esetban is szebben kéne szólnia a hangkarival... :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4649) Viktor26 válasza Riddick77 (#4646) üzenetére


Viktor26
tag

Széép :) Nekem is tetszenek ezeke a "kis" cuccosok, de az még jóval odébb lesz, ha valaha is lesz nekem is valami hasonló :DD Egyelőre megelégedek az én kis cuccosommal :)

Játékos: A Night mode kiegyenlíti a dinamikát, a hirtelen jövő hangos részeknél és a nagy mélyeknél veszi le a hangerőt, és ad egy kicsi pluszt a párbeszédre és az egyéb halkabb effektekre. Így tudod éjjel is hallgatni a rendszert anélkül, hogy a hirtelen felbukkanó hangos effektek bárkit is megzavarnának körülötted. Jól jön ez akkor is, amikor valaki kimondottan ijedős a horrorfilmek alatt :DDD

wampa1: Nagyon üt a rendszered! :DDD :C

(#4650) Játékos válasza Viktor26 (#4649) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm szépen, én is ilyesmire gondoltam, csak szerettem volna, ha valaki megerősíti.
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.