Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#293901) radi8tor válasza Szoszo94 (#293894) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

Tothgera30: persze. :K

⭐ Stella

(#293902) kisza25 válasza Qru (#293884) üzenetére


kisza25
félisten

Majd kiderül, az előző kettő 1,4 ibiza még euro 3 volt, ez euro 5, lehet picit kevesebbet fog enni, de azok is kb így ettek.
Kérdés: Vezérlés+vízpumpa cserénél a vizet kicsit túltöltötték, max felett van kb egy ujjnyival, érdemes lehet leszívni belőle?
Mentem azóta kb 600km-t, nem változott

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#293903) Qru válasza kisza25 (#293902) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gázreakció milyen? Lustább? Tudom nem bovdenes, tehát jó nem lehet. ;]

Nem kell, maradhat úgy. Mikor gariba visszavittem a Skodát, mert ette a vizet az vt a márkarker reakciója, hogy töltsem a max fölé egy ujjnyival és akkor ritkábban kell utántöltenem. :W

#nincsbennetarcsi

(#293904) Corsa02 válasza Qru (#293903) üzenetére


Corsa02
őstag

Erre mindig felkapom a fejem, ha nem évekkel ezelőtt lett volna elkérném az alvázszámot aztán rájuk írnék, hogy legyenek szívesek a kiadott TPi-t alkalmazni és ne tájékoztassák félre az ügyfelet. Magyarországon heti szinten kell az importőrnek vagy szervíznek szólni, hogy "hélló"...miért nem javítjátok meg az autót??!!

The Truth Is Out There --->

(#293905) Qru válasza Corsa02 (#293904) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra hivatkoztak, hogy az vízfogyira nincs kvóta mint olajra, így nem foglalkoznak vele és amúgy is mindegyik ilyen tdi eszi a vizet. Hát köszi b+...

Nem vertem magam, céges autó és akkor már eljövőben voltam amúgy is a cégtől. A flottások persze nem adtak hűtővizet, így sima csapvizet kapott.
Na így vegyél megkímélt ex-flottás autót... ;]

#nincsbennetarcsi

(#293906) molnarpeter válasza kisza25 (#293902) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem számít, ha akarja kinyomja, de ha maradt valahol pici levegő akkor meg jól fog az még jönni :D

(#293907) cappa72 válasza Qru (#293903) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én addig jártam a Ford szerviz nyakára, míg vízpumpát cseréltek... Aztán jó lett.

Légy asszertív-agresszív...

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#293908) Qru válasza cappa72 (#293907) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kollégám is kitaposta belőlük. Neki ha jól emlékszem csak O gyűrűt cseréltek de már az megoldotta a vízfogyást.

#nincsbennetarcsi

(#293909) Corsa02 válasza Qru (#293905) üzenetére


Corsa02
őstag

Kvóta?? Nem is értem...ez egy ismert hiba volt. Na mindegy , szánalmas némelyik szerviz sajnos.

The Truth Is Out There --->

(#293910) Qru válasza Corsa02 (#293909) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugye az olajat mondta, hogy arra 1000 km / 1 liter a kvóta (anno az 1,8 TSi-vel ez megvolt) de erre nincs. Ha eszi akkor eszi. Nyanyád. Ha sajátom lett volna tuti asztalt borítok. Így meg hagytam a fszba. A melóhely budijából vételeztem vizet aztán azt ment bele. Az első telet kibírta így is, a másodikat már nem nálam töltötte úgy sem... Ott engedtem el amikor a flottás is elküldött mondván, nincs semmilyen hűtővízük nem ad és később sem lesz. Csak olajat tud adni vagy szélévdőmosót. Ok csá.
Azért nem voltam vérG, mert leadáskor szóltam, hogy a hűtővíz fagyáspontra nézzenek rá majd.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#293911) Corsa02 válasza Qru (#293910) üzenetére


Corsa02
őstag

Persze, hogy nincs "kvóta", ahogy arra sem, hogy mennyit kopik a hajtórúdcsapágy :D Nem fogyhat a hűtőfolyadék, 0-a a kvóta. Melyik szerviz volt ez? Porsche Pest?

The Truth Is Out There --->

(#293912) Qru válasza Corsa02 (#293911) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, PoPe Fáy utca...

#nincsbennetarcsi

(#293913) Corsa02 válasza Qru (#293912) üzenetére


Corsa02
őstag

Sejtettem, még egy kis pénzt is tettem volna rá...

The Truth Is Out There --->

(#293914) Qru válasza Corsa02 (#293913) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek szerint másnak sincs jó tapasztalata velük... Legutóbb már inkább Vácra vittük az egyik Touran-t.

#nincsbennetarcsi

(#293915) Villa7 válasza Corsa02 (#293913) üzenetére


Villa7
tag

Nem ott volt rejtett kamerás felvétel, amikor rajt felejtették futóművön a szerszámot? :D

(#293916) BigBlackDog válasza Qru (#293914) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Váciak korrektek? A mostani, bevált hellyel eddig elégedett vagyok, csak messze van (mondjuk Vác meg még messzebb van, de ott több a látnivaló, mint Mátyásföldön).

(#293917) user2


user2
csendes tag

Sziasztok!

Krokodil emelőt szeretnék vásárolni, de mivel fogalmatlan vagyok :) kérdeznék. A téli-nyári kerékcserék megkönnyítéséhez lenne rá szükségem. Az elmúlt sok évben mindig megoldottam az autók mellé adott gyári emelővel, de már nagyon meguntam a vacakolást ezekkel (egyik-másik kritikán aluli).
Szóval mire érdemes figyelni, melyik gyártót/típust érdemes keresni (vagy éppen kerülni)? A keretet a "sok év használat reményében szükséges minimum"-ra lőném be, tehát nem kell semmi extra, de legyen tartós.

Köszi!

(#293918) kenwood


kenwood
veterán

Fokent budapesti, par kilometeres hasznaltra, 2011 kornyeki evjaratbol az 1.4T motoros kocsik kozul melyik lehet a legkisebb rossz?
Golf 6 / Astra J / Guilietta

#293917
Szerintem eloszor azt kellene felmerni, hogy mekkora krokodilokat szeretnel emelni.
Egy kisebb kajman akar 100 kilo alatti is lehet, mig a nilusi krokodil egy tonnanal is nehezebb lehet.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#293919) tboldi válasza kenwood (#293918) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Giuliettában, illetve az 1.4 T-Jetben nincs EGR. :)

szerk.: Ja, 2012 közepéig voltak szinkronproblémák a C635-ös váltóval.

[ Szerkesztve ]

(#293920) Qru válasza BigBlackDog (#293916) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igazából nincs velük érdemi tapasztalatom. A megbeszélt időpontban odavittem, aztán meg elhoztam. Normális volt a munkafelvevő. Közben végig ültem a kiállított autókat és megnéztem a kiállított preparált seal-es Conti gumit.

#nincsbennetarcsi

(#293921) tboldi válasza user2 (#293917) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sokszor linkeltem már, nekem ilyenem van, és qrva jó! :D

(#293922) Qru válasza kenwood (#293918) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gulietta. :K

#nincsbennetarcsi

(#293923) user2 válasza tboldi (#293921) üzenetére


user2
csendes tag

Wow, nájsz! :) Kb ennek a fele-harmada árig gondoltam elmerészkedni... :B

edit: Mondjuk van nekik olcsóbb is, de nem látom a gumipogit még a tartozékok között sem... :(

[ Szerkesztve ]

(#293924) tboldi válasza user2 (#293923) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerencsére én még 40 körül vettem (ezt is sokszor leírtam már a topikban :D).

(#293925) Corsa02 válasza Qru (#293914) üzenetére


Corsa02
őstag

Nekem a gyárból többször kellett már kimenni hozzájuk kollégával mert szenvedtek valamivel, de csupán azért mert nem hajlandóak elolvasni az útmutatókat, leírásokat, szabályokat. ( elrakott vezérlés, rosszul mért olajfogyasztás, csöpögő vízpumpa!!, ők nem látják, hát persze mert érdemes lenne leszedni a burkolatot alulról stb)

#293915 Villa7
Ezt a sztorit nem ismerem, én csak motorokkal/hajtásrendszerekkel foglalkozom :)

The Truth Is Out There --->

(#293926) kenwood válasza tboldi (#293919) üzenetére


kenwood
veterán

Ja, hogy ez ugyanaz,mint ami a Bravoban van ?
Haver olyat hajt. A motorral alig volt gond, ellenben minden massal (foleg a futomu kornyeke) rengeteg :D Neveloapja vette szalonbol, szinte semmi baja nem volt vele.
Pajti atvette 70-80 ezer kornyeken, es azota mar tobbet rakoltott,mint amennyit most a verda er.

Ha jol tudom, ezek a motorok jellemzoen erosebbek is a hivatalos adatoknal.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#293927) nandow válasza user2 (#293923) üzenetére


nandow
aktív tag

Szerintem itt a topikban többen is használjuk ezt a típust: [link]
Évi két kerékcserére bőven megfelel. :)

(#293928) tboldi válasza kenwood (#293926) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Bravóban főleg M32 van, az egy másik sztori. :D
A futómű sem teljesen egyezik, a G. más platform.

Egy picivel lehet, nekem csak chip utánról van rendes mérési eredményem. :D

(#293929) molnarpeter válasza kenwood (#293926) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg Grande Punto létezett 1.4 T-Jet motorral úgy, hogy egy stabilabb 5-ös váltó volt mellé rakva (120 lóerővel).
Golf talán inkább 1.2 TSI, abban nincs okoskerék, jóval olcsóbb a vezérlés csere (illetve kevésbé nagyon drága, lánc azért nem egy szíj amit egy délután le lehet dobni).

[ Szerkesztve ]

(#293930) kenwood válasza molnarpeter (#293929) üzenetére


kenwood
veterán

A szivobenzinek pont az otos valto miatt estek ki nalam.
Ne porogjon mar 3.5-ot 130-nal, vagy legyen olyan hangszigetelese, ami ebben a kategoriaban nincs.
Szivo hatosbol (min.120 LE) csak japanokat lattam (Mazda 3, Civic, Auris).
Azok viszont aranyaron mennek,es designban azert erosen elmaradnak az europai vetelytarsaiktol.
Az ufo civic meg nem is lenne rossz kinezetre (bar baromi draga), de az a hatso szelvedo miatt kiesik.
Idegbajt kapnek tole, hogy nem latok ki rendesen.

PS : Guiliettanal a vilagoskek szin felszereltseg-fuggo volt, vagy egyszeruen csak olyan keves van, hogy mindenegyik baromi draga ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#293931) pècsimunkás válasza kenwood (#293930) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A 9.gen Civic is simán pörög 4 ezret 140- nèl 6.- ban.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#293932) molnarpeter válasza kenwood (#293930) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

6 gang is lehet rövid, 5 fokozatúval is lehet hosszú áttétel. Amit írtam, ott pont a dízeleken volt ugyanaz az 5-ös váltó. Dízel kell ;]

[ Szerkesztve ]

(#293933) BigBlackDog válasza kenwood (#293930) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ne a váltót nézd, sokszor a 6 sebességgel sem lesz alacsonyabb fordulat, csak sűrűbben vannak a fokozatok. :B

Zajszigetelés szempontjából szvsz a japánok egy-két kivételtől eltekintve valamennyivel le vannak maradva egy hasonló korú-kategóriájú, európai típushoz képest. :B

(#293934) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Egy picit off topik: 6 éves fiúnknak ülésmagasítót vennénk a gyerekülés helyett. Nem ástam még bele magam a témába, hogy milyenek vannak, mit kell nézni, ezért gondoltam, megkérdezem, mit tudnátok ajánlani. Kinek milyen vált be? Kényelem és tartósság a fő szempontok.

(#293935) molnarpeter válasza BigBlackDog (#293933) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Valamikor felmerült egyik újság, akik beltér zajt is mérnek, lehet az kéne most ide. Illetve a milyen autót vegyek topik :D

(#293936) BigBlackDog válasza molnarpeter (#293935) üzenetére


BigBlackDog
veterán

ADAC tesztekben van zajszintérték is. Régi autókhoz is (pl. F Astra, táblázat, sárga rész közepe kb.).

(#293937) vans? válasza Gabesz87 (#293934) üzenetére


vans?
őstag

Szerintem itt nagyobb esellyel kapsz valaszt.

hábm bábm

(#293938) pècsimunkás válasza molnarpeter (#293935) üzenetére


pècsimunkás
addikt

[link]

Ők mèrnek zajszintet.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#293939) Gabesz87 válasza vans? (#293937) üzenetére


Gabesz87
veterán

Á, köszi. Rémlett, hogy van valami hasonló topik, csak nem találtam. Anno gyerekülés témában is érdeklődtem itt.

(#293940) szőröscica válasza molnarpeter (#293935) üzenetére


szőröscica
addikt

Az ADAC mer ilyet, de nem vagyok benne, hogy az megbizhato. Szerintuk a Kamiq nem hangosabb mint a Golf 8 kombi, de en oszinten meglepodnek, ha a G8 ilyen zajos lenne.

(#293941) rbalint88 válasza kenwood (#293930) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha egy nem metal vilagoskekrol van szo, azok altalaban ex-rendorautok Olaszorszagbol :DDD
Ennek nagyon komoly szine van, eloszor azt hittem folia: [link]
De megnezve az ajtok kozott is ilyen szinu. Soha nem lattam meg ilyen Giuliettat.

(#293942) Tsebacsi válasza rbalint88 (#293941) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kívánatos a kicsike :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#293943) Qru válasza Corsa02 (#293925) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nagy show volt, sajnos nem találom a cikket de az a lényeg, hogy javítás után/közben ott felejtették a szerszámot a kocsin és hajkurászták a tulajt mondvacsinált dolgokkal akarták visszahívni a kocsit nem mertek megmondani, hogy ott maradt a szerszám a kocsin. :DD

#nincsbennetarcsi

(#293944) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok.

Ha egy belga papírokkal rendelkező autót akarok honosítani, azt szerintetek én is megtudom oldani, vagy inkább bízzam profira? Van ebben valakinek tapasztalata?
Köszönöm.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#293945) tototos válasza Qru (#293943) üzenetére


tototos
őstag

Az Porsche Buda volt nem? Amikor a 10-es kulcs rajta maradt a légtelenítőn a srác meg bekamerázva vitte vissza a kocsit.

(#293946) Villa7 válasza AssAssynn (#293944) üzenetére


Villa7
tag

Draskovics Andris BMW i3 1 hetes videó van erről, csak ő hollandiából hozta.

Röviden ha az időd fontosabb, mint a pénz akkor másra bízd.

(#293947) kisza25 válasza Qru (#293903) üzenetére


kisza25
félisten

Igazából az euro 5 és 6 között jobban éreztem a különbséget, de euro 3 azért érezhetően jobban ment, nem csak gázreakcióban.
Skodára emlékszem, de ez nem eszi :D Azért is érdekel, hogy nem lesz e gáz miatta.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#293948) kisza25 válasza molnarpeter (#293906) üzenetére


kisza25
félisten

Azért is töltötték túl, mert azt mondta a szerelőm, hogy nem volt rajta légtelenítő és szopó volt vele, 3x töltöttek utána, de mióta elhoztam nem változott a szint :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#293949) Qru válasza rbalint88 (#293941) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pöpec, nekem a GTE is tetszik amit a másik topikban linkeltél. Asszonynak majd kell vmi lassan, hozzád forudulok, hogy végezz előszűrést. :D :R

#nincsbennetarcsi

(#293950) Peter.70 válasza AssAssynn (#293944) üzenetére


Peter.70
őstag

És ha nem akarsz jó sok ősz hajszálat a történet végére

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.