Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) SzlobiG válasza rbalint88 (#27846) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez tény, de nekem még ott is jobban bejön a hideg fény egyszerűen azt szereti a szemem a kijelzőket is általában hidegebbre hangolom mint a megszokott. :)

Ez azért eléggé jó lehet. :U

(#27852) LógaGéza válasza aero. (#27833) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor amondó vagy, hogy vigyük el az elsőre mindenképp, ha jól értem.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27853) DonLaca@ válasza TaaT (#27850) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Telefonról vagyok körülményes linkelni. AliExpressen elég sok van belőle. 40-50$ között van az áruk. Youtubeon van néhány elégedett vásárló által készített videó róluk. És nem a pár százezres kategóriájú autókban.

(#27854) Richard! válasza Richard! (#25847) üzenetére


Richard!
addikt

Üdv!

100€-ból megoldottam saját magam a problémát egy trafó-gyertya-gyújtáskábel kombó cserével, a szerelőm pedig bekaphatja :K
De annak ellenére, hogy most jó az autó, mindenképp megválnék tőle.
Ugye régebben kérdeztem a B6 Avantot, amit 2.4 benzinnel javasoltatok.
Most közben bejött a képbe az Opel Signum (2006 utáni, 2.0T 175 LE vagy 2.2 155 LE).
Valamiért ugyanúgy megfogott, mint az Audi. Nyilván dönteni nekem kell, de a véleményetekre kíváncsi vagyok, mint mindig :))

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#27855) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Év autója voks:

A4

csakazértse astra. ;]

[ Szerkesztve ]

(#27856) TaaT válasza DonLaca@ (#27853) üzenetére


TaaT
veterán

Még mindig erről van szó amit múltkor linkeltél? [link]

Give them hell Ukraine!

(#27857) LógaGéza válasza SzlobiG (#27855) üzenetére


LógaGéza
addikt

Úhh, nekem kiment a fejemből, remélem még érvényes:

Év autója voks:

+1 Astra

;]

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27858) TaaT válasza LógaGéza (#27857) üzenetére


TaaT
veterán

"A hivatalos eredmény február 29-én kerül kihirdetésre így 28-án éjfélig lehet tippelni itt a fórumban."

Give them hell Ukraine!

(#27859) LógaGéza válasza TaaT (#27858) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor nem, túl sokáig húztam, így jártam :B

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27860) DonLaca@ válasza TaaT (#27856) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Pl. de van jópár fajta. Aktív/passzív hűtéssel stb.

(#27861) TaaT válasza LógaGéza (#27859) üzenetére


TaaT
veterán

Darabszámra így is meg lesz az astra :K Legalábbis itt a topikban. :)

Give them hell Ukraine!

(#27862) TaaT válasza DonLaca@ (#27860) üzenetére


TaaT
veterán

Még mindig nincs meg a lényeg, fókuszpont. :N

Lehet akármilyen hűtése, halogén lámpatestben semmire sem lesz jó. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#27863) DonLaca@ válasza TaaT (#27862) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Megvan a lényeg. Éppen ezt javították. Túl kellene lépni szerintem egy évekkel ezelőtti tesztben irtottakon.

(#27864) mycso válasza DonLaca@ (#27863) üzenetére


mycso
veterán

Vetítőlencsés lámpában lehetséges, hogy jó lenne, de sima halogén lámpában nem hiszem.
Annó egy olcsóbb ledet próbáltunk, egy nagy katyvaszt világított sima foncsoros lámpából. A vetítőlencsésbe meg nem tudtam kipróbálni, mert nem fér bele a foglalatba, túl vastag az izzó.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#27865) TaaT válasza DonLaca@ (#27863) üzenetére


TaaT
veterán

"Túl kellene lépni szerintem egy évekkel ezelőtti tesztben irtottakon."

Nemigazán kéne, sokan azzal sincsenek tisztában amik ott elhangzottak, az alapokkal. :)

"Éppen ezt javították."

A legnagyobb "baj" az hogy az autó gyártók nem ebbe az irányba fejlesztenek, nagyon nem. Nem lesz aki megcsinálná a régi halogén lámpába berakható(1db) LED égőt, ezt csak a kínai led gyártók szeretnék, de nekik nincs meg a megfelelő háttér, vagy nem is tudom.

Régebben én pl aszittem hogy az egy nagy fényforrás lesz a fő csapás irány amikor megláttam az első képet a fejlesztésről anno [link] Ehhez képest az autó gyártók a sok kis különálló, egyenként kikapcsolható ledekre álltak rá kivétel nélkül.

Give them hell Ukraine!

(#27866) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Youtube videókat tudom ajánlani ahol éppen a cree led vetített képét hasonlítják össze a hagyományossal. Szépen fókuszált és nem olyan mint abban a régi tesztben a gagyi ledek. Azt hogy az új autóknál milyen ledeket használnak az nem igazán idevág. Itt most arról megy a beszélgetés hogy a H7 halogént mire érdemes cserélni.
Idő kérdése és megcsinálják azok a fránya kínaiak használhatóra. Merek fogadni rá.

(#27867) Skillet válasza Richard! (#27854) üzenetére


Skillet
addikt

Akkor már egy insignia AWD 2.8 V6 T :D
De ha mindenképpen signum, abból is V6. Csak ott meg összkerék nem volt :B
2.0 T? Gondolom kint veszed. Itthon szinte nulla választék van signum-ból, ami van, az zömében 1.9 & 3.0 traktor.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27868) Morris válasza DonLaca@ (#27866) üzenetére


Morris
veterán

Régóta várja mindenki. Nem lesz előrelépés szvsz... A H7 marad fapad, a szenon meg a led marad prémium.

(#27869) zack válasza SzlobiG (#27844) üzenetére


zack
nagyúr

Vilagitas.eu-n, a Cool Blue-t megkaptad volna 32k/pár áron, és az tuti eredeti. A 4300k Night Breaker nekem bevált, a fényereje parádés.
Cool Blue szép, csak mivel kékes, így fényerőben kevesebbet tud.
4300k a gyári standard színhőmérséklet, nem mellesleg "látni és látszani" akciót játszanak a kékek 1 hónapig, és nem biztos egy kékes xenonnal okos dolog kitűnni a tömegből. ;)
Dekoratív az 5500k, de inkább maradtam a melegebb fehérnél.

A LED témához csak annyit, hogy oda speciális lámpatest is kell, nem csak minőségi LED. Szerintem a LED nem lesz prémium. Marad a xenon, amit levált a lézeres technológia. Azt hiszem a BMW I8-ban debütált, és brutális amit fényerőben tud.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#27870) xcds


xcds
őstag

Én egyszer vettem ilyen "extra fényerejű" izzót, +50% volt asszem, nem is gagyi márka. Nem tűnt erősebbnek a hagyományosnál, csak más volt a színe. Megmértük és nemhogy 50%-al, hanem semennyivel nem volt erősebb...

(#27871) KisBundi


KisBundi
őstag

Olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő kombót honnan érdemes rendelni? Pl Kovács autó alkatrész? :)

(#27872) Skillet válasza KisBundi (#27871) üzenetére


Skillet
addikt

Zsu
Attól függ merre laksz. Én szeretem személyesen intézni a dolgokat. Ha van valami gebasz, vissza lehet vele sétálni. Postázni, futárra várni nem vidám.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27873) KisBundi válasza Skillet (#27872) üzenetére


KisBundi
őstag

Kazincbarcika/Miskolc. :)

(#27874) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Most volt olajcserén anyum autója (2007-es Peugeot 206 1,4 75LE benzin).
Én vettem hozzá fagyállót, váltó és szervoolajat, fékfolyadékot, meg persze minden szűrőt és motorolajat is.
A szerelőhöz elvittük, mire az a munka végeztével közölte, hogy a fagyállót csak után töltötte (mivel 8 éves az autó és még sosem volt benne cserélve, gondoltam közel sem ártana már...).
Illetve sem fékfolyadékot, sem váltó és szervoolajat nem cserélt benne (fékfolyadékra az volt az indok, hogy a színe jó és a fékek is teljesen rendben vannak, így nem indokolt, jelzem ez sem volt még sosem cserélve 8 év alatt, a váltóolajra azt mondta jó a szintje és a gyárinál nincs jobb, így szintén ne akarjuk cserélni, a szervofolyadékra szintén a jó szinttel példálózott).
Na most a fékfolyadékot tudtommal 2 évente nem árt cserélni, és ha már 8 évig anyum lesajnálta, akkor épp itt lenne az ideje.
A fagyállót már említettem.
A váltóolajra a szervizkönyv 100.000km vagy 5 évet ír, na most ugye 8 éves a gép és 109.000 van benne.
A szervoolajra pedig azért gondoltam, mert igen nehéznek érzem a kormányt, bár lehet csak én vagyok már elkényelmesedve.

Minden mást elvégzett, megy is szépen az autó, de a fékfolyadék és a fagyálló aggaszt, még ha a váltóolaj valóban jó is, ezek élettartama rég lejárt.

Mit gondoltok? :R

Üdv, Balázs

(#27875) Morris válasza zack (#27869) üzenetére


Morris
veterán

A LED szerintem sz*r. Amellett, hogy szart sem látni vele, vakít!
Melóhelyen van/voltak olyan gépek (mozdonyok), amiknek a fényszórója ledes. Ha mentem vele szembe, anyáztam, mert vakított. Ha vezettem, akkor is anyáztam mert zavaróan gyenge.

gooool: Érdekes egy szerelő. :U Rábízol valamit, hogy szeretnéd ha megcsinálná, és úgy dönt, hogy jóvanaz... :F

[ Szerkesztve ]

(#27876) gooool válasza Morris (#27875) üzenetére


gooool
őstag

Nem Te laksz véletlenül Békés közelében?
:B

Üdv, Balázs

(#27877) aero. válasza gooool (#27874) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az a szerelő lusta és még pénz sem kell neki, nem gond, keress egy másikat!

(#27878) -v- válasza TaaT (#27858) üzenetére


-v-
addikt

Úgyizgulok. Mikor hirdetik ki? Este?

(#27879) bandus válasza focvis (#27735) üzenetére


bandus
veterán

én is ott tankolok. jónak tűnik :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27880) gooool válasza aero. (#27877) üzenetére


gooool
őstag

Legalább valóban nem kért sokat. :DDD
De igencsak meglepett a dolog, bár lehet az fájt neki, hogy vittem az anyagot, de hát Istenem, ha én akarom megvenni és olyat amilyet én akarok, akkor hadd tegyem már meg. Főleg, hogy fusimunkás, szóval no számla. :)
Most felhívtam a közeli nagy márkafüggetlen szervizt, lehet elviszem oda és kész.

Üdv, Balázs

(#27881) Morris válasza gooool (#27876) üzenetére


Morris
veterán

De bizony.

(#27882) KisBundi


KisBundi
őstag

Motorolaj és olajszűrő cserekor miket érdemes még cserélni az autón? :)

(#27883) gooool válasza Morris (#27881) üzenetére


gooool
őstag

Csak azért kérdezem, hogy esetleg Szarvashoz közel nem tudsz valami jól dolgozó és megbízható szerelőt? :)
Ne embertelen áron dolgozzon, viszont ha mindent korrektül elvégez, akkor szívesen fizetek, de ne akadjon fenn azon, ha én viszem a cuccost.

KisBundi:

Én pollenszűrőt mindenképpen ajánlanék, 2 évente pedig levegőszűrőt.
De ha olcsó a levegőszűrő, akkor mehet az is minden olajcserekor, de ez csak az én véleményem. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#27884) xcds válasza gooool (#27880) üzenetére


xcds
őstag

Azt sehol sem szeretik, ha te viszed az anyagot. Azon legalább annyit keresnek, mint a munkadíjon. Egyébként az ilyen folyadék cserék akkor vannak rendesen megcsinálva, hogy ha magad csinálod, esetleg végig nézed. :))

(#27885) gooool válasza xcds (#27884) üzenetére


gooool
őstag

Én azt nagyon jól tudom, hogy jelentős haszon van a cuccokon, éppen azért is veszem meg magam, mert én is kedvezménnyel vásárolok azoktól a boltoktól, csak sajnos eszközöm nincs a szereléshez. :(

Üdv, Balázs

(#27886) stickermajom válasza gooool (#27874) üzenetére


stickermajom
addikt

Érdekes egy szerelő, én tuti nem vinném többet oda. Az oké, hogy neki van egy meglátása, de szerintem az lenne a minimum, hogy akkor felcsörög, hogy "figyu öreg, ez és ez szerintem felesleges, megcsináljam azért?"..

(#27887) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tudom hogy csak én kötekedek állandóan, de a henteshez is viszitek száron a marhát?
Pl egy szerelő, nagyobb kedvezményt kap a mennyiségi vásárlás után mint itt a legtöbben. Persze nem mindent, de nekem pl át szokott adni kedvezményt. Anno az akksim (varta silver 110aH) került volna ha én veszem 52-4k körül a szerelőm beszereléssel (2k) együtt 48-ba tudta hozni azzal, hogy ha bármi gebasz van akkor nem nekem kell vele kínlódnom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27888) Morris válasza gooool (#27883) üzenetére


Morris
veterán

Csak Csabán tudok jó szerelőt. Sokhoz volt már szerencsém, mire megtapasztaltam, hogy kihez érdemes vinni.

(#27889) Skillet válasza gooool (#27874) üzenetére


Skillet
addikt

mindent, amit leírtál most, amiket korábban kigondoltál, hogy szerinted csere, azt csináltasd meg máshol.

(#27887) bitpork
nem hiszem, hogy ez jó példa volt :)
sokan viszik azt, amit szeretnék, ha bekerüljön. én is van úgy, hogy viszem. persze van, amit meg nem.
ne legyen már gond. kérje meg az árát a cserének, ahogy ő gondolja és letárgyalják.
egy normális szerelőnél ez sosem gond!

(#27884) xcds
vannak azért lelkiismeretes szerelők, csak meg kell találni őket. az enyémmel szerencsém van. csak szökő évente ér rá, lassan :D
de ha ő azt mondja, kicserélte, akkor az ki van cserélve.
és oda is nem egyszer vittem az olajat, motorba, váltóba, difibe, ayc-be...

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27890) Morris válasza bitpork (#27887) üzenetére


Morris
veterán

Azért neked sem lenne őszint a mosolyod, ha minden beszerelendő alkatrészt teljes áron számolja fel. :U
Én is rábíznám a szerelőre, ha továbbadná a kedvezményt.
Az, hogy én milyen áron jutok az alkatrészhez, sziogorúan az én magánügyem. Én a szerelőtől azt várom el, hogy megjavítsa az autót. És nyilván az elvégzett munkáért fizetek.
Ha én olcsóbban tudom megszerezni a cuccot, akkor miért is fizessem ki a teljes árát?
A henteses dolog az teljesen más tészta. :U

szigorúan csak szvsz.

(#27891) Mr X válasza bitpork (#27887) üzenetére


Mr X
veterán

Ha neked 52k lett volna az akku, akkor ő megvette kb 26k-ért. Nem ritka pl. Bárdinál sem szerelőknek az 50% kedvezmény, sógoromnak is annyi van. Ezt továbbadta neked 46-ért. Ergo keresett rajta nem keveset. Spóroltál 4k-t.

(#27892) zoo8800 válasza bitpork (#27887) üzenetére


zoo8800
veterán

Csak hogy egy hasonlóan jó példát mondjak: fodrászhoz úgy megyek, hogy viszem a hajam :)
Egy autószerelőnél totál egyedi megegyezés kérdése, hogy beépít-e hozott alkatrészt.

rip and tear, until it is done

(#27893) xcds válasza Morris (#27890) üzenetére


xcds
őstag

Megveheted az alkatrészt, a szerelő meg megteheti, hogy mond egy munkadíjat hozott alkatrészre is. Az persze már nem tetszene. Úgyis olyan áron javítja meg az autót, hogy az megérje neki. Ez pedig a munkadíjból és az alkatrészből jön össze. Ha te ez alól próbálsz kibújni, hogy a haver kedvezményével hozol alkatrészt, akkor ugyanazért a munkáért -ha nem dolgozik drágábban ebben az esetben- kevesebb pénzt kap. Ha a szeme láttára kiveszel pénzt a zsebéből, akkor hogy lehet elvárni, hogy lelkiismeretesen megcsinálja az autód?

(#27894) -v- válasza Morris (#27890) üzenetére


-v-
addikt

Te ott hibázol, a munkadíja úgy van kikalkulálva, hogy az alkatrészeken is marad haszna.
Van egy szerviz, x rezsije van, x bérköltség stb. és bejön y a munkából, alkatrészeken maradt haszonból.
Ha mindenki vinné az alkatrészeket, magasabb munkadíjat kellene felszámolnia, ahogy itt írják is.
Érdekesen gondolkodnak az emberek .. nekem ha szervizem lenne azt csinálnám, persze bontottat, tuning cuccot meg mindent amit a szerviz nem forgalmaz vagy nem elérhető alkatrész, azt hozhatsz, minden mást onnan vehetsz csak, vagy menj máshova szereld be magadnak :)
Egyébként meg kereslet kínálat. Ha nagy a verseny a szervizek közt, és nincs kereslet elég, akkor rákényszerül a számára kedvezőtlenebb feltételekre. Ha meg az ellenkezője, akkor te kényszerülsz rá, hogy elfogadd a számodra kedvezőtlenebb feltételeket. Nem a szerviz a geci, így működik a piac.
Nem fogok valamit olcsóbban elvégezni csak mert neked az a jó, ha drágábban is viszik mint a cukrot.
Akkor inkább azokból élek meg, jobban, te meg menj a sarki cimborához berakatni, nyilván más vevőkör lesz így a kettő. Csak a sarki józsibácsinak nem biztos telni fog azokra az alkatrészekre, meg gyári technológiára a kisebb bevételből .. ha igen akkor úgy, hogy ő dolgozik a szervizben egyedül, akkor meg annyi a kapacitása amennyi, sorbanállás van. Ha felvesz alkalmazottakat, nagy szerviznek fizeti a rezsijét, neki is több bevétel fog kelleni rögtön ;) Tudod, ez egy üzleti modell, én egy komplex szolgáltatás árulok, alkatrészt is forgalmazok, szerelek is. Úgy van felépítve, hogy ebből marad annyi haszon, ami eltartja a szervizt meg megélek belőle. Te bejössz és azt mondod, te egy más üzleti modellre gondoltál, igénybe veszed a szolgáltatás felét? :U Nem rossz a henteses példa ;)

[ Szerkesztve ]

(#27895) -v- válasza -v- (#27894) üzenetére


-v-
addikt

Rövidebben ezt úgy szokás mondani, nincs ingyen ebéd. ;)

(#27896) Morris válasza -v- (#27894) üzenetére


Morris
veterán

De az engem miért érdekeljen hogy a szerelőnek miből áll össze a bevétele? Semmi közöm hozzá. Viszek alkatrészt és kérem, hogy cserélje ki. Ennyi.
Én például csak a vezérlés alkatrészeit viszem. Ha gond van az autóval akkor rábízok mindent. Az alkatrész beszerzését is.
Minden mást amit tudok, megoldok otthon.

(#27897) tomiii. válasza bitpork (#27887) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nekem sokszor nem felel meg, amit pl a helyi szerelok hasznalnak, foleg folyadekok teren. Mondjuk az lehet a megoldas h kikotod neki, hogy mit tegyen be. Bar nem ertem, hogy a forumtars autojat miert vallalta akkor el egyaltalan, ha ez a modi nem tetszik neki, ami, ahogy irod jogos is lehet.

(#27898) Richard! válasza Skillet (#27867) üzenetére


Richard!
addikt

Kövezz(etek) meg, de az Insignia nem tetszik :B
Az összkerék egyáltalán nem fontos, megleszek én nélküle is. :)
Mindenképp Németországban veszem az autót, de abban az árszegmensben, amiben nézelődök szinte csak 2.2 benzines van, pár darab 2.0T-vel kiegészülve, 2007-es évjárattól felfelé.
Az a 2.2 benzin 155 lóval nem kevés egy ekkora autónak?

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#27899) -v- válasza Morris (#27896) üzenetére


-v-
addikt

Nem kell hogy érdekeljen, téged az a része érint, amikor a szerviz azt mondja, ilyen szolgáltatást nem nyújt a cégünk, hogy hozott alkatrészt szerelünk be, viszontlátásra uram. És akkor mehetsz oda, ahol nyújtanak ilyet ;) Ahogy ahhoz sincs semmi közöd, hogy miből áll össze a bevétele, akkor ahhoz sincs, milyen szolgáltatást nyújt. Olyat amilyenhez kedve van. Sajnos mi csak apple-t árulunk, androidos tabletet nem itt tudsz venni :P

(most akiről szó van az nyilván egy gyökér szerelő :P )

[ Szerkesztve ]

(#27900) bitpork válasza xcds (#27893) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

+ rvilike: Pontosan. Az hogy én mondom meg mi kerüljön bele alap (ha tudom hogy miről van szó pl az olaj választás) De szerintem nem ördögtől való olyan szerelőt találni aki nem csak mosolyog, hanem fair is. Ha neki így lesz jó, akkor örül és ha örül akkor normálisan lesz megcsinálva az autóm.

(#27891) Mr X: ez merő spekuláció megint. Senki sehol a neten nem adta olcsóbban amikor az akksi használati tapasztalatait olvasgattam. Vagy a HAn is azért alkuszik mindenki mert az eladónak biztosan legalább 100% haszna van rajta? Azok az idők nagyon régen elmúltak szerintem.

(#27897) tomiii.: természetesen a böszmeséget nem menti semmi, de magadat ne hozd példának mert te szerelsz, reszelsz, szülsz és mosogatsz is, uh nem vagy beszámítható.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.