Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#229901) MunezXBK válasza tboldi (#229900) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tescos szatyor. :D

(#229902) fant0mi válasza tboldi (#229900) üzenetére


fant0mi
addikt

Tépőzáras szalagra szavazok.
Az ajánlott befőttes gumival, cérnávalaz a baj, hogy laza, valamint túl vékony, így a fáklya zörögni fog a kesztyűtartó fedeléhez ütődve.

(#229903) Puma K válasza tboldi (#229893) üzenetére


Puma K
veterán

"Tépőzáras pánt?" Tépőzáras pánt :K

Röltexben vágattam és vettem 15x1cm-es tépőzáras csíkokat vagy 20 db-ot.

Említettem az eladónőnek, hogy számítógéphez kellenek kábelmenedzsmenthez gyorskötőző helyett. Mert, hogy a gyorskötözővel csak a szemetet termelem mivel nem lehet nyitni és mindig szét kell vágni az előzőt... erre mondja, hogy a MÁV több tucat hengerrel vitt ilyen tépőzáras pántot ugyan ilyen célból. A kocsikat amiket felújítanak-felújítottak azoknál használták ugyan így kábelek rögzítéséhez-rendezéséhez.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#229904) tboldi válasza MunezXBK (#229901) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kiváló. :D

fant0mi: Ja, igen, nem említettem, hogy az öntapadós dolgok nem működnek a műanyag rücsis felülete miatt. Vettem már sokféle (Schuller, 3M, Pattex, stb.), rengeteg kilós, kétoldalú ragasztószalagokat egyéb dolgokra, egyik sem maradt meg pár percnél tovább. Szerintem a tépőzár is hamar leválna, hozzávarrni meg nem tudom egykönnyen. :D

szerk.: Vagy arra gondoltál, mint Puma K (:R)? Az működhet. 🤔
Vannak is ilyeneim, csak arasznyi darabokban, egyben lévő tekercs kellene, amiből megfelelő hosszúságút vághatok. :D

[ Szerkesztve ]

(#229905) fant0mi válasza tboldi (#229904) üzenetére


fant0mi
addikt

Arra, mint Puma!
Egy önmetsző csavar szépen odafogja a szalagot a műanyaghoz :)

(#229906) tboldi válasza fant0mi (#229905) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

(#229907) syIex válasza bandus (#229895) üzenetére


syIex
veterán

Közben vissza hívtak és 2 hét múlvára tudtak adni időpontot, ami ilyenkor "nagyon messze van", de mostmár megnyugszom.. :DDD
Vissza írt az AET Chip is, hasonló várakozási idővel szóval inkább az L.A.-t válsztottam. :K
Köszi mégegyszer mindenkinek! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#229908) Qru válasza syIex (#229907) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na majd johet az elotte/utanna diagram.

#nincsbennetarcsi

(#229909) focvis válasza Qru (#229908) üzenetére


focvis
veterán

Nem bemondásra megy ott?

(#229910) Qru válasza focvis (#229909) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van pados meresre is lehetoseg, nem? :s

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#229911) nandow válasza Qru (#229910) üzenetére


nandow
aktív tag

Mondjuk ez a pados mérés is olyan, hogy könnyedén el tudják csalni.
Pont most olvastam egy ilyen sztorit egy Accord kapcsán. Szipiszupi mérés, görbék, gyári számoknál bőven jobb értékek gyári állapotban (ami szívónál abszolúte nem jellemző). Aztán az autót elvitte a tulaj egy Honda szakihoz, aki eléggé képben van a márka tuningjával. És kiderült, hogy köze nincs a valósághoz a “chiptuning” cég által mért értékekhez.

(#229912) Qru válasza nandow (#229911) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahany pad annyi meres… De ha kalibralva van rendesen, akkor nagyot nem teved.

#nincsbennetarcsi

(#229913) SpaceKombajn válasza nandow (#229911) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Akkor az csak fapad tuning volt ;] :D

spacetime

(#229914) tboldi válasza Qru (#229912) üzenetére


tboldi
nagyúr

Oda kell vinni, ahol egy 1.4T Suzukit 140-nek mérnek és nem 170-nek, mint az ATC-nél. ;]

ATC? :D
Az autó egyébként egy Melkus RS1000.

(#229915) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Nyikorgás csillapítására keresnék valami öntapadós? filc v bársony vagy valami szallagot. Hol kapni ilyet? Vagy hogy keressek rá? Olyasmire gondoltam, mint ami a kocsiajtó legfelső részén van, ami a kasztnira záródik.

-

(#229916) Qru válasza tboldi (#229914) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ott a helyem, legalabb papiron legyen tarcsim. :D

#nincsbennetarcsi

(#229917) Szada85


Szada85
aktív tag

Néhány hétre kaptam most egy új szaladgálóst:


(2022 Hyundai Sonata SEL).

Szegény autó ~18000 mérföld alatt sokat kapott már, és ez a világos szövetbelsö sem tudom melyik részleg agyszüleménye volt bérautóhoz, de jól ez sem viseli az ámerikái álmot...

2.5 liter, sor4, papíron 191 ló, érzésre egy része halott lehet, bár a 65 mph max tempóhoz talán még sok is.

(#229919) syIex válasza Qru (#229910) üzenetére


syIex
veterán

Van lehetőség és kertem is, az egész méréssel együtt 115k lesz. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#229920) focvis válasza Szada85 (#229917) üzenetére


focvis
veterán

Kívülről nem rossz.

Munka vagy szórakozás?

(#229921) simonjoe válasza 7Sony7 (#229915) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én is keresem, de ha találsz valamit értesíts kérlek! :R Teszem én is ha találok. Keresem már rég, de folyamatosan lyukra futok, már ott tartok, h Tesa szövet szalagot teszek az elemek közé. Még az OBI-ban is van szövetszalag, de csak a webes felületen találkoztam vele, üzletben nem. :W

Joe

(#229922) Tsebacsi válasza Szada85 (#229917) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Dzsordzsa szép vidék, hmmmm. Az autó elmegy, tipik koreai, a motorerőn nem lepődök meg :D

#229918Peter.70: Az ilyentől örökre elvenném, járjon bzmeg biciklivel, hátha egy hasonló agyhalott haverja kivasalja... :(((

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#229923) radi8tor válasza Tsebacsi (#229922) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó kis Focus koppintás az eleje.

⭐ Stella

(#229924) CactuS válasza Szada85 (#229917) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A lovak egy része ott van a váltóban szerintem.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#229925) Qru válasza Szada85 (#229917) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csomo UDM autonal adott kaszni szinhez fixen jar a vilagos belso.

#nincsbennetarcsi

(#229926) 7Sony7 válasza simonjoe (#229921) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok. Mondjuk nem mondasz hülyeséget. Hogy megkeressem a nyiszorgás pontos helyét, ideiglenesen lehet, hogy tesa maszkolószalagot teszek oda. Aztán, ha megvan, csak azokra a helyekre kell valamit venni.

-

(#229927) bandus válasza Qru (#229910) üzenetére


bandus
veterán

ket hete voltam a muhelyben, akkor meg ott volt a pad :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#229928) simonjoe válasza 7Sony7 (#229926) üzenetére


simonjoe
senior tag

....nem maszkoló!! Van szövetszalag belőle, fekete.
[link]

Joe

(#229929) Qru válasza syIex (#229919) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kiraly! Varjuk az eredmenyeket. :C

#nincsbennetarcsi

(#229930) 7Sony7 válasza simonjoe (#229928) üzenetére


7Sony7
addikt

:R Így már látom.

-

(#229931) Tsebacsi válasza radi8tor (#229923) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kicsit, de az eleje teljesen olyan mint a konszern tesóké, pl. mint az i30-é.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#229932) outsiders válasza simonjoe (#229921) üzenetére


outsiders
aktív tag

Parancsolj....🙂 [link]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#229933) kisza25 válasza tboldi (#229893) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hát, az nem biztos, hogy túl jó megoldas, sokáig tart oldani :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#229934) tboldi válasza kisza25 (#229933) üzenetére


tboldi
nagyúr

Olvasd tovább is please!

(#229935) simonjoe válasza outsiders (#229932) üzenetére


simonjoe
senior tag

Köszi! :R De, sajnos ez nem jó. Q...va vastag. Még a Tesa szövet szalag is az, pedig csak pár tízed mm-es. A B oszlop burkolata "nyöszörög" nálam, az illesztések, átfedések és érintkező felöletek közé kellene valami. Pár évvel ezelőtt egy barátom dolgozott Kecskeméten a merkádesz gyárban, tőle kaptam hártya vékony öntapadós szövet-szerű dolgot, azt hiszem sárga volt. Az akkori autómon meg az A oszlop hangoskodott, azzal nagyon jól meg lehetett oldani a problémát. Sajnos a maradékot elajándékoztam. :W
7Sony7:
Közben megtaláltam a megoldást! :C
Tudod mi lesz nekünk jó?? Sebtapasz, olyan tekercses! Hogy ez eddig nem jutott eszembe!! Tuti jó lesz!! Előtte a felületeket le kell tisztítani, zsírtalantani (féktisztító) és ennyi!! Én egy zseni vagyooooook!! :DD

Joe

(#229936) fant0mi válasza simonjoe (#229935) üzenetére


fant0mi
addikt

Azzz leukoplast :D

(#229937) simonjoe válasza fant0mi (#229936) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ló...@sz!! Ne tessék már kiforgatni a szavaim. :P
Ellenben én kiforgattam itthon a Zelsősegélydobozokat, kötszereket, és ez a nyerő:
[link]

Joe

(#229938) 7Sony7 válasza simonjoe (#229935) üzenetére


7Sony7
addikt

:C Eszembe nem jutott volna, de tényle jónak tűnik! :K

-

(#229939) Szada85 válasza focvis (#229920) üzenetére


Szada85
aktív tag

Munka, de az amcsik hozzáállása miatt érzésem szerint el lesz szórakozva. :U

A külsö dizájn szerintem is okés, usánkában amúgy is ez a három karosszéria létezik, sedan, SUV, Pickup kb...

A belseje már kérdésesebb, az ergonómia rendben van, a szokásos hunyadi kapcsolók, ami nem jön be az ez a gombos váltópanel, hogy az elektromos kézi kapcsolóját eldugták balra le a müszerfal alá, meg az a rengeteg müanyag, még a kormánykerék is ilyen fura anyagú..

@Tsebacsi: NC-ban vagyunk, de kb. az összes kollega más származású verdát kapott, Cali, Texas, Oregon, Florida...reméljük nem hiányolja ezeket senki onnan. :DDD
Bár elég sok jelöletlen behajtófekete Challenger kopó verda (amúgy tényleg getszi menön mászkált a pályákon, szerintem már rajtunk térdelnének, ha gond lenne.

@Cactus: Én is a váltóra gyanakszom, nem egy DSG az biztos, de urasan hömpölyögni az úton lehet vele. Van módválasztó, de a motorbögésen kívül sokat nem változtat. :)

(#229940) nandow válasza Qru (#229912) üzenetére


nandow
aktív tag

Itt a gyári 155 lóerő helyett 171-et mértek gyári állapotban...

#229913SpaceKombajn
Igen, úgy tűnik. :D

(#229941) simonjoe válasza 7Sony7 (#229938) üzenetére


simonjoe
senior tag

Az itthoni készletet nem engedi a Zasszony autógyógyászati célra felhasználni, rendeltem is rögtön két tekerccsel a linkelt oldalról. Beszélek a karosszériásokkal, amikor tudnak fogadni, viszem és majd Ők bontják a burkolatokat, én meg ragasztok. :K

Joe

(#229942) kisza25 válasza Szada85 (#229917) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem tetszik :B mondjuk furi, hogy ugyanaz a kormány, mint i20- ban

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#229943) syIex válasza Qru (#229929) üzenetére


syIex
veterán

Én is! :DDD
Főleg a fogyasztás ami izgat nagyon, mert bent brutál soknak tűnik eddig... :O

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#229944) Cicero


Cicero
őstag

Hűtőfolyadék utántöltés: lehet én bonyolítom túl, de tudnátok segíteni a nívószint értelmezésében? Hideg vagy meleg motorral kell nézni? Minimum fölött van hidegen, de ha megyek vele a folyadék hőtágulása miatt emelkedik a szint. Gyorsan számolva egyet, egy 5 literes rendszernél 18 °C-ról 90 °C-ra való hőemelkedéssel ~2 dl-t tágul.

(#229945) Qru válasza nandow (#229940) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott a helyem akkor!!!444!! :D

#nincsbennetarcsi

(#229946) Qru válasza syIex (#229943) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Varos az ilyen. Nekem a 2.0 tdi is rendre 9-11 kozott evett. Na neked meg melle ertelmes hengerurtatalmad is van melle. Csodat ne varj azert.

#nincsbennetarcsi

(#229947) Qru válasza Cicero (#229944) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hideg motornal kell nezni es sik talajon.

#nincsbennetarcsi

(#229948) Szada85 válasza kisza25 (#229942) üzenetére


Szada85
aktív tag

Gondolom a "moduláris" építés minden márkában dívik.
A kormánykapcsoló, tempomat is mind-mind ismerös régebbi i30-ból pl.

Igazából 1 före szükségtelenül nagy ez az autó (bár tudom, a gallonos tej országában nincs olyan, hogy túl nagy :D), útközben relatíve sok sedan Kia-t láttam, most rákerestem, és ez a Forte modell, egészen pofás is, böven elegendö lett volna egy ilyen kis kompakt:

Kár, hogy Európába ilyeneket már nem visznek el, pedig a kis 1,6-os 200 lovas turbómotorral, kézi váltóval kimondottan kívánatos, és a ~24ezer dolláros ár mai viszonyok mellett még nem is annyira sokkoló a csúcsmodellhez képest.

(#229949) planbmokus


planbmokus
senior tag

Sziasztok!

Kezdő sofőrként keresem első autómat, nagyjából 500k-nél van meghúzva a határom (papírozásra még kb. 100).
Ebben a kategóriában keresek családi autót, kombit vagy egyterűt lehetőleg.
Tanácsokat, tapasztalatokat szeretnék kérni.
Amik szembe jöttek eddig és bejönnek:

Ford Focus MK2 kombi
Ford Focus C-Max
Ford Mondeo MK2-3 kombi
Renault Scénic II
Volkswagen Golf IV kombi
Peugeot 207 SW
Peugeot 307 SW
Citröen C4 ötajtós
Chrysler PT Cruiser 2.2 CRD

Hyundai Getz formára bejönne, de kicsi a csomagtartója

Használat: napi szinten 40 km inga munkahelyre, kéthetente-havonta egy nagyobb túra (100+)
Nem vagyok még tapasztalt vezető, kb 2000km-t mentem a családon belüli autókkal (Ford Galaxy III TDCi 2.0 FL, Peugeot 206 HDi 1.4, Renault Mégane 2 Grandtour 1.6 16V), nem ralizni meg kakaskodni szeretnék az utakon, hanem kúlturáltan, békésen eljutni a-ból b-be, de azért szeretek haladni is.
Dízel i30-on tanultam, szerettem, de sajnos az nem ez az árkategória, így főleg dízelekkel szemezek, de benzinestől sem zárkózok el.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#229950) kisza25 válasza tboldi (#229934) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Jól van na már elolvastam, valami tépőzár kellene, hogy tudjál rajtam segíteni, ha kell :DDD

Más: mosóból kifele egy rs3, nekem bejön ebben a színbe is :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.