Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170451) Tsebacsi válasza Magnum_ (#170448) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt mondjuk jó tudni :R
Hamis jelvénnyel való visszaélésért is megb***ák vagy az szóba se került? (nem olvastam a cikket ezer1 dolgom volt ma) :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#170452) Magnum_ válasza Tsebacsi (#170451) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem lattam errol semmit a cikkben, engem is erdekelne pedig.
Megjegyzem, a buntetobirosagok hazai mukodese egy kovetkezetlen kaosz.

Persze ha isten is ugy akarja, akkor nemsokara mar ilyeneket fogok vedeni, mint ezek :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#170453) Qru válasza iceQ! (#170450) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Puntónak toltam az óra szerint 140-150-et. Mondjuk a váltóból el is tűnt a szinkron. :D

#nincsbennetarcsi

(#170454) Tsebacsi válasza Magnum_ (#170452) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kell ez neked? :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#170455) kisza25 válasza CactuS (#170430) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lehetséges a súlyosabb ítélet másodfokon

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#170456) kisza25 válasza brumi1024 (#170438) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk 280-al nem szívesen mennék vele :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#170457) bulikavagyok válasza Magnum_ (#170448) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én is úgy tudom, h az ügyész nem fellebbezett. És úgy tűnik, h Te jobban értesz ehhez, tehát elfogadom amit írsz. :B

(#170458) MunezXBK válasza brumi1024 (#170438) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Miért, mennyi volt?

(#170459) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Skacok, ideiglenes kivonást lehet intézni ügyfélkapun, vagy csak személyesen?

szerk.: asszem megvan, jól elvan dugva.

[ Szerkesztve ]

(#170460) Magnum_ válasza bulikavagyok (#170457) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha nem fellebbezett, akkor sulyositasi tilalom. Ez egy garancia arra, hogy a terhelti oldal kockazat nelkul fellebbezhessen.

I humbly and respectfully decline™

(#170461) brumi1024 válasza MunezXBK (#170458) üzenetére


brumi1024
veterán

Youtube vidi alapján nehéz pontosan belőni, 5.2 a gyári adat, azt ahogy néztem hozza.

(#170462) kisza25 válasza MunezXBK (#170458) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Olyan 5-6 körül itt a video

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#170463) AMD Power válasza tboy93 (#170441) üzenetére


AMD Power
titán

Elég 1x beszopni. Nekem egy ilyen bizti pár ezer ft lazán megér. Az utasbiztosítást sem azért köti meg az ember, mert szeretne "élni" vele.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#170464) bandus válasza AMD Power (#170463) üzenetére


bandus
veterán

igen, én is voltam már úgy az usa-ban, hogy nm lett semmi bajom. ez elég rossz hivatkozási alap :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#170465) bandus


bandus
veterán

ha már a biztonság: nincs semmi extra felszerelés a kocsiban, egy ilyen tripre nem indulnék el emelő meg csavarkulcs nélkül (mankókerék van). rákeresve elég sok féle van ezekből is, melyik az ami abszolút helytakarékos?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#170466) tboldi válasza bandus (#170465) üzenetére


tboldi
nagyúr

Emelőből én kerítenék egy gyári trapézt, ha nincs meg, kulcsból meg egy teleszkópos, "L" alakút vennék.

(#170467) MunezXBK válasza brumi1024 (#170461) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az mondjuk nem rossz.

(#170468) molnarpeter válasza aero. (#170459) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ügysegéd ami neked kell, használtam párszor, szuperül működik, bankkártyával tudsz fizetni. [link]

(#170469) molnarpeter válasza bandus (#170465) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bontott gyári cucc?

(#170470) aero. válasza molnarpeter (#170468) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jaja, meglett vegul, koszi. Az durva, hogy 0 visszaigazolas jar rola. Fizetes utan pedig a kerelem benyujthato uzenet fogad, bizalomgerjeszto. Eppen azt csinaltam, mit nyujtsak be megint?:D

(#170471) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Kresz professzorok!

Itt a mackósajt hatálya szerintetek hol ér véget? :)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170472) Dluinet válasza CactuS (#170471) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én így gondolom:
Hatálya akkor kezdődik amikor vége a záróvonalnak, vége pedig az első terelővonal csíknál.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#170473) molnarpeter válasza aero. (#170470) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Valahol a menüben vissza tudod nézni a korábbi ügyleteket. Meg lehet kérni bizonylatot is, az kicsit később lesz elérhető, ha be volt pipálva.

(#170474) szabonagyur válasza CactuS (#170471) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kerdes gondolom trukkos lesz, de ha arrebb setalsz es hatranezel lathatsz szepet :D a kerdes korforgalombal minek ilyen manover, korforgalomban a legegyszerubb megfordulni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#170475) Dluinet válasza szabonagyur (#170474) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Valaki épp hülyeséget csinál a képen?
A körforgalom előtt megfordul?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#170476) 6030D válasza szabonagyur (#170474) üzenetére


6030D
Ármester

Menj még hátrébb, és nézd meg mi van a körforgalmon túl: nem akarta megvárni, amíg beengednek a BILK-be 5-6 előtte jövő, meg pár oldalról besoroló kamiont, hogy meg tudjon fordulni. Nem elegáns, de gyakorlatilag az álló útakadályból fordult meg. Én ilyen (ezt?) sort láttam tavaly, szerencsére csak az M0-ról néztem, brutális volt, kb 150-200 kamion egy sorban.

Innen forogj körbe. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170477) szabonagyur válasza Dluinet (#170475) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elég sok záróvonalat lép át, telefon kezében ..

(#170476) 6030D
Okés, hogy nagy a sor de attól még szabálytalan és veszélyes.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#170478) CactuS válasza Dluinet (#170475) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem, mai esemény, csak érdekel mások véleménye is. Én jöttem az M0ról, haladtam a szélső sávban, már kb. a közepén jártunk, amikor egy billencs rám húzta a kormányt, elég combosat kellett fékeznem. Persze miután megelőztem balról, az sem tetszett neki és villogott, mint akinek rohama van. Egy irányba fordultunk le, én félreálltam, ő is, megkérdeztem tőle, hogy tudja-e, hogy az a 3 db tükör mi a francra való a dömperjén. Ő azt magyarázta, hogy neki ott végig elsőbbsége van a következő kereszteződésig. Én mondtam, hogy az elsőbbség adás tábla addig tart, amíg el nem haladunk a főútvonal tábla mellett, onnantól nincs olyan, hogy egy párhuzamos úton a szélső sáv alárendelt. De, mert nemrég ott meghalt egy motoros is, mert egy teherautó sávot váltott és felszaladt a korlátra és ott is a motorost hozták ki a vétkesnek. Mondom ha az egyenes végén volt, akkor ott már bőven 200 felett megy egy rendes motor, az megint más kérdés. Arra a kérdésre, hogy akkor ha én bevágok elé a belsőből és emiatt állóra fékezi magát, akkor az rendben van-e nem tudott érdemben mit mondani. :D Igazából meggyőzni nem tudtam, hogy butaságot csinál, (másrészt, még ha elsőbbsége is lett volna, akkor is több ponton hibázott a KRESZ szerint), másrészt legalább normális stílusban beszélt (bár ennek lehet köze volt ahhoz, hogy akkor szálltam ki, amikor már kilépett a fülkéből és gyanús volt neki, hogy a lépcsőn állva vagyunk egy magasságban) lepacsiztunk és mentünk a dolgunkra. Felvétel megvan, elteszem emlékbe, hogy még egy bóbita, akit túléltem, nem küldöm be a bpi autósoknak. :DDD

6030D: Ja kéne egy körforgalom oda is, ahol véget ér a 4 sáv, mert így eleve veszélyesebb, mint mikor még lehetett balra fordulni. Az oké, hogy az veszélyes volt, de az sem jobb, hogy néha pár kamikaze keresztül csapat a záróvonalon, amikor azt gondolja, hogy jó és megindul. Volt már, hogy ott így fordultak ki elém, mázlija volt, hogy vissza is tolatott azzal a lendülettel.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170479) MasterMark válasza CactuS (#170478) üzenetére


MasterMark
titán

Annak a táblának nincs értelme egyébként sem.

12. § (1) Az elsőbbséget szabályozó jelzőtáblák:

a) * „Elsőbbségadás kötelező” (9. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útkereszteződésben elsőbbséget kell adni a keresztező (betorkolló) úton - illetőleg, ha a jelzőtábla alatt az útkereszteződés alaprajzi vázlatát feltüntető kiegészítő tábla van, az ezen vastag vonallal jelzett úton (10. ábra) - érkező jármű részére. Ha a kiegészítő táblán a kerékpár-közlekedésre utaló jelzés van (10/a. ábra), abban az esetben az úttest kerékpár-közlekedés céljára burkolati jellel kijelölt részén áthaladó kerékpáros részére elsőbbséget kell adni.

Olyan nincs, hogy a másik sávból jövőknek elsőbbséget kell adni.

Mondjuk annak a kötelező haladási iránynak sincs értelme.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#170480) CactuS válasza MasterMark (#170479) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szerintem sem, mert amíg szükség lenne rá, addig a záróvonal eleve védi a a körforgalomból jövő utat, ráadásul a sáv nem szűnik meg. Nem is volt eddig ezzel gondom, ez volt az első kamikaze billencsem, lehet marauderrel kéne közlekednem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170481) fant0mi válasza CactuS (#170480) üzenetére


fant0mi
addikt

Mashol is divat. [link]

(#170482) fant0mi válasza fant0mi (#170421) üzenetére


fant0mi
addikt

Ma ugyanez 6,8 lett BC szerint.

tboldi, ismeros a helyszin? :)

(#170483) tboldi válasza fant0mi (#170482) üzenetére


tboldi
nagyúr

Túlságosan is. :D

szerk.: Ma éppen jártam is errefelé.

[ Szerkesztve ]

(#170484) 6030D válasza CactuS (#170480) üzenetére


6030D
Ármester

Be kell küldeni a KreszProf.-nak, majd lesz belőle cikk. :)
Tippre valami olyat tudok elképzelni, hogy ahonnan érkezel, adj elsőbbséget a körforgalom felől gyorsuló, majd jobbra húzódó kamionnak. Tehát ne vonatozzon el 70-80-90-nel a sor a külsőben, amíg a kamion pakolgatja a sebességet megrakva a belsőben. Amúgy passz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170485) tboy93 válasza MasterMark (#170479) üzenetére


tboy93
nagyúr

Olyan nincs, hogy a másik sávból jövőknek elsőbbséget kell adni.

Ha megszűnik a sávod, akkor a másik sávban lévőnek elsőbbséget kell adnod. :P

(#170486) AMD Power


AMD Power
titán

Jézus! Brutális.....

VIDEÓ: Brutális pusztítást végzett egy teherautós, aki fékezés nélkül rongyolt bele az álló kocsisorba

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#170487) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Jön a Lynkó :D Ez azért érdekes lehet, mármint a havi lízing, phev, hybrid, kvázi olcsósított XC40, nekem egyelőre tetszik, De hogy milyen lesz a valóságban... :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#170488) Integrale válasza Tsebacsi (#170487) üzenetére


Integrale
veterán

Pont ezt néztem én is, őszintén, várom!

Tegnapi KRESZ: tekerek a Dunaparton a Vizisport utcában, autók menetirány szerint állnak félig a járdán, lávli pár sétál, nyilván elöttük a parkoló autó, mint akadály, csaj húzza jobbra a járda felé a fickót, srác meg az úttest felé a csajt, körülnézés nélkül leléptek az úttestre, fékeztem egy csikorgósat,
majd a nőstény mondá: kva anyád, figyelj már oda!
én: talán körül kéne nézni, mielőtt leléptek az úttestre.
Az egyforma intelligenciájú pár egyszerre: te jössz hátulról, neked kellene körülnézned!

Szóval tanuljátok meg, ha hátulról érkeztek, körül kell néznetek! :R

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#170489) kisza25 válasza Integrale (#170488) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Legközelebb nem fékezek k....g aztán megtanulhat körülnézni;]
Itt az összes túrista járdának használja az összes mellékutcát, azokat is ahol mindkét oldalon van járda és nagy a forgalom rajtuk :W

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#170490) Qru válasza CactuS (#170478) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért van a macisajt, hogy ne rántsa be a belsőbe a járgányt a külsőből. Amúgy szvsz értelmetlen az a tábla ott.

#nincsbennetarcsi

(#170491) Tsebacsi válasza Integrale (#170488) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

"te jössz hátulról, neked kellene körülnézned!" Ez a síkressz :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#170492) Szoszo94 válasza Qru (#170490) üzenetére


Szoszo94
őstag

Győrben is van ilyen, a Lajta út elején. Y kereszteződés, de a tábla oda van kirakva ahol egyesül a két sáv. Itt valószínűleg az az oka, hogy utána hamar kezdődik az Ikva utca (lakótelep) és a város felől érkezők be tudjanak egyből sorolni a külső sávba a lekanyarodáshoz. Én már sokszor engedtem be így autót és engem is engedtek már be, mikor a másik irányból jöttem.
Ezek a megoldások szvsz a besorolás miatt vannak a ti képeiteken is :K

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#170493) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ford Mustang GT 2020 FL - TC

#nincsbennetarcsi

(#170494) anorche1 válasza tboldi (#170104) üzenetére


anorche1
őstag

Vegul megrendeltem, meglatjuk eszre veszek e barmi kulonbseget. Te milyen gyakran tisztitod? 10k km? Vagy illene gyakrabban?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#170495) CactuS válasza Tsebacsi (#170487) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az orra nekem Sportage/Porsche keresztezés, a hátulja meg a Audi SUV, leszámítva azt a finoman oda illesztett féklámpát.

Azért az milyen laza, hogy 350-es tempónál még belenézel a tükörbe, hogy jön-e valaki a belsőben. :DDD

Qru: Az, főleg azért, mert addig ugye záróvonal is van, után meg ott a főútvonal tábla.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170496) CactuS válasza Qru (#170493) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A transit bajuszkapcsoló még megmaradt. Akkor is kéne, veszettül. Remélem azért egyszer lesz annyi fölösleges lóvém, hogy egy ilyen álljon a felhajtómon. :D

Csikós azért kicsit el van kényelmesedve a retro autóiban. Gyárilag szerintem elég kellemes rugózása van a Mustangnak, főleg, hogy a tesztautón "csak" 19"-os kerekek voltak, nem rázza ki az ember lelkét. Lehet kollégámat ráuszítom a kedvenc Ford szalonunkra, hogy ők vettek-e már új Mustangot tesztautónak. :DDD

Egyébként a Ford szerintem baromi jól csinálja, Európában is beérett pár dolog, amit ők már régóta csinálnak, lásd jön az új Explorer is az Edge után. Mondjuk a parkolás élmény lesz vele, még a sima Rangerből készült raptorral is határeset, az F150 már nem fér be egy helyre.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170497) Zizmand


Zizmand
aktív tag

(#170498) cappa72 válasza Zizmand (#170497) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szépen csúszunk vissza a szokásos nyári árakra, hisz "vége a covidnak" (idéztem!).

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#170499) CactuS válasza cappa72 (#170498) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Csak álljon is meg ott, ahol előtte volt.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170500) Qru válasza CactuS (#170496) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egyik ismerősnek van egy régebbi chippelt 3.7 V6-os. Már az is jól megy, ez a 5.0 brutál lehet. :K

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.