Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) lordmynher


lordmynher
csendes tag

UPC kábeles STB-ről (Pace SD) váltanék mediacrdra.
Érdekelne, hogy van-e olyan fórum társ aki már ezt megtette. ls570s-em van és nem szeretném ha:
- rosszabb lenne a tv adás a jelenleginél
- az EPG furcsa karakterekkel jelenne meg (olvastam hogy valakinek ez volt a problémája tányérosnál)

A váltás oka tulajdonképpen annyi, hogy kiiktassak egy fogyasztót és egy távirányítót.
Gondolom a földfelszíni HD adásokat csak egy kapcsolható elosztóval tudom nézni, mert bezavarna ha csak egy sima elosztót tennék.

(#18853) Fang válasza #88763648 (#18852) üzenetére


Fang
aktív tag

Szerintem ebben a topicban több szerencsével jársz:
[samsung topic]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#18854) bandikabá válasza #88763648 (#18852) üzenetére


bandikabá
csendes tag

LG topic.!

(#18855) panses válasza #88763648 (#18852) üzenetére


panses
aktív tag

Hátőőő! Izé! Ez itt LG topic! Egyébkét működnek és bővíthető... :DDD

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#18856) KGabesz07


KGabesz07
csendes tag

Sziasztok!
Végül sok nézelődés,érdeklődés után megvettem az 47LM669S-t, köszönöma segítségeteket mert eddig jó választásnak tünik, jelenleg németben élek itt kaptam meg 5 év garival (20e volt a +3 év) kb 250e volt cakkpakk
december elején!
Jó és nagyon tetszik így fehérben.
Teljesen megvagyok elégedve, amit eddig sikerült használni, nagyon sok időm nem volt.
A híreket azt folyamatosan felveszi ezt nem lehet leállítani?
mekkora a merevlemez ebben, van más is amiket rögzít? törölni vagy az automatikus teszi?
A net hogy jobb mert Laptoppal wifit használom most a Tv-én is úgy van amikor beszerelem nem találtam a lan kábelt de mostmár áttudnám tenni hiszen mögötte van a router.
Külső HDD-ot olvastam nem mindíg jó rácsatlakoztatni azt még nem mertem mert adattárolásra használom főleg mármint biztonsági adatmentésre nem lenne jó ha kicsinálná, lehet inkább veszek neki egy másikat amit csak hozzá használok. A pendriv-ról eddig játszott mindent.
Szeretnék játszani is rajta, egyik ismerősöm azt mondta ne vegyél XBoxot meg ilyeneket azokba nagyon drágák a játékok mást nem is tudnak, inkább egy asztali gépet csatlakoztatod a tv-re mint képernyő és egy rakás játékot beszerezhetsz. Akármikor másra is jó, pl. most még nincs külső lejátszom sem akár filmeket is játszhatnnám onnan . . . . mit gondoltok?
További szép napot nektek,
üdv

(#18857) Remi1234 válasza lordmynher (#18851) üzenetére


Remi1234
aktív tag

En par hete valtottam. Digitalis media boxos csomagrol HD medicardra.

Ami hatrany, hogy nem lehet elerni a videotarakat (se UPC, se mas csatornaet). Viszont nekem bejott.. Havi ezret nekem meger, hogy a kedvenc csatornaimat HDben nezzem.. A Natgeo gyonyoru rajta :)

Viszont, ha szereld magad csomagban kered, akkor keszulj fel ra, hogy valoszinuleg sokat kell varnod a helpdeskre... Mivel azt sehol sem irjak, hogy a kuldott kartyat a rendszerben is aktivalni kell (kulonben az autentikalasnal csak all a dolog orakig). Nekem 30+ percbe telt, mire elertem egy ugyintezot, aki megcsinalta nekem.

EPG-ben hibat meg nem tapasztaltam.

PSN ID: RemiFungus

(#18858) boto13


boto13
csendes tag

Van egy LG DM2350D TV-m. Most váltottunk a vidanetnél digitális csomagra és az lenne a a gondom, hogy többszöri újrahangolás után sem talál digitális adást, csak analóg adást. Kipróbáltam egy JVC TV-n viszont azon meg tökéletesen működik.. Mikor berakom a kártyát kiírja, hogy CL modul csatlakoztatva...

(#18859) vagamo


vagamo
őstag

Az info kijelzés probléma az Lg tévéknél is jelen van? LG 47LM960V, LG 47LM860V szintén UPC CI+ EDDIG Samsungot szerettem volna venni Es7000-et de egyre többet olvasok a Samsungokról annál jobban kiábrándulok belőlük.
Fekete ennél a típusnál fekete, Nincs felhősödés?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#18860) #16729600 válasza KGabesz07 (#18856) üzenetére


#16729600
törölt tag

47LM669S?Ebben lenne beépített HDD,ami ráadásul automatikusan felveszi a híreket ? :D Mondjuk az kifejezetten mázli,hogy nem a Győzike showra van ingerenciája :O

(#18861) meszeske


meszeske
tag

sziasztok !

Én is tévé vásárlás előtt állok , második készüléknek szeretnék a dolgozó szobába egy 32' -os lcd led tv-t.
Sokat olvasgattam a fórumot és próbálom összeszedni az infókat.
Már kezd letisztulni a kép , de azért tőletek is megkérdezném . Samu vagy Lg . És most szakadjunk el a márkától és elfogultság nélkül mondjatok véleményt.
LG 32' LM620s vagy samu 32ES 6100 vagy 40eh 6030 ? Ezek egy árban vannak , olyan 130 körül.
Többet nem akarok szánni rá , mert még a nagyszobában ott figyel az öreg katódos 100Hz Panasonic aminek 9. éve semmi baja !
Amire használnám HD filmek , tévézés , DNLA /samu galaxy S3-mal/ , gyerekek rajzfilmek meglévő 5.1 hangrendszerrel koncertek , filmek nézése.
Lehet hogy a pc is menne rá amin inkább csak irodai munkát végzek és netezem , zene szerkesztés.
nézőtávolság: 70- 180 cm./32' vagy 40' ? /
elhelyzés: asztal - fal nem kitétel

Mindenki a saját lovát dícséri / kb 20 helyen érdeklődtem és kérdeztem véleményt /
Például a szervizesek többsége azt mondta hogy kevesebbet javítanak Lg. De sokan a samsungot istenítik.

Engem a márka nem érdekel csak a kép minőség, megbízhatóság, innovativitás , összerakás minősége ....stb

Kösz a válaszokat!

(#18862) torma1981 válasza Remi1234 (#18857) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Pont most akarok én is cserélni medicardra. Miből áll az aktiválás? Mert akkor szólok az ügyintőnek hogy aktiválja előre a kártyát. Vagy csak telón lehet?

(#18863) Remi1234 válasza torma1981 (#18862) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Nalam az volt, hogy valamit potyogott a rendszerben a koma, es utana ujrakezdtem a csatornakeresest es mukodott. Mindenkeppen kerdezd meg elotte az ugyintezot, mert lehet, hogy csak nalam volt ez a malor.

PSN ID: RemiFungus

(#18864) Irwine_


Irwine_
csendes tag

Sziasztok!

LS570S: mi van akkor, ha kb. 10 mp-ként újraindul? :S Tegnap még semmi baja nem volt, azóta elvileg nem történt semmi.
Köszi!

(#18865) laccy88 válasza #16729600 (#18830) üzenetére


laccy88
senior tag

az addig oké, de BR LEMEZT szeretnék megnyitni pl menüvel, nem pedig csak egy mappa tartalmát. :N
van olyan a fájl menüben hogy lemez megnyitása, de az inaktív :(((
valamint 3d-t is tud az mpc? :DDD mert azt se találom.

(#18866) laccy88


laccy88
senior tag

lassan-lassan megszűnik az összes problémám :) vagy mégse :P
Már csak egy aprócska gond:
-radeon hd6770 vga, egy hdmi kábel(3d kész) és egy 42lm3450 tv-
több player-t is összevetve, mindenhol jelen van BR filmeknél(mkv-nél nem), hogy a kép vibrál. Apró vibrációkat látni a kép különböző területein random...
Kipróbáltam két kábellel is, ugyanaz.
Ölet? :)

(#18867) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Sziasztok!

Újabb gondba ütköztem. Nekem lenne egy 32LM611S típusú tv, és egy csak vga bemenettel rendelkező laptop.

Tehát összekötöttem őket egy vga kábellel. Illetve volt itthon egy scart adapter és egy audio kábel. A gondom az lenne, hogy nem sikerül hangot kicsikarnom.

Furcsának találom, hogy a tv bemeneti listájában csak a scart aktív, a vga bemenet az nem. Tehát csak az előbbinek színes az ikonja a listában. Viszont ha rámegyek a vga bemenetre, akkor működik a kiterjesztett asztal, csak nincs hang a lejátszott filmeken. Ha pedig kiválasztom a scart bemenetet, akkor természetesen hang van, kép nincs.

Hol a hiba? :) A scart adapter helyett célszerűbb lenne jack-jack kábellel próbálkozni?

(#18868) #16729600 válasza laccy88 (#18865) üzenetére


#16729600
törölt tag

No comment inkább,maradjunk annyiban hogy az MPC HC nem tud 3D-t lejátszani,se BD lemez kezelni és mindezt a békesség jegyében mondom,tarts ki állhatatosan a saját meggyőződésed mellett és ne hagyd magad eltéríteni mindenféle kamu információkkal ( amit én is írtam neked ) :)

(#18869) scorpy02 válasza scorpy02 (#18867) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Ok, sztornó. A manual is jack-jack-et ír vga összekötésnél. Az viszont továbbra is fura, hogy a vga bemenet miért nem aktív a bemeneti listában.

[ Szerkesztve ]

(#18870) kenand


kenand
veterán

Továbbra sem ismert működő PVR hack?
Nem a bekapcsolásra gondolok, hanem a rögzített video kimásolására és tovább szerkesztésére...

(#18871) tigipuf válasza totti11 (#18808) üzenetére


tigipuf
senior tag

Baromság,ami nekem nem ment az Lg-n vagy akadt,az samsungon is dettó.
Bár nem biztos, nem próbálgattam a sokfajta szarnál-szarabb torrentolt filmek mindegyikét,mivel eleve úgy gondoltam tv-t veszek,a média lejátszást pc-n,vagy asztali lejátszón oldom meg.
Sokan úgy gondolják hogy egy drágább tv vételévél mindjárt médiaplayert ,letöltőklienst,pc-t,beépített közösségi oldalt,játékkonzolt meg a p....a tudja mit vettek.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#18872) laccy88 válasza #16729600 (#18868) üzenetére


laccy88
senior tag

:R

(#18873) Watt25


Watt25
veterán

Tesco-ban vettünk a gyereknek Carousel távirányítós vonatot. (Fa síneken megy.)
Lehet irányítani az LG tévék távirányítójával is. :) A csatorna váltó gombbal megy előre-hátra. :) Hangerő fel: állj, hangerő le: duda.
Többi gombra is előjön még a többi hang is és olyan hangok is, amit a vonathoz kapott távirányítóval nem lehet előhozni! :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18874) panses válasza Watt25 (#18873) üzenetére


panses
aktív tag

:DD ez értékes infó!

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#18875) bogar51 válasza Watt25 (#18873) üzenetére


bogar51
csendes tag

Ennek 2 oka lehet:
-az egyik lehetséges a tesco :C
-a másik a fa sin :W

De az LG-hez semmi köze nincs. :DD

(ámbár, ha akarod, jelentsd hibára az LG szerviznek, én a helyükbe minimum a kiszállást megfizettetném) :))

(#18876) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

lenne pár kérdésem ha lehet

most vettem egy LG 37LM620S tvét
04.01.63-as firmware van rajta,de az lg honlapjáról leszedtem egy 04.10.43-as firmware-t
kérdésem az lenne,hogy érdemes-e frissíteni vagy inkább nem??ha igen,akkor hogy kell??(még nincs net a tv-be kötve)

a másik kérdésem pedig az lenne,hogy miért nem lehet Magyarországot beállítani az országoknál??

köszi előre is a válaszokat

(#18877) Indiant válasza Irwine_ (#18864) üzenetére


Indiant
addikt

Esetleg Plex ?

(#18878) OldMike válasza petya2012 (#18876) üzenetére


OldMike
őstag

A Magyarország kérdésedhez:

[link]

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#18879) bandikabá


bandikabá
csendes tag

Már ma se lessz frissités úgylátom!

(#18880) petya2012 válasza OldMike (#18878) üzenetére


petya2012
őstag

köszi a linket

sajnos nekem kínai ez :D

amúgy fontos ezt beállítani,mert nekem így is jó,mit nyerek ha magyar??

esetleg a másik kérdésemmel kapcsolatban tudsz infót??

(#18881) Zoza24


Zoza24
senior tag

ma megjött a tv,egy 42lm670s...eddig minden ok kivéve azt,hogy kiírja néha,hogy az ország észlelése sikertelen,pedig már az elején be lett állítva...ez mitől lehet?
másik,hogy az LG Apps-ben nem minden töltődik be,sokszor kiírja,hogy a szerver bontotta a kapcsolatot (404)
a memóriát üríteni bizonyos időközönként?volt már,hogy kiírta,hogy betelt,s a youtube-ról utána nem töltődött be a videó...
ezekre tudna megoldást valaki?

Köszi előre is! :R

Forza Italy!

(#18882) bandikabá válasza petya2012 (#18880) üzenetére


bandikabá
csendes tag

Másoldrá egy penre,de elöször csinálj eg LG DTV mappát oda bele.Amúgy nekem semmi változást nem hozott az új.

(#18883) stomi76


stomi76
tag

Halihó!

Ismét lenne egy kérdésem hozzátok:

A filmek Zyxel NAS-on különböző mappákban vannak tárolva a hozzájuk tartozó bélyegképekkel (dvd borító képe) együtt. Amikor a NAS tartalmát dlna-val megjelenítem a tv-én (LM669) akkor sajnos a mappák képei nem jelennek meg.
Tudtok abban segíteni, hogy a mappák képeit hogyan lehet megjeleníteni?

[ Szerkesztve ]

(#18884) Irwine_ válasza Indiant (#18877) üzenetére


Irwine_
csendes tag

Pont erre gyanakodtam én is, mert mióta kilőttem úgy tűnik semmi baja. (És valóban pár napja frissítettem a 0.9.709.375-re)
De akkor most már biztos vagyok benne. Köszönöm a megerősítést! :)

(#18885) boto13


boto13
csendes tag

Van egy LG DM2350D TV-m. Most váltottunk a vidanetnél digitális csomagra és az lenne a a gondom, hogy többszöri újrahangolás után sem talál digitális adást, csak analóg adást. Kipróbáltam egy JVC TV-n viszont azon meg tökéletesen működik.. Mikor berakom a kártyát kiírja, hogy CL modul csatlakoztatva... mi lehet a baj? Előre is köszönöm a segítséget!

(#18886) wocsok


wocsok
tag

Üdv! 42 LM620S tv-m van, és néhány kérdésem lenne. Valaki használ UPC direct-et cryptoworks kártyával? Van valami kikötés a kártyához? A dvr most működik pendrive-val, vagy sem (mondjuk egy 64GB-sal)? Felvenni adást lehet kikapcsolt tv-vel is, vagy mindenképp mennie kell? Előre is köszönöm a segítséget!

(#18887) toM517


toM517
aktív tag

Sziasztok,

Olyan kerdesem van, hogy ha Plex-en vagy USB-rol jatszok le 5.1-es hanganyagu filmet a TV-n kozvetlen mikeppen tudom az 5.1 hangot kivinni az erositomre? ARC tamogatas nincs benne, de 1.2-es HDMI es optikai bemenet akad. Felejtsem el? A TV LM660S. Elore is koszi minden segitseget!

(#18888) blueboy_HU válasza wocsok (#18886) üzenetére


blueboy_HU
tag

Nem, sajnos nem jó semmilyen pendrive PVR-re, mindenképpen HDD kell!
Felvenni lehet kikapcsolt TV-vel, ha előtte beállítod az időzítést és csatlakoztatva van a HDD.

(#18889) Zoza24


Zoza24
senior tag

üdv!

a böngésző memóriáját hogyan tudom üríteni? youtube-on videó (hd) betöltése alatt kiírta,hogy megtelt,ezért bezárta a böngészőt...mit javasoltok?hogyan tudnám ezeket megszüntetni?

Köszi! :R

Forza Italy!

(#18890) péter28 válasza toM517 (#18887) üzenetére


péter28
tag

Optikai kábellel.

(#18891) toM517 válasza péter28 (#18890) üzenetére


toM517
aktív tag

Sajnos nem megy at csak a sztereo hang. :(

Vagy valamit kihagytam, lehet allitani kell?

[ Szerkesztve ]

(#18892) atirag


atirag
őstag

Jött egy újabb frissítés a tv-mre(lg 47lv59) és lehetséges,hogy azóta nem ha dlna-hálózatra kapcsolok akkor nem kapcsolja be az erősítőmet? Mert eddig így volt. Lehet ezt valahol állítani?

(#18893) péter28 válasza toM517 (#18891) üzenetére


péter28
tag

Nem kell állítani semmit,nekem működik usb-n is,dlna-n is.Csak rádugtam az optikát és ment.

(#18894) kenand válasza toM517 (#18891) üzenetére


kenand
veterán

Nincs olyann opció hog kódolás nélküli nyers anyg menjen ki az optikán?

ARC-ot nem tudtam beüzemelni én sem, de annyira nem zavar, TV-n ritkán vannak olyan filmek amit megnéznék, a beépített video lejátszó csapnivaló, szóval ha filmet nézek csak "monitor" szerpet kap a TV.

[ Szerkesztve ]

(#18895) #20844032 válasza toM517 (#18891) üzenetére


#20844032
törölt tag

Hang/Hangbeállítás/Digitális hang ki/PCM-ről->Auto-ra

(#18896) goodluck


goodluck
tag

Akik olvasták a problémámat és ilyen tv-jük van mint az enyém.
Azoknak üzenném, hogy ne frissítsétek a 04.10.37-es számú szoftver verzióra a készüléket!!!
Igaz én vásárlás után megtettem, de csak most 2 hónap múlva jött a gond. Amint érzékeli a lan-kábelt vagy a direkt wifit, a tv fél percenként újraindítja magát!!!!
Ügyfélszolgálatnál tudnak a hibáról ami ezt a típust érinti a fent említett szoftverrel, persze az ügyfél nincs tájékoztatva, hogy te hülye ne frissítsd.....
Jövőhéten érkezik telefonos egyeztetés után a garancia szervizes és orvosolja a hibát.

[ Szerkesztve ]

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#18897) #20844032 válasza goodluck (#18896) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ha csak ez a baj, ezt te ismeg tudod oldani: frissítsd be manuálisan a .43-as romra.

(#18898) goodluck válasza #20844032 (#18897) üzenetére


goodluck
tag

Már felvették a munkalapot, jöjjön csak ki a szervizes.... Pár napig tudom nélkülözni a multimédiás tartalmakat.
Amúgy, hogy tudom visszaállítani manuálisan? Pár lépésben leírhatnád a menetét megköszönném.

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#18899) #20844032 válasza goodluck (#18898) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem vissza, előre. A .43-as jóideje elérhető az lg oldaláról, de a tv-k nem töltik le. Telefonról vagyok, nem vállalkoznék a leírásra, de a firmware mellett ott a leírás is pdf-ben.

(#18900) goodluck válasza #20844032 (#18899) üzenetére


goodluck
tag

Köszi, utána nézek.

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.