Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) panses


panses
aktív tag

Srácok! Eltelt egy-két hét az új szoftver kijövetele óta! Azoktól kérdezném akik frissítettek, hogy a tudomány jelen állása szerint érdemes-e frissíteni? Eddíg még nem mertem, mert a réginél "csak" a Dlna hangsáv váltás problémám ami jelentkezett hibaként.

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#19702) #16729600 válasza panses (#19701) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én nem vettem észre semmi változást se pro se kontra.A hibák megmaradtak ,ellenben ami eddig ment az megy most is :)

(#19703) olahjana


olahjana
tag

Sziasztok
tudom hogy hülye kérdés LG fórumon de melyik készülék lenne a nyertes? egy árban vannak.
55''samsung es6100 4 db szemcsivel 322e [link]
vagy 55lm620? [link]
tudásban mi a diffi?
főleg pc filmnézésre lenne használva, néha 3D, játék (FPS nem jellemző)
köszi

(#19704) B_J


B_J
csendes tag

Sziasztok!
Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy ha a TV-t (42lm620s) feszültség alá helyezem, automatikusan bekapcsol, régebben csak a távirányító megnyomása után kapcsolt be. Frissítve lett a legújabb firmware-re de ugyan az a helyzet.Ezt esetleg a menüben lehet állítani?

(#19705) kmarci25 válasza olahjana (#19703) üzenetére


kmarci25
veterán

Itt egy teljesen szubjektív beszámoló, az objektív tényeket, meg megtalálod. Mindkettőnek megvannak a maga előnyei és hátrányai, de sztem dizájnban (külső-belső - mint pl. a menü) egyértelműen az LG a nyertes, és azért ez manapság már, főleg egy 55-ös készüléknél lényeges.
A Samsung beépített playere állítólag több formátumot ismer, de egy külső médialejátszó használatával irreleváns ez a kérdés.

A legnagyobb különbség a passzív-aktív 3d. Ahogy az írásban is látni fogod, (kövezzetek meg, de mégis) talán az aktív valamivel szebb, de nekem megfájdult tőle a fejem, ezért érdemes kipróbálni valahol (pl. MM) mindenkinek, aki majd használni fogja a tv-t.
Az inpu lag-re keress rá, ha játszani akarsz rajta az a fontos, hogy minél alacsonyabb legyen.

Én is e kettő között vacilláltam (csak 42 colban), végül bementem a bótba, és amelyik jobban tetszett (az LG) azt vettem meg. :)) És nem bántam meg.

B_J: miért áramtalanítod egyáltalán? :F Sztem teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19706) M1k133


M1k133
tag

Helló!

Gondolkozok az Lg LM szérián, de lenne egy számomra elég lényeges kérdésem, kérdezném akinek van lm600 feletti azt mennyire zavarja a fényes tükrös kijelző működés közben? Sajnos Nekem a Tv-vel szembeni oldalon vab két álló lámpa ami elég sokszor világít Tv nézés közben persze film alatt nem, és egy akvárium is... Mennyire erősen türöződnek ezek vagy ilyen környezetben teljesen használhatatlan, szinte már nem is nagyon van matt kijelző. Némelyik tényleg mintha tükör lenne...

Várom azok tapasztalatát akikl hasonló körülmények között Tv-znek.

Előre is köszönöm...

Üdv,
M.

--== M1k133® ==--

(#19707) HIJ válasza M1k133 (#19706) üzenetére


HIJ
őstag

Nekem is van egy lámpám a TV -vel szemben és rohadtul zavaróan tükröződik...

(#19708) kmarci25 válasza HIJ (#19707) üzenetére


kmarci25
veterán

Hát ja. Dettó. Én trükköztem, arrébb raktam a lámpát (csak pár centit kellett szerencsére), és így jó. Kicsit félek a nyártól, meg a beeső napfénytől felhúzott redőnyöknél. Mert tényleg tükröződik.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19709) Fang válasza M1k133 (#19706) üzenetére


Fang
aktív tag

Nálam is hasonló a helyzet (LM660S), igaz nálam nem két lámpa hanem két ablak van a tv-vel szemben. Nappal nem túl sokat vagyok otthon, de ha besüt a nap nem épp a legideálisabb a tévézés... De hát a csilivili új dizájn sajna ezzel jár. Azért szerintem meg lehet szokni, és ha nem Alien filmeket akarsz állandóan nézni verőfényes napsütésben akkor túl lehet élni. :)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#19710) bandikabá válasza B_J (#19704) üzenetére


bandikabá
csendes tag

Én 660s nél tapasztaltam amikor hosszabb áramszünet volt.Ha csak pillanatra ment el a villany akkor nem kapcsolt be.

(#19711) vlagyi


vlagyi
csendes tag

Helló!
LG 42ls570s led smart tv szeretnék venni? Van egy jó pár filmem ami nem a HD korszakból való (DVD-k, divx filmek). Az LG oldalán az ls570s nél legalul a felbontás javitó tecnológiárol lenne szó.Javitana valamit a régi filmjeim minöségén? Ha igen akkor mennyit??
[link]

(#19712) #20844032 válasza M1k133 (#19706) üzenetére


#20844032
törölt tag

A keretesek nem tükröződnek túlságosan (LM615, LM620), a keret nélküliek igen (lm640, lm660+).

(#19713) #20844032 válasza olahjana (#19703) üzenetére


#20844032
törölt tag

3D-re, felejtsd el ezt a kategóriás aktív3d-s tévéket. Élvezhetetlen, használhatatlan a crosstalk miatt. Nappal, sötétítés nélkül mindegyik aktív3d borzalom, de ezek minden körülmények között. ~Olcsó aktív3d-ből kizárólag plazmát.
De még egyszerűbb ha megveszed az LM620-at. Problem solved...

[ Szerkesztve ]

(#19714) g0dl


g0dl
addikt

A 2013-as modellek is tükröződők lesznek?
Egyszerűen érthetetlen miért csinálják.

(#19715) OldMike válasza Fang (#19709) üzenetére


OldMike
őstag

Nekem egy 60 W-os olvasólámpa van a tévével szemben, este általában világít, mert megszoktuk, hogy van valamennyi fény a szobában (a tévé mögött is van egy szórt fényű 40-es világítás). A szemközti lámpa fénye nem pontszerű, hanem valamilyen szinten szétszórt, elmosódott fény, mert a tévé üvege nem tükörfényes. Sötét jeleneteknél észrevehető, de engem nem igazán zavar. De ez abszolút egyénfüggő. Akit ez zavar, vegyen vastagabb keretes dizájnt, ott nincs üveglap. Bár az IPS panel üveg nélkül is jobban tükröz, mint a hagyományos TN+film. Saját tapasztalatom szerint (volt 37LM620S tévém is) a 620S félúton lehet a TN és az üveg között.

42LM660S

(#19716) #20844032 válasza OldMike (#19715) üzenetére


#20844032
törölt tag

TN+Film tévében? Tesco-s tévé? :D
Ez nem igazán függ a paneltípustól. Az MVA paneles samum lényegesen jobban tükröződik, mint az LM620 + van egy ips paneles samum, az meg köröket ver mindre: tökéletesen sima, teljesen tükröződő a felület, de nem üveg, így van benne minimális elhajlások, így mégsem borotválkozótükör.

(#19717) #20844032 válasza g0dl (#19714) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ugyanazért, amiért a notebookok is tükröződőek: kitéve az áruházban a többi mellé így egy kategóriával magasabbnak tűnik.

(#19718) OldMike válasza #20844032 (#19716) üzenetére


OldMike
őstag

A TN+filmet csak azért írtam, ha valaki ilyenről váltana, akkor mire számítson.

42LM660S

(#19719) Shadar válasza Bigjoe01 (#19673) üzenetére


Shadar
csendes tag

Bocsi elnéztem a topikot

(#19720) B_J válasza vlagyi (#19711) üzenetére


B_J
csendes tag

Pont ezért van leáramtalanítva, ha hosszabb ideig nem vagyok otthon és van egy rövid áramszünet akkor ne önállósítsa már magát a tv és ne kapcsoljon be. Kíváncsi vagyok hogy másnál is produkál-e ilyet?
(bocsi, ezt "bandikabá" hozzászólására írtam)

[ Szerkesztve ]

(#19721) attyi


attyi
csendes tag

Szevasztok!

UPC digitális kábelem van, UPC média boxal, HDMI csatlakozással. A hozzáértésem csekély. A problémám az, hogy jelenleg a tv távirányítója csak korlátozott funkciókat lát el. Sok funkció csak a box irányítójával lehetséges. Lehet ezen változtatni? Befolyásolja ez a tv műsor rögzítését? Minimum hány GB pendrive kell, hogy kipróbáljam a felvételt?
Segítenétek abban hogyan kell médiaboxon keresztül műsort rögzíteni? A tv műsorújság csak a box-nál működik. Kérdés még rengeteg.Bocsi a hozzánemértésért, Köszi.

(#19722) #16729600 válasza attyi (#19721) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ameddig a TV csak a beltéri megjelenítője addig értelemszerűen a TV-n nem tudsz babrálni,azért van a szolgáltatói box, így azon tudod csak a számodra megfelelő beállításokat eszközölni.Ellenben mindjárt más a helyzet,ha médiakártya+CI modulra váltasz.Felvenni akkor tudsz a STB-vel,ha az DVR-es, ha a TV csak monitorként üzemel HDMI jelről nem tud a TV semmilyen felvételt készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#19723) Lacinavi válasza attyi (#19721) üzenetére


Lacinavi
tag

A távirányító ahhoz a készülékhez szól amihez gyártották. Tehát neked UPC settopbox-od van az veszi dekódólja a műsorokat tehát a tv-n csak a kép és a hang beállításokat tudod kezelni a tv távirányítójával. Ilyenkor a tv mint monitor üzemel semmi extra dolgot mint műsorújság teletex stb.. nem tud mivel ezek az infók csak a stb. -on nyerhetők ki és tovább nem adja.
Ebből következik, hogy a tv felfételi üzeme sem támogatott csak saját tunerről és digitális adásból külső forrásból nem. Pendrive felvételre nem játszik csak min 40Gb winyó de ez le van írva a használatiba is azt is érdemes forgatni meg olvasni. És ha rákerestél volna ezekre a kérdésekre itt a fórumon akkor most nem kérdeznéd és én meg nem írtam volna le ilyen türelmesen.

[ Szerkesztve ]

(#19724) M1k133 válasza Fang (#19709) üzenetére


M1k133
tag

Köszönöm a válaszokat.
Engem nagyon zavarna egy családias TV nézés közben , ha mennek a hangulatvilágítások és nehezen lehetne nézni.
Tényleg nagyon szép az LM széria , de "használhatatlan" pl az Én eseteben.
Az LW659 -el nincs ilyen probléma gyönyörű kép, és fél matt kijelző, hibátlan képpel, felesleges lecserélni szerintem bármelyik hasonló kategóriájú LM szériára.

--== M1k133® ==--

(#19725) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 42LM640-es Tv-m és egy Dlink DNS320 NAS, ami UPnV av megosztással kapcsolódik. A megosztott könyvtárakban mindent lát és lejátszik (mkv, avi, 3d film, mp3 stb) "csak" a jpg képekkel nem birkózik meg a TV. Ismeretlen formátumot és egy áthúzott kört rajzol ki és 0 KB méretűnek ismeri fel. A Tablet és a telefon tökéletesen látja a képeket, tehát a NAS jó.

Ötlet? Javaslat?

Vagy az LG UPNV av megosztás nem támogatja a jpg fájlokat?

Már minden kipróbáltam, de eddig még semmi....

Köszönöm!

Impair

(#19726) #20844032 válasza Impair1980 (#19725) üzenetére


#20844032
törölt tag

UPnP AV=DLNA
Láthatóan vannak gondok a DLNA körül a tévével. Én azt tenném, hogy gondolom tud ez a cucc normál filesharinget(samba server vélhetően van benne), a képeket simán filemegosztással tenném elérhetővé.
Illetve...én ezt tenném minden anyaggal, mert a dlna-val csak a baj van ezeknél a tévéknél. Úgy nem lesz gond valszeg a hangsáv váltással, és hasonlók.

(#19727) Impair1980 válasza #20844032 (#19726) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Köszönöm a választ. És ha ezt a samba megosztást megcsinálom, akkor ugyan ott a bemeneti eszközöknél kellene keresnem a megosztott mappákat?

(#19728) fotosjani


fotosjani
aktív tag

Sziasztok.
Valaki esetleg használ valamilyen kütyüt a Tv adás külső eszközön való rögzítéséhez?
Mivel a HDD-re csak a saját formátumában rögzít a TV, ezért keresnék valami más megoldást.
Egy ilyen Capture kártyát találtam, csak azt nem tudom jó lenne-e?
Valakinek van már tapasztalata hasonló kártyákkal?

(#19729) Impair1980 válasza #20844032 (#19726) üzenetére


Impair1980
aktív tag

De úgy tudom, hogy a Tv nem támogatja a Samba megosztást.

(#19730) #20844032 válasza Impair1980 (#19729) üzenetére


#20844032
törölt tag

A samba tud windows filesharinget is.

(#19731) #20844032 válasza fotosjani (#19728) üzenetére


#20844032
törölt tag

A tévén nincs HDMI kimenet, tehát ha a TV saját tunerét használod, akkor nem fogod tudni rögzíteni külső eszközzel. Az STB-nál meg kell tudni, hogy a HDMI-n van-e HDCP(védelem), mert ha van, akkor az sem rögzíthető külső eszközzel.
Tehát vagy pécés tuner, vagy nem-hdmi(analog), vagy nemtudom.

[ Szerkesztve ]

(#19732) #20844032 válasza Impair1980 (#19727) üzenetére


#20844032
törölt tag

A smartshare-ben kell lásd a hálózaton megosztásból elérhető fileokat is.

(#19733) snooze válasza fotosjani (#19728) üzenetére


snooze
veterán

vegyél egy olyan dvb-c beltérit,amin van usb kimenet,és tud felvenni..igaz egy oszto is kell,hogy a tv-n is legyen ugyanaz a müsor,igy nemcsak a nézettet tudod fekvenni..15körül vannak használtan ilyen kütyük..

GO Gunners!!!

(#19734) formicusk válasza lferi (#10662) üzenetére


formicusk
csendes tag

Csak érdeklődnék,hogy kaptál-e segítséget a döntéshez?Én is pont ezt a két TVt választottam ki és én sem tudok dönteni ,h melyik legyen a 2 közül:-)

(#19735) #20844032 válasza snooze (#19733) üzenetére


#20844032
törölt tag

A CAM-osok is engednek felvenni?

(#19736) #20844032 válasza #20844032 (#19735) üzenetére


#20844032
törölt tag

Bár ha va rá céleszköz, akkor gondolom igen. Ettől mondjuk mindenképp jobb egy STB, mert viszonylag keveseknek van egyel több kártyájuk, mint tévéjük, azzal meg legalább lehet nézni azt, ami épp rögzül.

(#19737) kmarci25 válasza snooze (#19733) üzenetére


kmarci25
veterán

Pc-n megoldani az egészet nem olcsóbb? Kis antenna, plusz olcsó kínai usb tuner... Mondjuk így csak a mindig tv-s cuccok jönnek. Nem nagyon értek hozzá, csak felmerült az ötlet. :B

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19738) snooze válasza kmarci25 (#19737) üzenetére


snooze
veterán

igen ugycsak az..vagy veszel dvb-c vevöt a gépre,és rákötöd a kábeltv-det..az valamivel olcsobb..

GO Gunners!!!

(#19739) g0dl válasza kmarci25 (#19737) üzenetére


g0dl
addikt

A PC-hez egy dcb-c tuner messze drágább a legolcsóbb, felvenni képes stb-nél (igaz, ahhoz meg kell vinyó ).

(#19740) Szabaka


Szabaka
tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék venni egy LG 42LM615s TV-t.

Valakinek van tapasztalata vele?

Egész pontosan a hálózatról történő filmek lejátszására gondolok.

Van egy NAS-om, ezen fut egy torrent kliens, és a film letöltése után megosztja azt DLNA-n.
Eddig úgy tűnik, hogy a PC simán viszi a filmeket, de a legnagyobb kérdés a feliratok támogatása. Ez ugye DLNA-n keresztül nem megy...

Van lehetőség hálózati megosztásból film lejátszására?
Milyen sebességre lehet számítani?

Köszönöm előre is!

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#19741) tt_to válasza Szabaka (#19740) üzenetére


tt_to
tag

Másik topikból kérték hogy ezt tegyem ide is be... talán hasznos lesz másnak is aki mostanában akar venni:

Pár napja akartam még én is 615, vagy 620S TV-t venni, de ma az LG-től megkérdezett hivatalos válaszuk az volt hogy csak 50Hz-et tud. :((

(#19742) HIJ válasza tt_to (#19741) üzenetére


HIJ
őstag

Uhh. Ebbol lesz am a parazsvita :-)

(#19743) Dragon27 válasza Szabaka (#19740) üzenetére


Dragon27
senior tag

Nézd meg LM615s és LM620s műszaki adatokat az LG oldalán LM620s szerintem jobb választás

(#19744) Fang válasza HIJ (#19742) üzenetére


Fang
aktív tag

:DD ajjajj azt hiszem beindul a hsz lavina :)

Valami nálam hozzáértőbb fórumtárs esetleg összedobhatna egy "1. HSZ-t" amiben össze vannak foglalva a képfrissítéssel garanciával, szürkeimporttal, egyes típusokkal, dlna-val kapcsolatos leggyakoribb kérdések, csak mert mostanában tényleg minden 2. hsz ezzel kapcsolatos. ez nem is óriási baj végülis ezért van a fórum, csak így az új infók könnyen elvesznek...

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#19745) Szabaka válasza Dragon27 (#19743) üzenetére


Szabaka
tag

De van köztük kb 50eFt különbség... :S

A smart annyira nem fontos.

Ha a hálózati share-ről nem viszi a filmeket, akkor úgyis lesz alatta egy mediabox... (android, vagy htpc)

Az 50 Hz miért is fontos? Bocsi a kérdésért...

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#19746) kmarci25 válasza Szabaka (#19745) üzenetére


kmarci25
veterán

Én itt úgy hallottam, hogy a 615-nek eléggé elrontották az fw-jét, és nem is javították. Ja, még valami a megosztáshoz: 620-om van, plusz egy médialejátszó. 3D filmnél szaggatott ha streameltem, pc és médialejátszó között (mindkettő wifin van, 25 megás T-s nettel), más vitt rendesen.

50 Hz-hez: mikor ma hazaérek és bekapcsolom a tv-t, biztos sokkal rosszabb képe lesz, mint tegnap, mikor még úgy tudtam, hogy 100 Hz-es. Jajj, már előre félek. :DDD :U

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19747) HarryDEC válasza kmarci25 (#19746) üzenetére


HarryDEC
tag

Ebben az összeállításban miért fontos, hogy milyen sebességű a net elérésed?

Korán keltem, hol az arany?

(#19748) kmarci25 válasza HarryDEC (#19747) üzenetére


kmarci25
veterán

Mittomén, beírtam. :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19749) HarryDEC válasza kmarci25 (#19748) üzenetére


HarryDEC
tag

O. Értem :D.
Ezzel kapcsolatban egy kérdésem lenne: próbáltad már, ha max sebességgel töltesz (pl: torrent) mindkét irányban, akkor mit szól hozzá a lejátszód? Persze nem tudom, hogy mivel és hogyan netezel. Wifi -s internet elérés mellet érdekelne a dolog.

[ Szerkesztve ]

Korán keltem, hol az arany?

(#19750) Szabaka


Szabaka
tag

Meglestem egy korábban belinkelt youtube videót a 60Hz-es laptop-omon. Elég elkeserítő. Hasonló lenne a 615, 620 -on is?
[link]

Mennyire lehet hinni ennek?

Az LM3400-ról lehet tudni, hogy hány Hz-es? (tudom, hogy régebbi modell, de szinte ugyanaz, mint a 615)

Egy pár órával ezelőttig még biztos voltam a 615-ben :)

A pénztárcám a 615-öt vagy 3400-at engedi. Melyiket javasolnátok? (az egyiket sem az nem opció :D)

Köszönöm!

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.