Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) ugyeletes válasza pecel23 (#19940) üzenetére


ugyeletes
tag

kettot is vettem mar pcdreamshopbol. nagyon frankok!

(#19952) traktorgumi válasza guppy (#19947) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

42ls570 :K
150 körül van a pcdremnal...

(#19953) _Ata_ válasza #16729600 (#19950) üzenetére


_Ata_
tag

Én úgy tudom a 620 as még nem cinema Screen, csak a 640 től :)

(#19954) #16729600 válasza _Ata_ (#19953) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jól tudod,ezért is írtam,hogy más a kávája :)

(#19955) guppy válasza #16729600 (#19954) üzenetére


guppy
őstag

Akkor ezek szerint a panel típusa u az, csak a káva más, meg ahogy láttam neten 640-nél már van micro dimming, meg wifi stb..
úgy olvastam neten h a micro dimming edge megvilágítású készülékeknél amúgy sem működik túl jól, tehát egyelőre a 620-asnak áll a zászló.

mennyire érdemes ezeket a kijelzőket kalibráltatni és mennyibe szokott fájni ? (ahogy látom a tesztekben gyakran szokták, de fórumokon ne igazán szoktam róla olvasni) ha kalibrálva van, akkor is működik az automata fényerő szabályzás ?

47"-os méretben az lm620s szintén u annyira ajánlott ? (lehet meghúzom akkor inkább a gatyaszárat egy időre :)) )

traktorgumi - utána nézek annak a típusnak is, számozásból úgy tűnik h 5 ös széria (vagy itt nem úgy van mint a samsungnál ?), megy ahogy látom ebben nincs 3D, de a panel u az ?

[ Szerkesztve ]

(#19956) kmarci25 válasza guppy (#19955) üzenetére


kmarci25
veterán

mennyire érdemes ezeket a kijelzőket kalibráltatni és mennyibe szokott fájni ? (ahogy látom a tesztekben gyakran szokták, de fórumokon ne igazán szoktam róla olvasni) ha kalibrálva van, akkor is működik az automata fényerő szabályzás ?

Én nem költöttem a kalibrálásra, sztem Te se tedd, felesleges pénzkidobásnak érzem. Megnéztem, mik azok az értékek, amik másnak bejöttek, otthon beállítottam, a saját ízlésemnek megfelelően finomhangoltam és kész. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19957) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
olyan kérdésem lenne,ha egy külsö vinyot leformázza a tv,azt utána már nem lehet semmiképpen visszaformázni fat32 vagy ntsf-re?köszi!

GO Gunners!!!

(#19958) #16729600 válasza snooze (#19957) üzenetére


#16729600
törölt tag

Simán lehet, szép is lenne, ha nem lehetne :)

[ Szerkesztve ]

(#19959) snooze válasza #16729600 (#19958) üzenetére


snooze
veterán

áruld el lécci hogyan?leformázta a tv,de a pc nem látja..azt érzékeli,hogy rá van dugva,de mivel nem jelenik meg meghajto,nem tudom kijelölni,hogy formázás..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#19960) #16729600 válasza snooze (#19959) üzenetére


#16729600
törölt tag

számítógép-( jobb klikk )-kezelés-tárolás-lemezkezelés és láthatod is a vinyót,ahol aztán meg is formázhatod.

(#19961) snooze válasza #16729600 (#19960) üzenetére


snooze
veterán

köszi.. :) igy igen..csak megzavart,hogy csak itt láthato a hdd..

GO Gunners!!!

(#19962) pecel23


pecel23
csendes tag

Hello! Most olvastam az LG honlapját és összehasonlítottam az lm 640 illetve a 669-t és ott egy két dologal többet írt a 640 re például (1080P bemenet, HDMI 60p/50p/30p/24p, Komponens 60p/50p ; ez nincs a 669 be, akkor ezek szerint a 669 nem tudja a 24p ???? Üdv: Robi

(#19963) #16729600 válasza pecel23 (#19962) üzenetére


#16729600
törölt tag

LG honlapján sok esetben épületes marhaságok vannak,ennek ellenére lehet hogy 1Hz-1p-s a TV csak:)

(#19964) ForWhhy válasza funnyboy69 (#19898) üzenetére


ForWhhy
csendes tag

Szia, én a filmeket, 3d filmeket is DLNA-n nézem, neroval vagy plexel, utp kábel a routerből a tv-be, dlna szerver elinditva, progikban megosztod a filmek mappáját, tv-n indítod a filmet. Iso-t még nem próbáltam. Media playerrel dlna-n talán megy.

SMTV

(#19965) funnyboy69 válasza #16729600 (#19950) üzenetére


funnyboy69
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#19966) spawn82


spawn82
tag

Üdv!

Rengeteg szó esik a filmek nézéséről. Egy LM 660-as tv-m van. A gépről szeretném nézni. Esetleg a 3D-s filmeket is. Gondolkoztam a a HDMI kábelen, de kb 10 m-es kéne, az meg nem az olcsó kategória. A gépet szépen látja a tv, de a nagyobb filmek iszonyat mód szaggatnak. Valaki le tudná írni mint egy gyogyósnak, hogy mi a megoldás? Végigolvastam ezt a DLNA cikket, a Medi Player látja is a tv-t, de a tv nem akarja fogadni. Ill nem tudom hol kéne rávennem, hogy fogadja, vagy mi a tennivaló? A külső vinyó meg teljesen felejtős, mert mintha képet nézegetnék néha néha hanggal.

Előre is köszi a segítséget.

(#19967) szalmark válasza spawn82 (#19966) üzenetére


szalmark
csendes tag

Szia!

Ne wifin kösd össze a gépet meg a tv-t, hanem LAN-on!

(#19968) spawn82 válasza szalmark (#19967) üzenetére


spawn82
tag

Ennyi a megoldás? Akkor nem lesz gond?
Most már elég késő van a szerelgetéshez. Holnap mindenféleképpen kipróbálom. Majd lesz visszajelzés, hogy minden frankó vagy még mindig gond van.
Köszi a gyors választ.

[ Szerkesztve ]

(#19969) spawn82 válasza szalmark (#19967) üzenetére


spawn82
tag

Nagyon ugy néz ki, hogy ez megoldotta a problémámat. Egy 3 perces kis filmet néztem meg, csupán 1 GB volt, és tökéletesen folyamatosan levitte. Nem bírtam ki holnapig :DD

Köszi még egyszer. Megtakarítottam legalább 20 k-t.
:K

(#19970) OldMike válasza szalmark (#19967) üzenetére


OldMike
őstag

Saját tapasztalatom, hogy ha meg tudod oldani, akkor UTP kábelt használj a PC és a router, valamint a router és a tévé között is. Nekem így van, a Half-OU 1080p 3D MKV állomány lejátszásával nem volt gondom. Ezek tudomásom szerint kb. 20Mbps bitrátával mennek.
Nálam a PC-n 32 bites WIN7 Ultimate fut, Win Media Player11 és Win Media Center is fent van. A WMP kitűnően működik DLNA szerverként (lehet hogy csak a WMC-vel együtt). A beállításokat a DLNA cikk jól leírja. Ezután a tévén a "Home"-ba kell bemenni, és ott ki kell választani a bemeneteket, amiben pl. az USB is van. Ott már látszania kell a PC-nek. Többen írták, hogy esetleg a PC és/vagy a router tűzfal beállításain is kell matatni, nálam nem kellett. Két trükk van még, legalábbis nálam. Nekem csak akkor jelent meg a nézni kívánt film, ha azt előzőleg betettem a Users\Public\Videos könyvtárba (ezek a Windows Intézőben magyarra vannak fordítva, de ugyanaz). Biztosan vannak még megosztási lehetőségek is, nekem ez így megfelel. Másik az, hogy MKV-t így nem lehet nézni, de AVI-ra átnevezve (semmi más!) már gond nélkül.
Feltettem és kipróbáltam a Nero Media Home 4-et, az is teljesen jó, sőt azzal bármilyen könyvtárat könnyen meg lehet osztani, és az MKV-val sem kell trükközni. Persze van még egy csomó más DLNA program is, többen azokra esküsznek.

42LM660S

(#19971) spawn82 válasza OldMike (#19970) üzenetére


spawn82
tag

Tehát nem lehet egyszerűen megosztani a tv-vel könyvtárakat, csak egy másik progi segítségével? Egyenlőre én is ugy néztem a filmeket, hogy átmásoltam a ..../..../videos könyvtárba. Az mkv átnevezés nekem is tökéletesen működik. Kipróbáltam.

(#19972) a2d2 válasza spawn82 (#19966) üzenetére


a2d2
addikt

A külső vinyó meg teljesen felejtős, mert mintha képet nézegetnék néha néha hanggal.

Nehogy már wifin meg kábelen jobban jöjjön a film mint külső vinyóról. Ott a vinyóval van a gond.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19973) spawn82 válasza a2d2 (#19972) üzenetére


spawn82
tag

ÉS milyen vinyó ajánlott? Nekem még egy Samsung s2-es vinyóm van, ill egy 3,5 "-os összeépített is. De egyikkel rosszabb mint a másikkal. Nézegettem másik vinyót, de nem nagyon volt biztosíték, hogy azokkal tökéletesen megy. Esetleg személyes tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#19974) pecel23


pecel23
csendes tag

Hello. Annyira nem vagyok képbe a full hd 3d dolgok terén ezért kérdezem itt, tegnap rendeltem meg életem dlsö lcd 3d tévéjét egy LG 42lm 669s et. ugy gondoltam veszek hozzá egy külsö vinyót szerzek rá 3d és full hd filmek össze dugom és már élvezük is. De ahogy olvastam nem müködik olyan jól??? Muszály vennem media boxot vagy 3d br lejátszót???? A szgépen kb 7 éves az nem birja lejátszani azért nem veszek gépet. tVan hdmi csatis vinyó? Milyen vinyót ajánlotok 500gb, 1T vennék, tipus tudás mit kell nézni??? Elöre is köszi. Üdv: Robi

(#19975) kmarci25 válasza a2d2 (#19972) üzenetére


kmarci25
veterán

Úgy bizony, ott valami más a bibi... Vinyóról gyorsabbnak kell lennie, mint neten (akár LAN, akár WiFi).

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19976) a2d2 válasza spawn82 (#19973) üzenetére


a2d2
addikt

Hello!

Nekem egy sima satás 2,5-es mobilvinyóm van usb-s fémházban, valamilyen 250 gigás. Tökéletes vele a lejátszás.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19977) spawn82 válasza a2d2 (#19976) üzenetére


spawn82
tag

Hm. Akkor nem értem, hogy nekem miért akadozik annyira :O Ha még csak az egyik vinyóval csinálná meg is érteném, de mind a 2-vel az már furi. Az USB sem lehet rossz, mert a pendrive-al tökéletes.

(#19978) Watt25 válasza spawn82 (#19973) üzenetére


Watt25
veterán

Én ezt írtam vinyó témában. Konkrét személyes tapasztalatom, hogy nekem is van Samsung S2-es vinyóm és semmi gondom vele. Szóval, nálad valami egyedi probléma van. (A hozzá adott eredeti, rövid kábellel próbálod?)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19979) Watt25 válasza pecel23 (#19974) üzenetére


Watt25
veterán

Neked is ajánlom az előbbi cikket.
HDMI-s vinyó nincs, ez elég buta kérdés volt, már bocs...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19980) #16729600 válasza pecel23 (#19974) üzenetére


#16729600
törölt tag

HDMI csatlakozós hdd nem létezik,nem kell aggódnod bd25 és bd50 isokat leszámítva jól viszi majd a full hd és a 3d-s tartalmakat külső vinyóról a tv.

(#19981) spawn82 válasza Watt25 (#19978) üzenetére


spawn82
tag

Igen. A gyári rövid kábellel van összekötve. Lehet meg pórbálom leformázni hátha valami egyéb probléma van vele. Akkor a kábel lehet gond?

(#19982) Watt25 válasza spawn82 (#19981) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt így innen nem igazán lehet megmondani. Kicsi eséllyel a formázás is segíthet, ha valamilyen logikai hiba van a lemezen. Esetleg kábel csere, jó minőségűre. (Minél vastagabb legyen. :) )

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19983) OldMike válasza spawn82 (#19971) üzenetére


OldMike
őstag

Nem hagyott nyugodni a dolog a megosztással. Van megoldás, persze ehhez is javasolt, hogy a megosztandó videók minél kevesebb könyvtárban legyenek. Elvben akár egy egész partíciót meg lehet osztani, de az valószínűleg kezelhetetlen. A Windows Intézőben jobb gomb a mappán, és a Tulajdonságok választása. Ebben van a Megosztás fül. Itt a hozzáadásnál ki lehet választani a "Mindenki" lehetőséget (rendszergazda jog kell). Szerintem célszerű az olvasás beállítást meghagyni. A műveletet befejezve a tévén láthatóvá válik ennek a mappának a tartalma. A Nero-nál egy kicsit barátibban megoldható a dolog, de ez sem túl bonyolult.

42LM660S

(#19984) kmarci25


kmarci25
veterán

Szerintetek mit szólna ahhoz egy LM620-as, ha egy 64 GB-os pendrive-ot csatlakoztatnék a HDD feliratú USB portra? Tudna arra felvenni, illetve működne a timeshift?
(40 GB fölötti hdd-ket kezel ilyen célra a tv, kérdés, hogy elhiszi-e a pendrive-ról, hogy hdd...)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19985) #16729600 válasza kmarci25 (#19984) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én még nem hallottam olyasvalakiről akinek ment volna a felvétel pendrive ról,Nekem van egy sandisk 64 es class 10 es, meg se nyekken benne.

(#19986) kmarci25 válasza #16729600 (#19985) üzenetére


kmarci25
veterán

Ettől tartottam... :W Annyit nem használnám, hogy ezért vegyek egy hdd-t, de lehet, hogy ez lesz a vége. Köszönöm a választ. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19987) Watt25 válasza kmarci25 (#19986) üzenetére


Watt25
veterán

Annyit nem használnám, hogy...
Erre ne vegyél mérget. A TimeShift egy olyan funkció, amit az ember nem nagyon hiányol, amíg el nem kezdi használni. Aztán utána anélkül már nem igazán akar tévét nézni...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19988) kmarci25 válasza Watt25 (#19987) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez biztos így van, de alapból STB-n jön az adás, ráadásul T-s, tehát még az sem működik, hogy kicseréltetném kártyára (ahogy asszem a upc-nél van). Antennán meg összesen 4 adó jön be (a 4 közszolgálati), és csak arról tudnék felvenni, ami konkrétan az F1-et jelentené. :D
Meg az a helyzet, hogy tv adást már csak elvétve nézünk.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19989) Watt25 válasza kmarci25 (#19988) üzenetére


Watt25
veterán

Néhány helyen olvastam olyat, hogy ha havonta egyszer viszrakod a kártyát a box-ba, akkor használható más eszközben is. Persze, ehhez kell venni CAM modult is, hogy kipróbáld, de esetleg más megerősíthetne (vagy megcáfolhatna) ebben az infóban, mert érdekelne, hogy igaz-e?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19990) #16729600 válasza Watt25 (#19989) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egyedül a UPCD direktkártyája nincs párosítva a honi szolgáltatók közül,szóval ez a boxba visszarakosgatás nem működőképes.

(#19991) norbszt


norbszt
tag

Sziasztok

Szeretnék megkérni egypár elsősorban lm640 tulajokat vagy esetleg lm6XX aki ucp direktet használ STB nélkül, tehát ci-modul és van neki rácsatlakoztatva HDD dvr-re használva tehát tud felvenni.
A következőt ki próbálná nekem:

Az ütemezésnél állítson be pl.: a jellegi időtől +2 percre egy 2 perces felvételt mondjuk azon a csatornán ahol épp van a tv, majd kapcsoljuk el egy másik csatornára, és utána rögtön valamelyik hdmi bemenetre (az se baj a nincs rákötve semmi), és várjuk meg még elindul a felvétel, és azt is várjuk meg még leáll a felvétel, majd nézzük meg a felvételt, hogy van-e rajta hang.

Mert én azt tapasztaltam ha egy beállított felvétel van, és a tv nem azon a csatornán marad ahol a felvétel beállítás van, és én pl.: dvd-t nézek egyik hdmi akkor nem vesz fel hangot, de ha a felvétel indulása után egy két másodpercre átkapcsolok a tv-re és utána nézem tovább a dvd-t, akkor onnantól kezdve a felvétel végéig van hang.

Aki tudja az próbálja ki nekem, hogy mindenkinél jelentkezik vagy csak nálam. Válaszokat itt vagy privibe várom.

Én a ci-modulra gyanakszom mert free adónál nem csinálja.

(#19992) kmarci25 válasza #16729600 (#19990) üzenetére


kmarci25
veterán

Jó nagy szívás... UPC-s meg nem leszek mégegyszer, mert elment tőlük a kedvem, plusz a T pofátlanul olcsó nálunk az árverseny miatt. Abban bízom egyébként, hogy a mindigtv visszafejlődni nem fog, csak előre, ami azt is jelentheti akár, hogy a tornyok sugárzását felerősíti, és akkor bejönne a többi szabadon fogható csatorna is. Bár az sem jelentene sokat, talán majd egyszer a T is hajlandó lesz olyan megoldást alkalmazni, mint a UPC.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19993) Watt25 válasza norbszt (#19991) üzenetére


Watt25
veterán

Nem lehet, hogy a csatorna többnyelvűsége a probléma? Próbáltad azt, hogy a hang nélküli felvételen hangcsatornát (nyelvet) választasz? Lehet, másik nyelven rögzít ilyenkor.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19994) norbszt válasza Watt25 (#19993) üzenetére


norbszt
tag

Szia

Nem az a probléma próbáltam azt is, csak abban az esetben fordul elő ez amit írtam, ha nem hdmi-re rakom hanem csak simán kikapcsolóm akkor jó csak ebben az esetben nem mükszik.

(#19995) McNamara


McNamara
Ármester

Na végre sikerült nekem is beszerezni egy LM671S 42 méretben, media marktos 5 év garis TV-t. Nagyon szép és nagyon szuper. Elöszőr 7-es szériát akartam de ez is megálja a helyét bőven :K

(#19996) #16729600 válasza McNamara (#19995) üzenetére


#16729600
törölt tag

Üdv a klubban,valóban nagyon jó TV-k ezek ( amíg csak a megjelenítés a fő szempont) .

(#19997) McNamara


McNamara
Ármester

Megfelelő kép beállításoknak hol lehet utánna nézni? Érdemes variálni, jobb mint a gyári?

(#19998) g0dl válasza McNamara (#19995) üzenetére


g0dl
addikt

5 év garit hogy csináltad, már vége?

(#19999) gahor72 válasza titus26 (#19938) üzenetére


gahor72
aktív tag

Szia!
Én decemberben vettem 1 lg 42lm620-as modellt,sajnos egy szlovák webáruházból,eu-s garanciával.
A tv 1 hónap után letérdelt,ki-be kapcsolgatott magától.
Felhívtam őket,2nap múlva elvitték.
Ez volt január9-én,és a mai napig semmilyen infóm nincs a tv-ről.Kérdezgettem hetente,hogy mi van,de csak azt mondták folyamatban van a javítás.
Február 2-án meguntam és emelt hangnemben közöltem velük,hogy 1 hónap bőven elég a javításhoz,hozzák vissza a tv-m,vagy adjanak egy újat,vagy az árát vissza.
A hölgyike hebegett-habogott mondta utána néz.
Ma hívtam őket a nő már fel sem veszi,a kollégája elkérte a számomat visszahívásra,de eddig a pillanatig semmi.
Az a szomorú,hogy semmi infóm nincs a tv-ről,ami többet volt szervízben,mint nálam.
Azt még megérteném,hogy kell 1-2 hónap a javításra,de legalább mondanának valamit a gyökerek.
Én azt mondom NE vegyen senki külföldről semmit,még akkor sem ha olcsóbb,
mert ha javítani kell
azt sem tudni,hogy hol van,még utána menni sem lehet....

ui: WWW.ELEKTROUDVAR.HU------na innen többet SEMMIT!!!!!! :W

üdv

(#20000) #16729600 válasza gahor72 (#19999) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát ez igazi horror történet,ilyenkor kell elgondolkozni,hogy valójában milyen ára is van az olcsó beszerzésnek.Persze ez csak akkor derül,ki ha valaki saját maga beleesik egy ilyen csapdahelyzetbe.Addig el se tudja képzelni,hogy vele ez megtörténhet...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.