Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) #20844032 válasza #20844032 (#19600) üzenetére


#20844032
törölt tag

De ami a legfontosabb: a CI kártyás megoldásoknál valszeg még azonos muxról sem menne. Illetve technikailag hakkolással valszeg kivitelezhető lenne, jogilag viszont nem.

[ Szerkesztve ]

(#19602) huncutka1029 válasza #20844032 (#19601) üzenetére


huncutka1029
addikt

mint ahogy a UPC card sharing sem megoldott?! ;]
mindent lehet,csak akarni kell...

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#19603) #20844032 válasza huncutka1029 (#19602) üzenetére


#20844032
törölt tag

Mondom: nem technikai kihívás. Nacsakhogy a gyártónak a tartalomszolgáltatókat is ki kell szolgálni, közben meg meg köll felelni 8 zsák jogi szabályozásnak, ha mindenhova szállítani akarsz. A kínai dzsunkagyártókat ez nem érdekli, köpnek rá. A világszinten vezető márkák ugyanezt nem tehetik meg.

(#19604) Brain75


Brain75
senior tag

Sziasztok

Láttátok már ezt ?

LG LM620S Hangprofil beállítási lehetőségek. Szoftver: 04.20.23.

Miért kell egy jó szoftvert így elb...ni ????

Nem elég a hangsáv váltási mizéria, nem elég hogy nem lehet egyszerűen visszaállítani a régi szoftvert, de még az újban is ordenáré nagy hibák vannak.

Ehhez mit szól a LG ???

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#19605) forrest85 válasza Brain75 (#19604) üzenetére


forrest85
senior tag

Ettől hangos a topic már egy ideje és emiatt gondolkodok, hogy másik TV-t kéne venni. De van itt olyan emberke, akinek ez egyáltalán nem okozott problémát.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#19606) Brain75 válasza Brain75 (#19604) üzenetére


Brain75
senior tag

Na erről beszéltem, csak valami nem stimmel a fórummal.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#19607) Land


Land
veterán

Üdv!

Aki játszott Dual Play-ben pl. Xbox-on, annak is durván pixeles ebben a módban a játék? Vagy lehet nem tudja ilyenkor az 1080p-t?
A képet is elnyújtja felfelé.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#19608) stomi76


stomi76
tag

A Plex webes felületéről közvetlenül eltudok indítani úgy egy filmet, hogy az a tv-én kezdje el lejátszani????

(#19609) HarryDEC válasza Land (#19607) üzenetére


HarryDEC
tag

Mivel Dualplay -ban a szemüveg lencséi egyformák (nem úgy mind, ha 3D -t nézel) ezért csak minden második sort látod vele. Így természetesen csak az 1080 sor felét látod.

Korán keltem, hol az arany?

(#19610) nightshadow


nightshadow
veterán

Specifications for LG's 2013 LED Smart TVs [link]

(#19611) KGabesz07


KGabesz07
csendes tag

Sziasztok

Az LG47LM669S-hez szeretnék egy Bluray-es házimoziszettet mit ajánlatok? kb 100e-ig!
Maradjak az LG-nél a jobb 3D térhatásért amit a TV-hez dolgoznak ki vagy lehet más is?
Szürkét lehet találni, minden fehér-szürke nem szeretnék feketét!
Olvastam olyat hogy van már vezeték nélküli is, hol lehet ezekről több infót képet találni?
Kíváncsian várom a véleményeket.

Köszönettel,
Gábor

(#19612) M1k133


M1k133
tag

Üdvözletem!

Kérdezném, hogy a LM760s, LM761s, LM765s között a káván és a talpon kívül van más különbség, Én nem nagyon találtam? Szerintem mindegyikben ugyanaz a panel van , ugyanazzal a szoftverrel...

--== M1k133® ==--

(#19613) szalmark válasza KGabesz07 (#19611) üzenetére


szalmark
csendes tag

Szia,

nekem ilyen :

http://www.lg.com/hu/hazimozi-rendszer/lg-HX966TZ-blu-ray-hazimozi-rendszer

készülékem van, teljesen meg vagyok vele elégedve, 110 körül lehet kapni. Jól is néz ki, nem ilyen csillogós, hanem az matt szürke fajta. Ennek van egyébként vezeték nélküli verziója is, bár az drágább, olyan 160 körül van (966tzw).

Vannak már újabb típusok is, de már ez is smartos (dlna, lg prémium, telefonnal veezérelhető, stb...)

(#19614) zsorzso


zsorzso
csendes tag

Azt szeretném kérdezni.hogy lehet megoldani?
Ne csak a routere rácsatolt ezkőzt /HDD;Pendrive;/ lása a PC,hanem a TV re rácsatlakoztatottat is
Ugyan is most a TV re kapcsolt HD re nem tudok másolni a PC -ről.
A routere kapcsolt HD re tudok másolni a PC ről,És a TV is látja a routere kapcsolt HD t
Vagy ez így :(( nem lehetséges ?

[ Szerkesztve ]

(#19615) ferob válasza zsorzso (#19614) üzenetére


ferob
őstag

Egy olyan router kell hozzá, amire felrakható az OpenWrt és van USB portja, majd ezen kell telepíteni a Sambát a megosztáshoz, hogy lássad pl. windows alól, és szintén telepíteni kell a routerre a miniDLNA csomagot, amivel meg a tévé látja a tartalmat.
Vagy másik megoldás lehet egy olyan router, aminek a gyári szoftvere is támogatja a megosztást és a DLNA-t.

De mindkét esetben célszerű ext fájlrendszert használni a merevlemezen, az NTFS helyett, ha nem akarsz sebességbeli problémákba ütközni pl. a lemezre másoláskor.

[ Szerkesztve ]

(#19616) Warter válasza ferob (#19615) üzenetére


Warter
őstag

Nem a routerre, hanem a TV-re rádugott HDD-vel van gondja. De szerintem az nem megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#19617) Néci


Néci
csendes tag

Sziasztok !
Használ valamelyiktek 2012 modellhez (37LS570S) AN-MR200 távot vagy csak a MR300 jó hozzá, illetve mi a különbség köztük mert képről talán csak a "back" gomb.
Üdv

(#19618) zsorzso válasza ferob (#19615) üzenetére


zsorzso
csendes tag

Valóban nem a routerrel van a baj
Hisz DLNA-val simán meg osztom a TV - vel a tartalmam.
Csak a TV re dugót HD nem látom .Így nem is tudok rá másolni a PC -ről
.

(#19619) snooze válasza Néci (#19617) üzenetére


snooze
veterán

csak a 300-as jo hozzá..

GO Gunners!!!

(#19620) toM517 válasza #20844032 (#19589) üzenetére


toM517
aktív tag

A TMT-ben kicsit egyenletesebbnek tunt a kep es elesebb is volt. Itt olykor vannak szaggatasok.

(#19621) M@cika


M@cika
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki, 70-ért tudnék venni egy 32LH5000 tévét. Akinek van tapasztalata a készülékről kérem ossza meg velem. Leginkább TV nézésre lenne használva, illetve USB-ről DVD felvevővel készült anyagok visszajátszása lesz a másik meghatározó felhasználás. Ha esetleg mást javasolnátok, akkor hasonló árban kellene.

Előre is köszi!

Nasit a kis fehér medvének!

(#19622) #20844032 válasza zsorzso (#19618) üzenetére


#20844032
törölt tag

Azt nem is fogod.

(#19623) #20844032 válasza toM517 (#19620) üzenetére


#20844032
törölt tag

Az furi. Mármint ha a plex nem transzkódol, és a beállítások is azonosak, akkor az van, hogy bizony a tv dekódere gyengébb. Ezzel viszont nem tudsz semmit kezdeni, ez nem a plextől függ.

update: most látom, hogy ráadásul 24p-ről van szó, amit úgy tudunk, hogy a saját lejátszója nem tud, amit én sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudok, de olyan sokaktól olvastam már, hogy hajlok rá, hogy elhiggyem. És ha jól értem a TMT meg valami pécén fut, és hdmi-n jön a jel. Tehát nyilván innen is származik a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#19624) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni.
Lényeg, hogy szüleimnek(45-50 év között) elromlott a több mint tíz éves Sony 72centis tv-jük, működni működik, de csak 4. próbálkozásra kapcsol be. Nem is ez a lényeg, ma bementünk az Euronincsba(köki terminál), és máris egy LG 42LM669S fehér előtt álltunk. Ajánlották ezt a tv-t, tetszett is nekünk, főleg a fehér dizájnja miatt, bármennyire is bugyután hangzik, nem tűnt rossznak, és biztos nagyon jó is, papíron 250 rugó, de ebből CSAK MA lejött volna 15%, ha bankkártyával fizetünk dumával, így 212 ezer környékén kijöttünk volna belőle. De végül nem tettük, mert szeretünk utána nézni a dolgoknak. Főleg, hogy még én fiatalként se vagyok teljesen képben jelenleg.
Kérdésem az lenne, hogy van e ennél jobb áron hasonló tudású? Azt sejtem, hogy jelenleg az LG-k a legjobbak.
Eredetileg, én úgy terveztem, hogy bőven jó nekik egy max 42", Full HD, 100HZ-es tv, de az eladó nagyon megkajáltatta velük ezt az okos tv-s "maszlagot", hogy mennyire jó, amit ők el is hittek, de én kételkedem mennyire használhatók ezek a valóságban is.

(#19625) McNamara válasza Unbaised-Ben (#19624) üzenetére


McNamara
Ármester

Ha csak sima TV nézésre kell meg 1-2 film sztem felesleges ilyen drágát venni. 120Kb kapsz 3D meg Smart funkció tudás nélkülit ugyanekkorába.

(#19626) M@cika válasza Unbaised-Ben (#19624) üzenetére


M@cika
őstag

Én sem hiszek az okos TV-ben. A számítógép az elég okos, aztán a képet majd kirakom a TV-re. :-)
Ami az okos és buta Tv közti árrés abból már lehet összerakni egy normális gépet általános felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#19627) Petyus1 válasza M@cika (#19626) üzenetére


Petyus1
tag

Hát ja, van benne valami.
Ha egy kicsit hamarabb találok erre, a 660 helyett veszek mondjuk egy oktalan LS5600-at, és ezzel okosítom föl. :)

(#19628) hulio86


hulio86
csendes tag

hello valaki tippet tudna adni? nem tudok dönteni melyik tv legyen lg 46LM620 vagy 615 vagy Philips 46PFL5507K ????????? lényeges külömbséget tudom h aktív és passzív de azé a többi képminőségre lennék kiváncsi !!! média lejátszó és a hangzás és smart szempontja meg végképp nem érdekel. köszönöm előre is az építő jellegü válaszokat. ja és azért a két típus mert ők tudják a dual play funkciót ami fontos mert sokat boxozok ..

(#19629) #20844032 válasza hulio86 (#19628) üzenetére


#20844032
törölt tag

Az a dualplay sajnos elég használhatatlan :(
Pedig van benne potenciál, de a játékok nem támogatják képarányilag, anélkül meg borzalmas. Talán 1 játék van, ami képes megjelenni normális képaránnyal dualplayben.

szerk: Amúgy ha fontos a dualplay, akkor hogy jön a képbe egy aktív3d-s típus?

[ Szerkesztve ]

(#19630) Unbaised-Ben válasza McNamara (#19625) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

értem, egy véleményen vagyunk, köszönöm a segítséget mindkettőtöknek.
Melyik tv-re gondoltál 120k-ért? Melyik a bestbuy, ha van ilyen? :) Ezt nézem most: LG 42LS5600 42"

ja még egy: az eladó beszélt arról, hogy náluk az Euronicsban teljes körű, magyar garancia van, amit ők vállalnak, ha valami gáz van, míg az olcsóbb webáruházakról úgy beszélt, hogy ott EU garancia van, és hónapokig tartó ügyintézés... én ezen azért meglepődtem, nektek mi a véleményetek erről?

[ Szerkesztve ]

(#19631) McNamara válasza Unbaised-Ben (#19630) üzenetére


McNamara
Ármester

Engem tegnap oktattak ki. Media Marktos kolléga azt mondta, hogy webshopban egy 20-al olcsóbb minden de a gari az csak hozzásjuk szól és nem világ vagy EU garis. Nem tudom ez mennyire igaz, de kétlem, hogy így lenne.
Én 3D miatt választok LG-t, de ha nem kell akkor Samsungot vennék, és remélem ezért nem köveznek meg a kedves fórumtársak.

(#19632) #16729600


#16729600
törölt tag

Garanciáról egy kis adalék,amikor vettem a TV-t ,megkérdeztem az eladót ( M.M ),hogy a garanciát,tudom e érvényesíteni Ausztriában.Azt mondta igen.Pár napja lecsekkoltam az infót a Seiersbergi MM-ban. Bevittem a gari papírokat és a kinyomtatott 5 év gondoskodásról szóló cuccot és valóban,itt is teljes körű 5 év garanciát lehet érvényesíteni függetlenül attól,hogy az akció otthon volt.Aztán persze akkor derülne ki igazán a dolog valóság tartalma,ha valóban megnyekkent volna a ketyere,de mondjuk itt nem szokás kamu infókkal félrevezetni a kuncsaftokat,mert abból hatalmas nagy botrány lenne.

[ Szerkesztve ]

(#19633) toM517 válasza #20844032 (#19623) üzenetére


toM517
aktív tag

Igen, a TotalMedia Theatre PC-rol fut, sajna csak windows alol. A TV-m dekodere lenne a ludas? Ha TMT-bol normalisan megy es meg windowsos Plex alol is, akkor nem tudom miert lenne ez baj? Mindegy, igy is eleg jo a kep, talan nem bojgatom, majd ha lesz frissites ami tudja az auto-frameratet akkor majd megoldodik a bajom.

(#19634) ferob válasza McNamara (#19631) üzenetére


ferob
őstag

Én a Pc-Dream Shopról tudok nyilatkozni, de itt minden rendben volt, mert magyar garanciajegyet adtak (sőt a tévé is ebbe a régióba szánt kóddal van ellátva) és akkoriban még sokkal drágább volt pl. az euronicsban/mediaban (+40-45ezer), amit én vásároltam. Amúgy azóta már el is fogadta ezt a jegyet a márkaszerviz.
Persze van itt is, aki nem ajánlja a webshopokat, ami részben biztos megállja a helyét, de a körültekintő vásárlás sokat segít.

(#19635) ferob válasza ferob (#19634) üzenetére


ferob
őstag

Ja azt elfelejtettem említeni, hogy nem Magyarországon lett javítva ez a tévé és nem szóltak érte semmit.
(Mondjuk a másik garanciás tévémet Magyarországon meg se tudták javítani rendesen. De ez egy külön történet.)

[ Szerkesztve ]

(#19636) hulio86 válasza #20844032 (#19629) üzenetére


hulio86
csendes tag

mert a philips 3d max aktív szemüveges tv tudja a dual playt ! megoldotta philips. :)annyira rosz a képarány? én youtubon láttam az mind jó volt!

(#19637) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Szeretnék venni egy LG 32LM620S-es TV-t, de mindenütt falakba ütközök, nincs raktáron, majd jövőhéten stb... Valaki esetleg nem tud 130k körüli áron valahol Budapesten egy boltot, ahol raktáron is van?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#19638) McNamara válasza nyikszi (#19637) üzenetére


McNamara
Ármester

(#19639) spkkill válasza McNamara (#19638) üzenetére


spkkill
tag

A képen LM-660 szerepel. :W

(#19640) McNamara válasza spkkill (#19639) üzenetére


McNamara
Ármester

Az egy dolog mi van a képen......Akkor is 620 és van raktáron a Móriczon. Fejecskédet meg ne ütögesd mert így is nehézkes az olvasás ahogy látom.

(#19641) kmarci25 válasza spkkill (#19639) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem szép dolog, de kereskedő a lelkem, persze hogy el akarja adni a portékáját. Van olyan webshop, ahol minden termék mellett van fénykép, és minden fénykép mellett ott virít, hogy "illusztráció". Nem kell ezen kiakadni, ez ilyen. :K

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19642) nyikszi válasza McNamara (#19638) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszi, de 130k körül kellene, mert annyi fér bele a keretbe, 140k már nem :( (Tudom, menjek a fenébe, de tudjátok milyen nehéz volt rábeszélni a Feleségem? :) )

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#19643) McNamara válasza nyikszi (#19642) üzenetére


McNamara
Ármester

Akkor valami webshopba kell érdeklődni.

(#19644) kmarci25 válasza nyikszi (#19642) üzenetére


kmarci25
veterán

Én novemberben sorra hívogattam a webshopokat, aki nem vette fel másodjára sem, azoknak ment e-mail, és aztán egyszer csak az egyik azt mondta, hogy van raktáron, 2 perc múlva megrendeltem. Rá kell szánni az időt, de hátha bejön.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19645) g0dl válasza nyikszi (#19642) üzenetére


g0dl
addikt

Nézd meg jobb oldalon a "helyből -10%" szöveget. Úgy 126000Ft
És gondosan olvasd el. A kártyadíjjal kb. 130 lesz a vége.

(#19646) #20844032 válasza hulio86 (#19636) üzenetére


#20844032
törölt tag

>mert a philips 3d max aktív szemüveges tv tudja a dual playt

Az élmény minimum gyomorforgató :) Ugyanis teljesen mindegy milyen gyors a váltás, amíg az egyik játékosnak vetít, a másik játékosnak mindkét szemén el kell sötétíteni. Csodálatos lehet :D És akkor még aktív3d-t is tönkretevő crosstalkról nem is beszéltünk, ami itt hatványozva fog jelentkezni, a nagy mértékű képtartalom váltakozás miatt.

>annyira rosz a képarány?
Totálisan. Egyszerű ez, hisz a splitscreen normál esetben helyes képaránnyal jelenik meg mindkét játékosnak. Azt kifeszítve teljes képernyőre vagy dupla olyan magas, vagy dupla olyan széles lesz a kép. Ehhez az kellene, hogy a splitscreen torzított képarányban jelenjen meg, méghozzá úgy, hogy kifeszítve nyerje vissza a helyes arányt. Na ezt a játékok nem tudják. Szerintem most nézd meg újra a YT-on ilyen szemmel.

(#19647) kmarci25 válasza g0dl (#19645) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen ezekkel lehet élni, de aztán a Cetelemtől meg is kell szabadulni, ami igényel egy kis utánajárást... Annyira könnyen nem engednek el, tapasztaltam.
Ezzel nem akarok senkit elriasztani, csak jó mindezzel tisztában lenni. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19648) hulio86 válasza #20844032 (#19646) üzenetére


hulio86
csendes tag

http://www.youtube.com/watch?v=SpKUq3ctaPk

na és akkor errre mit mondasz? mert itt tökéletes a képarány!

(#19649) #20844032 válasza hulio86 (#19648) üzenetére


#20844032
törölt tag

Olvasol is, vagy csak readonlyban kötekedsz?

#19629
"Talán 1 játék van, ami képes megjelenni normális képaránnyal dualplayben."
Na ez pont az :) A splitscreen is ritka, nemhogy ez...

(#19650) a2d2 válasza hulio86 (#19648) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, úgy néz ki a kényelmes játékfejlesztők úgy oldották alapból a split screen-es játékmódot hogy a teljes ablakot "széthúzták", így most dual play alatt jelenik meg helyesen a képarány.
Szóval vagy lustaság vagy pontosan tudatában voltak ennek a technológiának és direkt így csinálták.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.