Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Indiant válasza gulyasa (#18599) üzenetére


Indiant
addikt

"szerencsére megoldható a downgrade" - gondolom ezt nem LM-re értetted, de ha igen akkor világosíts már fel.

Annyit már kinyomoztam, hogy az IN Start menübe kéne eljutni, de nem könnyű....(Hotel menu-höz)

FW téma: sajnos nincs infó a javításokról, de tényleg lehet, h. azért mert nem javítások, hanem butítás és letiltás

(#18602) gulyasa válasza Indiant (#18601) üzenetére


gulyasa
őstag

Szerintem leírtam, hogy LW5500...
Az LM-ekben nincs olyan rejtett funkció, amit visszabutíthattak volna, mint az LW-ben.

(LW5500 annyiban tér el az LW5590 tesótól, hogy alapban nincs benne PVR és nem támogatja az USB HUB-ot, de szervizmenüben ezek bekapcsolhatók - voltak... meg még egy-két apró okos dolog. De aztán először jött egy olyan frissítés, amelyben a már beállított értékeket "freeze"-elte, tovább változtatni már nem lehetett rajtuk. Aztán jött még egy fw, amiben már az értékeket is visszaállította alaphelyzetre: no PVR, no HUB ...)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#18603) huncutka1029 válasza gulyasa (#18602) üzenetére


huncutka1029
addikt

az melyik FW volt?
Még a legutolsóban is maradt a "freezelt" beállítás, csak a csatornalista formátuma változott, így az eredeti csat.szerkesztő progival nem lehetett megnyitni. De lehet azóta van még egy frissítés?

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18604) huncutka1029 válasza Indiant (#18601) üzenetére


huncutka1029
addikt

egy kis segítség Moby-tól a bejutáshoz.

;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18605) gulyasa válasza huncutka1029 (#18603) üzenetére


gulyasa
őstag

Amíg figyeltem, kettő volt, de akkor rosszul emlékeztem, hogy a másodiknál azt írták, visszaálltak az értékek...
Amúgy én már az első ilyennél (már nem emlékszem a verzióra), amikor megnyílt a lehetőség a downgrade-re, rögtön visszacsináltam a 05.11.08-ra.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#18606) Indiant válasza huncutka1029 (#18604) üzenetére


Indiant
addikt

Az EZ Adjust menübe bejutok, de én az IN-Start menübe szeretnék. Azt nem írja le.

(#18607) Zoty4


Zoty4
őstag

Srácok van valakinek falra feltéve tv?
Milyen magasságba kell/érdemes feltenni? Van erre valami ökölszabály? Valahol olvastam hogy a TV középvonala 1,2 méteren legyen. Vélemény?

(#18608) blueboy_HU válasza Zoty4 (#18607) üzenetére


blueboy_HU
tag

Nekem falon van a 42LM660S, a teteje 145 cm-nél van, érzésre jó helyen. Arányaiban ugyanitt volt a korábbi 82-es LG-m 4 évig.

(#18609) gulyasa válasza Zoty4 (#18607) üzenetére


gulyasa
őstag

Nagyjából az lenne az ideális, ha a tévé középvonala a szemmagasságban van.
Az ülő helyzetben lévő néző szeme kb 1-1.2 m magasságban van (ezért olvashattad valahol az 1.2 m-t).
De ez amúgy nem egy egzakt érték, mert mi van, ha valaki nem ülve akar tévét nézni, hanem mondjuk elterülve egy kihúzható ülő/fekvő garnitúrán.
Egy a lényeg (illetve kettő):
- túl magasan a tévé azért nem jó, mert akkor kifárad az ember nyaka a filmnézés közben
- túl alacsonyan sem jó, mert főleg fekvő helyzetben, alátámasztott/párnázott fejjel, ha minél lejjebb vagy fejet előre döntve kell nézni a tévét, akkor könnyen belealszik az ember (talán a nyaki erek nyomódnak, vagy valami ilyesmi)

Szóval ez attól függ, milyen (test)helyzetben nézed általában a tévédet.

Szerk.: Nagyjából emiatt rossz megoldás az olyan szekrénygarnitúra, ahol a tévének egy adott hely van, adott magasságban, mert akkor igen szűkek a lehetőségek az elhelyezésre.
De ezt most csak úgy megjegyeztem, mert fali konzolra vonatkozott a kérdés.
Ebből a szempontból egy kivetítő egy állítható magasságú vászonnal lenne az ideális minden helyzetre.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#18610) Zoty4


Zoty4
őstag

kösz blueboy_HU és gulyasa. :R
ülögarniturából lesz nézve, de direkt dönthető konzolt vettem, ha esetleg elfekve néznénk. A héten lesz felfúrva

[ Szerkesztve ]

(#18611) exalto


exalto
csendes tag

Szervusztok,
rengeteget keresgéltem, nem találtam célravezető leírást - illetve egyáltalán lehetséges-e?
Laptopot és LG42LM660S samrttv-t szeretnék összekötni utp kábellel. A laptop wifiről éri el a hálózatot.
A laptopon található a médiatár és ezt szeretném elérni az utp kábeles összekötéssel, mert mkv-nál már lassú a streamolás sebessége.

Még egy kapcsolódó kérdésem lenne, hogy iso file-t hogy játszotok le a tv-n? (HDMI-vel én is le tudom, csak kíváncsi vagyok más hogy csinálja, csinálná)

Tovább, mi lehet az oka annak hogy egy HDMI-n keresztül (a laptopon tmt-vel) lejátszott 50GB-os avatar filmet nézve a tv-n, nem tökéletes a 3d mélysége. Azt mondták nekem, hogy lehet hogy a laptop videókártyája nem bírja megfelelően továbbítani (szaküzletben mondták ezt) a hdmi kábel gyors, 1.4-es kábel.

[ Szerkesztve ]

(#18612) #20844032 válasza Indiant (#18606) üzenetére


#20844032
törölt tag

A linkelt csomagban benne van annak is a kódja(tehát az mp3). Az eljárás ugyanaz.

(#18613) huncutka1029 válasza exalto (#18611) üzenetére


huncutka1029
addikt

laptop , pc és tv között nem jó az utp kábeles direkt kapcsolat, nem fog működni, csak routeren keresztül.
És kell egy DLNA szerver program, hogy megoszthasd a számítógépen tárolt tartalmat a tv-vel.
Ne felejtsd el, hogy az LG tv-k linux safari oprendszerrel dolgoznak, mígy a pc-k többsége windowsos.
ISO fájlokat nem játszik le a tv, esetleg media box, vagy a pcs/ laptop
nem hdmi probléma ha nem jó a mélység, hdmi gond esetén akadna, vagy szétesne a kép.
lehet, hogy jól mondták a szaküzletben... :F

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18614) #20844032 válasza Zoty4 (#18607) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ha 3D-zel, akkor az optimális az, ha szemmagasságban van, és a nézeti síkra éppen merőleges. Ettől 20-25 fokot lehet minimális torzulással eltérni, afelett viszobt totálisan szétesik a 3D/fordul a polatizáció. Passzív3D-nél ez kényes és fontos kérdés.

(#18615) #20844032 válasza huncutka1029 (#18613) üzenetére


#20844032
törölt tag

Linux safari??? Az mi? :)
Linux kernelen futnak ezek, de ezek embedded cuccok, nem valódi os-ek.
Simán összekötheted őket direktbe, nem feltétel a router, csak vagy crosslink kábel kell, vagyaz egyik oldal legyen autoMDX-es(fog.sincs, hogy a tv aze)
Meg minimális hálózati alapismeret win oldalon.

(#18616) Lacinavi


Lacinavi
tag

Sziasztok!
Mindenki dicsérte ezt a plex média servert ma feltelepítettem de nem akar jó lenni. Elindult beállítottam a könyvtárat amiben a filmek vannak. Ez jó is a tv is látja de üresnek mondja mi a lótúrót kell még csinálni rajt. Gagyi néró teszi a dolgát nem kell sz@rakodni vele.

(#18617) tibi77 válasza #20844032 (#18612) üzenetére


tibi77
csendes tag

Átnéztem az orosz linkeket, de nem találok olyat sem az EZ Adjust, sem az In Start menüben, hogy csatorna lista export/import. Mivel te már beléptél, kérdezném, hogy tényleg nincs rá mód az említett menükben? Mert akkor nem kezdek el barkácsolni, nekem csak erre lenne szükségem..

(#18618) gulyasa válasza tibi77 (#18617) üzenetére


gulyasa
őstag

Talán "TV Link/Loader" néven keresd. Az LW-kben elérhető installation menüben ez a neve csatorna backup/restore menüpontnak - hátha az LM-eknél is ez a neve.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#18619) exalto válasza #20844032 (#18615) üzenetére


exalto
csendes tag

a router meg a szmgép között lévő utp kábel az fordított? (Szerintem nem, de örülnék megerősítésnek tőletek) Azzal próbáltam ki.
A többi az nem lenne gond, de azt meg nem akarom lehinni, hogy az iso lejatszast senkinek sem sikerült megoldani pc nélkül(akár más médialejatszo eszkozzel.)
Állítólag a NAS tudja cca 13 ezerért be lehet szerezni ebay-en, ez egy kis webszervernek is használható linuxos valami.

(#18620) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.

Adott egy 32LM611S típusú tv, és egy Acer Aspire 5710z laptop.

A laptop csak vga bemenettel rendelkezik, így vettem hozzá egy dvi-vga adaptert, és egy hdmi-dvi kábelt.

Eredmény: nincs jel...

Kiterjesztett asztalt szeretnék használni, de az a helyzet, hogy a kábel csatlakoztatása után win7 alatt már a Képernyő felbontás beállításainál sem jelenik meg a tv. Nem tudjátok esetleg, hogy mi lehet a gond? A kábel biztosan működőképes, mert egy másik tv és egy asztali gép között is használva van.

Simplink kikapcsolva.

(#18621) #20844032 válasza tibi77 (#18617) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem léptem be, engem eddig nem ért el ez a dolog :) Van 100 csatornám, de a feleségem szerencsére csak 4-et néz, én egyet sem, szóval én rendezgettem semmit sehova :)

(#18622) exalto válasza Lacinavi (#18616) üzenetére


exalto
csendes tag

na, most akkor kinek higgyek? bár a linux safari engem is mosolyra fakaszt, de nem lehet tudni...
a videókártya egy AMD Radeon HD 6470M
egy tavalyi vásárolt asus laptopban

(#18623) blueboy_HU válasza scorpy02 (#18620) üzenetére


blueboy_HU
tag

Hát ha Windowsnak nem mondod meg, hogy küldje ki a képet, sose fog működni. Windows gomb + P (mint Projector) a te billentyűkombinációd, itt válaszd a "Kiterjesztés"t! Illetve ne feledd, hogy a laptopod VGA kimenetén csak kép "jön ki", hangot külön jack-jack kábellel kell!

(#18624) #20844032 válasza exalto (#18619) üzenetére


#20844032
törölt tag

"a router meg a szmgép között lévő utp kábel az fordított?"
A routerek nagyrésze ma már autoMDX-es(és a szgépek lan portja is), tehát bármi lehet, ezt innen nem tudjuk eldönteni. Megnézed a színeket. Ha mindkét oldalon ugyanazt látod, akkor egyenes. Ha nem, akkor fordított.
"de azt meg nem akarom lehinni, hogy az iso lejatszast senkinek sem sikerült megoldani pc nélkül"
Hát pedig nyugodtan hidd csak el. Az hogy iso-ban van bármi, az egyértelműen warez cucc. Nyilván egyetlen gyártós sem fogja ezt támogatni. Műsoros lemezről nem jutsz legálisan iso-hoz, hiszen minden tartalom védett ma már.

(#18625) scorpy02 válasza blueboy_HU (#18623) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Ezt meg is csináltam már, de továbbra sincs jel.

(#18626) #20844032 válasza scorpy02 (#18620) üzenetére


#20844032
törölt tag

"A laptop csak vga bemenettel rendelkezik, így vettem hozzá egy dvi-vga adaptert, és egy hdmi-dvi kábelt.
Eredmény: nincs jel..."

Ez tökéletesen érthető. VGA-DVI konverter azért létezik, mert a DVI képes átvinni analog(mint a VGA) és digitális(mint a HDMI) jelet, akár egyszerre is. a VGA-DVI konverterrel beküldet a DVI-ba az analógot, majd a DVI-HDMI kábellel elvitted a DVI-ból a nemlétező digitális jelet.
Ez így sosem fog menni. Ehhez így egy olyan aktív eszköz kellene, ami a analog vga-ból csinál digitális jelet. Jó drága lesz, és jó szar lesz a minőség a végén, többnyire.

(#18627) blueboy_HU válasza scorpy02 (#18620) üzenetére


blueboy_HU
tag

Akkor nálad egyetlen megoldás játszik.
Kép: VGA-VGA kábellel
Hang: jack-jack kábellel
Így menni fog

(#18628) #20844032 válasza blueboy_HU (#18627) üzenetére


#20844032
törölt tag

Igen, ezt hirtelen én sem értettetm, miért nem szimplán vga-n van összekötve, de a zemberek szeretnek barkácsolni :)

(#18629) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Rendben, köszi a válaszokat. :R

Moby: azért, mert hdmi-dvi kábel volt itthon, így inkább egy átalakítót vettem hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#18630) rokefeller


rokefeller
senior tag

Sziasztok, youtube alkalmazás nálatok is elképesztően lassú szar ami folyton akadozik? Ki lehet ezt valamivel kerülni? Most fix 15 megabites drót van az LM620-amban, és most kezdek szétrobbanni ettől... egyszerűen alkalmatlan streamingre a cucc

A télapó nem a régi már...

(#18631) norbszt válasza tibi77 (#18617) üzenetére


norbszt
tag

Én beléptem ezzel a mocerrel a hotel menü be úgy hogy barkácsolhatsz, holnap du. leirom hogyan csináltam most telorol vagyok.

(#18632) sz.zs. válasza exalto (#18619) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A 3d bd-iso lejátszást én médialejátszóval oldottam meg.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#18633) kmarci25 válasza sz.zs. (#18632) üzenetére


kmarci25
veterán

Szintén azzal. Ráadásul a típus is ugyanaz, mint az aláírásodban, csak a WiFi-s változat. Eddig hibátlanul visz mindent, semmivel sem akadt meg, bár az igaz, hogy 3d-t streamelni nem szeret, ott elkezd akadozni, bár a net elég combos, de szerencsére van egy 500 gb-os mobile HDD-m.

Kérdés: (ne nézzetek hülyének, de felmerült :B ) beállítom a tv-n a képbeállításokat, olyanra, amilyen az én szememnek jó. De a médialejátszón is vannak hasonló beállítások (fényerő, kontraszt, szaturáció, stb.). Ezeket mire érdemes állítani? Középértékre, vagy van erre valami okosság? Vagy csak úgy, ahogy nekem tetszik... :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18634) Morris válasza kmarci25 (#18633) üzenetére


Morris
veterán

de jó hogy feltetted ezt a kérdést!

Tud valaki mondani egy standard kalibrált színösszeállítást, hogy melyikre állítsam be a képernyőt?
LG 2732D-PZ - ehhez kéne. :U

(#18635) sz.z.csicsi


sz.z.csicsi
tag

Üdv.
LM 660 tv-nél a Tru Motion -on belül - felhasználói beállításnál másnak is csak a de judder van ? ..mivel a geeks-en tesztel lm 660-on 2 beállítást ír és a képeken is 2 van..ott van még a de -blur is.Az LW-n volt mindkettő.Akinek ilyen tipus van jelezzen már légyszi.

(#18636) gecse79


gecse79
csendes tag

Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni,tv vásárlással kapcsolatban!Kinéztem egy LG42LM3400 3d tv-ét,elég jó árba van !Mi a véleményetek róla?

Válaszotokat előre is köszi!

Üdv:Szabi

(#18637) torma1981 válasza sz.z.csicsi (#18635) üzenetére


torma1981
veterán

Úgy érted, hogy csak 1 állítható csúszka? Mert akkor igen. Csak 1 van nálam is.

(#18638) sz.z.csicsi válasza torma1981 (#18637) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Igen a csúszka. köszi

(#18639) pzg


pzg
tag

Szeretném megkérdezni, hogy egy LG 42LS570S tévé tud-e Conax CA-modullal dekódolt adást is felvenni. Vagy a felvételi lehetőség csak a kódolatlan digitális adásokra korlátozódik? Valamint felvétel közben lehet más forrásról származó adást nézni, mint pl. egy másik analóg csatorna, vagy a felvétel multiplexén lévő másik digitális csatorna?

(#18640) Indiant válasza norbszt (#18631) üzenetére


Indiant
addikt

Megcsináltam én is az ir-es kábelt és lenne erről egy kérdésem.
Nem kéne a lednek felvillannia ha a zenét játssza le?
Természetesen nem direktbe, hanem fénylépezőn keresztül nézve, ahol a távirányító ledje gombnyomáskor világít.
Bár ott van két elem is....

(#18641) #20844032 válasza Indiant (#18640) üzenetére


#20844032
törölt tag

Akkora kakaót nem ad le ott, hogy beizguljon rá a kamerád, de villog az. A telefonomon és a notebookomon nem is működik, azok nem adnak le eleget, de a htpc-n, és az erősítőn simán.

(#18642) gecse79


gecse79
csendes tag

Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni,tv vásárlással kapcsolatban!Kinéztem egy LG42LM3400 3d tv-ét,elég jó árba van !Mi a véleményetek róla?

Válaszotokat előre is köszi!

Üdv:Szabi

(#18643) Indiant válasza #20844032 (#18641) üzenetére


Indiant
addikt

:C alig várom ,hogy kipróbálhassam.

(#18644) norbszt


norbszt
tag

Sziasztok

Akkor leírom a hogy lehet elérni a service menüt és a hotel menüt lm6XX az mp3-as módszerrel

Erre a csomagra van szükség [link] (két mp3-as fálj), és a hardverre + valamilyen mp3-as lejátszó amivel le tudjuk játszani a fájlokat.

A hardver nem más mint egy 3.5-ös jackben végződő filléres fülhallgató kábel amely végére egy infra led kell (Pl. régi nem használt távirányitóból). Én mielőtt neki álltam, teszteltem a hardvert telefonom fényképezőre állítódtam és ezen keresztül néztem hogy villog-e az infraled az mp3 lejátszása közben, a telefonom és a laptomom nem tudta meghajtani, csak az asztali géphez kötött 5.1-es hangrendszerem jack csatlakozóján keresztül értem el max hangerőn hogy villogjon

Hotel menü (In Start) csatornalista kimentése:

Dugjunk be egy pendrive-ot a tv-be amire a csatorna listát szeretnénk.
Ehhez a srvc-menu-menu(In Start).mp3 fáljt kell lejátszani addig még nem kéri a kódot aztán a tvé távirányítójával beírjuk 0413 be jön egy ablak ne változtass, és ne állíts semmit, nyomd meg a settings gombot ezután feljön a tv link loader menü válaszd ki a send to usb opciót és elindul a kimentés a csatornalistáról.
pc szerkesztés, pl: ChanSort
majd vissza a pendrive-ra, be a tv-be
és ugyanezt végigjátszod, a végén a receive from USB opciót választva.
ha kész a tv újra fog indulni.

A service menü (EzAdjust) belépéshez:

Pedig serv-ok-ok(EzAdjust).mp3 fáljt kell használni és ott is a 0413 a kód és bent is vagyunk.

Mindenki csak SAJÁTFELELÖSÉGÉRE használja a leírtakat, felelősségeket nem válalok értük!

Hogy később jövök megtalálják: csatornalista szerkeztés hotelmenu in start link loader szerviz menu ezadjust

[ Szerkesztve ]

(#18645) zsakaizoltan


zsakaizoltan
tag

UPC mediacard ot most üzemelem be, azt írja, véglegesít, pár perc és kész.. na ez már 20 perce van..szerintem valami nem okés :)

LG 42lm620s, Egreat r6s, xbox 360 320gb.

(#18646) a2d2 válasza norbszt (#18644) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

Van valami épkézláb dolog az EZAdjust-ban amiért érdemes megcsinálni a procedúrát?
Pl: mkv fájloknál hangsávváltás visszakapcsolása ;]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18647) HIJ válasza norbszt (#18644) üzenetére


HIJ
őstag

Na ez jól jöhet most, hogy a szolgáltatóm össze fogja kuszálni a csatornákat. Akkor ezek szerint a PC -s szerkesztés is megyen az említett ChanSort progival?

(#18648) Aldyr7 válasza Morris (#18565) üzenetére


Aldyr7
csendes tag

"Üdv az Uraknak!
Egy kis szakmai segítséget kérnék!
Adott egy LG M2732D-PZ készülék.
A digitális csatornák sorbarendezésénél akadt egy apró problémám. Ha jól látom akkor itt úgy működik a dolog, hogy meg kell adni a csatornának az új sorszámát és a tévé berakja oda, majd az addig ott lévő csatornával megcseréli a helyét.
Nem lehet ezt leegyszerűsíteni?
Mondom a példát: A 32. helyen lévő csatornát be szeretném rakni az első helyre. Ha ezt megcsinálta, akkor az első helyen lévő csatorna meg a 32. helyre kerül. Viszont én csak be szerettem volna szúrni az új csatit. Ugyanis így most az összes utána lévő sorbarendezett csatornát rakhatom arrébb egyel.
Remélem érthető a probléma. "

Ha be akarod szúrni a csatornát, akkor a kijelölés után mozgatni kell (OK:kijelöl, kék gomb: mozgatás).
A kék gomb csak akkor aktív, ha a csatornákat nem "AZ"-ig, hanem csatornaszám alapján van rendezve.

Üdv.

(#18649) Morris válasza Aldyr7 (#18648) üzenetére


Morris
veterán

kipróbálom, hamarosan jövök! :)

(#18650) Aldyr7


Aldyr7
csendes tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy ennek mi a típusa, és hol lehet kapni?
A LED-es háttérvilágítású érdekel.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.