Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Sziasztok Buék!

Valakinek van infója arról hogy egy Lg 42Ld420 vagy egy 50PK350 Tv képes e kezelni egy wd mybook essential 320 gigás külső vinyót?

(#18302) vertigojames


vertigojames
tag

Helló,

Kerestem a témát, de nem igazán találtam. A lényeg: Van egy LG42LM620S készülékem. Rákötöttem egy 500 megás Vinyót, és felkínálta a DVR módot. Üres volt, gondoltam ráküldöm, és kipróbálom... viszont most látom, hogy innentől a számítógép számára ez a meghajtó elveszett... nem lehet ezt visszacsinálni?

(#18303) pivi.l válasza vertigojames (#18302) üzenetére


pivi.l
tag

Parancsolj : 4020

(#18304) Rolly válasza pivi.l (#18303) üzenetére


Rolly
veterán

én egy 16 gigás pendriveval akartam kipróbálni a DVR funkciót és nem ment :( azt írta, hogy az eszköz nem dvr kompatibilis vagy mi volt a gondja ...

én is tervezem egy usb3-as wd vinyó beszerzését, amiről a TV-n filmeket játszanék le... akkor ezt a vinyót vagy dvr-re vagy film lejátszásra használom? nincs olyan lehetőség, hogy mind a kettőre tudjam használni?

(#18305) kmarci25 válasza Rolly (#18304) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor leírom még egyszer.
Az LG LM620/640/660 tv-k olyan merevlemezeket (pendrive-okat) kezelnek, amik 40GB és 2TB közötti méretűek. Ezekkel működik a DVR funkció, mással nem!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18306) Rolly válasza kmarci25 (#18305) üzenetére


Rolly
veterán

oks akkor már csak az a kérdés, hogy a DVR-nek használt vinyót tudom úgy használni, hogy DVR-es vinyó is + pakolok rájuk filmeket laptopról amit le akarnék játszani a TV-vel?

(#18307) huncutka1029 válasza Rolly (#18306) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem
vagy DVR, vagy háttértár
két bpartíciót nem kezel

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18308) sixer66 válasza Rolly (#18306) üzenetére


sixer66
senior tag

Ezt is kibeszélték itt párszor , hogy vagy az egyik vagy a másik, esetleg ketté partícionálod a vinyót, de abban már nem vagyok biztos, de felvenni is és tárolni is ugyan azon a partíción nem lehet.
megelőztek :P

[ Szerkesztve ]

(#18309) welorex


welorex
csendes tag

Boldogot mindenkinek!
Nekem ez zörög otthon: http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WDR3500, egyelőre még difótszettingsz üzemel rajta, nekem sem megy a streamelés wifin keresztül. Nem panel 7.emeletén lakunk, a legközelebbi konkuráló wifi kb 300m. Mihelyt találok értelmes megoldást, el fogom mondani.

A partícionálós trükk tényleg nem működik, kettészedtem a külső vinyót, rádugtam a tévére, ami közölte, hogy ő most formázni fog. S lőn... Nem szarozott, ledarálta róla a meglévő partíciókat.

Létezik a 670-esben olyan, hogy time shift?

(#18310) vertigojames válasza pivi.l (#18303) üzenetére


vertigojames
tag

Köszi. Akkor kicsit megnyugodtam. Viszont kár hogy nem lehet egyszerre két dologra használni... (filmekre + DVR)
Kénytelen leszek venni valami kisebb vinyót DVR-re... (tényleg, mekkorát érdemes? Egy kb. 1,5 órás film DVR-rel rögzítve mennyi helyet foglal?)

(#18311) welorex


welorex
csendes tag

ja, és ha valakit esetleg érdekel: decemberben vettem a 670-est, akkor 04.10.28 volt rajta, majd 27-én update volt .37-re
egyetlen különbséget vettem észre: azóta beenged a 3d world-be (de a stream lassúsága miatt ez élvezhetetlen). mivel otthon nem volt hosszú kábelem, majd ma este fogom tudni először ezt kipróbálni, jól :P

(#18312) donpe


donpe
aktív tag

Sziasztok!
Van egy LW5590-es 47-es TV-m. Imádom, ez az első nagyképernyős tv-m és nagyon meg vagyok elégedve vele.
1 . Egy korábbi problémám már megoldódott, mégedig, hogy NAS-ról streamelve nem tudtam nyelvet/felíratot váltani mkv fájloknál. Illetve úgy oldódott meg, hogy USB-ről játszottam le. Streameve DLNA-n semmilyen más megoldás nem létezik?
2. Lehet valahogy codekeket feltölteni rá, vagy van valamilyen belső lejátszóprogram hozzá? A problémám az, hogy a 3D-s mkv fájlok kb 80%-nál nem támogatott audio üzenettel, csak hang nélkül tudja lejátszani. Próbáltam gépen lejátszani a fájlokat és hdmi-n felküldeni a jelet, de ebben az esetben a 3D kép nem lesz tökéletes, szétesik. Van erre valamilyen megoldás?

Köszönöm!

(#18313) Rolly válasza donpe (#18312) üzenetére


Rolly
veterán

nekem a home szerveren egy Plex Media Server van abban elvileg választható a default nyelv a dlna-nal eddig mindig magyar volt a hang, este lehet megpróbálom a más nyelvre állítást hátha ezzel lehet dlna-n alkotni s a hanggal...

nekem eddig minden 3D-s mkv ment a tvn Plex-szel wifin (a 20Mbit + 640Kbit-es film szaggatott csak, de ez is csak nagy jeleneteknél ... gondolom itt a wifim vége ... :()

(#18314) pivi.l válasza vertigojames (#18310) üzenetére


pivi.l
tag

Egy 320GB merevlemezre K.B. 80 óra SD adás 38 óra HD adás fér rá.

(#18315) donpe válasza Rolly (#18313) üzenetére


donpe
aktív tag

Köszi, kipróbálom.

(#18316) Watt25 válasza vertigojames (#18310) üzenetére


Watt25
veterán

Mivel a tévé közvetlenül a szolgáltatótól kapott stream-et rögzíti, ezért a kérdésre így nem lehet válaszolni. Ugyanis a különböző szolgáltatók különböző bitrátával továbbítják az adásokat.
Ez segíthet.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18317) nightshadow


nightshadow
veterán

6300 angol fontért már előrendelhető Dél-Koreában az 55"-ös LG OLED: [link]

(#18318) huncutka1029 válasza Watt25 (#18316) üzenetére


huncutka1029
addikt

azért nagyjából helytálló volt a válasz, pivi.I
de formázás után a felvételi lista jobb felső sarkában ki is írja a szabadhelyet, és a rögzíthető időt.
Én is 320 GB vinyóval használom, és PR telecomnál szintén kb ezeket az időket adja ~80 óra SD, 40 óra HD adás
A stream rögzítése kb 66 MB/ perc :U

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18319) norbszt válasza huncutka1029 (#18318) üzenetére


norbszt
tag

Nálam Mindigtv, UPCDirekt szintén 320GB WD
286GB-ot és HD 39h 16m SD 80h ír ki.
42lm640S

(#18320) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,karácsonyra megleptem magamat egy LG 47LM669S tv-vel,ma gondoltam megnézem egy .MKV filmet,erre nem támogatott file üzenetet kapok,most tényleg nem tud lejátszani mkv kiterjesztésű file-okat?

Zero Defect.No Compromise !

(#18321) huncutka1029 válasza Giovanny (#18320) üzenetére


huncutka1029
addikt

De tud,
csak nem mindegy milyen a header H@level4.1 vagy alatti kell legyen, az 5.1 -es headert nem minden esetben játssza le.
olvass vissza, rendszeresen visszatérő téma.
Ts muxer, vagy MakeMkv programon átkonvertálva tökéletes lesz.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18322) atirag


atirag
őstag

Érdekes dolgot vettem észre film lejátszás közben (nero media használatával),hogy tudok léptetni is a távirányítóval nem csak 2x-32x-es en tekerni. Biztos le van írva a leirásban,de én ezt nem tudtam. Így azért sokkal egyszerűbb a használat :Y

[ Szerkesztve ]

(#18323) #20844032 válasza #20844032 (#18296) üzenetére


#20844032
törölt tag

Na belöktem a local dimminget.
Ez még attól is szarabbul működik, mint gondoltam :D
Konkrétan ebszolájte nem működik. Globálisan képes rángatni a háttérvilágítást. Ez egy vicc :)

(#18324) He-Nike


He-Nike
aktív tag

Sziasztok!

Normális az, hogy az Lg 42lm660s készüléket legtöbb webáruházban (árgép, árúkereső szerint) 195-200e Ft körül lehet kapni, viszont a nagyobb áruházakba (kisebbekben meg páne) 230-250e Ft körül mennek ezek a tv-k. Gyanús ez nekem mi ennek a tv-nek a reális ára? Hol érdemes megvenni? Nem baj ha webáruház tudok várni nem annyira sürgős...

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#18325) zsakaizoltan válasza He-Nike (#18324) üzenetére


zsakaizoltan
tag

Általában a legtöbb webáruházban szürke importos" tv-ket forgalmaznak, ami nem azt jelenti, hogy bármi baja lenne, csak a garanciája általában csak a bolthoz szól, ahonnan veszed, nem tudod hivatalos márkaszervízben érvényesíteni!
Üdítő kívétel a pcdreamshop, ahol normális garanciával adják, rendes garancialevéllel, jó áron, felviszik a lakásodba, beszemelik, és ha minden ok, csak akkor kell fizetned :)

LG 42lm620s, Egreat r6s, xbox 360 320gb.

(#18326) HarryDEC válasza zsakaizoltan (#18325) üzenetére


HarryDEC
tag

Jelenlegi évszak: tél

Korán keltem, hol az arany?

(#18327) He-Nike válasza HarryDEC (#18326) üzenetére


He-Nike
aktív tag

HarryDEC: What???!!! ezzel mire utalsz?

zsakaizoltan : Nagyon köszi sokat segítettél az üzlet választásában 196e huf bőven elfogadható...

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#18328) HarryDEC válasza He-Nike (#18327) üzenetére


HarryDEC
tag

Tél = hideg (legalábbis ezen az éghajlaton). Elektronikai eszközöknek nem igazán tenne jót, ha kintről - hidegebb hőmérsékletről - behozva egyből be lenne kapcsolva és kipróbálva.

Korán keltem, hol az arany?

(#18329) He-Nike válasza HarryDEC (#18328) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Sebaj, majd felfúratom a falra mire kifúrjak azt a 4 lyukat a paneba garantáltan felmelegszik a TV ;] ;]

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#18330) OldMike válasza He-Nike (#18324) üzenetére


OldMike
őstag

A nagyobbak magasabb árában promóció is (van?) volt: 5 év gondoskodás, L7 Optimus telefon vagy XBOX vagy Blu-ray lejátszó, és 8 db szemüveg.

42LM660S

(#18331) HarryDEC válasza OldMike (#18330) üzenetére


HarryDEC
tag

Ezek az akciók nem jártak le tavaly?

Korán keltem, hol az arany?

(#18332) Fefe48


Fefe48
csendes tag

Sziasztok !
Három hete van LG 47lm660s tévém tévéadások kábelen jönnek digitális csomag miatt CryptoWorks
CI modul+kártya van benne a mai napig minden adó a kódoltak is rendbe jöttek . A mai naptól a kódolt adóknál ha lentről fölfele léptetve azt írja ki " Kódolt program " nem jön be az adott adó, föntről vissza lépve bejön az adó,ha csatorna számot ütök be megint bejön az adó .Találkozott már valaki ilyen hibával,tv vagy ci modul hiba ? Valami tipp valakinek ? :U

Fefe

(#18333) alázógyík válasza Fefe48 (#18332) üzenetére


alázógyík
őstag

Csinálj egy új DTV hangolást. Val.szeg jött 1-2 új csatorna, és az zavar be.

(#18334) Watt25 válasza huncutka1029 (#18318) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem meg az LG tévék pont szintén valamilyen fix bitrátával számolnak, ezért a fele sem igaz annak, amit kiírnak, hogy mennyi idő fér még a vinyóra. Ha én a MindigTV-ből felveszek két órányi anyagot, jó ha egy órával csökken a tárolható idő mennyisége...
Szóval, pont, hogy nagyon is számít, hogy ki a szolgáltató és kb. semmire sem jó az az érték, amit a tévé kiír.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18335) a2d2 válasza #20844032 (#18323) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

És ugyanaz a megoldás van bennük mint a 660-okban?
Azaz csak ki van kapcsolva egy gyárilag beépített funkció?

Valahogy kapcsold már be a 620-on a wifi-t is és tájékoztass minket :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18336) rokefeller


rokefeller
senior tag

Sziasztok

Van egy friss LM620S-em, a WF100-as wifi stick-kel. A problémám az, hogy a wifi stick alapból nem látja a routerem, ha egy usb kábellel kihozom a TV mögül (azaz kb egy méterrel lesz közelebb a routerhez), akkor mutat egy 3-as erősségű jelet.

Viszont ennek ellenére a youtube lassú, az internetrádió 2-3 perc után leáll (hiba nélkül, alul fut egy szöveg hogy az internet szolgáltatómmal beszéljek, mert lassú a netem...), a youtube ha le is játszik egy videót, a következőre léptetés után elszáll valami ilyesmivel hogy: "The request cannot be processed". Erre kerestem, megoldást nem találtam, de a net kapcsolat lassúságára utaltak fórumokban.

Namost ez csak 2 dolog miatt idegesít elképesztően, a laptopom messzebb is van mint a stick, és semmilyen kapcsolódási probléma nincs, olyan meg pláne, hogy ha felcsatlakozik, akkor lassú. A másik pedig az, hogy ezért én fizettem bő 10000 forintot, aminek a töredékéért lehet venni működőképes wifi adaptereket (csak ugye azt nem lehet...)
Meg azért csak el lett itt költve 200+ ezres, amiért kaptam egy ostoba, de legalább nagy monitort....

Van ötletetetek, a stick a hibás, a szoftverek szarok esetleg, vagy mi lehet a ludas?
Le fogom tesztelni egy laptop wifi és vezetékes internemegosztással, ha azzal jó ... akkor nem tudom hogy ettől boldogabb, vagy mérgesebb leszek

[ Szerkesztve ]

A télapó nem a régi már...

(#18337) snooze válasza rokefeller (#18336) üzenetére


snooze
veterán

sajna többen panaszkodnak a beépitett vagy az ilyen gyári stickekre..ha tudsz szerezni probára egy wifis routert,lannal csatlakoztatva a tv-be,akkor azzal probáld meg,hogy azzal fent állnak-e ezek a gondok..de szerintem azzal jo lesz,legalábbis nálam minden oké,igaz ls570-em van..
én eleve nem vettem meg a gyári kütyüjét,mert már itt régebben is panaszkodatk rá..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#18338) BloodRay válasza MrBazsi (#18301) üzenetére


BloodRay
veterán

Kicsit eltévedtél, de a válasz igen, mindkettő kezeli(egyik plazma, másik lcd).

(#18323) Moby -> Lehet mert nem arra a tévére készült... Az, hogy szoftveresen bekapcsolható egy dolog.

Egyébként az új firmware frissítés előreláthatólag jövő hét közepére csúszott.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#18339) #20844032 válasza a2d2 (#18335) üzenetére


#20844032
törölt tag

Technológiailag ugyanaz a panel. Node mit is lehetne elvárni egy edge-lit paneltől? Mondjuk ha csak a képernyő egy régiójára kellene fényt juttatni, azt hogy oldaná meg egy csumpi diffuzórpanellal a seggén? "Fényágyúval"? :DDD
Én arra számítottam, hogy legalább pl. egy 2.39:1-es filmnél az oldalsó ledeket a lehúzza a fekete sávoknál. Nos, végülis ezt lehet, hogy meg is teszi, demivel körben vannak a ledek, az alsók/felsők így is telibeverik a diffúzort, szóval szar sem látszik az egészből. Tehát inkább a kontraszttal játszanak(a fényt meg lehúzza a bánatba), azaz képtartalom baszkura folyik, tehát az egész sokkal inkább egy kiterjesztett dinamikus kontraszt, a local dimminghez a világon semmi köze sincsen.
Wifi: felesleges, ha benne lenne, az oroszok(vagy ukránok) már teleírták volna róla a fórumot.

(#18340) #20844032 válasza BloodRay (#18338) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ja, lehet.
Mondjuk itt állok egy 660 előtt, telibepontugyanilyen sehogyansem működik ezen is :D
Persze várom továbbra is a "fényágyú" működési elvét :DDD
Értem én, parasztvakításnak bármi megteszi, elég jól meg is él ebből a gyártók nagyrésze.

[ Szerkesztve ]

(#18341) panses válasza a2d2 (#18335) üzenetére


panses
aktív tag

Szerintem simán lehet bennük egyforma panel! Tételezzük fel: lejön a gyártósorrol egy panel amin a tesztek alapján nem működik megfelelően a local dimming. Kidobják? bezúzzák? Nem! Beleteszik egy TV-be, szoftveresen letiltják a local dimminget és voálá kész az LM620-as. Ha növekszik a kereslet a 620-asra beletesznek akár jó panelt is és ugyanúgy letiltják a funkciót, nem vágja őket földhöz! Ezért aztán az egyik TV-n vissza lehet kapcsolni és jól működik a másikon meg nem. Ezt játszák a proci és vga gyártók is... :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#18342) #20844032 válasza panses (#18341) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nincs nem működő local dimming. A local dimming működési elve egyszerű mint a faék (persze ez is képtartalomanalízisen alapul, de az összes képjavító funckió is, tehát ez kvázi ingyen van). Mindenesetre a látottak alapján, lefejtve a marketingbullshitet a következő helyzet:
full array + local dimming = real local dimming
edge-lit + local dimmiing = global dimming + local dynamic contrast

:)

(#18343) Rolly válasza #20844032 (#18340) üzenetére


Rolly
veterán

szerencsére az esetek 80%-ban a kép kitölti teljesen a képet akkor brutális képe van az ipsnek ... Egyedül az általad is jelzett fekete sávos megjelenítésnél van gond ...

(#18344) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!

15m-es jó minőségű HDMI kábelre lenne szükségem, a PC és egy LG 42LM 620S TV összekötésére.
A neten nézegettem több oldalon eddig ezt a 2-t találtam ami szimpatikus nekem:
1.
2.
Az hogy akítv a HDMI kábel az mit jelent?
Mivel jobb annál ami nem aktív?
Esetleg tudtok olyan 15m-es hdmi kábelt ami ezektől is jobb?
Úgy halottam, hogy ilyan hosszúságú kábel méretnél nem árt jobb minőségűt venni!
Köszönöm előre is a segítséget!

(#18345) HIJ válasza BloodRay (#18338) üzenetére


HIJ
őstag

És még mindig nem lehet tudni, hogy mi lesz a meglepi? Amit mondjuk én nagyon szeretnék a csatorna lista mentése/szerkesztése, de tudom hogy itt többeknek nagyobb gondjuk is van a DLNA -val...

(#18346) #20844032 válasza Rolly (#18343) üzenetére


#20844032
törölt tag

Hát itten most nem erről van szó.
Bár ha már itt tartunk, attól hogy nincs fekete sáv, az ips feketéje ugyanolyan gyenge marad. Maximum nem annyira feltűnő. Ennek ellenére még mindig talán ezek a legjobb lcd panelek, csakhát még mindig nagyon nehéz minőségről beszélni, ha lcd-ről van szó. És ezen a ledes megvilágítás inkább csak rontott mint javított.

(#18347) blakey válasza #20844032 (#18340) üzenetére


blakey
titán

Sajnos nem tudom, hogy nálad a local dimming hogyan működik, de nálam, LW659-en működik, blokkokra van osztva, ha fekete a háttér akkor 99%-osan lekapcsolja a ledeket, nem a kontraszttal játszik. Ha több blokkra lenne osztva akkor még szebben tudna működni bár jelzem, hogy így is jó és használható. Fekete sávnál full fekete a sáv, legalábbis nálam. Igaz nem LM6XX-es szint a tavalyi LW659. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18348) huncutka1029 válasza blakey (#18347) üzenetére


huncutka1029
addikt

Nálam két tv-n id ez van LW5500 és LW5590
nálam is királyul működik, ha jól emléxem 16 blokkra osztja képet, és úgy szabályozza a ledeket.
bersze azért a kontraszttal, és a fényerővel lehet még finomítani rajta.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18349) #20844032 válasza blakey (#18347) üzenetére


#20844032
törölt tag

Én továbbra is rendkívüli módon várom a fényágyú működési elvét :D
Azaz ha csak a képernyő közepére szeretnék egy diffúzorlapon fényt juttatni az éléről, úgy, hogy a szélére ne jusson, arra milyen fizikai megoldás van.
Ha csak a panel két oldalán lenne led, akkor a szélesvásznú filmeknél kőbaltás módszerrel lehúzhatom a fényerőt a fekete sávoknál, csakhogy itt körben vannak a ledek. És ha aklul és felül is lehúzza (egyébként ezt teszi), akkor gyakorlatilag besötétített globálisan. Aminek lesz valami minimális fényeloszlása, node itt kb. 10% "valami local dimminghez hasonló megoldásról" és 90% "bullshitről" beszélünk. Mindezt megtehetem úgy is, ha lehúzom a háttérvilágítást.
Én értem, hogy az elégedett vásárló egyik ismérve, hogy attól elégedett, mert jóllakott a marketingel, csak meg vagyok verve avval, hogy műszaki ember vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#18350) #20844032 válasza #20844032 (#18349) üzenetére


#20844032
törölt tag

De ami ettől nagyobb baj, hogy közben hozzányúl a tartalomhoz is. És ezzel azt a 10% valamit is simán nullázza. A local dimming nem ez. Ez egy marketingfogás.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.