Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Yogibear974 válasza amacuse (#18181) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Tv kisokos, vagy el kene olvasni a hasznalatijat!

Üdv: -=Yogibear=-

(#18202) amacuse válasza Yogibear974 (#18201) üzenetére


amacuse
csendes tag

Köszi , de ezeket már végig nyálaztam és sehol semmi leírás róla.

(#18203) OldMike válasza amacuse (#18202) üzenetére


OldMike
őstag

A 620S és a 660S súgójában semmit sem írnak erről, de az LS3500 tévém súgójában szerepel, hogy az analóg csatornákat el lehet nevezni a "Kézi hangolás" menüpontban. A digitálisra ezt nem írják, de ott igazából nincs is rá szükség.
(csak megjegyzem, hogy ebben a súgóban például a támogatott file formátumokat is részletesen leírják, míg az előző kettőben ezt sem :U )

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#18204) OldMike válasza bandikabá (#18198) üzenetére


OldMike
őstag

A gugliban rákerestem, íme néhány találat:
* European Social Network: ez valamilyen embersegítő nemzetközi szervezet (nem valószínű)
* Electronical Serial Number: (ez még kevésbé)
* Erasmus Student Network: ebben különböző (többek között hazai) egyetemek speciális weblapjai vannak
(ezt nem lehet egyértelműen kizárni)

A legtöbb találat a szériaszámra van, más értelmeset én nem találtam, ami persze nem jelenti azt, hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#18205) Yogibear974 válasza amacuse (#18202) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Valoban, tenyleg nincs benne a tv guideba, bocsanat(IMHO nekem egyertelmu volt) csak pdf-ben talan.

Beállítások->Beállít->Kézi hangolás

Itt lehet lent nevet adni, de valoban csak az analognak. Max. 5 karakter

Üdv: -=Yogibear=-

(#18206) huncutka1029 válasza Yogibear974 (#18205) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha pc-n szerkeszted a csatornákat, akkor analógnak beírhatsz hosszabbat is, meg fogja jeleníteni.
persze ehhez tudni kell melyik csati melyik adót takarja.

LW nél működött a teljes csatornanév beírás és megjelenítés a channel editor progiban PC-n, nem csak 5 karakter, mintha a tv-n írnád be. Próbáld ki :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18207) Rolly válasza huncutka1029 (#18206) üzenetére


Rolly
veterán

Link, hogy ez hogyan működik? gondolom LM660-nal is megy ...

(#18208) yomano0304


yomano0304
csendes tag

Sziasztok!
37LM620S tévém van és a beállítások - opció - ország menüben nincs Magyarország. Ez normális?
Üdv:

(#18209) alec.cs válasza OldMike (#18192) üzenetére


alec.cs
tag

Köszi a választ.
A kérdésem még az lenne, hogy ha a pc-n keresztül regisztrálok az lg.com-on, akkor azt használhatom a tv-n is?
Egyébként van értelme a tv-t regisztrálni? Mihez lehet hozzájutni azáltal?

(#18210) OldMike válasza alec.cs (#18209) üzenetére


OldMike
őstag

Sajnos nem, kifejezetten a tévén kell. Legfeljebb a regisztrációs visszaigazoló emailt nézheted meg a PC levelezőjében, és ott rákattintasz a megadott linkre, akkor érvényessé válik a regisztrációd a tévén.

Itt leírtam a regisztráció menetét:
"A regisztráció módját én is meg tudom erősíteni. Ma csináltam. Használtam az ellenőrzést, de először türelmetlen voltam, és a visszajelzés megérkezése előtt akartam továbbmenni. Persze jött a redundáns üzenet szöveg. Ezután kivártam az email ellenőrzésre érkező választ, csak utána mentem tovább. Ekkor már írta, hogy küldték az email címemre a levelet, és azzal befejeztem a regisztrálást. Felkínálta a böngésző megnyitását, de én a számítógépen néztem meg, és kattintottam a megfelelő helyre. Így is sikerült gond nélkül.
Ja, és freemail-es címet használtam."

Annyiból érdemes, hogy így meglátod mi az, amit használnál (vagy nem).

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#18211) OldMike válasza yomano0304 (#18208) üzenetére


OldMike
őstag

Nem normális, de ha rákeresel a fórumban [gyorskeresés itt] az "ország" vagy a "régió" szóra, akkor sok mindent megtudhatsz erről :O .

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#18212) alec.cs válasza OldMike (#18210) üzenetére


alec.cs
tag

Oké, értem.
A kérdés még mindig ez:
Egyébként van értelme a tv-t regisztrálni?
(pld. Samsung-nál +2 hónap garancia)

(#18213) Zoty4 válasza alec.cs (#18212) üzenetére


Zoty4
őstag

LG-nél a vásárlás dátumától 2 év gari alapból, ha a promóban vetted akkor 5 év gondoskodás, egyéb plusz garancia sajnos nincsen

(#18214) Rolly


Rolly
veterán

ki milyen usb-s külső vinyót használ? Valami 500-asra gondolok ...

(#18215) #16729600 válasza Rolly (#18214) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nekem Coolink SATA II es házban van egy 500-as Hitachi vinyó

(#18216) Rolly válasza #16729600 (#18215) üzenetére


Rolly
veterán

vinyón csak 1 partíció lehet? csak mert a 320-as vinyómat (Thinkpad gyári vinyó) rádugtam usb átalakítóval felpörgött de nem ismerte fel :( ezért félek, hogy milyet vegyek ...

valami wd usb3-asra gondoltam ...

(#18217) pala13


pala13
csendes tag

Sziasztok,

lehet,hogy hülye kérdés,de nagyon bosszant,hogy vettem egy lm 760s-es tv-t,és ha 1080p-s filmet rakok be sehogyan sem tudom eltüntetni a két fekete csíkot alulról és felülről,úgy hogy az egész tv-ben a képet láthassam,van erre valami megoldás? 720p-nél az egész tv-t kitölti a kép,de itt nem tudok változtatni rajta....
Be lehet valahogy ezt állítani,hogy a teljes képet kitöltse???

Köszi előre is!

(#18218) pala13 válasza Rolly (#18216) üzenetére


pala13
csendes tag

Nekem hála Istennek a partíciókkal nincs gond,egy 2 Tbytos WD van rádugva 3 particióra szedve és mindent megjelenít,ha bekapcsolom.

(#18219) #16729600 válasza Rolly (#18216) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én csak erre szántam a vinyót,szépen felismerte és megformázta magának a TV.

(#18217) pala13: A fekete csíknak semmi köze a felbontáshoz 16-:9 es filmeket szerezz be.nézz infót mielőtt megveszed ( letöltöd ) :) Sima mkv s filmeknél állítható a képarány 3D esetében nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#18220) aszamóca válasza pala13 (#18218) üzenetére


aszamóca
aktív tag

A mostani TV-k 32bitesek, ezért tudnak csak max 2TB-ig kezelni egy partíciót. Tehát a nagyobb 3-4 TB-osakat fel kell particionálni.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#18221) Zoty4 válasza aszamóca (#18220) üzenetére


Zoty4
őstag

Lehet én vagyok a tudatlan e téren, de mi köze a 32 bitnek a 2 terrához?
pcből kiindulva a memóriát 4 gigáig kezeli, a vinyó kapacitása (láthatóság) a filerendszertől függ

(#18222) aszamóca válasza Zoty4 (#18221) üzenetére


aszamóca
aktív tag

a lejátszó 32 bit-es op.rendszerű és az csak max 2 tb-ig kezeli a merevlemezeket.

Én is egy másik fórumon láttam a választ. Senki nem tudta itt sem megmondani,(pedig párszor feltették kérdésként) mi lesz, ha 2TB feletti HDD-t kötünk a TV-re.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#18223) Zoty4 válasza aszamóca (#18222) üzenetére


Zoty4
őstag

na még idén megint tanultam valami újat :R

(#18224) Hartez


Hartez
csendes tag

Sziasztok!

37-39-40-42" méretben keresek valós 100 Hz-es LED tv-t.
Smart, 3D nem feltétel, viszont a gyönyörű kép igen, ezért ragaszkodom a valós 100 Hz-hez, márkától függetlenül keresek (tehát nem csak Samsung és LG)
Mit ajánlanátok?
Az összeghatár 130-140 ezer forint. Többet sajnos nem tudok rászánni.
A legjobb ár-érték arányú készüléket keresem, eddig a Samsung 40EH6030 lenne a befutó.
Esetleg tudtok versenytársat ajánlani?
Mindenképpen olyan helyen szeretném venni, ahol gyári garancia van hozzá nem pedig bolti (EU garancia), ezért, ha ajánlotok, az árnál kérlek titeket ezt is vegyétek figyelembe.

Köszönöm!

(#18225) Yogibear974 válasza huncutka1029 (#18206) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Szerkesztenem en, de ugye az idei LM szerianal egyenlore nem lehet menteni a csatorna listat :O

Üdv: -=Yogibear=-

(#18226) zsakaizoltan válasza pala13 (#18217) üzenetére


zsakaizoltan
tag

Látom ez még sok esetben kérdés, igy itt is leirom:

A mozifilmeket túlnyomó többségét 21/9 képarányra készitik (2.35/1, 2.39/1, 2:40/1, igy a te 16/9-es tvden mindig lesz allul felül fekete csik. Vannak kivételek, less nfo-t a letöltött filmeknél, és ahol 1:85 vagy ez alatti érték szerepel, ott teljes képernyődet kitölti a filmek (pl. AVATAR és imax-es filmek!)

LG 42lm620s, Egreat r6s, xbox 360 320gb.

(#18227) Thronks.90


Thronks.90
tag

Üdv! Véleményt szeretnék kérni erről a Tvről, játékkal kapcsolatban, hogy nincs- e nagy input laggja. Elsősorban játékra használnám Pc- vel összekötve. köszönöm a segítséget!

https://www.twitch.tv/thronks_

(#18228) pala13 válasza zsakaizoltan (#18226) üzenetére


pala13
csendes tag

Köszi szépen,csak a problémát az jelenti,hogy az ősrégi samsung Tv-m tudott olyat,hogy a képarányt lehetett benne változtatni,hogy 16:9 ,4:3, nagyítás stb.,hogy tényleg az egész Tv-t kitöltse,ezen meg sehogyan sem tudom ezt elérni.Meg valahogy a lejátszás sebessége sem tetszik 1080p-nél igazán,vhogy egy kicsit gyorsabbnak tűnik.

Az info olvasást,innentől nem fogom elhanyagolni letöltés előtt,csak mondom a régi Tv-mből indultam ki.

Még egy kérdés,állítólag ezeket össze lehet kapcsolni Wifi-n a laptop,mobiltelefon stb-vel,hogyan működik ez?Plexmediaserverrel próbáltam,de csak tölt az első kocka után,tehát ez nem volt meggyőző.

Na meg még egy harmadik,ha már így belelendültem :) .A határmentén lakom,az ősrégi samsungom,ha vmit bedugtam,az antenna csatlakozójába akkor valamennyire fogott otthoni adásokat,nem olyan jól de mégis,ez meg az állítólagos beépített antennájával semmit... :( Most én hibázok,vagy ....?

Bocsi a sok kérdésért így korán reggel,előre is köszi a fáradozást a segítségre és NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET!!!

(#18229) #20844032 válasza aszamóca (#18220) üzenetére


#20844032
törölt tag

Hát ez nem attól függ, hány bites az oprendszer. Pontosabban nem az határozza meg, mégis van hozzá köze.
Még windowsnál sincs ilyen összefüggés, hisz GPT alapú lemezen, 32bites win7-el simán használhatsz ettől nagyobb partíciókat. Persze ehhez EFI kell.
Linuxnál hasonló a helyzet, de ott a kernelen is múlik: 2.6.x kerneltől 32biten simán használhatsz 16TB-os partíciókat. 2.4.x-nél van 1TB-os limitáció.
Tehát alapvetően 32bites vasaknál is használható 2TB-nál nagyobb lemezek, ha megfelelő filerendszert választanak.

(#18230) M@Db0Y válasza Zoty4 (#18223) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nem azért nem kezeli mert 32 bites. Hanem mert az XP meg a win2000 még másfajta particionálási táblát használt (MBR) . A Vista utáni windowsok már (GPT tábla) tökéletesen látják a 2Tb feletti vinyókat is.
De hogy a TV mit kezd 2Tb felett azt én sem tudom :D

(#18231) #20844032 válasza Hartez (#18224) üzenetére


#20844032
törölt tag

Mit jelent nálad a "valós 100Hz"? Valós képfrissítést?
Ha "gyönyörű kép" a feltétel, akkor egyáltalán miért a LED-eknél nézelődsz?
Miért lesz gyönyörű a kép a 100Hz-től?
Több kérdésem egyelőre nincs :D

(#18232) amacuse válasza OldMike (#18203) üzenetére


amacuse
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget !!!

(#18233) bandikabá válasza OldMike (#18204) üzenetére


bandikabá
csendes tag

Köszi,már én is néztem valóban szériaszám félét mutat ha rá kattintok.

[ Szerkesztve ]

(#18234) OldMike válasza bandikabá (#18233) üzenetére


OldMike
őstag

Akkor csak ezért nem érdemes frissíteni.

Régebbi tulajokhoz: az SW frissítés (felfelé természetesen) csak közvetlenül egymást követő rendben lehetséges, vagy akár egy-két verziót átlépve is?

42LM660S

(#18235) horiferi


horiferi
csendes tag

Sziasztok.Két kérdésben kérem a segítségeteket.lg42lm620-s tv-m van. 1: a net sebességem kb:1.1mbps ,tudom a gyári adatok-1.5....4.0..mbps.De ezzel is elmenne valahogy,vagy azért szakad meg rendszeresen frissítés közben a hálózati kapcsolat mert nagyon lassú?"az oldalbetöltések szintén nehézkesek.2:Tudom hogy már írtatok róla,de hogy tudom ithon elvégezni ,totál amatőrként a régió váltást?lépésről lépésre"nekem is sikerült a szürke importból vásárolnom egyet" Köszi a segítséget.

(#18236) Sanyabá válasza huncutka1029 (#18159) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Tudom,annak idején is próbálkoztam minden féle közösítővel, zavar szűrővel ,de nem lett jó.
Nekem van kábel is, de azon kevés csatorna jön, így inkább az analógot használom. Azon 3 adó HD-ben is jön.
De jövőre én is átállok a kábelre.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#18237) bandikabá válasza Sanyabá (#18236) üzenetére


bandikabá
csendes tag

Nekem is kábelen jönnek az adások,az sd adások szinte tökéletesek a hd adások meg fantasztikusak.Gondolom azért ez szolgáltatóként más.

(#18238) Néci válasza horiferi (#18235) üzenetére


Néci
csendes tag

Szia !
Ha visszaolvasol17808 szájbarágosan a szervizmenübe (telefon+LED dióda ) belépés.(az idegen távirányitósat keresd meg)
Majd18120 a régió váltás csak utána újbóli beállitás. És saját felelőségre !

(#18239) horiferi válasza Néci (#18238) üzenetére


horiferi
csendes tag

Köszi,elolvastam,nem biztos hogy nekiállok.Ez nekem elég kínai.

(#18240) Mészyke


Mészyke
csendes tag

Olyannal találkoztatok már, hogy a szépen besorakoztatott tv csatornák egy reggelre teljesen másként vannak és még csak nem is sikerül vissza rakni a számítógépen sorba rendezett listát a HotelMod-ból.... A TV egy LW5500 a szolgáltató pedig UPC és HD mediacardot használok.... a másik amit rohadtul nem értek, hogy állandóan bekapcsol az antenna erősítő a menüben... lehet, hogy a CI kártyához kell??

[ Szerkesztve ]

(#18241) sz.zs. válasza pala13 (#18228) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ha megváltoztatod a képarányt akkor vagy megnyújtja a magasságot és úgy tünteti el az alsó-felső fekete sávot és akkor "csúcsfejek" lesznek, vagy levágja a két szélét és így kinagyítja a képet. Első esetben torzítja a képet, másodikban meg nem látod mi történik két oldalt. Egyik sem jó, sokkal kevésbé zavaró az alsó-felső fekete sáv. Legalábbis nekem. :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#18242) huncutka1029 válasza Mészyke (#18240) üzenetére


huncutka1029
addikt

szia,
az erősítő nem kell a ci kártyához, azt a home menüben lehet kikapcsolni, de ha "profilt váltasz" új kép beállítást, stb, energia takarékossági szintet, akkor az ott beállított alap érték szerint újra bekapcsol.

UPC régen is ezt csinálta, hogy voltak fix csatornái, amit nem lehetett átpakolni.
a beállítások DTV beállítás menüben kapcsold ki a csatorna automatikus frissítése opciót, akkor nem keveri az összeset össze, csak a fix UPC csatornából párat.
Csatornaszerkesztőben a lock mezőből vedd ki a pipát, akkor lehet mozgatni azokat is., úgy sorbarakható

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18243) Sérnyovác válasza horiferi (#18235) üzenetére


Sérnyovác
tag

Üdv
Nekem is gondom volt a magyarosítással nem olyan bonyolult, én még csak nem is forrasztottam, egy sima fülhallgató kábelét hozzáérintettem egy régi távirányító ledjéhez amit csak szétpattintottam, és ismételve lejátszottam az adott hangot a telefonomon. Jelszó után pár lépés és kész. Elég közel kell tartani a tv-hez

[ Szerkesztve ]

(#18244) oberon válasza pala13 (#18228) üzenetére


oberon
csendes tag

Csatlakozom Pala kollégához. Van egy 2 éves Samu itthon, amelyik gond nélkül játszik majd mindent mindenféle képernyő-beállításban, az LG meg vicceskedik, mert igazából tudja. Példa: YouTube tartalmat néz az ember jobbról-balról is levág (ha olyan a videó), megnyomjuk a Myapps gombot és láss csodát, ki tudja nagyítani a képernyő méretére a videótartalmat, ha visszalépünk a lejátszásra, akkor levágja a két szélét. Elképesztően idegesítő...

Az összekapcsolás egyszerűen ment eddig:
- wifi routerrel, ahogy más eszközön szokás (keresés, hálozat jelszó, csatlakoztatás)
- külső merevlemezzel USB-n keresztül
- egérrel USB-n keresztül
- androidos készülékkel hivatalos LG Tv remote alkalmazással wifin keresztül

(#18245) norbszt


norbszt
tag

hotel menü-höz nincs ilyen mp3-as fájl?

[ Szerkesztve ]

(#18246) huncutka1029 válasza norbszt (#18245) üzenetére


huncutka1029
addikt

nincs, csak így éred el

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18247) #20844032 válasza huncutka1029 (#18246) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem próbáltam, de a csomagban, amit korábban linkeltem, van az IN_START-nak megfelelő kód(mp3) is.
Biztos nem megy avval?

(#18248) huncutka1029 válasza #20844032 (#18247) üzenetére


huncutka1029
addikt

próba cseresznye, én sem vagyok tévedhetetlen
;]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#18249) norbszt válasza #20844032 (#18247) üzenetére


norbszt
tag

Áá nem is figyeltem holnap kiprobálom

(#18250) bandikabá


bandikabá
csendes tag

B.Ú.É.K minden forum társnak.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.