Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) RapaNui1 válasza LÁZ (#40350) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ez mit jelenthet pontosan éjféltől számítva vagy reggel 6 tól esetleg 8 tól hogyan szokott ez működni?

(#40352) Mandi99 válasza LÁZ (#40348) üzenetére


Mandi99
csendes tag

Addams family gondolom megint esélytelen, nagyon jó kis készlet lenne pedig. :)
Avatart valószínű kiadják, ha megkapják licencet.

(#40353) Throme válasza LÁZ (#40348) üzenetére


Throme
veterán

A pick-up tetszik, szavaztam is rá. Versenyautó is jól néz ki. Épületekből a kis Velence nálam telitalálat.

#40346Ereshkigal
Ez egy folyamat. Beindult, és nem lehet tudni mivé fajul....
Kezdik kitolni a határokat.
Mondjuk - véleményem szerint - a Lego-nak nem kellett volna semmilyen eszmét sem felvállalni, beállni mögé (most, sem régen), hanem megmaradni király játékgyártónak.
Nem tették.
Egyre többet kikezdik a céget. Ospray, szivárvány szett, most meg a figurák.... biztos nem lesz itt vége

#40351RapaNui1
Szerintem lépj be a fiókodba, jelöld meg amit szeretnél kedvencnek és légy résen ;)

(#40354) Badjoy


Badjoy
csendes tag

Minap szó volt, pontosabban videó volt itt a 3 db 31120 készletről összekapcsolva.
Nos most már magyarul is van pár gondolat róla: link.
:))

(#40355) #75376384 válasza Mandi99 (#40352) üzenetére


#75376384
törölt tag

a tavalyelőtti haunted house utan nem tudom mennyire vállalnak be egy újabb kísértetes cuccot. bar ahogy nézem szép hombár épület.

nálam a viking falu a top (var azert nem, mert lord afole jobban bejön) es utána Velence. aztán tuti valami utolsó utáni retek lesz, amire senki se számít. :D igazából azert is nehez jósolni, mert egyik készlet se egyedi es mindegyik ellen lehet mondani valamit, a többi meg licencszelt.

[ Szerkesztve ]

(#40356) Mahrenburg válasza kbalage2 (#40347) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Jahogy onnan jön a 919... Furcsa volt, mert nem illik az Airbus számozásába... :D

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#40357) magickonfig válasza hulp01 (#40343) üzenetére


magickonfig
tag

:D :D :D

(#40358) magickonfig


magickonfig
tag

Fuu mit meg nem adnék az 5.dik-ért ,Hobbit Bag End :O
Nagyon hiányzik már a Gyűrük Ura téma Lego-ból

(#40359) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Kockaaruhaznál király minifig és alkatrész akció van

(#40360) KaiotEch válasza HUN_Sector (#40359) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Valaki megvenné nekem ezt 3-t? Drágább a szállítás, mint a termék :D Pesten átvenném. :R

alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

[ Szerkesztve ]

(#40361) Fr0z3n válasza HUN_Sector (#40359) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Újabb -13000. Sokba vannak ezek az akciók 🤣

(#40362) czanga válasza HUN_Sector (#40359) üzenetére


czanga
őstag

Jött az email, inkább meg se néztem a kínálatot. :U :D

(#40363) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Na elkezdődött.

(#40364) Scholes9 válasza RapaNui1 (#40363) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is szemezek vele, Emagnál most egész jó áron lenne a kuponnal. A 3000 Ft-os kupont is fel lehet használni a 10%-os mellett vagy csak külön :F

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#40365) wolfcsibe84 válasza Scholes9 (#40364) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

Fel lehet használni.

(#40366) ayo


ayo
addikt

Megjöttek az új Mario cuccok. Hivatalos oldalon is fent.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#40367) Scholes9 válasza wolfcsibe84 (#40365) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#40368) timar88


timar88
tag


Tegnap esti bütykölés. Ki ismeri fel? :)

Kettővel szélesebbe amúgy szebb lenne, majd lehet megcsinálom. Csak az ugye már a nyomtáv miatt nem a legjobb. Hamarosan jönnek hozzá a kocsik is, meg valamelyik állomás.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#40369) Pötyi válasza timar88 (#40368) üzenetére


Pötyi
őstag

Én felismerem innen:

brickshelf.com

legovasut.bloglap.hu

:DDD

QNX is cool!

(#40370) balint82 válasza LÁZ (#40348) üzenetére


balint82
senior tag

A motorizált világítótorony nyert :Y

Google Pixel 4a

(#40371) Janaboy válasza balint82 (#40370) üzenetére


Janaboy
veterán

Az jól hangzik, remélem szép lesz.
Szeretem a világítótornyokat :D

Janaboy

(#40372) timar88 válasza Pötyi (#40369) üzenetére


timar88
tag

Csak onnan? :DD

Nem rossz bár én egy 3ik megoldást láttam. De gyakorlatilag csak színeibe hasonló, az elemek és bizonyos megoldások teljesen eltérőek ránézésre.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#40373) timar88


timar88
tag

A világítótoronynak örülök. Bár óccsó biztosan nem lesz.. :N

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#40374) Pötyi válasza Janaboy (#40371) üzenetére


Pötyi
őstag

(A világítótornyok is szeretnek téged!)

:DDD

A viccet félretéve: a többet is kiadtak már - igaz, nem motorizálva. Volt például olyan, amiben működő fény volt.

QNX is cool!

(#40375) tPedro_ válasza balint82 (#40370) üzenetére


tPedro_
őstag

Néztem 3kor, se az ideas oldalon, se fb-on nem volt infó. Lehet ezt valahol nézni élőben?

Szerk: most látom, hogy az ideas oldalon van a blogpost, csak a főoldalra nem képesek kirakni, ott továbbra is az szerepel, hogy coming soon...

(#40376) Pötyi válasza timar88 (#40372) üzenetére


Pötyi
őstag

Inkább tanács, mint kritika: mivel a Gyermekvasút keskeny nyomtávú, ezért szerencsésebb lett volna a két bütyök nyomtávú sínre tervezned, úgy élethűbb lenne a méretarány.

QNX is cool!

(#40377) Janaboy válasza Pötyi (#40374) üzenetére


Janaboy
veterán

Igen igen, az meg is van (31051)
Szóval ha ettől szebb és jobb, akkor viheti a vip pontjaimat :D

Janaboy

(#40378) #75376384 válasza balint82 (#40370) üzenetére


#75376384
törölt tag

Lassan itt lenne az ideje, hogy Legoék tisztázzák a szabályokat, mert szebbnél-szebb készlet jelölteket kukáznak minden alkalommal. Mert hogy ugyebár az nem “ideas”.

Bár gyanítom akkor meg a kutyát nem érdekelné az egész vonal. Kiváncsi leszek a népek mikor unják meg és adják inkább el az “összerakásit” rebrickablen. Többre mennének vele.

(#40379) Badjoy válasza #75376384 (#40378) üzenetére


Badjoy
csendes tag

Én már lassan mindenkinek ezt tanácsolom. :F :U

(#40380) HUN_Sector válasza balint82 (#40370) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ha szeretnék fogadni, erre vettem volna mérget tegnap este...
Valljuk be, jópofa és szép

(#40381) LÁZ válasza balint82 (#40370) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

zsír 👌:C

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#40382) #75376384 válasza Badjoy (#40379) üzenetére


#75376384
törölt tag

Engem csak az bánt, hogy annyi szép építmény megy kukába vagy valamelyik kamu kínai céghez.

Remélhetőleg ebből a világítótoronyból csinálnak valami olyat, ami összekapcsolható legalább a fishing storeral.

[ Szerkesztve ]

(#40383) kbalage2 válasza #75376384 (#40378) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Itt fel van sorolva elég sok szempont, persze kb a fele olyan ami nem is publikus tehát megnyugtató válasz soha nem fog érkezni hogy miért nem x, y vagy z lett a nyertes a világítótorony helyett.

Egyébként én személy szerint sose értettem miért erőltetik az emberek az Ideas-t olyan MOCoknál amik ránézésre 99% hogy nem nyernek, hiába sikerül összekalapozni a 10k szavazatot. Nem hiszem hogy az az 1% sikerdíj nagyságrendekkel többet érne mint amennyit az egyéb csatornákon (instrukció, MOC csomagok stb) össze lehet szedni. Persze ha az elismerés és a hírnév a lényeg akkor meg úgy kell csinálni mint a rutinosabbak és tudatosan Ideas-ra tervezett és gondosan belőtt szettet kell feltölteni.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40384) timar88 válasza Pötyi (#40376) üzenetére


timar88
tag

A méretarány talán, de úgy még kevésbé lehetne felismerni. Egyébként bármi amit építek, csak és kizárólag jelenleg is gyártott elemekből áll, hogy ha szeretném megcsinálni, akkor ne kelljen áttervezni. Az általad linkeltekbe vannak már nem gyártott elemek, mondjuk nem is most tervezték őket. A két studos sínből viszont nincs egyenes, csak azúrkék színben.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#40385) Pötyi válasza kbalage2 (#40383) üzenetére


Pötyi
őstag

Mondjuk ebben is van érdekesség/hülyeség, pld. a megépíthetőség (build quality). A végleges termék többyire köszönőviszonyban sincs az eredeti ötlettel. Mindig átalakítják.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#40386) Pötyi válasza timar88 (#40384) üzenetére


Pötyi
őstag

Én nem azt mondtam, hogy olyan elemből építsd meg a vonatodat, amik az általam linkelt képen láthatók. Én azt mondtam, hogy építs (a jelenleg elérhető elemekből) egy két bütyök nyomtávút!

:DDD

QNX is cool!

(#40387) #75376384 válasza kbalage2 (#40383) üzenetére


#75376384
törölt tag

Bevallom nem tudtam, hogy vannak olyanok, akik direkt ideas cuccokra gyúrnak. Bár akkor meg már felmerül a kérdés, hogy miért nem csinal egy portfóliót és adja be egy cv-vel együtt a Legohoz.
valszeg azért nem jelentik ki fixen, mert ki tudja egyszer lehet befut egy motorizált kacsalábon forgó kastély, kalózhajóval a tetején és azt meg kiadják. Csak így viszont, míg várják a sültgalambot egy csomó más megy a levesbe. Ezért legalább lehetne bővíteni. 30+ készletből egy győztes az elég karcsú. Kiváncsi leszek a következő körre. Ott 57-ből fognak választani.

Egyébként a mai választás után már azt se mondhatják innentől, hogy egyedi dolgot adnak ki. Hány lighthouse is volt eddig a Legotól? Van amelyik világított is. Ebbe meg van egy extra motor. Ha ettől valami kiadható ideas ötlet lesz az rég rossz.

[ Szerkesztve ]

(#40388) kbalage2 válasza Pötyi (#40385) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Lehet hogy ezért "Ideas" és nem "Projects" ;) Gondolom van a döntnökök között tervező is aki rámondja az áment hogy maga az ötlet mennyire lehet megvalósítható. Egyébként itt van egy jó kis összehasonlító elemzés hogy az eddigi ötlet-termék párosok mennyire hasonlítanak egymásra, elég változatos a felhozatal.
Nem tudom maga a döntési folyamat hogy zajlik, de ahogy elnézem a mostani felhozatalt a fele kb azon hullik el rögtön hogy a licensz nem megvalósítható/nem passzol/stb, aztán jönnek azok amik hasonlítanak már meglévő/régebbi/fejlesztés alatt álló szettekre vagy témákra, és marad pár darab amit alaposabban megvizsgálnak.

@vzarmo - lehet hogy beadta már párszor a CV-t csak nem vették fel, Sariel is ki tudja hányszor futott neki a folyamatnak és mindig visszapattan, népszerűség ide vagy oda. Itt is az lehet a szitu hogy jóval több a jelentkező mint amennyi a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40389) timar88 válasza Pötyi (#40386) üzenetére


timar88
tag

Azúrkék sínnel??? :DD

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#40390) Badjoy válasza #75376384 (#40382) üzenetére


Badjoy
csendes tag

Engem is pont ez bánt! Ezért is javaslom mindenkinek, hogy pl rebrickable-re tegye fel.

Meglátjuk mit hoznak ki belőle.

(#40391) Badjoy válasza kbalage2 (#40388) üzenetére


Badjoy
csendes tag

Kiváncsi lennék milyen a Legonak, pl mennyire kötik meg a kezüket, hányan dolgoznak egy egy készleten, stb.

(#40392) Freddy76 válasza #75376384 (#40382) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem hinném, az minifig-scale, ez meg microfig-scale. Bár ki tudja, lehet, mire megvalósítják, már inkább fog hasonlítani erre...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40393) Pötyi válasza timar88 (#40389) üzenetére


Pötyi
őstag

Még csak a múlt héten tiltották be itthon a buzikat, nem kéne ilyen gyorsan reagálnod az azúrkék Lego sínre...

:DDD

QNX is cool!

(#40394) kbalage2 válasza Badjoy (#40391) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Gondolom erősen szett és méretfüggő is hogy hányan dolgoznak rajta. Én főleg a 18+/Technic vonalat követem, ott többször előfordult hogy egy belsős "szabadidős" MOC-ból lett később termék. A Discovery űrsikló korai változatát Mike Psiaki építette csak úgy, aztán évekig mókoltak vele többen mire beérett és szett lett belőle, de Milan Madge lett a hivatalos tervezője. Nagyobb Technic szetteknél is rendszeres hogy van egy tervező aki viszi a projektet, de adott részleteket valaki más csinál meg belőle.

Ami meg a megkötéseket illeti, abból van a legtöbb. Erről regényt lehetne írni de inkább nem teszem, ha belegondol az ember a MOC készítés kontra eladható termék tervezése dologba akkor könnyű belátni hogy a LEGO terevező élete nagyon nem csak játék és mese :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40395) Pötyi válasza kbalage2 (#40394) üzenetére


Pötyi
őstag

Itt is felmerül a laikusokban a jó kérdés, hogy az Orbiter (alias "Űrsikló) alakja az vajon licenszelt dolog-e a NASA-tól, vagy a Boeingtől? Jó pár készletben szerepelt. Nü és hát érdekel a dolog, hogy a Lego cég egy alkalomra vette meg / kérte / kapta meg a jogokat, vagy többszöri felmasználásra?

:DDD

Csak azért kérdezem, mert az Osprey dobozának a sarkán especiel ott volt a Boeing logója...

QNX is cool!

(#40396) Badjoy válasza kbalage2 (#40394) üzenetére


Badjoy
csendes tag

Hát valahogy így képzeltem el. :)
Köszi! :)

(#40397) Freddy76 válasza Pötyi (#40395) üzenetére


Freddy76
addikt

A NASA, mint állami ügynökség, nem hivatkozhat védjegyre, árujelzőre, logóra, mintaoltalomra. Erre jött rá nagy okosan pár éve néhány ruhagyártó, és kezdtek nagy üzemben gyártani NASA logós cuccokat (és hasonlókat, pl. Apollo 11 jelvény). Az űrrepülő gyártásában több cég is részt vett, ezek közül az egyik a Boeing, de sejtésem szerint ez egy NASA-exkluzív projekt volt, tehát nem adhatták el a piacon pl. az oroszoknak, az elkészült szerkezetnek a NASA a tulajdonosa. Így viszont az űrrepülő is "szabad préda" a játék (és ruha-, torta-, sírkő- stb.) gyártóknak, miként a Saturn vagy az ISS is az.

Az Osprey ezzel szemben "civil" fejlesztés, akár piacra is léphetnének vele, gondolom. Ott nyilvánvalóan kellett a licensz.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40398) Lebobgo válasza Freddy76 (#40397) üzenetére


Lebobgo
újonc

Ilyenkor jó, hogy van egy gyakorló jogász/ügyvéd a "háznál" :DD

(#40399) wrrs


wrrs
tag

Akinek van hozzá gépe (mert elég élethűek ám a karcok) az tegyen vele egy próbát.
Oké, itt van nekünk a Stud.IO, de na! :)

[LEGO® Builder's Journey]

[lightbrick]

[ Szerkesztve ]

(#40400) Mandi99 válasza #75376384 (#40382) üzenetére


Mandi99
csendes tag

Jó magas torony lenne. :) Remélem normál minifigurákkal lesz.

Lemaradtam Kockaáruház Looney Tunes minifigura sorozatról, azt megrendeltem volna.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.