Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) ayo válasza ZsZso (#40300) üzenetére


ayo
addikt

már volt téma, hogy nekem kéne, mert kevés az infó, még rendes wiki sincs, ahol elmondják az összes működést, kb. nekem is tesztelni meg keresgélni kell, hogy ki mire jött rá, annyi titok van benne.
nagyon mókás cucc, de leginkább élőben jön át, videókról nagyon béna (kb. én is hasonlóan éreztem, mikor láttam, hogy milyen hülyeség). A legjobb, ha nem egyedül tolod, hanem van akivel lehet versenyezni, ki tud az adott pályán a legtöbb pontot gyűjteni. ha van benned ennyi játék, akkor simán élvezhető, minél jobban "eljátszod", hogy megy a Mario stb. annál több érmét kapsz és sok hasonló dolog. A feleségemmel mi nagyon szeretjük, ha pedig már úgy érezzük, hogy az adott pályát kimaxoltuk, akkor jön az építés, sokszor már nagyon egyedi mechanikát is rakok bele, ugyebár minél többet nyomod egyre jobban érzed a témát és akkor lehet újra versenyezni több napig, picit módosítani.
Ha időm lenne, tolnék egy videót, de örülök, ha aludni tudok sokszor :)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#40302) ZsZso válasza ayo (#40301) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

:R Köszi! Lehet befizetek egy alapkészletre egyszer és meglátom kell -e ez nekem :B

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#40303) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Egy ismerősöm azt hiszem 12000-ért szórja ki a boltjából az alapkészleteket... Csak mondom, hátha :)

(#40304) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Alzán a NYARIKETEZRES kóddal, 20000ft felett 2000ft kedvezmény vasárnapig

(#40305) #75376384


#75376384
törölt tag

nem szokásom yt videókat promozni, sot hazudnek ha azt mondanám, hogy fórumtársunk videóin túl annyi sok legos cuccot néznek yt-n, viszont ma belefutottam ebbe: [link]

az első olyan, ahol együtt lehet látni az uj creator kastély 3 különböző épületet egybe rakva. 15. percnél kezdődik a lényeg.

(#40306) czanga


czanga
őstag

Kocka.hun rendelés a héten befutott, makulátlan állapotban. Mondjuk valami gixer volt valahol, mert a Campona foxpostban kötött ki a csomag, miközben nagyon nem oda kértem, de bármi lehet. Akár én is.

Végül nem a botanikai csomag lett hanem a 10295 Porsche, mert osztottam szoroztam és egy tételt könnyebb eladni mint kettőt. 200 IQ, mi?! :DD
2 nap alatt el is vitték így a 40362-es Endor dioráma nagyon nagyon olcsón jött ki végül és most nagyon örülök. :))

Köszi mindenkinek btw! :R

(#40307) maross


maross
veterán

Aktuális Speed champions gyujtemeny, egyik merci át van építve (rebrickable, ingyenes)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#40308) maross


maross
veterán

jateknet.hu -n van par akcio, fat boy, harry potterekbol is akcios egy par, ART vonalbol is lattam legalabb egyet. Posta 12000ft folott felezodik (600ft)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#40309) KaiotEch válasza czanga (#40306) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Neeee mennyiért ment el az Endor? Ezt kutatok mindenhol értelmes áron!

(#40310) RapaNui1 válasza KaiotEch (#40309) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Épp múltkor írtam hogy nekem van egy eladó. Mi lenne neked az értelmes ár. Keress meg privátban és beszéljük meg ha érdekel. Üdv Zalán

(#40311) Llew válasza KaiotEch (#40309) üzenetére


Llew
senior tag

A Porschet adta el, neki is az Endor kellett. Pont az a lényeg, hogy az ajándék miatt vett olyan készletet amit eladott utána.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#40312) KaiotEch válasza Llew (#40311) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jajaja, jogos félreolvastam. :R

#40310 RapaNui1: :R

Még 40407 Death Star II Battle-t keresek ugyancsak értelmes áron! :R

[ Szerkesztve ]

(#40313) czanga válasza KaiotEch (#40312) üzenetére


czanga
őstag

Igen, közben @Llew válaszolt. :K
Még rápróbáltam volna még a Hoth diorámára is, de sajnos az hamar elfogyott. Szurkolok, remélem találsz reális áron! :R

(#40314) Krajczi


Krajczi
tag

Én csak bővítgetem a magam városát. 17-én reggel befizettem a 31119 körhintára és hozzá egy zöld alaplapra (10700). Ma reggel kaptam is az értesítést, hogy a kért Pick-Pack pontra megérkezett a csomag.
Szép papírdobozban vettem át a közeli benzinkúton. Gyors volt. :)

(#40315) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!
Létezik nem tematikus (általános) technic lego készlet, melyben vannak fogaskerekek, bordástengelyek stb? Tavaly még láttam ilyet, de idén sehol sem látok.. :/

[ Szerkesztve ]

(#40316) HummeRC válasza ben11 (#40315) üzenetére


HummeRC
senior tag

Azt hittem csak nekem van hiányérzetem, ilyet én is keresek.

(#40317) maross válasza ben11 (#40315) üzenetére


maross
veterán

Bricklink erre a legjobb, aproert ossze lehet valogatni azt amire tenyleg szukseg van. Ez egy eleg nagy bolt (magyar), legtobbszor innen rendeltem, de nyugodtan lehet kiserletezni mas magyar boltokkal is, van par jo. Negativum, hogy meg kell szokni az alkatreszek neveit, kulonben lassu oket megtalalni. Ha valamit nagyon nem talalsz, erdemes egy szettre rakeresni, amiben benne van a keresett alkatresz, es az alkatreszlistajaban kibongeszni a nevét.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#40318) HUN_Sector válasza maross (#40307) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A narancssárga mclarent bontatlanul árulja egy cimborám ha kell bele

[ Szerkesztve ]

(#40319) maross válasza HUN_Sector (#40318) üzenetére


maross
veterán

Koszi, mindent keresek ami nincs meg, de kifutott szetteket csak bontottan, akar doboz es leiras nelkul is. Bontatlan ar dupla-tripla a bontotthoz kepest, a kulonbsegbol inkabb veszek egy masik hianyzo darabot.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#40320) kbalage2 válasza ben11 (#40315) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Sajnos ilyen perpillanat nincs, talán az Education vonal 1-2 szettje hasonlít erre a legjobban, de azoknál nem az alkatrészt fizeted meg elsősorban hanem a hozzáadott iskolai anyagokat szóval nem nagyon éri meg a dolog.

A legegyszerűbb szerintem megnézni Bricklinken az utóbbi pár év szettjeit hogy milyen alkatrészek vannak bennük, és ha valamelyik szimpatikus akkor azt keresni használtan. Külön venni az alkatrészeket az esetek döntő többségében drágább mintha egy használt (akár kissé hiányos) szettre vadászik az ember.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40321) balint82


balint82
senior tag

Ígértem én is költözős képeket.
Kint (az Anna Peti Gergő könyv csak a méret szemléltetése miatt van ott) :
alt="" title=""

Bent. Ezek 65x65x65 os boxok, 2-3 sorban vannak:
alt="" title=""

A nagyok meg nem költöztek most, azok szintén kb ennyi helyet foglaltak.

Mondta feleségem, hogy csináljunk 2 kupacot, egy eladósat és egy
maradósat. Néztem rá nagy kerek szemekkel :DD

Együtt pakoltuk, úgyhogy már csak pár darabról nem tud. :D

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#40322) HUN_Sector válasza maross (#40319) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

8-10 körül adja, ennyiért bontottan sem kapod meg :D

(#40323) maross válasza HUN_Sector (#40322) üzenetére


maross
veterán

Annyiert tenyleg nem, kapcsolj ossze vele legyszi :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#40324) HUN_Sector válasza maross (#40323) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Átküldöm a FB profil linkjét privátban, ott írhatsz neki

(#40325) balint82


balint82
senior tag

Nem tudom hogy országos akció-e, de a budakalászi Auchanban 14990 Huf az Sc dragster 76904

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#40326) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

450 ojró, 3854 elem, október környéke

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#40327) Segal válasza balint82 (#40325) üzenetére


Segal
veterán

Ingyen se kene ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#40328) Throme válasza LÁZ (#40326) üzenetére


Throme
veterán

Az a sárga lánc érdekesen néz ki.
Nem rossz, csak fura.
A háttér viszont elég vacak - szvsz persze - valami helyszínt adhattak volna a gép mögé...
erre nincs ráfirkálva, hogy 18+?

Gyűjthetik a zsetont a munkagép fanok :P

(#40329) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Ez is elkészült.

(#40330) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Összeraktuk a kovács műhelyet. Ha jól számoltam, akkor kb. 6,5 óra alatt lesz kész. Egy szerelem, tényleg.

Két dolog nem tetszik benne:
1. első szinten a sarkokon a téglák könnyen elmozdulnak (ez nagyon gáz)
2. a fa nem valami stabil (nem akkora tragédia)

De abszolút el tudom viselni az összes baját. Csak nézem és gyönyörködöm benne. Ez egy álom, szerezze be mindenki! :D

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#40331) kbalage2 válasza Throme (#40328) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ez valószínűleg a kereskedői katalógusból származó előzetes kép, és azt pletykálják hogy a (Zetroshoz hasonlóan) nagyon nem így fog kinézni a végleges változat. Ez így ebben a méretben sehol nincs 3854 darab :U

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40332) RapaNui1 válasza ZsZso (#40330) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Valóban gyönyörű a kovácsműhely és nagyon részletgazdag is, ráadásul a megépítése is egy élvezet. Az embert visszarepíti a múltba és egyfajta nyugodtság lesz úrrá rajta. Lelassul az idő, elmerengsz a múlt titkain kilépsz a mindennapok gyors forgatagából és visszarepít azokba az időkbe amikor még nem az internet, az elektronika és a mobiltelefonok formálták napjainkat. Tényleg jó készlet minden darabját imádtam helyére illeszteni, aki gyűjtő annak a gyűjteményében a helye, de aki csak elgózni játszani szeret annak sem fog csalódást okozni, az egyik legszebb lego készlet ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

(#40333) #75376384


#75376384
törölt tag

Ma Flickr-t böngésztem reggel és szembe jött egy pár szerkesztett kép, meg egy hozzájuk tartozó szöveg:

[link]

nem mondom, hogy nem verte le azt a bizonyos szijat. Ez mi? :D
Szerintem az eddigi hszeim alapján azért átjöhetett, hogy alapvetően nincs bajom semmilyen csoporttal, de ez... szerencsére 8 hónap alatt alig 900 aláírást szedett össze, szóval remélhetőleg ott is marad, ahol.

[ Szerkesztve ]

(#40334) balint82


balint82
senior tag

Sziasztok,

Emagon van pár ütős akció :

Pl. LOCOMOTIVE 10277 27e 10%-od kuponnal
Ideas Dino, 21320 14,4e 10% kuponnal

Google Pixel 4a

(#40335) kbalage2 válasza #75376384 (#40333) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Szerintem a szivárványos szettre érkezett reakciók után ebbe bele se menjünk itt :D Az látszik hogy a világ bizonyos részein (elsősorban USA) az egyenlőségesdi rettentően átesett a ló túloldalára, és ilyen csodás ötletek és "mozgalmak" születnek. A vicc az hogy általában azok a leghangosabbak akik úgy egyébként egyáltalán nem érintettek az adott témában, csak úgy érzik hogy nekik feltétlenül fel kell szólalni és meg kell védeni valakit akár szeretné akár nem.
Van aki szerint a sárga minifigura kirekesztő (WTF?), van aki hiányolja a patikamérlegen mért fiú/lány arányt a szettekben, van aki abszolút korrekt színáranyalatokat akar az összes filmszereplő minifigre, stb. A kedvencem az volt amikor a drága ember (férfi egyébként) elkezdte verni a tamtamot hogy a LEGO azonnal szüntesse be a Levi's együttműködést mert az egyik farmerdzseki fazonját "Ex-Boyfriend Trucker Jacket"-nek hívják és ez mennyire kirekesztő és megalázó és stb stb. :F

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40336) #75376384 válasza kbalage2 (#40335) üzenetére


#75376384
törölt tag

Szerintem pedig pont azért fontos. Mert az egész egyenlőség mozgalom elleni ellenszenvet jellemzően az ilyen kontraproduktív ötletek szítják és nem árt láttatni, hogy az ilyet még a(z úgy gondolom) normálisabbja is szemöldök felhúzva nézi és nem az ilyen agyamentekkel kellene egyenlővé tenni az egész eszmét.

Amúgy a sárga figuránál én is néztem. Volt egy ilyen idézet, hogy “ázsiai vagyok számomra ez kirekesztő”. Ilyenkor bennem felmerül a kérdés, hogy akkor ki is a nagyobb rasszista? Az az ázsiai, aki még a sárga színű Lego figuráról is egyből megkülönböztetésre asszociál vagy aki szerint az csak egy semleges sárga figura?

A bajom ezzel az egésszel, hogy ezek az emberek lennének az elsők, akik miután a Lego bevezeti ezt, azon kezdenének el pörögni, hogy melyik bőrszínű figura az adott készletben mit csinál. Teszem azt, lehetne olyan fekete figurát ábrázolni, amelyiknek csirkecomb vagy dinnye van a kezében? Ehetne ázsiai figura rizses tálból stbstb.

[ Szerkesztve ]

(#40337) stickermajom


stickermajom
addikt

Mi ez az új dolog Lego Garázsvásár csoportban, hogy a szabályoknak látszólag megfelelő hirdetést egy szó nélkül törölnek? Csak nem az admin üzletét rontanám? :D

(#40338) woros válasza stickermajom (#40337) üzenetére


woros
őstag

a castle, pirates, space hírdetésre gondolsz?

(#40339) stickermajom válasza woros (#40338) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem, ez másik volt. Közben rájöttem, hogy a szövegnek is tartalmaznia kell az átvétel helyét, nem elég a hirdetés.

(#40340) kbalage2 válasza #75376384 (#40336) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nem kell már az ilyen asszociációkra várni, volt aki azt nehezményezte hogy a rendőrös City szettekben az egyik rosszfiút miért hívják Vito-nak, mert ezzel a LEGO biztos azt akarja sugallni hogy az olasz származású karakterek csak bűnözők lehetnek.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40341) woros válasza stickermajom (#40339) üzenetére


woros
őstag

Azt sem találom már egyébként, nagyon gyorsan eltűnt, de azért nem csodálkoznék, hogy az admin akarta magának gyorsan behúzni a szajrét. Brutál cuccok voltak dobozosan. ;]

(#40342) Freddy76 válasza #75376384 (#40333) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez már tényleg sok. Ahogy az én hozzászólásaimból is kiderült, én eléggé befogadó, a sokszínűséget pártoló ember vagyok, de ez az egyenlősdi a PC-nek az a szintje, ami, ahogy írjátok, kontraproduktív és értelmetlen.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40343) hulp01 válasza #75376384 (#40333) üzenetére


hulp01
senior tag

Engem is mélységesen felháborít, hogy a Lego gyerekkorom óta tudat alatt manipulál a sárga minifigekkel. Kínai tulajdonú cégnél dolgozok, japán autóm van és kóreai mobilom. Mi lett az elnyomott fehér emberrel? Keresztény templom nem lehet a várban, de a Ninjago templom az külön készletet kap, mi? Felháborító. Jelezném, hogy a Lego cápák megjelenítése is eléggé egyhangú, pedig hányféle cápafaj él Földön.

Csak vicceltem, mielőtt még valaki félreértené. Bármilyen baromságot ki lehet találni, ami mögé beáll majd pár ezer ember. Amúgy szerintem az a legnagyobb rasszista, akinek már a lego minifigről is ez jut eszébe.

(#40344) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Eközben

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#40345) Throme válasza Freddy76 (#40342) üzenetére


Throme
veterán

Ez mindig így volt.
Amit most el tudsz fogadni, az korábban még "tényleg sok" volt.
Majd ami most még kiveri a biztosítékot, az később lesz a normális, elfogadott.
Ezt a szekeret elindították, és most csodálkozik mindenki, hogy gyorsul, nem pedig megáll.

Különben is kik vagytok Ti, hogy PC szintet meghúzzátok bárhol is, miért korlátoznátok mások még sokszínűségre és elfogadásra történő felhívását, akaratát?
Ki mondhatja meg hol a határ, és miért éppen az??
... ugye, hogy ugye?? ;)

#40343hulp01
Az ázsiaiak vannak annyira nacionalisták, hogy leszarják ezt a bőrszínesdit.
Vannak ők és mindenki más.

[ Szerkesztve ]

(#40346) Ereshkigal válasza Throme (#40345) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ha 40 évig senkit nem zavart a sárga, most hirtelen miért lett rasszizmus? Elmehetnek a búsba a "jogászkodásukkal". Nagyon ráérnek egyesek... ráadásul ők szítják az ellentéteket, nem a LEGO és egyéb cégek.

(#40347) kbalage2 válasza Mahrenburg (#40344) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Azért ehhez mekkora arc kell hogy fogják a Comac C919 festését és rábiggyesszék hogy Airbus? :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40348) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

holnap

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#40349) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Szerintetek most pénteken lesz az emagnál a szokásos 20% os újracsomagolt kupon, mert most ismét elég jó árak vannak a 10% os kuponnal is, de ha menne ezekre az árakra pénteken az ujracsomagolt kód akkor ezek az árak még kedvezőbbek lennének. Köszi.

(#40350) LÁZ válasza RapaNui1 (#40349) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ha lesz is, max 1-2 órán keresztül sztem.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.