Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) HUN_Sector válasza tPedro_ (#40849) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Számtalan feltépettbe futok én is bele auchanban, tescoban. Fura, intersparban nem. Ja, mert ott van kamera.

(#40852) lm83 válasza HUN_Sector (#40847) üzenetére


lm83
őstag

Jól megszívtam én is ezt vehettem mégegy újságot, miután az első slave 1-es után találtam másnap olyat amiben Finn van és persze a gyerekeknek az kellene...

(#40853) LÁZ válasza Freddy76 (#40850) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

én azt nem vágom, hogy ez mikor volt bejelentve, az ok, hogy most tele van vele a világ is, de vhogy nem emlékszem, hogy ideas bejelentés lett volna róla /simán lehet, hogy csak átsiklottam felette, ntom/.

vagy ez is olyan lett, hogy megvolt a 10k, de kiválasztva nem lett, csak később lesz belőle vmi...

@mindenki: éjféltől dupla vip dupla ajcsi bitte danke

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#40854) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

https://www.emag.hu/legor-mos-eisley-cantinatm-5702016663495/pd/DGDNW7MBM/
Nem rossz ár

(#40855) Sordoran válasza LÁZ (#40853) üzenetére


Sordoran
addikt

A két héttel ezelőtti LEGO CON-on volt bejelentve, szóval nem hagyományos ideas kiválasztáson nyert. Abból az egész show-ból egyedül ez volt egyetlen értelmes bejelentés.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#40856) balint82 válasza LÁZ (#40853) üzenetére


balint82
senior tag

Szia Uram,

mik lesznek az ajcsik? És milyen érték felett fognak járni?

:R

Google Pixel 4a

(#40857) LÁZ válasza balint82 (#40856) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

kicsi adidas meg a dickens lesz átfedésben, gondolom huf-ba 30k környéke, nagy csoda lenne, ha kevesebb :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#40858) #75376384 válasza LÁZ (#40857) üzenetére


#75376384
törölt tag

Az nem is rossz. Felénk 150 frank és még mindig nem tudom mit kellene venni a mézeskalács mellé.

(#40859) ordogannius válasza LÁZ (#40857) üzenetére


ordogannius
újonc

150$ szerepelt a plakáton szóval inkább 52k körül lesz a dickens ,ha tippelnem kéne.. :U

(#40860) LÁZ válasza ordogannius (#40859) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

akkor valszeg több lesz nálunk is, csak kb irtam a 30at, de 40+ ra már sztem elengedem a bulit most :(

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#40861) balint82 válasza LÁZ (#40860) üzenetére


balint82
senior tag

Van erről valami official HU flyer?

Google Pixel 4a

(#40862) LÁZ válasza balint82 (#40861) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

official hu flyer sosincs :DDD , sztem eu-s se, csak ámerikai

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#40863) Throme válasza LÁZ (#40860) üzenetére


Throme
veterán

Nem is olyan nagyon régen kb 15-17k huftól már kaptunk ajit. Jött a 24, 27, 29k aztán a 30, 32, majd kb 45k... Most 52k huf.... Ennyit nem inflálódott a forint...

Nálam is kimarad...

(#40864) RapaNui1 válasza Throme (#40863) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Az a probléma mint mindennel, akár egy gombóc fagyival, amíg lesz aki ennyiért is megveszi, akkor addig emelik ameddig akarják. Az Iphone is Magyarországon a legdrágább a világon mégis mindenki megveszi, szóval csak annyit tudok erre mondani hogy úgy kell nekünk birka magyaroknak.

(#40865) LÁZ válasza Throme (#40863) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

naja, de ugye legóéknál ez eu piac, szóval mindenhol máshol ojróba mérik a műanyagot, egy nettó 1000-1500 ojrós fizetésnél az a 120-150 ojrós limit nem akkora para sztem, itthon meg ez van sajna.

még a kis adidasra összeraknék egy bonsait/az kell ajándékba úgy is/, meg egy classic betmobilt, de az meg utánrendelős, úgyhogy felejtős, de hátha a kocka/store is megy a lego után ezzel az ajándékozással, aztán itthon is lesz vmi holnaptól megint :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#40868) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

@vzarmo: Dickens sztem 7-10k, persze van aki élete bizniszét akarja megcsinálni vele, de biztos, hogy kapós, mert a kockás ajándékozásnál is az fogyott el elsőnek :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#40869) #75376384 válasza LÁZ (#40868) üzenetére


#75376384
törölt tag

max ha nem most, akkor majd karácsonykor.

most komolyan megis kinek fajt a fenti hszem úgy, hogy a birka magyarozas meg maradhat? értem en, hogy moderálás, de akkor legalább lenne következetes. :U

mondjuk az eddigi tapasztalatok alapján, nem is tudom mit vartam.

[ Szerkesztve ]

(#40870) maross válasza LÁZ (#40868) üzenetére


maross
veterán

Azt hittem ezek nem visszatero dolgok (leszamitva a kocka.hu-s beragadt keszleteket).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#40871) RapaNui1 válasza #75376384 (#40869) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Szerintem meg jogos a törlés az enyém is törlésre került. Maradjunk inkább a legónál és hagyjuk a politikát, nem akartam senkit megbántani és ha mégis így történt hát elnézést érte, a Lego tartson össze minket.

(#40872) #75376384 válasza RapaNui1 (#40871) üzenetére


#75376384
törölt tag

nem is a törlést vitattam, hanem hogy megint valahogy nem sikerült normalisra es bent maradt egy ilyen általánosító, előszeretettel puffogtatott, ostoba közhely. gondolom, aki törölte a hozzászólásokat is egyetért vele.

(#40873) Throme válasza #75376384 (#40869) üzenetére


Throme
veterán

Én meg pár alkatrészre kérdeztem rá itt a szakmai topikban, hogy kinek lenne....kiszedték. Nem árultam, kerestem....hát mind1, BL a barátom ...

(#40874) #75376384 válasza Throme (#40873) üzenetére


#75376384
törölt tag

Bele kellett volna írnod az aláírásodba. Az máris nem számít “hirdetésnek”, ha mindenhol, mindenki látja és nem csak az adott topik lakói. ;]

(#40875) Pötyi válasza Freddy76 (#40850) üzenetére


Pötyi
őstag

Hogy mi lesz ebből? Talán plágium-per, ha azok is észreveszik, hogy lenyúlták az ötletüket, akik már évekkel ezelőtt feltöltöttek csocsóasztalos képeket a brickshelf-re.

:DDD

QNX is cool!

(#40876) czanga válasza Pötyi (#40875) üzenetére


czanga
őstag

Vajon előfordulhat, hogy a kissrác még csak nem is hallott erről az oldalról, vagy nem látott hasonló kreációkat?

(#40877) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Akkor

nem szokásom senkinek magyarázkodni, de most kivételt teszek
egyrészt a hsz, nem a 'birka magyarozás'-ról szólt, de mindenképp offtopik
másrészt az utána 2ben még ha csak közvetve is, de megjelent a politika, amit pont nem tartozik ide, semmilyen formában, ezért lett törölve mind2. pont.

azt meg végképp elkerülném, hogy egy Lego-s topik minden 2-3. postját offba kelljen rakjam vmi miatt, mert akkor szintén előkerül a radír, és megy a levesbe minden. pont.

itt meg lőn ismét egy vonal...
___________________________________________________________________________________________

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#40878) #75376384 válasza LÁZ (#40877) üzenetére


#75376384
törölt tag

lol

vagyis anyázni es általánosítani lehet, ha az egyesek elcseszett mércéje szerint nem a hsz témája, de a politika az mar nem fer bele, amiben kb arról volt szó, hogy a delikvens hülyeséget beszel.

[ Szerkesztve ]

(#40879) Pötyi válasza czanga (#40876) üzenetére


Pötyi
őstag

Hogy egy Lego-rajongó ne hallott volna a brickshelf-ről?

(2015-ben egy Németországban élő, de magyar származású író írt egy könyvet, "Nézd, ki van itt?" címmel. Arról szólt, hogy Hitler nem halt meg '45-ben, hanem hibernálták és most felkelt. Pár embernek feltűnt, hogy ezt a sztorit Moldova György mintha már '73-ban megírta volna, "Titkos záradék" címmel. Ezek az emberek hasonló kérdéseket tettek fel a Németországban élő, magyar származású írónak, mint te most. Nem lehetséges, hogy Vermes úr olvasta Moldova művét és onnan... Khm! _merítette_ az ötletet saját sztorijához? A cselekmény eltér, a modern, mai környezethez van igazítva, de az alapötlet kísértetiesen ugyanaz. Vermes úr állítólag nem olvasta és ez az információ a lehető leghitelesebb forrásból származik: ő maga mondta. Érted. Valószínűség-számítás, hogy egy magyar olvashatta-e egy másik magyar könyvét. Mert ha mondjuk azt vizsgáljuk, hogy egy eszkimó, vagy egy pápuai, vagy egy bantu néger olvasta-e Moldova verzióját, az még oké, hogy alacsony százalék. De egy magyar egy másik magyar könyvét?!?)

:DDD

QNX is cool!

(#40880) maross válasza LÁZ (#40853) üzenetére


maross
veterán

Dupla ajcsi max minyonokkal ahogy nezem :(

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#40881) tPedro_ válasza maross (#40880) üzenetére


tPedro_
őstag

Írták is, hogy a másik ajándék az valszeg csak usa, az xmas in july promóció részeként.

(#40882) xcvbxcvb válasza tPedro_ (#40881) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Valahol olvastam azért vannak, voltak ezek a karácsonyi ajándék szettek mert valahol most ünneplik a karácsonyt. :F

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#40883) #75376384 válasza tPedro_ (#40881) üzenetére


#75376384
törölt tag

a dupla vipet se úgy számolja mint szokta. eddig ha beleptem a kosár menübe, ott mindig dupla pontot irt ki összesítéskor. most a sima kapott vip pont mennyiséget írja ki.

(#40884) kbalage2 válasza Pötyi (#40875) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Szóval ha valaki '86 nyarán feltöltött egy 15 kockából álló szürkemarha MOC-ot az interenet valamelyik rég elfeledett sarkába, akkor onnantól kezdve bárkinek eszébe jut szürkemarhát építeni legoból akkor az csak annak a másolata lehet? Aha értem :)

Egyébként a Brickshelf egy őskövület, pont úgy néz ki mint ami a betárcsázós internet korából felejtődött itt. Lehet hogy a régi motorosok még használják de őszintén meg lennék lepve ha egy 16 éves srác tudná mi az, legyen bármekkora LEGO fan.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40885) Throme válasza #75376384 (#40874) üzenetére


Throme
veterán

Jah legközelebb így járok el, bármennyire is fura, h hszben nem, de alatta már igen ,.
És akkor mégtöbbet szólok hozzá, h szem előtt legyen az aláírás... :K

(#40886) Pötyi válasza kbalage2 (#40884) üzenetére


Pötyi
őstag

Ez érv, hogy kinézetre "őskövület"? Szerinted akkor a fiatalabb nemzedék emiatt nem is látogat olyan weblapokat, amik kinézetét nem korszerűsítik rendszeresen? Aha, értem. (Mellesleg nézd meg olyan kis szar netes cég honlapjának időrendi változásait, mint mondjuk a Google kereső, aztán nehogy meglepődj, ha kiderül, hogy 1996. óta kábé pont ugyanaz, logó egy fehér lapon, meg egy beviteli mező...)

Nézegettem a csocsós képtárak időbélyegzőit, az egyik pld. 2018-as, a másik meg idei. Azért az nem az ikertornyok lerombolása előtti korszak.

Tisztában vagyok cuusoo/ideas szabályokkal, tudom, hogy azok közt a tervek közt válogatnak, amit oda töltöttek fel. Sejtem, hogy a most folyó foci-EB is nyomott a latban.

Szóval a kétkedés jogàt fenntartom.

QNX is cool!

(#40887) kbalage2 válasza Pötyi (#40886) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Azért a letisztult / használatorientált design és a "Pistike első HTML házi feladata" stílus között van egy csöpp különbség... Ha megnyitom a brickshelfet biztos nem az lesz az első gondolatom hogy ezt még bárki is használja mostanában, inkább valami archívumnak tűnik a múlt századból. Nekem spec sikerült úgy leélnem eddig az aktív LEGO-s éveimet hogy talán 2x ha jártam az oldalon, szóval továbbra se hiszem hogy a világ összes MOC építőjének kutya kötelessége tisztában lenni vele hogy más mit töltött ide fel.

A "kié volt az ötlet" téma meg kb minden Ideas nyertesnél és új LEGO szettnél előjön, a piros pikcupnál is rögtön elkezdte valaki verni a tamtamot hogy neki márpedig volt piros pickupja karácsonyi koszorúval 3 éve az Ideas-on és a gonoszmulti bezzeg hogyellopta... az senkit se zavar hogy ez az "ötlet" ezer éves giccs közhely Ámerikában, szerves része a karácsonyi dekorációnak kapható bizgerentyűknek.

Egyébként meg lehet sportot űzni a gyanúsítgatásból de tökre felesleges. Nem fogja senki pro vagy kontra bizonyítani hogy kinek van igaza, akkor meg nem tök mindegy? Ahelyett hogy örülnénk hogy egy magyar srác tervéből lesz LEGO szett, helyette rögtön megy a biztos nyúlta valahonnan verkli... :U

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40888) Pötyi válasza kbalage2 (#40887) üzenetére


Pötyi
őstag

Leegyszerűsíted a dolgot a propaganda szintjére ezzel az "Inkább örüljünk, hogy egy magyar nyert!" szöveggel.

Valami oka csak van annak, hogy feltalálták a _plágium_ szót... :U

QNX is cool!

(#40889) kbalage2 válasza Pötyi (#40888) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Áruld már el hogyan tudnád bizonyítani egy ilyen szettnél azt hogy plagizált valaki. Egyáltalán hogyan értelmezhető a plágium ilyen esetben? Minifigek a bábuk? Technic tengelyek tartják? Kockákból van az oldala? Azért ha kiindulunk a minifig bábukból akkor méretben sincs sok variációs lehetőség. Ha nulláról nekiállnék építeni biztos hasonló megoldásokat használnék anélkül hogy láttam volna bárkinek az építményét.

Vagy azzal hogy az ötlet már más fejében megszületett egyszer és bárhol publikálta, onnantól kezdve kész el van vágva, soha többet más nem építhet csocsóasztalt, nem nevezhet vele semmilyen versenyen? Komolyan nem értem ezt a hozzáállást.

Még jó hogy a különböző építési megoldások szintjén nem kezdünk el szőrözni hogy azt a 3 kockás kombinációt ki használta először publikált MOC-ban, aztán bárhol máshol meglátjuk akkor azt tuti csak lophatta... :U

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40890) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Én a büdi életben nem hallottam erről az oldalról, pedig lassan megfejelem a negyedik x-et, így kbalage fórumtársnak adok igazat.
Egyébiránt meg mindent, de mindent lemodelleztek már, épületektől a használati tárgyakon át a csocsó asztalig. Eszerint nem építhetek, nem tervezhetek egyet? A forma nem jogvédett az esetrk 99%-ában (jó, ne tesla 3-at készítsen valaki)

Hasamra ütök kutatás nélkül. Van e lego vasaló? Meglepő, de van.
Van mondjuk olajfúrótorony? Rengeteg.

Ha épp nem azon az oldalon, száz másikon.

(#40891) #75376384 válasza HUN_Sector (#40890) üzenetére


#75376384
törölt tag

Régen nagyot ment ez az oldal. Kb akkortájt, amikor a green grocer volt éppen az aktuális modular. Aztán jöttek a jobb honlapok. A Flickr rebrickable instagram idején nem is értem hogy gondolhatja valaki, hogy ez az oldal még bármiben is mérvadó. :D

#40888 Pötyi: szerintem engedd el, mert ilyet sose fogsz tudni bizonyítani. Pláne egy ilyen réteg dolog esetén, mint egy csocsóasztal. Értem én, hogy mit szeretnél kihozni belőle és én is mindig fenntartásokkal kezelem pl redditen az ilyen “12 éves gyerekem csinálta ezt a mocot” (ami kb egy csoda néha) szintű karma kurválkodast, de akkor inkább annak járj utána, hogy a srác előtte publikált e bármi saját alkotást vagy ez az első. Igaz ez se bizonyit semmi konkrétat, de legalább megerősítést ad vele melyik irányba. De még akkor is ott lesz az, hogy ő legalább feltöltötte és nevezett vele. A többi meg sose fog kiderülni, viszont kapott egy magyar pár perc hírnevet.

[ Szerkesztve ]

(#40892) Nekton


Nekton
aktív tag

Én gratulálok Fehérvári Donátnak a kiválasztáshoz! :K Sok sikert kívánok!

Ki, mit talált ki először? Tökmindegy. Sport témában kellett valamit alkotni és feltölteni. Donát megtette és kiválasztották. Nem kis fáradság lehetett megtervezni. A lehetőség adott volt mindenkinek, aki korábban csocsóasztalt épített. A LEGO jogi osztálya meg majd lerendezi, ha bárkinek ilyen igénye van. Lego-ból pedig már tényleg mindent is megépítettek különböző részletességgel és színvonalon, csak éppen nem jelentkeztek vele a LEGO-nál.

félOFF: Most éppen ránéztem az Ideas oldalra. A Knight Rider készlet az első, ami megjelent az oldalon. Ez csak azért volt érdekes, mert a mai BlueBrixx hírlevélben is ez az első készlet, ami már ténylegesen meg is jelent náluk, csak nagyon találó "Amerikanischer Truck + Sport Cabriolet der 70er Jahre" néven. Most vajon ki másolt kit? Az Ideas oldalon Június 23-óta van csak fent:
https://ideas.lego.com/projects/fed813cb-b261-41fd-8dbf-3233a87bca30

A BlueBrixx-en meg már kapható a dobozos készlet. Az instrukció ingyen letölthető. Júli 12-én jjelent meg, de már előtte bejelentették:

https://www.bluebrixx.com/de/bluebrixxspecials/102964/Amerikanischer-Truck-B-Sport-Cabriolet-der-70er-Jahre-BlueBrixx-Specia

A Lego készlet persze szebb és biztosan licenszdíjas is lenne. Na de úgy feltenni az ideas-ra, hogy más gyártó készlete már látható. háát...

(#40893) czanga válasza Pötyi (#40879) üzenetére


czanga
őstag

Be merem simán vallani, hogy még sosem hallottam az oldalról, pedig lassan közelebb vagyok a negyvenhez, mint szeretném. :D Más kérdés, hogy ha tényleg azt nyilatkozta a kisfiú, hogy "hírnevet" vár ettől, az már eleve nem szimpatikus, de mást magához a plágium-e kérdéshez nem tudok mást hozzátenni. :N Egy ősi mondással élve: Vagy igen vagy nem, de a "vagy" az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#40894) Nekton válasza czanga (#40893) üzenetére


Nekton
aktív tag

A filmben azt mondja, hogy mérnök szeretne lenni ez a nem is olyan "kisfiú". Miért baj, hogy hírnévre vágyik? A leendő szakmájában elég sokat dob, hogy már alkotott valamit. Ez nem a valóvilág meg tiktok hírnév. :N

Negyvenen túl vagyok és a brickshelf-et nem láttam kettőnél többször. Nem is kell ide a brickshelf. Google-ba bármit beírva más jönnek is fel a képek, videók, tervek.

Lego table soccer keresésre millió találatot ad. Most akkor ki az "eredeti szerző"? ;)

[ Szerkesztve ]

(#40895) czanga válasza Nekton (#40894) üzenetére


czanga
őstag

Mint írtam, én nem tudok hozzátenni a plagizálás dologhoz. Eleve én kérdeztem rá egy felvetés után, hogy láthatta e? Már nagyon túlbeszéltük ezt a témát érzésem szerint. :N

(#40896) HellGreg


HellGreg
őstag

A modern lakóházra is ráfért egy tesó :)

(#40897) Throme


Throme
veterán

Attól tartok kell vennem mégegy porsche 911 creator (18+) szettet ...

[link]
Ilyen hivatalos szettben úgy se lesz.
(bár egy classic soprt/super car sorozat elférne creatorban, az F40 pl megkezdte a sort)

Kereshetem / várhatom az akciókat.

[ Szerkesztve ]

(#40898) balint82


balint82
senior tag

Sziasztok,

Mall.hu-n kuponakció van, pl Barracuda bay - 21322 kuponnal 48e-re jön ki.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#40899) realist válasza Throme (#40897) üzenetére


realist
őstag

Ez nagyon komoly és kihozta plusz alkatrész nélkül. :Y Úgy látom még nem lehet elérni/megvenni a leírást hozzá.
Erre biztosan átépítem az otthonit, Porsche moc miatt már úgy is van 2 féle 911 a polcon :D

Az összerakási megvásárlására akár össze is állhatnánk páran...

(#40900) #75376384 válasza realist (#40899) üzenetére


#75376384
törölt tag

Tudom, hogy mindig én vagyok, aki mindent szóvá tesz, de ugye te se gondoltad komolyan az utolsó mondatot? Simán megveszed a doboz legokat vagyonokért, de más eszmei munkáján meg így spórolnál? Tessék csak meg tisztelni a készítőt és megvenni fejenként az alkotását.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.