Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) bobafett válasza kbalage2 (#40946) üzenetére


bobafett
tag

Lehet, hogy volt már kérdés és nem is kapcsolódik szorosan a témához, csak eszembe jutott, mint gondolatkísérlet. Egy átlag vásárlónak erőteljes szempont, nem csak vásárlási döntésnél, hanem az értékelésnél, a végső szájíz kialakulásában is meghatározó tényező az ár. Hogy lehet kiküszöbölni vagy beleszámítani egy értékelésbe azt a faktort, hogy egy támogatott csatornánál nem merül fel, hogy mit is kaptam végül a pénzemért. Vagy gondolatilag ott van, és megpróbálod ezt is belevenni vagy ez nem szokott felmerülni, maradnak a teljesen objektív értékelési dolgok, mint építési élmény, játszhatóság, elemek, stb? Anno, amikor még néztem a JANG csatornáját, ő nem támogatottként mindig erősen belevette az ár faktort és szerintem az hasznos is volt, hiszen elkerülhetetlen, hogy vásárlóként szembesüljön ezzel is az ember. Én magamról tudom, hogy ez benne van a végén, mint faktor, mikor magamban egy szettre gondolok és adok neki egy képzeletbeli pontszámot. Vagy ez hülyeség?

(#40952) UberMutant válasza bobafett (#40951) üzenetére


UberMutant
őstag

nem az ár a lényeg, hanem a hely. az fogy el hamrabb , mint a pénzed

(#40953) SAABPEPE


SAABPEPE
tag

Mall mennyire megbízható van náluk jóáron Baraccuda öböl kalózai .

(#40954) UberMutant válasza SAABPEPE (#40953) üzenetére


UberMutant
őstag

ha dobozfétised van, akkor személyesen vedd át

(#40955) Throme válasza kbalage2 (#40946) üzenetére


Throme
veterán

Ha a teljes egyezőség (méretaránynak megfelelően), a 100% lemodellezés számítana, akkor nem legóznék. Ennek egyik bizonyítéka a Speed Champion gyűjteményem, a 6 bütyök szélességtől kezdve.

Ilyen szemmel nézve írtam a véleményem, ami persze csepp a tengerben, nem ezen múlik majd a szett sikere. Meggyőzni sem akartalak. Nem is tudnálak, mert más szempontok szerint értékelünk.

Technikai megoldásokkal nincs bajom, sőt, tetszenek. Masszívabb is az új. Egyedül a külsőségek, amikben nem értünk egyet szerintem.
Azt is megértem, hogy ehhez a szetthez külön nem fognak speckó ablakot tervezni, és jobb az épített front oldal, szemben egy bazi nagy, speckó, de full egyező lego elemmel oldották volna meg.

Itt nézegettem egymás mellett az eredetit és a Lego verziót.
[link]
Egymás melletti képek jók sz összehasonlítás végett

(#40956) SAABPEPE válasza Throme (#40955) üzenetére


SAABPEPE
tag

A lego vissza fizeti a bricklink foglalót ?Már mint hogy annyi idő eltelt hogy feloldták a pénz lefogását?

(#40957) kbalage2 válasza bobafett (#40951) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A kérdés elég összetett. Egyrészt előfordul hogy nem is tudom a szett árát előre, ha a leleplezés egybeesik a videó publikálásának időpontjával (lásd 10279, utólag tudtam belerakni az árat a leírásba/blog posztba).

Másrészt pl JANG az amerikai piacra koncentrál, az ottani viszonyok és árazás függvényében mond valamit a szettre. Mivel van hogy 60% különbség van az amerikai ár és az EU ár között (pl Technic Ford Raptor), akkor most én erre mit mondjak, jó az ár vagy nem jó? Persze ezeket mind végig lehet venni a videóban csak akkor erről szólna a fele... Én úgy vagyok vele hogy ha tudom az árat akkor általában kiírom és mindenki eldöntheti hogy az összkép és a saját országának viszonyai ismeretében megéri-e vagy nem neki a szett. Ha van valamihez hasonlítani érdemben a szettet az ár függvényében és erről érdemes beszélni (ilyen lesz a 42129) akkor boncolgatom mélyebben a témát.

Az már csak hab a tortán hogy pl. nálunk a hivatalos LEGO árhoz képest általában 10-20%-al olcsóbban meg lehet kapni kiskereknél a szetteket, ez megint sokat változtathat a képleten, ezért is érdemes inkább szetteket egymáshoz hasonlítani ár/érték arányban szerintem.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40958) wolfcsibe84 válasza SAABPEPE (#40956) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

Igen. Majd újra le fogják vonni, amikor postázzák...

(#40959) Throme válasza kbalage2 (#40957) üzenetére


Throme
veterán

"Az már csak hab a tortán hogy pl. nálunk a hivatalos LEGO árhoz képest általában 10-20%-al olcsóbban meg lehet kapni kiskereknél a szetteket"

Más országban nincs így?
Vagy ott annyira nem számít az ár, hogy mindenki a hivatalos Lego üzletekben (online/offline) vásárol?

Nekem úgy tűnik a yt videókban a hivatalos árakat szokták megemlíteni, nem mennek bele, hogy a webshopoknál mennyi. Gondolom esély sincs rá, mert jórészt hivatalos megjelenés előtt szokták publikálni a szetteket, így a Lego-s árakat tudják csak elmondani.

(#40960) hami85


hami85
tag

@SAH-nál 128.000 Ft a Gunship, bestbuy, janem :D
Máshol gondolom 100 körül majd meg lehet venni. De így is meglehetősen úri hobby lett a Lego :D

(#40961) kbalage2 válasza Throme (#40959) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ahogy tudom pl. az USA-ban teljesen bevett dolog a lego.com-on vagy hivatalos üzletben vásárolni. Persze akciók mindenhol lehetnek, de ott egyáltalán nem elterjedt hogy szinte bármelyik random bolt jóval olcsóbban adja a készleteket mint a "hivatalos" ár.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40962) KaiotEch válasza hami85 (#40960) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én visszaemlékszem a 90-es évekre, ott még úgy ahogy megfizethető volt, most viszont tényleg nagyon magas szinte minden értelmesebb készletnek az ára.

Nekem volt 4559-es vonatom, emlékszem karácsonyra kaptam és valami 25-30eFt körül vettük. Igaz ha nézzük az inflációt, akkor lehet olyan mint most 120eFt.

(#40963) ayo válasza KaiotEch (#40962) üzenetére


ayo
addikt

ez pont csak azt mutatja, hogy nem drága a LEGO és persze sok más, amit ilyenkor elő szoktak venni. a drága lenne, akkor nem lenne téma, hogy mindenki mennyit vesz 1 hónapban, vagy épp hogy mennyi doboza van a polcon raktározva.
90-es évek elején pl. 1-2 hónap átlagbér volt ennyi, most valami 145? a minimálbér tehát még nagyon messze vagyunk ahhoz az időkhöz képest, mondhatnám azt is, hogy szinte ingyen van :D

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#40964) thomeef válasza hami85 (#40960) üzenetére


thomeef
őstag

Pontosan 2x annyi darabos és kb. 2x akkora méretre is mint a 60-70k-s eddigi UCS készletek. :U

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#40965) #75376384 válasza Llew (#40950) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ok és?

tovabbra se értem mit szeretnél kihozni a dologból. Én azt tettem szóvá hogy ucs méret mellett is lehetnek jó figurák. Lásd pl a fenti példák.

(#40966) SAABPEPE válasza wolfcsibe84 (#40958) üzenetére


SAABPEPE
tag

Ok köszi akkor így már értem .

(#40967) timar88


timar88
tag

[link]
Hát nem lett kicsi az biztos. A figurák egyébként csak dísznek vannak, ahogy az egész hajó, nem gyerekeknek tervezték, ezért nem adnak hozzá sok figurát.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#40968) Freddy76 válasza timar88 (#40967) üzenetére


Freddy76
addikt

Háááát, nem tudom. Dísznek elég randa, abban pedig nem vagyok biztos, hogy ennek lesz-e elég nagy tábora, végül is csak a "sokból egy" hajó...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40969) HellGreg


HellGreg
őstag

Ha valakit érdekel, a speed champions 76904 az auchanban 14990. A legolcsóbb helyen is 17k árukereső szerint. És még csak nem is akciós. A többi speed champion brutál áron van pedig.

[ Szerkesztve ]

(#40970) #75376384 válasza Freddy76 (#40968) üzenetére


#75376384
törölt tag

Érdekesek az arányok. A kis kabin oldalt minifig scale, míg a csapatszállító rész közel se. Az inkább a régi technic figurák méretét idézi.

(#40971) bobafett válasza Freddy76 (#40968) üzenetére


bobafett
tag

Nálam benne van a TOP5 kedvenc SW jármű között, és a Falcon pl. nincs is. :)
Muszáj lesz valamiket eladnom majd, hogy ezt megvegyem.

(#40972) Pötyi


Pötyi
őstag

Azon morfondírozok, hogy az UCS birodalmi űrkomp is Lego-emberke méretű.

QNX is cool!

(#40973) HUN_Sector válasza SAABPEPE (#40956) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

2 hét a zárolás általában, de bankfüggő

(#40974) xcvbxcvb válasza HUN_Sector (#40973) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Vajon paypalos fizetésnél is feloldják ? Van vkinek tapasztalata?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#40975) LÁZ válasza xcvbxcvb (#40974) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

sztem a paypalnál marad zárolva (hacsak külön nem jelzi az ember hogy probléma van), ott nem emlékszem auto feloldásra.

alap esetben max 21nap a hold, de ez normál vásárlásra vonatkozik, nem ilyen hosszú teljesítésre.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#40976) Pötyi


Pötyi
őstag

QNX is cool!

(#40977) xcvbxcvb válasza LÁZ (#40975) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Hát ez szomorú hír, most több mint fél évig ülnek a pénzemen. Majd írok nekik hogy mi ez a diszkrimináció :) .
Régebben mikor kártyával fizettem azonnal visszajött a pénz és csak akkor vették le amielőtt feladták a csomagot.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#40978) LÁZ válasza xcvbxcvb (#40977) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ha kártya, akkor sztem most is ez lesz, én arra gondoltam, ha paypal egyenlegről fizetted, de még várni kell, mert pl nekem se szabadították fel a pénzt /kártyával fizettem/ :R

@Pögyi: ajj ajj :DDD

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#40979) xcvbxcvb válasza LÁZ (#40978) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Paypalon keresztül fizettem, nagyobb részét kártyával, egy kis részét a számlán lévő forinttal.
Már vagy 5 éve nem rendeltem a sah-ról, és lejárt a beregelt kártyám, és nem akartam az időt húzni az új beírásával, mert akkor lehet hogy lecsúsztam volna a kastélyról.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#40980) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok 10295, Porsche 911-hez vett már valaki LED KIT-et? :R

(#40981) Pötyi válasza LÁZ (#40978) üzenetére


Pötyi
őstag

Ehez is járt az adidas kispicő. IZÉ... Miféle múlt időkben beszélek, nyelvbotlás volt, ehe-ehe.

JÁR hozzá a kispicő!

:DDD

QNX is cool!

(#40982) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Edigitalban minden lego cityre 20% kedvezmény az alábbi kóddal:
EDLEGOCITY20

(#40983) timar88 válasza HUN_Sector (#40982) üzenetére


timar88
tag

Kipróbáltam, nem viszi. Oldalon sem találok ilyet, hol találtad?

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#40984) ZsZso válasza timar88 (#40983) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Pedig működik szépen, de csak a LEGO City -kre.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#40985) timar88 válasza ZsZso (#40984) üzenetére


timar88
tag

Most nézem, hogy nem is arra próbáltam valóban. City keresésre a friendseket is kidobta...Köszi!

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#40986) Llew válasza #75376384 (#40965) üzenetére


Llew
senior tag

Te hoztad be a minifigeket egy UCS készletnél ahol régen nem is voltak, illetve mióta vannak azóta is többnyire mellékes kiegészítők, mert méretben nem passzolnak a készletekhez. Szóval nem értem minek kéne több minifig ehhez a készlethez.

Az oldalsó lövész kabinok sem minifig méretűek. A filmben ülnek benne a klónok, és ebben is egy akkora ülés van, aminek a támlája kb álló minifig méretű.

#40972 Pötyi
Elvileg a Falconok, a komp és a Slave I minifig méretű

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#40987) wolfcsibe84


wolfcsibe84
csendes tag

Szerintetek? Nekem egyelőre skip... Nagyon piszlicsárék azok a kerekek...

https://youtu.be/oX90cXRnIMg

(#40988) kbalage2 válasza wolfcsibe84 (#40987) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Szerintem holnap kint lesz a teljes hosszúságú véleményem, de addig is itt egy extra tuti fícsör amit Sariel úgyfest nem vett észre :D A kerék egyébként méretarányos az eredetivel.

A 42128-as vontatóról pedig itt található a mélyelemzés, szerintem az utóbbi idők egyértelműen legjobb nem motorizált Technic szettje.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40989) Llew


Llew
senior tag

Haha. A Gunship készleteknél a Lego elkövetett egy elég nagy bakit. Az első gyártási sorozatban, amiből a különböző oldalaknak is szétküldtek készleteket a Birodalom logoja van a dobozon és az összerakásin. Ritkán van prequel UCS.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#40990) Throme válasza wolfcsibe84 (#40987) üzenetére


Throme
veterán

Mindenesetre nem kímélte a srác a szettet.
Nekem az a virtuális botkormányos irányítás sem tetszik.
Az árából pedig kijön néhány más szett is.
Legalább láttuk, hogy nem csak nekünk drága a szett.
Tudom nem ettől döglik a légy, nem ezen van a hangsúly, de semmilyen mozgó dugattyús motort nem kapunk...

#40988kbalage2
Tényleg érdekes "fícsőr" nem rossz. Azt nem tudom meddig nézegetném.
A virtuális 3D-s Lego katalógust is nézegettem anno, mert érdekes megoldás volt, hogy telón keresztül nézve kvázi életre kelnek a szettek.

(#40991) wolfcsibe84 válasza kbalage2 (#40988) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

Kíváncsi vagyok a te véleményedre is, de én szerintem Gyenes Viktor 42110 alternatívája mellett teszem majd le a voksom, ha megcsinálja a motorizálását is a 42099-et felhasználva...

Rendezel majd esetleg egy 42128 vs. 8285 párharcot?

[ Szerkesztve ]

(#40992) kbalage2 válasza wolfcsibe84 (#40991) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Itt a véleményem, kicsit hosszúra sikerült de remélem nem teljesen unalmas :) Próbáltam kitérni direkt olyan aspektusaira is a sztorinak amit alapból nem feltétlen magyaráznék túl, de úgy éreztem hogy itt megérdemli a ráfordított időt.

42128 vs. 8285 - lesz még kontent a vontatóval, és nem "csak" a 8285 fog feltűnni a színen ;)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#40993) wolfcsibe84 válasza kbalage2 (#40992) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

Kiváló lett a bemutató! Sariel elbújhat... :P

Viszont sajnos hiába méretarányosak a kerekek, nekem akkor is kicsinek tűnnek. Persze ezt könnyen lehet orvosolni és úgy a terepképességek is javulni fognak.

Nagyobb hiba a difizár feleslegessége. Mármint a kapcsolhatósága...

Bízok benne hogy módosítokkal kiváló szett lesz belőle. Várom a videókat! :DD

[ Szerkesztve ]

(#40994) Sordoran válasza kbalage2 (#40992) üzenetére


Sordoran
addikt

Ez a bemutató kicsit megnyugtatott, mert bár így is megvettem volna, de savanyodott a dolog a tegnap látott review után. Ami nagy szívfájdalom az a kanyarodása, azon nehezen lehet túllendülni. Lényegében nem tudok majd vele házon belül folyosón rendesen kanyarodni, se megfordulni. Sebességben is többet vártam volna, de ezt letudom nyelni még. Viszont a "mászó/terep" képességei azok hozzák amit reméltem. ;)
Amúgy vicces, nem tudtam hogy ez a te csatornád, de nálad láttam 2 hete a dobozról a videót és vártam a tesztet, és csak tegnap állt össze a kép. :DDD Köszönet a tesztért! :R

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#40995) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Egy csomó olyan legó jön ki, amit szeretnék megvenni, az UCS, technic, creator, Ideas, pedig még a Millennium Falcon, a Roxfort kastély R2D2, Ideas írógép sincs meg, na meg még pár apróság erre most jön ki egy csomó olyan újdonság ami megint kellene csak a pénztárcám bírná kicsit jobban. :) Mondjuk a Zetrost kicsit drágállom lehet kimarad de a 42128 biztos meglesz, a Star Wars UCS hajóval együtt.

(#40996) Sundesz


Sundesz
őstag

Van egy-két idióta minden facebook adásvételi csoportban, aki röhögős smileyt tud csak tolni a hirdetésre, miközben fingja sincs az árakról. Itthon abszolút, de bricklink alapján is legolcsóbban árult készletre tudtak egy ilyen reakciót kicsikarni magukból. Nehéz lenne akkor inkább tovább lapozni? Bocsi, de kikívánkozott belőlem, a face után a PH minden fóruma kb elit klub.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#40997) Pötyi válasza Sundesz (#40996) üzenetére


Pötyi
őstag

Ezt az árképzést megírtad ugyanilyen részletességgel a fészen is annak a jószágnak?

QNX is cool!

(#40998) HUN_Sector válasza RapaNui1 (#40995) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Akkor mérlegelj:
KÍVÁNCSI VAGY RÁ / SZÜKSÉGED VAN RÁ ?
A kettőt gyakran keverik.

(#40999) Sundesz válasza Pötyi (#40997) üzenetére


Sundesz
őstag

Igen.

Hörcsög Powa'

(#41000) LÁZ válasza Sundesz (#40996) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

majd megveszi mástól bolti áron, vidáman, boldogan :DDD

ja, nem, az ilyenek általában nem vesznek semmit
/legalábbis a tapasztalat ez...egyelőre/

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.