Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) czanga válasza Djuree (#36449) üzenetére


czanga
őstag

Én is csalódtam, de az árak emelése után a rendes akciók is elmaradnak Auchannál úgy fest. :(
viszont...jól tippelek az lesz mint a legutóbbi alkalommal, és miután vége a pontgyűjtésnek, leértékelve túl akarnak majd adni a maradékon, és tele lesz a polc ezekkel akár olcsóbban is mint a jelenlegi akcióban.

(#36452) #75376384 válasza HUN_Sector (#36450) üzenetére


#75376384
törölt tag

Szerintem a klasszikus minifig scale keszletekkel nem nagyon tud mellé lőni. Pl a Mandalorian battle pack (vagy mi a neve) egy hiánypótló készlet és csupa egyedi figet tartalmaz. Vagy a razor crest, amiből nem hiszem hogy lesz több, ha csak az eddigi sorozat részeket nézzük. Vagy az a készlet, ami a kezdetleges armor-ban tartalmazza a Mandaloriant. Én aki nem rég kezdte el gyűjteni az swt azt vettem eszre hogy a spéci/egyedi/ritka figurás készletek tudnak megszaladni árban. Elég megnézni mennyibe kerül egy Rex figura pl vagy a régebbi clone trooper pakkok, amiknek spéci festésük van.

[ Szerkesztve ]

(#36453) adalbert1 válasza LÁZ (#36428) üzenetére


adalbert1
veterán

Fúúú, most ránéztem a fishing store árára, ahogy írtad, hát, kemény - árukeresőn 200k, bricklinken csak 106k (magyar store-ból 135k). :DDD
Akik amúgy befektetési céllal veszik ezeket a készleteket, azok hogy/hol tárolják? Mert ha már 200k-t kiadnék egy 4 éve 50k-s készletért, akkor elvárnám, hogy a doboza is nagyon jó állapotú legyen, és azért akkor gondolom nem árt, ha megfelelő páratartalom és hőmérséklet mellett vannak tárolva, nincs több doboz egymásra pakolva, hogy ne nyomja, stb...

Illetve tényleg kiszámíthatatlannak tűnik,pl. Exo Suit-ot kb. bolti árán lehet még most is venni bricklinken, Big Bang Theory ára már duplázódott, a DeLorean is, de pl. az Ecto-1-et lehet az egykori bolti árnál pár ezerrel drágábban is venni (igaz külföldi eladóktól, szóval a postaköltség dobhat rajta).

Szóval szerintem ez leginkább úgy működhet, ha valaki ki tudja használni az összes akciót, ismeri az olcsó beszerzési forrásokat, van tőkéje több témát/készletet vásárolni (ugye nem biztos, hogy mi lesz tényleg keresett, és mi nem), és helye, ahol megfelelően tudja tárolni akár évekig ezeket, illetve ideje is ezzel foglalkozni. Most, ahogy így végiggondoltam, arra jutottam, ha valaki rendesen profitálni szeretne ebből, akkor jobb, ha ezt főállásnak fogja fel. :)

(#36454) balint82 válasza HUN_Sector (#36447) üzenetére


balint82
senior tag

Voila

:DD

Google Pixel 4a

(#36455) Llew válasza balint82 (#36454) üzenetére


Llew
senior tag

Auchanban ilyen jó a LEGO felhozatal? Saturn meg ideas készlet? Máskor is volt vagy csak most az akció miatt?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#36456) maross válasza balint82 (#36454) üzenetére


maross
veterán

ahogy nezem 6-8 ezret lehet sporolni rajtuk.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36457) Freddy76


Freddy76
addikt

Korábban többeknél felmerültek háborús készletek. Kollégám vett a gyerekeinek karácsonyra "Cobi" készleteket, teljesen Lego kompatibilisek, és bár vannak kisebb minőségi problémák (pl. színek néha picit eltérnek, az öntésnél sorjás), de elég vagány a kész Tigris tank, Spitfire és B17 Flying Fortress. A legóval teljesen kompatibilis.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36458) magickonfig válasza HUN_Sector (#36450) üzenetére


magickonfig
tag

Bár maga Grogu karakter hihetetlen népszerűségnek örvend (nem csoda ), de szerintem csúnyácska. Mandalorian szettek alig-alig, és egyenlőre óriási sikere van a : Razer Crust-t nak, már most az egekben az ára.
Ha kicsit szebb lenne a Child Lego akkor no brainer, hogy felmegy az ára, de így nehéz szerintem megmondani. :))
Bár a szépség szubjektív lego szempontból is.

(#36459) balint82 válasza Llew (#36455) üzenetére


balint82
senior tag

Lego pont gyűjtős promóció kezdődik pár nap múlva. :)

Google Pixel 4a

(#36460) HUN_Sector válasza adalbert1 (#36453) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Nekem pl lett csak ezért egy bazi nagy gardróbom, ami fent 100 nagy, közepes és kisebb készletet is elnyelt.
Amik meg nem jegelősek, azok a franciaágy ágyneműtartóját bérelték ki :D

(#36461) Segal válasza HUN_Sector (#36460) üzenetére


Segal
veterán

Hol is laksz? ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#36462) magickonfig


magickonfig
tag

esetleg nem kell vigyázni a kiskutyusodra vagy kiscicádra? ;] ;] ;)

(#36463) balint82 válasza HUN_Sector (#36460) üzenetére


balint82
senior tag

Üdv a klubban. :)

Ez egy 60 cm mély szekrény teteje, általában 2 szett van egymás mögött és 3 ilyen fakkom van ittoni tárolásra.
alt="" title=""

A nagyok sajnos nem fértek el ide, azoknak van egy külön sarok itthon.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#36464) HUN_Sector válasza balint82 (#36463) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Az a wall-e már nagy érték :D

(#36465) wrrs válasza Freddy76 (#36457) üzenetére


wrrs
tag

06015-ös xingbao-t vegyék meg! Se sorja, se hiba, az építési élmény és a végeredmény pedig arconvágós! off: off

(#36466) maross


maross
veterán

Hm, lehet le kene pucolnom par tarsasjatekos polcotl, es legot pakolni rajuk par evig :). Még társasban is erős a 30k/doboz, de itt csak úgy röpködnek ennek a duplái/triplái.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36467) balint82 válasza HUN_Sector (#36464) üzenetére


balint82
senior tag

Mögötte lapul majdnem az összes többi ideas is a TBBT van pont emögött :D

Google Pixel 4a

(#36468) Llew


Llew
senior tag

Ezek a szekrényes képek elég jók. Jól nyomjátok. Én a saját készleteket sem tudom hova tenni. Az üres dobozokról nem is beszélve.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#36469) Djuree válasza Freddy76 (#36457) üzenetére


Djuree
félisten

nekem is van megabloks leopard 2 tankom, gyujtoi femdobozos, eleg komoly darab. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36470) balint82 válasza Llew (#36468) üzenetére


balint82
senior tag

Jah, ezek kb. saját készletek.

Google Pixel 4a

(#36471) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

a következő ideas ajándék projekt, valszeg 150 ojró után mostanában

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36472) draco31 válasza LÁZ (#36471) üzenetére


draco31
veterán

Képen jól néz ki.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#36473) woros válasza LÁZ (#36471) üzenetére


woros
őstag

Lehet tudni kb., hogy mikorra várható?

(#36474) LÁZ válasza woros (#36473) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

március a rumor

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36475) Throme


Throme
veterán

a Land Rover Defender és az új Technic Ferrari kerekének az átmérője nagyobb, mint a Porsche RSR kereke?

(#36476) adalbert1 válasza HUN_Sector (#36460) üzenetére


adalbert1
veterán

Azta, balint82-vel együtt jól toljátok :)

Nekem csak kb. 30 kisebb készlet van 2 ikeás költöztetős kartondobozban a beépített szekrényben (de ezek mind saját használatra, illetve most már várom, hogy a gyerek idősebb legyen, és sorra bontsuk ki őket :D), mellette még pár kisebb készlet egy másik szekrény tetején.

De már úgy érzem, hogy ezek is sok helyet foglalnak, azt el sem tudom képzelni, hogy egy nagyobb Falcont, vagy pár modulart hova tennék, ha eladásra spájzolnám őket.

Ma megérkezett a Lego Bonsai is az emagról, köszi annak, aki eredetileg linkelte (és az ujracsomagolt kódos és dettolos olcsósításos tippet is).
Csak egy vékony zacsi volt ráhúzva, szóval csomagolás terén azért tudnának hova fejlődni, de a doboz egész jó állapotban volt, 1-2 kisebb nyomódás volt csak rajta - mivel összerakni vettem, így a kedvező ára miatt ezen könnyen túl tudok lendülni.

(#36477) Gergőke88 válasza adalbert1 (#36476) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szívesen nekem is ma jött meg. Szinten nyomodasok a dobozon, de úgyis rakom össze...

(#36478) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Remélem az én 2 bonsaiomat már dobozba rakták :)

Más: Köszönöm a Füles-t (Füles újság tipp), fehérváron az auchanban nem maradt sok mire odaértem, de 3 ninjagosat így is szereztem. Az újságok meg mennek szétosztásra a kollégák gyerekei között.

(#36479) Pötyi


Pötyi
őstag

Ma voltam alkatrészt túrni a Wesselényi utcai villamosmegállónál lévő használt boltban. Ha valakit érdekel, most éppen van neki egy eladó új kiadású kalózhajója, meg több racers autó a vitrinben. Jaguár, Bugatti. Illetve láttam még Space Exploriens készleteket '96-ból.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#36480) kbalage2 válasza Throme (#36475) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Az átmérő ugyanaz viszont a Defender/Ferrari felninek máshol vannak a felfogatási pontjai a középvonalhoz képest.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#36481) magickonfig válasza Pötyi (#36479) üzenetére


magickonfig
tag

Ha a kockabirodalomra gondolsz, Mocskosul drága az a hely. Mondjuk a hölgy nagyon segítőkész volt, a srácok borzalmas unott képűek voltak ( de lehet rossz napjuk volt kivételesen) Sima régi bokrot vettem volna, de 600 Ft/db ért kösz nem :R .

[ Szerkesztve ]

(#36482) Segal válasza magickonfig (#36481) üzenetére


Segal
veterán

Arra gondolt. Nekem nem volt semmi problémám, pedig én is vásároltam már náluk. Többször is.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#36483) Throme válasza kbalage2 (#36480) üzenetére


Throme
veterán

Kezdtem reménykedni pedig :B
Videódban az eredetivel összehasonlítva a ferrárit, a kerekek nagyobbnak tűnnek, arányaiban... gondoltam hátha ...
De ezek szerint ügyeltek legóék, hogy ne legyen cserélhető a porsche kerekekre (igaz így már értelme sincs, mert a méret lenne a lényeg...eben az esetben...)

(#36484) lm83


lm83
őstag

Most az emagon már nincs minden legora kedvezmény az ujracsomagolt kuponnal pénteken? Csak az újracsomagoltakra veszi be?

(#36485) balint82 válasza lm83 (#36484) üzenetére


balint82
senior tag

Van pár feltétel:

- csak péntekente jó, de akkor sem minden pénteken
- újracsomagoltokra érvényes 20% kedvezményt ad
- emag által forgalmazott teljes árú Legok-ra, és sajnos ott sem mindegyikre (pl. Ideas Zongorára nem, Mickey&Minnie egérre, nem)

Érdemes próbálkozni :)

Google Pixel 4a

(#36486) lm83 válasza balint82 (#36485) üzenetére


lm83
őstag

Most akkor az a lényeg, hogy nem csak újracsomagoltra veszi. Viszont akkor az akciósra meg biztos nem jó, értem. Köszi

(#36487) tPedro_


tPedro_
őstag

Folytatódik a szavazás. Az első három helyezetthez (Bionicle, Classic space és Pirates) hozzácsapták még negyedikként a Castle témát is. :C
https://ideas.lego.com/blogs/a4ae09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/6c5a05b4-e29c-47ec-8841-a2bce1f8933e

(#36488) #75376384 válasza tPedro_ (#36487) üzenetére


#75376384
törölt tag

Köszi.

Ment is a szavazat a castle témára. Beirtam nekik hogy jöhetne egy vár valamilyen magasított baseplate-re. Bár ez kb esélytelen. :D

(#36489) Throme válasza tPedro_ (#36487) üzenetére


Throme
veterán

Akkor érződik a nyomás, és a felháborodás a kategóriák miatt.
Csak odatették a vár témát (nem merték lehagyni).
Viszont, így kvázi újrakezdődik a szavazás... :DDD

Helyükben simán kihoznék egy normális darabszámú szettet, amiben mind a 4 témából 1-1 megtalálható (és még így is sok más téma kimarad...).

Továbbra se értek egyet ezzel a kezdeményezéssel. Ebből jól nem fognak kijönni.

(#36490) kbalage2 válasza Throme (#36483) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nem hinném hogy ilyen "hátsó szándék" vezérelte volna őket, egyszerűen nem stimmel a méretarány. A Bugatti/Porsche stb 1:8-as készletek, a Ferrari / Porsche RSR meg 1:10-es, ennyi.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#36491) #75376384


#75376384
törölt tag

Most néztem a rendeléseim bl-en és elég genya szokásnak tartom, hogy a boltok nem rögtön azután értékelik a vásárlót, hogy feladták a csomagot. Tekintve, hogy a rám eső részt teljesítettem...

Én mindig megvárom a csomag érkezését és utána értékelek. Így azonban egy csomó bolt egyszerűen nem ír értékelést. Vagy most nekem kellene kilincselni nála, hogy írjon valamit miután ott hagytam nála egy csomó pénzt?

(#36492) kbalage2 válasza #75376384 (#36491) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Boltként még értem hogy szükség van az értékelésre, de vásárlóként mit nyersz vele? Én eddig nem láttam semmi gyakorlati hasznát, persze ettől még lehet hogy van :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#36493) Pötyi válasza kbalage2 (#36492) üzenetére


Pötyi
őstag

Hááát, pld. az _én_, mint vevő, megbízhatoságom szempontjából? Ha bármi szívességet kérek az eladótól, pld. az átlagosnál hosszabb rendelés tartást, esetleges hitelt, vagy ne adj' isten utólagos fizetési lehetőséget, akkor azért jól jön, hogy van hatszázhuszonöt pozítivom.

QNX is cool!

(#36494) #75376384 válasza Pötyi (#36493) üzenetére


#75376384
törölt tag

en egy dolgot szoktam kerni, hogy ha lehet a paypalt keruljuk el. eleg rugalmas vagyok utalas szempontjabol, de utalom a paypalt es a vele jaro extra koltsegeket. es emiatt a keres miatt nem banom, hogy azt latja a bolt, hogy megbizhato vagyok fizetest illetoen.

(#36495) kbalage2 válasza Pötyi (#36493) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Valid pontok, bár soha eszembe nem jutott volna hitelt kérni BL-en :D Mondjuk én nem nagyon veszek ritka cuccokat, ha valahol nem tetszenek a feltételek akkor megveszem másnál.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#36496) Tony21


Tony21
tag

Járt valaki tecsőben? Még mindig 25890 a creator kalózhajó? Múlt héten voltam kint, akkor nem vettem meg, azóta meg nem jutottam el ...

(#36497) LÁZ válasza Tony21 (#36496) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az baráti lenne nagyon :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36498) edgR válasza Tony21 (#36496) üzenetére


edgR
őstag

tegnap este még annyi volt, igen

(#36499) Tony21 válasza edgR (#36498) üzenetére


Tony21
tag

Köszi!

LÁZ: jahh, jelenleg jó ár érte :)

(#36500) backdraft81


backdraft81
csendes újonc

[kép] Sziasztok,
Hátha még nem volt, és érdekel valakit, de a Coop-okban az ilyen pici polybag szettek 699 Ft-ért vannak pontgyűjtés nélkül, meg minden nélkül. Szerintem ennyit pl ez a Potteres simán megért.

A teljes lista úgy látható, ha beütitek a keresőbe, hogy Coop + LEGO.

:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.