Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

[ideas szavazás a Lego 90éves évfordulójának alkalmából

2 forduló, hogy visszahozzák a legtöbb szavazatot kapott témakört 1 készletben, első körben 3at dob fel mindenki, aztán a legtöbb szavazatot kapottak közül is választ a nép. A 2. kör már titokos.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36102) Scholes9 válasza #75376384 (#36096) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is hasonlóan vagyok most a Star Wars-szal :K Szeretnék egy SW készletet majd venni, de lehet várok még ezekre :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#36103) Fr0z3n válasza LÁZ (#36101) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Hát az szerintem már borítékolható, hogy vagy a kalózos vagy a castle téma nyer. Véletlenül sem a train vagy a modell team. Pedig a my own train széria nagyon komoly. A cseheknél láttam mindet kiállitva egybe, mármint az összes vonatos készletet. Hát egy fél órás nyál csorgatás és vagy 100 fénykép lett a találkozás eredménye.

[ Szerkesztve ]

(#36104) Pötyi válasza maross (#36100) üzenetére


Pötyi
őstag

Fogalmazzunk úgy, hogy ha venni szeretnél, akkor a használt is drága lesz, ha pedig eladni, akkor a bontatlan is csak nyomott áron megy el...

Ez ilyen nehogy-már-jól-járj Murphy törvény.

:DDD

QNX is cool!

(#36105) bobafett válasza OliMac (#36093) üzenetére


bobafett
tag

A Colosseum mostanában 150e Ft a Legos csoportokban. Ha megveszed és összerakod, szerintem 130e Ft körül eladható, ami 10-15% "veszteség".

Eladni bárhogy lehet, valaki az összerakottat preferálja, mondván, hogy így látja, ha hiányzik valami. Én eladni szinte mindig szétszedve szoktam, átszámolva mindent a BL listához képest. Újrazacskózni ekkora készletet nem kell, én simítózáras csomagokba szoktam beletenni az alkatrészeket leltár után.

Ahogy írták, amíg piacon van az adott készlet, addig kb ez a képlet, ahogy kifut, keresett téma viszonylag hamar eléri az eredeti árat a használt is, illetve sokszor drágább lesz annál.

(#36106) bobafett


bobafett
tag

Ha valakit érdekel, VIP centerben gyűjthető "coin" +tartó igényelhető.

(#36107) Llew válasza tocsek18 (#36091) üzenetére


Llew
senior tag

A játszós Gunshippekről lemaradtam, így nagyon kíváncsi leszek milyen lesz. Ahogy az AT-AT-re is, bár az az ára alapján nem nagyon jön szóba egyelőre.

#36093 OliMac
Ahogy előttem is mondták. Szétszedve próbáld tárolni eredeti csomagolással együtt. Pár év és még bontva is jó befektetés lesz. Bricklinken lehet majd követni a használtak árváltozását, ha megjelennek.

#36100 maross
Ez ugye jórészt a készlet korától is függ. Régieknél a hiánytalan készlet is ritka, a dobozos meg igazi kincs és egy vagyon.

#36101 LÁZ
Az a "baj", hogy annyi jó témát dobtak fel, nagyon nehéz választani. Én szívem szerint mindegyik Castle témára szavaznék. Így viszont elaprózódnak a szavazatok.
Talán a Black Falcont kizárnám, mert ha a hamarosan megjelenő Blacksmith készletben Falcon katonák lesznek, akkor talán a nyári moduláris várban is.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#36108) Pötyi válasza LÁZ (#36101) üzenetére


Pötyi
őstag

Egy lány ott verte magát a földhöz, hogy Fabuland miért nincs?!?

QNX is cool!

(#36109) kbalage2 válasza koxx (#36095) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Részletes tesztet itt találsz róla. Én alapból nem vagyok egy nagy munkagép fan, a váltó mint fícsör jópofa benne de nekem csalódás volt hogy nem teljesen automata. Persze megfelelő programozással azzá lehet tenni :) A kormányzás is kicsit pontatlan, és szobán kívül ne számíts túl nagy teljesítményre. Szerintem a Powered Up-pal szerelt RC szettek közül ennél játszhatóbb a 42099 és az új 42124 is, de mint mondtam engem nem köt le annyira a munkagép-vezetés :)
Ami a Liebherrt illeti az valóban bazinagy, összerakva nehéz tárolni, és a játszhatósága megint kicsit kétséges. Viszont láttam pár marha jó alternatív építést hozzá, van Ürsikló-szimulátor és készül egy Johnny 5 is :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#36110) maross válasza Llew (#36107) üzenetére


maross
veterán

Nem celzottan kerestem egy bizonyos modellt, csak par kisautot akartam a gyereknek 200-400 alkatresz korul, de nem voltam elajulva a vateras/jofogasos kinalattol. Vegul az egyik legos boltbol vettem parat, egy dobozos, 3 natur, minden osszerakva, es igy csak egy postat kellett fizetnem. Bricklink viszont bejott, egyik hazai bolttol rendeltem par hianyzo alkatreszt a regi keszletemhez + par szaz technic epitoelemet. Egy masik magyar boltbol egy csomo kereket, ami a vicc hogy aliexpresszes arak alatt. Ugyhogy most vidaman epitgetunk sokkereku jarmuveket, es kozben turelmesen varom, hogy valami szimpi jármu akcios legyen a boltokban :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36111) Llew válasza maross (#36110) üzenetére


Llew
senior tag

Gyerekek kapcsán az a gond, hogy nehéz megjósolni az érdeklődési körüket. Ha a gyerek most kattan rá a Gyűrűk Ura készletekre, akkor az pl. elég zsebbenyúlós tud lenni.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#36112) #75376384


#75376384
törölt tag

rebrickablen van mar ninjago gardens review, akit esetleg erdekel.

(#36113) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.
Hosszú évek után (mint ahogy jó pár embert mostanában :) ) engem is visszavonzott a Lego világa. 1 éve nézegettem a jobbnál jobb szetteket, és a tavalyi évben még igyekeztem ellenállni, de végül győzött a Creator Expert Mustang, és karácsonyra beszereztem magamnak egy példányt. (autó modelleket eddig is gyűjtöttem, főleg 60-as, 70-es évek izomautói témában, így nem volt nehéz dolga :D ). Ezt megfejelve testvéremtől kaptam egy Speed Champions Dodge készletet, ami csak olaj volt a tűzre.
Így az új évben, amikor jött a Vintage Car akció, azt sem akartam már kihagyni. Viszont az autó témát mindenképp el akartam hagyni, ezért mellé a Creator tengerparti házzal, egy búvárjachttal, és víz alatti világhoz tartozó Creator-os cápával szeretnék egy kisebb diorámát összehozni. Lehet, hogy elsőre necces vállalkozás, de meglátjuk, mi lesz belőle.
Szóval egyelőre ez a tervem. Aztán ha ennek megvalósítása után még mindig meglesz a lendület, max kibővítem saját City-vé. (a pénztárcám már előre sír :D )

(#36114) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Valakinek van bevált IKEA tároló szekrény?
polcon nem szeretem tartani mert nagyon porosodik...
koszi!

(#36115) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Az IKEA Detolf üveges álló szekrény egész jó: https://www.ikea.com/hu/hu/p/detolf-uevegajtos-szekreny-fekete-barna-10119206/

(#36116) fenky válasza HUN_Sector (#36115) üzenetére


fenky
tag

Ehhez még ajánlott beszerezni gumi élvédőket, amikkel normálisan zár, mert olyan rések vannak rajt, hogy 1 hónap után centis por van a cuccokon. Ezt leszámítva ár/érték arányban nem rossz.

(#36117) Freddy76 válasza lazioforever (#36113) üzenetére


Freddy76
addikt

Üdv a sötét oldalon... A pénztárcád nem sír sokáig. Nem lesz pénztárcád :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36118) balint82 válasza Freddy76 (#36117) üzenetére


balint82
senior tag

De lesz neki, csak ilyen :

;]

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#36119) LÁZ válasza Gergőke88 (#36114) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nekem fabrikör van, bevált, abból van duplás is, valszeg az új pecóba már olyan is lesz pluszba :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36120) OliMac válasza OliMac (#36093) üzenetére


OliMac
csendes tag

Köszi mindenkinek a tanácsot, már itt is figyel mellettem egy hatalmas doboz benne a Colosseum-mal. :)

(#36121) Gergőke88 válasza HUN_Sector (#36115) üzenetére


Gergőke88
addikt

+LÀZ: Koszi megnézem őket. Gyerek miatt az üveg necces, de élőben kiderül.

(#36122) JeepD


JeepD
újonc

Sziasztok, üdvözlök mindenkit a fórumon! 30 év szünet után újra rákaptam a LEGO-ra.
Nemrég vettünk egy MILSBO vitrint az IKEA-ban, nagyon masszív konstrukció, zárható, az ajtó illesztést leszámítva jól tömített és ami számunkra fontos a három macska miatt , hogy fém a teteje. Egyelőre még berendezés alatt és készülget bele a világítás is 😊

(#36123) axod válasza JeepD (#36122) üzenetére


axod
tag

Üdv a fórumon! Én az ajtó illesztéséhez vékony, ablak szigetelő szivacscsíkot raktam. Nekem mondjuk fehér, nem fém szekrény van. Viszont LEGO mellett rengeteg modell :)) Ez 8 éve történt, port nem kellett még törölnöm.

[ Szerkesztve ]

(#36124) balint82 válasza OliMac (#36120) üzenetére


balint82
senior tag

Ez gyors volt :Y

Grat hozzá!

Google Pixel 4a

(#36125) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Az "új" Slave I az jól látom, hogy a legutóbbi Cloud City-hez tartozó Slave lesz? :Y

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#36126) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Esetleg tudja-e valaki, tart-e még a tescós akció? A síüdülőn gondolkodom, tetszik is, meg elvileg ki is fut az idén, ha jól láttam. Vagy összerakósnak, vagy eltevősnek gondoltam, bár ahogy ismerem magam, inkább az előbbi fog megvalósulni :)

Más: valaki próbálkozott már ilyennel, lego házak kivilágításához? Nekem pénztárcabarátabbnak tűnik, és kábel sincs elvileg hozzá. A 3 cm méret még talán jól elrejthető. link

(#36127) balint82


balint82
senior tag

Lego Ideas 21325 - fent van a s@h-on 55e az indulóára. :Y

Google Pixel 4a

(#36128) LÁZ válasza balint82 (#36127) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

meg március v április Micimackó is 😂

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36129) Llew válasza balint82 (#36127) üzenetére


Llew
senior tag

Hát akkor sajnos bejöttek a 150 $/Euro-s ár tippek. Mondjuk ~2100 darabos, de akkor is. 130-ért jobb lett volna. Ettől függetlenül kell.
A medvebőr beszarás jó.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#36130) JeepD válasza HellGreg (#36126) üzenetére


JeepD
újonc

Hello! Megnéztem a led-es linket, jópofa, csak nem tudom meddig bírja az elem benne. Kevés használat mellett megérheti, de 10X2db CR2032-es gombelem annyira nem olcsó mulattság, ha cserélni kell. Én speciel jobban kedvelem a fix tápos megoldás, akkor is, ha többet kell tökölni a vezetékek elrejésével.

(#36131) Pötyi válasza JeepD (#36130) üzenetére


Pötyi
őstag

Adok neked ajándékba két tizes csomag CR2032-es gombelemet, hogy ne verjen a földhöz a darabjának háromszáz forintos ára.

:DDD

Mert ez alapvetően egy informatikai portál és az alaplapokba is az kell. Szégyen, ha informatikusként nem tudsz ilyet lopni a munkahelyedről.

:DDD

QNX is cool!

(#36132) JeepD válasza Pötyi (#36131) üzenetére


JeepD
újonc

Köszi, majd elcserélem kiflire! 😂🤣

(#36133) magickonfig


magickonfig
tag

[Medieval Blacksmith] hivatalos LEGO videója! hihetetlen jópofa, és végre van egy kis kastély feelingje is! :K

(#36134) xedos válasza HellGreg (#36126) üzenetére


xedos
addikt

Én kínából rendeltem 6db lego elemes LED-et usb csatival és powerbankről hajtom.

(#36135) maross válasza magickonfig (#36133) üzenetére


maross
veterán

ez tenyleg nagyon jo, vidam szinkompozicios kastelyka :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36136) HellGreg válasza xedos (#36134) üzenetére


HellGreg
őstag

(#36137) #75376384 válasza magickonfig (#36133) üzenetére


#75376384
törölt tag

szerintem csodas lett az egesz, ugy ahogy van. remelem a pletykalt creator kastely egy masik frakciot fog visszahozni.

olvasgattam brickseten a kommenteket. az a seggfajas, ami ott megy nehany embernel. amikor a cseppet sem elfogult amerikai megszakerti az europai tortenelmet, a pc-t, meg hogy noi lovagok, husky es a "fachwerkhaus" mukodese...

ez kicsit olyan lett ez a keszlet, mint a cod jatekok szoktak lenni. megjelent a hivatalos verzio es az osszes kozleskenyszeres elomaszott a kis lyukbol, hogy elmondja mennyire szar ez es a gyoztes verzio sokkal jobb volt (bar nem tudom miert, mert nem indokolja meg egyik se).

[ Szerkesztve ]

(#36138) Freddy76


Freddy76
addikt

Basszus, kell ez a Medieval Blacksmith cucc... Az ilyeneket a feleségem is imádja, szóval csak éjszaka építhetem, amikor alszik...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36139) wrrs válasza magickonfig (#36133) üzenetére


wrrs
tag

Nem lehet belekötni! Kiváló! 3 készletet kell venni egyből és mehet a MOC-olás is!

(#36140) kbalage2 válasza #75376384 (#36137) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nem nagyon láttam mostanában olyan új szettet ahol ne ez történne, mindenki született LEGO tervező és persze adott keretből 10x jobb szettet tudna fél kézzel álmában összerakni mint azok akik ezért kapják a fizut.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#36141) #75376384 válasza kbalage2 (#36140) üzenetére


#75376384
törölt tag

Szerintem fontos a kritika, mert a végén Legoék megint eljutnak oda, mint 2000 környékén vagy mint néhány témával mostanság (khm trollok, amiket pár hónap után kivontak).

Ami viszont e körül a készlet körül megy, én ilyet még nem láttam.

(#36142) Dtamas82


Dtamas82
csendes tag

Sziasztok, van itt olyan tag, aki pályázott már a lego ideas oldalon? Lehetőleg némi sikerrel :) Szeretnék tanácsot kérni, hogy mik a legfontosabb dolgok, amelyekre figyelni kell.

(#36143) kbalage2 válasza #75376384 (#36141) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A kritika egy hasznos dolog, pláne ha megalapozott. De érdemes megnézni pl. azt az agyatlan mocskolódást ami az új Technic Ferrari videóim alatt megy. Mint a bespeedezett papagájok csak ugyanazt tudják ismételgetni amit valami nagytudású megmondóember videójában láttak. És hiába kommentelték oda már százan ugyanazt, nem bírja ki hogy százegyediknek oda ne szúrja a következő is. Mindezt úgy hogy se ezt a szettet nem látta még közelről, se azt a másikat amit felmagasztal hogy ennyi pénzért az mennyire sokkal de sokkal jobb.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#36144) hulp01 válasza #75376384 (#36137) üzenetére


hulp01
senior tag

De az miért baj, hogy sok embernek nem tetszik? Szerinted csodás. Szerintem meg az eredeti fényében nagyon nem az. Totál le lett egyszerűsítve, és teljesen elvesztette az eredeti hangulatát. Az eredeti mehetett volna mondjuk a Trónok harcába, ez meg mondjuk valami Disney mesébe. Két teljesen különböző karakter.
Nagyon megörültem, amikor ez nyert és eléggé elszomorodtam, amikor megláttam mi lett belőle. De ettől függetlenül biztos van rengeteg ember, akinek meg a Lego verzió tetszik jobban.

(#36145) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

hol a hiba a képen :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36146) #75376384 válasza hulp01 (#36144) üzenetére


#75376384
törölt tag

a tetszik nem tetszik szubjektiv. a Lego meg mindig egy gyerekjatek, a tronok harca viszont nem gyerekeknek szant cucc. amugy en nem tudom milyen hangulata volt az eredetinek, mivel annak a kepeit csak gagyi, renderelt fotokon lattam. mig ezt normalis fenyek kozott irl megepitve.

vagy mi a baj vele pontosan? anno a sarga kockakbol epitett var nem volt eleg mesebeli? mint ha ez lenne a lego elso elenkebb szineket hasznalt keszlete. abba pedig nem artana belegondolni, hogy milyen lenne, ha csak sotet szineket hasznaltak volna.

de nem csak ezzel van bajuk, es ha csak a kinezetet kritizalna azt elfogadom. viszont ott a mostansag divatba jott, miert van noi karakter, noi lovag nem volt regen bs.

miert husky a kutya? na nem mint ha a fejukben letezo kepen kivul barhol tenykent lenne kezelve, hogy az egy husky es nem csak egy feher kutya. ugye az atszinezett valtozata az egybol mehetne nemetjuhasznak is.

Fachwerk house "mukodese" es kinezete. vegulis csak fel perc google kell hozza, hogy az ember erre is racafoljon.

es meg lehetne sorolni, de bejefezem. igy is tul sok idot szantam erre a hulyesegre. irigylem oket, amiert ekkora problemat jelent nekik egy kis sarga muanyag fej egy kek muanyag torzon. :)

(#36147) tPedro_ válasza LÁZ (#36145) üzenetére


tPedro_
őstag

A tálca a képernyő tetején van? :DDD

(#36148) hulp01 válasza #75376384 (#36146) üzenetére


hulp01
senior tag

A dobozkép alapján ez speciel pont 18+-os készlet. Pont nem gyerekeknek szánt készlet. A renderelt kép és a valódi között biztos van különbség, de szerintem nem olyan egetverően nagy. Nem gondolom, hogy az eredeti kockákból megépítve szépen fényképezve nem lenne hasonlóan szép.
A kevésbé élénk színek jobban bejöttek volna, nem kell sötét, csak mondjuk inkább pasztell színek. A sárga vár meg 6 éves kortól ajánlott tényleg játék volt. Ráadásul szerintem amikor az megjelent, volt a sárga, piros, kék, zöld, fehér meg fekete kocka, aztán kész. Nem volt százféle árnyalat. Az eredeti szerintem érezhetően nagyobb is, és ezáltal jobban érvényesül a fachwerk haus jellege.

(#36149) Pötyi válasza LÁZ (#36145) üzenetére


Pötyi
őstag

Minek a tornya áll ki a piros basz mögül?

QNX is cool!

(#36150) Llew válasza LÁZ (#36145) üzenetére


Llew
senior tag

Ott hogy a srác hátát látjuk a készlet helyett?
Vagy a jobb szélen lévő apróságra gondolsz?
MB készlet:
Nekem nagyon tetszik. Jópofa készlet. A színösszeállítása is jó.
A csalódottságot részben megtudom érteni az átalakítás kapcsán, bár nekem a túlrealizált, agyonrészletezett Moc-ok alapból nem tetszenek. Másrészt a a csalódottságon túl a nagy "felháborodás" tényleg fura, mert eddig egyik hasonló iedas készlet sem lett olyan, mint az eredeti. Szerintem ez a készlet jól egyensúlyoz az alapötlet és a LEGO hivatalos arculatába illőség között. Az eredeti sötét színei nagyon komorak lettek volna valós készletnél.

Másrészt pl. a most támogatási nyert Zelda kastély meg túl meseszerű. Az sem tetszik, de végleges verzióban lehet jobb lesz. Ha lesz.

Ha már Ideas. Nagyon bírom a régi klasszikus, játszós készleteket idéző ötleteket, Moc-ockat, amiket egy az egyben lehetne gyártásba küldeni. Ez nagy kár, hogy nem kapott támogatást

Az MB készletet sok kritika éri a kecske hiány miatt is. Nyilván jó lett volna, de azért nem tartom sarkalatos kérdésnek.
Viszont ennek kapcsán nem teljesen értem a LEGO politikáját. Van egy csomó állatformájuk és nem használják őket.
A napokban néztem és meglepetten tapasztaltam, hogy még az egész általánosnak tűnő, "új" (7 éves) ló formát is alig használták 2015-óta. a ritkább állatokról nem is beszélve. A nagymacskát az utóbbi években több festéssel elég jól kihasználták, de az is el fog tűnni. Egész témát nem feltétlen lehetne rájuk alapozni, de a Citybe simán kijöhetne egy-két farm készlet tehénnel, kecskével. Akár pár évente és akkor simán újra használhatnák őket.
A vadállatokból meg már bőven van akkora választék, hogy állatkertet csináljanak belőle, akár több készletként is mégis csak 1-2 készletben jelennek meg aztán eltűnnek.

#36149 Pötyi
A 6074: Black Falcon's Fortress miniatűr változata van rajta. Brickfanaticson már megy a spekuláció, hogy az ajándék készlet lesz a MB mellé vagy mi a helyzet vele.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.