Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) Freddy76


Freddy76
addikt

Én most nem nagyon követtem az árakat, mi az, ami jó vétel volt a Tesco-ban?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36702) HUN_Sector válasza Freddy76 (#36701) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A creator kalòzhajò keresett. Cca 25-28000 legolcsóbban, most 18500 körül volt.
Természetesen cityből a repülőtér is best deal volt 27-36000 helyett 18500-ért.
A ninjago csontvázsárkány (13500) rétegtermék, a szervïzműhely (18500) szerintem király cucc, ezek is megérték a félárat.
A creator lakòkocsi most került végre árába (13500)

De valahol még 60197 city vonat is maradt, na az 21-ért mindent visz.
A technic távirányítós rally autò volt 22 körül, az ennyiért sem kéne :)

(#36703) #75376384 válasza edgR (#36700) üzenetére


#75376384
törölt tag

köszi. Jó lenne tudni hogy pontosan melyik, bár igen valószínű hogy a kisebb lesz az. Ahogy nézem ez egy jó drága fa igy (levelek se olcsók).

(#36704) edgR válasza #75376384 (#36703) üzenetére


edgR
őstag

Képen csalós, szerintem a nagyobb egyébként.
Nézd meg más színben - DBG, vagy RB. Ahogy látom, a szín nem számít, mert csak tartó szerepe van.

(#36705) #75376384 válasza edgR (#36704) üzenetére


#75376384
törölt tag

Igen valóban, de mindegyik elég ritka. Közben azonban találtam egy ilyet: [link]

lehet marad ez, bár ez a levél mennyiség az egy vagyon lesz, plusz szerintem egy picit túl magas is a fa, de ez már részletkérdés.

[ Szerkesztve ]

(#36706) Djuree válasza ayo (#36693) üzenetére


Djuree
félisten

nem is volt akcióban. ha volt valahol az valszeg valami készleten felüli volt vagy elnézték...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36707) Djuree


Djuree
félisten

vettem 60k-ért legót, kaptam kupont, utána 20%-os kuponfüzettel megint, viszont arra már nem kaptam megint kupont. jól van ez így? :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36708) Sundesz válasza Djuree (#36707) üzenetére


Sundesz
őstag

Elvileg kuponfelhasználásnál nem jár kupon.

Hörcsög Powa'

(#36709) Llew válasza Sundesz (#36708) üzenetére


Llew
senior tag

Reggel én is Tescoztam, de semmi értelmes készlet nem volt, akció meg csak 24%-os.
Ebből nem lesz Tescos Bonsai.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#36710) mormota


mormota
senior tag

alaplapot keresnék, 32x32 méretben.
mennyiért lehet ilyesmihez hozzájutni itt használtan?

[ Szerkesztve ]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#36711) Freddy76


Freddy76
addikt

Siófoki Tesco-ban lakókocsiból sok van, és pár kisebb City. Volt egy Bonsai is, nem akartam megvenni, de véletlenül megvettem...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36712) Scholes9


Scholes9
nagyúr

:)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#36713) HUN_Sector válasza Djuree (#36706) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Az is 30%-os volt. Így a tengeri kutatòhajò is 50%-ért elérhető, ha volt valahol

(#36714) LÁZ válasza Scholes9 (#36712) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:C ha belefutok, én is hozzácsapom a gyüjteményhez :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36715) lamazonia


lamazonia
tag

esetleg a defender-t / 42110-t , vagy esetleg a bugatti-t láttátok valahol nagyobb akcióba? //~20%?

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#36716) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Sziasztok. Van egy át nem vett Bonsai fa, Alza Róbert Károly krt-ben az eredeti 19000Ft-os áron, ha valakit érdekel írjon pm-et elküldöm a kódot az átvételhez. Előrendelés után sikerült egy utolsót elcsípnem máshol így ez feleslegessé vált.

[ Szerkesztve ]

(#36717) tocsek18


tocsek18
senior tag

new 75302 LEGO Star Wars Imperial Shuttle
https://www.youtube.com/watch?v=dZASiEw5GeE

[ Szerkesztve ]

(#36718) backdraft81 válasza tocsek18 (#36717) üzenetére


backdraft81
csendes újonc

Nekem ez sem tetszik, ahogy a korábbi Star Wars sisakok sem. Lehet csak azért, mert nem én vagyok a célközönség. De a Lego-ban szerintem az a jó, hogy szinte mindent meg lehet belőle építeni, de van amit nem érdemes. Ez pl. a nem érdemes kategóriába esik nálam. Fél óra alatt ezer Ft befektetéssel sokkal jobbat lehet készíteni kartonból, kis ragasztóval, tűzőkapcsozóval és egy kis kézügyességgel.

Ellenben, ha már Batman, akkor az ikonikus autók mindegyiket kiadhatnák Speed Champions 8 stud szélességben. Kezdve a hatvanas évek TV sorozatával, 1992-es classic, majd a szivarkocsi formájút 1992-ből, majd 1995,1997 jöhetne a futurisztikus Batmobilokkal, később jöhetne a Sötét Lovag trilógia első 2005-ös tankja, a 2008-as Sötét Lovag batmotorja, és a terepszínű változat a 2012-es Felemelkedésből. Aztán a BvS Batflack verziója, és a 2022-es Robert Pattinson verzióval lehetne zárni ezt a sort.

Na, ez sokkal jobban érdekelne, mint ez a maszk.
:))

És persze, nem a csak hasonlító verziókra gondolok, hanem olyanokra, mint amiket a Rebrickable oldalon látni 200-300 darabból. Azok filmhűek és nem is lennének 75 ezer forintos készletek.

[ Szerkesztve ]

(#36719) Vikthor


Vikthor
nagyúr

40460 ezt ha tud vki holnapra Bp-i átvétellel azt megköszönném!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#36720) backdraft81 válasza backdraft81 (#36718) üzenetére


backdraft81
csendes újonc

Természetesen 1989-es a classic Tim Burton film, de a sok számba belegabalyodtam. :B

(#36721) mormota válasza backdraft81 (#36718) üzenetére


mormota
senior tag

Előtted a lehetőség :)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#36722) magickonfig


magickonfig
tag

Budaörsi Tescoban ZÉRO AKCIÓ. Bonsai volt 8 db 18.990 es áron. Nem értem, hogy lehet Tescon belül is ennyire különböző árazás... :((

(#36723) Djuree válasza magickonfig (#36722) üzenetére


Djuree
félisten

uzletvezetonek is van dontesi jogkore...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36724) Djuree válasza tocsek18 (#36717) üzenetére


Djuree
félisten

rettenet hogy neznek ki ezek. elbaszott formajuk van, nem is hasonlit. az ironman is ilyen szar. de a tobbi is eleg debil. bar van mindegyikhez javitas a neten, de az ugy mar ugye nem gyari,..

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36725) ayo válasza Djuree (#36724) üzenetére


ayo
addikt

köszi, nem akartam fikázni, mert szerintem is nevetséges, főleg a fülei.

http://jateknaplo.blog.hu

(#36726) backdraft81 válasza mormota (#36721) üzenetére


backdraft81
csendes újonc

Egyrészt, sajnos nekem ehhez nincs tehetségem, bevallom. Másrészt, ha lenne is, akkor sem töltenék fel semmit a legutóbbi Ideas szavazás után. 35 tízezresből egyetlen darabból lehet szett? Plusz egy korábbról?Nevetséges. Ráadásul azóta is hetente 3-4 eléri a tízezer szavazatot. Esélytelen. Kb mintha lottózna az ember. Ráadásul, pár évvel később a LEGO a jobbakat - amikből nem lett Ideas szett - szépen lenyúlja, mert megtehetik. Hiszen, aki oda feltölt, ezzel x időre lemond minden jogról a LEGO javára. Ld. Krokodil vonat, vagy idén nyáron az űrsikló. :N

Az a baj, hogy összebricklinkezni meg a jó dolgokat mindig x helyről lehet, ami meg amiatt bosszantó. Ráadásul, egyesek olyan árakon adnak bizonyos elemeket, hogy csak nézek. Konkrét példa: a 8880-amból hiányzik két darab fehér színű ferde végződésű Technic elem. Bármilyen színben az ára 7-20 Ft/db között van. Na ebből 6000 Ft/db. Nevetséges. Oké, értem, hogy két szettben volt csak ebben a színben, de ez akkor is egy kommersz elem marad csak. Konkrétan erről van szó:

https://store.bricklink.com/_Brick_Empire_?itemID=230120752#/shop?o={%22invID%22:%22230120752%22}

Ugyanitt vennék ilyent pár száz forintért :DD
De hát, biztos nem fogok, mert nem adja el senki. Én hülye, pár hónapja meg egy barátomnak ajándékoztam kettő ilyent, mert neki is ez hiányzott. Hülye voltam, ez van. Én meg két hónapja vettem a saját 8880-am, amiből sajnos pontosan ez hiányzik csak. :F

[ Szerkesztve ]

(#36727) magickonfig válasza backdraft81 (#36726) üzenetére


magickonfig
tag

kiváló választás a 8880 :DD . 20 év után újra összeraktam ezt a korát megelőző csodát.

(#36728) #75376384 válasza backdraft81 (#36726) üzenetére


#75376384
törölt tag

Nem feltétlen gondolnám hogy lenyulja. Szerintem a Lego is több évre előre tervez, így azért nem választanak meg valamit, mert tudják, hogy abból hamarosan készlet lesz. Ötleteket biztos merítenek meg építési technikákat , de kb ennyi.

(#36729) backdraft81 válasza #75376384 (#36728) üzenetére


backdraft81
csendes újonc

Meglehet, igen. A "lenyúlja" dolgot nem úgy értem, hogy ellopják a feltöltött kész ötletet, hanem, hogy saját változatot készítenek néha ezekből.
A több év előkészület nekem ott sántít, hogy volt egy LEGO dokumentumfilm, amiben egy brit srác próbált a céghez bejutni, és úgy emlékszem, hogy x hónappal később úgy van vége a filmnek, hogy valamikor nagy szettel pont akkor végez, és jön a megjelenése. Aztán, lehet, hogy tényleg évekig terveznek, nem tudom.

(#36730) #75376384 válasza backdraft81 (#36729) üzenetére


#75376384
törölt tag

tobb eve tudjak, hogy az idei modular egy konyvesbolt lesz, ezert nem volt meg kiadott modular konyvesbolt. nem vegleges modellrol beszeltem, hanem az otletrol (igen tudom, hogy a modular hasonlat picit santit, mert az alapbol mindegy micsoda, nem megy at az ideas vegso vonalan).

aztan biztos van olyan is, amit mashogy "nyulnak le", mert egy krokodil a semmibol valoban eleg furan hat.

(#36731) Pötyi válasza backdraft81 (#36729) üzenetére


Pötyi
őstag

Az az szép az összeesküvés-elméletekben, hogy akár igazak is lehetnek. Itt van például a Szellemirtók főhadiszállás esete. Amikor valaki megszerezte hozzá a tízezer szavazatot az ideas-on, akkor a Lego cég bejelentette, hogy nagyon sajnálják, de ez stornó, mivel ők is éppen most tervezték kiadni. Erre az összes rajongó felhördült, hogy peeersze, látjátok a sok támogató miatt, hogy kelendő lesz és egyszerűen lenyúljátok az ötletet a külsőstől! Pedig csak annyi történt, hogy tényleg tervezték kiadni, csak az üzleti titok, hogy éppen min dolgoznak a gyáron belül.

Pár száz hozzászólással ezelőtt én is belinkeltem egy 1980-as újságcikket, ami egy Lego gyári tervezővel készült riport. A fickó vonatokat tervez. Bemutatott néhány gyári koncepciót. Többek közt például a híres metrolinert. A werkfotón teljesen ugyanaz volt látható, mint ami gyártásba került, csak éppen a színei voltak tök mások. De az orra ugyanaz a jellegzetes karosszéria-elem volt, szóval egyértelműen felismerhető. Na és volt ott egy fotó, ami a most kiadott krokodil mozdonyt ábrázolta. Az akkoriban ismert 12 Voltos motor volt alatta. Kifejezetten NEM a két korábbi krokodilt ábrázolta, hanem azt, ami most jött ki. Ugyanúgy barna színben. Ugyanazok a jellegzetességek, például a két végén a lejtős karosszéria, vagy az áramszedők. Szóval szerintem nincs ott semmi ötlet-lenyúlás, a gyárban tényleg sok-sok évre előre terveznek. Olybá tűnik, hogy jelen esetben durván negyven évig pihentették az ötletet.

Az 1980-as évekbeli riportban megjelent kép:

Az összes kroki-mozdony, köztük a tavaly kijött példány:

Nehéz nem észrevenni a hasonlóságot.

QNX is cool!

(#36732) backdraft81 válasza Pötyi (#36731) üzenetére


backdraft81
csendes újonc

Ez esetben igazatok lehet. Elfogadom így már, hogy nem onnan nyúlják az ötleteket.
De az biztos, hogy afféle piac-szondázásra használják az Ideas projektet, hogy megtudják mire lenne igény és mire kevésbé. Azt biztos figyelik, hiszen, mondhatjuk, ingyen piackutatás. :)

(#36733) Throme válasza Pötyi (#36731) üzenetére


Throme
veterán

.. .szóval ez az Ideas egy piackutató/közvélemény kutató találmány, ahol a pályázó felkelti az érdeklődést (10k szavazat) és ha van egyező/hasonló ötlet akkor kiadják ? ;]
Ilyen, hogy csóri hoz egy Fiat 500-at, majd felkiáltanak legóék, hogy hát ilyen van!

Néha be-becsúszik egy "hajó a palackban", amire nem számítottak, és legyen egyszer gyereknap címen kiadják....

(#36734) Pötyi válasza Throme (#36733) üzenetére


Pötyi
őstag

Izé... Azt nem én írtam. Biztos, hogy nekem akartad ezt válaszolni?

:DDD

QNX is cool!

(#36735) tPedro_


tPedro_
őstag

Szegény bonsai-os gyerek milyen pipa lehetett, hogy miután bekerült az ötlete a kiválasztásba és várja az eredményt, a LEGO kiadott egy bonsait. :DDD

(#36736) #75376384 válasza tPedro_ (#36735) üzenetére


#75376384
törölt tag

Igazából az egész növényes vonal miatt még akár ezen se lennék meglepve. Mármint itt ez az új széria és ki tud elképzelni kiállított virágokat meg növényeket Úgy hogy a bonsai ne az elsők között jusson eszébe.

Aztán ki tudja. Azért egy ekkora cég esetében egy ilyen lenyúlást nehezen tudok elképzelni. Minek? A srác amúgy is valami 1%-ot kap eladott készletek után? Az meg mi a Legonak.

(#36737) pardus


pardus
csendes tag

Akinek még aktuális a vadászat és Tescos lutrin sem nyert.
Edigitalban újra van Bonsai jó áron, 14.790.

Én sajnos türelmetlen voltam ezt kivárni, de hátha más nem. :)
Igaz gondolkodtam egy plusz dobozon, akkor lehetne custom gyorsan cserélhető plusz lomb, akár 2 is. :D

(#36738) JeepD válasza pardus (#36737) üzenetére


JeepD
újonc

Köszönöm,pont jókor ! A KB-nál hétfőn megrendeltem 18490.- ért, akkor készleten volt, azóta nem történt semmi, az e-mail-re se válaszolnak, így jártak.

(#36739) ayo válasza pardus (#36737) üzenetére


ayo
addikt

én itt vettem ennyiért, jó ár nagyon. sajna virágcsokor azóta sincs.

http://jateknaplo.blog.hu

(#36740) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Egy fura kérdéssel jöttem hozzátok.
Van egy készlet ami pokol drága, de szeretném beszerezni. Arra gondoltam ráírok pár nepperre, hátha betudja szerezni a bolti árnál olcsóbban. Pár ezer forint is pár ezere forint.

Kinek érdemes írni emiatt szerintetek? Kinek írnátok?

Az értelmes válaszokat köszönöm előre is.
Ui: Vak tyúk is talál szemet.... ;)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#36741) koncsik válasza Predator2 (#36740) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Melyik készlet, ha nem vagyok indiszkrét? ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#36742) backdraft81 válasza Throme (#36733) üzenetére


backdraft81
csendes újonc

Lehet kisarkítani, de igazából a LEGO egy profitorientált vállalkozás. A Bricklinket sem csak azért vették meg, mert kellett nekik az eladások után kis százalék, hanem, mert az is tökéletesen használható elemzési célokra. És a Bricklinket sem csak jószolgálati projektként vették meg ki tudja mikor...

(#36743) backdraft81


backdraft81
csendes újonc

A második Bricklink Brickset akart lenni természetesen.

(#36744) balint82 válasza Predator2 (#36740) üzenetére


balint82
senior tag

Melyik készletről van szó?

Google Pixel 4a

(#36745) HUN_Sector válasza Predator2 (#36740) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A készlet megnevezése nagyban megkönnyíti a válaszadást...
Meg hogy egyáltalán, xy helyről érdemes e.

(#36746) maross válasza Predator2 (#36740) üzenetére


maross
veterán

Engem is erdekelt volna hasonlo, hatha a sokszor emlegetett nyiregyhazi nepperek meg tudnanak dobni egy-ket 50-100k-s keszlettel bolti arnal olcsobban...semmifele konkret elkepzeles nincs egyelore :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36747) kbalage2 válasza backdraft81 (#36743) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A Bricksetet nem vette meg a LEGO.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#36748) magickonfig válasza maross (#36746) üzenetére


magickonfig
tag

Én is jelentkeznék önkéntesen ha lenne rá lehetőség. :K

(#36749) backdraft81 válasza kbalage2 (#36747) üzenetére


backdraft81
csendes újonc

Tényleg nem. Ebben tévedtem. Igazad van.
Valami régi hír így maradt meg bennem. De tényleg nem a LEGO tulajdona a Brickset. Megkerestem a hivatalos impresszum oldalt, és igazad van. :R

(#36750) Throme válasza tPedro_ (#36735) üzenetére


Throme
veterán

Pedig milyen klassz szettet hozott össze az a a srác. Minifig a bonsai (mini) fa alatt. Nekem nagyon bejött, de nem tartottam esélyesnek. Kárpótlásként kijött egy bonsai szett, így azért nem olyan rossz a helyzet, ráadásul egy sorozat első tagja (virágokkal egyetemben).
Kíváncsi leszek a sikerességére és a további szettekre.

#36734Pötyi
Első bekezdésre gondoltam, jah.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.