Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

DUNAÚJVÁROS: hajò nincs, lakòkocsibòl hozok hármat, ha valaki kéri, 13995ft/db + posta

(#36652) balint82 válasza HUN_Sector (#36651) üzenetére


balint82
senior tag

Nem tudom hányadik voltam a sorban tegnap, amikor írtam, de egyet szívesen átveszek.

Más se volt már amúgy? Topgear, ninjago sárkány, nagy city repülő?

Nagyon köszi még egyszer :R

Google Pixel 4a

(#36653) HellGreg


HellGreg
őstag

Akit még érdekel, a dunaharaszti tescoban van utánfutós autó 14 ezer valamennyiért, egy ismerősöm mondta egy 5 perce hogy tele van a polc vele (azt hogy hány darab, nem tudom.)

(#36654) ayo válasza HUN_Sector (#36651) üzenetére


ayo
addikt

:( valahogy éreztem, köszi azért. FB-n persze sorba jönnek az akciós szettek :(((

http://jateknaplo.blog.hu

(#36655) Freddy76


Freddy76
addikt

Fog szólni másról a topik a héten, mint arról, hogy a nepperek lerabolták a tesco-s készleteket, és nincs sehol?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36656) adalbert1 válasza ayo (#36640) üzenetére


adalbert1
veterán

Ááá, legalább ezt a gyenge dumát ne írta volna oda :)
Bestbuy topicban írta valaki, hogy vonatot is tudott venni, a kalózhajó mellett az még érdekes lett volna.
Amúgy aki főállásban akciós cuccokat vásárol fel és ad tovább drágábban, az vajon mennyi időt tölt ezzel havonta, illetve mennyit keres vele (azért a tescokat körbejárni még mindig több idő, mint a lego shopon venni valamit online és a mellé járó ajándékot később eladni)?

#36655Freddy76 : ;] , holnap munka után ha lesz időm elugrok a tescoba akciós legót venni, ha nem rabolták le a nepperek összerakom a Bonsait.

[ Szerkesztve ]

(#36657) LÁZ válasza Freddy76 (#36655) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ja, jövő7en porse vip early access :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36658) HUN_Sector válasza balint82 (#36652) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Írj és megbeszéljük a részleteket

(#36659) ayo válasza adalbert1 (#36656) üzenetére


ayo
addikt

van ez így, igazából én túlélem, csak rossz látni, hogy sok embernek nem jutott emiatt.
általában több dologban utaznak, minden amiből pénz van, szerintem plusz pénznek tuti jó pénz, de ugye ezt csak akkor tudod jól kivitelezni, ha nem nyomod a melót fullosan napi szinten. egyetemen mellett tuti kellemes bevétel lehet, később már egy jó meló hely mellett már nem feltétlen érezném ennek az erejét.

bonsai-hoz még én se nyúltam, még valami jó helyet akarok neki, de lehet ebédlő körül lesz valahol.

http://jateknaplo.blog.hu

(#36660) Freddy76 válasza LÁZ (#36657) üzenetére


Freddy76
addikt

Értem, akkor jövő héttől az lesz a fő téma, hogy drága a SAH, lassú a SAH, nem jutott ajándék, ilyesmi :DDD .

Amúgy csak a szám jár, december-januárban csak egy Big Bang Theory-t építettem, azt is a lányommal közösen azóta semmit. Itt van a Nemzetközi Űrállomás, a Lamborghini, dobozban, a Modularok közül az utolsó négy (Assembly, Diner, Garage, Bookshop) nincs kibontva... Ugyanígy dobozban az Y-Wing is...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36661) Throme válasza adalbert1 (#36656) üzenetére


Throme
veterán

Nem kell ezt túlgondolni. Elég egy ismerős/cimbi, aki raktáros/feltöltő/részleg vezető, és félreteszik neki ;]
Akinek nincs ilyen telefonos segítsége, akkor elég kivárni, hogy itt valaki beírja, hogy ááákcióóó a tecsó/madaras tecsó...stb-ben, nem kell más tenni, csak a legközelebbit felkeresni... ;]

... amúgy pont most volt auchan reklám a tévében, 45% akció a legókra... hát ezért már kár volt pénzt adni a hipermarket láncnak....max vesznek a bánatos emberek akciós szalámit ;]

(#36662) HUN_Sector válasza ayo (#36659) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Most tettem fel Bálint lakókocsiját leszámítva 3 másik lakókocsit bekerülési áron a Minden ami legoba. 2-nek már úgy látom lesz is gazdija.
Hogy nekem ebben mi a jó? Alapvetően semmi. Max az, hogy ez pontgyűjtő füzetnyi kupont kaptam, azt a havi nagybevásárlásnál el tudom lőni, 6-8000 ft előnyt jelent. :) Vehetek +5 kg husikát.

[ Szerkesztve ]

(#36663) LÁZ válasza Freddy76 (#36660) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

dobozból itt is annyi, hogy már a beton puposodik, kéne már vmi költözésféle, aztán kiszakad a logoutzsák :DDD ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36664) ayo válasza HUN_Sector (#36662) üzenetére


ayo
addikt

szoktam én is ilyeneket csinálni, néha már nekem az is élmény, hogy megvehetem, amit mondjuk magamnak nem vennék, szóval teljesen megértem :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#36665) Freddy76 válasza Throme (#36661) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem feltétlenül nepper mindenki, aki annak látszik. Anno én az Auchan-ban találtam a kisebbik Tydiriumot 20e Ft-ért, vettem magamnak egyet pluszban, mert egy már volt, majd vettem még hármat. Egyiket sem akartam eladni, az unokatesók és kollégám fiai ezt kapták abban az évben karácsonyra. Ez persze nem magyarázza a plafonig rakott kosarakat.

Az mondjuk nekem is rejtély, hogy ezen mennyit lehet keresni. El kell menni a Tesco-ba, utána fel kell rakni a hirdetést, postázgatni kell, stb.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36666) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Friss: Keszthelyen kb van még minden (rally autót nem fotóztak). Egy csontisárkányt tud valaki hozni? :)

(#36667) adalbert1 válasza ayo (#36659) üzenetére


adalbert1
veterán

Ja, hát én is örültem volna, ha mondjuk vonatot és kalózhajót tudok jó áron venni, de időm és kedvem sincs mászkálni utána, illetve ha nem muszáj, akkor kerülöm a boltbamenést a járvány alatt. Amíg több szabadidőm volt, én is ugrottam az ilyenekre (igaz konzol fronton, a media markt anno elég sok Wii U játékot leárazva kiszort), de munka mellett drágának érzem a szabadidőmet, hogy pár ezer forint spórolásért órákat rohangáljak, esetleg potyára (nyilván ha épp arra járok amúgy is, akkor beugrom megnézni, de csak ezért nem indulok neki).

A bonsait először az ablakpárkányra terveztem tenni a többi szobanövény mellé, de most elgondolkoztam, hgy ott nem lenne jó helyen, ha minden nap érné a nap, viszonylag gyorsan fakulna, nem?

Throme: aaa, értem, akkor ezek nagyrésze már a polcra kirakás előtt elfogy előrendelésben :)

LÁZ: helyhiány itt is van, gyakorlatilag a jelenlegi lakást kinőttük, így ha meg is veszem azt a pár nagyobb készletet, ami érdekel, jó eséllyel akkor sem lesznek összerakva költözésig itt sem :)

HUN_Sector: így legalább kicsit a nepperek árait is letöröd :)

(#36668) Freddy76 válasza HUN_Sector (#36666) üzenetére


Freddy76
addikt

Ha valaki beszerzi neked, pénteken elhozom, megyek Keszthelyre...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36669) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Ha nyitáskor valaki nem vesz belőle, a nepperek tuti elhozzák ezeket is Keszthelyről. A kép, mint írták friss. Viszont több tízezres csoportban posztolták.

Amit még korábbi tapasztalataim alapján meg lehet nézni, az az oroszlányi és a várpalotai tesco. Azok annyira kiesnek, hogy mindig rogyásig voltak akciós termékekkel amikor még arrafele vitt az utam.

Továbbá ahol jeleztek készletet: Hódmezővásárhely, Veszprém.
Ahol írták, hogy kb nincs semmi: zalaegerszeg, Székesfehérvár, Dunaújváros (ezt én mondom).

A kai repülője persze sehol sem fogy, mert nem jó készlet :D

[ Szerkesztve ]

(#36670) lm83 válasza HUN_Sector (#36669) üzenetére


lm83
őstag

A kai repülője persze sehol sem fogy, mert nem jó készlet
Hát ezzel a kisfiam biztos nem értene egyet :(( , pláne mikor majd meg is kapja majd... :C

(#36671) HUN_Sector válasza lm83 (#36670) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Számomra nem az :) de tény, hogy az valahogy sehol sem kopott el. De ugyanígy nexo knights rajongòk is vannak a világon :)
(Oké, nekem pl a chima kifejezetten tetszik, más meg kb ingyen se tudja eladni)

(#36672) #75376384 válasza Freddy76 (#36665) üzenetére


#75376384
törölt tag

ajh nem erted a nepper definiciojat.

nepper: mindenki aki tobbet vesz egy adott keszletbol es az nem en vagyok.

(#36673) lm83 válasza HUN_Sector (#36671) üzenetére


lm83
őstag

Vagy az is lehet, ezen van a legkevesebb árrés, leadni, vagy a ww84 szett még.
Ez mondjuk a mi szerencsénk, mert reggel így még lehetett belőle válogatni még :)

(#36674) balint82 válasza HUN_Sector (#36662) üzenetére


balint82
senior tag

Köszi, válaszoltam is.

Óriási kommentcunamit indítottál el a Lego csoportban, nagyon becsületendő amúgy! Respect :C

Google Pixel 4a

(#36675) HUN_Sector válasza balint82 (#36674) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Már megvannak a kukacoskodòk is ott...

(#36676) czanga válasza HUN_Sector (#36675) üzenetére


czanga
őstag

Dobjatok egy linket kérlek DM-ben, hogy melyik csoport (gondolom FB, de hírtelen nem találtam a posztot), kíváncsi lettem. :D

[ Szerkesztve ]

(#36677) Throme válasza Freddy76 (#36665) üzenetére


Throme
veterán

Nem értek hozzá, de úgy vélem aki komolyan csinálja a Lego kereskedést, annak ez csak az egyik forrás. Ráadásul itt azért nem 2-3k huf megtakarításról beszélhetünk, szóval pl az üzemanyag 10-20 szett megvételekor elenyésző költségnek számít.

... és #36672 vzarmo

Itt most - szvsz - nem erről van szó, hogy valaki 2-3-5 szettet vesz és akkor már nepper. Ezt év közben bármikor megteheti, és elteszi x évre, hogy jó áron eladja, vagy családban "szétszórja".
Inkább arról, hogy ezek a szettek most nagyon akciós áron mennek, és tényleg azoknak kéne jutnia belőle akiknek ez nagy segítség lenne, hogy komolyabb témákba is belekóstoljanak, de akár itt is, saját használatra.
Ehelyett még többet fognak rajta a felvásárlók, és még x évet se kell várnia, hogy haszonnal adja el.

#36669
HUN_Sector
Megnéznék majd egy biztonsági kamera felvételt milyen bunyó lesz ott ;] lehet az alkalmazottak mit sem sejtve térnek nyugovóra ma este... :P átlagos, akciós nap lesz... aha...

[ Szerkesztve ]

(#36678) HUN_Sector válasza czanga (#36676) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

https://www.facebook.com/groups/402237233151327/?multi_permalinks=5549376135104052&notif_id=1612895152433130&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

(#36679) Freddy76 válasza #75376384 (#36672) üzenetére


Freddy76
addikt

Sokszor akartam ezt leírni, de nem mertem :DDD .

Ahogy mondani szoktál: a korrupciót kifejezetten károsnak tartom, mert kihagynak belőle.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36680) czanga válasza HUN_Sector (#36678) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm! Jelentkeztem is, mert nem értem miért, de nem voltam a csoport tagja. :R

(#36681) Mahrenburg válasza HUN_Sector (#36630) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszönöm!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#36682) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Tescoba 14390 a bonsai és a virágcsokor is ha valakit érdekel.

(#36683) ayo válasza Fr0z3n (#36682) üzenetére


ayo
addikt

virágcsokor engem nagyon, hol? hátha el tudok ugrani

http://jateknaplo.blog.hu

(#36684) balint82 válasza Fr0z3n (#36682) üzenetére


balint82
senior tag

Hol hol?

:R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#36685) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Békéscsaba

(#36686) ayo válasza Fr0z3n (#36685) üzenetére


ayo
addikt

köszi, hát az nekem messze, de 1 virágra vevő lennék. ez országos akció? körbe tudok menni itt a környéken, bár azt hiszem fekete dobozos legókat nem láttam hétfőn, csak city, meg ilyen átlagosabb cuccokat.

http://jateknaplo.blog.hu

(#36687) realist válasza Fr0z3n (#36685) üzenetére


realist
őstag

Jó lenne egy Bonsai csak messze van :(

(#36688) JeepD válasza JeepD (#36647) üzenetére


JeepD
újonc

Bécs úton 3db 31108-as van 13995-ért, ennyi...

(#36689) HUN_Sector válasza Fr0z3n (#36682) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

erre jön még a 20%-os kuponfüzet? :)

(#36690) realist


realist
őstag

Pólus Tescoban most néztem körül. 1 db 31108 volt, semmi egyéb említésre méltó.

(#36691) JeepD válasza HUN_Sector (#36689) üzenetére


JeepD
újonc

Tíz perce kérdeztük meg, a vásárlás végösszegéből jön le a 20%, tehát igen és az akciós termékekre is vonatkozik.

(#36692) Fr0z3n válasza HUN_Sector (#36689) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Igen, már akinek van.

Elvileg a 60197-és gyorsvonat is 21ért van. Ha valaki lát, ne tartsa magában. Csabán nincs, úgyhogy vennék ha tud valaki.

[ Szerkesztve ]

(#36693) ayo válasza Fr0z3n (#36692) üzenetére


ayo
addikt

vonatot még képen se láttam akcióban.

http://jateknaplo.blog.hu

(#36694) czanga


czanga
őstag

Holnap vagy holnap után lehet még szétnézek Campona tescoban hátha töltenek készletet az akciósok közül. Lesz bármiből bármi akkor elhozom, és akinek kell viheti, bár nem hiszem, hogy töltenének bármit is. Járok arra akkor egy próbát meg ér.

(#36695) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Fehérvár csutkára le van fosztva, de még a city akciòs traktor is.
Van duplo frozen 8495-ért, kai repülője, meg vidámparki fig csomag.
Botanic készlet abszolút nincs.

(#36696) backdraft81


backdraft81
csendes újonc

Kőszegen két doboz van az 50%-os szerelőállomásból. Aki Vas megyében él, jó lehet. Ezenkívül sajnos semmi mást nem láttam. Igaz, ide komolyabb szetteket sohasem hozatnak, így sosem volt kalózhajó, vagy vonat, stb. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#36697) Vikthor


Vikthor
nagyúr

hol lehet kapni még a piros rózsás legót? westendben elfogyott...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#36698) Llew válasza Vikthor (#36697) üzenetére


Llew
senior tag

A Bonsai az elérhető tescoban? Vagy legalábbis volt? És országos akció vagy fene tudja. Úgy látszik nekem is muszáj lesz körbejárnom az üzleteket.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#36699) #75376384


#75376384
törölt tag

bocs, hogy beleszólok a beszélgetésbe. egy technic(?) szakértőt kérdeznék, hogy az első képen a hajlított elem az jól sejtem hogy ez? [link]

forras: [link]

ha igen akkor melyik meret? ha nem, akkor mi ez? :D

[ Szerkesztve ]

(#36700) edgR válasza #75376384 (#36699) üzenetére


edgR
őstag

igen, saccra 5L vagy 6L

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.