Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) Ereshkigal válasza adalbert1 (#36294) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én is akkor vettem meg, amikor 120 alatt volt pár ezressel. Nem ma volt. Egyszer láttam olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#36302) HellGreg


HellGreg
őstag

A speed champions mercedes 75877 azért kerül 30+ ezerbe, mert már kifutott, vagy mindig is drága volt? Nemrég kezdtem komolyabban legózni, így nem vagyok tisztában az árak alakulásával. És a két lamborghini átlag 18 ezres ára vajon fog lejjebb menni? Mert van két másik páros szett, ami meg csak 11 ezer.
De ha ennyire drágulnak idővel a kifutott modellek, akkor ez kb jobb befektetés, mint az arany :), nem rossz opció mindenesetre.

[ Szerkesztve ]

(#36303) woros


woros
őstag

Ideas első körös szavazás eredménye: [link]

Azt írta a lego, hogy ellenőrzik ezeket a szavazatokat mielőtt kikerülne a 2. kör.

(#36304) #75376384 válasza HellGreg (#36302) üzenetére


#75376384
törölt tag

Igen azért. Anno én is elkezdtem gyűjteni a Speed Champions vonalat, de szerintem ez tipikusan az a vonal, ahol brutal mód el vannak szaladva az árak és már-már irreálisan sokat kérnek érte. Egy vagy kettő olyan “white whale” volt, amit végül beszereztem, de a többi...

Szerintem monitorozd az Fb marketplace-t és egyéb helyeket, ahol használtan lehet ilyet kifogni. Sokszor tesznek fel nagyon jó áron Legokat, amik jó állapotban is vannak. Ha kiállítani szeretnéd akkor meg mindegy, hogy előtte dobozból szedted ki vagy úgy kaptad mástól szerintem.

illetve a másik lehetőséged a bricklink. Néha ott is ki lehet fogni jó dolgokat.

Épp aktuális készletek árát a Lego.arukereso.hu oldalon nezegesd.

[ Szerkesztve ]

(#36305) HellGreg válasza #75376384 (#36304) üzenetére


HellGreg
őstag

Kiállítani szeretném a legtöbbet, persze. De elgondolkodtatott az is, hogy kifutó szetteket venni normális áron, majd pár év múlva eladni duplaannyiért, amiből persze megint legót vennék. Emellett elkezdtem építeni egy várost is, ahhoz se 2 fillér kell majd. Mivel a City szvsz egyre gagyibb és prosztóbb épületeket csinál, ezért többnyire kifutott szettekben, illetve creatorban gondolkodom, egyik se éppen olcsó mulatság, úgyhogy gondoltam, hosszú távon pont a lego lesz az, ami majd kitermeli a saját árát, egy kis befektetéssel. :)
Egyébként a kérdésem "A speed champions mercedes 75877 azért kerül 30+ ezerbe, mert már kifutott, vagy mindig is drága volt?" - azt írtad, igen azért. Igen melyik opció? :D

[ Szerkesztve ]

(#36306) #75376384 válasza HellGreg (#36305) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ja bocs csak a kérdés első felére emlékeztem és arra válaszoltam. :D Azért drága mert már kifutott.

(#36307) Llew válasza woros (#36303) üzenetére


Llew
senior tag

Az azért elég látványos, hogy ha nincsenek altémákra bontva akkor a castle, meg a space 10%-ot ver a bioniclere összesítésben.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#36308) UberMutant válasza HellGreg (#36302) üzenetére


UberMutant
őstag

ott van az árgörbe az árukeresőn, 5000 forint alatt volt.
https://lego.arukereso.hu/lego/speed-champions-mercedes-amg-gt3-75877-p357112111/
egyébként 15 körül van magyar boltból a bricklinken bontatlan.

(#36309) Tony21


Tony21
tag

Akinek van Power Function infra vevő tapasztalata, kérem segítsen!
Egyszerűen nem értem, miért így viselkedik.
Piros - szervó motor, kék - L motor.
Szervó működik, L motor nem. Direktben dugva elemtartóra mindkettő működik (meg minden más is).
Infrán felcserélve szervó működik, L motor működik.

Másnap bekapcs, L motor működik, szervó csak az egyik felén. Két L motor működik. Szervó visszadug, most már működik, L motor csak az egyik felén.

WTF? :W :W :W Semmiféle rendszer nincsen benne ...

(#36310) Tony21 válasza HellGreg (#36305) üzenetére


Tony21
tag

Anno 4000 Ft alatt vettem, de már régen kifutott.

(#36311) HellGreg


HellGreg
őstag

Futottam egy gyors kört a Lamborghinik miatt, a szigetszentmiklósi és a törökbálinti Auchanban sincs sajnos :O

(#36312) adalbert1 válasza Ereshkigal (#36301) üzenetére


adalbert1
veterán

És hogy látod, megérte?
Mennyire játszható a készlet (ránézésre minden fontosabb helyiség szerepel benne, de nem túl kicsik ahhoz, hogy az ember eljátssza az ott játszódó jeleneteket?)
Illetve mennyire lehet összerakva tárolni? Gondolom a nyitottsága miatt nagyon porosodhat, illetve a mérete sem túl kicsi.
Viszont nagyon tetszik, szóval remélem lesz utódja is minimális változtatással (és nem valami kétszer ekkora batárt adnak ki :) ), épp ki is tudnám fizetni, de szerencsére még van egy gát ami visszatart, hogy egy készletre ennyit költsek :) (illetve ha azt nézem, hogy 2 modular és még pár kisebb készlet is kijön az árából, akkor nagyon meg kellene indokolnom magamnak a vásárlást).

(#36313) Ereshkigal válasza adalbert1 (#36312) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Persze, hogy meg. Amikor online kifizettem, máris elfogott az eufória, hogy megvan. :D

Az a helyzet, hogy nálam egy-egy készlet évekig is áll, mielőtt összerakom. A Halálcsillaggal is így voltam, hogy majd összerakom, ha már nem lesz más, esetleg valamilyen alkalomból. Tavaly április 5-re volt kiírva a feleségem a kisfiammal, és már nagyon közeledett a dátum, de nem akart jönni. A párom kezdett aggódni, természetes szülést akart. Előtte két nappal mondtam neki, hogy akkor előszedem a Halálcsillagot, mert ha elkezdem összerakni, tuti jön a gyerek. Jött is másfél nap múlva. :D Kb. idáig jutottam akkor. Azóta nem tudom hányszor folytatni akartam, de ott a gyerek, vagy szimplán csak mindig van valami más (nem lego), így azóta áll a projekt. Időnként leporolom, van erre egy puha púderecsetem az asszonytól. :) Igazad van, ez a készlet több port szed össze, mert nyitott minden irányból, de időnként legalább lehet vele bíbelődni kicsit.
Maga a gömb megvalósítása lehetne szebb, de ha ezen túllépsz, akkor szerintem nagyon jó készlet. Sok emlékkel, játszható résszel. Van közel 30 figura, egy-két kivétellel az összes fontosabb szereplő a régi filmekből. A játszhatóságról saját tapasztalatom nincs, de videók alapján nincs baj vele.
Utódja biztos lesz majd, viszont már ez a készlet is látványosan nagy, és tartalom is van elég benne.
Ha rábeszélésre van szükségem egy készlettel kapcsolatban, akkor általában Jangbricks és Solid Brix Studios segítenek. :)

[ Szerkesztve ]

(#36314) balint82 válasza HellGreg (#36311) üzenetére


balint82
senior tag

Holnap reggel megyek Budakalászra, kinek vegyek ha találok?

Google Pixel 4a

(#36315) maross válasza balint82 (#36314) üzenetére


maross
veterán

Én kérnék egyet, köszi. De csak akkor, ha egy foxpostolast be tudsz vallalni, sajnos nem jar senki a csaladbol belvarosban.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36316) balint82 válasza maross (#36315) üzenetére


balint82
senior tag

Rutinos foxos vagyok, ha lesz szett akkor gondolok rád.

Holnap írok.

Google Pixel 4a

(#36317) maross válasza balint82 (#36316) üzenetére


maross
veterán

elore is orok hala :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36318) ayo válasza balint82 (#36314) üzenetére


ayo
addikt

nem fűznék hozzá sok reményt, de én is nagyon megköszönném, ha véletlen lenne még pluszba :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#36319) balika21 válasza balint82 (#36314) üzenetére


balika21
tag

Én ma beküldtem ismerőst Miskolcon, de már le volt rabolva, ha akad egy 3-ik, azt megköszönném Én is.

(#36320) HellGreg válasza balint82 (#36314) üzenetére


HellGreg
őstag

Gondolom annyi nem lesz, amennyire igény van, de én is beállok a sor végére :)
Köszi szépen

(#36321) Gergőke88 válasza balint82 (#36314) üzenetére


Gergőke88
addikt

Én voltam ma reggel de nem láttam. Csak a kék színű szettet.

(#36322) balint82 válasza Gergőke88 (#36321) üzenetére


balint82
senior tag

Pedig már beleéltem magam, nem baj jut pénz farhátra :DD

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#36323) Predator2 válasza balint82 (#36314) üzenetére


Predator2
addikt

Nekem is kellene 1, hálás lennék.

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#36324) HellGreg válasza Gergőke88 (#36321) üzenetére


HellGreg
őstag

Szerintem erről már lemaradtunk, de hamarosan lesz eladó a jófogáson 15k körül, gondolom :DDD
De ezentúl tutira minden héten teszek egy kört a tesco-auchan vonalon, mert eddig minden jóról lemaradtam.

(#36325) MarioG


MarioG
csendes tag

Elviekben Budaörsön, Miskolcon, és Maglódon van még pár darab Lambo szett! ;)

[ Szerkesztve ]

(#36326) balint82 válasza MarioG (#36325) üzenetére


balint82
senior tag

Máshol tutti nincs?

:R

Google Pixel 4a

(#36327) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Fehérváron voltam reggel nyitáskor, de nem volt, címke se. Szerintem a dolgozòk beszedték maguknak :D

(#36328) MarioG válasza balint82 (#36326) üzenetére


MarioG
csendes tag

Tuti

(#36329) LudiDOK


LudiDOK
csendes tag

Az a helyzet, hogy nálam is elgurult a gyógyszer :B .

(#36330) Djuree válasza balika21 (#36319) üzenetére


Djuree
félisten

reggel volt meg miskolcon, egy se fogyott tegnap ota, bar 2 auchan is van, en a decathlon mellettibe neztem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36331) balika21 válasza Djuree (#36330) üzenetére


balika21
tag

Azt mondta, megnézte mindkettőben, és ezt a képet küldte 16:25-kor:

Csak nem pakolta le, hogy ne kelljen hoznia. ;]

[ Szerkesztve ]

(#36332) balint82 válasza LudiDOK (#36329) üzenetére


balint82
senior tag

Ez az amire gondolok? :C

Google Pixel 4a

(#36333) h3lios


h3lios
addikt

Ikarus troli busz... Nem tudom volt-e már, de ez nagyon komoly build lett. :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#36334) czanga


czanga
őstag

LEGO® Speed Champions 76896 Nissan GT-R NISMO 4090 Ft-ért elhozható emag-tól , ha kéznél kupon amit a nemrég elárazott füles utáni rendelés miatt küldtek minden rendelőnek. Amennyiben nincs, tuti ismerettségi körben kapott valaki. Kupon gebyűjtése után easybox-ba kell rendelni mobil appon keresztül, és akkor ingyenes a szállítás is, így jön ki a végösszeg.

Kártyás fizetéses utánvételt is engedi, de én kifizettem előre kártyával. Nem is tudom miért, mert így meg lehet lassan küldik majd ki mivel a pénzem már náluk van. :U

Fontos: Ez a séma bármelyik, emag álltal forgalmazott LEGO-re ráhúzható, így pl hasonlóan fergeteges áron lehet az SC Audi S1-et elhozni, vagy SW készleteket, bármit kb.

[ Szerkesztve ]

(#36335) Gergőke88 válasza MarioG (#36325) üzenetére


Gergőke88
addikt

Maglódon sem volt reggel.. :(

(#36336) #75376384 válasza balika21 (#36331) üzenetére


#75376384
törölt tag

Érdekes. Nem látni semmilyen akciós feliratot. Így nem gondolnám, hogy a szimpla vásárló szülők fosztották le.

gondolom pár napon belül majd az összes létező helyen szembe fog jönni egy nagyobb felárral. :)

(#36337) MarioG válasza Gergőke88 (#36335) üzenetére


MarioG
csendes tag

Lehet, azert írtam, hogy elvileg. Biztos valahol kallódik, vagy közben valaki magáévá tette.

(#36338) Djuree válasza balika21 (#36331) üzenetére


Djuree
félisten

fasz@, akkor reggel óta elvitték, valami nepper biztos rátalált. én is gondoltam rá hogy megveszem mindet és akinek kell innen a topikból, elküldöm foxposttal, de akkor erről lekéstem. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36339) balint82


balint82
senior tag

Olyannyira negatív, hogy Budakalászon még az árcímkéje sem volt kint.

Sorry srácok, nem lesz tizebegyezres Lambonk. :O

Google Pixel 4a

(#36340) Djuree válasza balint82 (#36339) üzenetére


Djuree
félisten

fene gondolta h ilyen sokmindenki keresi innen is, ha ezt tudom megvettem vna. :W
az a baj mar csak jovo heten megyek arra, hatha raktarrol potoljak meg.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36341) D1Rect válasza Djuree (#36340) üzenetére


D1Rect
félisten

Mit szeretnétek és milyen boltból?
Megyek vidéki tesco felé hamarosan, megnézhetem.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#36342) Segal válasza D1Rect (#36341) üzenetére


Segal
veterán

Auchanban volt az akció :))
A kis lambo-ra nedvesedtek itt páran ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#36343) D1Rect válasza Segal (#36342) üzenetére


D1Rect
félisten

Az errefelé nincs.

MOD: vagy csak ezt mondom és megveszem az összeset! ;]

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#36344) Throme válasza Djuree (#36338) üzenetére


Throme
veterán

Nem értek hozzá, de ha nepper lennék minden fórumot (is) -read only-ban - figyelnék.
Biztos vagyok benne, hogy amit itt leírtok, abban a pillanatban köztudottá válik nepper körökben...
Köztük meg biztos van pár, aki napi 24h-ban ráér elmenni bárhová.

(#36345) Warton válasza LudiDOK (#36329) üzenetére


Warton
őstag

Ebből mi lesz?

(#36346) Segal válasza Throme (#36344) üzenetére


Segal
veterán

Én 1 ideje már pont ezért nem írtam be az nvidia témába az épp elérhetővé vált 3080-as kártyákat...
Ott már annyira eldurvult a helyzet hogy hazai szókincsünk bővült a "kacsaadó" kifejezéssel (kacsa az avatarja a fő hiénának)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#36347) czanga válasza Throme (#36344) üzenetére


czanga
őstag

FB csoportokat is emiatt nem szeretem, mert nagy részben erről szól. Nyilván a gyűjtők vesznek befektetési céllal (évek múltával eladni) is néha készletet (én is), azzal semmi bajom, de azzal már inkább mikor a jétékbolt tulajdonosok ügyeskedve árulnak bontott/bontatlan legókat plusz bevételként, vagy aki simán csak erre beállítva, és ezzel ügyeskedik.. hát..

Na de abba is hagyom, elnézést. :(

(#36348) Throme válasza Segal (#36346) üzenetére


Throme
veterán

Úgy hallottam a videokártyákat már "BOT"-okkal, progikkal figyelik, mikor kerülnek készletre webshop-okban, és gyakorlatilag egyből megrendelik , aztán mehet tovább drágábban.

Ugyanúgy megvan ez a konzol topokban a felajánlott előfizetési kódokkal .

#36347czanga:
Mi a különbség, hogy valaki nagyobb tételben, vagy csak egyesével vásárol a szükségleténél többet egy termékből? Mindkettő haszonért teszi, csak az egyik lelketlenül.
Érted, az egyik a kicsi cuki Robin Hood, a másik a nagy nepper ?
Ezen én már kimérgelődtem korábban magam.
Vásárlási limittel lehetne ez ellen tenni, ami nehezen kivitelezhető, és nem érdeke az eladónak, sem a Lego-nak. ... bár mintha láttam volna ilyesmi a Lego oldalán, hogy csak 1-et lehet megvenni.
Ezt is biztos ki tudják cselezni...

[ Szerkesztve ]

(#36349) kbalage2


kbalage2
aktív tag

10295 Porsche 911 Turbo & Targa

Feb 16 VIP, Március 1 mindenki másnak, 50e HUF

[ Szerkesztve ]

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#36350) R3ĐßuŁŁ válasza kbalage2 (#36349) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

KÖLL :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.